Widok

Kiedy będą kładli płyty na Źródlanej?

Czy coś już wiadomo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a kiedy na innych ulicach, wiadomo?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
płyty są już kupione i mają być kładzione na wiosnę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyżby jakiś cud się stał ? Może prima aprilis ? Jakoś mało prawdopodobne... Czy ktoś wie coś więcej ? Może ile tych płyt jest - na 50 czy 500 m ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Deweloper chce zakupić 1500 szt płyt Yombo (tj ok 300mb drogi) , trzeba tylko gminę przycisnąć aby je położyła na źródlanej. Może warto temat poruszyć na spotkaniu wiejskim ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Rozumiem, deweloper ( Chmara - Osiedle Królewskie ? ) jeszcze tych płyt nie zakupił ? A już się łudziłam. Watpię by je kiedykolwiek zakupił. Póki co, buduje osiedle kilkudziesięciu domów, rozjeżdżając regularnie Źródlaną, jako główna drogę dojazdową. Wina leży po stronie gminy oczywiście, która przed wydaniem pozwoleń Chmarze nie zapewniła nam jakiejkolwiek ochrony naszego utwardzonego klepiska zwanego droga. A Chara cóż, rachunek ekonomiczny - droga ? Po co ? Zarobię na frajerach. Zapewne ma problem ze sprzedażą budynków bo potencjalnym klientom żal samochodów albo nie maja terenówek i gumofilców w bagażniku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mylisz się Koti Deweloper ma wsystko na bieżąco sprzedane, a płyty są już zakupione- czekają tylko na sygnał gminy kiedy będą mogły być zrzucone na drogę celem ich połozenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
W tej nasze banińskiej rzeczywistości byłabym mile zaskoczona :), nie zmienia to faktu, że gmina nie powinna wydawać pozwoleń deweloperom, biedronce, bez zobowiązania do zapewnienia dojazdów i naprawienia ( rzeczywistego ) powstałych szkód - obecnie wygląda to tak, że firmy robia sobie co chcą - czyli bardzo niewiele. A tak trochę żartem to dziwię się przyszłym, nowym lokatorom osiedla Chmary - miejsce bardzo ładne ale do Lotniczej dość daleko więc przydałaby się droga, no chyba że z kluczami od domu dostają choćby mała terenówkę. Są tu miejsca których po deszczach sucha nogą nie przejdziesz :)
Czekam więc z niecierpliwością na nowa jakość lub jej choćby mały fragment :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Taka sama sytuacja z Siódmym Niebem też trzaskają osiedla i rozjeżdżają Pszenną.....taka gmina która nie myśli przed....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś z Państwa kupił mieszkanie w domku szeregowym (4 rodzinnym) od Chmary?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ciekawa sprawy z tym cudownym celem developera. Jakoś rada sołecka wystepowala do niego kilka razy o utwardzenie drog ktore niszczy i nigdy nie mial na to srodkow a teraz nagle chce zablysnac i kupic 500szt aby ludzie i rada solecka przestaly go atakowac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie 500 szt lecz 1500 szt a to już koszt rzędu 70 tys.zł, więc do dzieła niech gmina w końcu te Plyty kładzie skoro Deweloper taki hojny. Lepiej późno niż wcale.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To 70000 to bardzo naciagnieta kwota poniewaz koszt płyty to 32zł do tego firma ma z tego koszt całkowity. Chmara powinien zakupic i polozyc płyty na wlasny koszt jako zadosc uczynienie dla mieszkancow ktorym tak zatruł zycie podczas podtopien jak i toniecia w blocie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
Koszt jednej atestowanej płyty brutto to ok 40-45zł . Skoro jesteś taki mocny to sam zakup płyty dla gminy za 60-70tys.zł ! Ponadto deweloper już włożył kilka tysięcy w wyrównanie dziur na Źródlanej ( tam gdzie były największe kałuże od kilku lat) , a dziury były zanim jeszcze rozpoczął inestycje.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6
