Widok

Korki do ronda turbinowego

Czy też macie wrażenie, że po wybudowaniu kolei przy Słowackiego w porze rannej są jeszcze większe korki do ronda niż np. w tamtym roku szkolnym? Ostatnio nie mogę na czas dojechać do pracy,do centrum Gdańska...a w tamtym roku dawałam radę...A może to nie przyczyna kolei???
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
do przyczyn można jeszcze dopisać:

- w Baninie i okolicach na pewno mieszka dużo więcej ludzi niż rok temu, a przepustowość się nie zmieniła
- ostatnio na drogach dość dużo remontów (np niedawno zakończone montowanie ekranów na obwodnicy w Gdyni - to miało wpływ na korki w całym mieście)

nie ma co się czarować, ruch i korki będą rosły z roku na rok. Szczególnie biorąc pod uwagę tak dynamiczny rozwój przedmieści. Nie ma na to innej rady niż wcześniejsze wstawanie ;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może warto przesiąść się na PKM? Kolejka nie stoi w korkach ;)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tak tylko do PKM trzeba jakoś też dojechać, a autobusem z Miszewa nie dojedziesz bo nie ma, a samochodem też nie dojedziesz, bo nie ma parkingu w Rębiechowie. A jak mam jechać na Maternie autem, to juz mi PKM lotto, bo juz dalej pojadę szybciej autem. Wiec wyboru nie masz, a PKM tylko póki co utrudnia mi ruch, wlasnie przez to feralne skrzyżowanie na Matarni. A mialem takie nadzieje odnośnie PKM :'( Może kiedyś....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
To jadąc do zapchanego ronda zerknij w lewo i zobacz ile samochodów stoi przy przystanku PKM. Jakoś dają rade dojechać ;)
Statystyki mówią, że jest to 4 najbardziej wykorzystywany przystanek na całej linii. Widać niektórym nie przeszkadza przejazd 50 m po drodze bez płyt.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
Tak, też mam takie wrażenie. Myślę ze to przez światła na skrzyżowaniu z PKM na Matarni. Prawie nikt tam nie wjeżdża ani nie wyjeżdża a stać trzeba. Dodatkowo nie są zsynchronizowane ze światłami skrzyżowania Budowlanych / Nowatorów. Jak ruszysz z pod pierwszych świateł to stoisz na drugich i z powrotem to samo. Rzadko kiedy są zsynchronizowane, chyba tylko przypadkowo.
Kolejna sprawa to problem kierowców którzy stojąc na światłach skrzyżowania Budowlanych / Nowatorów na lewym pasie nie włączają kierunkowskazów to jest nagminne a jeśli już włączą, to dopiero w momencie gdy ruszają. To jakaś plaga z tymi kierunkowskazami, nigdy nie wiadomo gdzie pojadą. A z prawego pasa również można skręcić w prawo na Słowackiego.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2
Kolega Misio- pełna zgoda, te kierunkowskazy na lewym pasie Budowlanych, też tego nie rozumiem, chcą być jedynymi , którzy z lewego ruszą?? Jakieś dziwne praktyki.
Dalej, te pierwsze światła na Matarni mocno utrudniają przepustowość, nie zdarzyło mi się tego odcinka przejechać nie zatrzymując się,w dodatku tak jak piszesz nigdy nie zaobserwowałem by ktoś z bocznej ulicy dzięki nim się włączał do ruchu. Może należałoby do godziny 9 je wyłączać?
Jak ma być tak, jak tu gdzieś na forum czytałem, czyli kolejne osiedla, kolejne szeregi, to ta liczba aut się przecież z pewnością podwoi, więc może Ci , którzy planują tu zamieszkać niech to dobrze przemyślą, 40 minut do Gdańska właśnie przechodzi do lamusa. Przy większym ruchu może to być i 1,5 godziny .
W poniedziałek wyjeżdżałem z domu 6:20 i na Zaspie byłem 7:10, wolę nie wiedzieć jak mają wyjeżdżający z domów po 7...
Co do kolei metropolitalnej..w moim przypadku niestety bez znaczenia, wożę dwójkę dzieci do przedszkola i babci,więc tylko transport kołowy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
a próbowałeś przez Barniewice i Osowę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A ja mam wrażenie ,że wszędzie są ogromne korki... Nie tylko tutaj...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tylko że stojąć na lewym pasie i skręcajac w prawo możesz to zrobic wtedy jeśli nad lewym pasem zapali sie żielone a nagminnie ludzie stoja na lewym nad prawym zapal sie zielone i ruszaja pomimo że nad lewym jest osobne światło i tam jest czerwone.Może warto pamiętać że konkretne światła odnoszą sie do konkretnego pasa....
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
podłapie policja i będą sypać mandaty po 500zł za przejazd na czerwonym bo takie są przepisy jak wyżej kolega napisał
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzięki sid, słuszną uwaga.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Sygnalizator s3 informuje,że jazda w kierunku wskazanym zieloną strzałką przebiega bezkolizyjnie. Jeżeli więc lewy pas umożliwia skręcanie to można jechac. Tym bardziej, ze sygnalizatory kierunkowe znajdują się nad jezdnią i po jej prawej stronie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
są osobne sygnalizatory na każdym pasem więc to, że ten nad prawym pasem jest zielony to nie znaczy, że można jechać w prawo z pasa lewego jeżeli tam jest czerwone światło.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
