Widok

Mamusie listopadowo-grudniowe 2015 r.

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Może połączymy siły będzie nas zawsze więcej.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oczywiscie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nasz wątek listopadowy do podglądu
http://forum.trojmiasto.pl/?act=show_topic&topic=601074&c=1&k=130#post10455531
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Więc witam szmaragdynka na kiedy masz termin?
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wizyta dopiero przede mną ale wygląda na to, że grudzień:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Łączmy się :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
janka -8 listopada
karolka404-89 -16 listopada
Ewcia. -20listopada
Klaudia_Michal. -21 listopada
Yoasia698. -23 listopada
kjopa3 -27 listopada

A Ciebie szmaragdynko dopiszemy jak będziesz znała datę ok?
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to ja się przyłączę :)

pierwsza córka Kornelia, urodzona w Wielkanocne Święta zeszłego roku no i wychodzi na to że drugie dzieciątko grudniowe będzie z okresu coś 14-16.12. póki co czeka mnie wizyta u położnej w przyszłym tygodniu dopiero :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A w ogóle jak u Was? Ja mam chyba rwę kulszową. Strasznie grzeje mnie koło kręgosłupa pośladek a w nocy szło mi tona nogę i stopę. Nie wiem czy jechać na Aksamitną i co w ogóle z tym fantem zrobić. Moja rodzinna dopiero ma termin na piątek. Rahhel witamy.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kjopa3 nie ma problemu, jak tylko sie dowiem dam znać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kjopa fajnie, że założyłaś nowy wątek ;-) może nas więcej będzie ;-) Dziewczyny witam i gratuluję.
Kjopa3 ja w ciąży z synem miałam rwę kulszową od ok 8 tygodnia do samego porodu, a im dalej tym gorzej było. Teraz na razie jest spokój.
Ja byłam wczoraj u gina, miałam iść w środę ale zwolnił się termin i dzwonili czy chcę przyjść. Dzidziuś mój ma 3,6 cm, serduszko ładnie bije, wszystko jest ok a za 2 tygodnie mam już usg genetyczne! Ten czas tak zasuwa , że szok, wam też tak szybko leci?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, które mają dzieci przedszkolne - jak u was z chorobami? Bo mój prawie wcale nie choruje, ale ja panicznie się boje że załapie jakąś chorobę zakaźną, która ja też się zarażę a niektóre naprawdę są bardzo groźne w ciąży np. rumień zakaźny. Co o tym myślicie?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Janka mój synek jak chodził do przedszkola też nie chorował i nigdy nie przyniósł żadnej choroby zakaźnej. Wiadomo każde przedszkole inne ale wśród rodziny i znajomych też nie było takich przypadków. Więc bądź dobrej myśli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Listopadowe:

janka -8 listopada
karolka404-89 -16 listopada
Ewcia. -20listopada
Klaudia_Michal. -21 listopada
Yoasia698. -23 listopada
kjopa3 -27 listopada

Grudniowe:

Rahhel-14-16 grudnia
Szmaragdynka-?
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja może nie mam dziecka tak dużego, ale pracuję w szkolnictwie i niestety sama miałam to "szczęście" załapać od dzieci półpaśca i mononukleozę zakaźną...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja trzylatka wiecznie chora. Tydzień w przedszkolu, potem dwa w domu. Tyle, że w sumie same katary i kaszle więc spoko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej Dziewczyny:) moge do Was dolaczyc? :) termin na 23.12
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witajcie dziewczyny!

Dołączam do was :) Termin mam na 24.11.2015 r.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Listopadowe:

janka -8 listopada
karolka404-89 -16 listopada
Ewcia. -20listopada
Klaudia_Michal. -21 listopada
Yoasia698. -23 listopada
Maman-24 listopada
kjopa3 -27 listopada

Grudniowe:

Rahhel-14-16 grudnia
Limonka-23 grudnia
Szmaragdynka-?
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam dziewczyny!
Fajnie, że dołączyłyście. Jak się czujecie?
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć, dziewczyny :-) ja jestem wrzesniowka, ale pozwalam sobie Was podczytywac. I tak wspominam jak to było, kiedy usypialam na stojąco dosłownie wszędzie :-) jakie obawy były, itp.
Pozdrawiam Was mocno i trzymam kciuki za Wasze zdrowe, piękne fasolki :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niulka tak się składa że ja wasz wątek też podczytuje. Zaczęłam w poszukiwaniu informacji na temat dolegliwości bo byłam ciekawa kiedy może się zacząć. Gratuluje zakupu wózka jest super.
A ja ogólnie nieźle się czuje. Czasem nudności mam ale żadko. Spać tylko czasem mi się chce ale jak się ostatnio położyłam to po obudzeniu nie byłam do życia. Do tego zatoki dają znać o sobie czyli niby moja alergia nie potwierdzona w testach. Muszę się zarejestrować do mojej alergolog.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam dziewczyny, fajnie coraz więcej nas :-) ja teraz juz tez sie niezle czuje, mdłości jeszcze są ale juz slabsze dużo. Dziewczyny zastanawialyscie sie nad testem pappa, bo ja za tydzień bede robic, oczywiscie nie jest to obowiązkowe badanie, ale podobno warto zrobic. Slyszalyscie cos na ten temat ?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cześć dziewczyny:) a ja mam pytanie z innej beczki od którego tygodnia lekarz może wypisać zaświadczenie o ciąży aby pokazać pracodawcy?orientujecie sie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dostałam teraz zaświadczenie w 5 tyg. bez problemu mi dała.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o super myślałam że dopiero od 12 tyg, jakoś gdzieś mi się to obiło o uszy:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieki Dziewczyny za mile przyjecie :) kolejny raz tutaj Wracam :)
Ja dopiero po testowaniu jestem, kreska z dnia na dzien coraz ciemniejsza, czekam na wynik bety, a jesli chodzi o samopoczucie, to calkiem ok:) To bedzie moja 2 ciaza a jak u Was, Macie Jakies objawy?
Pozdrawiam I zycze milego wieczoru :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzień dobry dziewczyny :)

Jeśli chodzi o objawy, to muszę Wam powiedzieć, że mam właśnie okazję odświeżyć sobie w pamięci mdłości. Mam je po posiłkach, czuję się okropnie, ale nie wymiotuję. Jestem w 7 tc. Dodatkowo często czuję głód i nie odmawiam sobie ... w rezultacie przytyłam już 5 kg. Jest to moja trzecia ciąża, ostatnia była w 2008 r.
Zauważyłam też ,że wrażliwsza się zrobiłam. Niedawno oglądałam serial "Porody" na Polsacie Cafe i ryczałam jak bóbr :) :)
Na razie tyle.

A jak Wasze samopoczucie?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szmaragdynka ja też dostalam od razu zaświadczenie na pierwszej wizycie jak gin tylko potwierdziła ciążę. Jak sie czujecie ? U mnie ok tylko mam straszne zaparcia, niestety z synem tez mialam i slabo pomagały domowe sposoby.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szmaragdynka
Od 12 tyg. Jeteś pod ochroną i nie mogą Cię zwolnić. Zależy to też jaka umowa o pracę. Ja mam na stałe. Moja lekarka mówiła, że da mi zwolnienie to spytałam o zaświadczenie bo tak głupio dać zwolnienie ciążowe bez zaświadczenia.
Limonka
To daj znać jak wyniki. Jak zrobiłam test to ta druga kreseczka była bardzo blada i robiłam bete w ten sam dzień.
Maman
Ja też oglądałam porody raz albo dwa i też ryczałam. To piękne jak dziecko pojawia się na świecie.
Właśnie przed chwilą był kolega i poinformował, że wczoraj urodził mu się synek. Dziewczyna rodziła pierwszy raz i trwało to niecałe 3h. Też bym chciała tak szybciutko urodzić
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kjopa, nie od 12 tyg., ale jestes chroniona od momentu jak przedstawisz zaświadczenie. Ja już zaniosłam zaświadczenie w 8tc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ochrona zależy od tego czy umowa o pracę jest na czas określony czy na nieokreślony. Jeśli na nieokreślony to ochrona jest od początku ciąży, a jeśli umowa jest na czas określony to ochrona jest od 12 tyg.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aha, no ok. Mi kadrowka powiedziała, że od początku, ale faktycznie mogła dostosować tylko do mnie. A ja mam czas nieokreślony.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny , ja już po wizycie. Serduszko ładnie bije , maluszek ma już 2 cm :)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Klaudia to super wieści ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dawno się nie odzywałam, ale wróciłam po wolnym do pracy i wpadłam w wir pracy. Cieszę się, że przynajmniej nie wymiotuję, bo w pracy jestem mocno narażona na zapachy różnych potraw ;) Póki co całkiem dobrze znoszę mdłości i mam nadzieję, że tak już zostanie, bo mam w planie pracować przynajmniej do połowy sierpnia. Wiem,że zdrowie dziecka jest najważniejsze i będę się oszczędzać ;)
Czytam wątek na bieżąco, ale pewnie sporadycznie bedę pisać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny wiec jesli umowa jest na czas okreslony to aby byc chroniona przed zwolnieniem dopiero w 12 tyg moge powiedziec szefowi,jak zrobie to wczesniej nawet bedac na l4 np od 11 tyg to ma prawo mnie zwolnic? czy na l4 nie moze niezaleznie od tyg ciazy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Klaudia super, że wszystko ok.
Ja mam wizytę w środę i będę tak jak ty dzisiaj w 8t 5d. Nie mogę się doczekać zwłaszcza po ostatnim USG. W końcu będę wiedziała jak dzidzia rośnie.
Karola więc zdrowia życzę. Tak w pracy szybciej też ciąża mija.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szmaragdynka jak będziesz na zwolnieniu to nie może zwolnić bo też jesteś pod ochroną 6 miesięcy zwolnienia potem może dać wypowiedzenie ale w ciąży to wypowiedzenie po 6 miesiącach nie obowiązuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przeczytaj tutaj: https://parenting.pl/portal/umowa-na-czas-okreslony-a-ciaza.
Zależy w którym miesiącu będziesz w momencie kiedy Ci się będzie kończyła umowa.
A na L4 pracodawca chyba i tak nie może Ci wypowiedzieć umowy.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja po wizycie. Fasolka ma 2,24 cm i pięknie bijące serduszko.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewcia super. Ja do środy muszę czekać i mam nadzieję, że też będę miała dobre wiadomości.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to pięknie Ewcia !:) ja wizytę mam teraz za 4 tygodnie i już się doczekać nie mogę .:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej Dziewczyny,
Swietne wiadomosci, od tych, ktore sa juz po usg, niech fasolki rozwijaja sie zdrowo:) I trzymam kciuki za kolejne.

Ja juz jestem po becie, pierwsza potwierdzila ciaze a druga ladny, wysoki przyrost. Takze moge sie juz oficjalnie wiecej tutaj udzielac:)

Milego dnia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to gratulacje Limonka !:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nieważne jaka umowa, tzn. na czas określony czy nieokreślony, zawsze jest się chronionym od momentu złożenia zaświadczenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trzymam kciuki żeby z dzidzią było wszystko dobrze wiem co czujesz sama niedawno poroniłam staraj się nie denerwować i myśl pozytywnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam :)

Mam na imię Kamila, aktualnie jestem w 9 tygodniu. Szczęśliwą, młod,ą mamusią zostanę 3 grudnia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja również chętnie się przyłączę :)
Mam termin na 22.11.2015 r.
Witajcie :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hey ja mam termin na 24 listopada czy jest ktoś z was z Gdynii? :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć Paulina - Gratuluję :)
Ja jestem z Gdyni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co sądzicie? Jutro ide na badania krwii
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie w dzień miesiączki była dużo bledsza druga kreska. Więc na pewno to ciąża. Zapraszamy do nas.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny, gratuluję i witam nowe mamusie, super, że na usg wszystko ok z maluchami.
Ja czuję się dobrze, mam tylko kłopoty z zaparciami, wzdęciami i w związku z tym bolał mnie brzuch wczoraj po południu i w nocy, masakra jakaś, jeszcze najadłam się frytek na oleju smażonych i to pewnie zaogniło ten ból, bo na ogół nie jadam takich rzeczy. Muszę chyba jakąś lekkostrawną dietę stosować żeby uniknąć takich atrakcji. Na szczęście dziś już ok. Co tam u was, jak się czujecie?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja cały czas czuje sie fatalnie, cały czas mi słabo i mam ogromne mdłości. dobrze ze w pracy mam fajnie, bo mogę pracować jak mi ciąża pozwala. jutro ide do lekarza. liczę na dobre wieści i poprawę samopoczucia :)
pozdrawiam wszystkie mamuśki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej.
Ja też wciąż kiepsko. Już nie wymiotuję ale wciąż mam mega mdłości. Szczególnie wieczorem. Ciągle jestem głodna a nic nie mogę jeść bo mnie mdli. No i brzuch widać... bardzo szybko jak na moje. A te wszystkie dolegliwości... zupełnie inaczej niż w pierwszej ciąży. Chyba stara już jestem....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
To ja... Ewcia
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny ;)

Ja mam hcg 275,6 w poniedziałek idę do lekarza. Termin pewnie grudzień-styczeń ale jeszcze niech lekarza potwierdzi ciążę to będę spokojna

Jak sie czujecie, pracujecie czy w domku odpoczywacie?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale tutaj cichutko :) inna bajka, piekna beta, gratulacje. :)

U mnie mega zmeczenie, zasypiam na stojaco i fantazje smakowe/kulinarne, jest to dla mnie nowosc :) a jak u Was? :)
Jutro moja pierwsza wizyta:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny, jak tu cicho. Inna bajka gratulacje! Ja byłam dziś na badaniach, zrobiłam test pappa, wyniki za tydzień i usg genetyczne też za tydzień, trochę się denerwuję, ale myśle optymistycznie, bo musi być dobrze.
Mi mdłości pojawiają się już sporadycznie i takie chwilowe są więc cieszę się, bo wracam do żywych hehe
Dziś piękna pogoda aż chce się żyć, na jakiś spacerek się wybrać. Szkoda, ze na zimę akurat będziemy rodzić to za długo z maluszkami nie pospacerujemy
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja po wizycie. Zarodek 4mm czyli 0,4 cm. Serduszko nie bije. Wizyta kontrolna za tydzień. Na USG sama zobaczyłam, że wskazuje 6t1d. Czyli 2 tyg. do tyłu. Pokazałam USG z invicty i powiedziała, że urusł zarodek. Nie wiem co myśleć. No i pani dr.powiedziała, że wszystko możliwe jeszcze.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Spokojnie Kjopa3 , trzymamy kciuki ! Będzie dobrze.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kjopa3 skoro to 6 tydzien wg usg to serduszka ma prawo jeszcze nie być a za tydzien na pewno bedzie juz bilo jak dzwon. Trzymam kciuki kochana, teraz postaraj sie nie denerwowac choc wiem ze to trudne.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rycze dzisiaj bo byłam w pracy zawieść zwolnienie rozmawiałam z szefową i pękłam choć miałam nie ryczeć. Jeszcze mnie trochę trzyma. Muszę się wyryczeć żeby było mi trochę lepiej. Wiem, że serduszko może bić za tydzień. Rano mam odruchy wymiotne i ziewam ale nie zasne i w sumie brak konkretnych objawów nie daje mi za bardzo złudzeń że może być dobrze. Trzymam za Was kciuki.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kjopa3 objawami się nie sugeruj, ile osób wcale nie ma objawów i od początku czuje się super :) Trzymam kciuki.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z jednej strony wiem ale już zdążyłam poczytać i zazwyczaj w takich przypadkach nie kończy się to dobrze.
Tak propo to ja za Ciebie też trzymał kciuki i za Twoją dzidzię.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kjopa3 głowa do góry, musi być dobrze. Ja byłam w podobnej sytuacji. 4 lutego byłan u gin. Wg USG 6w2d pęcherzyk 0,31 cm, serduszko też jeszcze nie biło. Poszłam prawie tydzień później, bo 10 lutego, wg usg 6w4d i CRL 0,69 i serducho już słyszalne. Objawów ciąży nie miałam żadnych, no może poza brakiem @.
A teraz wielki chłop w brzuchu rośnie, 18 tydzień :) W internecie raczej są opisywane te gorsze przypadki, nie przejmuj się, dla Maluszka musi być dobrze :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
10 kwietnia zarodek miał 1 mm nawet nie bo 0,09 cm a teraz po 12 dniach 4 mm. Jeszcze w tym nadzieja bo z tego co czytałam to zarodek mając 2 tyg mierzy od 0.5-1 mm a w 6 tyg 4mm. Więc w te 12 dni urósł tak jak normalnie w 4 tygodnie powinien. Oj ciężko będzie czekać. Dziękuję za wsparcie.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rośnie, czyli to dobrze. Wiem, że czekanie jest męczące, ale lepiej Ci będzie czekać, jak będziesz wierzyła, że jest wszystko ok. Wiem co mówię. Mi ten tydzień czekania też się dłużył, bałam się, czy z maluchem wszystko ok, bo nie wiedząc jeszcze o ciąży chodziłam na fizjoterapię (pole magnetyczne, laser i ultradźwięki) na odcinek lędźwiowy. Myślałam, że to serducho nie zabije. Ale wszystko się udało. Grunt to wierzyć że będzie dobrze. Maluch może to wyczuje :) Kiedy idziesz do lekarza?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cześć dziewczyny, nie odzywam się bo nie mam kiedy chodzę do pracy zasypiam na stojąco a o 21 padam jak kawka.

Kjopa3 nie martw się musi być wszystko dobrze. Poczekaj te kilka dni i znów na usg.

Jeśli chodzi o mój termin został wyznaczony na 23 grudnia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam Was,
czasem Was podczytuje i przypominam sobie jak to bylo na samym poczatku :) jestem z mamus listopadowo- grudniowych 2014.
Kjopa chcialam Tobie napisac ze u mnie w 6 tym tc byl widoczny tylko pecherzyk ciazowy i lekarka mowila ze mamy sie jeszcze nie cieszyc. W 7 tc zaczelo bic serduszko i crl bylo 0.40. Badz dobrej mysli, w 6 tc serduszko moze jeszcze nie byc widoczne.
Pozdrawiam i trzymam kciuki za Was wszystkie :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki dziewczyny.
ABa
a czy pokazywało Tobie też młodszy zarodek? Ja byłam na USG to był 8t5d a USG 6t1d. Dlatego się martwię.
a.nuka
Wiem, że może nie bić w 6 tyg. tylko że ja już jestem dziś w 9 tyg.Więc tu jest problem. No i miłaś ,0,4 i było serduszko a u mnie nie.
Zobaczymy mam dola na stawiam się na najgorsze ale wiadomo w głębi serca mam nadzieje. Mężu też mówi że będzie dobrze. Wczoraj dzwoniła moja mama żeby zapytać jak u lekarza no i oczywiście ryczałam a mąż za mną poszedł do drugiego pokoju bo nie chciałam żeby syn widział a mąż w szoku że tak przeżywam bo on właśnie jest dobrej myśli.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o tydzień młodszy był na pierwszym usg, na drugim, po tygodniu postarzał tylko o 4 dni. Musisz wierzyć, że będzie dobrze. Mam nadzieję, że jak wyjdziesz z gabinetu, to też sobie powiesz pod nosem, "ale ja głupia byłam, tydzień czasu się niepotrzebnie martwiłam,a przecież musiało być wszystko dobrze" Trzymam kciuki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam nadzieje że będę mogła tak powiedzieć bo nie wyobrażał sobie brać jakąś tabletkę na poronienie albo jechać świadomie do szpitala na zabieg.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Listopadowe:

janka -8 listopada
karolka404-89 -16 listopada
Ewcia. -20listopada
Klaudia_Michal. -21 listopada
Yoasia698. -23 listopada
Maman-24 listopada
kjopa3 -27 listopada

Grudniowe:

Rahhel-14-16 grudnia
Limonka-23 grudnia
Szmaragdynka-23 grudnia
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja bym zrobila bete dzis i np w pon i zobaczyla jaki jest przyrost i czy ta beta nie spada jesli bedzie szla w dół to sama juz wiesz...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lekarka powiedziała, że beta tu nic nie da bo mi cały czas ładnie rosła jak zarodek miał 1mm to beta pokazywała, że ciąża ma 7 tyg i tyle miała a zarodek był dużo mniejszy. Beta pokazuje czy pęcheż ciążowy rośnie a może rosnąć mimo że zarodkowi nie zacznie bić serduszko. Poza tym ciąża może być obumarła a poronienie samo nie nastąpi i beta dopiero z maleje po zabiegu.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie to jest dobry pomysł. Będziesz juz wiedziała na czym stoisz Kjopa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kjopa3 - czekaj cierpliwie (wiem, że to trudne bo przechodziłam podobną sytuacje latem). Nie rób beta, bo tak jak mówisz nic Tobie nie powie. Najważniejsze, że pęcherzyk ciążowy masz w macicy a nie np w jajowodzie. Dzięki temu możesz na spokojnie czekać na rozwój sytuacji.
3maj się!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie serduszko tez nie zabilo beta rosla bardzo marnie w odstepie 48 h,i to juz byl znak ze cos sie niedobrego dzieje,ale walczylam jeszcze,po 2 tyg od brania luteiny i d*pka dr jeszcze raz kazal powtorzyc bete i juz zaczela spadac to bylo wskazanie do zabiegu,na ip tez poprosili o bete zeby porownac.Z calego serca zycze zeby Twoja historia potoczyla sie inaczej!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie bata rosła dobrze. Nie będę świrować z beta. Na początku robiłam i było ok. Potem się uparłam żeby zrobić USG prywatnie i już wtedy inna lekarka nie moja mówiła że nie wie czy z tej ciąży coś będzie bo zarodek miał nicały milimetr a był to 7 tydz. Kazała zrobić bete wcześniejsza miała 1273 -27 marca a 10 kwietnia 16333 i wskazywała tydzień 7. Od tamtej pory zarodek urósł przez 12 dni do 4 mm. Lekarka powiedziała właśnie, że najważniejszy jest obraz USG żeby było widać serduszko. Więc stwierdziła że nie ma sensu latać i sprawdzać bo i tak mi nic to nie da. Dowiemy się w środę na USG.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie beta 775 przy drugim badaniu ;)

W poniedziałek wizyta u lekarza, tzrymajcie kciuki!

Dziwne ale nie mam żadnych objawów, pracuje jako kosmetolog i też robie masaże i jakoś ciągle mam dużo energii
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cześć dziewczyny, Kjopa3 bardzo ci kibicuję i trzymam kciuki, będzie dobrze, musi być.
Ja byłam wczoraj na usg genetycznym. Dzidzia jest zdrowiutka, ma 6 cm, wszystko jest w porządku i pani dr powiedziała ze jej to na dziewczynkę wygląda, ale wiadomo za wcześnie jeszcze aby było pewne, choć mam nadzieję, że siusiak już nie urośnie ;-)
Innabajka na objawy przyjdzie jeszcze czas, często zaczynają się ok 6-7 tygodnia, a czasami nie ma wcale, ja w pierwszej ciąży nie miałam żadnych objawów a teraz od początku więc nie ma teorii jak to u kogo będzie.
Pozdrawiam dziewczyny
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeszcze za wcześnie na objawy choć niektóre kobiety już je czasem odczuwają. Powodzenia daj znać. Trzymam kciuki.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kjopa, trzymam mocno kciuki za Was, bedzie dobrze Kochana! Tez mam w srode kolejna wizyte, bo ostatnie usg nic nie pokazalo, w przyszlym tyg na pewno napiszemy tutaj same dobre wiadomosci:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trzymam kciuki za wasze usg, mnie jedynie niepokoi ból podbrzusza raz na jakiś czas poczuje jakby ból okresowy i od razu mija nie wiem co to jest.

Pieknie dziś wiec odpoczywam na balkonie z kotami :) trzeba zbierac siły na tydzień w pracy
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cześć dziewczyny :)

myślę, że i ja mogę do Was już dołączyć, choć póki co to jeszcze tak nieoficjalnie - nie byłam jeszcze u lekarza żeby potwierdzić ciążę.

Tydzień temu zrobiłam betę : 184,3 mIU/ml (4 tydzień), dzisiaj powtórzyłam (choć powinnam była po 48h chyba od poprzedniego badania, ale praca niestety :() i jest już 2862,00 mIU/ml (5 tydzień). Więc chyba jest powód do radości :) To wystarczający przyrost mam nadzieję.
Z tego, co sama wyliczyłam, to termin też w okolicy 23 grudnia. Ale to dam znać dopiero za tydzień - jak pojawię się u lekarza :)

Trzymam za Was mocno kciuki, żeby wszystko było dobrze. Pamiętajmy, że stres i strach nie służy ani nam ani dziecku.

Pozdrawiam, Ola :)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Listopadowe:

janka -8 listopada
karolka404-89 -16 listopada
Ewcia. -20listopada
Klaudia_Michal. -21 listopada
Yoasia698. -23 listopada
Maman-24 listopada
kjopa3 -27 listopada

Grudniowe:

Rahhel-14-16 grudnia
Limonka-23 grudnia
Szmaragdynka-23 grudnia
heke1990-23 grudnia
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Heke gratulacje ;)

Ja ide jutro do lekarza potwierdzic
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie mogę pozbyć się uczucia że coś będzie nie tak i na Usg niec nie bedzie..........
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Innabajka - trzymam kciuki :) Nie stresuj się :)
Ja do lekarza pójdę albo w tym albo przyszłym tygodniu... :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Innabajka
Może nie być widać zarodka jak to bardzo wcześnie i nie można się wtedy tym przejmować bo to normalne.
Ja dziś delikatnie plamie. Śluz z krwią brunatny. Byłam rano na Klinicznej i lekarka powiedziała, że to może być początek poronienia. Zarodek 4mm i nie bije serduszko. Więc spodziewam się najgorszego. Mam iść w środę do mojej gin. i tyle. Mój mąż dziś idzie na nocke do pracy i martwie się że dostane krwotoku w nocy. A sama z małym to nie ciekawie.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trzymam kciuki, żeby wszystko się ułożyło...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witajcie :)

my wreszcie po roczku, a w dodatku mała zaraziła się jakimś wirusem i walczymy z biegunką od tygodnia... ogólnie jestem przemęczona i po 20 najchętniej poszłabym spać a dziecię kochane nie daje pospać i budzi o 5...
u lekarza by\lam, jest jajo, ale nic więcej nie powiedział tylko dał na betę skierowanie, ale za tydzień mam wizytę prywatną i mojego starego ginekologa i zobaczymy co powie...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja po wizycie ;)

Na usg widać tylko pęcherzyk, za miesiac mam nastepna wizyte i dopiero jak bedzie widac dzidzie to lekarz załozy mi karte ciazy i skieruje mnie na dalsze badania ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kjopa, trzymam kciuk żeby wszystko jednak dobrze się ułożyło
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Innabajka, a w którym obecnie jesteś tygodniu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Super dziewczyny aby do następnej wizyty i zobaczycie już wszystko.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kjopa3 a jak u Ciebie? Plamienie ustalo?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie by wychodzil 4 tydz :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny a bierzecie jakies witaminy? Mi lekarz nic nie zalecił
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jedynie co biorę to kwas foliowy 2 tabletki dziennie :)

Kjopa , co u Ciebie ?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja biorę Doppelherz Aktiv Mama po 2 tabletki, ale mi lekarz kazał, bo miałam słabą morfologię :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może to głupie ale ja tą ciąże już postawiłam na straconej pozycji i czekam na najgorsze. Wczoraj byłam z małym pół godziny na dworzu z czego z 15min. Siedziałam i w domu mnie wyczyściło ( rozwolnienie) a potem plamienie. Pobolewał mnie brzuch i w nocy też a bardziej jakby pachwiny. Nie daje żadnych szans bo od środy do niedzieli zarodek nadal miał 4mm i brak akcji. Jest to dla mnie jednoznaczne i jutro do mojej gin i zobacze co powie. Chciałabym tylko żeby samo wszystko poszło jeśli już tak ma być a nie czyszczenie w szpitalu i nie daj pod narkozą której się boje tak jak krwotoku.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kjopa3 przykro mi , ze taka sytuacja u ciebie, ale w razie co to nie bój się zabiegu, ja przechodziłam to samo kilka miesięcy temu i zabieg to nic strasznego i narkoza tez. Ja też myślałam ze pójdzie samo ale jednak trzeba było doczyszczać. Trzymaj się kochana
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do witamin to ja biorę jod ze względu na tarczyce, wit D3, kwas foliowy i dha. Ginka mówiła ze póki morfologia jest ok to nie trzeba tych witamin ciążowych brać, a słyszałam też że duże dzieci się później rodzą ale nie wiem czy to prawda
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cześć dziewczyny- przyszłe mamusie :)

ja dzisiaj byłam odebrać wyniki i sie bardzo ucieszyłam, bo okazało sie ze jednak nie mam toksoplazmozy jak na początku sie wydawało. moje maleństwo ma 10 tygodni. czasami jeszcze mnie mdli i słabo mi bardzo ale to wynika z niskiego ciśnienia. głodna jestem na zawołanie hehe
dziewczyny, wszystko bedzie dobrze, trzeba myśleć pozytywnie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja trzy- dwa miesiące temu bralam Folik, potem Pregna Plus, a od niecalego miesiąca Prenatal Classic :-) lepiej sie czuję :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też mysle zeby kupic pregne plus ;) tylko drogiee to
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bralam od 2 trymestru falvit mama. Dobrze sie czulam i morflogia bardzo dobra.polecam :)
tez slyszalam ze po witaminach duze dzieci. Moj byl zawsze tydzien do przodu wiec nie wiem czy na to wplynely witaminy.teraz ma 6 mcy i wazy 8 kg ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fakt - drogie. Dlatego zamienilam na Prenatal. Jak w stacjonarnej aptece za 30 tabl Pregna Plus zaplacilam 45 zł, a tu za 90 tabl. Prenatalu około 60 zł. Ale jakby zamówić przez internet, np. Chyba w aptece gemini jest taniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja kupie coś w stylu tej pregny bo nie jest przewitaminizowana:P

Kolejny wspaniały dzień aby pójść do pracy........... :(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny co tutaj tak cichutko? Wybieracie się gdzieś na majówkę? W sumie pogoda nie ma być za piekna, my nigdzie nie wyjeżdżamy dalej, na jakiś spacer w okolice i tyle w tym roku.
Jak się czujecie ? U mnie w porządku, mdłości minęły ale dalej mam awersje do niektórych pokarmów jak np. nie mogę znieść mięsa, nie mogę jeść, wąchać a nawet patrzeć bo od razu mi niedobrze. A jak z waszymi kilogramami? Ja kończę 13 tydzień i w sumie przytyłam może z 0,5 kg ale wiem ze muszę się pilnować bo jak zaczne wcinac co popadnie to waga poleci ostro. A przecież największe tycie to od teraz się będzie zaczynać i w 3 trymestrze.
Kjopa3 jak u ciebie? Byłaś na usg? Daj znać.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Listopadowe:

janka -8 listopada
karolka404-89 -16 listopada
Ewcia. -20listopada
Klaudia_Michal. -21 listopada
Yoasia698. -23 listopada
Maman-24 listopada

Grudniowe:

Rahhel-14-16 grudnia
Limonka-23 grudnia
Szmaragdynka-23 grudnia
heke1990-23 grudnia
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przykro mi :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja się wypisałam. Wczoraj byłam dała tabletki poronne i no SPE brać kazała. Zarodek jeszcze był na wizycie ale mówiłam, że z zabiegiem jak się da to wole poczekać. No i tabletek poronnych nie kupiłam bo nie było, no SPE kupiłam ale nie wzięłam nie wiem czy mam na nią alergie i się wstrzymałam. Wzięłam sobie panadol. Zaatakowały mnie strasznie zatoki. Czy możliwe, że ciąża tak mnie chroniła jakby przed objawami alergii? W domu po wizycie poszły dwa duuże skrzepy. Teraz już tylko krwawienia i zastanawiam się czy podjechać na SOR żeby sprawdzili czy już ok. Życzę Wam zdrowych i spokojnych ciąż, będę do Was zaglądać.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kjopa3 bardzo mi przykro, trzymaj się kochana, zaglądaj do nas, a pewnie już niedługo dołączysz do mam na 2016 rok, będę trzymać za Ciebie kciuki, bo wiem co teraz przechodzisz.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wypłakałam się już wcześniej choć czasem i tak się wzruszę. Jest o tyle dobrze, że mam mojego Jasia już. Że nie była to pierwsza ciąża bo byłoby na pewno gorzej.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lepiej sprawdzic czy macica sie oczyscila,dobrze ze sama sobie poradzilas,ze nie dostalas krwotoku i nie musialas byc lyzeczkowana.Bo zawsze to by byla ingerencja w organizm,teraz odpoczac psychicznie i fizycznie i brac sie do roboty :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Strasznie mi przykro. Trzymaj się Kjopa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kjopa3 przykro mi... Ściskam Cię mocno. PS. Lepiej podjechać i sprawdzić czy się wszystko oczyściło.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam wizytę u mojej gin w środę kontrolne ale nie wiem czy to nie za długo. Dzięki dziewczyny.Jeszcze trochę skrzepów dziś miałam więc poczekam i może jutro albo w sobotę podjade na sor. Przepraszam Was, że tak opisuje tutaj ale jesteście niektóre doświadczone tym niemiłym doświadczeniem.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kjopa3 bardzo mi przykro, też miesiąc temu poroniłam miałam łyżeczkowanie i miałam już stan zapalny także lepiej może jechać i sprawdzić czy wszystko ok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kjopa3, ja do środy bym nie czekała, jedź jutro lub pojutrze na sor, zrobią usg i będzie wiadomo czy się oczyściło. Bywa różnie, napatrzyłam się trochę jak leżałam teraz w szpitalu. 3mam kciuki, aby łyżeczkowanie nie było potrzebne. Trzymaj się dzielnie :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kjopa3 - jeżeli nie udało się Tobie kupić tabletek poronnych to wg mnie powinnaś się zgłosić do szpitala na cito. Konsekwencje tego, że cokolwiek pozostało w macicy są bardzo duże - zapalenie, torbiele itd.
Łyżeczkowanie nie jest niczym strasznym i nie powinnaś się go bać i odwlekać jeżeli lekarz prowadzący powie, że powinnaś to zrobić. Ja poroniłam latem, w 2 miesiące po łyżeczkowaniu byłam ponownie w ciąży która rozwija się bez najmniejszych komplikacji (odpukać).
Bardzo mi przykro, że Ciebie to spotkało :(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bardzo mi przykro.......
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kjopa trzymaj sie !!
Miałam dzisiaj isc na ognisko, ale cos sie pogoda popsuła, jutro wybieramy sie do mojej siostry ma Mazury :)

Ciągle brak objawów ciąży............
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kjopa ja swojego czasu dużo się naczytałam o łyżeczkowaniu, i mi się wydaje że jest nawet korzystniejsze, wszystko jest elegancko wyczyszczone i dzięki temu łatwiej później zajść w kolejną ciążę, i to właśnie już w pierwszych 3 cyklach, powodzenia !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Halo co tak cichutko?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może macie jakiegoś prawnika specjalizującego się w prawie pracy, prawie rodzinnym do polecenia?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
część dziewczyny jak tam po majówce? Pogoda nie rozpieszczała choć wczoraj trochę lepiej było. My oczywiście grill przez 3 dni hehe. Co tam u was jak się czujecie?
Ja czuję się dobrze, tylko zaparcia mnie męczą strasznie i przez to brzuch mnie boli, ostatnio to jak długo stoję albo chodzę to mi się słabo robi
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny!

Dołączam do Was :) Termin mam na 12 grudnia. To będzie moje drugie dziecko :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Janka, mam do Ciebie pytanie, pisałas wcześniej, ze przyjmujesz przy niedoczynnosci jodid i wit. D dodatkowo, od którego tyg bierzesz ? Byłam juz raz u endo i nic nie wspominała a pamietam, ze w pierwszej ciazy inny lekarz zalecił mi jodid.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Janka może ciśnienie Ci dokucza albo morfologia się pogorszyła?
Jeśli ktoś chciałby mi doradzić lub podpisać o poronieniu to poczepiłam się pod ten wątek
http://forum.trojmiasto.pl/Czy-sa-tu-dziewczyny-ktore-ostatnio-poronily-t549577,1,16.html
Nie chcę dziewczynom wątku zaśmiecać o nieszczęściu moim bo w końcu ma to być bardzo szczęśliwy wątek😀. I za to trzymam kciuki!!!!
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Limonka jodid i wit d brałam od samego początku ciąży, od pierwszej wizyty u gin, zrobiłam wcześniej badania tarczycy i z nimi poszłam już na pierwszą wizyte i gin mi tak zaleciła bo ona tez jest endo.
Kjopa3 być może to ciśnienie albo ta morfologia, niedługo będę robić badania przed wizytą to się okaże a w ciśnieniomierz muszę się zaopatrzyć
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny a ja mam pytanie kto prowadzi wasze ciąze- jacy lekarze i macie juz wybrany szpital? ja na razie nie mam pojęcia na kogo i na jaki szpital sie zdecydowac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale cisza tutaj:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja do prowadzenia ciąży zdecydowałam się na dr Świątkowską i poród na klinicznej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dr Ciach i też Kliniczna. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tez myślałam o dr Świątkowskiej ale wizyta kosztuje 300 zł..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Normalna wizyta 200 zl, 300 zl kosztuje usg prenatalne, z tego co pamiętam to robi się je okolo 13tc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a to świetnie że piszesz widocznie źle dopytałam 200 zł brzmi dużo lepiej:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja chodzilam do dr Szulca.wizyta 100 zl.sympatyczny, troskliwy, zleca potrzebne badania. Jesli bylabym w kolejnej ciazy to znow bym wybrala tego lekarza. Pracuje na Zaspie. Polecam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moją ciążę prowadzi dr Klimaszewski . Wspaniały lekarz :) a poród to myślałam o Klinicznej ,ewentualnie Zaspa.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, ja prowadzę drugą już ciązę u dr. Olszewskiej, cena 150 zł za wizyte, prenatalne 250 zł. Wszystko dokładnie tłumaczy i ma super sprzęt. A rodzić chcę na zaspie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
toi ja już się mogę pochwalić 8 tydzień, serce ładnie bije :) termin chwilowo na 17 grudnia.

Jestem z Rumi a ciążę prowadzę w Gdyni, rodziłam w zeszłym roku w Wejherowie i w tym roku też jest taki plan.

My na majówkę byliśmy w zoo :) tak żeby uczcić roczek małej :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja narazie chodze do Dr Krzysztofa Jagiełowicza, pracuje na zaspie i na wojska polskiego

W mojej przychodni jest słabe usg zastanawiam się czy później nie zmienie lekarza ale jak już to tylko na NFZ prywatne gabinety nie wchodzą w gre
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak mam lekarza na NFZ i jestem bardzo zadowolona, to moja druga ciążę którą mi prowadzi i nie mam żadnych zastrzeżeń. badania każe powtarzać jak coś się nie zgadza a po za tym to sympatyczny lekarz. Rodziłam w wojewódzkim i chyba teraz też będę tam rodziła.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
wczoraj byłam u lekarza na kontroli. tydzień wcześniej niż planowałam, ale w sumie byłam zmuszona - w poniedziałek zaczęłam lekko krwawić i po wizycie na IP musiałam również odwiedzić swojego lekarza :)
Mały Wielki Człowiek rośnie i nawet widziałam serduszko - "takie migające coś" :D

Nie wyznaczył mi co prawda daty porodu, bo myślę, że na to jeszcze za szybko po prostu. Może po 12 tyg, o ile dotrwamy :) Póki co na zwolnieniu tydzień.

Co tam u Was? Jak się czujecie? Wiecie może gdzie w Gdańsku dostanę lubczyk- oczywiście ten "żywy" ? :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja ide na wizytę za tydzień ale już do Dr Branickiego na Hallera
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, coś cicho w naszym wątku się zrobiło, dziewczyny piszcie co tam u was. Innabajka słyszałam ze to bardzo dobry lekarz, więc chyba dobrze wybrałaś.
Ja na wizytę dopiero za 2 tygodnie idę i już się doczekać nie mogę.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cześć dziewczyny, ja mam badanie w środe a wizyte w połowie maja dopiero. u mnie wszystko jest oki, po za tym, że objawy to jakieś tortury. mam bardzo niskie ciśnienie, od 2 dni boli mnie strasznie głowa. ogólnie czuje sie bardzo średnio ;/
mdłości jeszcze czasami występują, ale ciągle mi słabo.
miłego dnia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witajcie ja również dołączam się do wątku. Kończę 12 tydzień i termin mam na 22 listopada :)

Od 6 tygodnia męczą mnie całodniowe mdłości, wymioty, metaliczny posmak, brak apetytu ale coś od 2 dni się uspokoiło, mam nadzieję, że niebawem będę mogła zacząć się cieszyć błogosławionym stanem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewelina , Hej :)

Dziewczyny, dziwne ja nadal nie mam zadnych nadzwyczajnych objawow
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też żadnych mdłości ani wymiotów póki co nie miałam. Mam nadzieję, że już ich nie będzie - tak przynajmniej mówiła moja Teściowa, choć w sumie może być różnie :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jedyne co zauważyłam to bolące piersi, ból głowy i megaa apetyt ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a to tak... ale uznałam to już za "normalność" :D chociaż głowa mnie nie pobolewa, ale piersi czasem tak bardzo, że nawet leżeć jest ciężko :)
ja muszę sobie trochę dać na wstrzymanie z jedzeniem słodyczy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To macie dziewczyny szczęście, ja codziennie rano wymioty, cały dzień mdłości i ciągle bym spala. We wtorek mam wizytę u lekarza, mam nadzieję że wszystko w porządku 😊
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To współczuję, choć moja znajoma stwierdziła, że na pewno te nieciekawe objawy mnie prędzej czy później dopadną :-)

Będzie dobrze :-) a który tydzień?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzisiaj rozpoczynam 10 tydzień
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ładnie :) a jakiego lekarza wybrałaś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi leci zaraz 7 tydzień, czasem mnie zemdli i zrobi słabo ale nie robi to na mnie wrażenia bo ja stary wrzodowiec jestem :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja się waham miedzy Jagiełowiczem NFZ i Branickim Prywatnie

Do Branickiego ide w czwartek a do Jagiełowicza 25go i wtedy zadecyduje
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi na szczęście wszystkie objawy mijają ..albo cisza przed burzą :) Jedyne co to są jeszcze dni, że aż się wstawać z łóżka nie chce ,a co dopiero zabrać się za jakieś sprzątanie :) uroooooki :) Wizytę mam w piątek , już nie mogę się doczekać !
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć Klaudia! Ja też jeszcze 4 dni temu myślałam, że objawy mi przechodzą aż w sobotę znowu dopadły mnie całodniowe nudności a wczoraj przeszłam maraton z torsjami - cokolwiek włożyłam do ust, od razu lądowało w toalecie a mnie paliła zgaga :( skutek: dzisiaj rano nie miałam sił podnieść się z łóżka i wzięłam NŻ w pracy... takie uroooki...
Oby Twoje przeczucie okazało się trafione. Ja też w 13 tygodniu już jestem i nie mogę się doczekać, kiedy te objawy odpuszczą, o ile odpuszczą...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Innabajka zazdroszczę Ci, że tak dzielnie znosisz wymioty. Ja nie jestem tak zahartowana i nie mogę do nich przywyknąć - boje się jeść, żeby znowu nie zwymiotować :( teściowa przyniosła mi soki, żebym chociaż witaminy przyswajała jakiekolwiek, ale mój żołądek po sokach też się buntuje i wszystko cofa :( są dni, że leżę cały dzień w łóżku i to jedyna pozycja, w której uspokaja się mój żołądek... Dziewczyny Wy też tak macie? Mam wrażenie, że jakaś trefna chyba jestem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć.
Ja już lepiej. Mdli mnie tylko na słodkie, za to namiętnie wcinam wszystko co słone i kwaśne. Sił nadal brak na cokolwiek ale jak się ma w domu 4 latkę to niestety nie ma opcji na dłuższy odpoczynek. Dziś po genetycznym. Wszystko idealnie. Mimo stresu bo młoda już nie jestem. Mały człowiek ma już 6 cm :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witajcie mamusie :)

u mnie 9 tydzień, wizyta w piątek.

W pierwszej ciąży zupełnie nie miałam żadnych dolegliwości prócz mdłości na słodkie. A najlepsze były kwaśne żelki.

Teraz strasznie mi się chce spać i padam już po godzinie 20 jak tylko młodsza córa idzie spać. A że wstaje koło 6 to jakoś odespać nie można zbytnio. Jak nie zapominam jeść to całkiem jest znośnie, a jak głód dopadnie to wtedy mdli mnie niemiłosiernie no i ukochana zgaga opanowuje...

Pozdrawiam i trzymajcie się dzielnie :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tam jeszcze wymiotów nie miałam żadnych, czasem mnie troche mdli albo mocno ssie w żołądku to tyle

Ja czesto pracuje po 10h dziennie takze nie ma taryfy ulgowej
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I właśnie uciekam spać :) dobranoc dziewczyny
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cześć dziewczyny!
Mam co prawda termin na 05.01.16, ale poród to zawsze +/- dwa tygodnie, więc pomyślałam, że może dołączę do was?
Z resztą "mojego" wątku jeszcze nie ma :(
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny ja mam bardzo podobnie. Juz mi sie wydaje że powoli przechodzi i wszystko wraca. Nawet dzisiaj śmiałam się że wracam do pracy... I na tym mój zapal sie skończył. Zapowiada sie dzień w łóżku.
Moze to taki okres ze wszystkie tak "cierpimy". Ja z pierwszym dzieckiem jedyny objaw ciąży jaki miałam to rosnący brzuch.a teraz wszystko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej dziewczyny, mam termin na 17 grudnia, więc chętnie do Was dołączę :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witamy nowe dziewczyny ! :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witaj Rybka ;)

Jak dzisiaj u was dziewczyny, my właśnie wróciliśmy z opery padam na cyce bo dzis 10h w pracy i ta opera no ale było warto

"Carmen" polecam
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzień dobry :) jak tam u was?

Mnie coś piersi dziś nie bolą, dziwne
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trche mnie to w sumie martwi i niepokoi :(

Jutro wizyta u lekarza, trzymajcie kciuki
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja wczoraj miałam wizytę. Mały człowiek ma już 1,5 cm. Dzisiaj wkroczyliśmy w 8 tydzień.
Czy któraś z forumowiczek przyjmuje Euthyrox albo Fragmin? Mój lekarz stwierdził, że mam za wysoki fibrynogen (mam 3,9 a norma jest do 3,5) i że TSH i FT4 są trochę zaniżone ( choć wynik mieści się w normie). Polecił mi pilną konsultację hematologiczną i przyjmowanie właśnie Fragmin 5000 i Euthyroxu 25. Nie wiem dlaczego, ale mam wątpliwości szczerze mówiąc... :/ W sumie mam żylaki, a w rodzinie są obecne choroby tarczycy i serca, ale ja wcześniej nigdy się endokrynologicznie ani hematologicznie nie leczyłam. Jak myślicie, zacząć te leki przyjmować czy poczekać na wizytę u hematologa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja również po wizycie, 10 tc, wszystko w porządku, maleństwo ma 3 cm. Również mam brać Eutyrox 50, ja z kolei mam za wysokie TSH
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja również po badaniach, dzisiaj miałam genetyczne i wszystko jest super dobrze. Maleństwo ma 6 cm i uporczywie nie chciało się obrucić do badania. Leków żadnych nie biorę bo wyniki tez są ok, tylko kwas foliowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny a czy któraś z Was zna już płeć dziecka? Od kiedy mniej więcej można ją poznać? Moja koleżanka ma ciążę młodszą o tydzień i już wie,że ma chłopca. Wydawało mi się, że dosyć szybko się dowiedziała.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ponoć w 9 tygodniu dziecko już posiada wykształcone narządy płciowe, ale jest jeszcze za wcześnie, by określić płeć na podstawie badania usg:)
Ja myślę, że bardziej pewna (choć wiadomo, że bywa różnie) płeć jest dopiero po 15-17 tygodniu, ale ja się nie znam, bo to moje pierwsze dzieciątko :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja w pierwszej ciąży na drugiej wizycie w 12 tyg. dowiedziałam się że chłopiec będzie i tak zostało a sprzęt był słaby.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja biore Euthyrox 50 ;)

Beta ponad 5 tyś
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, dawno nie pisałam, ale śledzę wątek na bieżąco. W zeszły wtorek byliśmy na usg genetycznym i naszego lekarza zaniepokoił pomiar NT, więc w poniedziałek byliśmy na USG w poradni prenatalnej w Invicie i na szczęście okazało się, że wszystko z naszym maleństwem jest OK. Pani doktor powiedziała,że prawdopodobnie będzie chłopiec ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jutro mam wizytę z USG genetycznym , trochę się denerwuje ... A płeć dziecka to szybciej "daje się zobaczyć" chłopczyk , dlatego babeczki wcześniej dowiadują się o synku :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Innabajka - a leczyłaś się Euthyroxem już wcześniej czy dopiero teraz w ciąży musiałaś?
Piękny wynik bety - ja w sumie po dwóch badaniach dałam sobie spokój z jej pomiarem :) najważniejsze, że dziecko ładnie rośnie :)
Karolka - gratuluję i fajnie, że jest wszystko ok :)
Klaudia_Michal będzie dobrze :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Heke, tak lecze się od paru lat :) od 1,5 roku mam unormowany poziom

Byłam dzisiaj u lekarza dostałam recepte na kwas foliowy i progesteron do łykania ale usg dopiero za 2 tyg bo z miesiączki wychodzi 4-5 tydz i mówił że za wcześnie a czeste USG moze dziecku zaszkodzic
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aha :) bo ja dopiero zaczynam leczenie, choć mam wątpliwości, ale postanowiłam zaufać lekarzowi - chyba wie przecież co robi :) w sumie bardziej się przejął wynikami niż ja...

No ja pierwsze usg miałam na początku 7 tyg, tydzień później kolejne, a następne możliwe, że na wizycie za 2 tyg :) Fajnie tak widzieć jak maleństwo rośnie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jestem w 12 tc, byłam właśnie na usg prenatalnym i lekarz powiedział, że jeszcze za wczesnie, zeby okreslic płeć. Dziwne, że inni lekarze potrafią to zrobić... Moze to zależy od lekarza, a moze mam dziewczynkę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To i ja dołączę do grona przyszłych mam ;) Jestem w 11 tc :) zazwyczaj płeć dziecka poznaje się ok 16 tc przy dobrym sprzęcie usg i ułożeniu dziecka :) ja przy pierwszym płeć poznałam bardzo późno ;) ok 6 miesiąca, bo zawsze się sprytnie zakrywał ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny mam pytanie: od jakiegoś czasu łuszczy mi się skóra na prawym sutku, czy któraś z Was też to ma?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny ja propo tarczycy. Miałam dziś USG tarczycy i wyszły guzki. Opis mam taki.
Tarczyca normoechogeniczna. W PP nieco grzbietowo guzek hipoechogeniczny 4mm z przepływami typ Vty do weryfikacji bac. PP ok.4, PL ok 4 ml. Okoliczne ww.chłonne bez adenopatii. WN Podejrzany guzek w PP do bać i kons klinicznej.
Nastraszył mnie, że w tym prawym są przepływy krwi i może tam coś nie dobrego mieszkać. I koniecznie biopsję zrobić . Natomiast moja ogólna stwierdziła, że w takim małym guzku to nie robią biopsji tylko od 7mm. Miałyście coś takiego? No i czy to mogło spowodować poronienie? Jeszcze TSH i ft4 do badania.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Heke - Nie boj sie leczenia, to tylko pomoze Twojemu dziecku :)

Kjopa - guzki sa wiec trzeba kontrolowac i konsultowac, poronienie moglo wystapic np z nieprawidlowego poziomu hormonu tarczycy. Takie jest moje zdanie :) nie zamartwiaj sie tylko rob badania. Ja mam guzy w piersiach i tez nie wiedza coto i nie chca ruszac, niedlugo ide na kontrole do onkologa

Glowa do gory!! Milego dnia kobitki ja wlasnie jestem w drodze do pracy, dojezdzam godzine w jedna strone buuu :( :(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny , po wczorajszym USG jestem już dużo spokojniejsza ...wszystko jest w jak najlepszym porządku. Moje szczęście ma już 7 cm :)))) !
Innabajka współczuje że do pracy jedziesz i to jeszcze w sobotę , ja całe szczęście dostałam dalej zwolnienie więc myślę że tak już będzie do końca ciąży .
Miłego dnia babeczki :)!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Innabajka
Ja też mam w piersi. Przerabiałam to 2 lata temu. Miał chyba 4-5 mm. W grudniu byłam u chirurga przed świętami i czekałam do stycznia na USG. Mi wyszło, że to hipoechogenny, gruczołowaty. Co roku badanie ręczne piersi a co 2 lata USG. Strach pomyśleć gdzie te guzki jeszcze mogą się pojawić. Mam nadzieję, że u Ciebie będzie też ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tez moglam dostac zwolnienie ale jeszcze nie chce :) musze wyszkolic nowe dziewczyny w salonie i mysle ze pod koniec lipca pojde odpoczywac.

