Widok

Kradzież ubrań z balkonu

Morena Temat dostępny też na forum:
Hej,
Dzisiaj rano zauważyłam, że w nocy ktoś ukradł prawie wszystkie rzeczy, które były rozwieszone na suszarce na balkonie. Suszarka pusta, pod balkonem stos klamerek... Jestem załamana, bo tam było kilka nowych rzeczy (m.in. dwa nowe swetry :/) i takie o wartości sentymentalnej - prezenty itd.
Czy komuś też się coś takiego wydarzyło? Złapano sprawcę? Zgłaszaliście to w ogóle na policję? Nie wiem za bardzo, co robić. I czy jest jakakolwiek szansa na odzyskanie rzeczy...
Jakiś czas temu na naszej ulicy ukradziono dwa samochody, poza tym regularnie kradziono złom (wkładki do zamków na klatce...). Czy tutaj często kradną? :/ Mieszkam tu od roku...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
jeśli mieszkasz w zasobach spółdzielni, to zgłoś się do niej i sprawdź, czy monitoring obejmuje ten teren.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki. Obawiam się, że nie obejmuje, ale nie zaszkodzi zajrzeć.

Ciekawa jestem swoją drogą, dlaczego ludzie minusują mojego posta. Trochę to przykre.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pewnie dlatego że nie podałaś chociaż w dużym przybliżeniu gdzie to się zdarzyło (jak spółdzielnia - to jaka ulica/jednostka?) żeby ludzie wiedzieli i zwracali uwagę na kręcących się "turystów".
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
A ja się często zastanawiam skąd te nasze morenowe żurki ( jednostka d) maja często czyste ubrania. Kupić nie kupią bo za co a uprać tez raczej nie maja gdzie :/ może w tym kierunku szukać rozwiązania
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Oni dostają ubrania od lubi lub z opieki społecznej. To że komuś życie się nie ułożyło nie znaczy że jest złodziejem.
Po drugie raczej nie wdrapali by się na balkon.
Bardziej bym typował jakiś lokalnych dresów lub dresiarskie pary.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rzeczywiście, nie podałam miejsca, wybaczcie. Stało się to na ulicy Wyrobka 3 - w dziesięciopiętrowcu, z którego balkonu widać Tesco. Żeby było śmieszniej, centralnie pod naszym balkonem stoi latarnia, która oświetla nam nawet wnętrze pokoju (więc mamy rolety).
Wczoraj sprawa została zgłoszona na policję. Wszyscy byli mili na szczęście, była tylko kwestia z "realną wyceną straty", jak to ciągle ujmowano.

A propos tego złodzieja złomu, który nawet wkładki do zamków kradł - wczoraj od policji dowiedzieliśmy się, że Spółdzielnia zgłosiła sprawę i udało się znaleźć sprawcę! Moim zdaniem to imponujące.

Gdybyście chodząc po osiedlu widzieli podejrzane towarzystwo, to tutaj jest zdjęcie najbardziej charakterystycznej ze skradzionych rzeczy:
https://www.jinx.com/content/prod/2618p_0c_1b.jpg
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo dobrze, że zgłosiłaś to na policję. Większość osób odpuszcza, głównie ze względu np. niską wartość lub brak czasu na zgłoszenie. Policja jest zadowolona, bo statystyka jest super! Znajomy odzyskał radio samochodowe, bo podał numery seryjne z kartonu. Dwa miesiące po kradzieży radio wróciło do niego. Okazało się, że zrobili nalot na jakiegoś pasera i tam leżało w koncie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki. Najbardziej zdziwiło mnie (to pewnie krzywdzące...), że policjanci byli jak najbardziej za tym, żeby zgłaszać. Generalnie wszyscy byli uczynni i przyjemni.

Moim zdaniem zgłaszać należy też z innego powodu, nie tylko z powodu statystyk. Otóż im mniej osób zareaguje, tym bardziej bezczelni będą złodzieje. Bo czym tu się przejmować, skoro i tak nikt ich nie ściga? A tak może chociaż raz na kilka zgłoszeń kogoś znajdą i będzie informacja dla innych, że nie jest tak "lekko" ze złodziejstwem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kryminalne Trójmiasto

Poszukiwany: Marcin Kropidłowski (44 odpowiedzi)

Marcin Kropidłowski . Rodzice: JADWIGA, GERARD Data i miejsce urodzenia: 1981-05-28,...

Zaginiony: Jacek Adamczyk (15 odpowiedzi)

Jacek Adamczyk . ur. 20.10.1966 r. zam. Gdańsk, ul. Arkońska 244/4 Komisariat Policji w...

do góry