Widok

Koszty utrzymania mieszkania /domu w Baninie

Dom i mieszkanie Temat dostępny też na forum:
Witam

Zastanawiam się nad zakupem mieszkania w Baninie, zastanawiam sie jakie są koszty utrzymania mieszkania.

- m3 wody
-wywóz śmieci
- inne koszt jakie płacicie
-ogrzewanie pewnie jest tylko gazowe ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie też się zastanawiałam, ale pewnie nikomu się nie chce zerknąć w rachunki ;(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dom parterowy 2,5 tyś
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
+dodatkowe koszty za drewno do kominka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podaje przybliżone koszty
woda 30 zł. szambo 120 (za 10m3)
gaz zimą ok. 1000 - dodatkowo koszt drewna kominowego - jednorazowo na całą zimę 1000 zł
gaz poza sezonem grezwczym ok 70 zł/mc (stała opłata + niskie zuycie do podgrzania wody i kuchenki gazowej)
prad ....nie wiem
wywoz smieci - nie pamietam, ale raczej nie duzo
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
gaz - 150 latem, 300 zimą (ogrzewanie + ciepła woda)
woda - 7,50 zł za 1 m3, ok. 150 zł kwartalnie
śmieci - 17,5 zł za 1 pojemnik - u mnie wywozone 3 razy
prąd - ok. 100 zł miesiącznie
podatek od nieruchom ok 100 zł rocznie
dodam, że mam mieszkanko 80 m2
pozdrawiam
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Średnio miesięcznie z całego roku ok 600 zł (gaz, prąd, woda, szambo, internet, podatek). Dom ok 150 m2
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
rispetto ciekawa kwota tzn. cos mało płacisz
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobre ocieplenie domu, brak kanalizy, dwutaryfowy licznik energii, piec kondensacyjny - ot cała tajemnica. Zapewniam, że nie siedzimy w zimie w czapce i rękawiczkach. Najwięcej i tak płacimy za prąd.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dlaczego brak kanalizy wpływa na oszczędzanie na ogrzewaniu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
brak kanalizy wpływa na koszty- podłaczenie kosztuje a pózniej opłaty.
Nie ma to wpływu na ogrzewanie, skad takie pytanie ? ";)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyli szambo jest tańsze od kanalizy? Czy tak to rozumieć?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
oczywiście że nie jest, brak kanalizacji to dużo większy koszt!!! 120 zł co 25 dni przy 3-osobowej rodzinie, gdybym miała kanalizację płaciłabym jakieś 50 - 60 zł miesięcznie, więc w ogóle nie ma o czym mówić... nie wspominając o ciągłym pilnowaniu cholernego szamba i zastanawianiu się czy mogę wstawić pranie...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
podłaczenie do kanalizy to jednorazowy wydatek rzędu ok 2 tyś a pózniej tylko fakturę otrzymujesz za wodę i wywóz nieczystości. Przelicz zakup zbiornika i wywóz , to sie nie opłaca
Szambo to przeżytek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Wybacz, ale to bzdura. Za wywóz 10 m3 szamba raz na ok. 2,5 MIESIĄCA płacę 120 zł. Woda kosztuje 2 zł za m3. Ile kosztuje woda po podłączeniu kanalizy? Słyszałem, że znajomi w Chwaszczynie płacą 8 zł za m3, może ktoś to potwierdzi. A gdzie koszty podłączenia, rozkopany ogród, papierologia?
Z resztą ilość domów w Baninie, których właściciele (mając szambo) nie chcą podłączyć się do kanalizacji mówi sama za siebie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Jak zatrzymałeś się na XIX w i tak Ci pasuje to super...ale myślę, że większość ludzi woli dobra cywilizacji nawet jeśli kosztowałoby trochę drożej. Chociaz jak sobie policzysz za wywoz nieczystosci na jedno wyjdzie - 8zl za m3 to woda + odprowadzenie ścieków - czyli sama woda wychodzi ich 4 zł/m3. wywoz 10m3 raz na 2,5 miesiaca to musicie myc sie w kropli wody. W dwojke zużywamy 10m3 na miesiac... Sa domy w Baninie ktore nie mogą podłączyć się do kanalizacji albo nie mają na to pieniędzy - i to tylko od tego zależy.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też nie wiem jak można zużywać 10 m2 na 2,5 miesiąca, są 2 wyjścia, albo kąpiecie się raz na tydzień, jecie na mieście, a pranie oddajecie do pralni albo macie dziurę w szambie.
I jeszcze chcę zaznaczyć, że szambo, które teoretycznie na początku ma 10m3 bardzo szybko "kurczy się" poprzez jego zabrudzenie, więc jest się coraz bardziej stratnym.
Nie sądzę, żeby ludzie nie chcieli się podłączyć do kanalizacji, tylko po prostu nie ma takiej możliwości, tak jak u nas.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
jakbym miał szambo bez dna szczelnego to też bym się nie podłączał
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pogadaj z ludźmi z Księżycowej, Wesołej i okolic, czy tak chcą się podłączyć do istniejącej kanalizy.
Rachunek za prąd też można mieć 100 zł i 1000 zł miesięcznie i to wcale nie oznacza, że w tym pierwszym wypadku siedzi się po ciemku.
No ale jak kogoś stać, to czemu ma oszczędzać? Lepiej ponarzekać, że wszystko drogie i utrzymanie domu to majątek.
Do reszty wypowiedzi nie odniosę się, bo szkoda mi czasu na udowadnianie, że nie jestem wielbłądem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7
dobre ocieplenie to fakt, my chyba 2 lata temu ociepliliśmy styropianem (już 12 cm warstwa kropkowanego styro styknęła) i za ogrzewanie płacimy teraz dokładnie połowę mniej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam,
ja wprowadzam się w lipcu, też się zastanawiam nad kosztami, prąd, wiadomo,zależy od zużycia i woda-ale...m wody zależy od tego czy jest kanaliza....u mnie na razie kanalizy nie będzie, szambo 6m (kurde to pewnie 2 razy na mc będzie trzeba opróżniać)....nie wiem za bardzo jakie to koszty...no i ktoś tu wspomniał o taryfie na prąd....czy mam jakiś wybór?? z góry dziękuję i pozdrawiam..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
dom 150 m prąd 150 szmbo 10m -raz na miesiac 120 ,gaz w zimie 500-600 miesięcznie (ogrzewanie + woda) smieci okolo 60zł za mieś (pojemniki 240l) segregowane odbieraja raz w mieć mokre co 2 tyg internet 74,kabłówka 44
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prosze mi podpowiedzieć jak płacić za prąd 150zl ? bo mimo wielu starań nie moge zejśc miesięcsnie 350zł /MAM SAME ŻARÓWKI LEDOWE/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
siedzieć przy świecach :))))

