Widok

Kościół

Witam wszystkich.
Słyszałem, że ksiądz proboszcz zastanawia się nad rozbudową kościoła, w tym celu miała się zebrać rada parafialna, czy tak czy nie. Słyszał ktoś z Was o tym.?
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Potrzebne budowanie większych i bardziej nowoczesnych pomieszczeń, gratuluje. Ludzie głodują, większość nie ma na zakup mieszkań, ale kościół musi byc większy bo przeciez do dla nas ...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 9
niech sobie chłopak buduje, ważne że nie za moją kasę.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6
~pinq nie mów że nie z twoich bo w tym pięknym kraju mamy takie przepisy że nawet ateiści na kk się dokładają z podatków
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
Jesteś ograniczonym człowiekiem i nikt ciebie nie lubi taka prawda. Uciekaj mieszkać we Wrzeszczu i za hajs miasta z zapomogi baluj.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
To nie Proboszcz się zastanawia nad rozbudową, bo nie ma do tego ani zdrowia ani chęci, dopiero co skończyło się malowania Kościoła.
To Biskup wpadł na fantastyczny pomysł, który wspólnie powinniśmy mu wybić z głowy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Piotrze wiesz coś więcej o pomyśle naszego szczodrego BISKUPA.???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po co rozbudowywać ten - może raczej wybudować kolejny? Np. w okolicach Pszennej?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Pszenna to niebezpieczna okolica. :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie będzie rozbudowy Kościoła- o szczegóły warto zapytać Radę Parafialną
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
broń boże, ostatnie czego chcę to kościół bliżej niż kilometr ode mnie w linii prostej
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 5
Syczałbyś? Płonął? :D
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
nieee, święcona woda spływa po mnie jak po kaczce
:D

dzwony trochę za blisko i to smutne zawodzenie które się stamtąd dobywa niekoniecznie jest muzyką słodką dla mych uszu
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6
Po co rozbudowywać. Jeszcze niedawno były w niedzielę dwie msze popołudniowe, w wielu krajach wieczorna msza sobotnia jest już niedzielną ( w sensie czytań mszalnych i kazania). To chyba prostsze rozwiązania niż rozbudowa, tym bardziej, że - jak różne znaki na niebie i ziemi wskazują - także w Baninie zmniejszać się będzie frekwencja na mszach i dojdzie, tak jak gdzie indziej do około 30%. Nie będziemy żadną wyspą, gdzie będzie inaczej, to kwestia czasu i chyba nie tak odległego
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
A u nas największa frekwencja na mszy o godzinie 12 stej nie dość, że krótka to i jak się po 12stej przyjedzie to się zaliczy a może to nie chodzi o rozbudowę kościoła tylko plebanii, przecież u nas więcej rezydentów niż księży
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Proponuję zamiast rozbudowy kościoła zadbać o przyciągnięcie aby więcej ludzi chodziło w tygodniu do kościoła np. niech będzie organista w tygodniu a nie tylko w niedziele
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
a to ludzie chodzą do kościoła dla organisty? to już wiem czemu
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
nieee, no błagam...nie mam może słuchu absolutnego, ale większa obecność organisty może jedynie zniechęcić do uczestnictwa....;P
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
Sorrki ale ten organista odstrasza. Szkoda bo ma wiedzę muzyczną. Gorzejze sluchem i znajomością melodii. Zwłaszcza koncowych strof. W kosciele w baninie nie ma duszpasterstw np mlodziezy wiec pracujacy ludzie jak wruca o 18.00 do domu nie moga pójść na mszę czy nabożeństwo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Po co rozbudowywac kosciół? Jest dość duży.
Wystarczy dodać mszę święte a nie je usuwać. Ksieża powinni być dla ludzi i głosic słowo Boże.
Wnosze o dodanie mszy świętych wtedy wszyscy się pomieścimy :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadzam się z Tobą w 100%!!
Msze św. są jakoś dziwnie ułożone (niedziele i święta), bo co to za godzina 7.15, albo 8.45.
Proponuję, żeby w niedziele odprawiać Msze św. wg. następującego planu:
7.00 - dla rannych ptaszków
8.30 - suma
10.00 - dla dzieci szkolnych, w tym przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu I Komunii Św. (obecność tych ostatnich obowiązkowa, żeby nie przychodzili na godzinę dla małych dzieci).
11.30 - Msza dla maluchów
13.00 - Godzina dla "niedospanych" po sobocie
18.00 albo wręcz 19.00 - Msza dla ludzi pracujących albo uczących się w niedzielę (wbrew temu co sądzą nasi księża, tacy ludzie zamieszkują naszą parafię).
W okresie letnim nie zaszkodziłaby Msza o godzinie jeszcze późniejszej.
W Żukowie można to i w Baninie nie powinno być problemu.
To wystarczy, żeby kościoła nie rozbudowywać.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4
Szalony tyle razy Ksiądz musiał by odprawiać mszę...Jeszcze parafianie pomyślą że On tam jest dla nich.....:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Biskup Głódź pewnie nie będzie zastanawiał się, czy dodanie jednej mszy wystarczy za rozbudowę kościoła ( z pewnością wystarczy), biskup lubi nowe budowy, wysokie wieże itp., najgorsze jednak, że zagroził proboszczowi usunięciem ze stanowiska (rok przed emeryturą), jeżeli ten nie rozpocznie budowy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Szalony!! no ile można pić wino mszalne!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Po pierwsze skąd ta informacja. Po drugie przypomnę, ze ksiadz nie może odprawić wiecej jak trzy msze. Przy chorym proboszczu i czestych koncelebrach to problem
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
a rodzinka proboszcza jeszcze długo będzie mieszkać na nasz koszt? A może tym warto zainteresować biskupa, bo proboszcz już prawie zdrowy.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7
Księżyc dla księży!!

