Widok

Mamusie listopadowo-grudniowe 2015 część 2

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
dziewczyny zapraszam do nowego watku bo tamten słabo sie juz otwiera:)

link do poprzedniego

http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-listopadowo-grudniowe-2015-r-t603782,1,160.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej Dziewczyny, od jakiegoś czasu przeglądam Wasze forum :) chciałabym dołączyć, jestem w 17 tyg, termin mam na 17 listopada :)
Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny czy któraś z Was robiła juz wyniki na toxoplazmoze? Odebrałam swój wynik i jestem trochę przerażona mój wynik IGG jest ponad 500 😢 całe szczęście jutro już mam wizytę. Jak to u Was wygląda?

Witamy ewela_07! 😊
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, witam w nowym wątku :-) moja mała juz coraz mocniej daje o sobie znac chociaz jest to baardzo nieregularnie. W środę ide na polowkowe, jeju jak ten czas leci, juz polowa za mną, jakos szybciej mi zlecialo niz w poprzedniej ciąży. Pozdrawiam dziewczyny i witam nowe mamy :-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam się i ja.
Ostatnio tylko podczytuję. Czuję się świetnie, brzuch rośnie. Czekamy na synka :) To będzie pierwszy chłopak w rodzinie od 28 lat :) Moja córeczka bardzo się cieszy.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Janka, super też już nie mogę się doczekać aż poczuję dzidzię ;) daj znać jak połówkowe, gdzie idziesz?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Klaudia, ja robiłam badania duuużo badań :D

Toxo mi wyszła negatywnie mam poziom 0 ale martwię się bo wolałabym mieć przeciwciała, bo teraz moje koty muszą iść na badania czy nie są nosicielami, a kasa z kranu nie leci :)

Zobaczysz co lekarz powie, może to własnie wynik który mówi o tym że już kiedyś miałaś toxo?

Ja chyba mam coś nie tak z moczem, mętny i za wysokie ph. Wizytę mam 18stego
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I witam nowe dziewczyny ! ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to chyba będzie czas by zaktualizować listę :)

A na toxo robiłaś same IgG czy IgM też?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A po co koty mają iść na badania? Jak wyjdzie, że sa nosicielami to co zrobisz? Po za tym skoro się do tej pory nie zaraziłaś to raczej się nie zarazisz. Głównym źródłem zakażenia toxo są niemyte warzywa/owoce oraz surowe mięso. Nie ma co przesadzać i wystarczy zachować higienę tego co jemy :) A trochę o toxo wiem, bo miałam przyjemność z nią pracować. Więc nie przejmuj się!! I nie stresuj kotów :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Amelia, wydaje mi się że nie przesadzam. Koty mam od urodzenia, wiem dużo o toxoi o samych kotach ;)

Stres dla kotów, nie przesadzajmy ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Heke, nie pamiętam hmn.. jak będę miała chwilkę to sprawdzę bo narazie siedze w pracy
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Innabajka ide do dr Olszewskiej, chodzę do niej od początku i poprzednia ciążę tez tam prowadzilam i jestem bardzo zadowolona.
U mnie te ruchy dzidzi to narazie sa sporadyczne, raz na 2 dni ale to z początku podobno normalne.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po dzisiejszej wizycie definitywnie będzie CÓRKA ❤ tak bardzo się cieszymy, mała ma już 16 cm ❤
A co do toxoplazmozy to lekarz stwierdził że przy moim ujemnym IGM ,wysokość IGG świadczy o tym że już tą chorobę przeszłam minimum 6 miesięcy temu. Także jest dobrze !😊
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja robiłam Przeciwciała anty - Toxoplasma gondii IgG i wyszło negatywnie
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Klaudia, gratuluje córci :*
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witajcie z nowym wątku. Jakiś czas byłam nieobecna z powodu choroby (angina) :( Brałam antybiotyki, ale na bazie penicyliny, więc dla maluszka całkiem bezpieczne. Kiedy wyleczyłam anginę, wróciłam do pracy i złapałam przeziębienie i tak 3 tygodnie spędziłam na L4 i męczącym kaszlem. Najgorsze, że dla kobiet w ciąży nie ma żadnych syropów przeciwkaszlowych, bo wszystkie oparte są na alkoholu. Musiałam zatem wyposażyć się w inhalator, kupiłam od razu taki, żeby później dziecko mogło używać, gdyby się przeziębiło.
Dbajcie o siebie dziewczyny, chorowanie w ciąży jest gorsze niż normalnie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewelina zdrowiej szybciutko ! :) szkoda że się tak rozchorowałaś :(:(

