Widok

Kwiaty na balkonie a wyjazd na urlop!

Jak sobie radzicie ze swoimi kwiatami na balkonie gdy wyjeżdżacie na urlop? Macie jakieś sprawdzone patenty? Nie ma kto się zająć tym razem moimi kwiatami, więc będę wdzięczna za rady:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kwiaty postaw w cieniu na stole ,a na balkonie za balustradą .Butelki po wodzie mineralnej napełnij wodą i zakręć. W nakrętkach zrób otworki .Butelki wkop/ koniecznie ukośnie/ do doniczek,skrzynek ,tak żeby rośliny mogły pobierać wodę W sprzedaży są kule na wodę i specjalne sączki na sznurkach które pobierają wodę z np wiadra
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Latem staram się wyjeżdżać na 2-3 przedłużone weekendy na urlop. Wówczas do podlewania moich roślin na balkonie używam takich podlewaczek http://blumat.pl/product_info.php/info/p75_Blumat-dla-ro-lin-domowych-w-blistrze--3-szt-.html/XTCsid/49d7811c03877ed5bea465584d69497f Do moich kwiatów w zupełności wystarczają na 4-5 dni. Nigdy nie zdarzyło mi się, by rośliny uschły podczas mojej nieobecności, więc mogę Tobie ten system polecić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam sprawdzony sposób - używam Tropf Blumata do podlewania automatycznego i spokojnie mogę wyjechać nawet na 3 tygodnie. :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja zazwyczaj proszę sąsiadkę żeby zaglądała, ale ostatnio tez wyjechala więc wzięlam plastikową butelkę, zrobilam dziurke w korku i wsadzilam do doniczki korkiem do dołu żeby sobie powoli kapało. Zobaczylam ten sposób na youtube i faktycznie działa, ale mnie nie było raptem 5 dni. Nie wiem czy na dłuższy okres to się może sprawdzić. Dobrze też zdjać kwiaty ze słonecznego miejsca i postawić bardziej w cieniu. Ziemia wolniej będzie schła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja zawsze umieszczam specjalne zraszacze do kwiatków, typu kroplówki i nie mam problemów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja robię to samo i jeszcze nigdy mnie moja kochana sąsiadeczka nie zawiodła. Jak wyjeżdżam na dłużej to boję się zostawić roślinki same, bo pogoda mnoże się drastycznie zmienić i wtedy już będą nie do odratowania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Ogród

aranżacja ogrodu - jakie drzewa/krzewy/kwiaty/projekty polecacie? (50 odpowiedzi)

za jakiś czas czekają mnie prace nad aranżacją ogrodu (za domem). Nie znam się na tym, więc już...

Gdzie kupujecie rosliny do ogrodów (18 odpowiedzi)

Witajcie ! Przeglądałam gazetki marketów ogrodniczych itp szukając jakiś fajnych promocji na...

do góry