Widok

Księża w parafii Banino (odejście)

Witam wszystkich. Mam do was jako do parafian naszego Kościoła pytanie. Czy nie odnosicie wrażenia, że obecni księża Proboszcz i ks. Leszek, zamiast żyć parafianami, ich sprawami, problemami i potrzebami zajmują się tylko sobą i nie rozwijają Kościoła, nie wychodzą do nas parafian?
Moim zdaniem ten układ się wyczerpał i brak w nim życia. Ponadto co przychodzi nowy ksiądz to odchodzi. Teraz, z tego co wiem, ks.Daniel rówież odchodzi... W parafii potrzeba świeżej krwi w prowadzeniu kościoła.
Ksiądz Proboszcz od długiego czasu, pewnie z racji zdrowia, całkowicie nie radzi sobie z parafią. Dodatkowo teraz nikt go nie zastępuje (rodzina księdza to robi....) jest istne bezkrólewie.... Proboszcz w zeszłym roku zamiast chcrzcić chciał "bierzmować", na ślubie uśmiercał matkę panny młodej.
Ksiądz Leszek przez 2/3 mszy zbiera ofiarę na tacę, rozmawia z wiernymi podczas tej czynności a w czasie Komunii Św. tylko ks. Daniel rozdaje komunię, bo księdzu drugiemu sie nie spieszy, musi w końcu sobie pogadać.
Wierzę, że ksiądz Leszek i Proboszcz są dobrymi i wartościowymi ludźmi, ale ks. Daniel odkąd jest, zrobił więcej niż oni razem wzięci przed masę czasu.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 21
Pytanie z ciekawości. Dlaczego zwracasz się z góry zakładając, że wszyscy na tym forum są katolikami?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 21
Pytanie kieruję do osób zainteresowanych (w tym wypadku Katolików). Mam nadzieję, że udzieliłam wyczerującej odpowiedzi. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mam bardzo podobne odczucia. Księża są tak po ludzku sympatyczni, chociaż dwa razy byłam w biurze parafialnym i dwa razy przywitało mnie "a czego tu pani chce, ja już chciałem zamykać, śpieszę się", więc słabo... Z takim potencjałem, jaki daje liczba nowych mieszkańców, ta parafia powinna tętnić życiem. Niestety zamiast tego jest klimat sprzed trzydziestu lat i organista śpiewający "podnieś RĄCZKIĘ Boże Dziecię"... ;)
Ja jeżdżę na mszę do mojej dawnej gdańskiej parafii (albo do Żukowa) i na pewno to się szybko nie zmieni.

PS Ciekawostka z dnia 1.01 - w naszej parafii liczba mszy zredukowana o dwie, bo nie było porannej i tej o 17:00, czyli na logikę najbardziej odpowiedniej po sylwestrze. Po sąsiedzku w Żukowie - wieczorem dodatkowa msza, żeby wszyscy mieli możliwość wzięcia udziału (cytat z ogłoszeń parafialnych). I to jest podsumowanie tego, jak działa nasza parafia...
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 2
My już od dawna jeździmy na Matarnię, gdzie są rewelacyjni księża. Czekamy, aż w Baninie nastąpi "zmiana warty".
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 4
No nie wierzę w to co czytam:) wielcy katolicy już nawet kościół by chcieli zmienić w Baninie!

W jakim celu piszesz takie rzeczy na tym forum, co pragniesz osiągnąć?

Będę się za Ciebie modlił.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 27
Także podzielam opinię, choć to delikatny temat. Ale nie chodzi tu o zmianę kościoła,a o rozwój Kościoła z tego co rozumiem. Zarządzać parafią też trzeba niestety umieć :( Wg. mnie księża nie są jedynie p to by się ładnie uśmiechać i zbierać na tacę, no i ew. organizować wielkie wyjazdy na wycieczki.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
popieram opinię Pawła, od kiedy zamieszkałam w Baninie nie mogę się nadziwić jak funkcjonuje ta parafia.Tyle lat istnieje i nie wiedzą nawet ile katolików liczy parafia. Poszłam na moją pierwsza pasterkę i pomyśłałam ,że jestem na mszy żałobnej.Super ksiądz Jarek i obecny ks. Daniel powinni zająć się parafią bo oni do tego są stworzeni, a my parafianie powinniśmy wystosować petycje do biskupa ("szklaneczki") o zmianę księży . Mam nadzieję ,że do tego dojdzie -Czas najwyższy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8
Mógbyś pomodlić się też za mnie ?
Z góry dzięki
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
a ja za ciebie. będę się modlić bo uważam, że każdy członek wspólnoty ma prawo do przemyśleń byle zgodnych z doktryną. Jak tylko ktoś jest trochę niezadowolony z księdza Leszka to jest atakowany. nie wiem czy to jakiś ukryty wielbiciel czy sam ksiądz leszek
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
witam
to bardzo delikatny temat, jednak przyznać trzeba że nie sposób nie przyznać racji. Myślę, że Proboszczowi należy się w naszej parafii zasłużona emerytura , a ks. Leszek ma super podejście do dzieci, ale chyba jedynie do dzieci. Należałoby wyciągnąć wnioski z tego, że tak wiele osób z Banina wybiera msze w innych parafiach.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ale w jaki celu piszecie na forum? Strajk chcecie urządzić, czy co?

Masakra!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 10
".... a ks. Leszek ma super podejście do dzieci, ale chyba jedynie do dzieci.?!
Oj to ja bym zwrócił baczniejszą uwagę na "podejscie" do dzieci ks. Leszka!!!
Żeby tylko nie przybyło w parafii zmolestowanych i rozprawiczonych dzieci!!! W zależności od preferencji faroża!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 12
Niestety podzielam opinie o Naszym Kosciele I rowniez bardzo czesto wybieram niedzielne msze w innej Swiatyni- w tym na Matarni (naprawde czuc tam radosc w modlitwie). Bardzo by sie przydal w Naszej Parafii ksiadz Nikos...- prawdziwe zmiany, nowy duch... Pisze to jako katolik przez male k, gdyz z roku na rok Banino sie cofa w jednoczeniu parafian, w prawdziej modlitwie. Jest potrzeba zmian- ale obecni ksieza tez powinni w tym uczestniczyc. Bardzo zaluje odejscie poprzedniego ksiedza...I nie chcial bym aby ksiadz Daniel odszedl z NASZEJ PARAFII.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wiesz jaką wartość ma Twoje chcenie? poczytaj o parafianach ks. Lemańskiego.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8
Ja nie chodze do kosciola w Baninie od kiedy ksiaz nie wiem ktory bo nie znam, ale starszy publicznie zwrocil uwage mnie i mężowi ze "biedni ludzie, na tace nie maja".... Wole jechac do Oliwy..
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proponuję złożyć oficjalne pismo mieszkańców na działalność księży prosto na ręce biskupa.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
to co napisałem powyżej to była nuta ironii:) ale 2 plusy/ 0 minusów świadczy o braku normalności wśród was!!!

tak uważam!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
No tak, bo jak parafiane chcieli zmienić decyzję biskupa, by zostali księża emeryci jedynie, to takie zachowanie było normalne :) (piszę to bez ironii)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mcie racje ale to delikatna sprawa, ksiądz Leszek jest rezydentem i chyba zostanie tu na zawsze, on nawet w czasie mszy się śmieje wiec to mało poważny człowiek, i tylko mu wycieczki w głowie, a proboszcz to człowiek chory którym musi się opiekować ktoś, wiec siostra z mężem siedzą na plebani, a jak ktoś przyjdzie nowy to zaraz ucieka, organista śpiewa ciagle te same pieśni bo innych nie zna, i jeszcze ci lektorzy , ministranci pokończyli kursy ale nikt ich do czytań nie dopuści. Ja już dawno nie chodzę do tego kościoła, po co się mam denerwować.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3
Szkoda że tak jest :-( Troche swieżoscią powiało jak byl Ks. Jarek - cos się działo - wyjazdy dla dzieci, mecze ministrantów, Caritas - ale się skończyło. A dzis - nic, wielkie nic ........
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
po co , przecież i tak nic nie zrobi w tym kierunku, Banino to dla niego czysty interes " złota kura".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Witam i na wstępie piszę że nie chcę się kłócic i obrażac uczuc innych. Przeczytałam wszystkie post i tak się zastanawiam. W sumie pochgodzę z wielkiego miasta Gdańska (żart)i mam i miałam doczynienia z różnymi świątyniami. I nie jestem laikiem w temacie. Chodzę do kościoła bo lubię, bo potrzebuję. Nieważne. Ale właśnie w tym kościele w Baninie odnalazłam w sobie chęć chodzenia do kościoła. Właśnie ta egzotyka, mała miejscowość oraz to źe ksiądz Leszek lub proboszcz, gładzą moje dziecko po głowie podczas gdy ja przyjmuję komunię lub daję na ofiarę, sprawiają ze czuję się jak we wspólnocie.
Ale tak sobie zadaję pytanie, co trzeba zrobić żeby można było powiedzieć ze parafia potrzebuje nowego proboszcza. W sumie i tak co by kościół nie robił to i tak nie przyjdziecie w żadeninny dzień niż niedziela. W parafi organizowane są pomysły dla różnych grup wiekowych i różnej tematyce. Msze dla dzieci są boskie: dzieci skaczą, zrywają kwiatki, łapią motyle a księża nie reagują tzn. Nie grzmią że tak nie wypada tylko się uśmiechają jakby wiedzieli że młodzi katolicy potrzebują cierpliwości. Mogłabym tak pisać i wymieniać. A w sumie to czego wam brakuje w parafii.? Moźe szczera odpowiedz wpłynie na zadowolenie parafian.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 5
Może w tym kościele zbyt dużo tej egzotyki. Wszystko powinno być wyważone. Kościół to nie do końca to samo co cyrk. Rozumiem, że dla dzieci msze mogą być "luźniejsze", ale na pozostałych powinno być diametralnie inne. Nota bene to ks. Daniel prowadzi od długiego czasu prowadzi msze dla dzieci. Ks. Leszek czy to msza codzienna, czy niedzielna, czy Pasterka, zawsze się z czegoś chichra i nabija. Jak chociażby z dźwięków przy szopce w zeszłym roku na pasterce. Całą mszę się śmiał, czy to jak stał czy to jak rozdawał komunię, jakby zapomniał kim jest i co robi. Obu księżom wg. mnie brak całkowicie taktu. Ks. Leszek namawiał na pasterce dzieci do picia alkoholu. Sam wiem, że pił alkohol na kolędzie,a następnie chodził dalej kolędować, a potem wsiadł do samochodu z ministrantami i jakby nigdy nic pojechał. Więcej należy wymieniać rzeczy by zauważyć, że coś tu jest nie tak? Rozumiem, że starsi mieszkańcy poprzez przyzwyczajenie do obecnych księży zapewne nie dadzą złego słowa na nich powiedzieć, ale to są faktu, który każdy widzi.... nawet jak bardzo przymknie oko. Poza tym chyba napływowi mieszkańcy też powinni mieć coś do powiedzenia... a potem księża dziwią się, że tak mało młodych osób (nie piszę o dzieciach) uczęszczają tu do kościoła....
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 6
do myslac

a widziałaś na tym forum, żeby ludzie byli zadowoleni?

