Widok

Mamusie Marcowe i Kwietniowe cz.4

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
02.03 - Eweliina- dziewczynka :)
04.03 - jaydee
05.03 - Vika - dziewczynka :)
09.03 - Ineskaa - chłopiec :)
10.03 - wisienka3107
15.03 - Flatershine
18.03 - Justas
21.03 - jonczyk.malgorzata :) - chłopiec :)
26.03 - darlonek
27.03 - panna-anna
27.03 - Lucky83 - dziewczynka :)
27.03 - TaLala - chłopiec

-Kwiecień-

02.04 - Agi8877
02.04 - gosiaczek.k
05.04 - Kanika - chłopiec :)
07.04 - sasanka
10.04 - aandzia
14.04 - Palinkaa
17.04 - kruszynka82 - chłopiec :)
17.04 - beti1982
20.04 - ciekawaforumka
22.04 - Patla
23.04 - bunkier.ad
27/29.04 - jagodzianka - chłopiec:)

Dziewczyny idziecie jak burza :o nie nadarzam z czytaniem , kilka dni mnie tu nie bylo i aż tyle wpisów . wooow .
Ja w pon wrocilam do uk po 3 tyg w pl .
Czuc czuje sie ok , mała kopie tylko rano i wieczorem i to na dodatek siedzi przodem do kregoslupa i kopie mnie własnie w tamta strone .. no i oczywiscie nozki ma na pecherzu :D

Gratuluje wszystkim mamom ktore poznały płeć . :*
co do szkoly rodzenia , chodzilam za darmo na zakoniczyn do babki ktora sie jest polozna , a byla nawet na warsztatach w Gd , taka blondynka niska troszke grubsza :)

Co do wagi , balam sie wejśc na nia :D ale zmusilam sie noo i oczywiscie wystrszylam sie :((
u mnie juz 7 kg .. tk bardzo sie pilnuje , i nic z tego nie wychodzi . no trudno , taki moj los ze w cizy duzo przybieram :D

Dziewczny trzymajcie sie cieplo :** !!
Teraz bede duzo mniej sie udzielac ale na bierzaco bede Was czytac .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Melduję się :)
No Ewelina już troszkę martwiłam się o Ciebie, bo długo się nie odzywalas ;)
Ja do SR też zacznę chodzić od 1 grudnia i wiem, że są one dofinansowane. W Super Mamie będę płacić jednorazowo 100zl, ale tylko dlatego, że będę chodzić z mężem. Kurs trwa 10 tyg.
Zrobilam wczoraj pierwszy poważny zakup dla dzidzi- zamówiłam matę edukacyjną, już nie mogę się doczekać aż przyjdzie :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja również się melduję :) Kurcze ja jeszcze nie podjęłam decyzji o SR. Przeglądałam w necie co gdzie i jak i faktycznie najbardziej pasowałoby mi w Super Mamie w Akpolu na Jaśkowej. Darlonek jaką lokalizację bierzesz pod uwagę? No mi z mężem pewnie się nie uda bo pracuje w tak różnych godzinach, ale może chociaż na kilka zajęć udałoby nam się razem... Orientujecie się, czy trzeba być zameldowanym w Gdańsku żeby załapać się na zajęcia refundowane?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zadzwoniłam do nich i już wiem :) w Akpolu kurs kurs zaczyna się 17.11 i 22.12. Nie trzeba być zameldowanym, żeby mieć refundację. Koszt dla pary to 100zł, ale mąż przychodzi tylko na zajęcia teoretyczne w poniedziałki. Na ćwiczenia w środę- tylko panie. Ja chyba wystartuję od grudnia. Godzina zależy od tego kiedy zacznie się kurs. Termin od 17.11- 18:30. Termin od 22.12- 17:00. Jedno spotkanie to zawsze godzinka. Komu odpowiada taka lokalizacja? Może udałoby się znów spotkać :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też jestem. :-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja dzisiaj mam wizyte u gina, zobaczymy co będzie i czy zleci mi jakieś badania..z pewnością wrócę wieczorem na forum, tak jak pisałam i dam znać co i jak bo mam wątpliwości czy przypadkiem nie jestem przez nią "zaniedbywana badaniowo":/
Dzisiaj zimniutko więc grzejcie brzuchole;))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja sie obudzialm z boloacym gardlem, pije sobie syrop z cebuli, buuuu. nie chce sie rozlozyc.
lucky - a ile kosztuje kurs jak chodzisz sama? bo my w 2 napewno nie damy rady, ktos sie musi Patrykiem zajac w tym czasie. i ile jest zajęć?
[url]www.facebook.com/malgorzatajonczyk.fotografia[/url]
[url]www.malgorzatajonczyk.pl[/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tego co czytałam na stronie internetowej to 25zł 10 tygodni. Zajęcia są dwa razy w tygodniu w poniedziałki i środy po godzinie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
uaktualniam listę, u mnie na pewno dziewczynka
02.03 - Eweliina- dziewczynka :)
04.03 - jaydee
05.03 - Vika - dziewczynka :)
09.03 - Ineskaa - chłopiec :)
10.03 - wisienka3107
15.03 - Flatershine-dziewczynka:)
18.03 - Justas
21.03 - jonczyk.malgorzata :) - chłopiec :)
26.03 - darlonek
27.03 - panna-anna
27.03 - Lucky83 - dziewczynka :)
27.03 - TaLala - chłopiec

-Kwiecień-

02.04 - Agi8877
02.04 - gosiaczek.k
05.04 - Kanika - chłopiec :)
07.04 - sasanka
10.04 - aandzia
14.04 - Palinkaa
17.04 - kruszynka82 - chłopiec :)
17.04 - beti1982
20.04 - ciekawaforumka
22.04 - Patla
23.04 - bunkier.ad
27/29.04 - jagodzianka - chłopiec:)

2 razy chodziłam na zaspę do szkoły rodzenia, było ok, ale to było 6 lat temu
co do badań to jak przejrzałam swoje to dostaję co 2 mies mocz i morfologie, jak odpowiadam, że się dobrze czuję, to chyba nie daje za często,
no i na początku więcej badań, bez grupy krwi , bo znam
Glukoza / Glucose
HBs Ag / antygen
Mocz - badanie ogólne
Morfologia + płytki + rozmaz automatyczny
Toksoplazmoza IgG / Toxoplasmosis IgG
Toksoplazmoza IgM / Toxoplasmosis IgM
TSH / hTSH
w międzyczasie przeciwciała raz, teraz drugi raz będę robić no i glukoza w 24 tyg
no i na każdej wizycie badanie na fotelu, usg nie mam , tylko ktg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bunkier, ja na ostatniej wizycie miałam robione badanie na fotelu, pobieranie ph, potem usg dopochwowe i przez brzuch. Ważenie i mierzenie ciśnienia też. Skierowanie na krew i mocz dostanę za miesiąc razem z glukozą, bo i tak nie mam jak zrobić. To chyba tyle.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No dobra, ja już po wizycie..
jeśli siusiak nie zrobi wałka i jakimś cudem nie zamieni się nagle w pusię to MAM SYNALKA:)))))
Kolejne badania krwi itp chce mi wykonać w okolicach 20 tygodnia, twierdzi, że nie ma sensu robić ich co miesiąc itp...

Hmm czy TSH, że tak zapytam to norma czy bada je się tylko kiedy sa jakieś wskazania itp? bo też nie miałam badanej tarczycy.
jeśli chodzi o cyto to miałam ją robioną dokładnie w czerwcu czyli jeszcze przed zajściem. Teraz jestem w ok 15 tyg. i nie mialam do tej pory żadnej cyto,ph itp.
Ogólnie to jestem po jednej morfologii, moczu, glukozie, WR,
HBS antygen i toxo(wsio robione ok 22 września)
usg na przezierność karku i na obecność kości nosowej (ok 13 tc.)

A teraz klucz programu i moje zapytanie do Was:
Czy fiksuje i wydaje mi sie, że jakos mam mało tych badań?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam wizyty co 3 tygodnie i za każdym razem mam mieć badania moczu i morfologię. Zawsze dostaję karteczkę od lekarza jakie badania mam zrobić. Tylko ja chodzę prywatnie, bo u mnie w ośrodku mam pierwszą wizytę umówioną na 1.12, co jest jakimś żartem, że każą kobiecie w ciąży czekać 3 miesiące na wizytę.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cytologie jak mialas przed zajsciem to ok, nie musisz jej powtarzac, tsh, wydaje mi sie ze powinnas zrobic, nawet lek rodzinny na nfz powinien je dac, tym bardziej w ciazy, bo nawet przy zdrowej tarczycy moze wyjsc w ciazy subkliniczna niedoczynosc no i posiew z pochwy tez taki standard, i oprocz toxo jeszcze igg igm CMV i hiv jest obowiazkowe, do tego grupa kwi(chyba ze znasz, ale musisz miec wydruk oryginalny podpiety pod karte ciazy) i rozyczka (chyba ze chorowalas lub bylas szczepiona), morfologie i mocz mam robiona pryw tez co druga wizyte (wyniki mam ok), gratuluje synka:) raczej synek dziewczynka male prawdopoobienstwo, zeby sie stal:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Uaktualniam o płeć:))

-Marzec-

02.03 - Eweliina- dziewczynka :)
04.03 - jaydee
05.03 - Vika - dziewczynka :)
09.03 - Ineskaa - chłopiec :)
10.03 - wisienka3107
15.03 - Flatershine-dziewczynka:)
18.03 - Justas
21.03 - jonczyk.malgorzata :) - chłopiec :)
26.03 - darlonek
27.03 - panna-anna
27.03 - Lucky83 - dziewczynka :)
27.03 - TaLala - chłopiec

-Kwiecień-

02.04 - Agi8877
02.04 - gosiaczek.k
05.04 - Kanika - chłopiec :)
07.04 - sasanka
10.04 - aandzia
14.04 - Palinkaa
17.04 - kruszynka82 - chłopiec :)
17.04 - beti1982
20.04 - ciekawaforumka
22.04 - Patla
23.04 - bunkier.ad - chłopiec:))
27/29.04 - jagodzianka - chłopiec:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może któraś wie, jeśli miałam robione TSH na początku ciąży i było ok, czy w późniejszym czasie może być np. Niedoczynność?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bunkier, gratuluję synka!
TSH powinnaś zrobić, choćby i bez skierowania, bo tarczyca lubi szaleć w ciąży.
Cytologii nie robi się w ciąży, bo nie powinno się ingerować w okolice szyjki ze względów bezpieczeństwa.
Wydaje mi się, że opiekę masz dobrą, ja miałam podobne badania na tym etapie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wczoraj zmobilizowana dyskusją odnośnie SR w końcu zadzwoniłam do swissmedu i już wiem, że kurs zaczyna się 2 grudnia :)
Co do badań, to co miesiąc mam morfologię i ogólne moczu, zawsze badanie na fotelu i usg.
Myślę, że mam dobrze ze moim lekarzem, zwłaszcza jeśli chodzi o usg (mieliśmy już 5 razy). Koleżanka z zagrożoną ciążą usłyszała ostatnio od swojego: usg? nie przysługuje już Pani. Są tylko 3 w czasie ciąży refundowane...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Masakra. Ja nie wytrzymałabym jakbym miała tylko 3 usg. Teraz mam robione za każdym razem i nie muszę się o nie prosić.
panna-anna a jaki jest koszt SR w Swissmedzie? Ile razy w tygodniu i w jakich godzinach?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak, lepiej sprawdzac co jakis czas (np. w kazdym trymestrze), bylo juz nawet kilka watkow, ze wyszlo dziewczynom w pozniejszym okresie ciazy... tak samo po porodzie, za jakis czas nalezy zrobic pakiet tarczycowy, bo czesto w wyniku burzy hormonalnej ciazowej zaczynaja sie problemy po rozwiazaniu...poza tym, nawet jesli tsh i ft4 sa w normie, to w ciazy ft4 powinno byc w gornej granicy, bo dzieciatko zanim zacznie produkowac swoje potrzebuje naszego wsparcia, dlatego warto jednak te dwa hormony sprawdzic i ew. mala dawke lewotyroksyny przyjmowac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lucky,
Zajęcia odbywają się w cyklu dwumiesięcznym, we wtorki i czwartki o godzinie 18:00.
Wtorek wykłady i prezentacje.
Czwartek ćwiczenia fizyczne. (info za strony).
Koszt jest stosunkowy duży, bo 400 zł za te 2 miesiące, ale jak się u nich rodzi, to odliczają od kosztów porodu i wychodzi za 100 zł (a przynajmniej tak było do tej pory :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lucky chętnie bym dołączyła do Ciebie, ale u mnie w grę wchodzi Rotmanka, bo to jest 5 min spacerkiem ode mnie :)

Bunkier gratuluję synka!:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dziękuje dziewczyny!! dziękuje także za szereg informacji i pomocną dłoń, fajnie, że tu trafiłam bo jesteście miłe, konkretne, rzetelne i pomocne ha!:) to moja pierwsza ciąża i choć w wielu tematach jestem obcykana to tutaj bez praktyki mało sie wie;)
Miłego wieczorka! ja dzisiaj świętuję dwie okazje...synka i prawko męża;))))
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bunkier, udanego świętowania! Gratulacje dla męża. :-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dla zainteresowanych SR na Zaspie wklejam link do ich strony: http://www.szkola-rodzenia-szpital-zaspa.pl/ gdzie znajdziecie aktualne informacje (dziś tam dzwoniłam i podano mi ten adres). Niestety teraz zajęcia są płatne - 300 zł za 20 h zajęć (obojętnie, czy z partnerem czy bez). Stawiałam na tę SR, ale teraz poważnie się muszę zastanowić...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny. To już chyba jakiś boom na chłopki... ja na dzisiejszej wizycie tę się dowiedziałam, że najprawdopodobniej będzie synek:)

A co do SR, to w Gdyni polecam tą prowadzoną przez Iwonę Guć (http://www.macierzynstwo.info Koszt to 350 zł za 22 spotkania. W tym są spotkania teoretyczne i ćwiczenia fitness dla brzuchatych;) Można też przychodzić na pojedyncze spotkania i wtedy koszt 1 spotkania to 40 zł.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
boom, boom;) myśmy celowali w chłopaka czyli wszystkie zabobonki i nie zabobonki były zastosowane hihi no i się udało;))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przegadałam z mężem i darujemy sobie SR, poćwiczę oddychanie przy Youtube:)
no to pokazuje wam mojego lokatora i moje 7kg na plusie
. nie nie moge wstawic zdjęcia, bedzie link https://www.facebook.com/photo.php?fbid=846762285357621&set=a.294934953873693.76140.100000715733454&type=1&theater
[url]www.facebook.com/malgorzatajonczyk.fotografia[/url]
[url]www.malgorzatajonczyk.pl[/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@bunkier a co sie robi by mieć córeczkę :)
[url]www.facebook.com/malgorzatajonczyk.fotografia[/url]
[url]www.malgorzatajonczyk.pl[/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hihi z tego co czytam to należy uprawiać sex na 2,3 dni przed owulacją;) chłopaka należy robić w czasie owulacji bądź dzień po niej i tak właśnie uczyniłam. Ofkors podchodziłam do tego bardziej z przymrużeniem oka ale co się nie robi dla..mężą hehe;)))
Też za jakiś czas trzasnę sobie na pamiątkę jakąś ciążową fotkę..póki jeszcze nie wyglądam jak spuchnięty balon;p
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a widzisz to by się zgadzała skąd ten chłopak u mnie w brzuszku ;) a ja niedługo jadę na warsztaty fotograficzne i się uśmiechnę o zdjęcie :) zawsze to inaczej niż samemu, bo męża to muszę prosić po czym marudzi, że lepiej mi zrobi komórką :D
[url]www.facebook.com/malgorzatajonczyk.fotografia[/url]
[url]www.malgorzatajonczyk.pl[/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jako, że u mnie tym razem wykluje się chłopak, mam pytanie do mam, które oczekują dziewczynki. Mam sporo ubrań po mojej córce. Może któaś ma ochotę się wymienić na chłopięce?:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jonczyk.malgorzata ja mam 2 synów a teraz córcia w drodze :) Recepty takiej 100 proc nie ma chyba niestety. Trzeba próbować do skutku :)

p.s fajny brzucho :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakby która chciała to mogę odgrzebac i podesłać notatki ze szkoły rodzenia na Zaspie z 2010r :) Mam w wersji komputerowej bo przepisywałam dla meża :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie pogardzę notatkami:)))

sarkastiko@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Vika_Girl: a z jakich miesięcy masz ubranka po synach? Tzn. w jakich miesiacach się urodzili, bo oczywiście interesują mnie ubranka po dzieciaczkach w okolicach kwietnia:) No i drugie pytanie, czy mieszkasz daleko od Gdyni?:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moi urodzili się w środku lata i na razie mam nakaz trzymania najmniejszych ubranek dla brata lub kuzynki-bo są w kolejnosci do rodzenia dzieci.
A co masz po córeczce?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bunkier- notatki wysłane :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny idziecie jak burza.....nie było mnie 1 dzien i mam tyle lektury.

Vika girl - mogę prosić o notatki? Odwdzięczę się uśmiechem :) jozia58@wp.pl

jonczyk.malgorzata - pięknie wyglądasz. I brzuszek już taki spory...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podajcie maile na priv lub tutaj jak wolicie to podesle, nie ma problemu.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wow, Małgorzata, jaki brzuch!
A ja dalej płaska...
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ładny brzuszek, mój wielkościowo bardzo podobny:)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Melduje sie po wizycie. Wszystko w porzadku, tylko zelazo mam zaczac przyjmowac ze wzgledu na lekka anemie.
Gratuluje chlopakow i dziewczynek :)
Talala 3maj sie dzielnie, bedziesz miala spokojnego dzieciaczka jak tak grzecznie lezysz :)
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kanika - dobre wieści po wizycie. Najważniejsze że bobas się dobrze rozwija.

Ja dodam tylko, że u nas ujawnił się również chłopiec. Kolejny do listy :)

Zażywacie może preparaty z jodem? Bo mi przepisano na kolejny miesiąc.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kanika, całe szczęście, że u Ciebie dobre wieści. :-) Obyś miała rację z tym spokojnym dzieckiem.

Ciekawa, a jak po wizycie? Gratuluję synka. :-)

Raju, dziewczyny, poważnie macie już takie duże brzuchy? Po mnie to jeszcze nic nie widać za bardzo.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z jodem nic nie zażywam.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczynki, ale się rozpisałyście. biore się za czytanie, bo jeszcze watku nr 3 nie przeczytalam
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gosiu , piekny maly brzuszek , mój 3-4 razy większy :)))

Co do rozpisywania fakt :D nie nadążam :D
Darlonek , dziekuje za troske :** Pisalam ze u nas wszystko ok , do wczoraj wieczorem .. umieram przez katar i straszny ból gardła . ;((

Pije mnostwo herbaty z cytryna i miodem , czosnku oraz cebuli nie zjem , zbiera mi sie na wymioty ..
Mąz od jutra zaczyna robic herbate z imbirem , mm ciekawe jak mu to wyjdzie . :D
no cóż , głowa do gory jutro bedzie naaapewno lepiej !! :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Talala - u mnie całe szczęscie sytuacja pod kontrolą. Krwiak się wchłonął prawie cały, mogę powoli wstawać z łóżka. Odstawiam powoli leki, za to mam własnie dodatkowy jod (podobno zaraz u malucha będzie się kształtować tarczyca i warto się wspomagać wit.)i żurawit. Cieszę się bardzo bo odetchnęłam w końcu....

