Widok

Katar u 10-miesięcznego dziecka

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Moja córeczka przechodzi właśnie swoje pierwsze w życiu przeziębienie...czy macie jakieś sprawdzone metody na katarek? Biedaczce cieknie z noska jak z kranu i chciałabym jej jakoś pomóc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja Niunia ma 9,5 m-ca, tez już zaliczyłysmy katarek

no więc tak:
- niezastąpiona Frida do ściągania glutków;
- woda morska do nawilżania noska;
- Nasivin Soft;
- inhalacje solą fizjologiczną;
- maść majerankowa;
- Pulmex Baby- maść rozgrzewajaca, smaruję Jej na nockę klatke piersiową i stópki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nasivin tak, ale nie można go stosować dłużej niż 3dni-tak mi lekarz powiedział

moja jak miała katar... wcinała cebulę. tzn lizała ją itp... przeszło szybciej niż po zakraplaniu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja również podawałam co jest napisane powyzej,ale u mnie jescze katar pojawia sie wówczas gdy wychodza ząbki ,moze one się wybijają wówczas dzieci mają katarek tak bylo u nas:)pozdr
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
no wlasnie, u mnie mala ( 1,5 miesieczne) charczy i nie moze spłynać wydzielina, uzywam wodę w spray ( dissmana) i frida, przeczytalam ze maścią majerankowę mozna posmarowac pod noskiem,
ale chętnie sie dowiem czegoś innego, bo mam też z tym problem,
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
"nasivin tak, ale nie można go stosować dłużej niż 3dni-tak mi lekarz powiedział"

Dokładnie,bardzo źle działa na śluzówkę,ja staram się tylko 3 doby używac i to tylko na noc psikam.

Poza tym sól morska,frida,Euphorbium,maśc majerankowa,wieszam pieluszkę skropioną olejkiem Olbas lub taki "babciny" sposób rozkładam na stoliczku pokrojony czosnek:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas też frida, sól morska, euphorbium i maść majerankowa :] kilka m-cy temu przy ząbkowaniu Gabryś miał mega katarek :P przynajmniej nauczył się wysmarkiwać nosek ;)

do tego kupiłam Pulmex Baby - do smarowania klatki piersiowej i szyjki na noc :) no i Fenistil w kropelkach :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z tym czosnkiem się też zgadzam-ogólnie czosnek, cebula-zostawiałam na noc przy łóżeczku-obrane.
Euphorbium-popieram, nie wysusza jak nasivin.
pieluszka też jest dobrym pomysłem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja czosnek obieram,kroję drobno i nawet lekko stłucze aby wydzielał zapach jak najintensywniej:)
A pieluszka oczywiście mokra plus kilka kropel olejku no i podstawa przed spaniem dobrze wywietrzony pokój.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieki za rady...probuje wszystko po kolei :) z dnia na dzien jest coraz lepiej. Wszystkim mamom zycze, zeby ich dzieci były zdrowiusieńkie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój synek nie mógł spać przez ściekający katar więc oprócz tego co napisane czyli frida, woda, maść majerankowa, nasivin to jeszcze na noc Sinecod po tym synuś może spokojnie spać
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
teraz muy mamy pierwszy katar-nie katar bo je nic nie leci,ma gdzies głeboko zapchane,bulgocze i splywa do gardla az sie dławi tym,co kupic.??????????????
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas bardzo pomogło euphorbium (spray do nosa i zatok). Mania miała dokładnie to samo - wszystko w zatokach i później do gardła. Smarowałam też pod nosem maścią majerankową
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kupiłam.mam nadzieje ze pomoze bo w nocy chce troche pospac :/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i,ma gdzies głeboko zapchane,bulgocze i splywa do gardla az sie dławi tym,co kupic.??????????????

Przy takim gęstym katarze,którego w dzień nie widac a pojawia się w nocy - spływa i powoduje kaszel męczący z odkrztuszaniem nam pomagał Mucofluid ale to jest na receptę.Stosuje się 3-4 razy ale tylko do godziny 16:00.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

dom czy mieszkanie??? (411 odpowiedzi)

zaczynam juz myslec o własnych czterech katach ale ceny mieszkań jak i budowy domu mnie...

nie przyjemny kardiolog -dr.Sabiniewicz (91 odpowiedzi)

dr.Sabiniewicz -kardiolog dzieciecy opinie na jego temat poprosze

psycholog dziecięcy kogo polecacie (20 odpowiedzi)

Witam. Mój synek jest bardzo nieśmiały, trudno mu nawiązać kontakt z dziećmi i bardzo przeżywa...

do góry