ha, ha ha - do czasu rozpoczęcia budowy osiedla królewskiego przez Chmarę - przed swoja posesja dziur nie miałam bo własnym sumptem staraliśmy się dbać o drogę. W tej chwili dziury robią się natychmiast po większym deszczu bo całe utwardzenie drogi zostało zebrane przez wyrównywarkę. Faktycznie zostało wysypanych kilka wywrotek kruszywa ale tylko tam gdzie przejezdność Źródlanej była zagrożona. Dużo bałaganu narobiły setki wywrotek usypujących drogę ( łacznik ) między Źródlana a osiedlem królewskim. Żadna łaska dewelopera to nie jest a powinien być obowiązek. A tak nowi lokatorzy mają tańsze domy co dzieje się kosztem komfortu zamiszkania już tam mieszkających. W konsekwencji, później, wszyscy mamy ten sam problem - błoto i dziura drogi.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5
zapominało się jak się samemu budowało domek? Co za różnica że buduje deweloper czy 20 indywidualnych inwestorów efekt na drodze taki sam. Mam to szczęście(lub też nie:) ) że budowaliśmy domek na tej ulicy jako jedni z pierwszych i niestety wybierając to miejsce trzeba pogodzić się i zaakceptować że wiosną jest bagno a w tym roku w porównaniu do lat poprzednich i tak jest super.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie, nie zapomniało się :) Jednak staraliśmy się, by te klepisko jako tako utwardzić we własnym zakresie. Nie można zapomnieć ,że Źródlaną, na całej jej długości utwardzali pierwsi jej mieszkańcy. Faktem też jest, że zdecydowana degradacja drogi zaczęła postępować wraz z budową osiedla królewskiego. A różnica między 20 domami budowanymi przez dewelopera a inwestorami prywatnymi jest taka jak między socjalizmem a kapitalizmem. Deweloper myśli o tym by zbudować tanio i ma w nosie kto po tej drodze będzie jeździł, inwestor prywatny zazwyczaj zastanowi się dwa razy niż pozwoli zdemolować " swój " dojazd do domu. No może z wyjątkiem naszego :) stomatologa, który deszczówkę odprowadza właśnie na drogę. Dalej więc będę obstawała przy tym, iż deweloper powinien być zobligowany do utrzymania drogi w stanie niezmienionym lub powinien ja odpowiednio zabezpieczyć :) Jakoś w mieście nie spotkałam nowego osiedla bez dróg dojazdowych i chodników, ale to jak już wspomniałam analiza kosztów inwestycji. Mać by tanio.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Wniosek jest jeden trzeba było kupić domek na nowym osiedlu w mieście... :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
Właśnie przez takich " społeczników " jak Ty " mieszkanko " jest tak jak jest - tylko o co Ci chodzi ? Zbyt małe dziury ? Za mało błota ? Szkoda czasu na taki dyskusje jak post powyżej i życzę suchych dróg !!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Koti o co tobie chodzi ? Co cię boli ? Dlaczego za wszelką cenę usiłujesz wykręcić aferę deweloperowi? Zdjęcia oraz filmiki wykonane 2 lata temu przed rozpoczęciem inwestycji dewelopera ukazują ze droga jest teraz w lepszym stanie niż była. To zasługa dewelopera który załatał wszystkie dziury na końcu Źródlanej w których zbierała się woda oraz błoto. Teraz przynajmniej jedzie się prosto bez omijania dziur. Deweloper nie wybudował do tej pory kilkudziesięciu domów jak piszesz w swoich postach lecz tylko 10 w zabudowie bliźniaczej .I już po tak małym etapie z własnej woli zakupił 1500płyt dla gminy, bez nacisku rady sołeckiej czy ludzi. Teraz pytanie kiedy gmina te płyty położy tak jak robi to na pszennej gdzie ( deweloper siódme niebo kupuje płyty) a gmina kładzie. Dlaczego gmina nie może położyć również na Źródlanej skoro deweloper funduje nawierzchnie drogi gminnej ? W końcu wszyscy płacimy równe podatki.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3