Ewelina - dużo zdrowia.....mi właśnie pomogła herbata z cytryną i miodem pita litrami dosłownie....
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ciekawa, super wieści. Najważniejsze, że ten krwiak się wchłonął. Zazdroszczę. :-) Też bym się już chętnie pozbyła mojego.
Ja biorę Euthyrox, może dlatego nie dostaję jodu.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
TaLala.....jeszcze trochę i też się go pozbędziesz.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, które spodziewają się córeczek!
Jestem zasypywana zewsząd ciuszkami. Niby mam juz wszystko ale dostaje nowe propozycje oddania :) czy ktoras mama byłaby chętna? :) Jeśli tak to biorę :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ciekawa, no właśnie prawdopodobnie to nie takie proste, bo ten mój nie ma już przepływów i jest zupełnie skrzepnięty, więc pewnie wyjdzie dopiero podczas porodu, a do tego czasu będzie tylko generował skurcze. Byle tylko nie za wcześnie to się wszystko zaczęło. :-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Talala ważne jest pozytywne myślenie. Trzymam kciuki!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczynki gratuluję kolejnych chłopców! :)
Ewelina dużo zdrowka, teraz jest taka kiepska pogoda, że łatwo coś złapać, mnie znowu pobolewa gardło :(
Ja też biorę euthyrox, ale endo kazała mi brać jod dodatkowo, nie wiem od czego to zależy.
Kanika cieszę się, że już lepiej :)
TaLala mi już brzuszek zaczął się pojawiać :) cały czas trzymam kciuki, żeby ten paskudny krwiak dał Ci już spokój. Trzymaj się :)
Jeju tyle naprodukowalyscie, że już nie pamietam dokladnie, która co pisała ;)
Pozdrawiam cieplutko :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
@ciekawa - nie przyjmuje nic z jodem i fajnie, ze juz wies kto mieszka w srodku
@ewelina ja tam cebulka i czosneczke od wzoraj kilka razy dziennie, jutro na cmentarzu bede miala swietna aure. zdrowka! i ciesze sie bardzo, ze pozwolono ci na cos wiecej niz tylko lezakowanie ,
dziekuje za komentarze, brzusio rosnie - wiece, ze teraz juz nosze spodnie , ktore nosialm na koniec ciezy z Patrykiem :)
a tak jeszcze przez te swiateczne korki to spoznilam sie wczoraj 15 minut po Patryka do przedszkola, biedny martwil sie, ze nie przyjade. tak mu smutno bylo z tego powodu...
[url]www.facebook.com/malgorzatajonczyk.fotografia[/url]
[url]www.malgorzatajonczyk.pl[/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja właściwie mam juz większy brzuch niż Malgorzata :)
Ale to 3 ciąża to chyba tak musi byc :)
Spodni ciążowych nie noszę, wzbraniam się jak mogę :)Wciskam się w legginsy i jakieś rozciągliwe dzinsy, czasem cisni w pasie to się rozpinam :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny..pooowolutku zaczynam myśleć o tym by coś tam kompletować dla przyszłego bejbi, czasami zdarzy się coś okazyjnie itp;) stąd pytanie..bo wiadomo, że żadna z nas nie będzie znać rozmiarów swojego maleństwa..czy są jakieś uniwersalne rozmiary? patrzeć na te w rozmiarach od 0-3 m. ? są rozmiary podawane w cm i na miesiące..normalnie gubię sie w tym heh;)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@bunkier nie powinnaś patrzeć na rozmiarów kę tylko na wielkość ubrania, różne marki mają różne serie o różnej wielkości i tak 0-3 może być jak na 5 miesięczne dziecko i równie dobrze za malutkie na twojego bobasa , te początkowe ubranka to najważniejsze by były łatwe w założeniu, polecam ci wszystkie body i śpiochy - ale te rozpinane w całości. Odradzam wszelkie koszulki, jeansy i inne pięknie wyglądające ubranka jak dla lalki bo i tak tego nie założysz. do tego bardzo ważne, wystrzegaj się zapięć na plecach, bo takiemu maluszkowi, który głównie spi nie będzie w tym wygodnie i jak już kupujesz bluzeczki to by miały rozpięcia lub takie zakładki przy główce a spodnie były bez gumek uciskających brzuszek. Miałam kilka pięknych bluzeczek, których nigdy nie ubraliśmy, bo musiałabym główkę dziecku oderwać :) i jak możesz to nie przesadzaj z ilościami tych malutkich bo tak naprawdę to bardzo szybko z nich wyrośniecie, 2-3 tygodnie. tak nagle te ubranka robią się takie malutkie :)

@vika - u mnie druga i też mi się wydaje, że już taki duży jest :D
[url]www.facebook.com/malgorzatajonczyk.fotografia[/url]
[url]www.malgorzatajonczyk.pl[/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ooo o takie informacje mi chodziło hehe ja z tych praktycznych i nie przesadzających więc cenię takie wskazówki! jak zwykle wielkie dzięki;)) i już czuję, że coś wiem;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Małgorzata, u mnie trzecia, a w sumie niewiele widać. Nie ma reguły, to raczej kwestia ogólnej budowy ciała i kondycji mięśni brzucha. Przy słabych mięśniach wszystko szybciej 'wypadnie' na zewnątrz. ;-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kobietki, a jakie ciuszki i w jakich ilościach kupić?

Rodzimy w marcu/kwietniu wiec bodziaki z krótkim rękawem czy z długim? Jakie inne ciuszki prócz bodziakow? Póki co się rozglądam, ale niewiem co kupić i w jakich ilościach.

Idę dziś na usg, ciekawe czy lekarz potwierdzi płeć.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kruszynka, u nas najlepiej zawsze sprawdzały się dwie kombinacje. Body z krótkim i na to pajac albo body z długim i śpiochy. Tutaj nie ma co patrzeć na porę roku, bo na zewnątrz i tak trzeba dołożyć dziecku dodatkowe warstwy. Kilka takich zestawów powinno wystarczyć, bo z tych najmniejszych rozmiarów maluchy naprawdę błyskawicznie wyrastają.

Powodzenia na wizycie! :-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też wydaje mi się, że najlepiej ubierać na cebulkę. Po dzieciach widać wyraźnie czy jest im za ciepło albo za zimno. Albo się pocą i płaczą albo mają zimne nóżki, rączki. To chyba tak na wyczucie.

Ja wczoraj oglądałam ciuszki od bratowej dla małego i dotarło do mnie dopiero że to już niedługo. Nie wzięłam tego jeszcze do domu bo nie chce zapeszać. Nie mam narazie żadnego ciuszka. Poczekam do co najmniej 20 tygodnia.

Zastanawiam się jeszcze czy maci przygowane już pokoiki dla dzieci? Jesteście po remoncie itd? Zastanawiam się czy nie zrobic tego teraz bo z czasem ten wiekszy brzuch bedzie przeszkadzął chociażby w sprzatnieciu po remoncie. Jak jest u Was?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
właśnie, szczególnie,jeśli kupujesz w rozm. 56,
też najwygodniej było body z dł.rękawem i śpioszki lub kr.rękaw i pajacyk ew. jakiś kaftanik, większość takich rzeczy ubierzesz po kilka razy i będą za małe
no i zapięcia na całej długości nóżek,nic na plecach , bo niewygodne
ja sobie podpatruję wymiary z poprzednich dzieciaczków i już wiem ,że 56 będą za małe jak będzie tak dalej rosła, chyba,że postanowi dużo szyciej się pojawić
jeszcze pare lat temu nie do pomyślenia , lekarz zmierzył mi nawet długość stópki , całe 3 cm
tez jakiś czas temu dostałam paczke ubranek najmniejszych i tak sobie leżały w piwnicy wyjęłam dopiero wczoraj
co do remontów to dużych nie planuje ale radziłabym Ci teraz , bo później może być ciężko, a i pogoda gorsza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też mam dziś wizytę i wielką nadzieję, że w końcu dowiemy się kto mi tam buszuje w brzuszku ;)

Co do ciuszków i ubierania to dla mnie również czarna magia dlatego chętnie posłucham rad doświadczonych mam :)

Pokój mamy prawie gotowy już od stycznia, ponieważ przeprowadzaliśmy się i chciałam mieć już wszystkie pomieszczenia zrobione. Na razie jest jasno błękitny z białymi meblami (wymieniałam sobie meble jak jeszcze mieszkałam z rodzicami i teraz idealnie się przydały i pasują do dziecięcego pokoiku ;)), dodatkami się zajmę jak już poznam płeć :) Chwilowo jeszcze mamy tam mały magazyn, ale powoli muszę go odgracić :P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Darlonek, trzymam kciuki, żeby małe się wreszcie ujawniło. :-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hejka:)
Kruszynka powodzenia na usg, trzymam kciuki za potwierdzenie płci dzisziusia:)
Moj ukubiony zestaw dla maluszka to również body długi rękaw i śpiochy lub body krótki rękaw i pajacyk.
Nie do końca zgodzę się z tym, że jak dziecko ma zimne rączki lub stopki to mu zimno. U moich dzieci rączki zawsze były chłodne.
kwestią pokoju, dla maluszka zajmę się dopiero w styczniu. Mam nadzieję, ze w 2 miesiace wszystko ogarnę. Dużo do zrobienia nie mam bo w pierwszych miesiacach synuś bedzie spał z nami w sypialni więc przygotuję dla niego tylko kącik z łóźeczkiem i komodą. Popiorę ubranka, zrobię kilka zakupów i tyle. Wcześniej jednak chce wybrać wózek, może okazyjnie uda sie kupić używany.
Małgorzata fajny brzusio:) Mój jest chyba podobnej wielkości:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tez trzymam kciuki ,
jak już się wie co tam siedzi w środku to jakoś lepiej się rozmawia,
nie trzeba mówić bezosobowo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Darlonek to również u Ciebie mam nadzieję, że Dzidziuś się ujawni, trzymam kciuki:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej! Dziewczyny powodzenia na wizycie. Dajcie koniecznie znać co słychać u małych lokatorów :)
U mnie szykowanie pokoju zakończy się na małym przemeblowaniu. Nie planujemy malować, urządzać itp, ponieważ wynajmujemy mieszkanie i niewiele możemy zrobić :/ Natomiast mam tyle ciuszków poupychanych gdzie popadnie, że zmierzam niedługo brać się pomału za pranie, prasowanie i układanie bo nie wiem już nawet co mam :)
Ja wizytę mam w piątek i już nie mogę się doczekać. Zastanawiam się bo to będzie koniec 20tc, więc chyba czeka nas połówkowe... Przymierzam się też pomału do usg 4D, chciałabym mieć pamiątkę...Zastanawiam się gdzie można niedrogo zrobić? Coś wiecie? Nie wiem dokładnie jak moja lek, ale słyszałam, że można sobie nagrać na płytę, a ona chyba tego nie robi...muszę się dowiedzieć...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przypominam się z tematem ciuszków dla mam, które spodziewają się córeczek. Czy któraś byłaby chętna? Mogę się podzielić :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Darlonek - daj znać po wizycie czy już coś wiecie :)

ineskaa - to są moje spostrzeżenia co do dzieci w rodzinie. I zawsze się jakoś to sprawdzało. Ale każde dziecko jest inne, to też jest efekt krążenia i nie twierdzę że tak jest u każdego dziecka na świecie :). Tylko uważam, ze ważny jest zdrowy rozsądek i wyczucie. Gdzieś wyczytałam też że dzieci należy ubierać jedną warstwę więcej niż u dorosłych. Może to jest też jakaś wskazówka. Własne doświadczenie na niemowlaku nabędę od kwietnia :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja póki co zaczynam sobie notować cenne wskazówki apropo ciuszków, wózków, łóżeczek itp, do których zapewne wrócę wraz z nowym rokiem;) jeśli chodzi u mnie o pokoik to mam malusi do dyspozycji, od początku go nie ruszaliśmy, właśnie z myślą o dziecku..póki co robi za graciarnię;) aa no i w prezencie od swoich rodziców dostanę właśnie..pokoik czyli wsio co mi będzie potrzebne, remoncik itp więc mam szczęście:) ale zaczniemy go robić także po nowym roku.

Także trzymam kciuki za poznanie płci malucha!

ps
dziewczyny czy któraś z Was ma problemy z opryszczką? odkąd jestem w ciąży to chyba mam ja co miesiąc, nie uwierzycie ale teraz wyskoczyła mi..na policzku!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej,

ja troche kubraczków juz zakupiłam:) głównie na 62 cm czyli do ok 3 mies:) troche bodów, pajacyków i spioszków wlasnie, bo chyba najwygodniejsze...

a pokoik, bedziemy szykowac od stycznia, bo wlasnie zakupujemy mieszkanie, wiec bedziemy cale urzadzac, troche mnie to stresuje czy zdazymy, ale maz zapewnia ze damy rade:) jesli mały bąbel ładnie pomieszka do konca kwietnia, to mysle , ze zdazymy, ale jesli tfu tfu zechce wyjsc wczesniej , np w marcu, to nie wiem...

to trzymam kciuki za wizyty, my tez w piatek chyba pojdziemy, bo jednak wole chodzic co 3 tyg niz 4...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja juz mam pokoik prawie gotowy, muszę tylko dokleic jeszcze kawałek tapety dekoracyjnej w dziewczęcych barwach :)
Co do ciuszków to ja juz mam sporo, częsc po moich synkach a częsc od kuzynek. Moich chłopaków (ale są z lata) to ubierałam głównie w pajace albo body + półspiochy, spodenki. Teraz przy dziewczynce nie wiem, cyz można zakłądać takie małe rajstopki? Ale chyba będą za bardzo cisnąć w pasie.... Bo dziecko ciągle leży na początku. Sukienek mam mnóstwo ale pewnie większosci nie założę. Czas pokaże.
Jestem na etapie wyboru pościeli, kocyka, rożka itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wczoraj patrzyłam na łóżeczka..marzy mi sie praktyczne czyli na dłuższy okres niż niemowlęcy..wiem, że to pewnie kwestia indywidualna ale mniej więcej do jakiego czasu dziecko śpi w takim łóżeczku ze szczebelkami? nawet nie wiem czy takie istnieją o jakich pisze he
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bunkier - ostatnio oglądałam łóżeczka w ikea. I znalazłam coś takiego:

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50201534/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bunkier, łóżeczko ze szczebelkami to na dwa lata.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witajcie :)

Powodzenia na wizytach dziewczyny ! :)
Co do usg 4d , invicta wykonuje , za nagrynie na płytke kasuje az 80 zł :)) jak dla mnie strasznie duzo,

Co do pokoju dzieciecego , prawdopodobnie w styczniu bedziemy sie przeprowadzac do domku wiekszego i tam bede urzadzac dopiero pokoj :))

Talala , lozeczko ze szczebelkami nie konieczna na 2 lata , zalezy od dziecka. Lena w wieku 11 msc nie chciala w nim spac bo baardzo sie krecila i obijala sie w szczebelki z czego odrazu sie budzila , wiec musialam zmienic na turystyczne , a turystyczne po 3 msc zmienilam na normalne lozko . Takie troszke dziwne moje dziecie :D

co do ubranek , ja lubilam stroic moje 2 tyg malenstwo . Nie ktore moga pomyslec ze nienormalna ale mi sie podobalo bardzo jak mala lezala sobie w sukience czy jakis ładnych spodniach.
Pajace uzywalam tylko i jedynie do spania , mialam ich 7 sztuk , trzeba wziasc pod uwage ze dziecko ulewa i Lene czasem 2-3 razy w nocy przebieralam .
body z dl. byly dla mnei najwygodniejsze , w kr. do 3msc zycia nie mialam chyb wcale , nie lubilam połspiochow i kaftaników grrr odrazu do kosza byly. ale kazda mamusia jest inna i wiadomo trzeba samej wszystko sprawdzic :))

A co do ubierania dziecka na dwor , heh od zawsze byłam tej mysli aby nie przegrzac dziecka nawet w styczniu jak Lena sie urodzila. I wielokrotnie slyszalam abym ubrala dziecko, i czy mnie stac na ubrania dl niej :o Szoook . Co z tym idzie Lena Do tej pory miala 2 razy katar , z czego jeden to zmiana klimatu drugi teraz bo ja zarazilam .

Na dwor ubieralam np
-body dl rekaw
-rajstopki ( moim zdaniem sie przydaly)
-spodnie , najczesciej leginsy
-bluzka na dlugi rekaw lub bluza bez kaptura ( zadko mozna spotkac , mama mi obcinala kaptury )
i do tego kombinezon
Dziecko jest w gondoli wiec dodatkowo oslonka na nia i tyle , pod cialem miala rowniez kocyk cienki .
nie nosila rękawiczek , bo mamusia kupila jej kombinezon na 6 msc :D i rączki byly w polowie rękawa :D

Czapke miala jedna :)

Teraz Lile bede tak samo ubierac ale nie kupie kombinezony grubego zimowego tylko cienszy z tego wzgledu ze tutaj bardziej deszcz niz snieg i zawsze temperatura plusowa.

PRZEPRASZAM DZIEWCZYNY ZA ROZPISANIE SIE ;D jakos rozpedziłam sie :**
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
melduje sie po wizycie, w burzuszku dalej mieszka chłopak i nic nie wskazuje, że mogłaby by być to dziewczynka :) waży 380 gr wszystko ok, mam brać nospe dorażnie i czeka mnie teraz glukoza, bleeee
buniker jak coś to mogę ci przesłać listę wyprawki którą mam jak mi prześlesz na priva email.
a i możesz kupić łóżeczko tapczanik, ma wymiary 140x70 i może starczyć ale nie na dużo dłużej. plus jego taki, że możesz wyjąć cały bok i robi się taki tapczanik
[url]www.facebook.com/malgorzatajonczyk.fotografia[/url]
[url]www.malgorzatajonczyk.pl[/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to i ja się melduję :)
Z dzidzia wszystko dobrze, wszystkie pomiary ok, waży 360g no i najważniejsze... Będzie córa! :D bardzo się cieszę :))))))) jeśli chodzi o moja wagę to mam 1,5 kg na plusie.
Teraz za 3 tyg też mnie czeka glukoza, już się boję :P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Gosiu, ja poproszę i listę wyprawki. Jest jeszcze sporo czasu na gromadzenie, ale chętnie zerknę co się przyda.

Jestem po wizycie u gina. Nadal prawdopodobnie chłopak mieszka z moim brzuszku. Nie wiem ile ma cm, ale z pewnością waży 148g, Więc będzie prawdopodobnie Leon :) Ginek dał mi zdjęcie na podstawie którego twierdzi, że prawdopodobnie będzie chłopak. Ale dla mnie to jakieś jasno-ciemne plamki, natomiast on tlumaczyl że dwie nogi i siusiak :) a jak nie siusiak to pępowina.

Brzuchol troche wyskoczył w ostatnich dniach. Dodatkowe 5 cm w pasie przybyło.

Kupiłam sobie legginsy ciążowe na allegro i zapewne w nich będę do końca ciąży śmigać. Nie planuje kupować jeansów ciązowych. Legginsy ocieplane kupilam, a jak będzie mega zimno to założę rajstopy :)

Kurde dostałam grzybicy i mam 2 maści. Któraś z Was już przerabiała grzybice pochwy w ciazy?
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@kruszynka to prześlij mi na priva email to ci prześle. nie pomogę z grzybicą, ale nie fajnie, grunt to wyleczyć chyba jak najszybciej :) Leoś ładne imie, a co do tego co tam między nogami u chłopców to jak już dynda to raczej nie odpadnie :) a masz już te legginsy, fajne są? ja dziś kupiła rajstopy ciążowe. co to za wymysły :) trzeba posprawdzać :)
@Darlonku i ty w końcu wiesz, gratulacje córy i trzymaj się cieplutko, waga prawie taka jak u nas :) łącze się w bólu z tą glukozą, bo też mnie czeka :)
dobrej nocki życzę wam :)
[url]www.facebook.com/malgorzatajonczyk.fotografia[/url]
[url]www.malgorzatajonczyk.pl[/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, gratuluję dobrych wieści po wizytach. :-)

A glukoza czeka każdego, damy radę. To nic strasznego, tyle że trzeba wypić bardzo słodki syropek. Są w życiu gorsze rzeczy. ;-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jonczyk.malgorzata, darlonek, jakie duze juz Wasze dzieciaczki :0 Darlonek gratuluje dziewczynki :)
Co do ubranek to na poczatek na pewno nie bede kupowala takich zakladanych przez glowe, zawsze przerazalo mnie jak widzialam jak wyglada zakladanie takich bluzeczek. Tak czy inaczej zakupy dla dziecka po nowym roku, moze jakies wyprzedaze beda :)
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fantastyczne wieści po wizytach, gratuluję:)
Kruszynka ja też właśnie walczę z grzybicą:( Dostałam maść i globulki.
Co do glukozy to sama w sobie jest do przeżycia, mnie bardziej stresują te 2 godziny siedzenia bez śniadania. Ja jeszcze nie dostałam skierowania na glukozę więc dopiero po 25 tygodniu będę robić.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ineska, ja też dostanę skierowanie dopiero na następnej wizycie, więc też mi to pewnie wypadnie w okolicach 25. tygodnia.