Wygonić tych darmozjadów i naciągaczy!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
100/h po księżycowej i oglądać KIEPSKIEGO
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
za cene dofinansowywania czarnych powinni dofinansować szpitale! To skandal, że te nieroby żyją spokojnie a na szpitale trzeba zorganizowywać takie akcje jak WOŚP bo inaczej było by jeszcze bardziej krucho... Budują jakieś debilne świątynie opatrzności za 80 mln zł a ludzie w szpitalach umierają bo nie ma sprzętu... Kiedyś oczy ludzi się otworzą, a co ważniejsze spadnie łańcuch z mózgu i zaczną myśleć a wtedy oleją kler i przestaną im fundować mercedesy podczas gdy sami nie dostają się do lekarza bo nie ma limitów czy kasy na ich leczenie...
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 8
WOSP to tez zlodziejstwo, nie jest to taka piekna fundacja jak sie wydaje. Z reszta posta sie zgadzam.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 13
to jaj jesteś taki obeznany to zorganizuj sam taką akcję i przekazuj szpitalom rocznie miliony złotych, gdzie na każdym kroku da się odczuć obecność sprzętu wośp w szpitalach
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Gwiazdo Banińska Michalino, o WOŚP masz takie samo pojęcie jak o gramatyce. Odmów może modlitwę dziękczynną za Owsika i jego 3 firmy. Owsiak z kasy ze zbiórki przeznacza max 60% na sprzęt, Caritas 97%,ale wiadomo lemingu, nawet nie mam zamiaru Cię przekonywać kto daje więcej,bo i tak wiesz lepiej.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 14
każdy sam wybiera kogo sponsoruje
można sponsorować kościół, Owsiaka albo jakąś fajną laskę
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Skandalem droga Misiu jest nie to, że kościół ma pieniądze zbierane od wiernych, a szpital ich nie ma (wiadomo kasa kłuje maluczkich ludków w oczka najbardziej), wierni dają wara ci od nie twojej kasy (sama jak chcesz możesz ofiarować swoje pieniądze na wyłapywanie kotów na czarne msze np.) Skandalem jest to, że szpital nie ma, bo kasa sukcesywnie łupiona z ludzi na zdrowotny ZUS przepada sobie w studni pijących kawunię urzędniczek, których zaręczam ci jest dużo, dużo więcej niż tych strasznych księży. Co do tego ma Owsik? I jego niby MEGA wkład w naszą służbę zdrowia - dowiedz się może ile promil stanowi to, co jest rzeczywiście przekazywane potrzebującym, a ile idzie na utrzymanie Jureczka i całej jego fundacyjnej ferajny.
A potem możesz przestać się kompromitować.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 11
Brawo ~:P trafiłeś w punkt, paniusia myślała, że sobie tu zaatakuje księży i Kościół i zyska niezwykły fejm na Baninie, a tu niekoniecznie. Może bardziej koleżance pasują dywaniki i meczet?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8
WOŚP tak jak Kościół ma pięniądze od tych co chcą dać i tyle. Wole dać pieniądze na Orkiestre niż na Kościół który posiada majątek naprawde duży a wyciąga ręce non stop po kasę....Weż pod uwagę że Orkiestra nie ma takiego majątku i pomaga z zebranych pieniędzy a Kościól ma majątek dostaje dodatkowo kasę z budżetu (to max przeginka) i jeśli pomaga to też zbiera kase na ten cel.....Nie ma nic przeciwko temu żeby nasze Państwo uczestniczyło w utrzymywanie zabytków Kościelnych i w tym sensie pomagało Kościołowi ale reszte powinni utrzymywać wierni a nie budżet....ich Kościól więc niech na niego płacą....A tak na zakończenie to do przemyslenia skąd wzioł się majątek Kościoła? dostali ziemie/nieruchomości od Państwa. A i uprzędzę nie mam nic do wiary Katolickiejale tylko że Kościół to instytucja która ma na celu władzę pozycję /kasę itak to przez te 20 wieków sie kręci głownie za naszą kasę i na naszych plecach i nie dziw się że ludzie nie chcą tego finansować z podatków.Nie twierdzę że nie ma w Kościele super Księży -tylko że ci co chcą coś zmienić są zbyt nisko w hierarchi a Biskupi żyją w swoim własnym świecie ,przynajmniej tu w Polsce bo na zachodzie już to się zmienia....