Na jakiej podstawie chcesz ruszyć z lewego pasa skoro nad nim pali się czerwone światło? co za zanczenie ma że nad prawym jest zielone? ty stoisz na lewym? zdałes na prawo jazdy czy kupiłeś?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8
a cz jadą w stronę świateł nie stoi niebieski znak uzupełniający odnoszący się właśnie lewego pasa
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Widzę, że połowa piszących kupiła prawo jazdy na targu w Kartuzach.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
nie wiem ale jak jest kolejność sygnalizacji? co jest pierwsze sygnały świetlne czy znaki?, bez jaj.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
jesli sa znaki na jezdni że z lewego pasa mozna skręcac w prawo to mozesz skrecic z lewego jesli na sygnalizatorze nad prawym pali sie zielona strzalka, bo na tym kierunku nie ma kolizji (wlasnie po to umozliwiono tam taki skret aby ludzie w korkach nie stali, jak widac sa madrzejsi inaczej) i zapytaj kogokolwiek o to domorosly instruktorze powiekszajacy korki, pewnie cisniesz na prawym juz od przystanku pkmki :)raem z elemenTH'em hehehe siwizna i kapelutki :d
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
czyli znaki na jezdni maja pierszeństwo przed znakami świetlnymi mistrzu? To ze sa znaki na jezdni mówiące że możesz z lewego skrecic w prawo oznacza że kiedy masz Zielone nad tym pasem(tzn lewym)mozesz z niego pojechać w lewo, w prawo i prosto- w tym konkretnym przypadku.Ale nie znaczy to że jesli jest zielone nad pasem prawym a czerwone nad lewym to Ty stojąć na lewym mozesz ruszyć bo przeciez skrecasz w prawo.Lewy pas ma czerwone i nie ma tam skretu warunkowego....Konkretne swiatło jest do konkretnego pasa ruchu....ale sorry Ciebie czerwone nie obowiązuje Ty masz warunkowe skręty wszędzie.Generalnie jest przyjęte, że warunkowo można skręcać w prawo tylko z prawego
pasa, ale też przepisy mówią, że jeśli są 2 pasy przeznaczone do prawoskrętu, to
zielonej strzałki w ogóle nie powinno być.....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Od kiedy zamkniętą starą słowackiego z lewej strony lotniska jest taki syf
Jak szukasz winnych podziękuj władzą gdańska
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Jestę ekspertę
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jeżeli pas do jazdy na wprost i w prawo na tym rondzie byłby trochę dłuższy też by to zmniejszyło korki a tak to Ci którzy chcą jechać na wprost muszą stać w korku bo samochody jadące do Słowackiego blokują pas.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Korki beda juz tylko wieksze. Kolejne osiedla w Baninie, Miszewie, Rebiechowie itd to kolejne samochody i zadne klotnie o ustawienie swiatel nic tu nie dadza. To nie jest problem swiatel tylko tego, ze w takich wsiach ludzie sa przyspawani i calkowicie zalezni od samochodow. Wiec nawet jak w miescie mieli jeden to teraz musza miec dwa.
Lepiej na pewno nie bedzie. ...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4
Nauka jazdy sie kłania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do autora - to wyjedź szybciej z domu, to zdążysz do pracy.
Jakie bzdurne tematy zakładacie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Polecam PKM, czysto, cicho, tanio. Jeżdżę codziennie do Gdyni i mam święty spokój od korków i nerwow. Auto zostawiam przy przystanku bez żadnego problemu. Warto spróbować, po kilku dniach jazdy PKMką człowiekowi nie chce się już wsiadać za kółko.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Cicho? Przecież ona tworzy taki hałas wewnątrz że usiedzieć się nie da :-\ poza tym wszystko ok.DO Gdyni jeszcze nie jeżdżą
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7
Nie kłam.
Pkm ma obecnie kilka kursów do Gdyni między 3 a 4 rano i po 21:00. I to wszystko. Tylko składy wyjeżdżające lub zjeżdżające do bazy jadą do Gdyni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Już niedługo
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Nowy-rozklad-PKM-Gdynianie-wreszcie-skorzystaja-z-kolei-n96272.html#tri
Nie wiem dlaczego się bulwersujesz, skoro było o tym wiadomo od samego początku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do Gdyni można jechać przez wrzeszcz, wiele osob sie tam przesiada, mi akurat wychodzi szybciej niż samochodem i tez jestem zadowolony
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziś po raz pierwszy miałam przyjemność pokonać trasę do obwodnicy przez rondo turbinowe, mam pytanie, czy tam ZAWSZE są takie korki?
stałam ok 20min ....jakiś koszmar ....
dodam, że wyjechałam z domu o 6.50 ....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dodam, że moja żona wyjechała dziś 6.15 z domu i praktycznie stała w korku do turboronda. Za turborondem na Budowlanych kolejna ślimacza jazda. Kupujący kolejne mieszkania czy domy w Baninie powinni przed zakupem wybrać się koło 7 z Banina do Gdańska i po 16 z Gdańska do Banina. Za 2-3 lata przy takim tempie zaludnienia wsi, będzie tu praktycznie nieprzejezdnie. Kolejne światła tylko spotęgują korki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
O 7:30 korka do ronda dziś nie było ale przyznam że to ruletka. Dzis nie ma, jutro będzie i nie da się tego przewidzieć :-(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja pitole .....

