Widok

LAKCID-jak dawkować u noworodka

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
moja mała robi wodniste kupki ze śluzem, czasami mają lekko zielonkawe zabarwienie, zasugerowano mi, iż może być to alergia pokarmowa (karmię piersią) lub po prostu jakaś niedojrzałość jelit, czekam na wynik posiewu kału, w międzyczasie zalecono mi LAKCID, tylko nigdzie w tej ulotce nie jest napisane jak stosować u 3 tyg dziecka...dodatkowo jest tam informacja, iż nie należy stosować w wypadku alergii na mleko krowie...no i mam dylemat, podać czy nie? i w jaki sposób to podać? może stosowałyście i potraficie mi doradzić?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja podaję lacidofil baby (takie w saszetkach dla niemowlaków) po pół rano i wieczorem
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
najlepiej doradzi lekarz ...
moja mała ma takie kupki jak piszesz i pediatra zaleciła lacidofil (to chyba to samo) 2 x dziennie po pół kapsułki zmieszanej z mlekiem
niestety nie powiedziała jak długo a ja zapomniałam spytac i muszę się tego jeszcze dowiedzieć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
LidiaM a jak długo zalecono Ci stosować ten lek?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja podawałam 1 saszetkę dziennie do mleka lub wody ( dzieliłam na kilka razy)
Następnym razem poproś w aptece o probiotyk ,który można podawać także jeśli jest podejrzenie alergii na mleko krowie - chyba Acidolac lub Dicoflor 30 ale nie pamiętam dokładnie.
Narazie podaj to co masz poprostu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja podawałam małemu jak miał koło miesiąca acidolac jak dostawał antybiotyk, codziennie rano saszetkę do butli z mlekiem .tak mi kazano w szpitalu.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podawalam tez acidolac(mala miala 4 miesiace).jedna saszetka rano,jedna wieczorem do mleka,tak zalecil lekarz.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
możesz wymieszać lakcid z twoim mlekiem z piersi, nabrać do strzykawki i podać do buźki. ja tak robiłam.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Błąd lekarza okulisty - źle wypisana recepta na szkła korekcyjne, a zwrot poniesionych kosztów (15 odpowiedzi)

Może ktoś z Was miał podobny problem? Mąż kilka tygodni temu był u okulisty, lekarz wypisał...

Piesek interaktywny-warto? (15 odpowiedzi)

Synek sobie zażyczył od Mikołaja,ale nie wiem czy warto. Taki jak on chce kosztuje 150zł,czy jest...

otworzyć firmę ?? (34 odpowiedzi)

Hej! Pewnie część pomyśli, o co ona pyta na tym forum, ale... jedno z drugim ma wiele wspólnego....

do góry