Widok

Kto się teraz stara o dzidzię? cz.5

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny tamten wątek dosyć długi się zrobił więc zakładami nowy i proponuję listę starających się.Wg. schematu.
Nick-cykl starań-które dziecko-strata aniołka-termin @

STARACZKI:
kjopa3 - 0 - 2 - 1 - 04.07.2015
Sylwa
Inka
Nulka
Basiula
czarnulkaaa
Malina
Hania

Mam nadzieję,że się przyjmie i wpisujcie dane w listę. Będzie nam łatwiej.Jak którąś nie wie jak wpisać w listę to ją dopiszę. Zapraszam.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Mi się udało ja już w 3 miesiącu jestem.Życzę powodzenia drogie panie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja sie nadal staram ;) po prostu nie pisze bo zadnych zmian u mnie ;P
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja sie staram od konca lutego :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czarnulkaaa co to za smutek, głowa do góry przyjdzie odpowiedni czas i zostaniesz mamą:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
STARACZKI:
kjopa3 - 0 - 2 - 1 - 04.07.2015
Sylwa
Nulka
Basiula
czarnulkaaa
Malina
Hania
1985sloneczko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czrnulkaaa to jakieś pięć cykli. Ja się staram od października z tym że w lutym w 5 tym cyklu zaszłam w ciąże ale w 10 poroniłam. Więc głowa do góry. U mnie wyszło nieco za wysokie TSH jak na starania o ciążę i jestem na hormonach, żelazie i teraz włączam kas foliowy. Teraz dałam spokój ze staraniem jestem po owu i po tej @ zaczynam od nowa. Mam nadzieję, że pójdzie szybciej niż ostatnio i bez złych zakończeniach. W końcu się uda zobaczysz. A Inka sorki za listę nie doczytałam dokładnie :-P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziekuje dziewczyny! Mam nadzieje ze sie uda!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My mamy siódmy cykl starań ;) Spokojnie w końcu na każdego przyjdzie pora :) (przy Synku udało się w 25cyklu) :)
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja już po badaniach a więc prolaktyna(PRL); hormon tyreotropowy (TSH), tyroksyna wolna (FT4) wszystko w normie. W morfologii obniżone neutrocyty, podwyższone monocyty oraz eozynocty a w moczu podwyższony stan kwasu askorbinowy. Muszę teraz iść tylko na konsultację z danymi wynikami do lekarza i zobaczę, co dalej.
imageimage


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Sylwa a możesz podać jakie masz wyniki TSH i ft4? To masz ładne wyniki ją poroniłam pod koniec kwietnia początek maja i mam bardzo dużą anemię. Jutro jadę skontrolować wyniki czy są lepsze bo w takim stanie to nie bardzo zachodzić w ciążę znowu.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja Kjopa3 poroniłam 03.04. i od tamtego czasu tydzień w tydzień byłam chora wszystkie wirusy były moje. Teraz trochę się uspokoiło i zrobiła dane badania. Co do prolaktyna(PRL) mam na poziomie 398.2, hormon tyreotropowy (TSH) mam na poziomie 2.040 a tyroksynę wolną (FT4) na poziomie 15.4.
imageimage


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
poradzcie... od 2 dni mam krew w pochwie a na wewnatrz nic. dzis troche mam na wkładce...brzuch mnie nie boli a zawsze jak miałam okres to bolał bardzo dzis 29 dc. nie wiem czy to okres czy cos innego oczywiscie staramy sie z mezem o dziecko.
piersi i sutki bolały tydzien temu teraz tez nic nie boli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Sylwa to nie są dobre wyniki. Przy takim TSH 2 i niskim ft4 ciężej może być zajść w ciążę a na pewno utrzymać. Ja mam TSH 2 i ft4 14 i dostałam od endokrynologa Euthyrox 12,5. Endo powiedziała że powinno być TSH ok 1 a ft4 przy górnej granicy. Takie przy dolnej granicy oznacza że tarczyca mało produkuje hormonów. Więc leki muszę brać dopóki się staram i w ciąży na pewno a po ciąży się zobaczy.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
poradzcie...... to wiec poradzę, idź do lekarza !
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny dołączam się do starających...

1985sloneczko, miałam taki sam termin jak Ty 10/2013 (podczytywałam forum), wtedy udało się za pierwszym podejściem, teraz też się staramy:)
to już 10 cykl... na początku była podwyższona prolaktyna, więc dostałam tabletki, reszta wyników ok, jak się nic nie zmieni do października to już konkretne badania czekają - drożności jajowodów i nasienia:( szukalam info o badaniu drożności - wychodzi na to że mało to przyjemne badanie..:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kjopa3 mój lekarz ginekolog po przebadaniu mnie ginekologicznie stwierdził, że jest wszystko w jak najlepszym porządku. Dając Mi skierowania na badania poinformował mnie cytuję'' jeżeli na danych wynikach nie pojawią się strzałeczki do góry tudzież na dół oznaczać to będzie, że jest wszystko w jak najlepszym porządku i jak najbardziej jest to dla Pani zielone światło''. Pomimo tego i tak się umówię do Niego niech spojrzy na dane badania. Trochę Mnie zaniepokoiłaś, bo Ja też jestem przekonana, że jak się wszystko mieści w granicach i nie ma tych strzałek to jest ok
imageimage


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sylwa, to dziwne podejście ma Twój ginekolog. Inne są normy hormonów dla starej babci a inne dla kobiety starającej się o dziecko...
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sylwa ginekolog powie swoje on nie jest specjalistą od hormonów. Ja w tamtym roku miałam TSH 1,5 i ogólna powiedziała, że poniżej 2 to idealne nic " tylko dzieci robić" . I co? 5 miesięcy starań , ciąża zakończona w 10tym tygodniu. Źle się rozwijała i w końcu zaczęłam krwawić i poroniłam. Po wszystkim zrobiono mi USG tarczycy z innego powodu i wyszedł guzek. Kazali zrobić TSH i ft4. Wyszły jak pisałam wyżej podobnie jak twoje. Poszłam do endokrynologa z guzkiem i widząc moje wyniki TSH, ft4 powiedziała, że w moim wieku TSH 2 to górna granica i nic jeszcze by z tym nie robiła ale jeśli chcę zajść w ciążę to musimy obniżyć TSH bo najlepiej jak jest przy 1 maksymalnie może mieć 1,5 ale to górna granica. Jeśli nie szkoda Ci kasy to ja byłam prywatnie u dr. Orzechowskiej- Pawiłojć można się umówić przez portal znany lekarz.pl. Ja mam bardzo duży żal do byłej mojej ogólnej, że zlekceważyła moje TSH i późniejsze objawy i zakończyło się to poronieniem. Wizyta prywatna kosztuje 110 zł i jest we Wrzeszczu. Pani dr. Pawiłojć ma same dobre opinie. Zobacz obie jesteśmy po poronieniu i mamy podobne wyniki hormonów u mnie już wiadomo, że przez to poroniłam więc chyba lepiej żebyś to sprawdziła u specjalisty niż przeżywać to jeszcze raz ( tfu tfu odpukać).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kjopa3 - 0
Sylwa
Nulka
Basiula
czarnulkaaa-4
Malina
Hania
1985sloneczko-7
Luna 157-10
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Słuchajcie Dziewczyny z tym ginekologiem (dr. Puzio) to jest tak, że trafiła do niego tylko, dlatego iż posiadam z pracy grupowe ubezpieczenie z medica polska i postanowiłam skorzystać i wziąć skierowanie od niego, aby móc porobić badania w ramach ubezpieczenia medica. Ginekologa swojego, któremu ufam i chodzę prywatnie do niego od wielu lat jest Michał Szafran, ale właśnie w związku z tym, iż są to u niego wizyty tylko prywatne i skierowania na badania też płatne to tak jak wspominałam na początku postanowiła skorzystać z medici i dr. Puzio. Na tą chwilę właśnie próbuję umówić się z medici na konsultację do endokrynologa dr. Tomasza Buss i zobaczę, jakie padną decyzje.
imageimage


popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sylwa dobra decyzja. Mówię Ci. Ja jestem zapisana do Bussa ale w Luxmedzie na 13 lipca więc napiszę co powiedział bo mamy podobne wyniki. Napewno będzie kazał mi dalej brać Euthyrox i myślę, że Tobie też przepisze. To bardzo dobry lekarz. No i lepiej dmuchać na zimne mi możesz nie wierzyć ale dobrze, że idziesz do specjalisty i będziesz pewniejsza. U mnie są dodatkowo objawy niedoczynności i mała tarczyca.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej!
w zeszłym tygodniu miałam jeden dzień plamienia był to 29 dc i dalej nic, wiec chyba to nie mół byc okres? 30 dc zrobiłam test po południu i wyszła jedna kreska. dzis jest 34 dc czekam do soboty i zrobie test
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cykle mam 28-30 dniowe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kjopa3 Ja do Bussa próbuję się zapisać w placówce ALERMEDICA Gdańsk Chełm, ul. Lipowicza 21 jeszcze nie mam wyznaczonego terminu dziś dostałam sms-a od medici, że jest w trakcie realizacji. Pewnie daj znać, bo może się okazać, że będziesz szybciej ode mnie.
imageimage


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Okazało się, że medica z daną placówką na Chełmie nie ma podpisanej umowy i nie mogę skorzystać z wizyty u Bussa. Mam do wyboru placówki takie jak Polmed, Invicta, Endromed, Lekarska Specjalistyczna Spółdzielnia Pracy dziewczyny czy z danych placówek możecie polecić jakiegoś dobrego endokrynologa?
imageimage


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sylwa ja jestem początkująca więc nie znam lekarzy. mogę Ci jednak polecić jeśli ktoś da jakiś namiar na lekarza sprawdź opinie o nim na znznylekarz lub tym podobne. Tak znalazłam pierwszą endo ale prywatnie. Jak coś wyszukam to Ci napiszę.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Już sprawdzałam kilka pierwszych przychodni dla Ciebie i w Endomedzie trafiłam na Annę Orzechowską- Pawiłojć i ją Tobie bardzo polecam bo właśnie u niej byłam na pierwszej wizycie. Wszystko na pewno dokładnie wytłumaczy i obejrzy wszystkie wyniki jakie będziesz miała i spyta o dolegliwości czy jakieś masz.
Z tego co widziałam to Polmed i Lekarska Specjalistyczna Spółdzielnia Pracy nie mają Endokrynologów. W Ivicta to pomieszane opinie a tu masz dr. Pawiłojć dlatego ją wybrałam
http://www.znanylekarz.pl/anna-orzechowska-pawilojc/endokrynolog-internista/gdansk?utm_source=mailing&utm_medium=email&utm_campaign=new_opinion_info
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kjopa3 dziękuję bardzo! Ja właśnie też patrzałam pobieżnie i znalazłam w Endomedzie Annę Orzechowską- Pawiłojć, i chciałam się Ciebie spytać, dlaczego do niej nie chodzisz, bo teraz widzę, że na konsultacje idziesz do Bussa.
imageimage


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jestem z Orzechowskiej bardzo zadowolona. Byłam prywatnie a teraz idę do Bussa bo mam abonament w Luxmedzie a jak byłam u niej to jeszcze nie miałam. Nie wykluczone, że do niej jeszcze pójdę zapisałam się na połowę sierpnia bo nie wiem jak będzie z Bussem.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czesc dziewczyny. W sumie do staraczek powinnam dolaczyc już kilka miesięcy temu ale.... poki co lecze rany po stracie styczniowej. W niebie mam druga corke. Pierwsza ma dziś 3 latka i bardzo chciałabym dla niej rodzeństwo. Poki co wiem ze progesteron mam za nisko - dufaston już dostałam, TSH zrobiłam wczoraj - wynik 1,153 i PRL - wynik 34 (norma do 25) wiec znow musze wrocic do Dostinexu - kiedyś brałam go bo PRL rosnie mi od stresu. Poza tym mam wrazenie ze w tym roku wszystko mi idzie nie tak. Same kłopoty. Same stresy. I dlatego waham się już czy wogole wznowić starania....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
makuszka bardzo Tobie współczuję :( co do starań musisz sama czuć, że jesteś gotowa. Ja na tą chwilę zajęłam się badaniami i nie do końca czuję się gotowa, aby starać się o drugie dziecko...
Kjopa3 to Ja mam na odwrót jak bym chciała iść do Bussa to tylko prywatnie a Orzechowską- Pawiłojć mam w pakiecie medici. Na tą chwilę czekam na sms-a z datą wizyty.
imageimage


popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
makuszka, strasznie mi przykro... :( szczegolnie, ze skoro znasz płeć, to chyba nie byla wczesna ciąża :(

Mam nadzieje, ze szybko sie uregulujesz i znowu bedziemy razem w wątku :)