Współczuję grzybicy, bo to uciążliwe cholerstwo. I lubi nawracać czasem do samego końca, a dobrych środków leczniczych jest tyle, co kot napłakał. Najlepszy jest Clotrimazol, ale niestety w ciąży nie wolno go używać i trzeba się posiłkować mniej skutecznymi specyfikami. :-/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@darlonek gratuluję dziewczynki. Czy nie byłabyś zainteresowana ubrankami dla córy? Mam sporą kolekcję po mojej:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gratuluję dziewczynki;)))

ja jestem lada dzień w 4 m i mam już na plusie jakieś hmm 4,5 kg, waga rośnie i rośnie i już czuję sie wielkaaaaa a co dopiero będzie później ha!?
O glukozie nie wspomnę bo to będzie dziki dzień bleeeee
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gosia moj mail to kruszynka82@p.pl

Po raz pierwszy w zyciu mam grzybice i dostalam GYNAZOL i CLOTRIMAZOLUM. CLOTRIMAZOLUM wczoraj użyłam raz i wszelkie dolegliwości przeszły. Jestem przeszczęśliwa, że tak szybko zaczęła maść działać.

Talala jesteś pewna, że w ciązy nie można używać CLOTRIMAZOLUM? Ginek mi to zalecił więc pewnie jednak można używać jeśli jest taka konieczność. Trochę zaniepokoiła mnie informacja którą zamieściłaś.

Legginsy odbiorę dziś z paczkomatu, jestem ciekawa jak będą leżaly i czy te ocieplane nie będą zostawiały meszku na ciele. Rajstop ciązowych póki co nie planuje kupować, mam większe rajstopki kupione i mam nadzieje, że nie będą mnie potem cisły w brzuch. Pewnie cena rajstop ciążowych jest odstraszająca. Generalnie ciuchy ciążowe są stosunkowo drogie :(

Następna wizyta na początku grudnia, w 21 tc. Może wtedy dostanę skierowanie na glukoze. feeee na samą myśl o glukozie jest mi niedobrze
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja dzis byłam kontorlnie w szpitalu u mojego gina bo ostatnio mój 3latek wskoczył mi na brzuch-kolanami! Bolało mnie potem to miejsce wiec miałam stresa. Do tego miałam 2 razy skręt jelit i myślałam, że rodzę-straszny ból, osłabienie, zimne poty...
Ale na szczęscie z dzieckiem wszystko ok, ustawiło się już głową do dołu-więc się cieszę bo jeszcze tydzien temu na wizycie było ułożone poprzecznie. No i to juz 3 wizyta na której nie chce pokazać co ma między nogami. Mam nadzieję, że to nadal córka bo szafa wypełniła się już różowymi ciuszkami :D
__
Ja w 2 ciaży mialam wszelkie dolegliwosci ginekologiczne-grzybice i inne sprawy. Wyleczyłamw koncu ale globulki strasznie szczypały wręcz bolało i piekło mnie po nich...
Glukoza to nic strasznego dziewczyny :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aktualizuję :)

-Marzec-

02.03 - Eweliina- dziewczynka :)
04.03 - jaydee
05.03 - Vika - dziewczynka :)
09.03 - Ineskaa - chłopiec :)
10.03 - wisienka3107
15.03 - Flatershine-dziewczynka:)
18.03 - Justas
21.03 - jonczyk.malgorzata :) - chłopiec :)
26.03 - darlonek - dziewczynka :)
27.03 - panna-anna
27.03 - Lucky83 - dziewczynka :)
27.03 - TaLala - chłopiec

-Kwiecień-

02.04 - Agi8877
02.04 - gosiaczek.k
05.04 - Kanika - chłopiec :)
07.04 - sasanka
10.04 - aandzia
14.04 - Palinkaa
17.04 - kruszynka82 - chłopiec :)
17.04 - beti1982
20.04 - ciekawaforumka
22.04 - Patla
23.04 - bunkier.ad - chłopiec:))
27/29.04 - jagodzianka - chłopiec:)

Dzięki dziewczynki za gratulacje :) jestem przeszcześliwa :)

Andzia jeśli chodzi o ciuszki to muszę najpierw przejrzeć pakę, którą dostałam od przyjaciółki i ogarnąć ile czego mam, ale na pewno chętnie zlukam co tam masz fajnego i pewnie się skuszę :)

Grzybica niestety też jakiś czas temu mnie dopadła i dostałam właśnie Clotrimazolum, ale globulki i przeszło. Sama dokupiłam jeszcze krem na wszelki wypadek. A dlaczego nie można w ciąży? Mój gin nic nie mówił na ten temat.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
A czy to prawda, że po pierwszym pobraniu trzeba tylko siedzieć? tzn nie chodzić, nie spacerować itp?

Hm no i słyszałam, ze czeka sie 2 h, potem czytam, ze 1h...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
clotrimazol chyba w pierwszym trym głównie jest niewskazany, na podrazniene, swedzenie itp objawy sprobujcie oklady z tantum rosa i smarowac zelem provag, zelem w ogole caly czas profilaktycznie mozna sie smarowac...no i probiotyki-doustna lacibios femine lub inny dopochwowy, drogie sa cholerstwa, ale lepiej zapobiegac...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny baaardzo się cieszę i gratuluję zdrowych maleństw. Aż miło się to czyta :)
Darlonek gratuluję córci :)
Vika zabrzmiało to strasznie jak dobrze, że nic się nie stało...
Ja całe szczęście odpukać nie mam problemu z grzybicą, ale ostatnio jak robiłam posiew z pochwy to wyszły mi jakieś bakterie i mały stan zapalny. Nic strasznego, ale po konsultacji telefonicznej dr kazała mi sobie kupić pałeczki kwasu mlekowego. Poza tym Hania tak cudnie się wierci :) z dnia na dzień coraz bardziej :) Fajny okres ciąży. Brzuchol nie przeszkadza jeszcze tak bardzo i czuć dzidziola :) Od wczoraj natomiast boli mnie spojenie łonowe i trochę kość ogonowa... Też tak macie? Czytałam, że to normalne jak miednica się poszerza...?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bunkier , zalezy jakie masz skierowanie na glukoze 50 czy 75 .
Jesli 50 to siedzisz 1 godz i nie mozesz chodzic ani na spaery ani wrocic do domu , ew.wyjscie do toalety.
A gukoza 75 , siedzisz 2 godz . I ta sama procedura z siedzeniem na tylku w poczekalni :))

Dziewczyny gratuluje zdrowych bobasków i poznania płci :)
Co do glukozy nie jest taka straszna :) Ja juz mialam we wrzesniu.
Dodajac cytryne czesto pomaga :) zabija ten baardzo slodki smak .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to ja mam 75. super 2h w siedlisku zarazków a do rodziców mam 5 minut spacerkiem. wrrrr słuchajcie nie znacie dobrego lekarza od tarczycy w Trójmieście. muszę z mamą pójśc zweryfikować diagnozę, bo chcą jej usunąć tarczycę. jutro mam wizyte z młodym u laryngologa i pewnie skieruje nas na wyciecie migdałków i tak sobie mysle, łózeczka dziecięce to w akplou i mamotoja chyba mozna objerzec, czy gdzies jeszcze? nie wiecie?
]
@vika dobrze, ze wszytsko ok i skok na brzuszek niebył grozny
@kruszynka - ciesze sie, ze juz lepiej i leki pomogly a i wp czy op poczta? bo zjadlo literke?
@lucky polecam jeszcze jedzenie duzej ilosci zurawiny tez pomaga na uklad moczowy oczywiscie nie na kosc ogonowa :D
[url]www.facebook.com/malgorzatajonczyk.fotografia[/url]
[url]www.malgorzatajonczyk.pl[/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A mnie boli i pobolewa tyłek..skurcze, jakieś rwania itp czasami łapie nagle i aż mi się nogi uginają:/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bunkier, co się dzieje? Jak się czujesz? Może to rwa kulszowa, wiem, że potrafi być bolesna. Trzymaj się!

Co do Clotrimazolu to najgroźniejszy jest w I trymestrze, w kolejnych już mniej, ale wciąż niewskazany. Ginekologicznie najbezpieczniejszy w ciąży jest Pimafucort lub Pimafucin. Skoro jednak lekarz zapisał, to trzeba mieć nadzieję, że to nie zaszkodzi dziecku. I bezpieczniejszy jest krem niż globulki.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam wszystkie przyszłe Mamy,a przede wszystkim serdecznie gratuluje!!! Chciałabym się spytać czy byłybyście zainteresowane zdobyciem wiedzy na temat pielęgnacji siebie jak i dziecka w okresie wczesnego macierzyństwa? Czy macie wątpliwości dotyczące żywienia Waszych pociech? A może nie odbyłyście kursu pierwszej pomocy ukierunkowanej na dziecko. Te wszystkie wątpliwości będziecie mogły rozwiać na Warsztatach organizowanych przez Pomorskie Stowarzyszenie na Fali. W imieniu organizatorów pragnę Was na nie zaprosić, ale do rzeczy.... ;)

POMORSKIE STOWARZYSZENIE NA FALI zaprasza do wzięcia udziału w warsztatach w ramach projektu Wspieramy rodzinę.
Projekt skierowany jest do rodziców oczekujących potomstwa / kobiety w ciąży, ale również osoby planujące macierzyństwo /, oraz rodziców wychowujących dzieci od 0 do 3 lat.
W ramach projektu oferujemy możliwość uczestnictwa w trzech blokach warsztatowych z zakresu:
- edukacji dla rodziców oczekujących potomstwa
- samoopieki i pielęgnacji kobiety ciężarnej i małego dziecka,
udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobie dorosłej i dziecku
- umiejętności wychowawczych dla rodziców dzieci od 0 do 3 lat

Warsztaty odbywać się będą w Wojewódzkim Zespole Szkół Policealnych w Gdyni przy ul. Żeromskiego 31, w godzinach popołudniowych (po 16.00) Dla mam, które nie będą miały komu powierzyć swoich pociech na czas trwania warsztatów, gwarantujemy opiekę w miejscu odbywania się zajęć.
Zajęcia prowadzić będą doświadczeni trenerzy, terapeuci, pedagodzy i specjaliści pracy socjalnej. I co najważniejsze, udział w zajęciach jest BEZPŁATNY. Wystarczy zadzwonić i umówić się na cykl spotkań w dogodnym terminie, kontakt tel. 501 471 881 lub 798 957 105 .

Serdecznie zapraszamy wszystkie Mamy,Tatusiów jak i przyszłych Rodziców! Warto skorzystać z naszej propozycji tym bardziej, że takiej wiedzy nigdy nie jest za wiele :)

Pozdrawiam i mam nadzieję, że do zobaczenia:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam sklepik nad boborajem , facet ma super zestawy dla dzieci , lozeczka posciele koldry itp.

Dla Leny za lozeczko w akpolu zaplacilam bodajze 380 zl razem z materacem a u niego kupilabym za 50-80 zl mniej. Niby nie duza roznica ale juz zawsze cos .

A u niego kupilam koldre poduszke , przescieradlo ochraniacz na lozeczko oraz komplet poscieli firmy nie pamietam :D ale bardzo ladna i gatunkowa b.dbra i zapacilam 130 zl.

Jesli znajde jego profil na allegro podesle Wam , oplaca sie obejrzec i porownac ceny :)

obejrzec lozeczka warto w mama i ja , maja najwiecej modeli moim zdaniem . w akpolu maja kilka sztuk :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziękuje Ewelina, to będzie na Kartuskiej tak? nad tym sklepem, bo jak gdzies obok to sobie podjade.
@bunkier moze macica sie rozszerza, ja na bole biore nospe i sie klade i pomaga
dobranoc!
[url]www.facebook.com/malgorzatajonczyk.fotografia[/url]
[url]www.malgorzatajonczyk.pl[/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gosia to dokładnie to jest ulica szara 39 , wejscie tak jakbys wchodzila do Bobo raju , wchodzac po prawej stronie bedą schody które prowadza do gory , a tam jesli facet jeszcze istnieje beda prawdopodobnie drzwi na wprost od schodów , on zawsze mial te drzwi otwarte takze nie bedziesz miala problemu znaleść w razie czego.

Linku do strony na allegro, nie podesle bo nie moge znaleść .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam
Proszę o dopisanie do listy - 27.04.2015 :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale miałam lekturę do nadrabiania :) Rozpisałyście się, że hej :)

Nasze maleństwo będzie spało z nami w sypialni, więc czeka nas tylko przemeblowanie po kupnie łóżeczka, ewentualnie małe odświeżenie ścian.

Ubranek trochę mi się nazbierało - mama trzymała na strychu ciuszki po moim najmłodszym rodzeństwie, a znalazło się też kilka sztuk jeszcze po mnie :) Niektóre śpioszki wyglądają niemal jak nowe. Na razie kupiłam tylko w c&a 5-pak body (rozm. 62), niestety w pośpiechu wzięłam z krótkim rękawem, a chciałam z długim. Mąż wyrzucił paragon, więc nie mogę wymienić - może któraś z Was byłaby chętna na komplet lub pojedyncze sztuki? Jak co to ten zestaw: http://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/niemowleta/body/wszystkie-body/zest-body-126059-1.html?fq=mfName_ntk_cs%3A%28%22BABY%2BCLUB%22%29%23%23%23colorname_ntk_cs%3A%28%22bia%25C5%2582y%22%29&sort=price+desc

Hm, wiem, że temat niezbyt przyjemny, ale dziewczyny zmagające się z grzybicą - mogłybyście napisać, jakie objawy temu towarzyszą? Podejrzewałam to u siebie, zrobiłam domowy test na ph pochwy i jest w normie. W sumie na co dzień nie mam objawów, tylko po stosunku czasem pojawia się piekące zaczerwienienie "na zewnątrz". Wizytę u gina mam dopiero za 3 tyg, nie wiem, czy zawracać mu tym wcześniej głowę...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jaydee u mnie objawy grzybicy to zaczerienienie, swędzenie i ból. Już dwa tygodnie stosuję maść i globulki i jeszcze nie jest tak jak być powinno, oporne cholerstwo:(
Boże jak mnie ostatnio bolą pachwiny, nie mogę wstać z łóżka, ledwo chodzę, ehh, a gdzie tu do końca. Poprzednio chyba miałam dużo później takie bóle.
Miłego dnia mamuśki:)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja rowniez bol,swedzenie i zaczerwienienie. Jak sie dokladnie przyjrzalam to dostrzeglam delikatne pecherzyki. Przy noszeniu spodni straszny dyskomfort jak sie ocieraly o krocze. Dla mnie to masakra bo wczesniej czegos takiego nie przezylam. Po pierwszym uzyciu masci myslalam ze jest ok. Ale minelo pare dni stosowania masci 3 x dziennie i tylko ciut ustapily dolegliwosci. Nikomu tego nie zycze.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny, spróbujcie tantum rosa, kilka razy dziennie się" pochlapać", takie zewnętrzne podrażnienia ładnie goi i swędzenie ustaje...ja miałam początki infekcji, już myślałam, że bez leków się nie obejdzie, ale tantum rosa i laktovaginalem zaleczyłam:) teraz uzywam tego żelu provag i doustny probiotyk i jest ok, a biorę luteine dowcipnie i ona tez podobno zmienia ph, dlatego jest sie podatnym na infekcje przy jej stosowaniu...no i ograniczyć cukry proste, czekoladę itp, bo niestety to pożywka dla mikrobów...

wczoraj poczułam pierwsze ruchy, wieczorem jak się ułożyłam w łóżku, nawet mąż czul, jak trzymał rękę na brzusiu, nie dowierzał, nie mógł uwierzyć ze to już:)) no cudne uczucie, taka już prawdziwa świadomość, że nasze słoneczko w nas sobie mieszka i daje o sobie znać:)

dziś idziemy bąbelka podejrzeć, mam nadzieje, ze nadal będzie chłopczyk:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zatem życzymy jąderek w dalszym ciągu i gratuluję pierwszych ruchów!:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny współczuję Wam grzybicy i życzę bardzo szybkiego powrotu do zdrowia.

Wczoraj miałam wizytę u lekarza, ale nasza dzidzia jeszcze się nie ujawniła na usg. Zadomowiła się w moim brzuszku po prawej stronie i mam zakaz leżenia na prawej. Dziś w nocy co chwilę się budziłam bo zazwyczaj tak spałam i nie umiem spać na lewej. Ale jakoś się przyzwyczaję.

Niestety mam złą morfologię i anemię :( Przez ciągłe mdłości bardzo mało jem i mało przyswajam a dzidzia ze mnie wszystko ciągnie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kruszynka, jesteś pewna, że to grzybica? Bo takie pęcherzyki występują przy opryszczce, a ją się leczy innymi lekami. Przy samej grzybicy pęcherzy nie ma.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lucky mi kość ogonowa również daje się we znaki, zwłaszcza jak dłużej chodzę. Aż się boję co będzie później :D
Co do grzybicy to mój gin twierdził, że przypałętała się do mnie właśnie przez długie stosowanie luteiny. I miałam takie same objawy jak dziewczyny czyli zaczerwienienie, swędzenie i ból.
Jagodzianka gratuluję czucia pierwszych ruchów, wspaniałe uczucie :)
Byliśmy dziś w Akpolu i faktycznie łóżeczek mają bardzo mało, ale kupiłam kilka pierdółek i cieszę się jak dziecko :D a w Mama i ja mają super fachowców od wózków, przemiły pan cierpliwie i długo nam wszystko wytłumaczył więc jesteśmy już zdecydowani na jedo :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Darlonek, bo ta Luteina to cholerstwo jest. Mnie też wszystko bolało, miałam te okolice wyżarte aż do krwi właśnie przez Luteinę, ale że badanie ph wyszło ok, to nie musiałam brać żadnych leków, a jedynie gin zmieniła mi tę dopochwową na doustną i już pierwszego dnia było lepiej.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Serdeczne dzięki za info o Waszych objawach grzybicy. W takim razie chyba jej nie mam, może ewentualnie jakąś lekką postać. Jak pieczenie znów się pojawi, to chyba skorzystam z rady Jagodzianki i kupię tantum rosa. Cieszę się, że luteiny już nie biorę, skoro ona tak lubi mieszać. Oby Was jak najszybciej opuściły te nieprzyjemności.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny! Właśnie wróciłam z wizyty u lekarza. Wszystko jest jak najbardziej w porządku. Miałam usg połówkowe. Płeć potwierdzona :) Hania rośnie jak na drożdżach waży już 379 g :) i jest zdrowiutka :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lucky super gratuluję córci!
Moja też się wczoraj potwierdziła :) Waży ok 650g i jest bardzo ruchliwa :)

Czy macie problemy z pamięcią? Ja mam straszne kłopoty z tym zwiazane, nie pamietam czy wzięłam witaminy, czy dzieciom dałam leki... Cos okropnego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gratuluję Vika :) W którym tc jesteś?
Ja z pamięcią mam bardzo podobnie niestety, ale czytałam, że to zupełnie normalne.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my tez po wizycie:) mały bąbelek jest potwierdzonym chłopczykiem, już 100%, sami już dostrzegliśmy na usg:) waży 120 gramów i jak na razie jest wszystko ok, no może oprócz anemii, która mnie dopadła, więc biorę żelazo i modyfikuje diete pod tym kątem:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Super! Gratuluję jagodzianka!
Dziś mamy dzień dobrych wiadomości ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale fajnie :) gratuluję Wam dobrych wiadomości :)

Co do problemów z pamięcią i koncentracją to u mnie też jest kiepsko, mam typowe ciążowe zbudynienie mózgu :D

Dziewczyny co Wy na to, żeby zorganizować jakieś spotkanko póki jest jeszcze w miarę ładnie i nie jest nam jeszcze tak ciężko? :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja jestem za! :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehe kurde jak nie będę stękać w tym dniu to też jestem za;)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lucky u mnie juz 23 tydzien leci.
Dziewczyny ale mi się podobają dziewczęce ciuszki Nexta :)
Zamawiala któras od nich?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Vika ja nic nie zamawiam i nie kupuję - zostałam zasypana ciuszkami dla dziewczynek :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ciuszki fajne ale ceny brzydkie;)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
-Marzec-

02.03 - Eweliina- dziewczynka :)
04.03 - jaydee
05.03 - Vika - dziewczynka :)
09.03 - Ineskaa - chłopiec :)
10.03 - wisienka3107
15.03 - Flatershine-dziewczynka:)
18.03 - Justas
21.03 - jonczyk.malgorzata - chłopiec :)
26.03 - darlonek - dziewczynka :)
27.03 - panna-anna
27.03 - Lucky83 - dziewczynka :)
27.03 - TaLala - chłopiec :)

-Kwiecień-

02.04 - Agi8877
02.04 - gosiaczek.k
05.04 - Kanika - chłopiec :)
07.04 - sasanka
10.04 - aandzia
14.04 - Palinkaa
17.04 - kruszynka82 - chłopiec :)
17.04 - beti1982
20.04 - ciekawaforumka
22.04 - Patla
23.04 - bunkier.ad - chłopiec:)
27.04 - jagodzianka - chłopiec:)
27.04 - emka

Aktualizacja listy. Jak na razie chłopcy na prowadzeniu ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nasze dziolchy będą miały w kim wybierać :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dobra, przyznaję się.................dzisiaj kupiłam 2 pary skarpetek;)))
więc nie jest źle;p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witamy razem z Lila :))

Co do pamieci , ojj po pierwszej ciazy ten stan zogoscil nadal ze mna .. nie pamietam czasem co przed sekunda mowilam :)
A czy teraz sie pogorszyli , hmm chyba nie . bardziej problem z mowieniem :D Czasem nie moge sie wyslowic :)

Któraś z mam pisala o zakazie spaniu na prawym boku bo dzidzia tam sie ulokowala. Moje pytanie brzmi czemu ??
Moje dziedzie tez siedzi po prawej stronie , ale jakos i spie na lewej i na prawej , a w nocy budze sie doslownie lezac plasko na brzuchu .

wszystkim mamom gratuluje samych dobrych wiadomosci od lekarzy :**
A mamusie z grzybica , z dnia na dzien bedzie coraz lepiej ;**
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gratuluję świetnych wyników badań dziewczyny! :)

Trzymam kciuki za walkę z grzybicą. :( Wredne dziadostwo....

Ja własnie też mam dylemat co z tym spaniem...bo śpie troche na boku a trochę na brzuchu....inaczej nie zasnę.

Powiedzcie mi jak wyczuć te ruchy? Czuje takie łaskotanie z lewej strony pod pępkiem zawsze wieczorem i jakby bąbelki powietrza. To może być to?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ciekawa myślę, ze to jest właśnie to :) mnie też laskotalo na początku, a później miałam wrażenie właśnie jakby bąbelki pękały mi w brzuchu :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Apropo spania...nie można już na brzuchu czy po prostu nie dajecie rady?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ciekawa to na pewno to. Ja na początku czułam jakby mi pękała oranżada w proszku i czułam łaskotanie :) Później nie miałam już wątpliwości, że to Hania. Bąbelki zamieniły się w "pukanie".
bunkier.ad co do spania to nie daję rady już na brzuchu, ale tez nie można. Jak brzuszek jest już większy powinno się unikać takiej pozycji. Ja zaczęłam to stosować zanim urósł, żeby się odzwyczaić.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki dziewczyny! To fajnie że już coś czuje, tak bardzo chciałabym wiedzieć na bieżąco że wszystko jest ok, że nasłuchuje się codziennie :)

Lucky - fajne porównanie z oranżadą :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja przed ciążą na ogół spałam na boku, w pozycji embrionalnej, więc specjalnie nie muszę się przestawiać, ale teraz doszedł do tego jeden element: zarzucam górną nogę na męża, dzięki czemu nie przygniatam nią brzucha i jest wygodniej (zrobiłam sobie z męża poduszkę fikuszkę :))

Pytanie do mam po 20 tc: zapisujecie się już do szkoły rodzenia? Jaką wybrałyście? Ja na 99% wybiorę super mamę, najprawdopodobniej kurs na Przymorzu od 26 listopada (we Wrzeszczu jest od 17.11). Może któraś z Was też jest zainteresowana tym kursem?

PS Jak planujecie zakup piżamek ciążowych, to Italian Fashion w Fashion House ma promocje. Wczoraj kupiłam koszulę nocą 2 w 1 - ciążową z zakładkami do karmienia za 30 zł (2 gatunek, bo tycia dziurka była, bez usterek są za ok. 45 zł, ale też mają ostatnie sztuki za 20 zł). Ogólnie do przyszłej niedzieli FH ma spore promocje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja zamierzam zapisać się od grudnia do szkoły rodzenia w Akpolu na Jaśkowej Dolinie. Już wiem, że mój mąż nie da rady chodzić ze mną. Kurs jest refundowany i kosztuje dla mnie tylko 25zł.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A to Lucky też do super mamy będziesz chodzić, tyle że we Wrzeszczu. Ja z mężem się zapiszę, co nas wyjdzie 100 zł (dla osoby towarzyszącej nie ma refundacji, czyli 25 + 75 zł).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też będę chodzić do Super Mamy, ale na Rotmance :) i też od grudnia :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
hej mamuśki:)

tak jak d tej pory, jeszcze typowo ciążowego brzucha nie miałam, tak w ostatnie 2-3 dni, wysadziło mi totalnie, napatrzeć się nie mogę:))) a że jestem drobna, to trochę mnie też przeraziło, czy ten brzuch teraz będzie rósł w takim zastraszającym tempie? no i ewidentnie czuje małego, nie tyle ruchy, co jak się przemieszcza, wczoraj wieczorem pływał z boku na bok, normalnie wysadziło mi z jednej strony taką kulkę wielkości pomarańczy, że gołym okiem było widać wybrzuszenie, potem rozciągnął się w poprzek :))) rano jak się budzę, też zazwyczaj po prawej sobie śpi, no cudowne uczucie, teraz już czuję się jak prawdziwa ciężarna:))) do szkoły rodzenia chyba od nowego roku się zapiszemy, myślimy o szkole Iwony Guć, ktoś coś wie, słyszał, poleca?

a ubranka kupuję co chwila jakieś:) wczoraj w hm'ie i ca też upatrzyłam kilka rzeczy, zamówiłam tez kolejną partie w cocodrillo, bo mają naprawdę dobre jakościowo kubraczki:) no i zakupiłam sobie zimowy płaszcz w rozm 38 (a noszę 34;]), bo obawiam się, że w swoje normalne już nie wejdę, jak za chwilę się zimno zrobi...

też tak macie, że nie możecie się świąt doczekać? u nas tak naprawdę oprócz nas i lekarza nikt o małym nie wie (mieszkamy z dala od rodziny):))) więc wszyscy będą mieć świąteczną niespodziankę;)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cześć dziewczyny :) wypoczęłam sobie trochę na warsztatach fotograficznych, jeny jak było bosko. Dzidzio było grzeczne, jak zwykle kopał po 21 :) Patryk stęskniony i ja też :) mąż teraz stwierdził, że te dwa dni są jego i on odpoczywa :)
@lucky @VIKA @jagodzianka iesze sie z udanych wizyt.

@ewelina dlatego, że na prawej stronie masz organy i jak dzidzia jest większa to porpostu ci uciska i boli. Jeszcze może tego nie odczuwasz, ale tak jest. również jak na plecach ten ciężar jest znaczny kiedy masz 3kg dziecka + miednica/ łożysko/ wody płodowe. Najwygodniej jest na lewej :)
@darlonku jestem za spotkaniem, a cobyście powiedziały na wyjscie na pizze lub jakiś obiad?
@ciekawa - to te bąbelki - super! doczekałaś się ;)
@vika - nest jest dobry jakościowa, jak mam ubranka z lumpka tej firmy to są całkiem przyzwoite po praniu.
@buniker a jednak :) napewno są sliczne
@jagodzianka - ale bedzie niespodzianka i prezent świąteczny

co do szkół rodzenia to mi godziny nie pasują, no nic daruje sobie a mam notatki od Viki :) wieć sie doszkole, najwyżej jeszcze któraś z was przypomni mi z tym oddychaniem jak to było bo tego nie pamiętam :P
[url]www.facebook.com/malgorzatajonczyk.fotografia[/url]
[url]www.malgorzatajonczyk.pl[/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Apropo kurtki na zimę to noł koment - właśnie jestem w trakcie szukania jakiejś "olbrzymki" choć pewnie i olbrzymka z czasem stanie się za mała;) bo mój brzuchol rośnie jak na drożdżach a tu nawet jeszcze zima się nie zaczęła;) więc coś czuję, że po nowym roku znów będę czegoś szukała he;p Ale od czego są lumpki..dla takich zmieniających rozmiar idealne;p ;))
Pozdrówka dla mam i mimo dżdżystej i szarej aury życzę samych przyjemności;)
ja zaraz idę do frycka..beka bo mój mąż słyszał, że kobiety w ciąży robią sobie rewolucje na głowie i już pytał czy przypadkiem nie idę sie zrobić na rudo albo na czarno;))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:) Bunkier - coś jest z tą rewolucją na głowie. Ja od 3 misięcy myslę o drastycznym ścięciu włosów ale zdrowy rozsądek podpowiada mi to przełożyć na czas "po ciązy" :)

Udanego relaksu u fryzjera :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
co do spania na lewym boku, nie tyle chodzi o ucisk na narządy i ciężar dziecka, ile o fakt, że leżąc na plecach lub prawym boku uciskamy żyłę dolną główną, która przebiega po prawej stronie kręgosłupa, przez co zaburzone zostaje krążenie, tym samym krew w gorszym stopniu dociera m.in. do macicy (łożyska, a więc dzidziuś), a także nasze serce, mózg...więc nie chodzi tu głównie o nas, ale o nasze maluszki, ale jeśli chodzi o mamusie, to leżenie na lewym boku zmniejsza ryzyko spadków ciśnienia, żylaków, zakrzepów (własnie dlatego, ze krew nie ma trudności z odpłynięciem z dołu ciała)...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Małgosiu dla mnie pomysł z pizza czy obiadkiem jest jak najbardziej ok :) tylko co na to reszta dziewczyn? Bo na razie chętne jesteśmy my, Lucky i bunkier :)
Co do kurtek to u mnie też dramat :D wsztystkie są 36 więc chwilowo chodze w rozpiętych, Bo na brzuchu są na styk, ale w cyckach no way, że się zapne :P i też chyba uderzę do lumpka po jakiś namiocik, bo jak brzus mocniej wystrzeli to znów będę miała problem ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
to dajmy jeszcze kilka dni i niech się dziewczyny wypowiedzą? może od razu pytanie weekend czy tydzień bardziej wchodzi w gre? jeśłi tydzień to do 17 czy po 17?
@jagodzianka super, tego nie wiedzialam, dobrze, ze spie na lewym boku :)
[url]www.facebook.com/malgorzatajonczyk.fotografia[/url]
[url]www.malgorzatajonczyk.pl[/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli o mnie chodzi to bardziej w tyg, co do godz to się dostosuję :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja na spotkanie też jestem chętna. Jak w tygodniu to po godz. 17 (praca), weekend też może być, ale na pewno nie przyszły, bo mam cały zajęty.

W jeden jesienny płaszczyk już się nie mieszczę, w drugi ledwo-ledwo, a płaszcza zimowego też długo nie ponoszę, tym bardziej jak będzie trzeba się grubiej ubierać (a ja zmarźlak jestem). Rozglądałam się dziś po lumpkach, ale nic nie kupiłam. Może za jakiś czas znajdę coś w wyprzedażach...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej :)
Ja jestem dyspozycyjna, także co do spotkania dostosuje się do większości :)
Wczoraj pół dnia spędziłam na zakupach. Byłam m.in. w Akpolu, Bobo raju... Nachodziłam się strasznie, kręgosłup mało mi nie pękł do tego mam jeszcze jedną przypadłość... zaczęły mnie boleć żebra jakby mnie ktoś obił... to normalne?
Polowanie zakończyło się sukcesem :) Kupiłam materacyk (w akpolu za 78zł), pościel (w Akpolu promocja za 33zł), kołdrę i podusię (w Akpolu za 33zł) i sporo drobiazgów typu smoki, nożyczki, gruszka, sudocrem (w akpolu 125g za 13,90zł). W bobo raju nie ma już chyba tego faceta z pościelą... w ogóle jakiś mega kiepski wybór mieli.
Byłam tez w lumpku właśnie za kurtką, ponieważ moja zimowa zapina się ledwo ledwo i to na coś cienkiego. Kupiłam płaszczyk, szału nie ma, ale w sklepie nie kupiłabym kurtki za 30zł. Także zakupy uważam za udane :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ajj to jestem w mniejszości bo mi pasuje tylko weekend:/

Dzisiaj próbowałam spać nie na brzuchu, jakoś poszło ale łatwo nie bylo, poza tym czy tylko mnie wsio pobolewa jak leżę na boku-czuje ciężkość, która sie przelewa na bok i nie jest to przyjemne uczucie:/
A moje cycki przechodzą same siebie..czy one kiedyś przestana rosnąć?!
ogólnie budzę sie juz cala ociężała a jeszcze tyle przede mną..aaaaa..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja będę zamawiać kosmetyki w aptece gemini
tam cenowo wychodzi najlepiej, nawet sprawdzałam cenę pieluszek tetrowych ok. 2 zl/szt kiedy w tesco po 3.30
jakoś gruszki nigdy nie używałam od razu wolalam fridę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Heja.
Strasznie żałuję, że nie bede mogła się z Wami spotkaç:( chyba, że zaplanujemy spotkanie między 4, a 7 grudnia bo będę w tym czasie w Trójmieście.
Czytam o Waszych zakupach to zaczynam się zastanawiać czy zostawiając wszystko na styczeń jest dobrym pomysłem. Chyba chociaż zrobię sobie listę potrzebnych rzeczy. Malowała któraś z Was łóżeczko? Zastanawiam się nad rodzajem farby.
Ja też nigdy gruszki nie używałam tylko fride, a przy dużej wydzielinie katarka.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Odnośnie spotkania to jeśli większości bardziej pasuje weekend to ja moglabym w soboty, ale wcześniej jakoś, bo tak do 14 mialabym czas. Myślę, że jakoś dojdziemy do porozumienia i znajdziemy termin, który wszystkim będzie odpowiadał ;)
Ineska zawsze można znów się spotkać jak będziesz w Trójmieście :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Cześć Dziewczyny,
to w zasadzie dopiero mój drugi post tutaj. Termin mam na 4 maja więc nie do końca pasuje do grupy terminem ale stanem błogosławionym jak najbardziej ;) Faktycznie idziecie jak burza z ilością postów i ciężko nadążyć. U mnie dopiero 16 tydzień i czuję się świetnie. Gdyby ktoś mi powiedział, że tak "bezobjawowo" będę przechodzić ciążę, to w życiu bym nie uwierzyła. Jedyne dolegliwości pojawiły się na samym początku w postaci silnych bóli podbrzusza ale od czasu kiedy ustały to nic poza sennością i zmianą nastrojów mi nie dolega, dlatego podziwiam Was Wszystkie za wytrwałość i siłę w tych gorszych chwilach. W najbliższy wtorek czeka mnie kolejne USG, na którym mam nadzieję, dowiemy się o płci naszego Maleństwa. Chciałam Was zapytać w jakich szpitalach będziecie rodzić, bo opinie są oczywiście różne. Jestem z Sopotu, więc najbliżej mi na Zaspę lub do Redłowa ale sama nie wiem. Mój ginekolog jest z kolei z wojewódzkiego. Będę wdzięczna za Wasze opinie. No i oczywiście kwestia SR. Gdzie najlepiej? Naprawdę ta na Zaspie jest już płatna? Po warsztatach Mamo To Ja w Gdyni, sprawdzałam z ciekawości SR Iwony Guć, bo babka jest rewelacyjna ale te 350 zł trzeba wyłożyć. Z kolei jeśli przyszpitalne SR też są już płatne to może faktycznie warto skorzystać z tych prywatnych?
Pozdrawiam Was wszystkie bardzo ciepło i mam nadzieję zaglądać tu częściej i przede wszystkim bardziej się udzielać ;)
ps. jeśli da radę to poproszę o dopisanie mnie do listy
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
-Marzec-

02.03 - Eweliina- dziewczynka :)
04.03 - jaydee
05.03 - Vika - dziewczynka :)
09.03 - Ineskaa - chłopiec :)
10.03 - wisienka3107
15.03 - Flatershine-dziewczynka:)
18.03 - Justas
21.03 - jonczyk.malgorzata - chłopiec :)
26.03 - darlonek - dziewczynka :)
27.03 - panna-anna
27.03 - Lucky83 - dziewczynka :)
27.03 - TaLala - chłopiec :)

-Kwiecień-

02.04 - Agi8877
02.04 - gosiaczek.k
05.04 - Kanika - chłopiec :)
07.04 - sasanka
10.04 - aandzia
14.04 - Palinkaa
17.04 - kruszynka82 - chłopiec :)
17.04 - beti1982
20.04 - ciekawaforumka
22.04 - Patla
23.04 - bunkier.ad - chłopiec:)
27.04 - jagodzianka - chłopiec:)
27.04 - emka
maj
04.05 anja.d

aktulana lista :)
[url]www.facebook.com/malgorzatajonczyk.fotografia[/url]
[url]www.malgorzatajonczyk.pl[/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to może następna sobota 22 listopad? czy komuś nie pasuję i pytanie gdzie? idziemy coś zjeść czy raczej na spotaknie na słodko?

pojechałam dziś do boboraju i wiecie co nic nie kupiłam. chyba to nie był mój dzień na zakupy. wykreśliłam sobie z listy co mam i tak jest dość długa, zakładam raczej by zamawiać przez net, będzie taniej. jutro w planach Ikea i tak mi minie dzień. no i zbliża się dzień z glukoza, tfeeeeee....
[url]www.facebook.com/malgorzatajonczyk.fotografia[/url]
[url]www.malgorzatajonczyk.pl[/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dla mnie ok, tylko obstawialabym bardziej coś słodkiego, bo w porze obiadowej będę musiała zmykać ;) A co myslicie o Café Retro w Gdańsku? Mają tam przepyszna szarlotke i fajny klimat :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jak dla mnie ok zarówno termin jak i miejsce ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej. Mi tez by pasowal taki termin i miejsce. Postaralabym sie byc :) jutro tez mam plan na ikee. dzis jakis len mnie ogarnal, nic mi sie nie chce, tak bez entuzjazmu. Odpoczywam ;)
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie byłam zawsze można spróbować, szarlotke lubie, może będzie lepsza niż w Pellowskim ostatnio :)
@kanika ha, to bedzie najazd ciężarnych na ikee jutro :)
[url]www.facebook.com/malgorzatajonczyk.fotografia[/url]
[url]www.malgorzatajonczyk.pl[/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
anja.d witanko;) ja będę rodzić na Zaspie, a dlaczego? znajoma męża tam pracuje i poradzila nam to miejsce ze wzgledu na sprzęt, możliwości w razie różnych sytuacji itp, i tak jak pisałam wcześniej-szpital ogólnie ma średnią renomę ale porodówkę ma niby najlepszą;)

Kurka dziewczyny to ja odpadam bo wyjeżdzam więc bawcie się cool i zjedzcie za mnie coś dobrego!;)

ps
witam w klubie tych anemicznych bo już mam zalecenie by łykać dodatkowe żelazo:/

Inna sprawa to zapytanie o piersi..nie daję już rady z nimi, są bolące i obrzmiałe, wciąż rosną..czy macie na to jakis sposób bo bardzo mi dokuczają i bardzo źle sie z nimi czuje..brzuch mi mniej dokucza niż te wieeeelkie piersi!:////
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi termin też wstępnie pasuje. W tej kawiarni nie byłam, więc chętnie ją poznam. Chyba że uzbiera się nas znacznie więcej i lokal nie będzie w stanie nas pomieścić, ale tym to się będziemy martwić, jak zajdzie taka sytuacja :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hejka. A gdzie jest ta knajpka?

