Widok

Korekcja profilu ramy

Jest możliwość korekcji tylnych widełek ramy, jakiś serwis rowerowy lub warsztat się w tym specjalizuje?
Na "goraco" lub "zimno"?
Chodzi o różnicę w odległości (niewielką 2mm) ramion tylnych widełek: górne ramie od strony napędu znajdują się 2mm dalej od koła niż po stronie przeciwnej, dolny zewnętrzny widelec Po stronie napędu znajduje się o 2mm bliżej koła niż po przeciwnej stronie. Koło wycentrowane mam równo z rurą podsiodłową ramy. Nie jest to co prawda wiele, ale da się zauważyć, czy to od nowości tak jest, w 2008 miałem na tej ramie wypadek, być może stało się to w momencie lądowania ramy na ziemi w trakcie wypadku.
Nie sądzę żeby Giant wypuścił taki błąd, centryczność ramy (dobrze to określiłem?) to podstawa niezależnie od jej ceny-rama geometrii tzw. "Compact".
Ale już nie pamiętam, którą strona ona lądowała, wiem że uderzenie dostałem w lewą stronę. Więc od samego uderzenia auta minimalne zwichrowanie tylnych widełek nie powstało, siły działające raczej wskazały, że w momencie upadku mniejsza odległość od koła powstała na widelcu zewnętrznym Po stronie napędu - uderzenie tylną Przeżutką.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
a kask miałeś ?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie jestem taki pewien czy to rama a raczej koło źle wycentrowane (przesunięte w bok o 2 mm)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
Koło jest dobrze wycentrowane równo z rurką pionową ramy, problem w tym że gdy wezmę równo ustawię odległość dolnych widełek, to u góry na wysokości hamulca po stronie napędu między górnym widełkiem a oponą jest większa odległość niż między tym po przeciwnej (lewej) stronie.
Górne widełki mają odchylenie do napędu a dolne w stronę przeciwną czyli lewą ok. 2mm, tak że nie sposób idealnie ustawić tych dwóch odległości od opony dolnych i górnych widełek.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
z aluminiową ramą nie próbowałbym jej przekaszania. Aluminium nie jest plastyczne jak stal i nie wraca do tej samej pozycji. Może to skończyć się osłabieniem ramy a w najgorzszym przypadku jej pęknięciem
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
Można spróbować frezem pogłębić mocowanie dla ośki.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale wtedy ryzyko że zmieni się odległość górnych widełek od koła. A, u góry jest odwrotna tendencja jak na dole.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

gdzie dobry serwis rowerowy? (9 odpowiedzi)

cześć, tak się składa, że dużo jeżdze, ale mam dwie lewe ręce i mało cierpliwości do...

Jaki rower do trójmiejskich lasów i okolic (12 odpowiedzi)

Przymierzam się do zakupu roweru, nie jeździłem od dzieciaka więc postanowiłem kupić rower w...

Jaki rower miejski kupic? (24 odpowiedzi)

Chcę kupić rower miejski, ale nie wiem co wybrać, bardzo podobają mi się w kolorze białym. Chcę...

do góry