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
nie do końca, każdy płacący podatki niezależnie od wiary czy jej braku sponsoruje kościół ponieważ kościół jest dotowany z naszych podatków przez państwo. Ja np chciałbym bardzo mieć wybór i dawać moją część na domy dziecka na przykład. Albo hospicja dla dzieci. Ale nie mam wyboru i sytuacja ta mnie dość mocno uwiera, jako człowieka niewierzącego żyjącego w "świeckim" państwie.
Podsumowując - nie obchodzi mnie czy ktoś daje na tace czy nie, bo to jego pieniądze i może z nimi robić co chce. Ale nie akceptuję przymusowego datku na kościół który jest zabierany przez "świeckie" państwo z moich zarobków.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zgadzam się, niech każdy sam płaci na wybrany cel,bo przy takiej konstrukcji nasze Państwo świeckie jest tylko na papierze......
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czy Wam się to podoba czy nie żyjecie w kraju katolickim, z resztą jest to ujęte w Konstytucji RP. Jak to kogoś bardzo uwiera, mamy teraz swobody w przemieszczaniu się, możecie spróbować szczęścia gdzie indziej. Finansowanie Kościoła w Polsce opiera się w ok. 80 proc. na ofiarach wiernych. Instytucje kościelne prowadzą m.in. świetlice, oratoria i ośrodki wychowawcze, bursy, domy samotnej matki i dziecka, domy dziecka, wychowawcze i opieki, apteki, placówki dla upośledzonych umysłowo i ze schorzeniami układu nerwowego, placówki dla osób uzależnionych, narkomanów, chorych na AIDS, alkoholików, a także hospicja, przychodnie i szpitale. W ramach działalności charytatywnej pomagają ubogim w schroniskach i przytuliskach, wydają posiłki.
Na Fundusz Kościelny rząd przekazuje 0,03 proc. budżetu państwa. Środki Funduszu przeznaczane są nie tylko na Kościół katolicki, lecz także na wszystkie zarejestrowane związki wyznaniowe.
Rozumiem,że to wszystko wzięliście pod uwagę przy tych Waszych wypocinach wyżej?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 10
Za wasze pieniadze owsik organizuje woodstock dla cpunow i brudasow. Za wasze pieniadze zyje przez caly rok nie robiac nic. Za wasze pieniadze zatrudnia w fundacji swoja cala rodzinke placac im ogromne pensje. Pora otworzyc oczy.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 11
Żyjemy w Polsce i to na ile ona będzię katolicka a na ile nie, jest bardzo płynne. Kosciół oczywiście organizuje duzo rzeczy ale nei finansuję go w 80 % wierni, to raczej możesz włożyc między bajki.Fundusz kościelny ,pensję księży ......niech za to wszystko płacą wierni. Nie tylko Kościół zajmuję sie tym wszystkim co napisałeś wyzej, także wiele organizacji pozarządowych a także Państwowych.Niech kościół utrzymują wierni i sytuacja będzie klarowan....
Co do "~fggff" to .....ogarnij się ,byłeś na woodstoku czy tylko tv trwam? Rozumiem że katolicy nie ćpają nie grzeszą itd. Ludzie są rózni i różni ludzie jeżdzą na woodstok tak jak i rózni chodzą do kościoła....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/2.htm