Jestem z Gdyni i nie kojarze tego miejsca. Termin mi pasuje wiec chetnie przyjade.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, również chętnie przyjdę na spotkanie :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jonczyk_malgorzata ja przystepuje do ataku z samego rana :)
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to wróciłam z Ikei. niestety humor popsuła mi Pani w kolejce do obsługi klienta, jeszcze mam cisnienie podniesione, gdyz znowu spotkałam się z uprzejmoscia osob starszych w kolejce. słów mi brak, ale tekst, ze inna pani w ciazy miala tyle godnosci i czekala jak wszyscy, a pani ma dwumusieczna wnusie ktora na nia czeka i nie bedzie mnie przepuszczac, bo ja przeciez mam dziecko ze soba! oczywiscie bylam obsluzona poza kolejka bo to ikea, ale chodzi mi o fakt i wyzwanie od bezczelnych, jestem na siebie tez zla, bo zamiast olac lub jakos skomentowac kultutalnie to odpyskowalam cos tej pani .wrrr. ale dzien zrypany a mialo byc tak fajnie
@darlonku daj jakies współżędne knajpki.
[url]www.facebook.com/malgorzatajonczyk.fotografia[/url]
[url]www.malgorzatajonczyk.pl[/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale fajnie, że trochę się nas uzbierało :)
To jest na Piwnej, kawałek za Zbrojownią --> http://retro.gda.pl/
A co z godziną? 12 by Wam pasowała??

Gosiu wcale Ci się nie dziwię, że masz nerwa, na niektórych ludzi to po prostu brak słów... Ja jeszcze nie korzystałam z pierwszeństwa, ale w końcu to zrobię i znając życie też spotkam się z chamskimi komentarzami, ale na to najlepszy jest rozbrajający uśmiech, to najbardziej wkurza takich maruderów, bo spodziewają się awanti, niektórzy po prostu chyba lubią sobie popyskować i pokrzyczeć ;) Olej to, takie przykre zachowanie zawsze prędzej czy później wróci do tych ludzi :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
@darlonku ja wiem, ja olalam, ale jak juz wychodzilam to jeszcze cos burnkela i wtedy sie u mnie zagotowalo. mi 12 pasuje ;) teraz sie smieje z tego, ze mam dziecko ze soba, no tak ciezko by bylo mi je gdzies zostawic i pojsc na zakupy
[url]www.facebook.com/malgorzatajonczyk.fotografia[/url]
[url]www.malgorzatajonczyk.pl[/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dla mnie godz. 12 też może być.

Co do korzystania z przywileju pierwszeństwa, to na razie okazję miałam w przychodni, czekając w kolejce do laboratorium. I to wcale sama o to nie zabiegałam, tylko pielęgniarka zapytała, czy jest jakaś ciężarna, więc się zgłosiłam i mnie poprosiła - oburzenie starszych osób było do przewidzenia. Nie lubię takich sytuacji, więc na ogół potulnie czekam na swoją kolej. Czasem tylko nie mam skrupułów i usiądę w tramwaju :) choć osobom zniedołężniałym i tak ustępuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ech, tez bym nie wytrzymała, a najdziwniejsze, ze to głównie babcie, nie dziadkowie, sa takie niemile, a przecież same w ciąży chodziły, wiec tym bardziej powinny miec troche empatii...

ja do was nie dołacze, bo mam sporo rzeczy w pracy na głowie, ktore chce pozamykac do konca roku, poza tym, do gdanska troche mi nie po drodze:) ale moze nastepnym razem, po nowym roku, jakos sie uda spotkac?:)

zycze Wam udanego spotkanka i smacznego ciacha:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@jagodzianka bo ty pewnie planujesz od razu na porodówce :D
@darlonek robisz liste kto będzie?

Są dni kiedy można postać, ale też dni kiedy padamy na pyszczek. nie będę stała i się zastanawiała czy ktoś widzi czy nie. jak czuje, ze nie powinnam czekać to porostu wolę sama o siebie zadbać i podejść do przodu, na pewno nie stałabym w kolejce w aptece jak i przychodni, wiem, że narażam się na nienawiść tych osób, ale jeżeli sama o siebie się nie zatroszczę to inni tego nie zrobią. Choć ta sytuacja z dziś mnie zirytowała. zazwyczaj nie reaguje na takie komentarze, a dziś mnie poniosło. wrrrr.
[url]www.facebook.com/malgorzatajonczyk.fotografia[/url]
[url]www.malgorzatajonczyk.pl[/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej.

Malgosia te stare baby są okrope. Niestety panuje ogólna znieczulica wśród ludzi, a w szczególności u starych babć. W poprzedniej ciąży jak już ktoś ustąpił mi miejsca czy przepuścił w kolejce to był to facet, nawet młodzi chlopacy, a kobiety udają, że nie widzą. Jutro idę na badania krwi i nie zamierzam czekać w kolejce bo nie mam na to sił. Ostatnio jak byłam w aptece to zapomniałam pinu do karty i zablokowałam kolejkę czekajac na męża:), w miedzy czasie jakiś dziadek zaczął komentować, że przychodzę bez pieniędzy:) rozbawił mnie i nawet czułam małą satysfakcję, że dziad czeka:)
Dziś idę na wizytę, mialam mieć we wtorek ale od jakiegoś czasu bolą mnie pachwiny do tego stopnia, że ledwo się poruszam. Wolę to sprawdzić tym bardziej, że mam bardzo nie posłuszną szyjkę. Oby wszystko bylo ok.
Miłego dnia mamusie:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, nie przejmujcie się awanturnikami. Ile razy słyszałam komentarze w kolejce starszych ludzi to czasami się za głowę można złapać. Ja wychodzę z założenia, ze te osoby muszą być bardzo rozgoryczone życiowo......
Wielokrotnie przepuszczałam kobiety w ciąży, nawet jak się spieszyłam i uważam że tak po prostu trzeba. Tak samo jak ustępować miejsca osobom starszym.
Kiedyś nawet ustąpiłam miejsce starszej Pani a ona do mnie" nie trzeba Kochanie, teraz młodzi są często bardziej schorowani niż my - staruszki" :) i tak sobie pomyślałam że nie wszyscy na świecie w tym wieku są tacy roszczeniowi....i to jest pocieszające.

Co do spotkania - ja chyba jadę na weekend do teściowej więc również mnie nie będzie ale duchowo się łączę z Wami.

Ineskaa trzymam kciuki za wizytę lekarską :) Wierzę że wszystko będzie ok.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
super trochę się nas uzbierało na spotkanie :)
Ja należę do osób, które nie lubią się "upominać o swoje", ale całe szczęście nie miałam okazji słyszeć komentarzy jakiejś niezadowolonej z życia pani. Wczoraj natomiast jechałam pierwszy raz od dawna tramwajem i co... musiałam stać mam przecież dwie nogi, a ciąża to nie choroba (bo chyba z takiego założenia wszyscy wychodzą). Owszem zgadzam się z tym, natomiast uważam, że nam należy się odrobina zrozumienia i zdecydowanie lepiej podróżowałoby mi się gdybym bezpiecznie usiadła, a nie uważała, żeby za każdym zakrętem się nie wywrócić... Niestety jestem też perfidna, dlatego jak już dorwę miejsce to rozpinam kurtkę i siadam nie ustępując nikomu :P Nikt przecież nie zadba o bezpieczeństwo mojego maleństwa lepiej jak ja.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem po wizycie i mam nakaz leżenia:( mąż do 18 w pracy, w domu dzieci, które jak nie siusiu to piciu, jak nie piciu to jeść, jak nie jeść to się nudzą i jak tu leżeć? Szkoda, że nie mam nikogo do pomocy. Grzybica nadal do leczenia i pewnie już do końca ciąży będę z nią walczyć. We wtorek kolejna wizyta. Zawsze mogę mieć tak często bo jestem dużo spokojniejsza:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ineskaa co się dzieje dlaczego musisz leżeć? Z powodu szyjki? Trzymaj się dzielnie!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lucky szyjka jest w dobrej kondycji więc bardzo mnie to cieszy. Ciągle mam skurcze i do tego bóle w okolicach pachwin, od kilku dni pobolewa mnie brzuch więc muszę trochę poleżeć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ineskaa -- wspolczuje lezenia, a dzieci chodza do przedskzola/ szkoły czy masz je cały dzien w domu

dziewczyny kto juz planuje zakupy pieluch to w lidlu opakowanie jest po 30zł więc bardzo dobra cena, ja kupilam 2 paczki bo nigdy nie wiadomo czy dziecko bedzie je tolerowac, jednak i tak zakpic cos trzeba. a cena jest bardzo dobra.
[url]www.facebook.com/malgorzatajonczyk.fotografia[/url]
[url]www.malgorzatajonczyk.pl[/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gosiu zmobilizowałaś mnie, oto lista :D :

- Lucky
- Małgorzata
- Jaydee
- Kanika
- Kruszynka
- Patla
- ja ;)

Jeśli kogoś pominęłam to przepraszam, wydaje mi się, że ujęłam wszystkie chętne :)

Ineskaa odpoczywaj ile Ci się uda, mam nadzieję, że niedługo Ci przejdzie i wszystko wróci do normy :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ineskaa..siły i wytrwalości życzę w tym paskudnym leżeniu!!!

Ja niestety źle znoszę ciąże jesli chodzi o psychikę więc chyba czeka mnie wizyta u specjalisty:/ ale to długa historia.
trzymajcie się i poplotkujcie na spotkaniu za wsze czasy:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ps
a co do arogancji starszych to mnie póki co spotyka arogancja tych młodszych..ciąża sprawia, że nie ma zmiłuj więc nie żałuje sobie komentarzy i pouczeń he
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W leclerc były też promocje na pampersy
Kiedyś słyszałam, ze pampersy często uczulaja, ale moim zdaniem sa najlepsze, np. Huggisy nie sprawdzały mi się u syna, zawsze był przesikany
Dzisiaj natomiast zaopatrzyłam się w koszule do szpitala w leclercu sa po 10 zł , nie jakieś super ale jak ktoś potrzebuje tylko do szpitala to wystarczy,
Tak sobie ostatnio myślałam, ze chyba pora zacząć kompletowac ,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witajcie dziewczyny :)

Mialam troche do nadrobienia , ale jakos dalam rade.
Zazdroszcze Wam ze maciie możliwość spotkac sie , pogadac oderwac od rzeczywistosci.

Ineeska , wspolczuje leżenia a przede wszystkim przy dziaciach , mam tylko jedno ale nawet z tym jednym soebie nie wyobrazam tego ..
Czasami chce usiasc na d*pie i nic nie robic , ale wtedy mala albo kupe zrobi albo przypomni sobie ze chce jesc , albo wypije cala butle picia i chce wiecej .

Bunkier , nie przejmuj sie opiniami innych , u mnie ta ciaza ze tak powiem w cholernie w zlym momencie sie pojawiła , nie ukrywajac co przez co jestem cholernie zla , i nie wiem co z ta sytuacja zrobic .. a taka prawda nie da sie nic zrobic , tylko czekac na rązwiazanie i modlic sie aby w pl sie nic nie stalo ..

W czwartek bylam na moim ostatnim refundowanym usg w uk , nadal jest dziewczynka , ulozona główka w dół , stopy swoje ma juz okolo 3 cm nad pepkiem i wazy 800gram ( +,-) bo dokladnie nie uslyszalam , a oni maja tu jakas glupia metode nie zapisywania takich rzeczy ...
Oczywiscie pytajac sie o komory w mozgu dowiedzialam sie " jest norma" grr .. a ja chcialam sie tylko dowiedziec czy sie nie powiekszyly od ostatniego usg ..
Powiem Wam mam serdecznie dość tych angielskich tępych skretyniałych lekarzy ...
We wtorek ide dowiedziec się czy już moge umowic sie na cc .. w 99% tez mnie wk*** bo oni to zazwyczaj robią ...

ok , oniec mojego narzekania ..
Lece , Lena zrobila mi niespodzianke w majtki ..

Buziaki mamusie ;**
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aj nie myśl, że tu jest lepiej z lekarzami he;) ofkors jak ktoś ma farta to trafi mu sie profesjonalista na poziomie..masz rację, że teraz tylko czekac i modlić się by wsio poszło ok i dziecko narodziło się zdrowe!
Ja też już kompletuje wyprawkę by mieć z głowy i potem móc zajmować się czymś innym..zresztą taki mam charakter, że zawsze jestem przygotowana he;) a skoro mam czas to trza go dobrze wykorzystać.
Choć każda z nas jest inna, ma inną sytuację itp itd to mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku bo to jest najważniejsze!

Aaaa kupilam jakąś olbrzymkę (czyt.kurtkę) na zimę więc daj bozia by mi wystarczyła na całą zimową ciąże;) jak ja nie lubię kupować ubrań grrrr, teraz w szczególności gr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Matko czy wy też macie taki problem ze spaniem...? Obudziłam się na siku przed 3 i nie mogę zasnąć... To już druga taka noc nie wiem co się dzieje. Ponoć w drugim trymestrze śpi się wyśmienicie...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lucky ja tez lewituje od godziny....masakra
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja niestety tez mam problemy ze snem. Wczesniej mogla spac nawet z 12h. A teraz budze sie na siusiu i juz problem z ponownym usnieciem.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny rozumiem Was jeśli chodzi o psychiczną stronę. Mimo, że moja ciąża jest w 100% planowana i wyczekiwana to teraz też łapią mnie różne dołki, obawy... Zwlaszcza, że w czasie gdy dowiedzielismy się o ciąży zaczęły mi się dość poważne problemy rodzinne, związane z czym innym, ale pechowo się to wszystko zbiegło przez co nie umiem tak na maxa być szczęśliwa i mimo wszystko jakiś stres mi dokucza :( Ciągłe zamartwianie się o bliskich trochę mnie wykancza, ale co zrobić...
Musimy się trzymać i w końcu będzie dobrze :)

Co do spania to ja ostatnio znowu bardziej zmęczona chodze, nie wiem co jest grane, bo było juz ok. No i co za tym idzie dłużej spie więc chwilowo nie mam z tym problemu. Zobaczymy jak będzie później ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Widzę, że nie jestem sama z tym spaniem, jak juz zalicze toaletę, też już nie mogę zasnąć, czasem to 2-3 rano
Co do psychiki dobrze was rozumiem, mojej ciąży nie miało być wcale, dwójka była planowana, teraz odchowane, w miarę samodzielne , wszystko poukładane,
A tu klops, początki trudne,znowu 3 lata rutyny i uwiązania, ale no cóż, szczególnie, że dbaliśmy o to, żeby nie było
Głowa do góry, jak człowiek nie musi czegoś robić to wydaje się to niemożliwe , jak trzeba to daje rade ,
szczególnie my
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tego co pamietam to te problemy ze spaniem zostają do końca ciąży... Nie pocieszam wiem :) Ale tak juz jest. Im brzuch większy tym gorzej się śpi, trudniej przekręca z boku na bok i trudniej wstaje do toalety...
To chyba takie przygotowanie do tego, ze jak dziecko się urodzi to ze spaniem bedzie jeszcze gorzej :)
Mówią,ze jak jestes w ciaży to się wyśpij za wczasu ale jak widać organizm nas juz trenuje.
Ja tez juz mam dzieci odchowane zpieluch i nocnego wstawania wiec dopiero co zaczęlismy przesypiac całe noce a tu znowu od nowa będzie.... Boję się że córka będzie budzic synków a rano muszą wstac do przedszkola... No ale cóz bedziemy musilei jakso sobie poradzić.
__
Ja wczoraj kupiłam wózek, używany. Mam nadzieję, ze bedzie ok. Fotelik mam, łozeczko tez.
Ciuszków mam juz sporo, reszta wyprawki do kupienia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Problemy ze spaniem mam od początku ciąży, na początku przez mdłości a teraz podobnie do Was jak wstanę po 1 do łazienki tak nie mogę zasnąć do 4.