Pozdrawiam!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
eh Nulka.... to był 11 tydzień. Obumarcie, po prostu serce przestało bić. Nie umiałam zostawić w szpitalu, zwłaszcza ze ta dziecinkę widziałam.... Zrobiłam badania, nadałam imię, pochowałam.
Może się uda za jakiś czas. Może wpadniemy do wspólnego wątku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Makuszka przykro mi. Ja straty aż tak nie przeżyłam bo w 10tym tyg zarodek miał tylko 4mm i nie było serduszka na szczęście. Trzeba być dobrej myśli, robić badania i wszystko unormować a na pewno będzie dobrze.
Sylwa daj znać jak termin wypadnie. Może uda się w przyszłym tygodniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam wszystkie staraczki,

Podczytuję wątki w tym temacie od kwietnia 2014 gdy straciłam maleństwo w 8 tygodniu:( Po roku udało się ponownie i teraz jestem w 23 tygodniu ciąży :) Mam niedoczynność tarczycy i haschimoto i na dodatek już prawie 40 lat. Nie wiem czy ginekolodzy proponowali Wam stosowanie suplementu INOFOLIC- jak dla mnie bardzo skuteczny i szczerze polecam ( wspomaga jajeczkowanie i reguluje owulację) co u mnie miało duże znaczenie ze względu na nieregularne cykle. Życzę powodzenia i wytrwałości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kjopa3 otrzymałam telefon z medici, że Anna Orzechowska- Pawiłojć jest na urlopie i będzie dopiero 21.08. i jest to pierwszy termin, na który może mnie umówić:/. Dziewczyny proszę o radę, jaki jest jeszcze dobry endokrynolog!
imageimage


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny czy któraś korzystała z usług Prof. dr hab. Sworczaka Krzysztofa?
imageimage


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sylwa, nie korzystałam, ale podobno jest bardzo dobry. Jak zaczęła się moja przygoda z tarczycą to wiem, że w Endomedzie nie przyjmował już nowych pacjentów.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wg. Opinii na necie to wygląda na dobrego lekarza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ewela_ do profesora się nie dostałam, potwierdziło się to co napisałaś...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kuziemska Joanna , Łukasz Obołończyk w endomedzie sprubuj albo w Invikcie Sharma .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
też mogę polecić dr. Obołończyka ( endomed na Opolskiej), pracuje również na oddziale endokrynologii w AM. Bez porównania do dr Kaźmierczaka, do którego chodziłam na NFZ.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dr. Obołończyk pierwszy wolny termin w połowie września :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oj kochana chyba Ci pozostanie wsiąść pierwszy lepszy termin u jakiegoś endo z tej Mediki i zobaczyć czy będzie ok. Sprubuj jeszcze z tym Sharmą w Invikcie też wygląda na ok. Jak szukałam endo to do Sharmy prywatnie czekało się niecały tydzień i nie poszłam bo znalazłam Orzechowską.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kjopa3 umówiłam się do Sharmy. Wizytę mam na 15.07. więc Ty i tak będziesz wcześniej to daj znać.
imageimage


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny ostatnio tragicznie się czułam, "przytulałam muszle" mdliło mnie, nie miałam na nic siły,jak czułam jakiś zapach to leciałam do WC. wszyscy mówili do mnie " jesteś w ciązy" poszłam wczoraj zrobić bhcg i niestety, znowu nic. Jeszcze półtora miesiąca mam brać bromergon na zbicie prolaktyny jak do września się nie uda to mam isć do mojego ginekologa dostane skierowanie na badania a mój partner żeby zbadać nasienie. Chodze do dr Bednarza już kilka dobrych lat,jestem z niego bardzo zadowolona. mając 16 lat miałam nadżerkę tak duzą, że kobiety po ciązach takiej nie mają, później polipy w szyjce, 2 razy zapalenie przydatków i macicy, ciągle coś i to zawsze on mnie ratuje. Nie jeden lekarz powiedział mi, że mam się starać jak najszybciej bo mogę nie mieć dzieci.. Myśle co dalej robić, nie mam siły czekać do września :( Przytulamy się nie mysląc tylko o dziecku ale i ogólnie, nie tylko w dni płodne ale i zawsze kiedy mamy na to ochotę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oj przytulam:( i sciskam! łączę się w bólu. W czerwcu minął rok jak działam z mężem bez zabezpieczenia. Oboje teoretycznie zdrowi i nic...Średnio co 2 miechy wydaję mi się ze jestem w ciąży i co i nic.. teraz czekam jak na szpilkach do około 20 lipca a 15 idę do ginekologa.. pewnie znów nic się nie zadzieje. Mamy już 10 latka na stanie ale jak na razie rodzeństwa na horyzoncie brak i swoje lata ja mam już 34:( Powodzenia !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny podczytuję was trochę i trzymam kciuki :)
my z mężem staraliśmy się półtora roku zanim zaskoczyło, trochę nie wierzę w to gadanie że trzeba przestać myśleć o tym, zająć się czymś innym ale może odrobina sensu w tym jest, jak kupiłam orbitrek i zaczęłam ćwiczyć to zaskoczyło momentalnie i jestem w połowie ciazy
:)
powodzenia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to Sylwa trzymam kciuki aby okazał się sensowny. On jest chyba endokrynolog i ginekolog.
Czarnulkaaa już myślałam że napiszesz że zobaczyłaś dwie kreseczki. Musiał być jakiś wirus cholerny. Trzymam mocno kciuki.
Ja sobie trochę odpuściłam w styczniu i w lutym zaskoczyło więc trochę w tym prawdy.
Ja mam teraz 5ty dzień cyklu więc owulka niedługo. Staram się nie nakręcać ale powiem Wam że jak czytam forum to się strasznie nakręcać i nie dopuszcza myśli że się nie uda. A potem boje się że znowu będę rozczarowana i tak przez kilka miesięcy. Ach te macierzyństwo 😁
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powodzenia Kobitki, ja raz mam nadzieje a innego dnia już się nakręcam. Wczoraj na zakupach z mężem w jednym z hipermarketów mówię zobacz tu mają maleńkie dziecko w wózku, tu znowu a kobitka znów w ciąży! urodzaj, urodzaj ciężarówek ale jak widać nie wszystkim pisane od razu:)
Tak myślę ze może zakupię testy owulacyjne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zielone jabluszko mam to samo.. Jak jestem w sklepie,gdziekolwiek i pelno malutkich dzieci w wozkach lub kobiet z brzuszkiem i ja juz lY w oczach. Nie mowiac juz o tym jak widze ciuszki czy cos dla malenstw 😱 a ciagle jestem w jakis sklepach dla dzieci bo mam ich duzo w rodzinie i potem przezywam swieta,urodziny itd
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To widać ze nie jestem sama w swoich nastrojach. Coraz częściej myślę, ze jednak po 30 stce to już gorzej zajść w ciażę. Rocznik 81 już jestem, dobrze ze mam już jedno dziecko w domu:) Biologia rządzi się swoimi prawami. Miłego dnia:) Nie traćmy jednak nadziei:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ach tam po 30 nie jest ciężej zajść. Ja jestem 85 i teraz też problemy. Ogólnie często widzę, że z drugim dzieciątkiem jest kłopot zwłaszcza jeśli jest sporą różnica. Znam też sporo babeczek które po 30tce w tym moja mama zaszły i urodziły. Wiek raczej nie gra aż takiej roli. Mam koleżankę która wiele lat się starała o dziecko i w końcu dostałam wiadomość że się udało. Teraz ma 6 lat. Więc szansa jest zawsze. Zawsze płakałam i podziwiałam ją za to ile przeszła i jaka była dzielna. Ciąże biochemiczne, poronienia ach dopiero teraz tak naprawdę rozumie co czuła.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzięki Kjopa za słowa otuchy! Tak każda z nas jest inna. Ja nie zamierzam się poddawać i kupię testy owulacyjne, takie z apteki może będą bardziej wiarygodne niż tez z drogerii- ktoś tu pisał iż jej maż stosował i też miał owu:) aż się nie chce wierzyć:)

Takie pytanko przyszłościowe dziewczyny gdzie byście chciały rodzic jeśli zajdziecie w ciążę? ja rozważam Kliniczną i Wojewódzki. Na Zaspie już byłam i miałam cc więc znam i było ok:) Rozgladam się tez za nowym lekarzem, kogo polecacie najlepiej na nfz i pracującego na Klinicznej? Za tydzień idę do mojej doktor chodze tam od lat w Sopocie na nfz, jest ok, ale w przypadku ciaży dojazd z Gdańska może być uciążliwy chyba.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Uda się Wam, zobaczycie :) Trzymam kciuki!
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kjopa3 co się dowiedziałaś po wizycie u endokrynologa?
imageimage


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Boli kiedy moja 5 letnia córka mówi, że ona pod choinkę to by chciała siostrę...żywą. A ja wiem że jej tego nie dam :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Boli.... no nie dasz pod choinkę teraz ale może za jakiś czas tak "bez okazji" pojawi się na świecie. Wierz w to, bo co innego pozostaje? ....
Moja córka czasem mi mówi ze mam się nie martwic bo "Bozia jeszcze da jej siostrzyczkę". Trzeba wierzyć...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
PAN Buss powiedział, że on dałby mi Jod do brania żeby pobudzić tarczycę do produkcji hormonów ale jeśli już biorę Euthyrox 12,5 to mam zwiększyć do 25? Tylko, że ja mam małą tarczycę i ona sobie nie radzi żeby wyprodukować więcej hormonów. Dał mi skierowanie na wit. D , magnez , wapń itp. Poszłam po tej wizycie do laryngologa i pani dr. zbadała i na koniec pyta czy mam coś z tarczycą bo widzi, że mam poszeżoną szyję na dole. I mówię jej co i jak. Zdziwilam się że zwróciła na to uwagę jako jedyna i powiedziała, że to jej zawód i może nie widać ale mnie ogląda i mam brać leki. Więc dalej będę chodzić do Pawiłojć prywatnie. Nie mam czasu teraz eksperymentować czy tarczyca po kodzie zmusi się do większej produkcji hormonów czy nie. Mogę to zrobić po ciąży jeśli kiedyś nadejdzie😊 . No i tak po ciąży mam odstawić Euthyrox i wtedy obserwacja co dalej. A i jeszcze laryngolog dała mi lek do płukania gardła i na płukanie zatok i powiedziała, że absolutnie nie wolno brać Rinocortu jak się staram i w ciąży.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córcia ma 3 latka a tez raz na jakis czas sie pyta czy mam w brzuszku dzidzie albo ze chce siostrzyczke/braciszka ;)

Ale to tylko dlatego bo w przedszkolu koledze sie urodzila siostra no i sasiadka tez ma maluszka....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój synek to chyba od kąd zaczął mówić to chciał rodzeństwo. Teraz wie że miał mieć rodzeństwo ale dzidzia była chora i uciekła z brzuszka. Nie przeżywał tego i czasem patrzy na brzuch i mówi że chyba niedługo będzie miał siostrę bo chyba brzuch mi trochę urusł 😁. Cały czas planuje, że jak już dzidzia będzie w brzuchu i się urodzi to będzie tak albo tak. Dla mnie to słodkie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam wszystkie staraczki :) Wczoraj byłam u endokrynologa Sharmy i po wizycie jestem bardzo pozytywnie nastawiona :) Doktor pochodzi z Indii i ma inny akcent, ale w żaden sposób mu to nie przeszkadza w wykonywaniu zawodu (Panie z recepcji Invicty bardzo gorącą polecały danego doktora, mówiąc, iż najlepszymi endokrynologami, jakich ma/miała Invicta to właśnie doktor Sharma oraz doktor Lewczuk, która już u nich nie pracuje). W moim odczuciu doktor Sharma jest bardzo konkretny, przemiły i na wiele pytań udzielił mi odpowiedzi, więc go bardzo polecam. Odnosząc się do moich wyników, które wykonywałam w połowie czerwca doktor stwierdził, że nic niepokojącego w nich nie widzi. Poinformował Mnie, że takie badania jak PRL, TSH oraz FT4 powinnam wykonać od razu po poronieniu i wtedy może by były inne wyniki. Na dzień dzisiejszy po unormowaniu się wszystkiego poinformował Mnie, że wyniki są prawidłowe i On nie widzi przeciwskazań do starania się o dziecko. Dodatkowo zbadał mnie, mówiąc, że nic niepokojącego nie widzi i zalecił cytuję, aby postawić kropkę nad i wykonanie badania usg tarczycy oraz TSH, przeciwciała anty TG oraz przeciwciała anty TPO(dodał, że jak bym była na jego wizycie prywatnie to by nie kazał Mi wykonywać powyższych badań, ale w związku z tym, iż mam to w pakiecie medici to można dodatkowo to sprawdzić- profilaktycznie). Pan doktor po rozmowie ze mną i opisie poprzedniej ciąży oraz ciąży poronionej stwierdził, że może u mnie występować w trakcie ciąży zbyt niski poziom progesteronu, dodając, że gdyby się okazało, iż jestem ponownie w ciąży to koniecznie będzie trzeba kontrolować dany poziom progesteronu. Trzymam kciuki za nas wszystkie i mam nadzieję, że w końcu Nasze dzieci będą miały te upragnione rodzeństwo:) Miłego dnia dziewczyny!
imageimage