myslałam, że o tej godzinie nie będzie jeszcze korkowego problemu,
jutro planuję wyjechać 10min wcześniej, ale i tak niewiele to zmieni, tylko tyle, że może nie spóźnię się do pracy ....

teraz to tylko liczę na obwodnicę metropolitalną, ale zapewne będzie korek i do niej ... :(:(:(

gdy zdecydowaliśmy się na Banino to słyszałam, że samolotów nie słychać a korków nie ma, no może postoi się z 5min ale to max, a w rzeczywistości samoloty latają mi nad ogródkiem a korek gigant wita na dzień dobry każdego dnia ... a nie ma pcham się do miasta, tylko do obwodnicy próbuję dojechać
no ale widziały gały, co brały, pretensję mam tylko do siebie ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
deweloper Ci pewnie to wszystko obiecywał? ;)
może będzie lepiej jak przerobią odcinek od ronda do PKM na 4-pasmówkę (w planach)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a czy mówimy o takich samych planach, jak zrobienie dawno obiecanych ulic w Bagninku? ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie, bo to plany Gdańska a nie ZUUUUkowa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ooooooooo czyli jest nadzieja na prace w tym stuleciu,
a wiadomo coś dalej o tych planach? jakieś konkrety?

z tego co słyszałam, na wiosnę mają poszerzać Kartuską od Nowatorów do obwodnicy, to co prawda korków do ronda nie rozładuje, ale przynajmniej dalej będzie trochę lżej ..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Poszukaj w prasie. Pisali o budżecie gdańska na 2016 w którym jest rozbudowa Budowlanych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
poczekaj jak zima przyjdzie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o tym jeszcze nie myślę .... nadal przeżywam poranne korki :P

a jak sytuacja zimą? wszystko jeszcze bardziej stoi? to możliwe?