Ja odpukać, już dawno nie chorowałam i mam nadzieje że jutrzejsza pogoda pozwoli na plażowanie
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ojj coś wiem na ten temat. Mija już 2 miesiąc jak kaszlę. No ale jeszcze 2 tygodnie i wolne :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak minął wam weekend ?:) choróbska już sobie poszły?

Ja liczyłam na plaże w niedziele bo w sobotę byłam w pracy, jednak skończyło się na generalnych porządkach :/:/ już wyczekuje zwolnienia aż będę mogła wszystko wysprzątać porządnie bo narazie z czasem bardzo kiepsko

W czwartek idę na wizytę, szybko zleciało ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Inna Bajka dziękuję, już lepiej. Kaszel też ustępuje.
Ja wizytę mam w przyszły wtorek i już nie mogę się doczekać :)

Ewciuś polecam zakup inhalatora tłokowego, który z pewnością przyda się później maluszkowi w razie przeziębienia. Tylko dzięki inhalacjom tak szybko wypędziłam to choróbsko...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny co tak cichutko :) ?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No cichutko... chyba sezon urlopowy się zaczął :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej , ja dziś po połówkowym, moja malutka zdrowa jest i wszystko ok, także jestem bardzo szczęsliwa ;-)
A jak u was jak samopoczucie ? Mnie trochę przerazają upały, które pewnie niedługo nadejdą, a brzuch coraz większy to i ciężej chodzić będzie, jak z synem chodziłam w ciązy to też przez całe lato i nie wspominam tego przyjemnie, były straszne upały tak że wychodziłam tylko wieczorami
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja po wizycie, maleństwo ma 7,5cm :) serducho bije ładnie i widziałam że bardzo się rusza!

przezierność karkowa wyniosła 1mm ale lekarz mówił, że jest bardzo wyraźna więc za 2 tyg mam kontrolną wizytę a potem usg genetyczne. Trochę mnie to zdenerwowało :(:(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba na usg idę do dr. Lenckowskiej
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jutro idę na usg genetyczne. Jestem ciekawa jak to będzie- może będzie można stwierdzić płeć, choć to chyba jeszcze nie będzie 100% pewne. Miała już któraś z Was? Było przezpochwowe czy przezbrzuszne? :)

Poza tym czujemy się dobrze :) Dzisiaj trochę ból głowy dokucza, ale to chyba przez pogodę :/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba jeszcze za wcześnie na rozpoznanie płci...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Heke -Też myślę, że za wcześnie na poznanie płci ale kto wie ;) co do wykonania badania to nie wiem jak się je robi, ale chyba normalnie głowica na brzuszku.

Ja ciągle myślę o dzisiejszej wizycie czy dziecko na pewno zdrowe i bez wad genetycznych, chciałabym już mieć zrobione to usg genetyczne i wiedzieć na 100%

Czytałam że norma to 2,5mm a u nas jest 1 mm czyli raczej nie mam się co zamartwiać, lekarz zaczął mi tylko opowiadać o tym wszystkim że troszkę się wystraszyłam, dobrze że wizyta za 2 tyg.

