Widok

Maciej Kubuj: Fryzjerstwo jest jak rzeźba, której uczyłem się na ASP

Opinie do artykułu: Maciej Kubuj: Fryzjerstwo jest jak rzeźba, której uczyłem się na ASP.

Maciej Kubuj strzyżenie porównuje do tworzenia rzeźby. Z nożyczkami w ręku bawi się formą i kolorem. Dlatego pracuje nie tylko w salonie, ale wszędzie tam, gdzie może odważnie realizować swoje wizje. Nie uprawia fryzjerstwa konwencjonalnie, a kreatywnie - jak na absolwenta ASP przystało. Ceni jednak rzemiosło. "Q" w nazwie salonu, który współtworzy - ExcellentQ - nawiązuje nie tyle do jego nazwiska, co jest gwarantem oferowanej jakości (quality).

Olga Miłogrodzka: Maciej, kim ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po socjologii - pucybuty

Po rzeźbie - fryzjerzy
Po fizyce - kucharze

A kiedyś wystarczyło zawodówkę skończyć, by mieć fach w ręku. Szkołę zawodową, którą skutecznie obrzydzano nam (i obrzydza się dalej) zupełnie niepotrzebnie. Szkoły, do których szacunek trzeba przywrócić i to w nich powinno kształcić się większość społeczeństwa - nie w liceach.
Przywrócić szacunek do zawodu, dać godną płacę bez marnowania lat młodości na niepotrzebne studia.
popieram tę opinię 152 nie zgadzam się z tą opinią 8

Nie dziwię się, że de luxe

roczny koszt utrzymania studenta kierunku artystycznego to ok 20 000 zł. Kształcenie tego Pana kosztowało podatnika ok. 100 000 zł. Pieniądze jak krew w piach.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 13

Co ty pitol.isz
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

nie pitoli

Sam roczny koszt jedzenia to 12 000 zł (z kieszeni rodziców, bo student z założenia ma się uczyć, nie pracować). Pozostaje 667 zł/mies (8 tys/12mies) na mieszkanie i pomoce naukowe. No i zaczyna się cięcie budżetu. Wynajęcie jakiegoś pokoiku (stancja w bloku) to pewnie z 500 zł/mies (no chyba, że student jest miejscowy, a nie przyjezdny). zostaje 167 zł na książki i pomoce naukowe (w przypadku studena ASP komputer, oprogramowanie, farby, pędzle, płótno, gips, drewno - można powiedzieć materiały budowlane, krawieckie itd.). To za mało. Trzeba przyciąć budżet na jedzenie, albo znaleźć studentowi pracę. 20 tys. zł rocznie, na kształcenie dziecka na studiach, to bardzo niski budżet. Jak student jest miejscowy, to się może zmieści w tej sumie, ale szału nie będzie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ale on pisze o utrzymaniu studenta przez podatników, to o jakim dziecku ty piszesz. eee?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Co ???

1 000 zł miesięcznie na jedzenie ? :D to gdzie ten student jada? codziennie musiałby chodzić do restauracji. za tyle to sie cala rodzina naje
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie pitolę. Taki jest średni rzeczywisty roczny koszt utrzymania studenta szkół wyższych artystycznych

Wiem, że czasami trudno to zrozumieć, ale za kadrę profesorską to nie płaci student ze swojej kieszeni/kieszeni rodziców. Nie płaci za ogrzewanie budynku w którym pobiera nauki. Nie płaci też ani za prąd, ani za wodę, ani nawet za środki czystości, które codziennie użuwane s na uczelni.
Nie płaci za organizację studiów, za nowe budynki, czy nawet za przygotowanie egzaminu. To wszystko kosztuje. A na uczelniach artystycznych, chociażby ze względu na stosunek liczby kadry do studentów, kosztuje bardzo dużo.

Szacuje się, że ok. 20 000 zł na rok.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na wszystkich państwowych uczelniach student dzienny nie płaci za to co piszesz
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ktoś jednak musi za to zapłacić. Czyli kto płaci?

Teraz m.inn. pan Maciej. Płaci w podatkach na to, żeby inni fryzjerzy mogli się kształcić. I nie mam nic do jego działalności - niech mu się wiedzie jak najlepiej!
Chodzi o problem, że zamiast robić coś dobrze i taniej, to wydajemy bajońskie sumy na coś, czego w rzeczywistości nie potrzebujemy. Jesteśmy przeedukowani. A z tym jak z nadwagą - wcale nie jest najlepsze.

Można wydać 100 000 na kształcenie fryzjera, ale można zrobić to i 1/10 sumy. Z identycznym skutkiem.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Galeria Metropolia

Co za wtopa... Powodzenia, bo sie przyda.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 7

mój fryzjer:)

Super, kolejnych sukcesów - tylko, żeby terminy w kalendarzu dla mnie też się znalazły:)
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 15

Brawo Maciej! Super wywiad, życzę dużo kreatywnych pomysłów ! Salon na Rajskiej to strzał w dziesiątkę!
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 17

tak szczerze...