wstyd i tyle. Czasami sobie myślę, że banino powinno być na zupełnym odludziu. Pod tym względem jest to złe miejsce!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2
U Nas na kolędzie było dokładnie tak samo:(
o WYCZUWALNYM alkoholu oraz wspomince cytuję " o flaszetce" ;/ nie wspomnę.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
To dla porównania napisze, że w parafii na Matarni księża przed kolędą proszę każdą rodzinę o przygotowanie fragmentu z Biblii, których ich frasuje i o którym chcieliby porozmawiać w czasie kolędy. Chyba widać różnicę w stosunku do tego co jest u nas...
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3
jasne, a o alkohol proszą się sami?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
A i owszem (jeśli chodzi o księdza rezydenta)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
do ~hh oczywiście prawda u nas to samo !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
właśnie tego mi brakuje. a tak przy okazji czy kazania nie są od tego aby wytłumaczyć przeczytane Słowo Boże?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to teraz rozumiem jego zachowanie - wszedł do domu nieproszony, rozgościł się, wystraszył dziecko, spadł ze schodów uciekając. ALKOHOL to tłumaczy zachowanie tego księdza (chyba Leszek sądząc po opisach wyżej)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie rozumiem w jakim celu chodzisz do kościoła? Zadaj sobie to pytanie. Może jesteś jednym z tych co siedzą w ławce naburmuszeni, że roczne dziecko w ławce obok zachowuje się za głośno.

Jeśli masz z tym wszystkim jakiś problem to rozwiązań jest parę:
1. Porozmawiać z proboszczem - nie na forum! aaa zapomniałem, że proboszcz też wam nie odpowiada;
2. Porozmawiać z biskupem, ale myślę że w dobrym geście by było uprzedzić księdza "pijaczka"
3. Zmienić parafię, bo po co się męczyć w tej? Kolendy przyjmować nie musisz, albo możesz poprosić innego księdza o wizytę!!!

ale rozumiem, że lepiej z księdza zrobić pijaka na forum:(
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 4
Czuje tu albo samego zainteresowanego, albo moderatora na forum albo kogoś podobnego. A powiedz mi dlaczego ksiądz Leszek od około pół roku (jako jedyny) ofiarę musi zostawiać na tacy na kościele? Hmm z tego co wiem to nie za uczciwe zachowanie.
A na forum parafialnym, gdy coś się napisało negatywnego (nie obraźliwego) to nagle zniknął czat ze strony :)))
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10
ale wymyślasz:) jak na mieszkańca masz sporą wiedzę w przedmiocie tacy. Patrz lepiej na siebie i swoje uczynki, ale pewnie nie masz na co bo jesteś święty:) myślę, że nie jesteś, a nawet wydaje mi się, że jesteś zwykłym ... i we wszystkim widzisz problem, wszystkich się czepiasz, a ten wątek nie jest jedynym w którym brałeś udział - mowa oczywiście o tych mało pozytywnych. Zadaj sobie pytanie co w życiu osiągnąłeś - wydaje mi się, że nic, gdyby było przeciwnie pewnie nie marnował byś czasu na takie wypisywanie, a spędzał czas z przyjaciółmi, których pewnie brak:)

