Widok

Mały piesek

Zwierzaki Temat dostępny też na forum:
Dzisiejszego dnia schronisko zabrało z ulicy Warszawskiej w Bojanie, małego brązowego kundelka. Nie wiemy czy miał właściciela.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie schronisko zabrało tylko mieszkańcy, którym przeszkadzają małe pieski zawożą je specjalnie do schroniska- to nie pierwszy przypadek.
Tak już jest, że na wsi chodzą małe pieski nie stwarzające nikomu zagrożenia.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7
Ta, nie stwarzają zagrożenia. Człowiek nie wie, kiedy i gdzie zostaje pogoniony przez te małe, ujadające i wałęsające się kundle. Czas zrobić porządek z wałęsającymi się psiakami. Zasada jest taka: Masz psa, to bierzesz za niego odpowiedzialność. Pilnujesz i dbasz jak o członka rodziny, a nie rano sam do pracy, a psa na podwórko. Ten dziurą przez płot na wieś i robi co chce. Powrót do domu jak pańcio wróci. Przykład. W okolicach skrzyżowania Bojana i Hebla wiecznie biegające dwa niby jamniki i jakiś kundel. Mają chęć to pogonią, nie mają to poobserwują. Osobiście nie mam i nie będę miał skrupułów przed powiadomieniem policji czy hycla. Choć wiem, że to nie wina psa, ale ja i moja rodzina nie będziemy np. na spacerze rozglądać się czy przypadkiem gdzieś zza krzaka nie wypadnie jakiś piesek, któremu się nudzi w domu z właścicielami. Szczególnie najmłodsze dzeici są narażone na pokąsanie. Dorosły jeszcze z małym psem sobie poradzi, gorzej z pseudo wilczurami itp. PIES TO OBOWIĄZKI, A NIE CHWILOWA PRZYTULANKA DLA DZIECI.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 11
A co zrobisz, gdy pójdziesz z Twoją rodzinką ulicą np w Gdańsku i zobaczysz jak stoi( daj Bóg żeby tylko stał ) sobie taki pseudo imigrant - muzułmanin z maczetą ??? Tez zadzwonisz po hycla ??? Bo takie codzienne widoki zapewni nam Pani K.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 9
A to qrde post o imigrantach czy o psach?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Chcąc mieć PSA trzeba być za niego odpowiedzialny, nie ma tu znaczenia czy to miasto czy wieś. Skoro biegają luźno trzeba je wyłapywać i wywozić do schroniska - może wtedy właściciele nauczą się że trzeba wyprowadzać psy na smyczy. Czasy się zmieniają i nasze Bojano nie jest już taką wsią jak było 15 lat temu. Dlatego trzeba oduczyć się złych nawyków.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 8
Panie "ja" i Panie " mieszkańcu" w jednej osobie , niech Pan lepiej zajmie się tępieniem nieletnich g*wniarzy bogatych rodziców, ktorzy jezdza np skuterami czy quadami bez uprawnień po drogach twardych, bo to z tego może się własnie stać tragedia a nie gdy pies wyskoczy zza krzakow.Nie słyszalem aby w Bojanie czy gdziekolwiek w okolicy pies pogryzł człowieka a o drugim wspomnianym wątku i owszem, dużo.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6
Ile można tłumaczyć, że powtarzalność początkowa oktetów może być taka sama? Zapoznaj się z tematem "Protokół internetowy", a potem zabierz głos.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Oktety oktetami a g*wnażeria i nie tylko ona, na motorach i quadach to jest rzeczywisty a nie wydumany problem
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4
A to jest watek o małym piesku a nie o quadach i motorach
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Jak dzieci idą do szkoły lub z niej wracają to się nie boją quadów i motocykli tylko właśnie luzem biegających psów. Niejednokrotnie widziałem jak dzieci specjalnie przechodzą na drugą stronę ulicy by ominąć takiego małego luzem biegającego piska - który szczeka i warczy gdy tylko się zbliżają.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5
To są znajome i nie groźne pieski, a kotków się nie boją, bo kotki są złośliwsze, a może kurki wychodzące poza płot przeszkadzają. Znamy te psy i wiemy które są łagodne.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 9
Ja nie znam, więc nie wmawiaj mi co wiem, a co nie wiem. Masz psa to bądź odpowiedzialna za niego. Tak trudno zrozumieć prosty temat?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Pies pozostaje psem i nie wiadomo kiedy ugryzie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6
pozwolę sie odnieść do dyskusji o małych pieskach: jak np. biegnę ul Warszawską, mam słuchawkę w uchu (słucham muzyki i sie wyciszam), a któryś z kolei raz wybiega mi brązowy kundel, czy jakiś inny może rasowy, długowłosy pies i leci pędem na mnie, szczekając i ujadając. Biegnie do moich nóg, to mi PRZESZKADZA! Wystraszyłam się niejednokrotnie. To pierwszy dom po prawej-bungalow z drewnianym płotem, jadąc od Majora Bojana warszawską do ronda. Pies notorycznie poza ogrodzeniem :) Zmieniłam trasę, bo nie dociera do właścicieli widocznie.