Droga mieszk czy Ty czasami nie jestes powiazana z developerem? Skad masz informacje ze to on naprawaiał dziury na Źródlanej? Droge naprawiała gmina na wnioski rady soleckiej oraz mieszkancow tam mieszkajacych. Żadnej łaski nie robi kupujac płyty a mało tego informacje sa takie ze płyty maja byc polozone na drodze do osiedla a nie na Żródlanej. W tym roku na Źródlanej bedzie robione odwodnienie o czym jak widze nie wiesz. Mysle ze najpierw dowiedz sie prawdziwych informacji a dopiero pozniej stan murem za developerem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Nie prawdziwe informacje piszesz mieszkaniec. To deweloper naprawił drogę w miejscach największych dziur na samym dole Źródlanej i na ta okoliczność posiada zdjęcia oraz faktury. Te dziury były zanim rozpoczął inwestycje i nikt nie kwapił się ich naprawić. A płyty mają być położone od początku ulicy Źródlanej od ( lotniczej) odcinek ok 300mb ( 1500płyt) a nie na drodze do osiedla. Więc nie wprowadzaj ludzi w błąd ! Poza tym deweloper nie robi łaski kupując płyty, robi to w dobrej wierze a traktowany jest jak intruz.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na Pszennej Gmina kładzie płyty żeby dobry dojazd był do Malinowej gdzie mieszka Pani Sołtys, proste.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5
Tak gmina kładzie, ale płyty kupił developer 7 niebo.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A na Źródlaną płyty kupił Deweloper Chmara i gmina nie kładzie. Najwidoczniej podatki mieszkańców Źródlanej, Ogrodowej, Wodnika idą na budowę jedynie pszennej.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
Na Pszennej płyty leżały jakieś 1,5 roku zanim gmina je położyła
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Daleko nie szukając z domów Chmary też idzie deszczówka przez podjazd wprost na drogę...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
I stało się, przywożą na Źródlaną płyty :) Cofam wszystko. Od teraz CHMARA TO MÓJ NAJUKOCHAŃSZY DEVELOPER :) Może jeszcze ktoś jest zorientowany ile drogi i jak szerokiej jest się w stanie z tej ilości płyt ułożyć i czy gmina określiła termin robót ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
ok 300/400 m - mniej więcej do miejsca gdzie jest znak teren prywatny,po lewej stronie jak się jedzie od Lotniczej. Gmina ma położyć płyty jak najszybciej ale w praktyce nie wiadomo kiedy. Developer twierdzi że będzie pilnował i monitował sprawę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Droga będzie szeroka na 4mb ( 4 płyty obok siebie), I etap obejmuje położenie 1500płyt ok 300mb drogi , w II etapie Deweloper planuje zakup kolejnej parti 1500szt płyt jeszcze w tym roku - zakup nastąpi po wybudowaniu kilku budynków jak mówi. Wówczas będzie wyłożona cała Źródlana w płytach do tabliczki ul. Potokowa. Póki co trzeba się jeszcze troche przemęczyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
7 niebo postawiło 100 budynków i zakupiło wam 2000szt płyt na otarcie łez, chmara postawił 10 budynków i zakupił 1500st płyt, Gdzie tu proporcjonalność ? 7 niebo powinno już wam wszystkie drogi wyłożyć w płytach łącznie z tymi wewnętrznymi.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3
No tak. Niezbyt fortunnie zaprojektowano mi zagospodarowanie deszczówką. Nie jestem z dego zadowolony. W idealnym świecie droga powinna mieć instalację burzową. Jak Pani odprowadza deszczówkę- drenaż? Jeśli zna Pani rozwiązanie dla mnie zapraszam na kawę .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i kładą płyty. Niestety, jakież było moje zdziwienie gdy zobaczyłam, że droga będzie inna,niżna całym normalnym świecie. Nie będzie biegła środkiem, ni, bo po co, będziemy się wyróżniać. Od jednych działek skraj drogi będzie 2 m od płotu ( numery parzyste ) natomiast od działek z numerami nieparzystymi 8 m !!! Po co ? Bóg jeden raczy wiedzieć ? Z szerszej strony teren jest prywatny ? Jeśli tak, to kto do tego dopuścił przy podziale działek ? Im dłużej tu mieszkam ( a trochę już mieszkam :) coraz bardziej minie nasza żukowsko - baninska rzeczywistość zadziwia !!! Nic nie może być normalnie. No cóz, ale moi kaszubscy budowniczowie domu twierdzili, że " trochę krzywo też jest prosto " - czy naprawdę tak musi być ?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Faktycznie, droga będzie przekomiczna. Będzie można turystów obwozić i pokazywać ją jak falowce na Przymorzu. A może jest to jakiś przejaw asymetrycznego trendu w sztuce urbanistycznej bo nie powrót do socrealizmu ( do którego można by sądzić burmistrzowi najbliżej ) bo tam wszystko było pod sznurek. Ciekawe czy gmina wystąpiła o do Urzędu Patentowego - toż to przecież pierwsza taka droga w świecie i mógłby to coś powielić. Czego to nasi gminni urzędnicy jeszcze nie wymyślą ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie przeczytałam tekst Pawła Koreń