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to super a ten Progesteron też będziesz badać? Jak tak to musi być w jakiś konkretny dzień cyklu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kjopa3 doktor Sharma zalecił badanie progesteronu tak jak wspominałam powyżej w momencie, kiedy już będę w ciąży. Mam nadzieje, że w najbliższym czasie będę miała taka okazję :)
imageimage


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sylwa z własnego doświadczenia radze Ci abyś 7 dni po owulacji zrobiła sobie progesteron. Najczęściej jest to 21-22 dzień cyklu. To da Ci informacje czy masz z nim problemy czy nie. Jeśli masz niski to trzeba go brać od momentu owulacji żeby jajeczko wogóle mogło przeżyć i się zagnieździć. Ja mam progesteron bardzo niski. Brałam go w pierwszej i drugiej ciąży.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobrze, że piszecie o tym też sobie zrobię to badanie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny, wczoraj byłam u endokrynologa Sharmy. Po wizycie dowiedziałam się, że mam bardzo malutkie(1,7 mm i 1,5 mm) torbiele na lewym płacie tarczycy, ale mam się nimi nie przejmować, ponieważ mają one prawo całkowicie się wchłonąć. Dodatkowo wykonywałam badania przeciwciała anty- TPO( norma
imageimage


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak tam dziewczyny?? Ja zaczęłam pierwszy cykl po poronieniu. Jestem o wiele mniej nakręcona na to żeby być w ciąży. Jakoś tak bardzo spokojnie teraz. Życie przystopowało moje zapędy 😊 Za tydzień się okaże.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny, nie wiem co robić :( biore cały czas bromergon czuje się po nim naprawdę dobrze od samego początku. Od kilku dni mam zawroty głowy, ciągle nie mam siły, słabo mi i najchętniej bym nie wychodziła z łóżka. Przedwczoraj współżyłam z partnerem i było wszystko ok, wczoraj współżyliśmy i też było ok. Budzę się rano a odde mnie tragiczny zapach z pochwy, krew leci ( w środe skończyła mi się miesiączka) siedzę i płacze.. mam dosyć :( jak ja mam zajść w ciąże jak ze mną ciągle coś się dzieje, głupio mi już dzownić do mojego lekarza. Mój lekarz naprawdę mi bardzo dużo pomógł i ufam mu w 100% ale nie wiem czy iść gdzieś do jakiegoś innego lekarza żeby zobaczył, potwierdził.. nie wiem co mam robić :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zadzwoń do swojego lekarza niech cię zbada najlepiej. Nie brzmi to za ciekawie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzwoniłam ale odebrała recepcjonistka ze dopiero w środę :( rodzina mówiła żebym jechała do szpitala zobaczymy co będzie jutro :( mam w głowie tylko myśl czy kiedysnzajde w ciążę :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na pewno będziesz mieć!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aktualnie siedze w szpitalu, w ciagu 2 lat, 3raz zapalenie przydatkow. Czekam na wyniki badan. Kiedy zapytalam doktor czy bede mogla miec dzieci skoro znowu zapalenie przydatkow powiedziala, ze trudno powiedziec :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja droga mialam zapalenie przydatkow wiele razy, urodzilam dwoje zdrowych dzieci.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, no nie wierzę udało się jestem w ciąży!
Dziś zrobiłam test ciążowy i mam 2 grube kreski...
:)Nadal jestem w szoku.. maż się cieszy a ja w szoku. Wg. kalkulatora i ost. miesiączki to już 6 tydz. ost. miesiączkę miałam 16.06:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny ja również muszę Was pocieszyć byłam z Wami w 4 części starałam się o drugie dziecko pierwsze ma 1,5 roku nie udawało się ponieważ długo karmiłam piersią i zatrzymała się owulacja dostałam jakieś tabletki na jej wywołanie i udało się w drugim cyklu. Dziś byłam drugi raz na usg jest to już 9 tydzień serduszko bije w porządku dzidzia ma 2cm. Także dziewczyny i Wam się uda trzeba być dobrej myśli ale za bardzo się nie nakręcać bo z nakręcania nic nie wychodzi ja wiem że łatwo tak mówić ale to chyba tak działa. Będzie dobrze dacie radę. Powodzenia

Kjopa3 powinnaś mnie kojarzyć :) - Monika, monisia061
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Monisia, kto prowadzi Twoją ciążę? szukam dobrego lekarza najlepiej na nfz z Gdańska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To gratulacje kochane :*
W krwi wyszlo ze to jednak nie przydatki.. Ale delikatna niedroznosc jajowodow :( lekarka w szpitalu mowila ze zdrowego jajowodu nie widac na usg. Dzis czeka mnie wizyta u mojego ginekologA
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam lekarza z Gdyni bo jestem z Gdyni moją ciążę prowadzi ten sam lekarz co pierwszą ciążę 2 lata temu. Pewnie lekarzem z Gdyni nie będziesz zainteresowana. Dolacz do watku mamusie marcowo kwietniowe 2016 tam juz jestem z kilkoma dziewczynami pogadamy o wszystkim :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zielone jabłuszko i Monika gratuluję!!!
Czarnulkaaa a będziesz miała udrazniane jajowody?? Wiesz to może powodować właśnie brak ciąży. No bo jak z niedrożnymi jajowodami?
Ją sobie jeszcze czasem myślę o mojej ciąży. Byłabym już w 23 tyg i niedługo bym rodziła. A teraz nie wiadomo kiedy i czy wogóle się doczekam dziecka. Ją siedzę na innym forum dla staraczek. Prowadzę wykres temperatur i mogę pogadac z dziewczynami na każdy temat. Śluzy, temperatury, przytulanko a nie tak jak tutaj zaraz wejdzie jakaś wścibska gęba której temat nie dotyczy i tylko minusy daje.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7
Kochana a co to za strona? Chetnie dolacze. Moj ginekolog mowi ze nie widzi nic w jajowodach ale 10 sierpnia mam zrobic wymaz s potem badanie hsg w invicta. I umowilam sie jeszcze do lekarza w invicta na 14 sierpnia.. Zobaczymy :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kjopa3 - a mogłabyś podać namiar na to forum? Staram się z mężem o dzidzię, więc niedługo chciałabym zacząć udzielać się w wątku mam 2016 :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czarnulkaaa podobno dużo kobiet po hsg zachodzi w ciągu trzech miesięcy w ciążę. Chyba udrazniają w tym badaniu jajowody tak?

Forum ovufriend.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Hsg- Badanie rentgenowskie macicy i jajowodów, które służy ocenie budowy i kształtu jamy macicy, drożności jajowodów oraz stanu błony śluzowej macicy.

Wejde niedlugo na ta strone :* moze podasz mi linka jak to nie problem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kjopa a co ja mam powiedzieć? Za 2 tygodnie moje drugie dziecko byloby na swiecie. Jak patrze na watek mamus lipcowo sierpniowych i jak kazda po kolei rodzi i jest szczesliwa to mnie coraz mocniej boli (no nie ich szczęście tylko moje nieszczęście). Coraz częściej zastanawiam się żeby wogole nie wchodzić na to forum. Co to za inne forum? Pewnie baby boom?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kjopa3 dzięki za gratulacje, napisz jakie to forum tez chętnie dołącze:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja również dziękuję za gratulacje. Wy kochane też niedługo będziecie mamusiami zobaczycie :*

Zielone jabluszko - dołącz do naszego wątku :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny nie załamujcie się. Byłam z Wami w zeszłym roku.
Poroniłam w sierpniu, wiem jaki to ból:-(
Teraz jestem w 33 tygodniu ciąży.
Wiem, że wszyscy to powtarzają ale u mnie pomogło jedno- odpuścić!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pisałam wyżej
ovufriend.pl
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Cześć Dziewczyny, i co tam słychać? Jakieś zmiany?
imageimage


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dziś rano przed pracą zrobiłam test i zobaczyłam dwie kreski:) cieszę się, ale i też zarazem boję... W pracy nie mogę dziś spokojnie na miejscu usiedzieć :)
imageimage


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Super bardzo się cieszę Sylwa:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej Dziewczyny..

moge sie przylaczyc?

moja przygoda byla dluga..najpierw nie moglam zajsc w ciaze..prawie poltora roku staran,z tym,ze cykle mialam po 50-60 dni..mam hashimoto,za niski progesteron i za wysoka prl.. 9 mpcy trwalo nim sie uregulowalo..zaszlam..bliznieta:) urodzilam na koniec 36tc.. po porodzie dlugo nie mialam @..az 8 m-cy i wywolalan luteina..kolejna @ po 2 m-cach..a potem jak w zegarku co 28dni..i tak przez poltora roku..w lipcu stiwerdzilismy ze zaczynamy sie starac.. 02 lipca mialam @..i tak do teraz jej nie mam :( testy negatywne.. 16.09 mam gin..

ehh..
a tak bym chciala rodzenstwo dla blizniakow;-)
image


popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witaj Stokrotko :D

Sylwa Gratulacje!! Laura będzie miała rodzeństwo!! :D
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sylwa Gratulacje!!!
Ja od ginekologa dostałam skierowanie na USG żeby zobaczyć jak rosną jajeczka i czy pęka itp.
Witaj Stokrotko!!! Dość rzadko się tu ktoś udziela. Zachęcam do zalogowania się na Ovu Friend. Możesz spokojnie tam pogadać o problemach (progesteron, prolaktyna, tarczyca). Tutaj to zaraz minusują.
Ja tez biorę Euthyrox25 na razie. A w tym miesiącu progesteron miałam 13 z groszami.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
cześć dziewczyny,
Staram się z mężem o drugie dziecię od maja. Na razie cisza, o pierwsze staraliśmy się rok.
mam pytanie o Waszych ginów, zastanawiam się nad zmianą, ponieważ mój sceptycznie podchodzi do ingerowania wcześniej niż rok starań naturalnych. Czy możecie polecić mi kogoś kto stara się w miare szybko wprowadzić leczenie?Najprawdopodobniej nie mam owu, i nieregularne cykle.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Asiu, ja poszłam po pół roku do lekarza. Użyłam małego kłamstwa i powiedziałam, że staramy się od ponad roku. Dostałam skierowanie na komplet badań, okazało się, że mam podwyższoną prolaktynę. Brałam dostinex, prolaktyna i reszta hormonów była w normie, a ciąży dalej nie było. Lekarz zaczął mnie straszyć inseminacją i leczeniem jakie mnie czeka i jak całkiem odpuściliśmy, to się udało. I tak jestem w 4 m-cu ciąży:) Tak jak większość mówi, to chyba jest też w głowie, jak Ci zależy to nie wychodzi. Powodzenia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam Kochane..

u mnie nadal brak @..piersi bola jak cholerka...od kilku dni.. w sb zrobilam kolejny test i negatywny..za tydz mam wizyte u gin..ah..boje sie,ze znowu prolaktyna..progesteron..tsh..:(
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kochana,ja to bym na hcg poszła :) No chyba, ze z twinsami nie masz za bardzo jak ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zobaczymy co powie gin 16.09..mialam miec hcg zanim zaszlam w ciaze z blizniakami..gin powiedziala,ze w listopadzie (2013) mam przyjsc do niej i umowimy sie na hcg.. a 6.10.2013 okazalo sie,ze jestem w ciazy:-))

takze czekam do 16.09. na wizyte choc @ nadal brak i boje sie,ze dostane tuz przed 16.09 :(
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej hej..chyba idzie @ ;-))) takze jest nadzieja,ze na wizycie bede po..ufff..

co tu tak cicho?
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tu zawsze tak cicho ;)
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Stokrotka też myślę, że powinnaś skłamać jeśli chcesz skierowanie na badania. Chyba, że prywatnie. U mnie też tarczyca dała się we znaki i biorę Euthyrox. W przyszłym tygodniu kontrola. Niski trochę ostatnio miałam progesteron. Lekarka u której byłam ostatnio dała mi jeszcze skierowanie na USG w 12-14dc żeby zobaczyć pęcherzyki.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
image

to mój wykres mam nadzieję że się udało
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kate - z tego wykresu widze,ze byla owu..i skok ale na moje to owu byla 18-19dc..jeszcze jakies 10 dni odczekaj i test..a pokaz poprzedni wykres masz jakis?

