Widok

Latem łatwiej pożegnać pieluszkę

Opinie do artykułu: Latem łatwiej pożegnać pieluszkę.

Kiedy dziecko nauczyło się stać, chodzić, trzymać przedmioty, nadchodzi czas na kolejną ważną lekcję: naukę korzystania z nocnika. Próby zazwyczaj można podjąć około 18. miesiąca życia malucha, ale trzeba pamiętać, że gotowość dziecka do wykonania tego milowego kroku w rozwoju jest sprawą bardzo indywidualną. Lato to świetny czas, by zacząć trening.

Przyjmuje się, że maluch uczy się panować nad zwieraczami i mięśniami Kegla od około 18. do nawet 36. miesiąca życia. To rodzic musi ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz to są dzieci... ja Szpilek od zawsze sikałem na stojąco , naturalnym strumieniem piwnym.Co za dzieci się teraz rodzą? Masakra w pieluchach chodzić.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 14

idź do pracy , trolencio szpilek czy jak cie tam zwą
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

uważaj żebyś jeszcze kiedyś nie musiał pieluch nosić
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozum to ty masz takiego malca w pieluchach
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zadziwiają mnie ludzie którzy najpierw

otwierają artykuł, który już tytułem sygnalizuje treść,
czytają wnikliwie, jak widać ze znajomości tematu,
a potem piszą że ich to nie interesuje.

Co taki ma w głowie? :D

A odnośnie tematu, to ja się nie umęczyłam, dziecko nie moczyło, podłóg nie straciliśmy... Po prostu gdy dziecko nie chciało się uczyć, to się nie uczyło
a gdy zachciało, właśnie w wakacje, widząc inne dzieci, to nawet jednych majtek nie zmoczyło (jako 2,5-latek).
To po co się spinać?
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokladnie. Mnie przeraza 18% na jak dziecko juz pewnie siedzi... I pozniej mamy mamuski, ktore chwala sie, ze sadzaja nawet 5m-czne, tak 5 m-czne dzieci na nocnik!!!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

ale po co? żeby fote na fejsa wrzucić ?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

anty smart zoombie

dokładnie , przecież dziecko to nowy "event" na fejsie, trzeba każdego bąka sfotografować i wrzucić na fejsa a potem na zabawę z dzieckiem już czasu nie ma
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A mnie przeraża, że ktoś każe półrocznemu dziecku walić kupę w pieluchę. Przecież jak się rozpoczyna rozszerzanie diety, to kupy są już jak u dorosłego - nie pachną fiołkami. I oblepiają wszystko dookoła:/ Dlatego wysadzałam młodego, jak tylko zaczął siedzieć. Teraz ma 2 latka i do spania, czy na spacer wciąż ma zakładaną pieluszkę, czasem zsika się w majtki w ciągu dnia, ale kupy praktycznie od zawsze robi na nocnik, dla mnie to jest kwestia szacunku dla dziecka i jego potrzeb, nawet zwierzęta nie chodzą wysmarowane własnymi odchodami.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 11

Brak słów... Proponuje od urodzenia na nocnik ;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Są tacy ześwirowani. Nazywają to Naturalną Higieną Niemowląt. Wysadzanie od urodzenia :/ Idiotyzm do potęgi. Już widzę jak matka trójki dzieci ma czas wysadzać sikajace co 20minut niemowlę.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Autorka polskojęzycznej książki na ten temat ma 5, czy 6 dzieci i jakoś dają radę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Bo wszystkie starszaki latają za młodszym z nocnikiem :P Przy tylu osobach jest duża szansa, że ktoś zdąży na czas hihi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To radze zainteresowac sie tematem zwiazanym z rozwojem dzieci tepa kobieto! Dwa - nie znam 6 m-cznych dzieciakow,ktore jedza juz tak aby sr*ly jak dorosly. Trzy - jak przebierasz po calym dniu to moze masz dziecko umazane od gory do dolu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A ja polecam książkę Kingi Cherek "Pożegnanie z pieluszkami".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ledwo siedzi i na nocnik? Najlepiej sadzac jak jeszcze nie siedzi. Na sile a co tam pewne czesci ciala, rozwoj itd. wazne ze tak dlugo bedzie siedzial az pod siebie zrobi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

