Widok

Które mleko modyfikowane HA? Nan PRO, Humana czy Enfamil?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Mamy zalecenie od pediatry żeby przejść z bebilonu pepti (córeczka ma 2 lata) na mleko HA. Bliżej roczku byłą próba przejścia na bebilon comfort, niestety biegunki powróciły, 4 miesiące temu próba z bebilonem HA i tu również nawrót biegunki.

Pediatra poleca NAN PRO HA, ale zastanawiam się jeszcze nad Enfamilem HA lub Humana HA.

Humana HA ma o połowę mniej laktozy niż enfamil HA czy Bebilon HA (czyli nieco więcej laktozy niż bebilon pepti, który córeczka pije z powodu problemów z tolerancją laktozy i białka mleka krowiego).

Zastanawiam się, które z nich są najczęściej stosowane?
Z góry dziękuję za Wasze opinie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kwiatek,

w sumie dziwi mnie ze jak mala miala nietolerancje laktozy to pila Peppti a nie nutramigen ktory wlasnie na bialko krowie i laktoze jest.
Wiec moze wcale nietolerancja laktozy nie byla duza? i nie trzeba na to az tak patrzec?
Maja pila Nutramigen do 1,5 roku (tu nietolerancja laktozy i bialko mleka krowiego byla bardzo duza) jak miala 1,5 roku przeszlismy na bebilon comfort 2, i bardzo sobie chwale.
Probowaliscie bebilon comfort prawie rok temu , to duza przerwa. Mysle ze wrto jeszcze raz sprobowac.
Byla to zmiana prowadzona pod okiem prof. Szaflarskie z oddzialu alergologiczno-gastroenterologicznego w Bydgoszczy, bardzo czesto zalecana zmiana, wlasnie taka na przejscie.
Mielismy 3 proby przejscia na Enfami O-Lac, jak mala miala 9 m-cy, 12, i 15. Lekarze mowili nam ze po 3 m-cach powinnismy probowac ponownie, wtedy bylo widocznie dla niej za wczesnie.

Jesli nie chcesz probowac Comfortu, mysle z ewybierala bym miedzy Enfamilem a Humanna, nasza pediatra chwli Enfamil, ze duzo dzieci fajnie reaguje. Humana chyba trudniej dostepna, wiec moze trzeba to przemyslec.

A twoje dziecko je jegurty, kafiry, twarozki? czy bialko krowie nawet w postaci ukwaszonej (nie mowie o serkach homogenizownych czy ser zolty) nie moze probowac bialka?
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nietolerancja laktozy nie była silna.Córeczka normalnie zjada jogurty,masełko,ale wiem,że mleko w jogurtach jest przetworzone.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hipp ha.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zuuza czy mogłabyś mi napisać ile laktozy jest w 100ml tego mleka? O ile masz dostęp do pudełka? Z góry dziękuję:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój od samego początku pije enfamil premium, nigdy w prawdzie nie robiłam mu testów, ale widze, że po mleku krowim jest obsypany,. Je jogurty, twarożki itp ale nie wszystkich firm, bo właśnie po niektórych ma uczulenie. Pamiętam, że jak był malutki na miał uczulenie na słoiczki Hipp te w których było mleko, masło itp Dodam jeszcze że ma prawie 4 lata.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie mam juz pudelka niestety,my juz jestesmy na normalnym mleku,ale po bebilonie pepti wlasnie hipp ha u nas najlepiej sie sprawdzil,z tym ze u nas nietolerancja i skaza byla dosc slaba.
Jest jeszcze hipp comfort i on chyba ma obnizona laktoze.http://mleko.hipp.pl/hipp-comfort-combiotik tu jest jedynka ale moze dla starszych dzieci tez jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po konsultacji z pediatrą powoli próbujemy zmienić mleko na Humanę HA, bo ma zdecydowanie mniej laktozy niż n. NAN PRO HA czy Enfamil HA.

Czy przy zmianie mleka bebilon pepti Wasze dzieci reagowały biegunką?????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Witam serdecznie, w tym miesiącu córka skończy 6 miesiącu. Do tej pory była na mleku Nutramigen LGG, ale dermatolog powiedział po ostaniej konsultacji, zeby spróbować wprowadzić albo NAN HA, albo Enfamil HA, ewentualnie hipp ha, kupiłam omyłkowo Enfamil DHA:/ czy jest to duży problem ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spróbuj Holle. Jest ekologiczne i nie powoduje alergii, jeśli już to baaardzo rzadko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Jaki wózek polecacie (26 odpowiedzi)

Cześć niebawem rodzi i jeszcze zakup wózka jest przede mną, podobają mi się maxi cosi mura4,...

Przyjazne msze dla dzieci gdzie w gdańsku (2024)? (3 odpowiedzi)

Cześć, ktoś może polecić msze jak w temacie?

szkoła Montessori - ktoś miał styczność? (53 odpowiedzi)

Chciałam poprosić o opinie osoby, które mają/znają dzieci uczęszczające do szkoły (nie...

do góry