w ogole jestem tam na tej stronie,ale nie moge was znalezc:(
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na ovufriend mam nick kotek87

poprzednie wykresy, umiesz interpretować?

image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zobacze jak temperatura bedzie sie utrzymywać jeżeli będzie rosnąc lub na jednym poziomie to zrobie a jezeli zacznie spadac to wioadomo ze przyjdzie @ juz mam to wypróbowane :)

ja mysle zxe owu była 18 bo śluz mnie zalewal a w środe juz był kremowy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na tym jednym u gory tescie owu byla moim zdaniem 17dc a na drugim 19dc..choc tempka skacze..ogolnie to jest tak, tempka jest nizsza..jest skok o 0,2 stopnia np z 36,50 na 36,70 i powinnarosnac..okolo 3-4dnia po owu moze byc slaby spadek (moze dojsc do zagniezdzenia) i odbic do gory.. moja tempka utrzymywala sie w granicach 36,80-37,03 jak zaszlam.. 12dfl zrobilam test i 2kreski.. ale ja mialam cykle nieregularne..i bralam d*phaston,dostinex i eutyhrox 125
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I ja do was dołączę.
Mam już 2 dzieci, dziewczynki, 4 i 2 lata. Obydwie po cc, w tym druga ciąża po stymulacji clostibegytem.
Z mężem zdecydowaliśmy o staraniach, ale ja od roku praktycznie się nie zabezpieczam, bo.. mam miesiączki co 60, nawet do 90 dni. Cykle to jedna wielka niewiadoma. Nie chcę już brać leków hormonalnych na ustabilizowanie cyklu, bo to jeszcze pogorszyło sprawę.
Także, jakby nie było, w tym momencie czekamy na cud :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i ja do Was się przyłącze :)

niespełna 5mcy temu urodziłam synka, a od 1 wrzesnia rozpoczełam starania o kolejne dzieciątko. Jeszcze nie dostałam @ wiec ciekawa jestem ile cykli będę czekała na upragnione 2kreski na teście.
Na poprzednią ciążę czekałam ponad 6lat. Mam nadzieję, że tym razem nie będę tyle czekała.
3majcie za mnie kciuki a ja będę trzymała za Was :)
imageimage
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
image

mój wykres c.d.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej,
wygladaloby ze w 5 dfl bylo zagniezdzenie i jesli teraz bedzie rosla tempka to jest duza szansa.. :-) powodzenia

jak moge Cie znalezc na ovu?
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kate trzymam kciuki :) U mnie też był duży spadek 5 dnia po współżyciu, a potem w sumie co chwilę mały wzrost i spadek znowu. I ciąża jest :) Powodzenia!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na ovu mam nick kotek87 i wstawiam swój wykres na tablicę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
heke gratulacje, a na jakim poziomie utrzymywałą sie u Ciebie temp z poczatku ciązy??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My współżyliśmy w dniu prawdopdoobnej owulacji (13dc, wtedy miałam o dziwo 36,2 stopnie). Najwyższa temp. później to było 37 stopni - 36,9 miałam w 23 dc, a potem były na poziomie 36,7-36,8. Później w 35 dc było znowu 37 stopni, a później znowu spadało. U mnie 5 (w sumie 6) dnia po współżyciu, czyli 19 dc, było 36,4. Przestałam mierzyć w 51 dniu cyklu.
Co ciekawe, ovufriend pokazywało mi, że w ogóle nie ma szans na ciążę, biorąc pod uwagę kilka wcześniejszych cykli i ten ostatni. Ale wiedziałam na 99% :) O dziwo, w dniu spodziewanej miesiączki (około 28 dc) test z moczu był negatywny, kilka dni później też. Dopiero test z krwi (beta-HCG) potwierdził ciążę :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie tempka rosla i 4dfl byl spadek..i potem w gore..i piela sie badz utrzymywala w granciach 36,8 36,9 ba nawet 37,03.. stad podejrzwalam ciaze bo nie mialam takiej wysokiej tempki wczesniej..

ale nie ma co sie sugeirowac tempkami bo zalezy jaka masz normalnie tempke.. ja mialam dosc wysoka bo 36,4 -36,5 a inne kobiety maja 36,1 niekiedy..

Kate jaka masz dzisiaj?

powodzenia;-)
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
image

dzis jest 36,80 wczoraj teoretyczne 36,87 ale nie wiem do konca bo wczoraj jak mierzyłam to musiałam przysnac i nie słyszałam dzwieku termometru i wyciagnełam to było 36,87 ale zmierzyłam jeszce raz to było 36,80
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a masz duzo sluzu? jak sie tam czujesz?
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie mam śluzu jest sucho no może troche ale bardzo mało białego gęstego, szyjka twarda, zamknieta
zawsze sucho miałam przed sama @ a teraz juz od dwóch dni tak mam a do okresu jeszzce trochę.
a Ty miaąłs jakiś ślux?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sprawdzałam teraz hahah
no jest tam wiecej sluzu niż dwa dni temu biały, lepki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mialam mokro.. tak jakbym miala okres..i ciagle latalam sprawdzalam w toalecie,czy nie ma @..nawet jak beta pokazala ciaze a bylo mi tak mokro to sprawdzalam..
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jakies objawy miałas typu bolace piersi?

znam osoby które nie miałay wogóle śluzu i były w ciązy, pewnie co organizm to inaczej :)

pewnie sie znowu nie udało, to juz 9 cykl starań
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kate... Nie możesz od razu zakładać, że pewnie znowu się nie udało. Jeśli tym razem się nie uda, to uda się może w następnym. Myśl pozytywnie :) A co najważniejsze - nie myśl tylko o ciąży. Skup się też trochę na czymś innym :) Zauważam, że im więcej się o ciąży myśli, tym gorzej :)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mialam bolace piersi,ale zawsze mam przed @.. no wlasnie..kiedy mi gin powiedziala,ze chce mi sprawdzic droznosc jajowodow i poczytalam jak to ma wygladac-co mnie przerazilo..w tym czasie odwiedzila mnie kuzynka z zakopanego i caly czas wariowalysmy..a to rolki, rower..basen..kino..babskie plotki.. wiedzialam,ze mam owu ale nie mialam checi na sex jakos..no ale gdzies tam pomiedzy tym wszystkim sex byl raczej dla przyjemnosci niz mysleniu o zajsciu w ciaze..a 2 tyg pozniej okazalo sie,ze jestem w ciazy.. wiem,ze nie da sie nie myslec.. ja szukalam wszelkich objawow co miesiac..i d.. ale jak zaszlam..po obserwacji tempki wiedzialam..tzn przypuszczalam,ze moge byc:-)
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kate skok jest więc trzymam kciuki. Są też teorie, ze zagnieżdżenie następuje gdy jest skok tak jak u Ciebie w 6dpo.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kjopa no byc może :) wszystko się okaże jeju jak ja bym chciała... wykrzyczała bym całemu światu :)

mój wykres dzis temp. wyższa troszkę

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ładnie!! nie wkrecaj sie,ze nie wyglada na ciaze..
jest ladnie.. tempka rosnie,a to najwazniejsze..ze nie spada.. nawet jak sie teraz nie uda..czego nie zycze..to juz widac,ze wykres jest ladny..w kolejnym cyklu bedzie na pewno fasolka..a moze juz jest;-))
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
stokrotka dzięki :)
jest to moje marzenie :)
jeżeli teraz sie nie uda to juz nie bede mierzyc temp.
wrzucam na luz :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
eeeh ja tez tak mowilam, ale mimo wszystko mierzylam..zapisywalam dane tylko dla siebie..nikomu nie udostepnialam..:)

silniejsze to bylo..a gdzie mierzysz?ja mierzylam w pochwie ale wiem,ze niektore laski mierza w ustahc..mi sie wydaje to malo wiarygodne..
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez mierze w pochwie :)
i tez uważam że w ustach to mało wiarygodne ;p

no zobacze jeszcze co z ta temp. alejak mierze to sie nakrecam tym wszystkim
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kate, ja myślę, że warto mimo wszystko prowadzić samoobserwację. Ja zaczęłam kilka miesięcy przed ślubem (nauki itp., a ślub był w sierpniu 2014) i w sumie kontynuowałam ponad rok, aż do kwietniowego (2015) cyklu, kiedy zaszłam w ciążę. Po porodzie również planuję monitorować swoje cykle. To jednak dało mi dużo informacji o swoim ciele :) Zdarzały mi się tak dziwne cykle, że hoho :D
Trzymam kciuki za ten Twój cykl :) Fajnie, że temperatura rośnie :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mierzyłam temp mże przez tydzien, ale nie byłam przekonana czy robie to prawidłowo wiec zaprzestałam.
Czy możecie podać jakąs str na które znajde opis jak dokładnie to robić i bedzie wyjasnienie co jeszcze sprawdzić prócz temp. Piszecie o śluzie to sprawdzacie zaraz po zmierzeniu temp czy w ciągu dnia?
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kruszynka wejdz na ovufriend. pl i tam masz wszystko opisane. śluz sprawdzac podonno kilka razy na dzień, i nie rano.

dziś 27 dc temp rosnie ;)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kruszynka, tydzień to trochę za krótko jednak. Ważne, by mierzyć codziennie o tej samej porze - przed wstaniem z łóżka, po conajmniej kilku godzinach nieprzerwanego snu. I co najważniejsze - zawsze w tym samym miejscu. Jak w pochwie to w pochwie, jak w ustach to w tym samym miejscu w ustach. Też zwracaj uwagę na to czy np. nie czujesz się przeziębiona od kilku dni, czy brałaś jakieś leki albo wstałaś o innej niż zawsze porze. Obserwuj śluz przez cały dzień np. jak jesteś w toalecie i zapisuj pomiary - czy odczuwasz suchość czy mokro, ślisko itp. Patrz jaki ten śluz jest czy np. lepki czy rozciągliwy albo przezroczysty bądź mleczny. Każdy objaw trzeba sobie zanotować, żeby nie zapomnieć :)
Wiele kobiet obserwuje też szyjkę macicy. Ja przyznam szczerze, że to sobie darowałam, bo nigdy nie umiałam jej wyczuć i nie chciałam tam dodatkowo gmerać, ale wysokość i twardość/miękkość szyjki też pokazuje w jakim okresie cyklu się znajdujesz. I razem z temperaturą i śluzem już tworzy pewne informacje dla Ciebie.
Ja osobiście stosuję NPR - metodę angielską tj. objawowo-termiczną podwójnego sprawdzania. Informacje znajdziesz w internecie bez problemów jak wpiszesz np. "npr".
Spróbuj, może i u Ciebie to się sprawdzi :) Wiadomo jednak, że kiedy się nie planuje poczęcia dziecka, może to powodować pewne "trudności" w związku, bo jednak nie zawsze można ;) Najlepiej tak poobserwować się trochę dłużej :)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kate, bardzo ładnie :) Kiedy mniej więcej spodziewasz się miesiączki? Myślę, że za kilka dni możesz spróbować zrobić test :) Ale jak np. ten z moczu wyjdzie negatywny to się tym jeszcze nie sugeruj :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej.. sliczniutki ten twoj wykres..

ja mierzylam sluz w sumie chyba wieczorem..w dniach plodnych najblizej owu byl jak bialko kurze..rozciagliwy.. bywal tez w innych dniach klejacy, wodnisty..

nie umialam mierzyc zyjki macicy..ze wysoko,ze zamknieta,otqwarta, miekka.. wrr..

tak za 4 dni mysle,ze mzoesz testowac..skoro owu byla gdzies 18-19 dc
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
heke ja juz tyle wydałam na testy ze poczekam jeszzce troche.
@ powinna byc 21-22.09 jeżeli nie przyjdzie i temp nie bedzie spadac to zrobię test 23.09.
od czasu jak mierze temp nie robię testów przed terminem @ i widze wszystko jak na dłoni czy a przyjdzie bo zawsze 2-3 dni przed @ temp powoli spada.
najbliższe dni to bedzie dla mnie wieczność...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no czyli wypada w terminie @
się okaży czy ta temp przypadkiem nie spadnie....
niewierze narazie w to ;)
tyle juz czasu się staramy
no ale nic tzreba mieć nadzieje :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Teoretycznie temp. przed okresem powinna spaść. Ale widzisz. U mnie rosła i spadała, a miesiączki nie było :) Więc w sumie z testowaniem masz rację - wstrzymaj się jeszcze kilka dni. Trochę stresów na pewno masz, więc to wszystko może też się poprzesuwać. Ale trzymam za Was kciuki :) Jak gdzieś z 5-6 dni po spodziewanej miesiączce nadal jej nie będzie, to udaj się na betę - to rozwieje wszelkie wątpliwości :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no najpierw zatestuje domowym testem mam 2 :P
a póxniej oczywiście pójde na bętę
no ale nie przezywam...bouak nici z tego to bez sensu sie nakrecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepiej myśleć pozytywnie, ale nie tylko i wyłącznie o ciąży. Trzeba "wrzucić na luz". Wiem, że mi może łatwo przychodzi takie myślenie, bo chcieliśmy dziecka i w pierwszej próbie się udało. Ale absolutnie nie można się zadręczać ciągłym myśleniem o ciąży i niepowodzeniach. Dlatego myśl jak najbardziej pozytywnie - nie nastawiaj się, ale i nie zakładaj od razu, że na pewno się nie uda :) Trzeba znaleźć "złoty środek" we wszystkim.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jakie mialyscie objawy jeszcze przed terminem @? Czy wogole nic nie czulyscie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kilka razy kłuło mnie w brzuchu, więc myślałam, że to okres. A tak to nie miałam innych objawów chyba... Przyznam szczerze, że nawet nie pamiętam :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczny chyba nici z ciązy dzis temp. spadła. Jeżeli jutro tez sopadnie to znaczy żę @ się zbliża...