pamiętaj, że nigdy nie jest późno na zmianę, ale zacząć należy od siebie:)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tak, rzeczywiście same trafne strzały. Nie ma jak poprawić humor podobnymi głupotkami :) Właśnie takich ludzi trzeba unikać. Ludzi leniwych, co nie chcą zmieniać najbliższego otoczenia. typowych maruderów. Nie wiem czy warto offtopować, wątek dotyczy chyba czego innego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Może nie tyle chodzi o wymainę kadry (choć Młodszy Proboszcz z pomysłem na spożytkowanie potencjału parafii by sie przydał) co o pojawienie się jakiegoś młodszego Księdza który miał by pomysł na parafie.to że tak dużo osób nie chodzi tu do Kościoła chyba dobitnie świadczy że czegoś tu brak
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czat ze strony nie zniknął dlatego, że ktoś napisał cokolwiek niepochlebnego o księżach, a jedynie dlatego, że nikt nic nie pisał.
Jeśli macie taką potrzebę, czat może tam pojawić się z powrotem choćby jutro.
Co za różnica, czy ktoś pisze na forum trójmiasto czy na stronie parafii?
Proszę zauważyć, że temat księży poruszany jest tylko w okresie kolędowym.
Rozumiem, że nie podoba się wielu osobom zachowanie ks. Leszka, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby powiedzieć mu to prosto w oczy. Może wtedy się opamięta.
Jeśli nie, pozostaje Wam tylko jedyne wyjście - biskup!
Pozdrawiam
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
To o kościele nie można już publicznie rozmawiać?
O dyrektorce szkoły można, a księdzu nie?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2
Proszę powiedzieć jakie to pomysły są organizowane bo oprócz co rocznych pielgrzymek księdza Lecha to nic się nie dzieje,
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
do myślę-------------
Ja nie wiem do którego chodzisz kościoła ale chyba nie do tego banińskiego, bo na tej "cudownej" mszy o 12 dla dzieci, to właśnie dla dzieci brakuje miejsca, bo w ławkach siedzą dorośli i dlatego dzieciaczki "radośnie" się błąkają i łapią motyle. Kilkukrotnie zwracałam proboszczowi uwagę aby zrobił w pierwszych ławkach miejsce dzieciom ale nic się nie wydarzyło. Moje dzieci wyrosły i przestały chodzić na 12 do kościoła. Rozmawiałam o tym z księdzem nawet w tym roku podczas kolędy i stwierdził, że jeśli obsada się nie zmieni to nic się nie zmieni. Wszystko na ten temat. A teraz czekam na krucjatę hejterów......!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3
Bo problem też chyba jest w godzinach mszy.
7:15
8:45 (dla dzieci szkolnych)
10:30 (suma parafialna)
12:00 (dla dzieci najmłodszych z udziałem scholki)
17:00
Więc tak naprawdę dorośli jeśli nie chcą słuchać kazania dla dzieci mają do wyboru ciut świt, lub sumę co trochę odstrasza, i mszę wieczorną. Wg mnie brakuje normalnej mszy dla dorosłych w przystępnych godzinach.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
I uprzedzając - proszę, nie piszcie że jeśli się chce itd...
Uważam, że msze są dla nas i ich godziny powinny być po prostu dostosowane. A BAnino już dawno przestało być typową wsią.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
masz rację Banino nie jest już typową wsią, jeszcze trochę czasu musi upłynąć a wtedy zabudowa Banina będzie przypominała wielkie ,,SLUMSY''. Rumuni już się zasiedlili, długie po horyzont baraki też stoją, no i syfu też nie brakuje.
Tyle w temacie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
"Właśnie ta egzotyka, mała miejscowość oraz to źe ksiądz Leszek lub proboszcz, gładzą moje dziecko po głowie podczas gdy ja przyjmuję komunię lub daję na ofiarę, sprawiają ze czuję się jak we wspólnocie. "?!
Jak by taki jeden z drugim "gładził" moje dziecko po głowie to już by miał pięść na swoim konsekrowanym ryju!!! Szczególnie te wielbiciel dzieci ks. Leszek!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8
