Widok

Kryte korty zamiast boiska!

W bloku przy Kurierów AK (jeden z budynków wspólnoty) pojawiło się na tablicy ogłoszeń zawiadomienie o wszczęciu postępowania w sprawie warunków zabudowy dot. dwóch zadaszonych kortów wraz z zapleczem. Korty te mają powstać w miejscu dzisiejszego boiska tzw. "gumca", koło City Fitness pomiędzy ulicą Okulickiego i Kurierów AK.
Nasza spółdzielnia chce mieszkańców dolnej części osiedla pozbawić jedynego boiska w tej okolicy.
Mam nadzieję, że mieszkańcy tego niebieskiego bloku odpowiednio zaprotestują, bo maja taką możliwość. Nas się już o zdanie w tej kwestii nie pyta.
Uważam, że zabieranie dzieciakom tego miejsca i budowanie tam komercyjnego obiektu mija się z celem i będzie szkodliwe dla naszego osiedla jak i dla młodych ludzi korzystających z boiska
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
a ja lubię grać w tenisa - będę miał blisko i to mi się podoba. Natomiast jak mam być szczerzy do bólu to mam w nosie twoje zdanie :) im szybciej zrozumiesz, że w tym kraju nikt nikogo nie pyta o zdanie tym lepiej dla ciebie...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Kryte korty zamiast boiska!

chyba nie masz dzieci bo na tym boisku codziennie gra masa dzieci, młodzieży i nawet dorośli, pewnie też nie wiesz że na naszym osiedlu jest to jedyne boisko, a jak masz ochote pograć w tenisa to na terenie SM ORUNIA są korty tenisowe z których praktycznie nikt nie korzysta, więc pytam po co te korty, za pół roku facet zwinie interses bo nie będzie dochodowy a po boisku zsoatnie wspomnienie, dziwi mnie że spółdzielnia nie zapytała o zdanie okolicznych mieszkańców ale pewnie rada zgodnie z prawem zatwoerdziłą projekt bo górę wzieły pieniądze zamiast dzieci ŻENADA !!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkańcy zaczynają się interesować życiem spółdzielni dopiero gdy zapadnie decyzja będąca im nie na rękę...

Przechodzę tamtędy często w drodze z przystanku autobusowego i powiem szczerze, że spadnie mi kamień z serca, że nie będę mijać stada rozwrzeszczanych (często wulgarnie) dzieciaków. Pomijam już to ile razy zdarzyło mi się widzieć jak któreś wybiega z piłką z tego boiska na ulicę, niemal pod samochód.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
skoro PAni mieszka w niebieskim bloku, to na pewno korty nie będą dla Pani miłym rozwiązaniem. Proszę sobie kiedyś wieczorem podjechać np. na Zaspę, gdzie taki "balon" jest i chwilę postać, a zrozumie Pani, że jest to bardzo uciążliwe.
Ponadto, lepiej, gdy te dzieciaki będą wrzeszczeć na tym boisku - przynajmniej rodzice wiedzą gdzie są. Jak boiska nie będzie, część z nich będzie wrzeszczeć przed Pani klatką schodową. Na Policję będzie Pai dzwonić??
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Rodzice nie mieliby kłopotu, gdyby się swoimi dziećmi zainteresowali i zajęli, zamiast gapić w TV. Może wtedy wiedzieliby gdzie są ich dzieci, nawet jeśli nie będzie boiska. Co to w ogóle za argument - dzieci nie wrzeszczą na boisku - to rodzice nie wiedzą gdzie są... absurd.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
Szanowna Pani,

Generalizuje Pani postępowanie rodziców, wrzucając ich w jeden koszyk pod nazwą "ignoranci". To jest dopiero absurd. A może to Pani z własnego przykładu wzięła?

Jako matka dwóch chłopców w wieku 10 i 12 lat nie będę za nimi chodziła "na spacery". Oni chcą się bawić z rówieśnikami, grając w piłkę czy kosza i to boisko jest dla nich wspaniałym miejscem. A ja mam poczucie, że są tam relatywnie bezpieczni. Na pewno bardziej bezpieczni od tych rówieśników, którzy się szlajają po ulicach w poszukiwaniu zajęcia.

Nadmienię, że takie "podroski" , gdy nie maja zajęcia, mogą się stać niebezpieczeństwem również dla Pani lub dla Pani majątku...

Jeśli zrobią te korty - trudno, dzieciaki będą grać w piłkę gdzie indziej. Oby nie na ulicy obok zaparkowanych tam samochodów...

Miałam okazję mieszkać koło kortów - zapewniam Panią, że te "rzekome" wrzaski na boisku, które Pani aż tak przeszkadzają będą niczym w porównaniu z głosami rytmicznie odbijanych piłek podczas gry w tenisa. Proszę porozmawiać z mieszkańcami przy Dywizji Wołyńskiej - wymusili na SM Południe ograniczenia czasowe w korzystaniu z kortów ze względu na hałas. I też są tam dwa korty, a odległość od bloków większa niż u nas...

Tych kortów ma nie być. Ma zostać boisko. Z informacji, które posiadam bardzo wielu mieszkańców złożyło protesty, także z Państwa Wspólnoty Mieszkaniowej (jeśli dobrze rozumiem, z którego niebieskiego bloku Pani pisze).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gratuluję.

Właśnie napisała pani, że pani "podrostki" mogą stać się zagrożeniem dla mnie albo mojego majątku jeśli im zlikwidują boisko. Czy mam potraktować to jako groźbę jeśli nie zaprotestuję przeciwko kortom?

Chyba faktycznie jesteśmy z innego pokolenia. Mój syn ma 21 lat i w życiu nie przyszło mi do głowy, że może stać się zagrożeniem dla kogoś albo jego majątku... Może jedynie mojego własnego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
Weź się kobieto wyprowadź na wieś jak ci dzieciaki na boisku przeszkadzają.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
to sobie graj. Cena za godzinę gry ma wynosić 90 zł...
ja lubię grac z piłkę i wolę obecny stan rzeczy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
90 zł ? drożej niz w burdelu... chyba tam będzie grać sam ze sobą inwestor
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
puste korty na górze osiedla, a oni tu chcą zrobić dwa całoroczne "balony".
Albo jakiś "wielki pasjonat tenisa", który chce dołożyć to interesu, albo to będzie pralnia pieniędzy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiesz chociaż dlaczego te korty nie są popularne ?
1. Mogą na nich grać tylko członkowie spółdzielni !
2. Tam ciągle wieje co sprawia, że gra jest mało przyjemna.
Dlatego dla krytych kortów na Oruni mówię zdecydowane TAK
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
OK. To niech Te balony postawią na tych kortach u góry
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tam jest trochę za ciasno. Z jednej strony blok (10-15 metrów), z drugiej skarpa otuliny parku oruńskiego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak samo ciasno jest (albo i bardziej) na tym boisku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Orunia Górna

Konserwacja podwozia (34 odpowiedzi)

Witam, Czy może mi ktoś poleci w Gdańsku miejsce, gdzie mógłbym zakonserwować podwozie w...

do góry