Ostatnio rozglądałam się z mężem za wózkami ale ciężko nam się na coś zdecydować. To nasze pierwsze dziecko i nie bardzo wiemy na co zwracać uwagę. Muszę trochę poczytać na ten temat bo jak na razie to możemy tylko stwierdzić czy nam się podoba wizualnie. Ciężki orzech do zgryzienia :)

Na razie powoli zbieramy rzeczy do pokoju dziecka aby go odświeżyć i zrobić mały remoncik. Teraz szukam żyrandola ale za wielkiego wyboru nie ma a jak nam coś się spodoba to cena z kosmosu. Dziś ładny widzieliśmy w Praktikaerze, ale jak na złość był ostatni i miał pęknięty klosz a już został wycofany z produkcji.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Heja!
Ja na razie ze spaniem problemów nie mam na szczęście. :-)
I troszkę zaczyna mi się zaokrąglać brzuch.Jak jestem w ubraniu to jeszcze nic nie widać, ale bez już powoli coś się pojawia. ;-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
TaLala czy ja dobrze widze? jestes w 21 tc i dopiero Ci się zaokrągla brzusio? o jaaaaa cieeee, co kobita to historia hehe ja jestem w prawie 18 i juz 2 kurtki zmieniałam hehe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie u mnie to zawsze tak późno jakoś. I w żadnej ciąży nie nosiłam ciążowych ciuchów, zawsze do końca w zwykłych pomykam, przynajmniej ekonomicznie. ;-) Ale z drugiej strony nigdy nikt mi nie ustąpił miejsca, bo brzucha nie widać.
I rzeczywiście jestem już nawet w 22 tc, jakoś mi te tygodnie szybko umykają.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak dla mnie TaLala to tylko pozazdrościć;))

A z innej beczki dziewczyny..pokłuwa mnie w podbrzuszu, w dolnej lewej części..czy któraś z Was taak ma/miała? kłuje już kilka h.
Nie chcę świrować ale czy jeśli cokolwiek złego się dzieje to będę o tym wiedziała? ofkors krew itp to wiadomo, że coś nie tak..ale takie kłucia to już nie wiem...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bunkier, miałam to wczoraj. Kłucie z lewej strony. Podobno to rozciągająca się macica. Bobas sie intensywnie rusza i potrzebuje wiecej miejsca :) Wczoraj jeszcze miałam napad słodkiego głoda i najadałam się słodyczy, czułam dziecko prawie caały dzień i do tego kłucie. Co się rzadko zdarza u mnie :)

TaLala fajnie masz z tym brzuszkiem. :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hmm też wyczytałam o tej macicy wiec pewnie to, to ale fakt faktem nie znasz dnia ani godziny kiedy coś cie nawiedzi he..ah ciąża! to nie dla mnie:)

Wiecie, ze przez to czytanie o Waszym kiepskim śnie, obudziłam sie ok 1 w nocy, poszłam siku i modliłam sie by zasnąć hehe ale póki co nie narzekam wiec uff;) chociaż na to nie narzekam he
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to ja tak mialam w pierwszej ciązy, marsze do lodówki bo głodna, do toalety siusiu a teraz spi mi sie dobrze do tego konieczna drzemka w ciagu dnia i jest dobrze. co do kłucia to tylko jak zaczyna mnie bolec i kłuć biore nospe, bo jak nie zareaguje szybko to mam potem takie bole ze wstac nie moge. ale martwi mnie teraz bol kregoslupa, bo miałam 2 lata temu wypadek, kobieta wjechala w moje auto i milama skreconeg kregi szyjne i bole kresgoslupa w dolne czesci i teraz te dolne sie odzywaja i to nie jest mile.
kupilam sobie dzis leginsy ciażowe XL - RATUNKU! rosną i rosnę jak mi to zostanie po ciąży to nie wiem co.
a pojechalam na glukoze dzis i wiecie co przez korki sie spoznilam, tzn nie dali by mi rady pobrac za 2h, bo laboratorium tyle nie jest czynne.
[url]www.facebook.com/malgorzatajonczyk.fotografia[/url]
[url]www.malgorzatajonczyk.pl[/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jak to jest z tą glukozą. Pije się to obrzydlistwo a potem można pojechać do domu na te 2 godziny? Czy trzeba tam czekać ... ;/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pijesz, potem po 1h badanie i po 2h badanie. nie mozesz opuscic placowki dlatego, ze mozesz dziwnie sie po tym czuc i jest niebezpiczne bys sie gdzies oddalala
[url]www.facebook.com/malgorzatajonczyk.fotografia[/url]
[url]www.malgorzatajonczyk.pl[/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja na szczescie nie mam problemow ze snem:) spie jak suseł no i chrapie, maz sie smieje, ze jak niedzwiedz w snie ziomwym;))) zamowilam sobie krople prenalen do nosa, bo strasznie mam wysuszona sluzowke i ciezko mi sie w nocy oddycha, przez to to chrapanie, ech-uroki ciazy:)

mi brzuszek wysadzilo, chociaz waga stoi w miejscu, no i przez to nawet 34 spodnie ciazowe w ca byly za luzne, tzn w nogawkach, bo niestety mam drobna budowe i chude nogi i rece, wiec zrezygnowalam i zakupilam spodnie niskie w stanie, biodrowki w swoim rozmiarze i jest tymczasem ok:)

co do kłucia, to mnie co jakis czas pobolewaja jajniki, a przynjamniej tak to odczuwam, nie kłucie, tylko ból, podobny do owulacyjnego, gin powiedzial, ze macica sie rozciaga i bokami wiezadla ciagna, dlatego te bole a'la jajnikowe odczuwam, mysle, ze klucie tez jest tego objawem, poki nie masz innych dolegliwosci nie zamartwiaj sie, nasze bąbelki rosna, wiec i brzuszkowy domek sie rozrasta :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jonczyk.małgorzata - dziękuję za wytłumaczenie. To chyba wezmę stertę gazet ze sobą ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak się jeszcze zastanawiam, kto z Was jest na zwolnieniu lekarskim i z jakiego powodu? Mam taki mały dylemat osobisty stąd to pytanie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ciekawa, ja jestem. Dlaczego to chyba wiadomo. :-)
A Tobie robią jakieś problemy ze zwolnieniem czy o co chodzi?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jestem z powodu wcześniejszego poronienia i dodatkowo na początku tej ciąży krwawilam i okazało sie , że mam krwiaka więc dostałam nakaz leżenia. Teraz jest już ok, ale mój gin woli nie ryzykować więc kontunuuje zwolnienie zwłaszcza, że w pracy mam kontakt z chorymi ludźmi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja również jestem, już drugi mies. Nic złego się nie działo, ale mam bardzo stresującą pracę i ogromną odpowiedzialność ( ludzi "pod sobą"). Ponieważ o maleństwo staraliśmy się 5 lat wolałam nie ryzykować. Lekarka bez dyskusji dała mi zwolnienie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyli nie jestem sama. :)
TaLala , pewnie nie będzie problemu ze zwolnieniem ale przeszło mi przez myśl, że jak na usg wyjdzie wszystko ok to żeby wrócić. Mój mąż wywraca oczami i namawia mnie żebym została w domu. Mam pracę fizyczną, styczność z różnymi choróbskami, brak przerwy na jedzenie..... min. przez wysiłek w pracy miałam tego krwiaka.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aj na Twoim miejscu poszłabym na zwolnienie, tym bardziej, że masz pracę, która nie sprzyja ciąży. Wykorzystaj ten czas dla siebie bo wiadomo, że ludziom brak czasu na to by o siebie dbać! w końcu po to jest zwolnienie ha! a po co sobie potem pluć w twarz, gdyby coś się stało albo po prostu coś zaszkodziło...
Ja pracuje tylko 2 h dziennie i czasami już po tym padam na pyszczol:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ciekawa myślę, że nie ma co ryzykować skoro masz ciezka prace. Ja co prawda też jak dowiedziałam się, że wszystko jest ok to myślałam o powrocie, ale w pracy wybili mi ten pomysł z głowy, kazali mi w spokoju chodowac brzuch i niczym się nie martwić więc się slucham chociaż trochę tesknie ;)

Kiedyś któraś z Was (chyba jagodzianka) pisała, że nie może doczekać się świąt, dopadlo mnie to samo, jak widzę te wszystkie ozdoby to już najchętniej bym choinkę ubierała hehe :P

Czy Wam tez dokucza kość ogonowa? Jak trochę poleze i chce wstać to cos mi przeskakuje i potem chodze jak polamana :/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
dzięki dziewczyny, może macie rację. Biję się ciągle z myślami, ale chyba rzeczywiście lepiej będzie jak odpocznę w domu. My też staraliśmy się długo, 4 lata.

Darlonek, też czuję klimat świąt. Piosenki zimowe puszczam sobie już od 2-3 tygodni, kartki świąteczne przygotowane. To chyba te nasze hormony :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ciekawa nie ma co ryzykować. Teraz liczy się co innego pamiętaj :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hehe ja jeszcze nie puszczalam, ale też mnie korci :D hormony faktycznie dają popalić, bo co jakiś czas łapie smuta, ze swieta szybko zleca i bedzie po... No wariatka jeszcze nie przyszły a ja juz za nimi tesknie :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Cześć dziewczyny, odzywam sie po długiej przerwie bo od pewnego czasu u mnie nic nowego sie nie działo, wczoraj byłam u lekarza i wszystko jest dobrze, dziecko jest o tydzień większe no i będzie dziewczynka, miał być chłopak ale teraz wyszło że jednak dziewczynka, będzie miała na imie Alicja.
Mam problem ze spaniem głównie nad ranem około 4.00 i później nie mogę zasnąć, później w pracy zamykaja mi sie oczy:)
Ja odkupie wózek + fotelik od koleżanki Mutsy Evo, bardzo mi się podoba, poprzednio miałam Jedo i też byłam bardzo zadowolona tyle że miał on 4 duże pompowane koła co juz mi sie nie podoba, łóżeczko dostane od koleżanik, będę musiała dokupić tylko materacyk, wszystkie zakupy zamierzam sfinalizować około lutego.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to ja wyjdę na wariatkę ale kolorowymi lampkami już sobie dawno oświetlam wieczorki;)) mam je rozłożone wzdłuż jednej meblościanki i gdy tylko kładziemy sie na wieczorny relax to lampki ON i jest najssssss;))

ps
darlonek a kość ogonowa ajj ciąża totalnie juz na maksa uświadomiła mi że ją mam bo czuję ją codziennie;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aaa jeszcze jedno..pytanko do tych co biust mają większy od brzucha;) czy polecacie jakieś sklepy z dużymi porządnie podtrzymującymi biustonoszami? muszę koniecznie się w takowy już zaopatrzyć!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
darlonek mnie bolała jakiś czas temu. Teraz przerzuciło sie na krzyż zwłaszcza jak dużo chodzę. Najczęściej jednak boli kość łonowa nawet przy obracaniu sie z boku na bok zwłaszcza po całym dniu.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej Dziewczyny!

Przyjmiecie mnie do swojego grona? Wiem, ze trochę późno, ale jakoś wcześniej tyle przebojów z ciążą że nie miałam glowy.

Jestem Mamą Marcową z 2011 i tym razem wyszedł kwiecień, więc podobnie. Służę radą i pomocą co do dzieci urodzonych w tym terminie:)

Jestem ponownie leżąca także jednoczę się ze wszystkimi polegującymi. U mnie niestety nie sprawdza się powiedzenie że każda ciąża inna:)

Bunkier - ja z tych biuściastych - w tej chwili 70G. Świetne staniki są w Lingerii na Dmowskiego, ale są masakrycznie drogie, min. 200 zl. Też na Dmowskiego jest sklep z polskimi markami biustonoszy D plus i ceny już dużo rozsądniejsze. A myślę, że rozmiar tak lata że nie ma co szaleć z wydawaniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
heloł margos;)) dżizys 200 zł? kurka mój biust nigdy nie był tyle wart hehe
Współczuję Ci leżenia!!! ja ledwo znoszę to, że już muszę wolniej chodzić albo ogólnie na wsio uważać i prosić czasami o pomoc bo mi ciężko się schylać..a co dopiero jakbym musiala leżeć!?
Ja mimo swoich poważnych lat;p ( 32 l.) przeżywam pierwszą ciążę i już mam dość heh
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też nie jestem wielką fanką tego stanu, ale czego się nie robi dla własnych dzieci;)

Leżenie da się przeżyć. Choć z 3,5 latkiem jest nieco ciężej niż bez dziecka...ale dajemy rade. Grunt, że nie w szpitalu.

Wiesz co...cuda robią te staniki...ale z cenami naprawdę przeginają.:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Margos, witaj!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny,
strasznie długo mnie nie było. Miałam kupę roboty na sam koniec, żeby wszystko podomykać, co się dało to zakończyć itd. Jakoś poszło i od dziś, a oficjalnie od jutra, jestem na zwolnieniu. Mam zamiar trochę odpocząć w końcu :)
Zresztą pewnie będę miała do tego dużo sposobności, bo spodziewam się, że ZUS moża zapukać do drzwi, więc będę wegetować w domku ;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A no i najważniejsze...
Już wiem. Będzie DZIEWCZYNKA :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
panna-Anna a dziewuszką to już się nie chwalisz :P Fakt dawno Cię nie było już zaczęłam sie martwić. Jak sie czujecie? Z tego co sie orientuję nie robią kontroli na zwolnieniu ciążowym...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A no pochwaliłaś sie jednak :) Jaka juz jest duża?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witamy Margos, rozgosc się :D
Bunkier w kwestii biustu niestety nie pomogę, bo ja nigdy biusciata nie byłam ;)
Ania no w końcu! Też już się niepokoilam co z Tobą, gratuluję coreczki! :D
Fajne imię, ja mam babcię Felkę :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Beti Tobie również gratuluję poznania płci :) coś nagle zrobił się wysyp dziewczynek ;)
Może zaktualizujemy listę o imiona? O ile większość ma już pomysły :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
-Marzec-

02.03 - Eweliina- dziewczynka :)
04.03 - jaydee
05.03 - Vika - dziewczynka :)
09.03 - Ineskaa - chłopiec :)
10.03 - wisienka3107
15.03 - Flatershine-dziewczynka:)
18.03 - Justas
21.03 - jonczyk.malgorzata - chłopiec :)
26.03 - darlonek - dziewczynka :)
27.03 - panna-anna - dziewczynka :) FELICJA
27.03 - Lucky83 - dziewczynka :) HANIA
27.03 - TaLala - chłopiec :)

-Kwiecień-

02.04 - Agi8877
02.04 - gosiaczek.k
05.04 - Kanika - chłopiec :)
07.04 - sasanka
10.04 - aandzia
14.04 - Palinkaa
17.04 - kruszynka82 - chłopiec :)
17.04 - beti1982
20.04 - ciekawaforumka
22.04 - Patla
23.04 - bunkier.ad - chłopiec:)
27.04 - jagodzianka - chłopiec:)
27.04 - emka

Dopisujcie resztę :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Marzec-

02.03 - Eweliina- dziewczynka :)
04.03 - jaydee
05.03 - Vika - dziewczynka :)
09.03 - Ineskaa - chłopiec :)
10.03 - wisienka3107
15.03 - Flatershine-dziewczynka:)
18.03 - Justas
21.03 - jonczyk.malgorzata - chłopiec :)
26.03 - darlonek - dziewczynka :) KORNELIA
27.03 - panna-anna - dziewczynka :) FELICJA
27.03 - Lucky83 - dziewczynka :) HANIA
27.03 - TaLala - chłopiec :)

-Kwiecień-

02.04 - Agi8877
02.04 - gosiaczek.k
05.04 - Kanika - chłopiec :)
07.04 - sasanka
10.04 - aandzia
14.04 - Palinkaa
17.04 - kruszynka82 - chłopiec :)
17.04 - beti1982 - dziewczynka :)
20.04 - ciekawaforumka
22.04 - Patla
23.04 - bunkier.ad - chłopiec:)
27.04 - jagodzianka - chłopiec:)
27.04 - emka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Marzec-

02.03 - Eweliina- dziewczynka :)
04.03 - jaydee
05.03 - Vika - dziewczynka :)
09.03 - Ineskaa - chłopiec :)
10.03 - wisienka3107
15.03 - Flatershine-dziewczynka:)
18.03 - Justas
21.03 - jonczyk.malgorzata - chłopiec :)
26.03 - darlonek - dziewczynka :) KORNELIA
27.03 - panna-anna - dziewczynka :) FELICJA
27.03 - Lucky83 - dziewczynka :) HANIA
27.03 - TaLala - chłopiec :)

-Kwiecień-

02.04 - Agi8877
02.04 - gosiaczek.k
05.04 - Kanika - chłopiec :)
07.04 - sasanka
10.04 - aandzia
14.04 - Palinkaa
17.04 - kruszynka82 - chłopiec :)
17.04 - beti1982 - dziewczynka :)
17.04 - margos_99
20.04 - ciekawaforumka
22.04 - Patla
23.04 - bunkier.ad - chłopiec:)
27.04 - jagodzianka - chłopiec:)
27.04 - emka

To ja się dopisuję. Niestety nadal nie znamy płci bo się wstydniś ostro zasłaniał. Może jutro, bo mam wizytę. Ale jakoś zawsze tak czułam ze będzie drugi chłopak...zobaczymy.

panna-anna- piękne imię, przepiękne!

Dziewczyny, a wpisujemy szpitale w których chcemy rodzić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Marzec-

02.03 - Eweliina- dziewczynka :)
04.03 - jaydee
05.03 - Vika - dziewczynka :)
09.03 - Ineskaa - chłopiec :)
10.03 - wisienka3107
15.03 - Flatershine-dziewczynka:)
18.03 - Justas
21.03 - jonczyk.malgorzata - chłopiec :)
26.03 - darlonek - dziewczynka :) KORNELIA
27.03 - panna-anna - dziewczynka :) FELICJA
27.03 - Lucky83 - dziewczynka :) HANIA
27.03 - TaLala - chłopiec :)

-Kwiecień-

02.04 - Agi8877
02.04 - gosiaczek.k
05.04 - Kanika - chłopiec :)
07.04 - sasanka
10.04 - aandzia
14.04 - Palinkaa
17.04 - kruszynka82 - chłopiec :)
17.04 - beti1982 - dziewczynka :)
17.04 - margos99
20.04 - ciekawaforumka
22.04 - Patla
23.04 - bunkier.ad - chłopiec:)
27.04 - jagodzianka - chłopiec:)
27.04 - emka

Wybaczcie za zaśmiecanie, ale jakiś znaczek mi się wstawił niepotrzebnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, dziękuję za komplementy. Zawsze podobały mi się wszystkie imiona zakończone na -icja, wszelkie Alicje i Delicje ;) A babcia męża miała na imię Felicja, więc decyzja była oczywista :)

A kontroli boję się, bo prowadziłam własną działalność 1-os, a takie są najchętniej kontrolowane. Księgowa mnie bardzo ostrzegała, więc od jutra kwitnę w domu ;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hejka.
Witam nową mamusie:)

Ja nie mam pomyslu do imienia i w końcu bedzie tak, że na porodówce będziemy wybierać:) Mam kilka typów oczywiście ale córka ma swoje mąż swoje i ciężko dojść nam do kompromisu,ehh.

Ostatnio z przyczyn oczywistych trochę się nudzę i też zaczęłam myśleć o świętach. Już w glowie tworzę dekoracje, które w tym roku chcę zrobić z dziećmi, w końcu mamy na to czas:)

i oczywiscie zapomniałam co chciałam pisać.... ehh te ciążowe dolegliwosci:p
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Również witam nową mamę :)

Dziewczyny jak ja Wam zazdroszczę, że znacie już płeć, ja nie mogę się doczekać. Teraz usg mam za 2 tygodnie i mam nadzieję, że w końcu się dowiem kogo noszę w brzuszku :) Wszyscy mi mówią, że będzie chłopak a ja myślę, że dziewczynka :)

Miałam dziś wizytę u lekarza i znowu usłyszałam same niepokojące informacje. Teraz walczę z anemią i po 2 tygodniach brania żelaza wyniki zamiast się poprawić to się pogorszyły. Lekarz zwiększył mi znacznie dawkę i mam nadzieję, że w końcu mi się polepszy.

Co do świąt to również nie mogę się doczekać. Może też dlatego, że w końcu pojadę do rodziców i zobaczę swoją rodzinkę ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Marzec-

02.03 - Eweliina- dziewczynka :)
04.03 - jaydee
05.03 - Vika - dziewczynka :)
09.03 - Ineskaa - chłopiec :)
10.03 - wisienka3107
15.03 - Flatershine-dziewczynka:)
18.03 - Justas
21.03 - jonczyk.malgorzata - chłopiec :)
26.03 - darlonek - dziewczynka :) KORNELIA
27.03 - panna-anna - dziewczynka :) FELICJA
27.03 - Lucky83 - dziewczynka :) HANIA
27.03 - TaLala - chłopiec :)

-Kwiecień-

02.04 - Agi8877
02.04 - gosiaczek.k
05.04 - Kanika - chłopiec :)
07.04 - sasanka
10.04 - aandzia
14.04 - Palinkaa
17.04 - kruszynka82 - chłopiec :)
17.04 - beti1982 - dziewczynka :)
17.04 - margos99
20.04 - ciekawaforumka
22.04 - Patla
23.04 - bunkier.ad - chłopiec:) SEBASTIAN
27.04 - jagodzianka - chłopiec:)
27.04 - emka

To i ja dopisuję swoje imię;)) i nie dziwota, że cieszymy się świętami itp..w końcu to będą wyjątkowo ciążowe święta a my w centrum uwagi:)) u mnie to pierwsze maleństwo w rodzinie więc tym bardziej:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
prosze dopiszcie imie mojej corki Lilianna :)
u nas hmm lekkie zmiany , mala za nisko siedzi ( tu w uk nie badaja gin wiec nie wiem jak wyglada sytuacja z szyjka). ale akurcze mam dosc czeste ... i mam odpkczywac .. hmm z 23msc szkrabem nis da sie .. nke mam nikogo do pomocy .

co do swiat ,chcialabym aby ich nie bylo. pierwsze swieta bez rodzicow. ale za to pierwsze z tesciami ( ktorych nie znosze heh)

witam nowa mamusie :*
na kazda przyjdzie pora na poznanie plci :)

trzymajcie sie cieplo kochane :*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ciekawa, popieram dziewczyny, które Ci radzą iść na zwolnienie. Ja akurat zamierzam pracować, jak długo będę w stanie, ale mam spokojną, siedzącą pracę i ciąża nie jest zagrożona, więc nie ma przeciwwskazań.