Sprawa jest prosta. Banino sie w ostatnich latach rozwinęło, i z typowej wsi zmienilo sie w przedmieścia. Jednak nasi księża po prostu sie nie zorientowali i dalej mentalnością sa na wsi... Trzeba cos z tym zrobic.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4
nasz wikary lubi gorzałkę, często kupuje - sklepu nazwy nie podam.
I te dziewczęce gesty, podskoczki i wypięlęgnowana buzia.
Domyślacie się o co mi chodzi.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 13
uściślając: X.Leszek nie jest wikarym- jest REZYDENTEM z powodów zdrowotnych- w tym także zdrowia psychicznego- jak się można domyślać...ale doceńmy to, że jest sympatyczny, choć może nieco dziwny...Wikarym jest X. Daniel, osoba kompetentna, konkretna, niestety bez możliwości decyzyjnych- dopóki na stanowisku jest obecny Proboszcz- bardzo schorowany i od dawna nieogarniający sytuacji w parafii...na razie sytuacja patowa, musimy czekać na decyzję Biskupa- co do zmiany na stanowisku proboszcza, co jak słychać tu i ówdzie, niedługo nastąpi.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tak tylko,że ta jedyna "żywa" osoba ks.Daniel ma niebawem opuścić naszą parafię...i będzie znów tak jak dawniej....
Kochani myślę,że dużo zależy od nas samych moglibyśmy wstawić się za nim do biskupa i poprosić aby go zostawił i mianował proboszczem.Jak już wcześniej wspomniałam ks.Leszek i ks.proboszcz nie są w moim mniemaniu złymi ludźmi oni się zwyczajnie nie nadają do kierowania parafią.Myślę,że gdyby ks.Daniel został proboszczem wiele by się zmieniło na lepsze:)
Co o tym sądzicie?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3
do ~Mania~ BRAWO mądra opinia,tylko ile flaszek biskup by za to wział
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
nie flaszek, tylko Actimelków
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
I właśnie przez takie myślenie i postawę wiernych w Baninie jest jak jest...nie wystarczy narzekać i mieć pretensje do Bóg wie kogo ale działać...Moglibyśmy zebrać podpisy i wysłać list do biskupa jakoś gdy wierni w 2010 roku wstawili się za postawieniem ks.Leszka zadziałało to czemu nie miałoby pomóc teraz w sprawie ks.Daniela?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ciekawe tylko czy ks. Daniel sobie tego życzy.
Mam wrażenie że atmosfera na plebanii nie jest sprzyjająca
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja na miejscu ksiedza Daniela zmienilambym parafie . to wtedy msza odprawiana przez ksiedza Leszka to juz nie bedzie empress tylko pendolino
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Faktycznie jeżeli układ, który był po odejściu ks. Jarka i przed przyjściem ks. Daniela ma powrócić ( czyli ks. rezydent i ks. proboszcz) to warto postarać się żeby do tego nie dopuścić. Znowu będziemy musieli jeździć z rodziną do innych parafii. Czy wiadomo coś o zmianie ks. Proboszcza przecież od wielu miesięcy jest zupełnie nieobecny!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
pytam się co dalej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
,,Mak'' - gdzie Ty widzisz przedmieścia........ no teraz to już Ciebie poniosło...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jak byś nie zaklinał rzeczywistości z tej wsi robią się przedmieścia z racji tego ze jest tuz przy granicy z Gdańskiem.Żeby nie szukać daleko popatrz co stało się z Osową.....kiedyś też była wsią....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
sid - jeszcze raz się pytam gdzie Ty i ,,Mak'' widzicie przedmieścia, wasza wyobraźnia jest chyba w innym świecie. A jeżeli Banino jakimś cudem stanie się ,,dzielnicą'' miasta Gdańsk to wy pierwsi zatęsknicie za wioską zwaną Banino.