...excellentq to po prostu mega drogi fryzjer. bylam ich klientka przez prawie 3 lata i zrezygnowalam jak tylko pojawila sie konkurencyjna opcja w postaci innego salonu expert l'oreal. nie mam zastrzeżeń co do jakości usług w exellentq, ale... 285 pln za: toner + lekkie rozjasnienie koncowek + podciecie koncowek (wlosy do ramion), bez zadnych dodatkowych zebiegow pielegnacyjnych (ampulka czy kerastase) i modelowania to jest drogo (bez wzgledu na grubosc portfela klienteli). Dla porownania u konkurencji zaplacilam 200 pln za dokladnie ten sam zabieg, bez zadnych promocji
popieram tę opinię 68 nie zgadzam się z tą opinią 6

Podziwiam ludzi, którzy wydają pieniądze na takie bzdety bez żadnej refleksji nad sensownością wydatku...
Ale każdy robi co chce...zwłaszcza jeśli zarobił sam pieniądze uczciwie.
I nie, to nie żal du... - nie mam źle, ale ciekawe są priorytety niektórych ludzi, osobna sprawa to efekt tych wydatków - ładnej, zgrabnej to nawet w worku po ziemniakach jest dobrze.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 7

a mnie dziwi, ze wydając taka kasę na fryzjera

a mnie dziwi, ze wydając taka kasę na fryzjera zgredzi 85 zł. To tak jakby przy kupowaniu chleba za 10 zł szukać tańszej opcji o 1 zł
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

no nie do końca 85 to około 40 procent 200zł
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mój fryzjer

Chodzę do salonu od około 1.5 roku. Może i ceny są wysokie ale atmosfera i podejście do klienta rewelacyjne. Idę do Maćka jak do dobrego kolegi. Siadając na fotel mam pewność że moja głowa będzie wyglądać rewelacyjnie. Mam do niego pełne zaufanie. Wreszcie znalazłam fachowca który wie co robi.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 44

Idę do Maćka jak do dobrego kolegi. Siadając na fotel mam pewność że moja głowa będzie wyglądać rewelacyjnie. Mam do niego pełne zaufanie.

a co on robi z twoją głową?
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 1

Cieszę się, że w życiu spotkałem interesujące, mądre i piękne kobiety, które miały inne pasje niż fryzjer.
I nadal są piękne choć minęło trochę lat, ale nadal mają wartościowe pasje, do tego zawodowo wnoszą więcej do cywilizacji niż fryzura za 2-3 stówy.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dorotko to co on robi, powiedz
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

ocenianie człowieka po tatuażach mówi wszystko o oceniającym

więcej pokory życzę
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 10

mówi mówi

większość ludzi jakoś nie potrzebuje tatoo
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 8

Strzał w dziesiątkę ! Popieram100%
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Człowieku opamiętaj się.

skąd tyś się urwał? O jakiej symbolice mówisz? Za dużo youtube chyba.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Dobrze, że w 3 mieście jest coraz więcej ludzi którzy nie boją się żyć realizując swoje pasje.
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 6

Super Maciej

Ciezko znalezc dobrego fryzjera, szczegolnie kiedy ma sie nieksztaltna glowe...
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 11

To może lepiej chirurga?
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3

Kolezanka z danych czasów :)

Macieju Życzę Tobie wszystkiego najjjjjj;)
Pozdrawiam
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 9

Kowal swojego losu😊

Taki człowiek pokazuje jak ciężką pracą można osiągnąć sukces!!! Bez żadnej pomocy i daru od losu tylko dążenie do celu pozwala osiągnąć zamierzony cel. A nie każdy fryzjer po szkole zdobędzie to coś co Maciej ma w ręku- pasja w tworzeniu:) Gratuluje życzę dalszych sukcesów!!!
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 10

Przyjdzie taki pseudoartysta z asp i zamiast podciac końcówki scina od pasa do ramion..
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 16

markę. "Q" w naszej nazwie (salon ExcellentQ) nawiązuje nie tylko do mojego i Teresy nazwiska. Q to przede wszystkim jakość.

trochę to na wyrost
na ku zaczyna się wiele słów
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 7

Fryzjer to fryzjer dawniej nieuk z zawodówki dziś w nadymanym plastikiem świecie celebryta

Proponuje zejść na ziemie i nie bić piany !
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 12

no i tyle potrafił zrobić

trwałą trwałą od wielkanocy do wielkanocy,
strzyzenie na pazia albo malpę z grzywką.
Wszystkie panie tak samo a panowie w zalezności od rozmiaru łysiny
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

To też mój fryzjer

Do Macieja chodzę od prawie 10lat. Jak ten czas leci:)Jestem bardzo zadowolona z jego pracy. Moje włosy są"trudne"ale Maciek doskonale wie co z nimi robić .Podziwiam Go za pasje z jaką wykonuje swój zawód i ciągłą chęć doskonalenia. Maciej dzięki i oby tak dalej:)
p.s.
nowy salon jest piękny
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 14

Piszesz tak bo pewnie lecisz na niego...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7

jasne...