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
image

temp. w góre poszła czekam na rozwój wydarzeń
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
super!!! oby tak dalej:-) a cos Tobie dolega? bol piersi, czy cos?
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dostałam pierwszą @ od czasu porodu. Mam zamiair zacząc od jutra mierzyc temp i zastanawiam sie jaki termometr jest najlepszy. cyfrowy czy rteciowy? Widzę, że bardzo dokladne wyniki podajecie wiec chyba tylko elektorniczny wchodzi w gre.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do mnie przyszła wczoraj @ na poczatku plamiłam a wieczorem sie rozkreciała...
a tem dopiero dzis spadła...
najlepszy jest termometr elektroniczny bo mierzy do 2 miejsca po przecinku a to jest wazne wtedy dokładniewidać spadek i wzrost temp
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kruszynka, moim zdaniem lepiej elektroniczny. Tak jak Kate pisała, bardzo ważny jest w miarę dokładny wynik. Ja od ponad roku używam termometru Microlife MT 16C2.
Pamiętaj tylko, że po porodzie powrót do pełnej płodności też trochę inaczej wygląda i te cykle mogą znowu potrzebować trochę czasu, by się odpowiednio uregulować. Szczególnie jeśli np. nadal karmisz piersią.
Trzymam kciuki :)

Kate, trzymaj się ciepło. Może trzeba, że tak powiem "wyluzować" i jakoś to samo wyjdzie. Nie zaprzestawaj obserwacji. Każdy cykl jest ważny :) Trzymaj się :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, byłam u gina, niestety PCO, przy synku też musiałam się leczyc trwało to rok, mam nadzieje,że teraz pójdzie szybciej :) Trzymam kciuki za Was.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja sie dziewczyny wypisuje z watku, aktualnie 10tc :)
Nasze podejscie bylo na zasadzie bedzie to bedzie, nie to nie.... dalismy sobie 3mce na starania i za pierwszym razem sie udało... z pierwszym strasznie chcialam i starania trwaly kilka mcy...
Takze jestem wyjatkiem potwierdzajacym regułe, im mniej Ci zalezy tym szybciej wychodzi ;)

Pozdrawiam i zycze powodzenia !!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
gratuluje nulka! potwierdzam ze jak mniej zalezy to wychodzi. W listopadzie podeszłam na luzie i udało się zaraz, tyle ze w styczniu radość umarla rownie szybko jak przyszla.
Teraz ciśnienie jest chyba zbyt duże aby się udało.
Powodzenia nulka!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak to się mówi na OvuFr " luz w d*pie i do przodu" :-) Niestety ale to nie zawsze wszystko. Jeżeli przeszkadzają hormony lub choroba kobiety czy mężczyzny to luz nie pomoże. Więc jak coś to wyregulować organizm i całkowity luz. Ja miałam teraz monitoring i cykl bezowulacyjny więc luz niestety owulacji mi nie wywoła.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nulka gratuluje :)

u mnie już @ na końcówce. Temp jeszcze nie zaczęłam mierzyć bo czekam na termometr. Kupiłam przez internet mt16c2 :) i czekam az mi przyślą. mam nadzieje, że szybko dojdzie bo chce już zacząć mierzyć. Ciekawa jestem czy będę w tym systematyczna czy to słomiany zapał.

1października idę do ginekologa i ciekawa jestem co mi powie. Z pewnością zrobi mi usg i powie czy owulka była. Karmie piersią więc zdaję sobie sprawę, iż spora część kobiet zachodzi w ciąże mimo KP ale jednak chyba większa cześć podczas kP tak szybko nie zachodzi w ciaże. Mam czas do maja :)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nulka również gratuluję !!!

Ja jak karmiłam to pierwszy @ dostałam po 11 miesiącach :-P . A i tak się zabezpieczaliśmy a teraz rok bez i d*pa. Żeby człowiek wiedział to by nic nie używał bo i po co :-P
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny czy któraś z Was bierze luteinę dopochwowo?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja przyjmowałam na początku ciąży. A co się dzieje?

Dziewczyny, jak tam się trzymacie? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
image

chyba owu sie zbliża w sumie dzis juz 17 dc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja dzis też jestem w 17dc, ale raczej nie wierze w zbilzającą się owulacje :(
mam pcos i karmie piersia wiec ciekawe kiedy uda zajść mi się w ciąże
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
image

ovufriend nie wyznaczył mi owu, dzis juz śluz leki więc chyba juz była ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobre dla tych wszystkich, którzy uważają że ile to "machnaąć" dziecko no i obowiazkowo trzeba wyluzować... ;)

http://siostraania.pl/dziewczynka-w-otoczeniu-strzykawek/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dziewczyny, gdzie i za ile można zrobić badanie nasienia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w invikcie kiedyś byo za 100 zł
spr kliniki i cenniki na stronie
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
image

temp wysoka mam nadzieje że nie spadnie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kate to trzymam kciuki by nie spadła :)
imageimage
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, jak wam się udaje mierzyc temp przy małym dziecku? Przy pierwszym rozumiem - człowiek się wysypiał, ale teraz... Są noce pięknie przespane ale też i takie że wstaję po kilka razy do tego mam nocne zmiany w pracy, więc wydaje mi się że ten mój wykres coś mało wiarygodny by był:-( Ile się "zrzucało" kratek w dół gdy mierzyło sie po ustalonej godzinie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja od miesiaca mierze temp ale sa duze roznoce temperatur. Chyba jest to spowodowane nocnym wstawaniem. Jeszcze dam sobie z 2mce i zobacze jak beda wygladaly wykresy.
Czy brak snu nieprzerwalnego przez 5h moze wg Was miec wplyw na temperature?
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kobietki, jak Wasze starania o potomstwo?
My od wcześnia próbujemy i brak fasolki, ale czekamy cierpliwie
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zrobilam 3 testy. Jest druga, widoczna kreska. Czy zrobie gdzies bete w niedziele? (I czy to trzeba byc na czczo?) :) pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja gdybym miała to wszystko jeszcze raz przechodzić, to olałabym robienie bety tylko na spokojnie poczekała do 7 tygodnia na usg :) Tylko stres niepotrzebny a co ma być to będzie, bo jeśli na tak wczesnym etapie coś pójdzie nie tak, to i tak nic się na to nie poradzi :) Spokojnie i gratulacje Basiula :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na becie nie musisz być na czczo a gdzie ją zrobić w niedzielę to nie wiem poszukaj w necie czy jakieś laboratoria pracują. Gratulacje basiula
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki dziewczyny! To pomyślę jeszcze czy robić tą krew czy poczekać do 7tyg bo w sumie racja, z krwi też wszystko może być ładnie pięknie a porem d*pa... Trzymajcie kciuki!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Basiula Gratuluję!!! Też bym bety nie robiła. Ostatnio było cacy a i tak d*pa z tego wyszła. Ja nadal czekam na fasolę już 9 miesięcy po poronieniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, a może być tak, że 4 testy pozytywne a ciąży jednak nie będzie? (ale nadal brak krwawienia). Wkręcam sobie :( Wizytę u gina mam 04.02 i nie wiem jak wytrzymam do tego czasu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mniej więcej 20% ciąż kończy się poronieniem na wczesnym etapie, ale dopóki nie ma krwawienia to bym się nie przejmowała :) O wiele większa szansa jest na to, że wszystko będzie dobrze :) Niestety w tym momencie jedyne co można zrobić to czekać i łykać kwas foliowy :) Spokojnie!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
basiula gratulavcje

ja staram sie już 13 cykl, w listopadzie dowiedziaam się ze mam onizona płodnośc moje badanie AMH 1,06 dlatego teez nie wiem czy kiedykolwiek sie uda

mój wykres temp
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję :) Nie wiem czy dobrze robię ale umówiłam się dzisiaj do gina. Nie wytrzymam do 04.02. Wiem, że różnie może się podziać ale skoro mam możliwość umawiać się nawet i codziennie do gina to idę. I za tydzień też pójdę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Basiula gratulacje, nie wkręcaj sobie, to najgorsze co może być wymyślać coś sobie ale za dużo w necie czytać, a czemu w ogóle masz takie wątpliwości,że testy pozytywne a ciąży może nie być? Dlatego mimo wszystko ja bym zrobiła bete. A do gina idź, będziesz spokojniejsza, choć nie nastawiaj się że cokolwiek będzie widać.
Kate spokojnie uda się, i z mniejszą rezerwą dziewczyną się udaje. Też jestem na ovufriend, o pierwsze starałam się właśnie 13m. Na pewno się uda. A stymulujesz się jakoś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
basiula gratuluje :) 3mam kciuki za szcześliwe rozwiązanie :)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki bardzo dziewczyny! Byłam wczoraj u gina, widział pęcherzyk ciążowy ale zarodka nie widział (powiedział, że to jeszcze za wcześnie). Dzisiaj robiłam betę, wynik będzie pewnie po południu :) A za tydzień mam wizytę już u swojego gina - może wtedy będzie widać coś więcej :) Dzięki za dobre słowa i trzymam kciuki za Was wszystkie, które się starają!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie stymuluje sie narazie.

dzis temp. wzrosla 26dc

basia gratulacje!!!

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Basiula super Gratuluje!!! Jeżeli to Cię uspokoiło to dobrze, że poszłaś na wizytę i betę. Trzymam kciuki i życzę spokojnej ciąży.

Kate nie martw się też mam w sumie 13cs teraz. W 5 cyklu zaszłam na krótko i od kwietnia cisza. Na pewno się uda. Jesteś na OF więc na pewno widziałaś różne historie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Beta 2708 :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
SUPER BETA :)

TEMP NARAZIE SIE UTRZYMUJE
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć Staraczki
cisza zapadła....

dostałam w weekend @ więc z nici z kolejnego cyklu starań. Ludzie wokół mówią odpuściecie sobie .....eh jak to się łatwo mówi
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć staraczki :)
kiedyś tam się odezwałam,że z mężem staramy się o drugie.
No i właśnie sie udało :D 2 krechy
zarażam Kochane
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Asia super. Gratuluję i życzę spokojnej ciąży :-)

Ja tu chyba zostałam sama :-P. Nadal cisza.Byłam u lekarki ostatnio i się bardzo zdenerwowałam. 1,5 roku starań , ciąża rok temu (do 10 tyg.) i tylko słyszę jest pani młoda ma pani czas, ciąża była to trzeba działać będzie znowu. Fajnie ale kiedy za 5 lat? Trzeba działać a co ja robię cały czas? Żadnych badań nie zlecą nawet bo ciąża była i na pewno jest ze mną wszystko ok. No nic chyba syn zostanie jedynakiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie zostałas sama ja nadal walcze, choc juz wtym cyklu odpuszczam całkowicie, na seks tez nie mam ochoty bo ostatnimi czasy bardzo chce mi sie spac jestem bardzo zmeczona i rano i wieczorem dzis juz 17 dc a przytulanki były raptem raz w 12dc...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kjopa- a badałaś może prolaktynę normalną i po obciążeniu? U mnie od tego badania się zaczęło i od razu bingo. Możesz zrobić to niemal w każdym laboratorium na własną rękę, więc polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć kobitki :)
Mogę się dołączyć?
Od października staramy się z mężem o dzidzię, na poczatku było bez spiny ale im dłużej nic z tego nie wychodzi tymbardziej ja popadam w jakąś panikę...
Przez 8 lat, z krótkimi przerwami stosowałam antykoncepcję hormonalną (tabletki, krążki) i tak się teraz zastanawiam czy to aby nie ma wpływu na to, że teraz nie mogę zajść...
Pamiętam czasy gdy nawet podczas brania pigułek i stosowania prezerwatywy miałam stresa, że mogę "wpaść", a teraz tyle czasu bez niczego i nic... Czy to nie jest złośliwość losu?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
asia87 gratulacje :)

kjopa, domyslam się co czujesz bo ja 6lat się starałam o potomstwo i lekarze do których chodziłam w ramach nfz nie zlecili mi o tyle lat zadnego badania. Jedynie prywatne wizyty u cipkogrzebka skutkowały spisem badan dość kosztownych. 3mam za Ciebie kciuki.