26go mam obronę więc trzymajcie kciuki :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja poznałam płeć na początku 12 tygodnia i do tej pory, czyli do 26 tyg. nic się nie zmieniło, więc są szanse, że i Wy poznacie, jak się maluch odpowiednio ułoży :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam Mamusie :)

To i ja się przyłączam do tego zacnego grona :) Moje maleństwo ma 17 tyg i powinno się wykluć 1 grudnia :)

Jak Wasze samopoczucie...? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tu raczej nie ma nic wspólnego ulożenie bo w dopochwowym lekarz może obkręcać dzidziusia :) Ale w tak wczesnym tygodniu narządy są jeszcze nie rozwinięte...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To i ja dołączam :) 15 tydzień, termin na 14 grudnia.

A usg genetyczne miałam robione w 12 tygodniu ciąży. Początkowo przezpochwowe, ale okazało się, że maluszek ma ok. 5 cm i dalsza część badania była już przez brzuch. Dzidzia ma ok. 1,7 mm przezierności i wysokie tętno (około 170 ud/ minutę), ale to się okazało normą. Do tego pozostałe parametry również w normie. Badanie krwi (test Pappa) też wykazał niskie ryzyko wystąpienia wad. Więc nie ma wskazań do badań inwazyjnych :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam robione badania genetyczne miesiąc temu i zapytałam o płeć. Pani doktor dokładnie obejrzała maleństwo, ale niestety bardzo się wierciło (co wzbudzało u mnie cały czas śmiech), dlatego nie mogła na 100% stwierdzić, ale powiedziała, że wskazania na dziewczynkę, po 2 tygodniach mój lekarz to potwierdził. Badanie prenatalne robi się przez brzuch, ale jeśli dziecko jest ruchliwe, to podejmowane są próby przez pochwę - w moim przypadku tak było. I ma znaczenie czy dziecko leży spokojnie, czy się wierci - zarówno przy ustalaniu płci jak i uzyskania prawidłowego pomiaru badania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Drogie panie ja muszę się zapisać na badanie genetyczne tylko nie wiem do kogo, kogo możecie polecić??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jestem już w 18 tygodniu i cały czas mam dopochwowe. Lekarz mówił, że lepiej i więcej zobaczy :) Młody ma już 13cm :) Chyba połówkowe będę miała dopiero przez brzuch
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja ostatnie USG dopochwowe miałam w 13 tygodniu i wtedy mój lekarz również powiedział mi "co myśli " na temat płci maleństwa. Jak byłam tydzień temu czyli w 17 tygodniu to już miałam USG przez brzuch i płeć potwierdziła się ze wcześniejszymi myślami doktorka będzie babeczka ❤
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bym już chciała mieć chyba przezbrzuszne usg, bo ostatnio po przezpochwowym momentalnie złapałam jakąś infekcję. Ale może w sumie to nie ma związku, bo wtedy byłam trochę przeziębiona.
Od dwóch dni dokucza mi ból w okolicy kości ogonowej, a dzisiaj normalnie ciężko mi siadać i kucać przez to. Też tak macie?

InnaBajka, nie martw się NT 1mm. Powyżej 2,5mm to chyba dopiero są dalsze badania...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej.
A ja już się nie mogę doczekać kiedy będzie ciepło. Brzuch już dość widoczny i ogólnie ciężko mi się robi. Do tego sama jestem ( małż pracuje w Niemczech) i czuję się taka niesamodzielna i ograniczona. Zakupy robię na raty bo ciężarów nie będę nosić. Miałam mały remont i nie mogę ogarnąć mieszkania bo nie chcę ryzykować przesuwania szaf w moim stanie. Poza tym poranne ogarnianie 4 latki czasem mnie przerasta.
A z dzidziusiem wszystko ok. Wyraźnie czuję już ruchy, szczególnie po słodkim. Kolejna wizyta dopiero 6 lipca. Połówkowa. Rety kiedy to zleciało :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Heke, ja też mam bóle w tym miejscu :) ponoć normalne
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewciuś między nami widzę że jest dzień różnicy ja jeszcze wyraźnych ruchów nie czuje :( czasami takie bulgotanie. .. juz nie mogę się doczekać ruchów mojej Małej 💋
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Klaudia, nie martw się u każdego to zawsze inaczej, na pewno już zaraz będziesz wyraźnie czuła maleństwo :)

