Widok

Kupno mieszkania, przelew z obcego konta - pytanie.

Mam pytanie: czy osoba, która kupuje mieszkanie i w umowie przedwstępnej podpisała, że środki na zakup są jej własne (gotówka, nie kredyt) może dokonać przelewu, np. z konta brata, bo np. nie ma założonego swojego konta? Czy taki przelew jest ważny i będzie dopuszczony przez notariusza w umowie przyrzeczonej?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Raczej nie powinno to stanowić problemu - gorzej by było w drugą stronę (gdyby przelew miał iść na konto brata sprzedającej).

Jedna rada - nie pisać o tym w akcie, bo skarbówka może się tym zainteresować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję za odpowiedź w tej sprawie.
Mam też podobną opinię od notariusza. Z tym że ten zasugerował, aby pan kupujący oświadczył pisemnie (niezależnie od umowy notarialnej, bo rzeczywiście takich zapisów w niej się nie umieszcza) z jakiego powodu te pieniądze idą z konta jego siostry - w stylu że nie posiada on dostępu elektronicznego lub nie ma wcale konta bankowego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie zmienia to faktu ze skarbowka moze zainteresowac sie skad brat mial pieniadze na mieszkanie. A takie wytlumaczenie to szczerze mowiac - wyglada lipnie. Pieniadze nie moga ot tak sobie wedrowac bez powodu - a jak jest powod to powinien byc odpowienio np opodatkowany, lub wyraznie jakimis umowami spisany. Na slowo to skarbowce nie wystarczy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
To wiesz w sumie już nie moja sprawa, kto tam komu przelewa. Jeśli oni tak chcą to załatwić. To starsi ludzie, nie obeznani z komputerem. Bardziej chodzi mi o to, aby ta wpłata była dla mnie ważna. Nasz przelew będzie potwierdzony umową notarialną i w tej umowie nie jest określony numer konta z jakiego te pieniądze mają spłynąć, tyko nasz numer konta.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie robiłbym takiego oświadczenia.

Wystarczy dobrze opisać przelew.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za podpowiedź.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Musisz miec wpis w akcie, inaczej nie wykarzesz ze to ty robisz przelew- to TY MASZ PLACIC ! nie brat - inaczej akt jest do podwazenia, tak samo obowiazek podatkowy - jezeli nie spiszecie wczesniej darowizny - nie wiem skad te ludki przede mna biora info ale chyba z forum dla mlodych mam a nie z doswiadczenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie wiem skąd to "doświadczenie", ale mieszasz tu temat źródła posiadania środków z tematem przelewu z obcego konta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pieniadze NIE MOGA wedrowac od tak sobie.... musisz wszystko odpowiednio udokumentowac. Inaczej mozesz (ale nie musisz) miec problem i tylke.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Budowa domu w Trójmieście (26 odpowiedzi)

Czy ktos mógłby mi powiedzieć ile w warunkach trójmiejskich kosztowała by budwa takiego domu:...

Potrzebuje porady w sprawie wyboru pompy ciepła (47 odpowiedzi)

Cześć wszystkim, postanowiłem, że zasięgnę porady na forum. Rozważam przejście na pompę ciepła u...

Wynajem domu lub mieszkania Pytanie (3 odpowiedzi)

Mój chłopak złożył wniosek o wynajęcie domu na swoje nazwisko, ponieważ ma bezpieczną sytuację...

do góry