Widok

Ludzie! Zabezpieczajcie lepiej swoje rowery!

Rowery Temat dostępny też na forum:
aby potem nie płakać na forum, że ukradli rower.
Zapraszam do galerii:
http://galeria.trojmiasto.pl/Rowery-wasze-fotki,0,4.html
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Przy drugim zdjęciu się popłakałam :D
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Jeśli wszyscy będą zabezpieczać to też kusi takiego frajera złodzieja, bo ciągnie go do złego. Czy nie możemy żyć w kraju, w którym można zostawić rower na podwórku wieczorem i rano bez problemu znów na niego wsiąść? Dlaczego potrzeba zabezpieczania przed złodziejami jest konieczna? Jakby wprowadzili wszędzie monitoring i surowe kary to od razu baliby się łajzy zabierać co nie ich.

I co to znaczy "sami się prosicie" ???? co to za zaściankowe myślenie (chyba osoby mającej skłonności do kradzieży). Nikt się nie prosi, aby ktoś inny zabrał mu jego własność !!!!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ósme jest poprawne, czepiasz się Wojt.

Ulok zacny, a zdjęcie tylnego kola taniego roweru jest zbyt upierdliwe, by się babrać. Lepiej wpiąć za przednie i ramę, ale i tak jest w miarę poprawne.

Urał na 13tym - śliczny. Mój jest mniej zadbany.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
W takim razie czym jest zapięcie drogiego roweru ulockiem za szprychę? Jest rozsądnym zabezpieczeniem roweru?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

sprawdziłem

przecięcie szprychy na miejscu - 10 sekund obcinaczem do paznokci
skrócenie kikutow już za rogiem by wygodniej jechać - 30 sekund
wymiana przeciętej szprychy w dziupli - 15 minut

czasy orientacyjne zależne od zdolności złodzieja i jakości narzędzia

testowałem przecięcie szprychy obcinaczem NO NAME za 1zl z rynku we Wrzeszczu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
nawet nie trzeba przecinać, wystarczy kluczyk do nypli...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale wykręcanie trwa i nie można od razu jechać, bo się złamie szprychę, trzeba ją zaraz wkręcić. Złodziej musiał by mieć nerwy ze stali.

Ale fakt, potem już można rower sprzedawać.

Tu i ówdzie widzę przypięte i porzucone porządne uloki. Jeden np jest przy locum gdzie był kongres mobilności. Do tej pory myślałem, że ktoś ma kasę + lenia, i trzyma ulok w miejscu gdzie zwykle parkuje, by go nie taskać. Ale może to rzeczywiście miejsce po skradzionym, tak głupio przypiętym rowerze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziś przy dworcu głównym widziałem fajnego wypasionego unibijaka z tarczowymi hamulcami w cenie pewnie gdzieś ok 5-tki. Stał przy KFC NA wyrwikółce przypięty za przednie koło cienką linką. Idealny prezent dla złodzieja. Nonszalancja właściciela woła o pomstę do nieba. Drogi rower , zwykłe prymitywne zapięcie , zamiast u-locka do tego wyrwikółka , zamiast oddanych w pobliżu do użytku 3-ech parkingów rowerowych
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
O, to chyba najdroższy z unibików był (model 269 kosztuje 4999).
Same hamulce tarczowe nie sa wyznacznikiem ceny roweru, mozna kupic komplet z tarczami za 150 pln, jak na jedno koło bez tarczy za ponad 1000.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kryminalne Trójmiasto

Poszukiwany: Marcin Kropidłowski (44 odpowiedzi)

Marcin Kropidłowski . Rodzice: JADWIGA, GERARD Data i miejsce urodzenia: 1981-05-28,...

Zaginiony: Jacek Adamczyk (15 odpowiedzi)

Jacek Adamczyk . ur. 20.10.1966 r. zam. Gdańsk, ul. Arkońska 244/4 Komisariat Policji w...

do góry