Powiem wam, że ja pogodą jestem mega zdołowana, raz słońce raz deszcz. Jak mam wolne to pada a jak idę do pracy to zazwyczaj jest ładnie :P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobrze, że jak będę już w 17-18 tyg idę na zwolnienie, a nie nudzi się wam troszkę na zwolnieniu? Nie dotyczy to raczej osób które już mają pociechy :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi się nie nudzi 😄 zawsze jest coś do zrobienia, i przynajmniej duuuuuużo czasu na spacery i odpoczynek 😊
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie marzy mi się odpoczywanie, spacerki, rower ;)

Dziewczyny a jak dbacie o skórę w ciąży? Skórę ciała oczywiście
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja od 6 tygodnia ciązy jestem na zwolneniu, obecnie 18 tydz. i mimo tego ze siedze do 17 sama to wcale mi sie nie nudzi, leci dzien za dniem.

co do pielegnacji skory to smaruje sie bio olejem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chciałabym do Was dołączyć i termin porodu mam na 9 listopada 2015.

Jestem już po połówkowym i będzie synek. To moje pierwsze dziecko, więc jestem przejęta :)

Od 7 tygodnia jestem na zwolnieniu i czasami mi się nudzi, choć jakoś czas szybko płynie ;)

Na razie smaruję tylko brzuch i używam Palmers na rozstępy.

Pozdrawiam Was :)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też narazie używam Palmersa plus co 3 dzień peelinguję skórę. Jedna z moich klientek poleca zmieszać krem nivea z masłem shea ponoć super:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nesia , witamy i gratulujemy ! ;)

Jeju jak ja wam zazdroszczę że już po połówkowym, ja się strasznie denerwuje i chcę to mieć za sobą
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam nową Mamusię :)

Ja póki co smaruję się Perfecta Mama, ale nie żeby jakoś tak bardzo regularnie. I tak raczej rozstępów nie uniknę, zwłaszcza, że pierwsze pojawiły mi się jak miałam 11 lat (zbyt szybki wzrost). Choć nie ukrywam - byłoby miło nie mieć rozstępów na brzuchu :)

My dzisiaj byliśmy na usg "genetycznym". Było przezbrzuszne, ale Małe strasznie leniwe i nie chciało się obracać kiedy było trzeba. Praktycznie większość badania przespało. Wciąż nie znamy płci, ale to chyba nieważne. Najważniejsze, że ryzyko wystąpienia wad jest bardzo niskie. Dla pewności zrobiłam jeszcze test Pappa - wynik będzie za tydzień.

Z usg wynika termin porodu na Wigilię :) Ciekawe jak to będzie ostatecznie, byłoby w sumie fajnie :)
Teraz czekamy na czwartek, na wizytę u mojego lekarza prowadzącego :) Może dowiem się czegoś więcej... :)

Chodzicie na usg i wizyty z partnerami/mężami? Mój był dzisiaj po raz pierwszy i jest bardzo zadowolony :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Heke, oby było takie spokojne jak się urodzi ;) hihi cieszę się że usg wypadło dobrze a na płeć jeszcze czas. Ja na niektóre wizyty chodzę z mężem na inne sama, to różnie. Teraz będę szła z mężem bo się denerwuję tą przeziernością karkową.. nie daje mi to kurna spokoju.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myślę, że nie masz powodów do zmartwień. A co Twój lekarz prowadzący powiedział na ten wynik NT? Chyba, że to on Ci robił to usg prenatalne. Ewentualnie możesz zrobić test Pappa, ale wtedy raczej trzeba by powtórzyć raz jeszce usg...