jak rozumiem, problem pojawił się z chwilą postawienia sygnalizacji świetlnej przy PKM Matarnia? światła bardzo spowalniają przejazd co nie jest bez wpływu na rondo ....
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
będzie jeszcze gorzej pierwszy prawdziwy śnieg - 3 godziny stania w korku gwarantowane.
Możesz podziękować Gdańskim władzą które to CELOWO zamknęły starą słowackiego od strony lotniska.
Celowe działanie miało za zadanie zwiększyć czas dojazdu ludzi z poza 3 miasta do miejsc pracy.
Gdzie jest sens tego działania do dzisiaj nie rozumem.
Innym Celowym działaniem było dodanie właśnie świateł które mają spowalniać ruch między stacją PKM a resztą.

Można powiedzieć że to moje wydumania ale jeżeli nie mam racji to proszę o odpowiedź - czemu te światła nie są inteligentne i nie są spięte pętlą z asfaltem ?
Jak jest sens odcinania alternatywy dojazdu między Baninem/Miszewem a Gdańskiem ?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Radzę dobrze spojrzeć na asfakt. Tam jest pętla indukcyjna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
myslicie, ze obwodnica metropolitalna coś zmieni?
rozładuje ruch?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, tylko tym mieszkańcom co jada w stronę Gdyni lub Pruszcza. Ci co jada w kierunku Gdańska Wrzeszcza utkną na Matarni i dalej na ul. Słowackiego
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
racja ....

ja akurat dojeżdżam do Straszyna więc dla mnie będzie to duże udogodnienie bo będę miała obwodnicę od domu do pracy ...
ale jeśli zmienię pracę, to już nie będzie tak wesoło, hehe

czyli wychodzi na to, że jak nam wybudują wszelkie obiecane parkingi & drogi i obwodnice, to będziemy mieli prawdziwe Eldorado w Bagninku ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No ale rząd się zmienił i oby plany odnośnie budowy dróg się nie zmieniły
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
przyznam szczerze, że tego obawiam się najbardziej ...

oby nie ...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak samo jak Żukowo walczy o wplywy z podatkow u siebie, tak samo Gdańsk nie chce żeby podatki uciekały z Gdańska, bo nie ma pieniędzy na infrastrukture. Dlatego niespecjalnie ułatwiają dojazdy poza swoje granice, nie opłaca im się to.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
narzekacie i narzekacie, ale czy cos w tej sprawie zrobiliscie?
Wiadomo, ze blokuja swiatla przy PKM. Korek sie robi az na Nowatorow.
Podpowiem, to teren Gdanska.
Dzwonilem, przyjrza sie sprawie.
Tez mozecie dzwonic. Dla ulatwienia podaje numer: 58 558 98 18
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
to nie tylko światła, też wina kierowców, którzy zamiast równo jechać tworzą nie krótkie a kilkudziesięciometrowe przerwy pomiędzy autami potęgując ten korek...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2
No chyba sam nie wierzysz, ze ludzie beda zachowywac sie jak roboty i caly czas rowno jechac?? To jest po prostu niemozliwe. Akurat ktos kichnie, inny zagapi itd.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
kichnięcie i zagapienie nie spowoduje odstępu typu 20 metrów w wolno jadącym korku. A przede wszystkim nie spowoduje powtarzalności tego zachowania - a o takich "kierowców" chodzi.
ja mam wrażenie że od jakiegoś czasu prawo jazdy można kupić w promocji w Biedronce. Masakra.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
No oczywiscie = im bardziej samochod jest powszechny, tym wieksze prawdopodobienstwo, ze otrzymuja je ludzie, ktorzy absolutnie nie powinni prowadzic. Stad przepisy, zakaza i nakazy.

Ale tez dlatego ja nie lubie jazdy samochodem (chociaz jezdze), bo trzeba jechac jeden za drugim, nie ruszac sie swobodnie, kazdy sie popycha nawzajem jak owce. Zupelnie niezgodne z natura czlowieka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ja również ubolewam, że piękna skądinąd zasada: "Do What Thou Wilt Shall Be The Whole Of The Law" jest nie do zastosowania w naszych realiach :))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzięki Michal
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
niestety ale to nie tylko wina świateł przy PKM Matarnia ale też wina jest kierowców którzy próbują wjechać do firm znajdujących się przy Budowlanych, oczywiście mam na myśli tych którzy wjeżdżają od strony gdańska w lewo a co za tym idzie jadący do Gdańska muszą ich przepuścić, a tych skręcających jest naprawdę sporo
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Bez jaj, nie od tego są korki, że raz na jakiś czas wpuścisz auto jadące do firmy, już nie przesadzajmy. Jakoś oni też muszą się do pracy dostać. Rozumiem, że Ciebie nikt nigdy nie wpuszcza?
Ten korek powodują: 1) światła w Matarni 2) zachowania kierowców robiących dziwnie ogromne odstępy 3) ruszanie ze świateł kiedy pojawia się zielone!!!! 4) coraz więcej mieszkańców w Baninie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Te korki powoduje przepustowosc drog przede wszystkim,
pojedyncze pasy, nieracjonalnie ustawione swiatla, itpitd.
Zachowania kierowcow mimo wszystko maja marginalny wplyw.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Słowackiego ma dwa pasy i też są korki. Chcesz powiedzieć, że jak dobuduje się dodatkowy pas to znikną? W czasach gdy jeździliśmy starą Słowackiego też były takie nadzieje.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Korek przed rondem turbinowym powodowany jest niemożliwością zjechania z ronda w ulicę Budowlanych (zawsze rano i w okolicach 16:00) lub Nowatorów (w kierunku Kartuska, znacznie rzadziej).
Przyczynami zapychania się ul. Budowlnaych są (kolejność nie przypadkowa):
1) Pojedynczy prawoskręt w ulicę Słowackiego
2) Samochody jadące Budowlanych od Słowackiego skręcające w lewo do firm
3) Dodatkowe Światła przy PKM Matarnia
4) Stromy podjazd ulicy Budowlanych w kierunku Słowackiego
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Z kazdym rokiem w Baninie i okolicach mieszka coraz wiecej osob. Kazda uzalezniona od samochodu, bo brak alternatyw. Wiec jak nie ma byc korkow? Nawet 5 pasow w jedna strone daloby podobny efekt, bo przeciez i tak i tak w koncu beda gdzies swiatla, skrzyzowania itd.
Im wiecej osob sie przeprowadzi tym korek bedzie dluzszy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może więc czas na PKM? Nie stoi w korkach.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
W baninie tez nie stoi
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
jak otworzą nowego Orlena na Budowlanych będą jeszcze większe.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
strach wyjeżdżać z domu :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, ten Orlen to jakaś paranoja. W tym miejscu spowoduje już tylko paraliż. Tym bardziej ze nie zrobili nawet wydzielonego pasa do skrętu. Oby jak najszybciej padła. Jaki sens ma ta stacja, gdy 2 km dalej na Matarni jest duża stacja a przy niej wszystko co człowiek potrzebuje a nawet wiecej?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
No wlasnie, zero pasa do skretu.
Tam bardziej przydalby sie chodnik, zeby piesi i rowerzysci mogli przejsc i przejachac normalnie....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Akurat Lukoil to nie jest stacja która każdemu jest po drodze (zwłaszcza osobą jadącym z Wrzeszcza).

W Rębiechowie i Baninie też są stacje. Zwłaszcza w Rębiechowie lubię tankować, gdyż nie ma kolejek.

Mnie bardzo dziwi, budowanie stacji w bezpośrednim sąsiedztwie linii podejścia do lądowania samolotów. Jak wiemy, ze Smoleńska, samolot nie zawsze trafia w pas....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po układzie drogowym wjazdu/wyjazdu na stację wnoszę, że tam będzie zakaz skrętu w lewo na stację jadąc budowlanych w kierunku słowackiego.
Ze stacji raczej nie będzie też możliwości skręcić w lewo w budowlanych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak tylko powstanie przystanek Banino gdzieś w okolicach Banińskiego centrum, to już śmigam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przy Biedronce już kładą tory
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

Imperium-Auto Salon (3 odpowiedzi)

Witam, jakieś opinie o Imperium-Auto Salon. Firma mieści się w Baninie przy ulicy Wiśniowej 11....

do góry