Tak samo jak inne panie, które zostawiły tu swój komentarz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

....sztuka

wg W. Tatarkiewicza sztuka jest odtwarzaniem rzeczy, konstruowaniem form bądź wyrażaniem przeżyć, pod warunkiem, że efekt tego odtwarzania, konstruowania, wyrażania zdolny jest zachwycać, wzruszać lub wstrząsać tyle definicja a kobieta idzie do Pana Maćka i :-) potem zachwyca, wzrusza lub wstrząsa a o tym przecież każda z nas marzy , być jedyną i niepowtarzalną jak dzieło sztuki proszę tworzyć dalej Panie Maćku, powodzenia stała klientka Iwona
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 9

Sztuka na raz

Co po takiej " sztucce", ktora po wyjsciu z salonu trwa tylko do pierwszego mycia? Zadna klientka nie jest w stanie odtworzyc " arcydziela" na codzien, w domu. Pierdzielenie o Szopenie I pustota straszna. Szkoda, ze pan jednak nie poszedl wcrzezbe.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Powodzenia i dlaszych sukcesów.
Stała i bardzo zadowolona klientka.
Sofi
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 8

Pffff

Pffffffffffffffffff
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma to jak dobry marketing-z nikogo zrobi kogoś

A ja po cichutku mam od lat swoją ulubioną fryzjerkę na Zaspie--panią Bożenę--nie kończyła ASP ani UG czy PG, ale na włosach zna się jak mało kto w Polsce !!!! Przywróci blask najbardziej zniszczonym ,min. przez innych "fachowców" !!! Ceny rozsądne a kosmetyki super, z najwyższej półki !!
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 7

Wiadomo

Zaspa!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

To podaj namiary na P.Bozenkę. !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

bla bla bla ..

Przerost formy nad treścią ,fryzjer po ASP -kpina , fryzjer ,fryzjerka -szkoła zawodowa i praktyki w zakładach i do roboty .
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 6

Fryzjer zawsze będzie tylko fryzjerem.

Choćby i Oxford skończył będzie zawsze tylko fryzjerem - fizolem stojącym godzinami przy fotelu, jak robotnik przy taśmie, a przy takiej reklamie dodatkowo dziwadłem, którym można się pochwalić w towarzystwie, jak manikiurzystką czy inną masażystką.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 20

A mina by ci zrzedla jakbys poznal zarobki ;)

Jak wyzej
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Klientka

Maciej to najlepszy fryzjer do którego trafiłam, odnoszę wrażenie, ze swoją pracę wykonuje z pasja. Ma pojęcie i odpowiedni warsztat -po prostu zna się na rzeczy:) jak czytam, opinie ze drogo itd. To złość mnie ogarnia, bo jest mnóstwo droższych salonów z fryzjerami z d*py... Nie piszczcie głupot...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 11

Zadowolona

Powodzenia i dalszych sukcesów bo jesteście zarąbisci:)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

zzz

rzezba fryzur i architektura kulinarna, po .............e
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 4

........No coz....

Jak ja kocham takie komentarze ....
Chciałam zauważyć ze fryzjerem byc to jest sztuka .....i ciężka robota . Jak jesteście tacy cwani to weźcie nozyczki w rękę .

Mogę sie zgodzić ... ze dziewczyny kończą szkole i do pracy . Tu trzeba mieć dużo praktyk ,umiejętności wyobraźni i kochać to . A niestety fryzjerki myślą ze sa fryzjerkami i partacza robotę . Dlatego trzeba szukać bardzo dobrego fachowca aż sie znajdzie . Jak widzimy fryzjerów jest wbrud i cieżko zlokalizować osobę o umiejętnościach rzemieślniczych .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fryzjer-sryzjer zwykły fizol na stojaka !
Wszawe zajęcie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8

Oj slabo

Widać wyraźnie ze interes nie prosperuje najlepiej. Reklama na Trójmiasto pomoże?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

taaa...

I dlatego otwierają nowy salon, zawsze mają pełno ludzi i zatrudniają nowych fryzjerów.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

????

Jedna z najlepszych Fryzjerek to Pani Patrycja Balińska z Danusi w Gdańsku , byłam w wielu salonach itd ale ona jest rewelacyjna!!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Znawczyni fff

Patrycja jest mega super.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a ja nie lubię fryzjerów

a ja nie lubię fryzjerów, nigdy nie wyszłam zadowolona dlatego wybieram koczka, robię go w 2 minuty, sama, za darmo. Wygoda, luz i w dodatku nigdzie nie muszę chodzić, siedzieć w kolejce, czekać i marnować czas
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Modelki

Łatwo sie zaprezentowac z mloda, ładna modelka, z pieknymi gestymi wlosami. "Mistrzowie nozyczek i grzebieni" - pokazcie kiedys, jak strzyzecie i modelujecie osoby stare, z cienkimi, przerzedzonymi wlosami.To dopiero bedzie powod do chwalenia sie i reklamowania umiejetnosciami.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

....

To sie módl abyś Ty nie miała takiego problemu z włosami za 20..30 lat ...

Starość nie radość a młodemu żal .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do pieniaczy

Nie z*****cie się!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

!!!!!!

super gość-super salon!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gratuluję !!!!Super gość-super salon!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
do góry