Witaj Margos, myślę, że Twoje rady doświadczonej mamy nam się przydadzą :)

Też już nie mogę się doczekać świąt. Te będą inne, choćby dlatego, że nie będziemy mogły jeść wszystkiego z wigilijnego stołu, nad czym ubolewam niepomiernie :)

Z mam z początku marca tylko ja nie znam płci :/ Może w poniedziałek w końcu dzidzia się pokaże z właściwej strony... Ale jak będzie dziewczynka, to chyba nazwiemy ją Kornelia - to imię chodziło za mną jeszcze przed ciążą :)

Wczoraj zapisałam się do szkoły rodzenia - Super Mama we Wrzeszczu, kurs od 2 grudnia. Kupiłam też w Biedronce proszki Lovela do prania ubrań niemowląt (wychodziły taniej niż w innych sklepach) i karton pampersów Dada w rozmiarze 2. Mam nadzieję, że zapas się nie zmarnuje :) Ogólnie mają teraz w Biedrze trochę rzeczy dla maluchów, ale na pierwsze zakupy mi wystarczyło :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewelino dopisałam;)

Marzec-

02.03 - Eweliina- dziewczynka :) LILIANNA
04.03 - jaydee
05.03 - Vika - dziewczynka :)
09.03 - Ineskaa - chłopiec :)
10.03 - wisienka3107
15.03 - Flatershine-dziewczynka:)
18.03 - Justas
21.03 - jonczyk.malgorzata - chłopiec :)
26.03 - darlonek - dziewczynka :) KORNELIA
27.03 - panna-anna - dziewczynka :) FELICJA
27.03 - Lucky83 - dziewczynka :) HANIA
27.03 - TaLala - chłopiec :)

-Kwiecień-

02.04 - Agi8877
02.04 - gosiaczek.k
05.04 - Kanika - chłopiec :)
07.04 - sasanka
10.04 - aandzia
14.04 - Palinkaa
17.04 - kruszynka82 - chłopiec :)
17.04 - beti1982 - dziewczynka :)
17.04 - margos99
20.04 - ciekawaforumka
22.04 - Patla
23.04 - bunkier.ad - chłopiec:) SEBASTIAN
27.04 - jagodzianka - chłopiec:)
27.04 - emka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej! tez zapisalam sie do szkoly rodzenia we Wrzeszczu, ale kurs od 22 grudnia, nie wiedzialam ze byla tez opcja 2 grudnia :/ czuje ruchy malenstwa (tak jakby sie turlalo) od dobrego tygodnia, wczoraj wybitnie mocno sie ruszal (pewnie dlatego ze bylismy w kinie i zaskoczony byl taka iloscia dzwiekow). Generalnie czuje sie dobrze, choc w tygodniu mam jeden/dwa dni gdzie doslownie nie wychodze z lozka, wymiotuje itp. Jakos mam wrazenie ze czas zaczal szybciej plynac, podobno 2ga polowa ciazy szybciej mija :) na swieta czekam od dawna! :)
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co do imienia to niestety jest problem, zadne jakos wybitnie mi sie nie podoba i nie moge jakos wyobrazic sobie co by pasowalo do mojego dziecka :/ Mamy 2 typy, ale nie mam przekonania do zadnego z nich :(
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jaydee, a dlaczego planujesz odmawiać sobie czegoś z wigilijnego stołu? Ja tam mam zamiar najeść się za wszystkie czasy. Na ograniczenia przyjdzie czas jak zaczniemy karmić, na razie trzeba korzystać. :-)

My imienia też jeszcze nie wybieramy. Poczekamy do porodu.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tez zamierzam nie odmawiac sobie niczego. Zupka z prawdziwkow - na to czekam najbardziej :)
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hmm a czego nie możemy jeść? czy o czymś nie wiem?:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie, czego nie mozemy i dlaczego? Bo ja też planuję poszalec w swieta, zwłaszcza, ze teraz nie mam jakiegoś super apetytu, to w święta sobie nadrobię :P
Jaydee mnie Kornelia też urzekla jakiś czas temu, jeszcze zastanawialismy się nad Pola, ale zostaje Nelka :)
Ja do Super Mamy zapisalam się od 1 grudnia, ale oddział Pruszcz Gd ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dziękuję dziewczyny jeszcze za wasze rady odnośnie zwolnienia. Decyzję już chyba podjęłam. :)

Odnośnie jedzenia na święta.....na samą myśl leci mi ślina :P Wystrzegać się trzeba chyba tylko rzeczy surowych typu tatar....a na świątecznym stole u nas tego nie ma. Więc planuje chłonąć wszystko co dobre i pachnące :P

TaLala - Wczoraj wyczytałam w "Języku niemowląt" T. Hogg, że kobieta karmiąca powinna jeść wszystko. Ograniczać jedynie pokarmy uczulające, do których powinno się wracać za 3 tygodnie. Ciekawe jak ta teoria ma się z praktyką :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na warsztatach "Mamo to ja" położna mówiła, że podczas karmienia je się dokładnie to co podczas ciąży ponieważ dziecko zna już te smaki...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyli to jednak prawda. :)

Ja najbardziej się obawiam uczulenia na truskawki a sezon w czerwcu. Jestem w stanie wszytstkiego sobie odmówić ale truskawek NIEEE :P Nawet teraz zjadam koktajl bo miałam zamrożone :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jaydee też zapisałam się od 2.12 :) W takim razie będziemy miały okazję się poznać :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Darlonek plusikujesz swoje własne wypowiedzi?:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja chyba zawitam na kilka spotkań od 29 listopada na przymorzu, trochę gimnastyki tez się przyda
U nas ciężko z imieniem na razie Maja albo Paulina tak wybrały dzieciaki
W dwójkę ciężko wybrać imię a co dopiero w czwórkę
Wreszcie zaliczyłam glukozę 75 g, da się przeżyć, ale jeszcze teraz jak pomyśle o tym to mi niedobrze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Naprawdę dajcie spokój z tym plusikowaniem. Irytuje mnie to i mam naprawdę ochotę wypisać się z tego forum. Co my w przedszkolu jesteśmy? Po to tu się zapisujemy, żeby się oceniać?! Sorry dziewczyny, ale dziś mi się ulało. Osoba, która przy każdej wypowiedzi darlonka wstawia minus ma coś z głową i powinna się leczyć! Był czas, że nie zwracałam na to uwagi, ale to jakiś psychopata/tka skoro nadal nie daje sobie spokoju!
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, nie chciałabym Was zniechęcać, ale niestety w przypadku karmienia piersią teoria często bardzo mija się z praktyką. Wierzę, że są takie dzieci, które tolerują wszystko od początku, ale mając w głowie doświadczenie swoje i koleżanek wiem, że to naprawdę są wyjątki. Ja też w pierwszej ciąży zarzekałam się, że będę jadła wszystko. Niestety dziecko mocno zweryfikowało moje plany. To samo powtórzyło się przy drugim dziecku, niestety z jeszcze większym natężeniem. Kolki to niestety zmora pierwszych kilku miesięcy, której tylko nieliczni rodzice nie doświadczają. Dlatego wszystkie teorie i dobre rady należy podzielić przez cztery, niestety. ;-)

Natomiast jeśli chodzi o potrawy wigilijne, to nie przypominam sobie takich, które miałyby być niedozwolone dla kobiety w ciąży. Chyba, że faktycznie macie zamiar w święta wsuwać tatara. ;-) Także spokojnie cieszcie się tym stanem i związanym z nim przywilejami.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej Dziewczyny,

Lucky - bez nerwów, nie zwracaj na to uwago. To jest niestety minus otwartego forum, że czytać może kto chce i wątpie żeby to była osoba z tego forum, prędzej jednak jakaś podczytująca...nie ma co sobie psuć humorów w każdym razie.

Kanika - podczytuję Was od dawna i strasznie Ci współczuję Twoich dolegliwości...pociesz się może tym, że to królewska dolegliwość, podobno księżna Kate też wymiotowała długo:) A tak serio - ja już chyba wolę swoje leżenie.

Jaydee - ja też się wlaśnie zastanawiałam czego sobie będziesz odmawiać?:)

Ja niestety muszę sobie odmówić słodyczy, białego pieczywa, jasnych makaronów...i wielu innych miłych rzeczy. W poprzedniej ciąży miałam cukrzycę i niestety w tej pomiary cukrów już zaczynają na to wskazywać. Więc znowu dieta i pokłute palce...dobrze chociaż że Wigilia jest akurat dość miła dla cukrów...

Ja byłam dzisiaj na wizycie, nadal muszę odpoczywać, ale mogę już chodzić po domu (JUPI!). Na początku grudnia czeka mnie założenie pessara i potem oszczędne, ale jednak normalne życie...nie mogę się doczekać.

I tak Was czytam i się zastanawiam czy to te hormony tak robią, że tych świąt się tak chce?? Ja to bym najchętniej już miała choinkę, puściła kolędy albo bujała się do "Last Christmas", któego normalnie nie znoszę...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeju, ja nawet nie widze tych plusow i minusow, nie zwracajcie na to uwagi bo to nie ma znaczenia ani sensu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co do diety Matki Karmiącej...ja też się zarzekałam, że będę jeść wszystko. Potem zaczęły się kłopoty brzuszkowe i zaczęłam eliminować....ostatecznie miałam już tak dość, że stwierdziłam, że chyba rzuce karmienie w cholerę. I wtedy zaryzykowałam i znowu zaczęłam jeść wszystko...i z tych wszystkich przygód dla mnie był jeden wniosek...czy jadłam czy nie jadłam - problemy z brzuszkiem były były były...aż się skończyły. I to co jadłam nie miało na to wpływu.Tym razem znowu mam postanowienie jeść wszystko, ale zgadzam się z Talala - że to i tak potem życie zweryfikuje w jedną albo w drugą:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też nie zamierzam sobie niczego odmawiać w świeta, chociaz z pierogami i uszkami z grzybów będę uważać, bo jednak są ciężkostrawne, a po żelazie teraz mnie niestety zaparcia dopadły i pewnie już nie przejdą do końca ciąży:( no i bigosik też jednak wzdyma, więc pokuszę się tylko degustacyjnie:) rowniez wyczytałam własnie u tracy hogg żeby jeść wszystko podczas karmienia, ale to pewnie weryfikuje już samo dziecko, bo kazde jest inne, więc poczekamy-zobaczymy, ja niestety przyjmuję też do wiadomości, że nie bedę mogła karmić, bo będę musiała wrócić do leków sprzed ciąży, których podczas karmienia brać nie można, niestety zamienniki nie wchodzą w grę, ale to jeszcze do ustalenia z lekarzami.
a propos tego, że dziecko z ciąży zna smaki, to prawda, od około 20 tyg. wody płodowe przyjmują smak tego co jemy, a dzidziuś je zaczyna połykać i ma już kubki smakowe, tak więc stopniowo się hartuje i rzeczywiście, może być tak, że będzie np. uwielbiał banany, bo dużo jadłyśmy w ciąży itd:))) heh, to wyczytałam w "w oczekiwaniu na dziecko", w ogóle obkupiliśmy się już na początku kilkoma wielkimi tomami dla mam i tatków:))mąż już przez wszystkie prawie przebrnął, ja jestem w połowie.teraz polujemy na jakies książki o BLW, może doswiadczone mamy, które stosowały coś polecą?

też w biedrze zakupiłam kocyk i pościel disneya, gatunkowo może nie rewelacyjne, ale zawsze na zmianę się przyda.

mój szkrabik rusza się intensywniej o określonych proach, np. zawsze najbardziej z godzine około 17, tak po obiedzie:)) kornelka ladne imie:) chociaz my dla dziewczynki mielismy wybrane wlasnie pola, wiec jakby nastepna byla coreczka to na bank bedzie pola, a dla naszego okrusza jeszcze dumamy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Melduję się po wizycie. Moja kruszynka waży ok 900g i ma bardzo długą kość udową :) Głowa na dole, przytulona do łożyska więc było widać nos i oczodoły :)
Za tydzien czeka mnie glukoza:)

Z karmieniem to fakt, ze wyjdzie w praniu. Najlepiej nie nastawiać się na nic konkretnego. Jeść normalnie to co zawsze ale np czekoladę w małych ilościach. Z nabiałem też lepiej nie szaleć typu 2 szklanki mleka i 2 jogurty dziennie. Lepiej powoli w małych ilościach. No i ja na pewno nie będę jadła wzdymaczy na początku bo potem na bank noc nieprzespana :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Apropos wzdymaczy to mało nie pękłam ze śmiechu jak na pierwszy obiad po porodzie na klinicznej podali kapuśniak, a na drugie mięcho i brokuły i kalafior...oczywiście rozgotowane na papkę taką - mniami:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Haha sorry, ale trochę mnie to rozbawilo :D nawet nie zauwazylam tych plusów, to że minusy są to wiem, bo mam swojego prywatnego trolla, któremu nie wiem co zrobilam, ale widocznie czuje silną potrzebę, żeby robić mi na zlosc ;) i juz dawno nie zwracamy na to uwagi, a widocznie ktoś się solidaryzuje ze mną i robi w drugą stroną za co dziękuję :) wczesniej nie zauwazylam sorki :P
Nie czuję potrzeby plusowania swoich wypowiedzi i dziwie się, że wzbudzam takie zainteresowanie, ale niech będzie, jest weselej :D
P.S. Kamiko aż dziwne, że nie zwrocilas uwagi na minusy ;> i tak na marginesie właśnie sprawdziłam i nie da się plusowac ani minusowac swojej wypowiedzi, pojawia się komunikat "to twoja opinia" i nidyrydy, więc musisz szukać dalej winowajcy :P
Lucky spokojnie, olac to ;) :*
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Margos, dobre. :-)
A w ogóle uwielbiam szpitalne obiady. Teraz jak leżałam te dwa tygodnie to były główną atrakcją dnia.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
darlonek - ja tam Ci zazdroszę...jakież emocje wzbudzasz w ludziach:)

TaLaLa - opowiadaj - co było? Klasyczne łazanki były? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam sie po dzisiejszej glukozie, tfeeee :) ale dalam rade :)
ja na poczatku zwracałam uwage, a teraz olewam temat + i -

co do swiat to bylam z mlodym ostatnio w auchan a ten, mamo czy ty to widzisz, a ja sie pytam, ale co? idą świetą :D moj kochany 4 latek

dzis mialam fajny sen, snilo mi sie, ze mialam cesarke na plecach :D

co do soboty, aktualne ? ]

ciesze sie, ze mamy nowa mamusie, witaj :)
@panna anna - gratatuluje cory ;) fajnie jak juz sie wie, kto mieszka w brzusiu
[url]www.facebook.com/malgorzatajonczyk.fotografia[/url]
[url]www.malgorzatajonczyk.pl[/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do Świąt to też o nich myślę :)
Z takich tradycyjnych dań, to pewnie możemy jeść wszystko. Może tylko ze słodyczami uważać, żeby na raz całej blachy makowca nie wpałaszować - ja bym była do tego zdolna ;)
Ja unikam serów pleśniowych i wędzonek tzn wędlin typu polędwica łososiowa - surowa, mocno wędzona. Tego mi akurat brakuje :)

Co do trollowania - na forum weselnika miałam takiego "anty-fana", który też minusował wszystkie moje wypowiedzi. Żebym chociaż miała tak kontrowersyjne poglądy, żeby takie emocje wzbudzać ;) ale dostawałam za wszystko :D

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Margos, hehe, wszystko było. Nawet naleśniki z serem, sosem karmelowym i frużeliną jagodową. I nawet wątróbka była pyszna, a zwykle nie tykam. ;-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
panna-anna - ja też unikałam serów pleśniowych dopóki mi nie uświadomiono, ze "zakaz" tyczy się serów z mleka niepasteryzowanego, a okazuje się, że w naszych sklepach większość jest z pasteryzowanego...więc ja jem:) Wędzonego łososia nie jem...a mam ochotę:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
TaLaLa - jakie frykasy!!! No to się chyba pozmieniało odkąd jadłam w szpitalu ostatni raz:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, też słyszałam, że to dotyczy tylko niepasteryzowanego mleka, ale jedna dietetyczka z którą rozmawiałam, stwierdziła, że trzeba unikać ze względu na obeność plesni i ryzyko zakażenia listeriozą.
Nie wiem, ile w tym prawdy, ale przestraszyłam się na tyle, że stwiedziłam, że jakoś się powstrzymam :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja na sery pleśniowe sobie pozwalałam od czasu do czasu. Ale ja to nawet jadłam metkę, bo miałam taką ochotę, że nie mogłam się powstrzymać.

Margos, to najświeższe menu z Wojewódzkiego. ;-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie listerioza jest w niepasteryzowanym:) Ale pleśń pewnie nie jest jakoś wybitnie zdrowa...ale od czasu do czasu;) Uwielbiam pleśniaki więc jestem w stanie wymyślić dużo wymówek:D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
TaLaLa - no to naprawdę nieźle w tym wojewódzkim:) Naleśniki z frużeliną to może nie najzdrowsza rzecz na świecie, ale na pewno lepsza niż łazanki z klinicznej:) Chociaż i tak najlepsze były śniadania dla kobiet z cukrzycą ciążową. Suchy chleb i jeden plaster wędliny...pyyychota:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oj, wiem coś o tym. Też przerabiałam cukrzycę. Akurat pod tym względem w Wojewódzkim podobnie. :-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jonczyk.malgorzata- spotkanie chyba aktualne, tylko coś cicho zrobiło się na ten temat, a już jutro sobota... O której Wam pasuje? Darlonek mówiła coś że koło południa będzie się zbierać więc może koło 10 co?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Margos sama jestem w szoku, chyba zacznie mi to schlebiac, że ktoś tak wnikliwie się mną interesuje :D normalnie celebrytka :D

Panna Anna dzizas czyli jest więcej psychopatów, albo to ten sam/a tylko teraz przerzucił/a się na mnie :P też nie wiem co takiego piszę, że kogoś tak denerwuję, myślę, że to jest odwet za to, że osmielilam się skomentować fakt minusowania wcześniejszych wypowiedzi innych dziewczyn. Ale fakt faktem dodanie mi minusa przy poscie, odnośnie tego, że po badaniu okazało sie , że moje dziecko jest zdrowe i będzie to dziewczynka było po prostu chamskie. Ale to już świadczy o tej osobie i takie złośliwości prędzej czy później do tej osoby wrócą :)
A ja mam juz pomysł jak zaradzić takim zachowaniom, ale to później :)

Co do serów plesniowych to ja też raz na jakiś czas sobie pozwalam, bo je uwielbiam ;)

A jeśli chodzi o spotkanko to myślę, ze aktualne, bo nikt nie zgłaszał sprzeciwu ;) To co jutro o 12 w Café Retro? Czy wolicie pod Lotem? Może nowe dziewczyny chcą dołączyć? :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Może lepiej pod Lotem... Nigdy tam nie byłam i wolałabym nie błądzić :P
Co do godziny- jak najbardziej ok.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi pasuje każda godzina :) a co do jedzenia, to po porodzie daja ci jedna kanapke, bylam tak głodna, że połózna oddało mi swoje śniadanie, bo urodziłam o 17:30 i się nie załapałam już na kolacje. więc warto zabrać ze sobą kanapkę na porodówkę. nie jadlam nic caly dzien, porod i dostalam takiego pakmana ze mimo tych kanapek polzonej marzylam o sniadaniu szpitalnym. fajnie, ze widzimi sie jutro, ale ja dalej po tej glukozie mam slodycz w gebie, pije wode i mam wrazenie, ze pije wode z cukrem :) wiec jutro herbatke z cytrynka zamowie :)
[url]www.facebook.com/malgorzatajonczyk.fotografia[/url]
[url]www.malgorzatajonczyk.pl[/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej,
Ale macie fajnie, ze możecie się spotkać:( Zazdraszczam sobie po cichutku i mam nadzieję, że jak już mi założą pessar to będę mogła dołączyć:)

jonczyk.małgorzata - ja też byłam straszliwie głodna po porodzie i mimo że było już po obiedzie to wybłagałam położną na tej sali poporodowej żeby coś mi jednak znalazła...i znalazł się obiad. Pewnie był obiektywnie okropny - ale w moim odczuciu to był jeden z najlepszych obiadów w życiu. Do dzisiaj pamiętam nawet wygląd talerza, a to już 4 lata.