9 miesięcy

Moja córka miała 8 miesięcy gdy dostała nocnik. Po miesiącu pierwszy raz ją posadziłam, potem drugi....przy którymś z kolei ku mojemu zdziwieniu zrobiła "kupę" . Od tego czasu ze dwa razy zrobiła w pampersa. Siku zaś zaczęliśmy rok później dokładnie 1stycznia bo po nocy miała suchy pampers. Teraz ma ponad 2 lata i dopiero teraz JA byłam gotowa aby całkowicie odstawić pieluchy. Bałam się nocnego zmieniania pościeli....czasem się zdarza ale jestem przygotowana :-P
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 9

Wzruszyła mnie twoja historia
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

płacze z twojego szczescia. Jestem wzruszony
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

czyli rozciągnełas na 1,5 roku proces odstawiania pieluchy, który zwykle trwa ok 2 miesięcy u dziecka ponad dwuletniego tylko po co skoro efekt ten sam ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

biję brawo stopami
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

otwarłem art. i dowiedzialem sie, ze latem dziecko moze sobie sikac po nogach bo jest cieplo.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

I jest mniej ubran do prania!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Masakra. Jak to dobrze, że nie ma przymusu posiadania dzieci.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 10

Właśnie to przerabiam.... Masakra ;) Starszak ma już dość, że maluch sika gdzie popadnie ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jestem starszą siostrą, znam ten ból ;) A teraz mamą dwójki - pierwszy właśnie czwarty dzień w majtach i spodniach :) Najważniejsze to mieć wylane na:
-babcine
-ciocine
-sąsiadczyne
uwagi typu "czas najwyższy".
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co robić

Moja 2 latka za nic nie chce siadać na nocnik. Wrzask, płacz i histeria. Z nakładką na muszle to samo.Juz brak mi sił. Odpuścić?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Odpuść. Mój też to miał. Bunt totalny. Spróbuj ponownie za dwa tygodnie, może trzy. Nie jest gotowa, może nie chce. Na siłę można tylko spowodować zatwierdzenia nawykowe i stres - u dziecka i siebie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zatrudnić armię psychologów dziecięcych. Na pewno dziecko jest opóźnione, albo ma jakiś zespół czegośtam ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

moja tez miala to samo latem miala rok i 9 miesiecy, przez kilka godzin nie zmienialam jej pieluchy, kiedy pelna majtala sie miedzy nogami i jej przeszkadzala sama poszla do lazienki wizela nocnik a na pieluche ze to jest be od tamtej pory zakladajam jej na noc i na dluzsze wyjscia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

zaproponuj jej coś ciekawego;)

U mojego synka zadziałało przekupstwo, tzn. dostał rozpuszczalną gumę za zrobienie siku do nocnika, wcześniej też uciekał z nocnika, ale potem sam mówił: guma-siusiu i siedział grzecznie, bo zależało mu na słodkości. Nie wiem, na ile to wychowawcze, ale u nas zadziałało, przynajmniej nie miał traumy do nocnika, nie było histerii, a od słodyczy się nie uzależnił, po pewnym czasie przestaliśmy mu je podawać, a i tak korzystał z nocnika.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Moja była gotowa jak miała 2,5 roczku. Też na pocazątku, ze nie, nie i nie, pare razy się pomoczyła. Po czym pokazałam jej że jej lala bobas siada na nocnik i robi siusi i ja bije jej brawo. Podziałało po potem sama biegała z nocnikiem, potem tak samo zrobiłam z nakładką na wc i załapała temat. Z kupką miała problem przez około 2 tygodnie, aż bałam się że się nigdy nie nauczy ;) ale tez sama załapała ze lepiej do nocnika a najlepiej do ubikacji bo spuszcza wtedy sama wodę. Daj swojej córce czas, ale nie łam się i nie zakładaj jej pampersa do sklepu czy na spacer czy do samochodu. Zobaczysz pójdzie szybciej niż myślisz.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

To zalezy czy chcesz sie i corke meczyc. Za kilka miesięcy sama moze zawola, albo nie będzie przynajmniej stawiac oporu. To sie zmienia u dzieci.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

on

Zdejmij majtki . Usiądź na nocnik i sama pokaż jak się to robi. Może twoje dziecko się wtedy nauczy. Porażka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ostatnio widziałem jak jakaś mamusia "pożegnała pieluszkę"

na spacerze do lasu - wsadziła ją w rurę od leśnego szlabanu.

;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Moczenie nocne

A jeśli problem jest nieco innego rodzaju... Moje dziecko pożegnało się z pieluszką już dwa lata temu (teraz ma pięć lat), a ostatnio nocami zdarza mu się zmoczyć łóżko. Co może być tego przyczyną, zbyt twardy sen? Jak sobie z tym poradzić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry