Widok

Koła Mavic

Koła Mavic pozwalają na stosowanie kaset lub bębenka zarówno Campagnolo jak i Schimano (po zamontowaniu odpowiednniego adaptera)?
Nigdy nie miałem takich kół, dlatego pytam czy taka możliwość jest -do tej samej piasty mavic stosować bębenek/kasetę Schimano lub Campagnolo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie chcę Ciebie wprowadzać w błąd, ale z tego co ja wiem to ogólnie w kołach są dwa standardy (Campagnolo i Shimano/sr*m). Ale często jest tak, że w piaście można zmieniać bębenki. A jak jest w Twoich kołach to nie mam pojęcia. Podaj może chociaż model, wówczas może znajdzie się ktoś z większą wiedzą od mojej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie mam takich kół, pytam się czy do jednego koła mavic można zastosować Bębenek schimano i campagnolo. Gdzieś widziałem Bębenki mavic w systemie campagnolo/schimano, czyli do jednego koła można zastosować dwa systemy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To raczej było info, że są dostępne w obu systemach, czyli mozesz kupić shimano lub campagnolo w zależnosci co używasz, a nie ze jedno koło obsługuje dwa systemy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na crc mają bębenki pod kampe i shimano, które wg. opisu pasują do większości kół mavica, ceny zaczynają się już od 55 funtów.
Więc jeśli celujesz w koła pokroju aksium, to chyba lepiej kupić drugi komplet kół pod dany system, niż płacić 60% ich ceny za bębenek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oto chodzi zeby niekupiwac 2 kompetu kol jak sie zmienia osprzet tylko sam bebenek zamieniasz odkrecajac 5 imbusem i 17 plaska prawa strone osi. Zamieniasz bebenek i dokrecasz i tyle, oczywiscie zakladasz odpwiednia kasete na odpowiedni bebenek. A bebenki mozna kupic uzywane za ok 100zl. Piasty nowatec tez posiadaja 2 rodaje bebenkow pod shimano/sr*m i campa tak jak z kolami mavica analogiczna sprawa. Pozatym coraz wiecej firm produkujacych gotowe kola ma w ofercie te same modele kol z 2 wersjami bebenkow,ktore mozna zmieniac wrazie potrzeby.Pamietaj campa niebedzie dobrze chodzic na shimano/ sr*m ze wzgledu na inne roznice miedzy koronkami kasety tak samo simano kaseta z campy osprzrzetem . Da sie wyregolowac ale to niebedzie to.Mysle ze troche pomoglem i wyjasnilem .pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko jeszcze szczęście musi dopisać i ktoś musi sprzedawać ten używany bębenek pasujący akurat do naszej piasty.
Tak czy inaczej jeśli mowa o kołach za 500pln, to lepiej je sprzedać, dołożyć kasę przeznaczona na bębenek, dołożyć 100pln i cieszyć się nowymi kołami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najtansze maviki nowe to teraz min 700zl a oficjalnie u Haruckiego to 1000 jezeli mowa o aksiumach.Temat 2 bebenkow sie raczej tyczy zestawu troche drozszego minimum ksyrium /cosmic wtedy jest to uzasadnione.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na popularnym portalu aukcyjnym po 599 są 'one' i po 799 'elite' z oponami.
Przy kołach za 3k zmiana bębenka ma już sens, tylko chyba autorowi nie rozchodzi się o koła w takiej cenie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

Gdzie kupić rower? (25 odpowiedzi)

Cześć! Szukam jakiegoś sklepy w Trójmieście, gdzie mógłbym kupić dobry rower po niewygórowanej...

Rower + bieganie co o tym myślicie? (13 odpowiedzi)

Chciałbym się dowiedzieć czy warto biegać trenując kolarstwo. Nigdy nie lubiłem biegać,...

Jaki rower godny polecenia... (23 odpowiedzi)

Pytanie do "specjalistów" którzy chcieliby coś doradzić - szukam roweru , stary został przekazany...

do góry