art 53 Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.

jak dla mnie jest to mocno różne od: Polska jest krajem katolickim
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
W Preambule jest mowa o Bogu, a nie Mahomecie mistrzu.
Odnośnie tych 80% mam źródło,chcesz wygugluj nie chcesz Twoja rzecz, chodziło mi o artykuł WPROST, jeżeli masz inne dane, czekam na wiarygodny link
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
mistrzu, czytasz bardzo wybiórczo tę preambułę:

http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/wstep.htm

my, Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczypospolitej,
zarówno wierzący w Boga
będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna,
jak i nie podzielający tej wiary,
a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł,

nie ma również mowy że jest to Bóg katolicki

nieważne. W świeckim państwie wszystkie instytucje pomocy społecznej powinny być zapewnione przez państwo a nie przez jakikolwiek kościół.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Bóg katolicki- dobre hasło wymyśliłeś, z całą pewnością nie wiadomo o jakiego Boga ustawodawcy chodziło...
Na szczęście nie jesteśmy świeckim państwem i większość Polaków w Boga wierzy, 95% Polaków deklaruje się jako katolicy, należysz do grupki 5%. Ci, nie wierzący, którym Kościół bardzo szkodzi i uwiera, najczęściej opisują go jako przyczynę wszelkiego zła w naszym kraju.
Serio, bo piszę to ostatni raz, jak Wam tak bardzo źle, spakujcie się i sayonara, nikt za Wami płakać nie będzie.
P.S. Oleksy do przedostatniego dnia swojego życia też był nie wierzący, radziłbym o tym pamiętać, bo jest takie jedno przysłowie, które zapewne znasz...
Z najlepszymi pozdrowieniami...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7
daruj sobie, mistrzu, osobiste wycieczki bo nic ci do tego kim jestem i jakie wartości wyznaję.

no popatrz, w boga wierzy 95% a ilu stosuje się do tej religii miłości? 20%?

