Widok

Ktøre badanie?

Które najlepiej zrobić badanie żeby sprawdzić co się dzieję w głowie: tomografię, rezonans czy rtg?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zależy co dolega. Jeżeli podejrzenie udaru, najlepszy jest angio TK, jeżeli jakieś inne choroby to rezonans. RTG szkoda tylko naświetleń, bo nie pokaże Ci co się dzieje w strukturach tkanki niekostnej. Ja miałam wszystko, ale najlepiej zdecydowanie rezonans z kontrastem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do magicznych trzech literek dorzuciłbym jeszcze EEG.
Nie boli, nieinwazyjne, a w niektórych przypadkach może być to bardzo przydatne badanie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chodzi o czeste bole glowy. I nie wiadomo czy to przez zatoki czy migrena.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

to chyba tomografia. ale najlepiej pogadaj ze swoim rodzinnym. pewnie wyśle Cię do neurologa (małe kolejki w Gdańsku, ja czekałam ostatnio niecały tydzień) i ten Ci doradzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

gdzie czekałaś tydzień?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie czekałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na sam początek proponuje rtg kręgów szyjnych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

na rtg nic nie widać, lepiej tomograf a najlepiej rezonans, przynajmniej pokaże ewentualne dyskopatie czy uciski. A to w główniej mierze powoduje bóle karku, głowy itp. Wiem, bo sama to przerabiałam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cholera wie, co Ci lekarze wymyślą. Mam zrobić badanie EEG. Ciekawa jestem co to jest za badanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przy podejrzeniu migreny miałam rezonans, nic nie wykazało i na tej podstawie neurolog stwierdziła migrenę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

gdzie usg prywatnie 3w1 brzuch tarczyca i piersi (29 odpowiedzi)

Witam jak w temacie Potrzebuje namiary gdzie zrobie usg prywatnie - cały komplet - chodzi mi o...

Błąd lekarza okulisty - źle wypisana recepta na szkła korekcyjne, a zwrot poniesionych kosztów (15 odpowiedzi)

Może ktoś z Was miał podobny problem? Mąż kilka tygodni temu był u okulisty, lekarz wypisał...

Łóżkowe problemy u młodego mężczyzny (10 odpowiedzi)

Mam 19 lat, od jakiegoś czasu mam wraz z partnerką łóżkowe problemy. Mamy za sobą seks oralny...

do góry