http://www.radabanino.pl/informacje/210-mieszkancy-banina-dokladaja-do-budzetu-gminy-zukowo#comments
o kupowanych przez mieszkańców Banina, płytach Yumbo i " współpracy " z gminą Żukowo ( zwłaszcza Trepczykiem ) w zakresie wykonania nawierzchni i ułożenia płyt. Przestrzegam mieszkańców przed ludźmi z gminy, ich wykonawstwem i nadzorem nad inwestycją. Proszę spojrzeć na stan położonych 1,5 miesiąca temu płyt na ulicy Źródlanej. Płyty na wysokości domów numer 4 i 6 lada moment wyskoczą z nawierzchni. Aktualnie można je traktować jako progi zwalniające. Podsumowując, droga nie dość, że nie biegnie w osi pomiędzy domami to jest zwykłą fuszerka, przez która płyty zostaną rozkruszone i zniszczone. Czy gmina poczuje się do ich wymiany na nowe ?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może ktoś wie dlaczego gmina zwleka z ułożeniem tych kilkudziesięciu płyt na Źródlanej i jaki jest powód tego stanu rzeczy ? Trochę jest irytujące, że w Baninie nic nie jest zrobione do końca i z sensem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
zwleka bo są wybory i nie mają czasu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podobno mają położyć do czerwca płyty, czy może ktoś coś wie na ten temat? Czy znowu termin został przesunięty i wciąż idą w zaparte, że dogadali się z gminą i będzie gotowy ten odcinek drogi na czerwiec?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiedyś była informacja, że płyty na źródlanej będą położone w kwietniu. Macie jakieś aktualne info, zabiorą się za to?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wlasnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
teraz będą dalej układać na Rolniczej, już nazwozili płyty, czas najwyższy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy ktoś dzwonił może ostatnio do UG w Żukowie w tej sprawie?
pozdr.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie dzwoniłem ale wczoraj już zaczeli pracować i coś się dzieje w temacie :) Objazd już jest
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś wie, czy deweloper dostarczy więcej płyt, bo to co położono, nie dociera do osiedla? Po deszczach znowu jest jazda na 1 biegu. :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapytałem kiedyś pracownika, który pracował przy układaniu płyt to powiedział, że w tym roku już więcej na Źródlanej nie będą układać.
Coś czuję, że to by było na tyle jeśli chodzi o drogę dojazdową do Potokowej.
Mnie ciekawi skąd wzięły się płyty na ułożenie ul. Sadowej...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ale drogę zdarli (przygotowali do położenia płyt) prawie do osiedla...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie droga zdarta i na tym się skończyło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podczas głosowania nad podziałem kasy w naszej wiosce wszystko zostało powiedziane. Największy nacisk ma być położony na ograniczenie piractwa drogowego na naszych drogach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
odwal sie od sadowej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Piractwa drogowego dobre, dobre. Brak chodników, brak ulic, brak oświetlenia.
Ja np. uwielbiam próg zwalniający na ul. Klonowej za delikatesami Polka w stronę Poczty, po co? dlaczego tam? :) a w większości błoto, w najlepszym wypadku kilka płyt.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
na źródlanej położyli tylko 1300 płyt. Liczyłem. Kupując dom obiecano niemal 2x więcej płyt. Kiedyś sąsiad dzwonił do chmary to mu powiedzieli żeby policzył raz jeszcze bo liczyć nie umie a w ten sam dzień kierownik przyznał że jest dopiero 1300 płyt....