doskonale widać to na tym forum, również w twoich wypowiedziach

bez odbioru : )
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
To ja Ci najlepsze pozdrowienia,a Ty tak...? No nic, nadstawię zatem policzek. Trzymaj się, mistrzu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zastanawiam sie ile w tej wierze strachu przed śmiercią.......kupione strachem.....
Major możemy odbić piłeczkę-jak Ci się nie podoba że to kraj świecki spakuj się sami i do Watykanu :)
~pyo- popieram i cieszę się że są głosy rozsądku :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
jesteście zwykłymi nieudacznikami, nie mającymi lepszego zajęcia niż marnowanie czasu na forum. Oczywiście skoro to czytasz moja wypowiedz dotyczy również ciebie. To moja pierwsza i ostatnia wypowiedz, idę się pakować i jutro mam wylot do barcelony, a jak wrócę zajmę się swoimi pasjami:) pozdro
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
sid, nie musze ogladac tv trwam, zeby wiedziec co tam sie dzieje. Na takie zbiorowisko wariatow i ludzi spaczonych, ktorzy tarzaja sie w blocie, rozwalaja pociagi nie musze jezdzic. Wiem to z osobistych opowiadan tych, ktorzy tam byli i niestety poznalem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jestem ciekawa czy te wszystkie szumnie wymienione instytucje prowadzone przez Kościół nie mają innych źródeł finansowania np. odrębnie z budżetu - np. z tytułu bycia domem dziecka itp.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
dsfsdf-byłem na woodstoku 3 razy co prawda w latach 90 ale mniejsza o to.Zawsze jechałem tam posłuchac dobrej muzy w dobrym towarzystwie.Pierwszy woodstok był najlepszy bo.....najmniejszy Wtedy było 30-40 tys ludzi. Nie ma się co dziwic ze kiedy jedzie tam 500tys odsetek typowych "imprezowiczów" jest znacznie większy. A medii nie interesuja ci którzy sa spokojni .....tylko tania sensacja.Druga sprawa że z ludzmi jest tak że jedni pija z kulturą a inni po wypiciu dostają małpiego rozumu....(z góry przepraszam urażone małpy) :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Persony typu Major prezentują taki typowy światopogląd katolickiego fundamentalizmu. Żadne argumenty, racje, nie zmienią zdania takich ludzi. I tu od razu pozwolę sobie na prośbę, byś Major nawet nie odpowiadał, bo szkoda Twoich baterii.

Oczywiście, że osobiście jestem wrogiem kościoła instytucjonalnego, nastawionego głownie na branie, na ulgi, na dodatkowe korzyści. Są na szczęście nieliczni, postępujący inaczej, choćby dominikanie, niestety potwierdzający tylko regułę. Ale są. I wokół nich niech gromadzą się wierzący.

A tak generalnie, wszyscy przecież w coś wierzą, tylko czy musi to być to, co gadają do Ciebie z ambony? Kiedyś zresztą każdy z nas przekona się, jak to jest, po drugierj stronie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
To nie bóg stworzył człowieka, ale człowiek stworzył boga...

dla kontroli mas...

zawsze jest jakieś zło którym straszą słudzy boga w każdej religii, ale kapłani obiecują ochronę jeśli będziemy ich słuchać co mamy robić....

Religie zabiły miliony istnień ludzkich... W naszej: wyprawy krzyżowe, palenie czarownic, święte inkwizycje, zakon templariuszy itp... przykłady można mnożyć...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6
To przestańcie płacić podatki to nikt nie będzie Was "okradać".
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie możesz wiedzieć, ile Caritas na co przeznacza, ponieważ Caritas (w przeciwieństwie do WOŚP) NIE publikuje dokumentów finansowych, a jedynie kolorową broszurę propagandową. Wygląda to cudeńko tak: http://www.caritas.pl/wp-content/uploads/2014/02/raportroczny2013.pdf . Wiesz więc co najwyżej, ile biznesmeni w koloratkach TWIERDZĄ, że przeznaczają na szlachetne cele.