U nas NT wyniosło 1,6, pobrali mi krew i czekam na wynik. Ale myślę, że bardziej bym się martwiła gdyby NT było powyżej 2,5 bądź 3mm.

Będzie dobrze, nie stresuj się!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lekarz powiedział że wynik w normie ale trzeba kontrolować i tak mi opowiadał o tych chorobach że sama wyszłam chora... :(

Usg genetyczne mam u jego koleżanki, bo on nie ma takiego dobrego sprzętu :)

Za dwa tyg mam u niego wizytę a potem zapisuje się na to genetyczne
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja genetyczne miałam przez brzuch, choć położna mówiła, że będzie dopochwowo. NT wyszło nam 1,5, więc spokojnie:)

Na ostatnich dwóch usg byłam z mężem, ale najbardziej podobało mu się na tym połówkowym, bo dowiedział się płci ;)

Innabajka też myślałam, że się nie doczekam tego połówkowego i wizyty, ale jakoś dość szybko zleciało :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
InnaBajka, teoretycznie to "genetyczne" czy "prenatalne" robi się między 11 a 14 tygodniem ciąży no i później 18 - 23 tydzień.
Może to, co teraz miałaś to było to usg prenatalne. Moje dzisiaj prawie pół godziny trwało, ale praktycznie zobaczyłam wszystko - nosek, czaszkę, serduszko itp.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie to na pewno nie usg genetyczne, mi lekarz powiedział ze drugie usg genetyczne w 30 tyg
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To prenatalne często nazywa się genetycznym :) Ale mniejsza z tym, może się nie znam :)
Najważniejsze, że maluchy dobrze się rozwijają. A tym 1mm się nie przejmuj :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Klaudia też zauważyłam ostatnio, że w sumie jeden dzień różnicy między nami. :) A to Twoje pierwsze? Bo ja już mam córcię więc te ruchy podobno w każdej następnej szybciej czuć. Może dlatego :)
Ja mam Pharmaceris, w poprzedniej ciąży używałam i było ok. Rozstępy się zrobiły tydzień przed porodem... ale tam gdzie smarowałam nie było ich widać i szybko zniknęły.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak tak to moje pierwsze dzieciątko wiec jeszcze czekam 😄
A ja stosuję zwykłą oliwkę Bambino
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Heke, dzięki za słowa otuchy ;)

Wiem, że takie specjalistyczne usg mój nie robi. Mówił mi że są od tego eksperci z lepszym sprzętem np polecał Dr Deringa, ale zdecydowałam się na Lenckowską bo ma obok niego gabinet i ma b dobre opinie :)