Kate mi tez chce sie ciagle spac i czuje się przemęczona ale mimo to mam ochote na przytulanki. Ale jak już ma do czegoś dojśc to mi w glowie rodzi się myśl czy w tym miesiacu zajde w ciąże.

Wkurzam sie gdy ktoś wokól mówi, że mamy odpuścić. Wiem, źe powinna przestać myśleć o ciąży ale nie ma włącznika i wyłącznika w głowie który w danym momencie pozwala ie mysleć o ciąży.
Przestałam mierzyc temp bo mam wrażenie że to też mnie nakręcalo tym bardziej ze paromiesięczne obserwacje do żadnego wniosku mnie nie doprowadzily :(

W pon ide do ginekologa a to będze 16dc i zobaczymy czy woogle sprawdzi czy jest owulacja.

Wszystkim staraczkom zycze dobrego samopoczucia :)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja robiłam badanie amh i mam obnizona płodnośc wynik 1,06 ale na innym forum dzxiewczyna przy amh 0,833 zachodziła i ma 2 dzieci, b=yc moze jest inna przyczyna, spróbuje ta prolaktyne zrobic bo tsh i ft4 w normie, chce isc na monitoring ale na nfz, nie wiem czy mi zrobia na fundusz....
w stycznu 2017 idziemy sia badac razem z mezem jeżei do tego czasu nie zajde
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kruszynka a miałaś monitorowany cykl? Mi właśnie tak udało się zajść w ciążę. Przy czym udało się akurat w miesiącu, w którym mieliśmy remont i odpuściłam sobie kompletnie. Niestety, psychika ma ogromne znaczenie, ale rozumiem Ciebie, że trudno też po prostu odpuścić...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
robiłas monitoring prywatnie czy na nfz i gdzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Robiłam prywatnie- Gabinety przy Piecewskiej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jaki koszt wizyty i u kogo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U dr Matkowskiego, koszt wizyty 120 zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieki dziewczyny :)
No proszę ile Was wywołałam :p
nie poddawajcie się dziewczyny, ja przy pierwszym też bardzo się nakręcałam, wkurzałam itd wtedy faktycznie odpuściłam i zaszłam, teraz było troche inaczej, spokojniej i słuchałam gina i grzecznie czekałam, staraliśmy się 6m intensywnie.
u mnie też problem tkwił w prolaktynie, także też polecam wykonać to badanie na własną rękę, oczywiście po obciążeniu. w drugim cyklu z dostinexem się udało. Mogę szczerze polecić dr Klimaszewskiego wizyta 120, (monitoring u niego kosztuje 150zl)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ostatnio często używane jest hasło "jak się nie będziesz stresować to zajdziesz" to ja możne dodam coś od siebie, stresowałam się ale mimo to zaszłam ;-)
Jaki z tego wniosek? Stresowałam się za mało? :P
Nie, po prostu problem nie tkwił w stresie i nie miał wpływu na zajście mimo że mam hiperprolaktynemie czynnościową :-) Problem był po stronie męża. Jeśli staracie się bezskutecznie ponad rok polecam badania również u faceta :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozumiem że KAŻDA wizyta przy monitoringu kosztuje 150 pln tak?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie nie , wizyta przy monitoringu u dr Klimaszewskiego kosztuje jednorazowo 150 za cykl .
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ooo to super
a gdzie on przyjmuję?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prywatnie we Wrzeszczu na ul. Brzozowej
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny. Zaszczepić się na grypę, ja tego nie zrobiłam, jestem w ciąży, mam grypę i umieram ze strachu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Anonim - i zgodzę się i nie. Stres na pewno nie pomaga przy staraniach.
A zgodzę się z tym, że u mężczyzny łatwiej znaleźć ewentualną przyczynę i ją wyeliminować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a na czym polega monitorowanie cyklu? to jest pare wizyt w miesiącu czy jak?

jak jestem na prywatnej wizycie u gina to on np mówi że z prawego jajnika bedzie w tym cyklu owulacja.

Szkoda, że takiego monitoringu nie można zrobić na nfz.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kate a możesz napisać jakie wyniki masz tsh i ft4? U mnie dziś 18 dc a też przytulanie było 10dc a owulacja 14 dc już pęknięty pęcherzyk na USG.

justicia 85 badałam prolaktynę i miałam 118,53 (108,8-557,1), ogólnie prolaktyna może blokować owulację a u mnie z nią raczej nie ma problemu. Badałam też w 3dc :
FSH 5,26 (3,03-8,08)
LH 2,92 (2,39-6,00)
Progesteron w 8dpo 13,17 (1,7-27)

Kasiulaaa też się staram od października ale 2014r. i w 5 cyklu udało się ale poroniłam i teraz cisza.

kruszynka 82 też mierzyłam temperaturę i odeszłam od tego. Nakręca. No ale poznałam może trochę lepiej organizm choć i tak wiem kiedy mam owulację bo bolą jajniki wtedy. Monitorowanie cyklu polega na obserwacji jajeczek. Ja np.mam jajo 19mm i lekarz powinien kazać przyjść jeszcze raz lub dwa w zależności co się dzieje dalej i każe działać. Potem patrzy czy pękło czy nie. Można zrobić monitoring na NFZ.

Mój partner teraz też idzie na badanie nasienia.Namówiłam go bo jeśli lekarze twierdzą, że jest u mnie ok to może u niego coś nie tak. A jak będzie ok to jestem z jedną lekarką umówiona na stymulowanie cyklu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, ogólnie jak staracie się ponad rok bez rezultatu to powinny być badania. Ja miałam niby problemy z prolaktyną, choć minimalnie tylko była podwyższona, na dostinexie prawie 8m-cy i nadal nic. Moja gin choć dobra w prowadzeniu ciąży, sama nie wiedziała co robić, chciała wysłać na badania ale zwlekała.
Sama poszłam prywatnie do Invicty, podstawowe badania na płodność, nasienie męża, drożność jajowodów - wszystko ok, diagnoza: niepłodność nie wiadomego pochodzenia;( No i decyzja lekarza o stymulacji. 1.cykl i bingo. Po prostu pęcherzyki w czasie owulacji nie były dostatecznie rozwinięte, za mało hormonu.
Jakby któraś chciała to oddam testy owulacyjne.
Trzymam kciuki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niby po roku bdania. Ja już półtora roku prawie i lekarze nie chcieli nic robić tylko odsyłali bo już dziecko jedno mam. Statnio moja gin do której chodzę od zawsze powiedziała, że mam dalej się starać bo młoda jestem (31lat na karku zaraz). No ale kilka dni temu dorwałam fajną gin i od razu powiedziała, że zrobimy stymulacje i szybko zajdę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny, to ja Hania, moj maly skonczyl 8tygidni, cala ciaza i porod to byly same komplikacje ale mam zdrowego syna:). Kjopa jak nazywa sie ta ginekolog, bo moja psiapsiola tez dlugo sie stara, niby badania robili i wszystko ok a jednak nie udaje sie, a ona ma juz 38lat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Małgorzata Czupryńska i polecam też Piotra Kwiecińskiego ale w Kolbudach też świetny lekarz.
Haniu Gratuluję synka :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czuprynska jest swietna :) polecam, chodze do niej od lat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kjopa3 przykro mi :( nie wiem co więcej powiedzieć...

Ja szczerze mówiąc jeszcze nie mierzyłam temp., boję się, że jak zacznę to już całkiem się nakręcę i będę myślała o tym w kółko. Przyjaciele mi mówią, że poprostu muszę wyluzować, tylko same pewnie wiecie, że to takie proste nie jest. Ja i tak ostatnio podczas seksu to myślę tylko o tym czy się uda czy może nie...

Ponoć problemy z zajściem w ciąże są uważane za zasadne gdy po roku starań dalej nic, ale rok to przecież kupa czasu :(
Ostatnio dowiedziałam się też, że wbrew pozorom bardzo dużo jest przypadków w których to mężczyzna ma problem z płodnością a nie kobieta, tylko jakoś się tak przyjęło, że to od nas zależy.
Także kobitki czas chyba naszych panów zmotywować i wysłać na badanie nasienia - koszt ponoć ok. 100 zł, więc tragedii nie ma, a może akurta pomoże?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kjopa tsh mam 2,14 a ft4 15,23
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
umówiłam sie do dr klimaszewskiego na 01.04 nie kazał robic żadnych badań ale jak powiedziałam ze badałam tsh i ft4 to mam przyniesc ze soba i zobaczymy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kate, no najpierw musi przeprowadzić z Tobą wywiad i wtedy powie Ci jake badania masz zrobić. tylko on nie daje skierowań, wszystko prywatnie. Trzymam kciuki ciekawa jestem jakie zleci Ci badania. nie wiem ile się już staracie,ale jak chcesz w miare szybko konkretów to powiedz co najmniej ,że już rok.

Prolaktyne koniecznie trzeba robić po obciązeniu, bo ja przed też miałam w granicach normy.

A jeśli chodzi o badania męża to dla mnie było to normalne,że badamy się od razu obydwoje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem na to przygotowana że badania będę musiała zrobic prywatnie.
Staramy sie dokładnie 14 miesiecy.
Napisze relację :)
Ma powiedział ze zbada sie za rok, ale ja nie chce czekac i tak mam obnizone amh więc czym prędzej tym lepiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieki za info odnośnie monitorowania cyklu.

Dziś jestem w 16dc byłam u gina :) okazało się się że owulacja z prawego jajnika, pęcherzyk powinien nawet dziś pęknąć lub jutro więc w czwartek mam przyjść ponownie to sprawdzi co z pęcherzykiem. Lekarka proponowała przytulanko z mężem :) od soboty mam dni płodne które stwierdziłam na podstawie śluzu i szyjniki - Wczoraj działaliśmy i przez najbliższe pare dni też zapowiada sie intensywne przytulanko. Oby udało sie z głowy wybić w czasie zbliżenia myśli o potomstwie ;p Wczorja udało się :)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy któraś z Was stosuje inofolic lub inofem lub miovarian? Jakie są Wasze odczucia i jak stosujcie?

w związku z tym że mam pcos to lekarz zalecił mi stosowanie inofoliku. Niestety jest dość drogi bo za 20 saszetek 55zł. Znalazłam dzis zamiennik inofem. miovarian jest ciezko dostepny wiec go sobie odpuszcze. Zanim zaczełam brac inofolic to było pełno pęcherzyków, a w styczniu i dzis pecherzyk duzy urosł więc jest nadzieja :)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kasiula masz rację z tym mierzeniem temperatury. Ja byłam przez to nakręcona kilka cykli a teraz już nie mierzę. Mój P idzie w środę na badanie nasienia i dr. mówiła żeby zrobił jeszcze TSH, Ft4 i prolaktynę.

Kate myślę,że może lekarz dać Ci tabletki na tarczycę. Ja miałam TSH 2 i endokrynolog dała mi najmniejszą dawkę żeby było koło 1 bo tak powinny mieć staraczki a Ft4 w granicy 50% a Ty masz niecałe 40%.

kruszynka trzymam kciuki w takim razie za owulację :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kjopa3 - spróbuj może umówić się do Invicty. Do grudnia mieli promocję dla starających się - badanie amh i nasienia 50% - nie wiem czy jest nadal. Warto. Ja też mam 1 dziecko i wciskanie nam że masz czas i masz już dziecko to trochę mało profesjonalne. Mnie też zbywano i człowiek taki zrezygnowany się robi. No bo ile czasu ma 30-paro-latka. Starałam się 14 miesięcy, aż się poddałam i poszłam do Invicty, bo kto jak nie oni - specjaliści od spraw trudnych:) Mimo że do gina chodzę prywatnie, to z takim podejściem, zrozumieniem, fachowością się nie spotkałam. Lekarz był rzeczowy, wszystko wyjaśniał i koszt wizyty jak zwykły gin -100zł. Lekarze od niepłodności nie wciskają że masz czas.
Trzymam kciuki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o jeny... myslałam że mam ok bo w granicach norm laboratoryjnych, nawet jedna gin mi powiedziała że ok...
słyszałam o tym ze powinno byc tsk ok 1-1,5 dla starajacych ale to podobno jeżeli ktoś choruje na tarczyce,
no nic pójde 01.04 do dr klimaszewskiego to sie wszystkiego dowiem
kjopa a u Ciebie jak było nie mogłaś zajśc przez tarczycę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kruszynka, ja brałam chwile inofem, ale później gin kazał mi brać inne leki a po nich serie badan dlatego odstawiłam, zostało mi ok 30 saszetek, jak chcesz to moge Ci oddać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Asia chetnie odkupie od Ciebie inofem. Skad jestes?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kruszynka wysłałam priv
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok. odpisałam.