Tyle w temacie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co to za wieś? to już nie wieś a jeszcze nie przedmieścia .....można to nazwać sypialnią domków jednorodzinnych.....ale czy o nazwę tu chodzi? wieś jest ok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem dlaczego ks. Daniel po dwóch latach miałby odejść, to chyba dosyć szybko. Jeżeli zmienią nam proboszcza to znaczy, że zostanie tylko ks. Lech. Mam nadzieje, że tak nie będzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś ma informacje czy zmieni się nam w końcu Proboszcz? Bardzo by się to przydało naszej parafii. Wystarczy raz pójść na mszę żeby się przekonać, że zmiany są konieczne. Nie mam na myśli ks. Daniela.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Weźcie katolicy nie siejcie fermentu!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie katolicy nie muszą tu zaglądać a forum jest dla wszystkich również katolików. Proszę o tolerancje! Jest tu wiele wątków, które mnie nie interesują i po prostu w nie nie wchodzę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Drogi leonie, jeśli uważasz się za katolika, a jesteś kolejnym mieszkańcem uważającym, że jeśli by się zmienił ksiądz to i może byś zaczął chodzić dokościoła to mylisz pojęcia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Drogi Leonie! Myślę, że mój przedmówca nie do końca zrozumiał co masz na myśli. Ja uważam się za katolika i chodzę do Kościoła (nie uzależniam tego od tego jakich księży mamy w parafii) a zgadzam się, że zmiany w naszej parafii są nie tylko potrzebne ale również konieczne. Ks. proboszcz powinien odejść na zasłużoną emeryturę. Ale to już leży w gestii biskupa.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
zmień parafię. proste.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
MAM PYTANIE do proposzcza DANIELA .ILE KOSZTUJE CHRZEST DZIECKA W BANINIE,? ZEBY BRAC 400 ZL. TO SA KPINY,,.........
JAK KSIADZ MOGL SOBIE ZABRAC OD RODZINY TYLE PINIEDZY..ZA 20 MINUT POSLUGI....TO SIE W GLOWIE NIE MIESCI,,,DZIECI NIE MAJA NA CHLEB,A KSIADZ .PROSZE NIE MA SERCA, ,,CO TO ZA CZLOWIEK,,, TYLKO PINIADZE SIE LICZA,,,,,, TO JEST NIE NORMALNE .ALE JEK JEST TO POWIEDZENIE ZA PIENIADZE KSIADZ SIE MODLI,,,,,,,,,,I ZA ILE ........
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8
Jeżeli Ksiądz zażądał taką kwotę to jest więcej jak kpina. Inna sprawa jak chrzestni bądź rodzice sami wcisną takie pieniądze. Tyle to chyba biorą za ślub?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja chrzcilem corke w pazdzierniku ubieglego roku i nie bylo "cennika" tylko ofiara co laska. My dalismy 100zl i nikt nam z tego powodu kazania nie prawill, ze za malo takze nie wiem skad kwota 400zl za chrzest jest wzieta?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie mogę się zgodzić z powyższym
Ksiądz Daniel okazał się w przypadku rozwiązania mojej sprawy bardzo pomocny. Jedyny Ksiądz któremu naprawdę zależało
Pozdrawiam
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
400 zł? To bardzo dziwne. Kiedy w 2013 mieliśmy chrzest dziecka ksiądz bardzo miło nas przyjął a jeżeli chodzi o kwestie finansowe to powiedział ze jeżeli nas stać to mamy dać... co łaska.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Banina tam nie widze.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
dlatego ja nie uczęszczam do tej parafii i na pewno nie będę tu chrzciła dziecka ...mam swój sprawdzony kościół, w którym płaci się "co łaska" , czyli tyle, ile powinno być ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9
Ktos ta opinie pisal chyba po pijaku. Moze warto najpierw sprawdzic jak jest naprawde a potem wpisywac opinie. Zawsze sie znajda glupio- madrzy , ktorzy wszystko wiedza najlepiej.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
uwaga drogie siostry i bracia, w najblizsza niedziele nasz kosciol parafialny bedzie zamkniety. jestem na weekendzie majowym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
To mi plasuje bo od niedzieli majowe na zewnątrz kościoła
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, chrzest 400zł, za ślub proboszcz dostał 800zł i stwierdzil, ze dla organisty też coś należy dac, bo to chyba jest tylko dla niego taka kwota. I tak na marginesie rozwód kościelny prawie od ręki, bez czekania kosztuje 15 tysięcy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