Mały rośnie, serducho bije więc wszystko powinno być jak ta lala
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Heke a ile twoje maleństwo ma cm ? :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
6.9 cm ale wiadomo, że to zależy jak się ułoży :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O, dziwne :D moje ma 7,5 cm :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Każde dzieciątko rozwija się we własnym tempie :) U mnie rozmiar wskazuje dokładnie na tydzień ciąży, w którym jestem, więc jest wszystko w porządku :) W siatce centylowej też się mieści w dobrym miejscu.
Wiadomo, że to jest bardziej orientacyjna wielkość :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No jasne, u mnie wielkość odpowiada 13 tyg właśnie dziwne to ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie przejmuj się :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak tam dziewczyny czujecie się dzisiaj ? :)
Pogoda mogłaby już się trochę poprawić, bo tak smutno na zewnątrz ... :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny, jak tam nastroje? U mnie ok czuję się dobrze choć czasami nadal mi słabo jak dłużej pochodzę lub stoje, ale brzuch już mam mega duży, więc nie ma co się dziwić. Moja mała rusza się w miarę często, dzięki temu wiem że jest ok. Ma 16 cm i waży 320 g.
A jak u was z wagą, przytyłyście już coś? Ja mam na plusie około 3,5 kg ale mam i tak nadwagę, więc muszę się pilnować żeby nie przytyć dużo, bo potem ciężko zrzucić zbędne kg
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej! Ja jestem w połowie 16 tygodnia i nadal miewam mdłości. Czasem mam takie dni, że ciągle chce mi się spać. Chodzić o dziwo mogę bez problemu, ale niezbyt szybko. Bo jak się za bardzo rozpędzę to brzuch mnie pobolewa - czasem już w trakcie chodzenia, a czasem dopiero później. Więc już staram się uważać i zwolniłam tempo w ogóle. Wszystko staram się robić wolniej i spokojniej niż kiedyś. Za to stanie jest właśnie problemem. Chwilę za długo postoję i już jestem zmęczona, ciężko mi i muszę usiąść. Brzuch jeszcze mam malutki, właściwie jak ktoś nie wie o ciąży, to się nie domyśli. W ciągu całej ciąży przytyłam jak na razie 1 kg.
Nie mogę się doczekać pierwszych ruchów maleństwa :) Ale chyba muszę jeszcze poczekać, bo to pierwsza ciąża...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
halo halo :)
u nas 15 tydzień :) jako że druga ciąża to ruchy już od jakiegoś czasu czuję :) samopoczucie całkiem dobre ale czasem męczy mnie to że robi się słabo i to w najmniej odpowiednich momentach :)
ogólnie porównując z pierwszą ciążą to teraz nawet mdłości nie mam, więc póki co nawet nie czuję, że w ciąży jestem, nawet w swoje spodnie się mieszczę ;)
już się nie mogę doczekać urlopu bona początku lipca z rodzinką wybieramy się w góry :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co nowego u Was dziewczyny :)
Polecacie jakiś gabinet gdzie wykonują USG 3D/4D ?:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas bez zmian :) Dzisiaj byłam na wizycie u lekarza prowadzącego, ale w sumie nic więcej się nie dowiedziałam niż to, że jest ok :) Małe wciąż się nie ujawnia hehe :) Następna wizyta za 4 tyg - w 18 tygodniu :)
Ogólnie to czuję się zmęczona. Chyba, że to jakoś tak dzisiejszy dzień na mnie wpływa.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cześć dziewczyny :)
ja ma 20 tydzień ruchy takie delikatne. mój "raczej chłopak" jest spokojny :)
czuje się ogólnie dużo lepiej, ale do końca 4 miesiąca miałam wymioty, zawroty głowy i mega niskie ciśnienie, teraz mam czasami bóle głowy, ale lekarz powiedział ze spokojnie mogę brać Apap jak coś. za tydzień kolejna wizyta.
przytyłam niby 3 kg, ale brzuch mi jakoś ostatnio wyskoczył... :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W 20 tygodniu to brzuch ma już prawo "wyskoczyć" :) Mój Mąż mi zwraca uwagę, że też już mam widoczny ten ciążowy, a ja nadal mu mówię, że póki co to jest tłuszczowy ;) Ale w sumie jak lekko wciągnę, to dalej czuję już opór i coś tam już widać w lustrze :)

Ja zamiast przytyć od 10 tyg, to schudłam 1kg :) Ale to ponoć jeszcze normalne... :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
heke1990 - mam podobnie z brzuchem. Jestem w 17 tygodniu, coś tam już niby widać, ale nie za dużo i się śmieję, że to wzdęcie, albo po prostu tłuszcz. Ale fakt, że wciągnąć się go za bardzo nie da ;)