Cóż, jesteś takim samym bezrefleksyjnym powielaczem prawd objawionych, jak wyszydzane przez Ciebie lemingi. Różnicie się jedynie rodzajem bzdur, które powtarzacie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3
@Major

Gdyby KK utrzymywał się z pieniędzy zebranych od wiernych, miałbyś rację. Ale te darmozjady ssą kasę z budżetu, dokładnie tak samo, jak urzędasy. Komisja majątkowa rozdająca im co zechcą, biskup o twarzy fioletowej jak denaturat, hodujący 'sakralne daniele' na działce 'kupionej' za 2% (dwa procent) wartości, inny cwaniaczek z tej samej szajki, sprzedający pod budowę centrum handlowego inną działkę zakupioną na cele sakralne (oczywiście, również za 2% jej wartości), architektoniczny potworek zwany Świątynią Opatrzności Bożej dotowany przez Ministerstwo Kultury, 'zwykłe' coroczne dotacje, religia, a nie nauka o religiach, w szkołach, opłacana z publicznych pieniędzy... To tylko przykłady dowodzące tego, że albo jesteś lustrzanym odbiciem leminga, albo po prostu łżesz...
Co do Owsiaka, ile idzie na co, dowiesz się tu: http://www.wosp.org.pl/fundacja/rozliczenia_finansowe , natomiast, co ciekawe, takich danych nie ujawnia kościelny Caritas... "Hotelarze" mają chyba coś do ukrycia, skoro publikują jedynie kolorową broszurkę propagandową, wiarygodną niczym program wyborczy którejkolwiek z partii politycznych.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5
@Major

Ilu tak naprawdę jest katolików okazałoby się, gdyby wprowadzony został podatek kościelny (ale taki, który wierzący płacą, a niewierzący zostawiają we własnej kieszeni). Niestety, mimo że byłoby to uczciwe i sprawiedliwe (a może właśnie dlatego) szybko do tego nie dojdzie... Takiego podatku nie wprowadzi ani PO, ani PiS, ani SLD, ani palikociarnia (nie pamiętam skrótu). Mafie mogą się kłócić, ale są sprawy, w których były, są i będą monolitem.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
Major, nie odmawiaj nikomu prawa do życia w swoim państwie
Ono nie jest twoje na własność

moze ktos woli utrzymywac pana Owsiaka z rodzina niz 130 biskupow z nadworną świtą w ich pałacach i 60 tyś księży, zakonników, zakonnic nie wliczając w to świeckich pracowników
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
Broszurka z Caritasu spłonęłaby ze wstydu na stosie, gdyby zawierała raport o specjalnej komórce finansowej, wypłacającej alimenty dla potomków księży głoszących ,,SŁOWO BOŻE'' z ambony. Może, pomóżcie zrobić księdzu aktualny ''cennik usług kościelnych'' , żeby każdy mógł ocenić, czy stać go w tym roku na ''ostatnie pożegnanie'' , czy lepiej przełożyć pochówek na przyszły rok... No i skończcie z tym codziennym żebractwem ''Pan Da'' na tacę. Postawcie różową świnkę - skarbonkę w dyskretnym miejscu, żeby każdy bez wstydu mógł wrzucić do środka swoje klepaki. Przez całą mszę myślicie tylko o tym, ile Heniek dzisiaj wrzuci i zezujecie ukradkiem na sąsiada z ławy, ile dał? Precz z zawiścią i zazdrością !
Ministrant
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 4
Widzę,że Banińska społeczność lubi wrzucać wszystkich katolików, księży, biskupów do jednego wora, tacy jesteście mądrzy?
A już ten gość o ksywce XYZ ma opinie żywcem wzięte z Twojego Ruchu, a może to ich pieniacz na forach, kto wie..?
Jest taka stronka kontrowersje.net, poczytaj, może się czegoś dowiesz ciekawego, np. o swoim guru dobroczynności Owsiaku.
Tu akurat link odnośnie Twoich broszurek http://natemat.pl/13009,mlyny-koscielnej-pomocy-kosciol-przeznacza-miliardy-zlotych-na-dzialalnosc-charytatywna

Domyślam się,że wiesz kto pisuje w Na temat? Akurat pod Ciebie pisemko. Karm się.
Na tym kończę wizyty na tym forum i pozdrawiam wszystkich serdecznie. Wasz Major
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 11
Z troglodytami twojego pokroju nie ma sensu dyskutować!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ale się prawniczo podszkoliłam. To jak, będzie ta rozbudowa czy nie będzie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak dorzucę jeszcze o WOŚP