O slubach nie bede sie wypowiadac bo szczerze mowiac bawia mne osoby, ktore "jada" po Kosciele za zbyt wysokie ich zdaniem oplaty za sakrament malzenstwa a ktore jednoczesnie wydaja 2-4 tys na alkochol na taka impreze bez mrugniecia okiem.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8

Mnie bawią osoby, które nie odróżniają tych dwóch rzeczy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziwne.. My chrzciliśmy dziecko w maju i nie było żadnych cenników, tylko ofiara "co łaska". Akurat parafii w Baninie i obecnemu proboszczowi naprawdę nie można nic złego zarzucić (a mamy porównanie..).
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak zgadzam sie, szczegolnie w kwestii rozwodu. Znam osobiscie taki przypadek w baninie. I to calkiem niedawno. Zalatwili rozwod koscielny chociaz dla mnie katolika slub przed Bogiem moze byc tylko jeden i cos takiego dla mnie nie istnieje. Teraz ci co zalatwili ten rozwod orzy pomocy baninskich ksiezy chodza do konunii bo slubowali sobie ponownie. Tzn pan mlody ponownie bo pani mloda byla panienka. Po co sie tak oszukiwac za 15000.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

A po co to tak mając się z prawdą i to za darmo? W Kosciele nie ma rozwodów tylko ewentualne stwierdzenie, że małżeństwo nie zostało ważniejsze zawarte. I nie kosztuje takich pieniędzy. Wystarczy zadzwonić do Trybunału.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Katoliku Jezus powiedział kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień... Rzucasz??? Nie nam oceniać, Bóg nas osądzi, a napewno tych, którzy w niego wierzą
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokladnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przecież nie ma obowiązku przynależności do kk. Patrząc na to co ostatnio wyrabia kk najlepiej jest nie wspierać tej instytucji w jakikolwiek sposób.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

Jesli chodzi o kolędę to to dawno przestaliśmy wpuszczać, przez kilka lat z rzędu na osiedlu obok algidy stary proboszcz przychodził pijany, spędzał u nas 3 minuty, brał kopertę i wychodził. Sorry, ale pijanych facetów do domu nie wpuszczam...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 9

a gdzie jest biuro parafialne? PS. Tak wiem w kościele - ale gdzie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Po wejściu do kościoła należy skręcić w prawo i dojść do dużych drewnianych drzwi. Za nimi, też na prawo znajduje się kancelaryjka/biuro
:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

a jest może jakaś tabliczka na drzwiach czy drzwi nie są opisane?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie pamiętam, ale wydaje mi się, że jest. Tam raczej nie można zabłądzić :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

dziękuję :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jest może informacja kiedy będą święcone szaliki z wyhaftowanym "Śmierć wrogom ojczyzny" i kije bejzbolowe? Na Jasnej Górze był pokropek to może i lokalni księża dostosują się do obowiązującego w kościele kanonu?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 9

zamykamy kościół.koniec
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

zamknąć to się możesz u siebie w komórce:)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

co do chrzcin..... skąd wzięliście 400zł?? ja nie dawno chrzciłem synka i jakoś nikt z księży żadnej sumy z góry nie zażądał... i dałem według swego uznania....znaaacznie mniej i żadnej negatywnej wypowiedzi od księży nie zaznałem, a więc skąd takie pomówienia?? zwykłe trole internetowe i przegrywy życiowe. pzdr zdrowo myślących
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak bym miał chrzcić ,,lucyfera'' to bym wziął więcej niż niż dostał Ojciec Tadeo. Bym go tak wodą ognistą przelewał, oblewał, obmywał aż byłby czysty jak łza. Taki zabieg na pewno ukróciłby jego prowokacje.
Oj lucek lucek popraw się i zamknąć drzwi to możesz za sobą.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

aaa widzę lucyferze , że zmieniłeś nick anty -pisie:) patrzcie ludziska:) prowokator powraca....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Witam serdecznie czytam wasze opinie na temat Babińskiego kościoła księży i dziwi mnie to co tu piszecie czy księża nie robią nic dla kościoła waszym zdaniem nie a mojim dużo są msze kiedy parafianie chcą mamy czysty kościół wyrematowany w zimę ciepło w mało jakim kościele tak jest i śmiać mi się chce jak czytam że księża chodzą pijani po koledach to tylko wymówka by nie przyjąć kolędy co do ofiar ksiądz nie mówi dajcie mi bo nie przyjdę więc buraki z miasta nie wiecie co to kościół to niewypowiafajcie się Pozdrawiam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Banino

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...

Dentysta (9 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje, czy w pobliżu przyjmuje jakiś dentysta? Córka miała założone lekarstwo w...

Wkład kominkowy z marketu (33 odpowiedzi)

Witajcie, co myślicie o wkladach marketowych do kominka z polki cenowej 2500-3000 PLN? Czy można...

do góry