żarcik taki
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szczerze-pojęcia nie mam, ja rozliczam się sam,czyli co mesiąc na ebok podae odczyt licznika.W lecie wychodziło mi 130zł w zimie 160,170 150 to taka średnia.Na prąd mam kuchenke czajnik,grzeje się piecem żadnych specjalnych wygibasów oszczędnościowych nie stosuje a pralka też chodzi często bo 2 dzieci
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
chyba ebook
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
witam w klubie ja też tak mam.
W ogóle czytam te zestawienia i wygląda że ja strasznie nieekonomicznie żyję:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Paulina - Podajesz sama odczyt czy płacisz na podstawie prognozy? Ja odkąd przeszłam na rozliczenie miesięczne płacę o 50 zł mniej :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Udało mi się zredukowac średnie zużycie dobowe z 13 kWh/dobę do 11 kWh/dobę w moim domu.

Sprawdziłbym w następującej kolejności żarłoczność następujących urządzeń:
- jak ogrzewasz dom i jak podgrzewasz wodę (jeżeli prądem to to będzie największy składnik rachunku) - bez ograniczenia temperatury lub zużycia wody nie wiele da się zrobić.
- pompy obiegowe C.O. lub cyrkulacji C.W.U. Chodzą cały czas? Ile ich jest i ile biorą WAT (nowoczesne pompy do domów jednorodzinnych nie będą brały więcej niż 20W każda - C.O. ~5W C.w.u.). Starsze potrafią brać spokojnie 70W i więcej.
- jakiej klasy energetycznej jest lodówka i zamrażarka? Kiedy je odlodzałaś?
- tuner SAT - ile WAT pobiera (także gdy jest "wyłączony")? Mój stary od Cyfry+ brał zawsze 54W.
- ile komputerów stacjonarnych jest na stałe zasilanych z sieci? Potrafią łykać 30W gdy nie pracują.
- czy masz UPS'a? Potrafią brać 30 - 50W same z siebie.
- ile masz napędów bram (ogrodzenie, brama garażowa) - ile biorą na standby? Niektóre napędy bram mają tryby oszczędziania energii na standby (mam jakiegoś starego NICE i miał taką opcję), dobry wynik to kilkanaście WAT na każdy napęd.
- ile pobiera instalacja RTV/alarmowa/CCTV, jeżeli takowe posiadasz Razem może wyjść jakieś 40-80W (w zależności od rozmiarów instalacji).

Ogólnie - musisz się przyjrzeć wszystkiemu co jest wpięte do gniazdek na stałe. Można też się wyposażyć w WATomierz aby policzyć / zarejestrować zużycie wszystkich urządzeń.

Powodzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Można wiedzieć jak to możliwe, żeby płacić w nowym domu 600 zł za gaz co miesiąc? Jaką macie temperaturę w domu? Z czego ściany?
Albo w jaki sposób wydać 350 zł miesięcznie za prąd? Macie Toyotę Prius i ładujecie ją w domu?
Oczywiście pytam właścicieli domków i mieszkań
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
można i więcej płacić. Gaz podrożał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sprostuje 500-600 zl za gaz miesiecznie w najzimniejszym momencie roku fv z gazowni sa w cyklach 2 miesięcznych najwieksze jakie mam oscyluja w okolicy 1200 zł za 2 miesiące.Jesli policzę opłaty za cały rok to srednia miesięczna to 390 zł.Fakt mam dość ciepło w zimię w domu 22 stopnie to minimum ale mam roczne dziecko :) pewnie gdyby nie to grzał bym mniej.Gazem grzeje także wodę.Sciany to silka +20 cm styropianu .Wiem że mozna by oszczędzić i płacic mniej jednak bieganie w swetrach i temp 18 srednio mi pasuje.Mieszkam dopiero 1.5 roku więc nowy dom też inaczej sie grzeje trzeba poznac piec itd
http://zuzanka-czaruje.blogspot.com
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam całą dobę około 20-21 stopni (podłogówka na parterze i grzejniki na piętrze) i również gazem podgrzewam wodę. Rachunek nigdy nie przekroczył w zimie 350 zł. Okazyjnie dogrzewamy kominkiem (rozprowadzenie ciepła). Domek ok 150 m2
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dom 150m podaje średnie miesięczne,gaz(piec 2 funkcyjny nie kondensacyjny) 280zł w miesiącach letnich ok 120zł,prad 135, woda 110(kanalizacja).Utrzymywana temp w domu 21-22st.Sciany domu to gazobeton 18 + styro 14 budynek 2 lata.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Do "Ala" jakiego producenta lub jakiej firmy masz piec gazowy bo właśnie jestem na etapie podłanczania gazu i rozglądam się za piecem dwufunkcyjnym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
600 zł za gaz w nowym domu to nic dziwnego- nam nawet i 700 wychodziło- grzejniki odkręcone maksymalnie i ciągłe wietrzenie żeby choć trochę wilgoci się pozbyć (i to opłata za mieszkanie a nie za dom ) ale 350 zł miesięcznie za prąd to faktycznie baaardzo dużo :/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A skąd bierzecie telewizję i internet? I jakie są koszty?
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mamy internet z amelka( radiowo ale jeszcze nie zdarzyło się żeby sygnał zanikał czy coś ) , a tv satelita - ale podobno mają kłaść światłowód niebawem w baninie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
minęło blisko 3 lata, położyli ten światłowód ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
koszty ww. to brednie, brednie i mega brednie dla legitimizacji błednej decyzji wyprowadzki do czegokolwiek na ksztalt domu jednorodzinnego lub domu w zabudowie szeregowej. koszt miesieczny (lacznie z mediami elektr.) to ok 1000 - 1300 zł dla domu jednorodz 150-200 m; dla 80-149 m to ok 750 zł. do tego doliczamy mega rachunki za paliwo i naprawy samochodu. miasto górą
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
srednio
25 śmieci
120 gaz latem- zima 260
60 woda
130 prąd
podatek raz w roku ok 130
brak czynszu
brakuje trochę do 750 chyba że o czymś zapomniałem
droga z płyt jest nie jest tak źle można jechać 30km/h.
mega rachunki za paliwo zależy kto gdzie pracuje i gdzie potrzebuje jeździć. Dojazd do gdańska dwa skrzyżowania ze światłami i jedno rondo ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jest utrzymanie na jedną osobe chyba??? i to oszczędnie.Trzy osoby w domu to jednak większy koszt wody czy kanalizy.Uważam że to koszt około 700 zł 150 m dom i działka 1000m. Napewno mniej, niż mieszkanie 64 m w gdynia,jęsli nawet tyle samo.To dom a mieszkanie wielka różnica.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gościu (czy Gościu-wo), coś ty się tak przyp....ł do Banina. Siejesz jadem na tym forum od wielu miesięcy z tych samych adresów IP.

Ale jeżeli w wyniku twoich durnych postów chociaż jedna osoba nie przeprowadzi się do Banina, to wypiję za to browara.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wioseczka; ptysiu z kremem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nawet dwa browary

"Lolek" LOL
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przyp....to co to znaczy, bo nie wiem ptysiu z kremem ks. A ks to ksiadz czy kuśka srednia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tak. GPON.
Internet do 200Mbit/s + kablówka DVB-C (130 kanałów) + POTS.
Ale tego co ludzie piszą to ciężko się to tego przyłączyć.
http://www.volta.net.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Koszt utrzymania domu wewnętrznego w zabudowie szeregowej ok 140m bez zbędnego oszczędzania ok 650 miesięcznie (wszystkie koszty skalkulowane przez 2 lata
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie u mnie utrzymanie domu wolnostojącego 170 m to teżź przedział 600-700 zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prąd 180 za 2 miesiące
Woda 30
Szambo 120
Wywóz śmieci 40
Gaz zima 400
lato 80
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
prad 180 na 2 msc- to chyba za kawalerke; raz na miesiac szambo- to tylko mycie kuski w bidecie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
ta; zaledwie mycie kuski i pupy to wychodzi raz na miesiąc szambo. przy 3 osobach to normalnie 2xmiesiac. prad- oszczędne korzystanie ( jest duza brama wjazdowa), bliźniak 140 m- 180zl na miesiąc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Żarówki lądowe w całym domu
Szambo faktycznie co 3 tygodnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

Odzież bhp (35 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, że hurtownia odzieży i akcesoriów bhp przy lotniczej w Baninie już otwarta?...

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

do góry