Widzę, że Twój synek jest w zbliżonym wieku co mój Leoś :)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kate ja zaszłam w 5 cyklu w tamtym roku i poroniłam. Potem z powodu guzka robiłam badania i endokrynolog dała mi tabletki z TSH 2. Czy tarczyca była powodem poronienia tego nie wiem bo w ciąży nie robiłam badań pod tym kątem.

Luna 157 byłam w Invikcie i jutro idziemy na te badania ze zniżką 50%. No i lekarz tam zaproponował monitoring w który już się bawiłam kilka razy. No i stwierdził, że i tak jestem w dobrej sytuacji bo rzadko przychodzą pacjentki które mają owulację, dziecko i zachodzą w ciążę.

Nie chciałam chodzić prywatnie i płacić nie małą kasę na wizyty i badania ale cóż na lekarzy NFZ nie można liczyć i niektórych prywatnych też. Na razie idę do dr. Czupryńskiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny!
U mnie niestety wszystkie próby kończą się poronieniem :(Teraz jedynie mam większa nadzieje, że się uda, bo {na szczęście albo i nie} wyszło, że mam Mutację MTHFR. Mówię na szczęście bo przynajmniej jest jakies uzasadnienie czemu tak sie dzieje i jest szansa, że przy dobrym leczeniu będzie maluszek :) Może któraś z Was jest w podobnej sytuacji?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To i ja do Was dołączę. Mam juz 2,5 letniego synka i teraz od kilku miesięcy staramy się o drugie dziecko. Lecze sie w Gamecie, mam PCOS i od 3 miesięcy mam stymulację owulacji bo bez tego żadne pęcherzyki nie rosną. Przy pierwszej ciąży było dokładnie tak samo. Mam nadzieje, że w końcu się nam wszystkim sie uda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No Kruszynka, mój jest o rok starszy :)
Moja koleżanka niestety poroniła bo miała hasimoto, jak jej wykryli to powiedzieli,że ma się wstrzymać na razie ze staraniami, no ale się okazało,że zaszła no i niestety. Dlatego tarczyca jak najbardziej może być przyczyną poronień.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny ktore poronily, przebadajcie sie pod kątem trombofili, mnie po dwoch stratach ginekolog wyslala do hematologa i z badan krwi wyszlo, ze mam mutacje v laiden, a w ciazy jeszcze zanikalo białko s i dzieki zaatrzykom udalo się donosic ciąże do konca
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trochę grono staraczek się powiększyło więc zrobiłam listę.
Jeśli kogoś ominełam proszę o dopisanie.

STARACZKI:
1985sloneczko
Czarnulkaaa - starania od 02.2015
Kjopa3 - starania od 10.2014
Stokrotka24s - starania od 07.2015
Kate
Kruszynka - starania od 09.2015
Kasiulaaa - starania od 10.2015
Elika
Muszka
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to ja sie tez dopisze :)

corka ma 6 lat, a my 2 dwoch poronieniach, staramy sie juz 3 lata... wszystkie badania (lacznie z genetycznymi, amh etc) w normie, owulacja tez wg USG jest.... ale jakos nie idzie :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kruszynka super, że liste zrobiłaś. My robiliśmy badania
AMH 4.56 _ ng/ml
Wartość referencyjna: 1.20 prawidłowa płodność

(DHEAS) 256
- ug/dl 98.8 - 340

A nasienie

AGREGACJA PLEMNIKÓW
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja do końca kwietnia mam "wolne" od starań bo czeka mnie rezonans :( do tego czasu spróbuję na spokojnie ogarnąć badania i tutaj mam prośbę do Was. Jakie badania powinnam zrobić? Do gina i tak pójdę prywatnie bo na NFZ czekać nie ma co- zresztą i tak bym nie dostała żadnego skierowania na badania:/ i pomyślałam, że może zrobię jakieś podstawowe sama i pójdę już z czymś do lekarza...czy może lepiej iść na wizytę i zobaczyć co lekarz zleci?
W zeszłym roku, jakiś 2 miechy przed staraniami miałam robione tsh,ft4 i prolaktyne - wszystko było jak najbardziej ok, więc spodziewałam się ze problemów z ciąża nie będzie a tu psikus...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kasiulaaa ja ide 01.04 kwietnia do gina i tez go pytałam czy zrobic jakies badania a on mówi ze najpierw mam przyjsc, ale ja juz miałam robione tsh i ft4 to powiedział ze mam wziąć ze soba

u mnie starania sa od 01.01.2015

amh 1,06 obniżona płodność
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
STARACZKI:
1985sloneczko
Czarnulkaaa - starania od 02.2015
Kjopa3 - starania od 10.2014
Stokrotka24s - starania od 07.2015
Kate - starania od 01.2015
Kruszynka - starania od 09.2015
Kasiulaaa - starania od 10.2015
Elika
Muszka
Arnika - starania 3lat

W poniedziałek jak byłam na wizycie to gin mówiła że najlepiej zrobić w 3dzien cyklu badania FSH, LH, E2. Natomiast na 7 dni przed planowana miesiaczka zrobic PROGESTERON.

W poniedziałek pęcherzyk miał 23mm w prawym jajniku, a dziś byłam skontrolować czy pękł. Na usg widać pęknięty pęcherzyk więc jeśli nie dostane @ to mam zrobić test.

Przy moim PCOS niezbedne jest przyjmowanie inofemu lub inofolicu. Któraś z Was ma PCOS?
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kate wyniki amh też weź
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam PCOS i to takie dość "zaawansowane". Mój wynik AMH to prawie 30! Bez stymulacji pęcherzyki nie rosną. Teraz biorę 3 cykl Lamette a jesli nie pomoże to od przyszłego cyklu clostilbegyt. Ten drugi lek pomógł mi zajść w pierwszą ciążę. Dzisiaj ide na badanie progesteronu (7 dni po owu) zeby sprawdzic czy progesteron jest w normie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak, tak wezme ze soba :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Arnika może badanie nasienia? U mnie też wszystkie wyniki dobre a zrobiliśmy badanie nasienia i wyszła agregacja plemników czyli sklejają się ze sobą i trzeba to leczyć. A lekarze mówili, że mamy płodność potwierdzoną bo mamy już dziecko i rok temu zaszłam w ciążę którą poroniłam a tu jednak problem jakiś jest u faceta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mysle ze badanie nasienia to podstawa.

Czasami na grupeo oglasza sie invimed i tanio robia. Chyba 60zl placilam. A biorac pod uwage koszty badan u kobiety to najlepiej zaczac sprawdzanie od mezczyzny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Muszla a jak wynik progesteronu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadzam się, że badanie nasienia to podstawa. Zanim rozpoczęłam leczenie musielismy sprawdzić czy po stronie męża wszystko jest ok żeby moje leczenie miało sens.
A progesteron prawidlowy 19,38 ng / ml ( 7dpo ) :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć Dziewczynki, jak nastroje? U mnie 11 dpo. Za kilka dni sie okaże, czy się udało, czy nie. Choć ciekawość mnie zżera to cierpliwie czekam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
miałas monitoring? czy czujesz kiedy masz owu?
u nie 28 dc za jakies 2-3 dni będem wiedziała co i jka chociaz i tak sie nie nastawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak miałam monitoring. Też się nie nastawiam, ale nadzieję warto mieć. Objawów ciąży się nie doszukuje bo i po co się nakrecac ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a u kogo robiłas monitoring? prywatnie?
miałas zlecone jakies badania czy od razu monitoring?
ile sie starasz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Leczę się w Gamecie - jestem z nimi "związana" już od dawna bo leczyłam się tam już przy pierwszej ciąży. Mialam komplet badań - z tych podstawowych to FSH, LH, E2, FT4, FT3, TSH, testosteron, progesteron, amh no i badanie nasienia męża. Mam sytulowane cykle więc monitoring obowiązkowy. Staramy sie w sumie od września 2015 najpierw było na luzie, a teraz 3 miesiąc ze wspomagaczami :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jakie masz amh, ft4 i tsh??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie pamietam dokładnych wartości, ale tsh lekko powyżej 1, ft4 w okolicach 17, a amh prawie 30(co wcale nie jest dobre)!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja amm amh 1,06 obnizona płodnosć
tsh 2,16
ft 14 15,26
podobno tsh powinno byc 1-1,5
zobacze co mi gin powie 01.04
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też słyszałam, że tsh powinno oscylować w okolicy 1. A cykle masz regularne? U mnie problem jest z owulacją w sensie bez wspomagaczy jej nie ma, albo jest raz na kilka miesięcy, a wtedy trafić w moment jest trudno.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecicie jakiegoś gina z Gdanska na monitoring? Z jakimi badaniami warto przyjsc zeby od razu mogl coś stwierdzić? Staram się 4 cykl i nic, synek się udał za pierwszym więc bardzo się martwie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
badania nasienia ok, amh tez, czynnik leiden ok, kariotypy tez, owulacja jest.... niby ksiazkowo, ale to pewnie glowa... (za duzo pracuje..)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja ide do klimaszewskiego, ktos Tu polecał ale napisze po wizycie czy warto, ja miałam robione badabia Tsh ft4 i amh wiec kazał zabrac ze soba, ale gdybym nie miała to miałam przyjśc najpierw na wizyte.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecałam i nie tylko :) u mnie w tym cyklu też był monitoring i się udało, śmiesznie tak wiedzieć dokładnie kiedy wszystko się zadziało :) za pierwszym razem zostaliśmy zaskoczeni mimo starań :) a testowałam 10dpo tzn bete zrobiłąm, bo chciałam zrobić prezent uro dla mężą :) ale coś czułam że się udało :)
Trzymam za Was kciuki dziewczyny :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wielkie gratulacje!!! U mnie 12 dpo. Moze jutro albo w czwartek zatestuje choć nie nastawiam sie zbytnio...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
heh, zrobilam rano teścik, 10 DPO i chyba monitoring nie będzie potrzebbny, blada ale kreska :) O 16 wyniki bety więc zobaczę :))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sas super
daj znac jak wynik bety
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kobietki co to jest DPO? widzę, że parę z Was ostatnio używało tego skrótu.

Sas gratulacje :)

ja czekam z niecierpliwością na 1kwietnia. choć wczoraj już mnie korciło i zrobiłam test, wynik negatywny ale nadzieje nadal mam że w tym cyklu uda sie.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sas gratulacje :)
DPO - dzień po owulacji

Testy pozytywne najszybciej wychodzą właśnie ok 10 dpo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzis 29 dc, piersi bolą, szyjka wydaje mi sie zamknieta, ale mam bardzo sucho a w ciązy chyba ma sie duzo sluzu.
jak to było u Was?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Muszka, dzięki za wyjaśnienie.

Hm... ja niestety nie wiem kiedy była owulacja :( W czw 17marca pęcherzyl juz na usg był pęknięty więc zrobie test 27marca. może test pokaże 2kreseczki. Jestem mega nakręcona :(
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kruszynka za wcześnie test zrobiłaś :) ja owulacje miałam 10 marca a dopiero jutro przymierzam się do testu ;)
Kate myślę że ilość śluzu to sprawa indywidualna i nie przywiązywalabym do tego dużej wagi.
Ja w pierwszej ciąży nie miałam żadnych, ale to żadnych objawów. Zero wymiotów, mdłości, bolacych piersi i innych rewelacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam zero typowych objawów, nawet piersi mnie nie bolą. Beta 37 :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sas Gratuluję!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dwie krechy!!! Haha chyba sama jestem zaskoczona, że akurat w tym cyklu sie udało :) po pracy polecę na betę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sas, muszka wielkie gratulacje ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny a gdzie robicie bete? Ja robilam obok etc 46zł ale robilam o 8 rano a wyniki byly sporo po 17. Jutro musze powtorzyc, nie wiecie gdzie szybciej :)?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Muszka gratuluje :) z rańca robilas test? To pewnie nie mozesz sie doczekac popoludniowej bety.

Asia, Sas, Muszka w jaki sposob powiedzialyscie partnerom o ciazy?