Owsiak który urasta na guru utrzymującego biedne szpitale i ratującego biedne umierające dzieci gdy podatnik nie może...
Wkład Owsiaka to jak 40 baniek do 67 miliardów rocznego budżetu NFZ :)
taka kropelka, pod rozwagę, komu najbardziej zależy na takiej reklamie Jurka? chyba tylko mrówkom melonom i jasnym sprawom których ksiąg Owsiak nie ujawnia pomimo nakazu sądu :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
:P

Pozornie całkiem zgrabna manipulacja. Wygląda imponująco. 40 mln do 67 mld! Tylko... NFZ nie wydaje ani grosza na sprzęt medyczny, bo to nie leży w jego kompetencjach. Sprzęt kupują świadczeniodawcy z pieniędzy, które mogą pochodzić z kontraktów z NFZ, ale nie muszą i pod warunkiem, że coś im na ten sprzęt zostanie. A problem w tym, że niewiele zostaje. Sprzęt kupują również właściciele świadczeniodawców, np. jednostki samorządu terytorialnego (gmina, powiat, województwo), a także w pewnym zakresie Ministerstwo Zdrowia. Ale NIE finansują tych zakupów z budżetu NFZ.
I znów, albo potężny balon nieuctwa wypełniony gazami wypuszczonymi przez szmatkę kurkkę (to ten od zachwalanej przez Majorka strony kontrowersje.net), albo nieudolne kłamstwo. Nie wiem, co gorsze. Żałość.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Mimo, że Major podobno zabrał flaszkę i poszedł chlać gdzie indziej, odpowiem:

Gość o ksywce XYZ ma na temat Twojego Ruchu dokładnie takie samo zdanie, jak na temat PiS, PO, PSL, SLD, KORWINA i paru innych szajek.

Wywody szmatki kurkki czytywałem, a nawet zadałem sobie trochę trudu, żeby skonfrontować je z dokumentami, na które się ów szmatka powoływał. Wyszło na to, że to mały kłamczuch i sprytny manipulant.



Link do natemat.pl to z kolei słabiutka manipulacja samego Majora, tak się bowiem głupio składa, że jest to jedynie STRESZCZENIE jakiegoś artykułu z Rzepy (zauważył głupol, czy nie czytał?), a w takim razie tekścik "Domyślam się,że wiesz kto pisuje w Na temat?" nie ma żadnego sensu. Ale miał wygodnie dla Majora ustawić dyskusję. Ech, wy niby-prawicowa zgrajo. Jesteście takimi samymi zakłamanymi s*******ami jak bolszewicy. Tylko jeszcze głupszymi i bardziej prymitywnymi.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Bolszewik to Cię zrodził mały komuszku. Snuj dalej i przekazuj swoje propagandy o złotym Jureczku,może ktoś Ci w nie kiedyś uwierzy...no cóż taką masz misję
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
XYZ odnieś się może do mrówek i melonów, bo na razie twoje wypociny nie zwiększyły skali pomocy oferowanej przez Owsiaka.
nadal jest to 40 baniek do 67 miliardów przekazywanych na leczenie przez podatnika. Może coś jeszcze dodasz o zakupie sprzętu i procedurach przetargowych jakie stosuje Owsiak?
Jest to kropla a robi się z niego guru który utrzymuje całą służbę zdrowia :) w rzeczywistości utrzymuje na całkiem niezłym poziomie siebie i swoich ziomków.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Problem w tym, że jak ktoś pomaga to najlepiej żeby był bezdomny. A i tak co niektórzy by sądzili, że jest przebiegły i swoje łupy gromadzi gdzieś na boku.