Apropos glukozy - czy któraś z Was ma już wyrok?:) Bo ja tak, niestety w pierwszej ciąży miałam i tym razem również mnie nie oszczędziło. Ale jakby co - nie taka cukrzyca straszna jak ją malują, więc nie ma się czego bać. Jest jeden ogromny plus. Wychodząc ze szpitala waży się sporo mniej niż przed ciążą:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny,
kurcze też bym się chętnie spotkała, ale boję się, że akurat panie z ZUS-u zajrzą, a mnie nie będzie w domu. To już jakaś paranoja, bo jak słyszę domofon, to zrywam się na równe nogi... a to oczywiście listonosz albo ulotki albo świadkowie Jehowy ;)
Czy ktoś słyszał o kontrolach w weekend? :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W soboty nigdy nie chodzą:) Tylko w godzinach urzędowania. Najpóźniej do 16. Zresztą nawet jak Cię nie będzie to piszesz pismo że byłaś u lekarza. Nic się nie dzieje, poza tym, że musisz mieć "wytłumaczenie".:) Także no stress:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@panna anna w soboty urzędy nie pracują a co do konrtoli to nawet jak by cie nie było. masz prawo iść do skelpu po jedzenie, lub do apteki przecież. A mi smutno trochę, bo musiałam zawiesić działalność i teraz sporo osób się odzywa na sesje, a ja mówię nie, zapraszam w kwietniu 2015 roku, bo wtedy planuje odwieszenie działalności. A moje dziecko ostatnio lubi zdjęcia więc cieszę się, że mam jednak komu robić zdjęcia, bo tak to byłoby mi smutno.

to co 10:00 jutro?
[url]www.facebook.com/malgorzatajonczyk.fotografia[/url]
[url]www.malgorzatajonczyk.pl[/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jutro o 12:00 pod Lotem- tam zbiórka i idziemy razem :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba mnie przekonałyście :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cieszę się bardzo. fajnie bedzie wasze mordki znów zobaczyć i brzuszki oczywiście :) no i poznać nowe mamusie oczywiście też :D
[url]www.facebook.com/malgorzatajonczyk.fotografia[/url]
[url]www.malgorzatajonczyk.pl[/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny od jakiegoś czasu śledze to forum, ale to moj pierwszy wpis. jestem w 23tc i termin mam na pierwszy dzień wiosny:):):) a spodziewam się chłopczyka
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam nową mamusię i gratuluję maleństwa :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@hapsikowa to tak jak ja :) a gdzie planujesz rodzić :) dopisz się do ostatniej listy ;P
[url]www.facebook.com/malgorzatajonczyk.fotografia[/url]
[url]www.malgorzatajonczyk.pl[/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
prawdopodobnie w Redłowie, mój luby chce zebym tam rodziła...ale jeszcze sama nie wiem, jestem z Torunia a w Gdyni mieszkam od miesiąca i nawet nie wiem gdzie co i jak:):):)
jak tylko obcykam co jak gdzie na tym forum to sie dopisze
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam nową mamę. :-)

I też zazdroszczę, może nawet nie tyle samego spotkania, co w ogóle możliwości wyjścia z domu czy przemieszczania się.

Margos, ja jeszcze nie wiem co z cukrem, ale mam nadzieję, że tym razem cukrzyca mnie ominie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Również witam nową mamę :)

Dziewczyny cieszę się na jutrzejsze spotkanie :) Godzina mi odpowiada. Mam tylko nadzieję, że dzidzia pozwoli mi dojechać tramwajem z przymorza. W ciąży źle znoszę tak długie podróże komunikacją miejską, ale mam nadzieję, że dam radę :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to ja odebralam wyniki glukozy, 84 po 2h 86 :) chyba jestem odporna na cukier :)
@talala jeszcze nadrobisz spcerki, bedzie cieplo to bedziesz mogla dlugo na dworzu przebywac :)

a ja studiowałam w Toruniu :)
[url]www.facebook.com/malgorzatajonczyk.fotografia[/url]
[url]www.malgorzatajonczyk.pl[/url] image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Za spacerami to ja akurat nie tęsknię, raczej za zwyczajnym wyjściem do ludzi.
Udanego spotkania, dziewczyny. :-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny a mialyscie jakies objawy sugerujace prolemy z cukrem? czy dopiero jak zrobilyscie badanie obciazenia glukoza uswiadomilyscie sobie ze moze byc problem? czy juz wczesniej cos Wam doskwieralo? pytam, bo czasem mam takie wrazenie, ze nagle robi mi sie strasznie slabo, szybko bije mi serce, i czuje jakbym wewnetrznie drzala...i o dziwo mam ochote na slodkie, zjem kawalek czekolady i po pol godz polezenia mija...ale mialam juz ak przed ciaza, w badaniach zawsze ok, ale zastanawiam sie czy nie mam predyspozycji do takich spadkow cukru i czy teraz w ciazy to nie zaowocuje cukrzyca:(((
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mnie glukoza dopiero czeka a póki co walcze ze zbyt wysokim ph moczu:(

Toruń piękne miasto ale zawsze mnie ciągnęło do morza
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jagodzianka, ja akurat nie miałam żadnych objawów. Wyszło po badaniu. Z resztą u mnie to był tylko 1mg powyżej normy, ale dietę cukrzycową i tak stosowałam. I nie sprawdziła się u mnie teoria, że cukrzycę ciążową mają najczęściej babeczki z nadmiarem kilogramów, nie miałam też problemów z cukrem w pierwszej ciąży, więc to było zupełne zaskoczenie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja niestety odpadam z jutrzejszego spotkania. Bawcie się dobrze Kobietki
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki Talalo:) troche sie boje tej cukrzycy, bo wydaje mi sie, ze mam predyspozycje, choc wlasnie chudzielcem jestem, no ale zobaczymy...

ph moczu także mam zasadowe, ale to już nagminnie od kilku lat i jakoś wcale nie jestem podatna na infekcje, mówia, że tak już mam i już:) teraz wcinam dużo cytrusów i piję wodę z cytryną hektolitrami na zaparcia, więc może ph troche spadło, co w ciąży jednak byłoby wskazane, żeby zmniejszyc ryzyko infekcji, spróbuj lykac zurwinke i duzo wit c (odkryłam ostatnio pomelo, jest pyszne i ma mega duzo wlasnie wit c:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny, ja też jestem Marcówką :-) Aktualnie 26tc. Macie jakieś forum zamknięte?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej Dziewczyny. Kiepsko sie dzis czuje, nie wiem czy dam rade przyjsc. Jezeli nie bede punktualnie to nie czekajcie na mnie :(
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jagodzianka -ja też nie miałam żadnych objawów...ani wtedy ani teraz. Wyszło mi dopiero w badaniu. Też nie mam jakiejś strasznej, ale dieta być musi. Niny nadwaga, historie w rodzinie itd. mogą zwiększać prawdopodobieństwa, ale w moim przypadku się to nie sprawdziło. Po prostu tak mam i tyle.

TaLaLa - trzymam kciuki w takim razie żeby Cię ominęło tym razem.

Miłego spotkania jutro Dziewczyny!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny niestety nie będzie mnie jutro :( Bardzo żałuję bo chciałam Was poznać, ale jeszcze może będzie ku temu okazja.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Green, witaj! Forum jest otwarte, rozgość się, napisz coś o sobie i dopisz się do ostatniej listy. :-)

Margos, we wtorek jadę do ginki, pewnie wtedy dostanę skierowanie na krzywą. Ale nawet gdyby coś tam wyszło, to chyba panikować już nie będę, bo faktcznie nie taka ta dieta straszna... ;-) Chociaż dla wygody i niepokłutych paluchów wolałabym nie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oj szkoda dziewuszki, ze Was nie będzie, ale może następnym razem się uda :) Kanika mam nadzieję, ze Ci przejdzie zle samopoczucie :)
Jaydee a Ty jak tam, wpadniesz?
To na chwilę obecną skład taki sam jak na warsztatach :D

Ja glukozę będę robić za tydz w sobotę, ciekawa jestem co tam wyjdzie.

A i witam nowe mamy :) dopisujcie się do listy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kanika - ten kurs super mamy we Wrzeszczu od 2 grudnia to dodatkowa oferta dla spóźnialskich - chciałam się zapisać na Przymorze, na 26.11, ale za późno się zgłosiłam, więc mi taki zaproponowali (Lucky, Ty też się spóźniłaś? :) Ale fajnie, że będziemy mogły się poznać :)).

Co do Wigilii: może nie ma potraw zakazanych, ale wiadomo, że powinnyśmy uważać na ciężkostrawne, których na świątecznym stole sporo: kapusta, grzyby, mak, poza tym ryby wędzone i z Bałtyku - mają dużo rtęci (przed tym wszystkim przestrzega artykuł w styczniowym "Mamo, to ja", który dostałam na warsztatach). No i ciasta z umiarem, z czym u mnie na pewno będzie ciężko :)

Małgorzata - prawie przez Ciebie oplułam ekran pastą do zębów, bo akurat je myłam, kiedy czytałam o Twoim śnie z cesarką na plecach :)

Jak chodzi o sery pleśniowe, to pierw też myślałam, że zakaz dotyczy tylko niepasteryzowanych, ale potem mnie uświadomiono, że listerioza i tak zagraża (choć raz na jakiś czas skubnę odrobinkę :))

Spotkanie pod Lotem o 12 - mi pasuje. A jak się rozpoznamy? Po brzuchach? :) (Ja niestety na warsztatach Was nie poznałam, więc nie wiem, jak wyglądacie).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jaydee tak zapisałam się na 2.12 nie dlatego, że się spóźniam bo zamierzałam iść od 22.12, ale dlatego że napisałaś o tym terminie :) (na stronce nic nie ma) :) także będziemy miały okazje spędzić razem trochę czasu :)
Co do rozpoznania się pod Lotem- brzuchu to podstawa :) ja będę w białej kurtce i pomarańczowym szaliku :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No proszę, to dobrze, że tu napisałam o tym terminie. Może jeszcze jakieś babeczki z naszego grona dołączą na kurs, o ile są miejsca? :)

Będę jutro wypatrywać biało-pomarańczowej istoty :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jaydee chyba kuli :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja czarny płaszcz i bordowy szalik :) no i brzuch :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja mam płaszczyk w taką czarno-białą kratkę, a szalik... jaki mi wpadnie w ręce ;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny tydzien temu skonczyłam antybiotyk a dzis znowu gardło zawalone, bolą migdały...
Co ja możemy na gardło????
Moje przedszkolaki ciągle częstują mnie chorobami...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja na gardlo bralam tabletki do ssania Prenalen dla ciężarnych i kupilam sobie jeszcze syrop. A lekarka zalecała mi jeszcze tymianek i podbial. No i plukalam gardziel wodą z solą. Wspolczuje chorobska, wracaj do zdrowka! :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja też na gardło brałam tabletki Prenalen do ssania. Ogólnie możemy brać leki ziołowe, Tantum Verde też jest polecane kobietom w ciąży.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na obniżenie ph żurawinke musze brać do końca ciąży i witaminke c też łykam, a cytrusów to jem kilogramami:) herbatki z cytryną i miodem też codziennie ale już przed ciążą miałam bakterie w moczu troche zaniedbałam to i się rozwinęło:(

do szkoły rodzenia też się zapisałam do supermamy ale na pogórzu w gdyni kurs od 2.12
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Darlonek, mojemu mężowi pani w apece nie sprzedała tymianku z podbiałem, bo ponoć któryś ze składników nie jest dozwolony w ciąży. Z resztą bardzo wielu ziół w ciąży nie wolno.
Ja polecam tabketki Isla. Na pewno są bezpieczne i skuteczne.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Marzec-

02.03 - Eweliina- dziewczynka :) LILIANNA
04.03 - jaydee
04.03 - blueapia
05.03 - Vika - dziewczynka :)
09.03 - Ineskaa - chłopiec :)
10.03 - wisienka3107
15.03 - Flatershine-dziewczynka:)
18.03 - Justas
21.03 - jonczyk.malgorzata - chłopiec :)
26.03 - darlonek - dziewczynka :) KORNELIA
27.03 - panna-anna - dziewczynka :) FELICJA
27.03 - Lucky83 - dziewczynka :) HANIA
27.03 - TaLala - chłopiec :)

-Kwiecień-

02.04 - Agi8877
02.04 - gosiaczek.k
05.04 - Kanika - chłopiec :)
07.04 - sasanka
10.04 - aandzia
14.04 - Palinkaa
17.04 - kruszynka82 - chłopiec :)
17.04 - beti1982 - dziewczynka :)
17.04 - margos99
20.04 - ciekawaforumka
22.04 - Patla
23.04 - bunkier.ad - chłopiec:) SEBASTIAN
27.04 - jagodzianka - chłopiec:)
27.04 - emka

nick green był już zajęty więc blueapia z terminem na 4 marca dopisuje się do listy :-) Pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć, Blueapia! Widzę, że termin porodu masz wyznaczony na ten sam dzień co ja :) I chyba też jeszcze nie znasz płci dziecka :) W jakim szpitalu planujesz rodzić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej! :-)
Wiesz co, pierwsze dziecko rodziłam w Wojewódzkim i drugie chyba też bo mam 5 minut do szpitala :D Płci nie znam, może 3 grudnia będę wiedziała...?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tak po cichu liczę, że może w najbliższy poniedziałek poznam płeć. Ale kilka razy już się tak przeliczyłam... :) A rodzić planuję na Zaspie albo Klinicznej, więc na porodówce raczej się nie spotkamy, nawet gdybyśmy miały faktycznie rodzić tego samego dnia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Według moich wyliczeń urodzę 8 marca :-)
A to Twoje pierwsze dziecko?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, pierwsze. A co do terminu, to 4.03 wychodzi z moich wyliczeń, ale wiadomo, że może być wcześniej lub później.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem czy zauważyłyście ale mamy 7 do 7 jeśli chodzi o ujawnioną już płeć maluchów :)
A tak w ogóle- dzięki za dzisiejsze spotkanie :) szkoda że nie było nas wiecej, ale moze jeszcze sie uda... :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To ile Was było na spotkaniu? I gdzie byłyście? W Retro?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny macie juz posciel dla maluchów? Jaka kupujecie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli o mnie chodzi, to ja mam dwie zmiany pościeli po starszym dziecku. Natomiast nie mam łóżeczka :-) i wózka. I jeśli się okaże, że będzie dziewczynka to zacznę kompletować ubranka bo chłopięcych ubrań mam sporo..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Talala - tak byłyśmy zgodnie z ustaleniami w Retro. Jeszcze tam nie byłam, świetny klimat. Było nas 5.
vika - pościel kupiłam na razie jedną bo w Akpolu jest do końca mies promocja na flanelową. Bardzo fajna, delikatna. Była za 33zl ale tego dnia co byłam, była mega przebrana. Może uda mi się jeszcze podjechać po drugą.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Marzec-

02.03 - Eweliina- dziewczynka :) LILIANNA
04.03 - jaydee
04.03 - blueapia
05.03 - Vika - dziewczynka :)
09.03 - Ineskaa - chłopiec :)
10.03 - wisienka3107
15.03 - Flatershine-dziewczynka:)
18.03 - Justas - dziewczynka :)
21.03 - jonczyk.malgorzata - chłopiec :)
26.03 - darlonek - dziewczynka :) KORNELIA
27.03 - panna-anna - dziewczynka :) FELICJA
27.03 - Lucky83 - dziewczynka :) HANIA
27.03 - TaLala - chłopiec :)

-Kwiecień-

02.04 - Agi8877
02.04 - gosiaczek.k
05.04 - Kanika - chłopiec :)
07.04 - sasanka
10.04 - aandzia
14.04 - Palinkaa
17.04 - kruszynka82 - chłopiec :)
17.04 - beti1982 - dziewczynka :)
17.04 - margos99
20.04 - ciekawaforumka
22.04 - Patla
23.04 - bunkier.ad - chłopiec:) SEBASTIAN
27.04 - jagodzianka - chłopiec:)
27.04 - emka

Dopisałam swoją dziewczynke,
Pamiętam jak rodziłam synka 4 lata temu to na forum większość rodziło się Panów, teraz chyba Panie górą :))
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to ładna gromadka się zebrała. :-) A Retro jest super. Baaaardzo lubię.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Spotkanko super :) aż mnie gardło bolalo od gadania :D
A pościeli jeszcze nie kupowalam.
Fajnie, że dziewczynki gonią chłopców, ciekawe która płeć przeważy :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Hej, hej

dziewczyny zazdroszczę Wam spotkania, następne muszę koniecznie zaliczyć:) Nie myślałam, że na zwolnieniu będzie mi tak brakować kontaktu z ludźmi, chętnie bym wróciła do pracy ale niestety nie mam jak.
Dziewczyny chcę iść na usg do jakiegoś lekarza w gdańsku lub w gdyni. Możecie mi kogoś polecić? Bardzo boli mnie krocze, nie mogę chodzić, mimo tego że staram się leżeć to jest coraz gorzej. Może maluch siedzi za nisko i uciska, muszę to sprawdzić, a mój w zasadzie powiedział, tylko tyle, że jak leżąc nie boli to mam leżeć. Jak dla mnie to za małe uzasadnienie. Chcę wiedzieć czemu mnie tak boli!
Co do pościeli to ja mam chyba 3 komplety, jak dla mnie wystarczająco.
Miłego dnia mamusie:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może nowy wątek? Ja w telefonie nie mam możliwości założenia, może któraś mamusia ma chwile?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ineskaa...to może być rozchodzące się spojenie łonowe. Ja miałam straszny z tym problem w pierwszej ciąży. Każdy ruch nogami to był ból. Przewracanie się z boku na bok - ból, siadanie - ból...Teraz też mi to dolega, ale już w nie tak znacznym stopniu, jak wówczas. Do gina możesz iść, rozwieje Twoje wątpliwości, uspokoi - jeśli tego potrzebujesz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://forum.trojmiasto.pl/?act=show_topic&topic=578037&c=1&k=160

Nowy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

dr Włodzimierz Sieg-opinie prowadzenie ciąży (20 odpowiedzi)

Jak w temacie proszę o opinie o tym lekarzu, zmieniam ginekologa w połowie ciąży i jestem...

Pit 2023 (3 odpowiedzi)

Czy ktoś rozliczył się i już otrzymał zwrot? Interesuje mnie II US w Gdyni i Wejherowo

Wyrwanie zęba 8 dolna- gdzie najlepiej? (7 odpowiedzi)

Witam. Gdzie w Gdańsku lub okolicach wyrwać 8 dolną. Niestety nie opłaca się jej leczyć. Jestem...

do góry