Zarazajcie pozostale staraczki
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja zrobilam test 10 przedwczoraj wieczorem, negatyw ale w sumie taki z mozliwym cieniem cienia. Rano zrobilam bobotest 25 i ku mojemu zaskoczenia zaczela sie pojawiać kreska, bylam w takim szoku ze poszlam obudzic meza zeby przyszedl do pokoju mi pomogl. No i jak wszedl spytalam czy widzi to co ja, malo romantyczne ale bylam oszolomiona :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak robilam test rano, a na bete podjadę do invicty. Wynik w ciagu 3-4 godzin i można sprawdzić online.
Polecam Wam tez zbadać progesteron.
Mam nadzieję, że za parę dni któraś z Was również pochwali się radosną nowiną :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ależ Wam zazdroszcze
d;ługo się starałyście?
u mnie nadal szyjka wysoko,dzis 30dc
tyle że ta szyjka to pewnie zdnia na dzień może sie zmienic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sas Muszka wielkie gratki :) ale super :)
Ja bete robie w brussie 36 zł chyba kosztuje i wyniki po południu koło 15.
za pierwszym razem mąż dowiedział się tak jak u sas, bo też miałam cień cienia i obydwoje nie wierzyliśmy, tym razem czekała na niego niespodzianka w postaci bucików, testu i bety na której napisałam termin porodu :) był zaskoczony jak wszedł do kuchni i to zobaczył :p a ja to wszystko nagrałam :p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i zarażamy oczywiście.
Jeśli chodzi o objawy to ja też zero, szyjka faktycznie twarda zamknięta, ale nisko, a śluzu bardzo mało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas 6 cykl starań, z czego 3 ze wspomagaczami. Ja test zrobilam z rana kiedy mąż spał, a że od jakiegos czasu przymierzamy sie do zmiany samochodu na większy (a opornie nam to idzie) to zostawilam mu test z karteczką, żeby lepiej się spieszył z tym samochodem :) mam tylko nadzieje, że beta wyjdzie ok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Asia mam nadzieje ze niedlugo zgapiie Twoj pomysl z tym poinformowniem

Kobietki jeszcze raz gratuluje. Oszczedzajcie sie i duzo odpoczywajcie
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie też żadnych objawów nie ma, ale się tym nie przejmuje bo w pierwszej ciąży gdyby nie rosnący brzuch to nie wiedzialabym, że jestem w ciąży. Przy moim pcos nawet brak okresu by mnie nie zdziwil :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Asia ale super pomysł :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W UCK beta ok 15 zł wyniki online po ok.2h
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a mozna isc bez wczesniejszego zapisania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
co to uck?

widzę, że duża różnica miedzy 15 a 45zł
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
uniwersyteckie Centrum Klioniczne=akademia medyczna

czeka sie tam ok. godzine w kolejce po pobraniu numerka

byłamm po 10:00 dwa razy, może póxniej jest szybciej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Becia to Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku - Szpital

Dziewczyny ogromne gratulacje super wiadomości :) Jeszcze niedawno byłam z Wami w części 4 a moja Lenka ma już prawie 3 tygodnie :)
Trzymam kciuki za wszystkie staraczki na pewno się uda bądźcie dobrej myśli!!!
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam jeszcze betę robić w laboratorium Diagnostyka (30zł Gdynia) ciut taniej bo w Bruss (40zł Gdynia) i wyniki tez online po około 2 godzinach. Ja robiłam w czerwcu 2015
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Beta 186 :) a progesteron ponad 59 :) ale się cieszę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rewelka :)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w szpitalu na Klinicznej nie ma numerków :) to też UCK :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
sas jak już tam robiłaś betę to lepiej powtórzyć w tym samym labolatorium.

Muszka Gratulacje!!! Piękna beta :-)

U mnie wczoraj @ nadeszła.

Byliśmy u androloga z wynikami nasienia. Dostał wit. E i C,tran i l-karnitynę. Powtórka badania za 2 mies.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W UCK się można zapisać on-line wtedy bez kolejki. Nie wiedziałam kza to że można badać też na Klinicznej - wtedy wyniki też są do zobaczenia na stronie UCK? Pewnie o wiele mniej ludzi się tam przewija :)

Jutro idę badać przyrost po 48h
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kate jak sytuacja u Ciebie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzis przyszła @...buuu
juz wczoraj wievczoprem widziałam podbarwiony śluz
01.04 ide do gina, che monitoring zrobic

gratuluje zafasolkowanym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kate namów męża na badania. Jak bedziesz na wizycie to od razu pokażesz wyniki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie dam rady go anmówic
umówilismy sie że w styczniu sie zbada wiec lipaaa
najpierw zobacze czy u mnie jest ok a nie jest bo mam obnizona płodnośc m. in. i może coś z hormonami,
no nic pójde to sie dowiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To tym bardziej powinien się zbadać bo jeśli lekarz wprowadzi Tobie jakieś leczenie, a później okaże się, że coś z nasieniem nie tak to całe leczenie pójdzie na marne. W każdym bądź razie trzymam mocno kciuki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zdaje sobie z tego sprawę.. no ale cóż mam zrobić...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety czasami faceci sa oporni by umowic sie na badanie nasienia. A szkoda bo coraz czesciej jest problem z plemnikami.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny do niektórych laboratoriów można dostarczyć pojemnik z nasieniem. Oni w domu zrobią co należy , a wy szybciutko dostarczycie. Może tak warto spróbować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a gdzie tak mozna?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
invicta
info z ich strony
Nasienie powinno być pobrane z zachowaniem ogólnie obowiązujących zasad higieny (po dokładnym umyciu zewnętrznych narządów płciowych przy użyciu ciepłej wody i mydła). Nie należy stosować w tym celu specjalnych środków dezynfekcyjnych i odkażających.
Nasienie należy pobrać drogą masturbacji po 2-7 dniach abstynencji płciowej.
Nasienie należy oddać do jednorazowego jałowego pojemnika (dostępny w aptece pojemnik do badania moczu).
Po pobraniu materiału pojemnik należy dokładnie zakręcić, podpisać nazwiskiem, imieniem i datą urodzenia pacjenta.
Na pojemniku zanotować godzinę pobrania materiału.
Pojemnik dostarczyć do laboratorium w ciągu 1 godziny od pobrania materiału.
Do laboratorium nasienie powinno być transportowane w temperaturze 20 - 37°C.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powtórzyłam betę, 130 :) Zaczynam szukać lekarza :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sas a skad jestes?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
gdańsk
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
sas super przyrost. Powodzenia, szczęśliwej i nudnej ciąży życzę :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kate, Gosia ma rację, może mąż da się namówić na taką opcję?
Sas gratulacje!!! Ja jutro idę na powtórkę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dziewczyny a macie już wybranych ginekologow?

Ja od dłuższego czasu mam zaufanego gina ale obecnie przyjmuje tylko prywatnie. Na nfz ostatnio znalazłam i póki co mi pasuje podejsciem do pacjenta.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
muszka wczoraj rozmawiałam z męzem i zgodził sie na to żeby zrobic w domu zawieść gdzies.
Tylko gdzie???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Gosia pisala ze w invikcie. Kate może zadzwoń by się dopytać o szczegóły bo po co jezdzic dwa razy.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Najlepiej zawieźć do Invicty w Gdańsku na ul. Rajską.
Mój mąż za pierwszym razem też tak zrobił więc wiem, że była tam taka możliwość. Super, że mąż dał się przekonać!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
dzieki dziewczyny za odpowiedź.

muszka a ile moze monac czasu? bo jestem z gdyni więc troche czasu trzeba żeby dojechać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Z tego co pamiętam to w ciągu godziny trzeba dostarczyć. Może zadzwoń do Gamety w Gdyni, może tam też tak można zrobić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dziekuję Ci bardzo :)
na kiedy wychodzi Ci termin porodu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie liczylam dokładnie, ale jakoś przełom listopada/grudnia.
Dzisiaj ide na powtórkę bety, a w przyszły piątek do lekarza. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja wlaśnie nie mam lekarza, szukam prywatnego który pracuje też na Klinicznej albo na Zaspie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja znam jedynie Matkowskiego - jeśli nic się nie zmieniło to przyjmuje prywatnie na Morenie i w Luxmedzie i pracuje na Zaspie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Gratulacje Dziewczyny!!!!

U nas 18cykl sie zaczął :/ ale Mąż zmienił prace, jest znów wyluzowany, zero stresu,wiec kto wie może to zadziała ;)

Kate my tak robiliśmy kilka lat temu że w domu pobraliśmy do pojemniczka i szybko zawiozłam (autobusem!!) do invicty :) mysle ze w gazecie te tak można :)
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
STARACZKI:
1985sloneczko - starania od 10.2013
Czarnulkaaa - starania od 02.2015
Kjopa3 - starania od 10.2014
Stokrotka24s - starania od 07.2015
Kate - starania od 01.2015
Kruszynka - starania od 09.2015
Kasiulaaa - starania od 10.2015
Elika
Arnika - starania 3lat

W CIĄŻY:
Asia87
Sas
Muszka
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
z tego co wczesniej któras pisała to ważna jest temp w jakiej ma być nasienie w czasie transportu. Może warto zawinąć w folie aluminiową by tak szybko nie stygły plemniczki.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Na pewno! Ja wiozłam w mega mróz zawiązane w szalik i gruba arafatkę przy sobie pod kurtka ;)
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tak pół-żartem, pół-serio -> w jakimś programie widziałam, jak pewna pani schowała pojemniczek ze spermą do stanika, między piersi i w tym ciepłym klimacie dowiozła do kliniki :) Zabawne, ale jakiś patent w tym jest, zwłaszcza, gdy się ma duży biust;) Poza tym warto chyba rozważyć pomysł, żeby pojemniczek przewozić "blisko ciała" - naturalne ogrzewanie nie powinno zaszkodzić i temperatura "ogrzewacza" właściwa :)
Powodzenia Staraczki!
Podziwiam Was.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Beta prawie 555 :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Muszka przepraszam za kciuk w dol, miał być w gore!! Gratuluje pięknej bety!! :)
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Muszka super Gratuluję!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wesołych Świąt kobietki.
imageimage
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Chyba do was dołączę ;)
Staramy się już 7mcy... I nic przeżywam frustrację powoli. Dwie ciążę bez problemu, a z trzecia tyle problemów...
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dziewczyny gratulacje!! jeszcze raz, bety piękne. ja byłam na pierwszej wizycie u gina :) serduszko już biło :) piękny widok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A w którym jesteś tygodniu? Ja ide do ginekologa w piątek, wedlug OM to będzie końcówka 6 tygodnia, ale serduszka jeszcze chyba nie będzie szczególnie, że w tym cyklu owulacje miałam z tygodniowym opóźnieniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
teraz jestem w 7 tygodniu, a byłam tydz temu, wtedy był 5w+6 więc pewnie tak samo u Ciebie będzie. ja liczyłam na serduszko i sie udało zobaczyć :) ale lepiej się nie nastawiać, bo to jeszcze bardzo wcześnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny cudowne wieści! Gratulacje ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kobietki dołączam do cięzarnych :)

ok. godz 14 zrobiłam test i są dwie czerwony krechy. Wg miesiączki 4tydz.

Od 3 dni bolał mnie brzuch i brałam nospe więc byłam przekonana ze miesiączka zbliża się wielkimi krokami. Dziś miała się pojawić. Fajnie, ze nie przyszła.

hm...w sobotę sprzedałam swój wózek 3w1 po Leosiu
imageimage
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
STARACZKI:
1985sloneczko - starania od 10.2013
Czarnulkaaa - starania od 02.2015
Kjopa3 - starania od 10.2014
Stokrotka24s - starania od 07.2015
Kate - starania od 01.2015
Kasiulaaa - starania od 10.2015
Elika
Arnika - starania 3lat
Dimis - starania od 09.2015

W CIĄŻY:
Asia87
Sas
Muszka
Kruszynka82
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gratulacje i powodzenia ;)
Synuś też miał 11 mcy jak dowiedziałam się, że jestem w ciąży z córką, nie bylo lekko:P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kate jak po wizycie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Plemniczki proponuję w lunch-boxach przewozić, najlepiej takich termoizolacyjnych. A swoją drogą, jak można być w drugiej ciąży i nie mieć na prywatne wizyty u gin? toż to 150-200 zl / mies? macie w ogóle mózgi skoro na taki wydatek was nie stać? czy może na 500 plus liczycie? masakra.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
http://forum.trojmiasto.pl/?act=show_topic&topic=666081&c=1&k=160

Założyłam nowy wątek bo ten długi. Staraczki nam dołączyły inne zaciążyły no i kolejny nowy rok mamy. Więc nowe nadzieje ;-)
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

ciekawe książki dla 4 latka jakie czytacie? (55 odpowiedzi)

czy możecie polecić jakieś fajne tytuły książek dla 4 latka do poczytania na dobranoc. W...

czy ktos z was probowal wyprac abawke szczeniaczka FP (39 odpowiedzi)

chodzi mi o ta zabawke...

ksiadz nie chce doposcic mnie jako chrezstnej!!! (98 odpowiedzi)

witam wszystkich! i prosze o rade,bo juz sama nie wiem co mam robic:(moja siostra poprosila...

do góry