Mamusie, a jak u Was z apetytem? Bo ja przez pierwszy trymestr miałam całodzienne mdłości. Potem na chwilę przypływ apetytu (byłam głodna, co ok. 2 godziny), a teraz znowu czasami mam mdłości i ogólnie jakoś mniejszą chęć na jedzenie.
Tzn. niestety na wszystkie "złe" rzeczy mam ochotę. Mogłabym się całymi dniami objadać czereśniami (ich akurat nie zaliczam do "złych" rzeczy) i słodyczami, frytkami, ale wiadomo, że taka dieta nie wyjdzie na zdrowie, ani mnie, ani maluszkowi, więc pozostaje tylko w sferze marzeń :P Coś tam można czasem skubnąć na poprawę humoru, ale chciałabym mieć apetyt na zdrowe/normalne jedzenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czasem jest tak, że od rana do południa mogłabym wcale nic nie jeść. Jakoś ostatnio nie mam aż takiego apetytu. Ale wiem, że trzeba - choćby małe porcje i częściej. Zdarzają się też dni, że cały czas bym coś jadła :)
Co ciekawe - do tej pory ani razu nie wymiotowałam, a mdłości miałam raz czy dwa tylko. Oby tak już zostało :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
heke1990 ciesz sie jak mozesz....:(
ja do końca 4 miesiaca dzień w dzień - dramat.

co co apetytu to mam taki normalny, sprzed ciąży z taka róznicą ze teraz jestem głównie na "sezonówkach" : truskawki, groszek, fasolka, bób, pomidory, kalafiory itp :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Współczuję :(
Cieszę się, chociaż początkowo myślałam, że coś może być nie tak, skoro nie mam "normalnych" objawów poza zatrzymaniem miesiączki :)

Jak dobrze, że teraz są dostępne takie pyszności! :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny :)

Heke1990 tylko pozazdrościć, że praktycznie żadnych objawów :)

Ja może nie wymiotowałam, ale nie wszystko mogę jeść tyle, ile bym chciała, bo mam wzdęcia okropne.

Ja w 21 tygodniu mam już całkiem spory brzuch, co już troszkę zaczyna mi doskwierać w nocy, w związku z czym mam pytanie, czy któraś z Was już się zastanawiała nad taką długą poduszką ciążową i czy wie ktoś, czy się sprawdzają? Bo ja sen przed ciążą miałam czujny, a teraz, to już w ogóle ;)

PS. Ruchy czuję i nawet widzę, ale jak mąż chcę, to się uspokaja ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej.
Poduszka to taki "must have", inaczej nie dasz rady spać :) Ja w pierwszej ciąży myślałam, że to chwyt marketingowy ale szybko się przekonałam, że jest niezbędna. Ja co prawda nie mam takiej typowej, takiego rogala. Kupiłam długa poduszkę w Lidlu i też się sprawdza ale pod brzuch trzeba coś położyć bo będzie ciężko. :)
U mnie ruchy wyraźne, czasem nawet mąż wyczuł. Wizytę mam dopiero za tydzień. Brzuch widoczny, nie da się ukryć i piersi mega. Tyję w normie, na razie +4 kg. W pierwszej miałam +20 więc teraz się pilnuję.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
DZIEWCZYNY,
zaktualizowałam listę mamusiek dopisując płeć. Przejrzałam tak na szybko całe forum i pewnie kilka pominęłam...
sprawdźcie czy sie zgadza a jesli nie to poprawimy :)

poniżej link:
http://forum.trojmiasto.pl/?act=show_topic&topic=617474&c=1&k=160
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

RUMIA jak sie mieszka? (35 odpowiedzi)

witam! jest tutaj ktos z Rumi? z mezem bedziemy sie wyprowadzac prawdopodobnie do Rumi po nowym...

kosmetyki dla noworodka (23 odpowiedzi)

W sklepach jest takie zatrzęsienie kosmetyków, że zupełnie nie wiem, co wybrać. Jakie kosmetyki...

Jakie biuro podrózy najlepiej?? (5 odpowiedzi)

Chcemy leciec pod koniec kwietnia na wycieczke i nie wiem ktore biuro podrozy wybrac....

do góry