Liczyliśmy zanim je położyli, jestem ciekaw czy płyty przeznaczone na dojazd do potokowej nie trafiły też gdzie indziej :( ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam głęboko w d.... te wszystkie upominania się o jumbo-autostrady. Miałem dziś wątpliwą przyjemność przejechać się ulicą Pszenną na całej jej długości. Płyty (w zależności od miejsca) układane były trzy lata temu. Około 15 % z nich jest już uszkodzona , a w niektórych miejscach wystają już pręty zbrojeniowe. Podejrzewam , że połowa po następnych trzech latach będzie się nadawała do wymiany.
I teraz kilka pytań , które powstały po tej przejażdżce :
- kto poniesie koszty naprawy płyt po wycofaniu się dewelopera sponsorującego częściowo ich ułożenie ?
- czy gmina będzie musiała ponieść koszt remontu płyt tracąc w
ten sposób fundusze na PONOWNE wykonanie utwardzonych nawierzchni ?
- w jaki sposób odbije się to na innych drogach w Baninie ?

Jak widać płyty Jumbo to rozwiązanie tymczasowe, które wytrzymuje jedynie kilka lat intensywnej eksploatacji . Uważam , że to następna prowizorka i wyrzucenie pieniędzy w błoto.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też uważam, że płyty są do d., ale tu jest sprawa taka, że deweloper obiecał (wiem, wiem, obietnice dewelopera...) płyty na Źródlanej, ich położenie trwało kilka dni (3?), więc koszty dla gminy niewysokie a droga bez porównania lepsza od gliny i przynajmniej nie trzeba się stresować deszczami. Na te nawet 2-4 lata jakaś ulga by była w dojeżdżaniu do domu, bo jak już wiadomo, na normalne drogi w najbliższych latach nie możemy liczyć.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tak, na normalne drogi nie można liczyć , a może nie można liczyć dlatego że prosimy wszystkich - developerów i gminę - aby ,,chociaż yumbo" ułożyli. A co po kilku latach ? Gmina odpowie nam , że nie ma funduszy na naprawy bo zainwestowała je w nowe drogi. Może najwyższy czas zacząć wymagać od gminy aby nowe pozwolenia na budowę wydawała jedynie dla działek przyległych do już istniejących dróg dojazdowych , a nie dla lokalizacji oddalonych i położonych w szczerym polu. Przecież prowadzi to do wydłużania siatki dróg i zmniejszenia funduszy na ich utwardzenie. Dodatkowo drogi te są przekazywane gminie i to ona ponosi koszty związane z ich utrzymaniem np. odśnieżanie. A już niedługo będziemy może płakać , że pług nie dojechał i spóźniam się do pracy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkańcy Źródlanej jak wy wytrzymujecie te rady tych wariatów na waszej drodze ile oni jeżdzą 80km ?, przecie to debilizm albo jeżdżą disco-polowcy z muzą uc uc uc ( jeszcze pewnie otwarte okno żeby trzy paski lepiej było widać i kurz w zębach ) MASAKRA czy to mieszkańcy CHmary taką zadymę robią ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkańcy z chmarowego chodzą grzecznie na pieszo i nikogo nie wku..iają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A kto inny by mógł tylko bezmózgi z chmarowego oni myślą że tylko oni mieszkają na tym osiedlu i nikt inny się nie liczy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dlaczego ubliżasz ludziom ? Nie masz nic ciekawego do powiedzenia, to zamilcz!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To prawda zamilcz nie ma takich określeń, które potrafią ubliżyć debilowi jedynie pałą chama.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Nowa silownia. Ruszyły prace (5 odpowiedzi)

Ruszyły prace związane z budowa nowej silowni w Baninie, niedaleko biedronki

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

Wykończenie domu 75m (od Chmary) (107 odpowiedzi)

Drodzy Sąsiedzi, rozważamy zakup domu od Chmary (odbiór kwiecień 2017). Zastanawiamy się ile...

do góry