Widok

Komunikacja

Od kiedy ruszy autobus 268
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miał ruszyć dzisiaj :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jechał ktoś nim ? jak wrażenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zastanawia mnie czemu trasa przejazdu obejmuje pocztę Kokoszki, jak po polecone muszę ganiać na Gronostajową ? !
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ktoś jeździ tym autobusem?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chciałem na pkm pojechać i w żaden sposób nie dało się dojechać żeby 20min na pkm nie czekać! Co jest? Po co mi autobus jak muszę samochód znowu uruchamiać!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

No i teraz jak tak będzie to autobus będzie jeździł pusty! I go zlikwidują:(
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A dla miasta to będzie na rękę bo powiedzą "chcieliście to macie a skoro nikt nie jeździ to nie nasza sprawa" i po autobusie :(((
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zrobiliśmy test 268.
Mój mąż pojechał na z przystanku Karczemki Szkoła do PKM Kiełpinek i czekał potem na PKMkę jadącą w stronę lotniska 20 minut. A że było -8 stopni to stał w windzie 15 minut :) Bo winda na tym całym wywal.... za grubą kasę peronie to jedyna poczekalnia. W sumie jechały dwie starsze panie, jedno dziecko, ale w ramach dzielnicy, na PKM dotarł tylko mój mąż. Generalnie była to wycieczka poznaj sąsiednią dzielnicę Kiełpino Górne.
Ja natomiast pojechałam z przystanku obok Netto w kierunku Kokoszki Poczta i wysiadłam na przystanku Maciejkowa NŻ - na przystanku Transportowców wsiadła młoda dziewczyna. Generalnie była to wycieczka poznaj sąsiednią dzielnicę Kokoszki.

Czy ktoś może mi napisać gdzie jest Urząd Pocztowy przy przystanku Kokoszki Poczta? Pytam, bo ja należę pod pocztę na ulicy Gronostajowa.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Od 18 lutego 2017 (sobota) autobus 167 będzie miał wydłużoną trasę o jeden przystanek w obu kierunkach do "Wały Piastowskie".
http://www.ztm.gda.pl/rozklady/start-167_20170218-1.html
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od 18 lutego 2017 (sobota) autobus 168 będzie miał zmodyfikowaną trasę. Na wysokości Auchan będzie miał takie przystanki jak 167. Czyli obsłuży przystanek "Węzeł Karczemki" i "Życzliwa" NŻ.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

z rozkładu i tasy wynika że to busik "turystyczny" do zwiedzania okolicy, jak ma się ochotę i czas a nie jak gdzieś się śpieszy :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Autobus 168 po zmianach z 2015 to BARDZO ciekawe połączenie....ale czasowo jeśli np jedziemy konkretnie z zamiarem "do centrum Wrzeszcza" to trasa baaaaaaaaardzo długa.

Autobus 167 klasyka. Przed szóstą rano robotnicy na Budowlanych, 7:00/8:00 do centrum Gdańska. i potem na odwrót zmiana 14:00 szkoła... jeżdżę codziennie często napchany na maxa.

161 powinien dojeżdżać do Kiełpina Górnego!

Linia lokalna... Oj czuję że chyba zostanie skazana na porażkę :( Może zamiast Poczty dać na Smęgorzyno? Gdzie nie ma żadnego autobusu komunikacji miejskiej?

Ciekawą kwestią może być wydzielenie nowej linii/przedłużenie 157 :)

Wiele zależy też od remontu,poszerzenia Kartuskiej. Rozmawiałem z Prezydentem Miasta wyniki odwołania odnośnie dofinansowania rozbudowy w kwietniu 2017 r. Jeśli będą pozytywne miasto jest gotowe do rozpoczęcia budowy jeszcze w tym roku!

PS Poczta w Kokoszkach jest na przeciwko "PEKBEXu" dawniej zwanego kombinatem zaraz jak się wysiada z autobusu :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

może się mylę , ale mieszkańcom chodziło o busik bardziej po osiedlu jeżdżący, a nie 2-3 przystanki na osiedlu , a dalej wycieczka "okolicopoznawcza".:) (chodzi o osoby starsze i bez aut, którym daleko i ciężko na przystanek autobusowy na Kartuskiej dość pieszo )
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Autobus od samego założenia był przeznaczony dla DZIELNICY a nie tylko dla osiedla karczemki co nie zmienia faktu że przystani często są w dużych odległościach + brak pokrycia w dwie strony czyli Kiełpino Górne oraz Fundamentowa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

wiem , że to nie miała być taksówka. ale jakby obsługiwala cała dzielnicę KOKOSZKI ze wszystkimi osiedlami tak jak autobus 139 od ponad 30 lat jeżdżacy tylko po Przymorzu to by było OK. wiem "pomarzyć dobra rzecz" pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ludzie rany! Ten autobusik miał nas na pkm dowozić ??!!! A tymczasem nikt go nie zgrał z pkm. Po co mi autobus który mnie dowozi na pkm 20 min przed czasem???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Przyjazd autobusu: 8.24, odjazd PKM do Wrzeszcza: 8.29
I dalej: 9.44 -> 9.46, 11.04 -> 11.17, 13.44 -> 13.45, 16.24 -> 16.37, 17.44 -> 17.47
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Każdy mieszkaniec dzielnicy Kokoszki płaci odpowiednie takie same podatki więc jestem za rozwiązanie przy użyciu metody "złotego środka"

Kokoszki nie są pierwsza dzielnicą kiedy otrzymały "mini" dzielnicoby autobus. Pierwsza była Osowa http://www.ztm.gda.pl/rozklady/linia-269.html i jakoś tam fukcjonuje. Przede wszystkim przystanki w obie strony,synchronizacja z PKM ale w przypadku naszej dzielnicy 268 nie służy tylko do PKM....

Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ok tak tylko pytałem.....cóż zostaje samochód....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

do PO
Proszę o takie rozkład 268 i PKM w stronę portu lotniczego:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

8.24 -> 8.34
11.04 -> 11.14
12.24 -> 12.34
16.24 -> 16.34

I dodam, że nie da się dogodzić wszystkim - bo trzeba jeszcze pamiętać o synchronizacji z przyjazdami PKM-ek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gdzie tj. na którym przystanku jest 268 o 8.24? Bo nie widzę.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sorry, spojrzałem na soboty i dni świąteczne
8.04 -> 8.14
9.24 -> 9.34
13.24 -> 13.34
16.56 -> 17.11
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dzisiaj o 18:00 w okolicy Decatlonu widziałam 268 obsługiwany zwykłym krótkim autobusem, a nie busikiem. Czyżby było takie zainteresowanie nową linią, że ZTM "wypuścił" pojemniejszy tabor?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na przemysłowych Kokoszkach powstają nowe przystanki autobusowe. Czy wiadomo jaka linia będzie je obsługiwać? A może wiadomo coś w temacie powstania dodatkowej linii 257 (jej powstanie ogłaszano przy okazji 268).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

http://www.ztm.gda.pl/hmvc/index.php/sipinfo/wiecejk/2160

Nieśpiesznie żegnamy linię 268.

"Od czwartku, 11.05.2017 r., na wniosek mieszkańców i Rady Dzielnicy Kokoszki, zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowej 268. Co się zmieni?

Z uwagi na znikome wykorzystanie, funkcjonowanie linii autobusowej 268 w soboty, niedziele i święta zostanie zawieszone.

Zajazdy do Kiełpina Górnego Węsierska będą wykonywane tylko w wybranych kursach.

W kierunku Kiełpinek PKM autobusy linii 268 będą jechać ul. Bysewską (zamiast ul. Maszynową i Nowatorów) i dalej ul. Kartuską. Nowa trasa: Kokoszki Poczta Budowlanych Bysewska Kartuska Fabryczna Nowatorów Metalowców Osiedlowa Św. Brata Alberta Szafranowa Azaliowa Kalinowa (wybrane kursy: Otomińska Goplańska Kiełpino Górne Węsierska Goplańska Kiełpino Górne Lipuska Goplańska Otomińska) Armii Krajowej Kartuska Północna Szczęśliwa Kiełpinek PKM.

Korekcie ulegają wszystkie godziny odjazdów (dla dni powszednich).

Szczegółowy rozkład jazdy jak i lista nowych przystanków na ul. Bysewskiej zostaną opublikowane na naszej stronie internetowej http://www.ztm.gda.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Linia powinna byc zgrana przede wszystkim pod PKM na kielpinku w strone Wrzeszcza i w strone Gdyni. Z tego co bylo dotychczas - zgranych bylo tylko kilka kursow dziennie, kpina
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jestem ciekawy ilości pasażerów w nadchodzącym czasie wakacyjnym...
Linia 268 w dużej mierze służy jako autobus szkolny.
Zmiany pozytywne bo uczniowie SP 83 uzyskają dostęp do 268 + Fundamentowa przystanek w drugą stronę.

Jednak autobus powinien dojechać chociaż do sklepu na Smęgorzynie...(nie ma żadnej komunikacji miejskiej od lat - osiedle dynamicznie się rozrasta a mieszkańcy tego osiedla płacą podatki do Gdańska - to dzielnica Kokoszki)

Co do PKM to chyba nawet lepiej wybrać się pieszo na przystanek PKMki niż linią 268...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Autobus widmo nikogo w środku i nikogo na przystanku:@! Do tego duży i straszy. Czy o to chodziło nam - mieszkancom osiedla?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jestem ogromnym orędownikiem rozwiniętej komunikacji miejskiej ALE autobus normalnych gabarytów po dzielnicowych uliczkach to pomyłka...
Właśnie przed chwilą zablokował przejazd osiedlowej ulicy... Faktem jest też że wszędzie auta zaparkowane,ciasno - pełne wymiarowy autobus się nie mieści itd ale oddajemy osiedlowe,lokalne drogi ciszy mieszkańcom.
Mini bus jak najbardziej tak!!!
Jednak pełne gabaryty nawet w mini wersji to pomysł na główne drogi dzielnicy - nie lokalne.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Myślę że miasta specjalne taki kolos uruchomiło żeby potem mieć argument żeby zrezygnować w ogóle z tej lini niestety
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Lepiej by zrobili gdyby 157 jezdzil dalej, przez kartuska az do Kielpinka PKM, wystarczyloby takie rozwiazanie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Karczemki

Dzieci bawiące się pod oknami Storczykowa 7 (10 odpowiedzi)

Dzieci do późnych godzin hałasują pod klatkami, kopią piłką w garaże, niejednokrotnie piłka...

W co inwestować w XXI wieku? (24 odpowiedzi)

Witam, Dział dotyczy deweloperki i nieruchomości są oczywiście dobrym kapitałem, lecz nie każdy...

Poszukuje garazu do wynajecia ... (6 odpowiedzi)

Poszukuje garazu do wynajecia. Tylko do przechowywania autka. Nie korzystam z pradu w garazu. Sam...

do góry