Widok

Koszt ogrzewania bez liczników.

Witam, czy ktoś z was zrezygnował z liczników, ile płacicie więcej za czynsz, jak wygląda roczne rozliczenie, proszę o poradę mieszkam na parterze i muszę marznąć aby nie bulić kasy przy rocznym rozliczeniu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam to samo, tez jestem ciekawa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
odpowiedź jest oczywista - rozrachunki w skali globalnej będą wyższe.
Znacznie zwiększy się zużycie energii cieplnej dla całego bloku, bo jeśli znikną podzielniki - brak będzie czynnika psychologicznego ograniczającego bezsensowne odkręcanie kaloryfera na maxa.
U Ciebie również rachunek będzie większy, bo pozwolisz sobie na więcej.
Niestety większość społeczeństwa mentalnie tkwi jeszcze w PRLu i zrównoważone oszczędzanie jest im obce.

Znam z autopsji spółdzielnie gdzie nie ma podzielników. Wszędzie kaloryfery gorące, okna otwarte bo gorąco... A potem płacz że duże rachunki i dopłaty...

Podzielnik to jedyny sensowny sposób (nie sprawiedliwy) na mobilizowanie ludzi do oszczędzania. A mieszkając na parterze / w mieszkaniu skrajnym trzeba się liczyć ze zwiększonymi stratami ciepła... Każde mieszkanie ma swoje plusy i minusy.

pozdr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie ma tak łatwo, żeby policzyli z metra to musi się 50% + 1 zgłosić. Ja też marznę na parterze i tez dużo płacę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Chełm

głośny seks za ścianą (105 odpowiedzi)

Za ścianą mamy parkę, która bardzo głośno uprawia seks w nocy np. 4 rano, łóżkiem walą w ścianę i...

Pralnia przy ul.Chałubińskiego 29 (6 odpowiedzi)

Dowiedzieliśmy się od radnej dzielnicy, że wielu mieszkańców Chełma nie wie, że w ich dzielnicy...

Częstotliwość lotów samolotow. (7 odpowiedzi)

Czy my,mieszkańcy osiedla Chełm musimy znosić nasilenie przelotow samolotów nad naszymi...

do góry