Odnośnie dzieciaków na quadach bez uprawnień...wolę, żeby nimi jeździły, niż by siedziały z flaszkami i prochami w lesie :) Kiedyś wszystkie motory, motorynki, którymi jeździliśmy miały uprawnienia, badania techniczne, a my prawka, by na nich czasem pojeździć? Tak z ręką na sercu? Tak?
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 4
Przerażające jest, że ani jedna osoba z wypowiadających się tutaj nie wspomniała ani słowem o tym, że psy nie powinny wałęsać się luzem po drogach, ponieważ jest to najzwyczajniej w świecie niebezpieczne dla psów. A przecież zdecydowana większość z tych psów wcale nie jest bezdomna. Nie wiem, jak bezdusznym durniem trzeba być, żeby puszczać swojego psa na całodzienne wycieczki bez opieki i w głowie mi się nie mieści, że nikogo tutaj to nie obchodzi.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
Właśnie dlatego wywożą te psy do schroniska.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ale to chyba nie jest rozwiązanie? Skoro pies nie jest bezdomny, warto uprzytomnić opiekunom, jak powinno wyglądać należyte traktowanie zwierzęcia. Warto piętnować taką bezmyślność, a nie tylko pisać o tym, że niewygodnie się biega, bo psy przeszkadzają.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
zgadza się big. trzeba, tylko nie zawsze trafia, dociera :) Uprzedzę Twoje pytanie. Zgłosiłam już jeden przypadek piesków luzem na policję. i....nic. Cytuję: "pieski były zamknięte podczas interwencji". Mamy związane ręce. Mam złożyć wniosek o popełnieniu przestępstwa :)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3
Oczywiście. Rażące zaniedbanie, a takim jest narażenie psa na utratę życia pod kołami samochodu, to dziś w świetle prawa przestępstwo i są na to sankcje.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Trzeba robić zdjęcia albo krótkie filmiki z terenu gdzie wyskakuje pies.
Może wtedy właściciele psów poniosą konsekwencje, po okazaniu dowodu policji.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
a nie przeszkadza pańci jak debile na quadach straszą zwierzęta w lesie? Może się lepiej tak nie wyciszać bo rozum jak widzę też zasypia. I życzę spotkania z takim quadem czy innym kretynem na motorze
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6
Ouad nie ugryzie a wolno biegający pies i owszem. Jestem za powołaniem hycla w Bojanie, aby wyłapywał wszystkie luzem biegające psy i wywoził do schroniska. Jeżeli ktoś dba o swojego psiaka to nie pozwoli aby biegał luzem i nie będzie to dla niego problem. A osobą którym nie zależy na swoich pupilach to jeszcze karę bym dodał za przewóz ich zwierzęcia do schroniska - nauka przez portfel może by dała rezultaty.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 7
Może takich jak ty też by wyłapał
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jak czytam wypowiedzi ludzi takich jak LOLO to się zastanawiam czy powinni żyć w społeczeństwie, czy znają pojęcie takie jak: NORMY SPOŁECZNE.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Niedługo to wam będą przeszkadzały dzieci wracające same ze szkoły do jasnej cholery mieszkamy na wsi, są tu kury, krowy i psy, jak komuś to przeszkadza to niech wraca do blokowisk
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Zapewne ku Twojemu zdziwieniu, przepisy prawa są ponad wolno biegającymi zwierzętami domowymi i hodowlanymi. I te same przepisy są i na wsi i w mieście.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Do LOLO - słownictwo prezentowane przez twoją osobę świadczy o twojej kulturze osobistej, która jest bardzo niska wręcz porażasz głupotą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Kury, krowy i psy nie przeszkadzają absolutnie nikomu. Pod warunkiem, że opiekun należycie o nie dba, a to zakłada ochronę ich życia i zdrowia. (Tak, tak, nawet zwierzęta hodowlane przeznaczone do uboju, takie jak krowy czy świnie, zgodnie z przepisami prawa powinny za życia być objęte należytą opieką).

Tak więc puszczanie luzem zwierząt bez nadzoru w świetle prawa jest karalne.

Podobnie zresztą jak małych dzieci. Nikt przy zdrowych zmysłach nie czepi się o wracającego ze szkoły czwartoklasistę, ale o samotnie wędrującego ulicą przedszkolaka - już tak.

Pies nie poradzi sobie tym bardziej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzisiaj mój syn wracał pieszo z Wiczlina, po drodze zaatakowały go 2 bezpańskie psy. Jakaś Pani mijała go samochodem gdy uciekał przed psem. Znieczulica obejrzała się i pojechała. BRAWO!!!
Apeluje przede wszystkim do właściciela białego psa,który biega po Majora Bojana następnym razem gdy go spotkam zadzwonię do Ciapkowa. Pozdrowienia dla wielbicieli niegryzących psów.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z całego serca popieram inicjatywę odsyłania do Ciapkowa nieodpowiedzialnych opiekunów zwierząt!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Zaginiona figurka (3 odpowiedzi)

Dziś w nocy z 3/4 kwietnia b.r. doszło do aktu wandalizmu i profanacji. Z kaplicy przy ulicy...

Iglak Koleczkowo (11 odpowiedzi)

Czy Iglak otwarty jest w niedziele?

Podziękujmy starym radnym i wójtowi. (45 odpowiedzi)

Albo większość w Gminie Szemud ma powazne problemy z pamięcią albo już nie wiem co. Nie mogę...

do góry