Jedno jest pewne, gdyby Owsiak robił przekręty to już dawno by to wyszło na jaw.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
hejterzy ! Czas postawic sprawe jasno.Nie wyleczycie swoich zaburzeń na forum. trzeba znalezc sobie dobrego terapeute. Ewentualnie poprosic o farmakoterapie ;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie kumam Major Katoliku, tak bardzo Ci przeszkadza że ktoś (WOŚP) pomaga, ogarnia wszystko itd Jak taki jestes mąry spróbuj zorganizowac taką zbiórką i zobaczymy ile w jeden dzień uzbierasz....Jak można porównywać NFZ do Orkiestry? Wiem Ty poprostu nie rozumiesz samej ideii pomocy....Ale łatwo jest coś niszczyć klepiąc w klawiature nie? Może spróbuj coś stworzyc ,takiego ogólno Polskiego .Moja siostra jako roczny dzieciak miała operacje serca w Centrum Zdrowia Dziecka w Łodzi i był tam sprzet na sali ufundowany przez Orkiestrę czyli nas grających z nią.Dwójka moich dzieci po narodzeniu miała badny słuch dzięki akcji i sprzętowi orkiestry (teraz wszstkie dzieci mają badany słuch,kiedys tego nie było,poczytaj sobie jakie to istotne )Każdy finał niesie pozytywne zmiany w naszej służbie zdrowia i szczerze za to zorganizował Owsiak jestem w stanie wrzucić 10 zł wiecej tylko dla niego co roku do puchy bo widzę niesamowity potencjał tego co tworzy WOŚP i pokazuje młodym co można wspólnie stworzyć.
Ale zawsze trafi się taki Malkontentiks jak TY....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Odwróćmy sytuacje

wątek o rozbudowie kościoła, przeróżne trolle forowe rzucają sobie teksty o "czarnych" kasie "kradzionej" przez kościół Caritas i tak dalej, to NIE JEST HEJT, natomiast jak tylko kieruje się do ludków pytania o WOŚP, stawianą za wzór organizacji non profit wyposażających szpitale bez której niemal wszyscy pacjenci by zeszli z tego świata, to już jest HEJT :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Sid, właśnie o to chodzi, że w tym zakichanym kraju NIE KAŻDY może zorganizować taką zbiórkę. Są pewni przyjaciele i znajomi królika, którym za darmola oddaje się np najlepszy czas antenowy w mainstreamowych mediach, im pomaga na różne sposoby między innymi tak kształtując PR'owo wizerunek aby ukryć pewne "niedociągnięcia" (tak to nazwijmy politycznie), które mają miejsce.
Próbuj SID zorganizować zbiórkę na szpitale, na biedne dzieci, rób z siebie pajaca na scenie i zobaczymy jak daleko zajdziesz, to właśnie udowadnia, że w naszym kraju są równi i równiejsi, więc argument, który tutaj podałeś, tylko dowodzi istnienia układu, w którym jednym jest lepiej a inni na nich robia jeszcze się cieszą że na nich robią.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dajcie już w tym wątku spokój z Owsiakiem, Caritas-em. Przypomnijmy sobie, że chodziło o rozbudowę kościoła w Baninie. Nie da na to pieniędzy ani Caritas, ani owsiak, a czy Baninianie będą skłonni to finansować, gdy prostszym rozwiązaniem jest na przykład jedna msza w niedzielę więcej. (zresztą tak niedawno było: 0 15.30 i o 18.00, a teraz tylko o 17-tej) Oto jest pytanie
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
JA TAM NIE WIEM ale myślę, że tu chodzi o rozbudowę plebanii bo nie ma miejsca dla kolejnego księdza, który miałby tu pracować. Jak dla mnie to wystarczy wymienić księży na bardziej żywotnych, bo inaczej pokolenie naszych dzieci będzie całkowicie stracone dla k. katolickiego w tej miejscowości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Lechia dzisiaj gra 18 00. ZAPRASZAMY.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Dentysta (9 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje, czy w pobliżu przyjmuje jakiś dentysta? Córka miała założone lekarstwo w...

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

Odzież bhp (35 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, że hurtownia odzieży i akcesoriów bhp przy lotniczej w Baninie już otwarta?...

do góry