Jak bedzie mi sie nudzic a zapewne tak bedzie to moze bede klientki przyjmowac w domu :)

Co do piersi to musi byc dobrze, nie widze innej mozliwosci!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny wyniki moje TSH 2,ft4 14.04 (12-22 norma). Czy są dobre bo gdzieś czytałam, że ft4 powinno być przy górnej granicy to wtedy dobrze jest.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ft4 mam 16 z kawałkiem i lekarz powiedział że bardzo ładny wynik
co do tarczycy to nie pamiętam już jaki miałam ostatni wynik
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest tu ktoś ?:) Jak nowy dzień

Ja siedzę w pracy, nie mam dziś żadnych klientek (narazie :P) więc odpoczywam, muszę dziś zadzwonić do weterynarza podpytać czy moje kociaki mam przyprowadzić na kontrolne badania i odrobaczanie.

Wizytę mam na 28.05 mam już przyjść z mężem i będziemy dopiero oglądać dzidzie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam termin z miesiączki na 30 Grudzień, na wizycie USG pewnie mi wyznaczy jakiś pewniejszy termin i nie wiem czy to nie będzie Styczeń także może niedługo od was odejdę ale będę czasami zaglądać laseczki :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no cichy ten nasz watek, sama tez nie mam za bardzo czasu zagladac, pozdrawiam was:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
eee wątek się rozkręci jak będzie więcej badań i dzidzie będą większe ;)
możecie mi przypomnieć kiedy robiło się badania genetyczne?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Innabajka - ja też mam wizytę 28.05 :) Ciekawa jestem jak tam Maleństwo i czy w końcu lekarz mi wyznaczy termin ;)

WinnieThepooh- z tego, co czytałam to między 11 a 14 tygodniem :) Mój lekarz zresztą też mówił, że na następnej wizycie będziemy się na nie umawiać... Co by w sumie miało sens, bo na następnym spotkaniu będę już w 10 tygodniu, więc kolejne pewnie by już było z usg "genetycznym".
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Heke- Widzę że jesteś tydzień do przodu z dzidzią ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam 13tydzień i 4 dzień dzidka ma 7.3cm rośnie;)))
moje samopoczucie też juz znacznie lepsze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Yoasia ;) gratuluje !
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Heke - ja już nie mogę się doczekać wizyty, chodzę prywatnie ale przejdę się tez na nfz bo zawsze cześć badan będę miała za darmo tylko nie wiem czy takie usg po sobie nie jest szkodliwe?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny a jak u Was z mieszczeniem się w ubrania? Ja już ledwo wciskam na siebie ulubione leginsy, choć brzuszka jeszcze nie mam, czuję się jedynie lekko wzdęta. Mam wrażenie, że biodra mi się poszerzyły.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewelina - Co prawda mieszczę się narazie we wszystkie ubrania, ale jest mi w nich coraz bardziej nie wygodnie. Mam okropne wzdęcia i brzuch jak w 4 miesiącu :(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeszcze się mieszcze we wszystkie ubrania, przytyłam pół kilo od początku ciąży (4 miesiąc) ale brzuch mam taki jakby w zdety.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A no to widzę, że wszystko w normie :) Trzymajcie się dziewczyny! Słonecznego weekendu i pamiętajcie o spacerach :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewelina o co chodzi z tymi spacerami?:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ładna pogoda jest to trzeba spacerować, trudno sie domyśleć ;) ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myślałam że to jakieś zalecenie haha :D

ja dzisiaj leżałam na polance i się wygrzewałam na słoneczku, super pogoda
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niedługo biorę się za robienie własnych kremików natłuszczających, wynalazłam fajnego sprzedającego na allegro

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=2928549

Ma duży wybór i super ceny :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oj ja już spodni nie dopinam ;) zmieniłam na numer większe i jest lepiej. Ja z tych dziwadeł, co nie wymiotują i całą ciążę tyją równomiernie 1- 2 kg na miesiąc.
A spacery to dobra rzecz! nawet pół godz dziennie!
miłego dnia!
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Spacery napewno służą, ja sobie sporo spaceruje w pracy i mi starczy haha
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Inna Bajka - chodzi o to, żeby nie obijać się w ciąży i formę trzymać :) Potem jest łatwiej przy porodzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak się właśnie zastanawiam nad zapisaniem się na basen jak już będę na zwolnieniu ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobry pomysł - czytałam też o tym, że pływanie na basenie odciąża kręgosłup w ciąży i fajnie wpływa na samopoczucie - na jakiś czas odciąża mamę od kilogramów które nosi w brzuszku :)

A ja się wczoraj dowiedziałam, że z dużym prawdopodobieństwem będę miała córeczkę :) Mi w zasadzie było wszystko jedno czy to będzie chłopczyk czy dziewczynka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewelina, super ! Ciekawe czy do końca utrzyma się dziewczyna ;)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córka złożyła zamówienie na braciszka, tata również zakłada ze będzie chłopak. Zobaczymy czy ich życzenia się spełnią:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie stawiają na chłopca ;)

O 17 usg ale się boję!! Trzymajcie kciuki!!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dzisiaj mam wizytę o 16, więc pewnie też z usg :-) innabajka nastaw sie optymistycznie - będzie dobrze :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny, długo mnie nie było, ale nadrobilam i jestem :-) ja bede miala dziewczynkę, juz 3 razy gin mi potwierdzila na usg wiec raczej na 100 bedzie. Bardzo sie cieszę bo mam juz synka a teraz zobaczę jak to jest z córeczką. Za 3 tygodnie mam juz polowkowe, tak ten czas leci, powoli czuje ruchy mojej malutkiej :-)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Inna Bajka trzymam kciuki :) Będzie dobrze!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jankaa i Ewelina - gratuluję :)

Ja już po wizycie - Maleństwo już nie takie małe, bo ma 3 cm :) Serduszko bije, więc jest super.

Umówiłam się na połowę czerwca na usg "prenatalne", a następna wizyta pod koniec czerwca... :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My już po ;)

Nasza dzidzia ma 2,5cm serduszko ładnie bije, za 3 tyg następna wizyta. U mnie raczej będzie cesarka ze względu na obecność wirusa HPV :( a chciałam rodzić naturalnie
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lekarz powiedział, że nie mam się szczególnie oszczędzać mogę biegać, jeździć na rowerze itp mąż był ze mną i chyba powoli do niego docierają fakty
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Inna Bajka a jak lekarz stwierdził u Ciebie obecność wirusa HPV? Wiedziałaś przed ciążą, że go masz? Robiłaś testy,czy to wyszło dopiero w czasie ciązy? Nie wiedziałam, że HPV może być wskazaniem do CC...

Ja oczywiście obudziłam się 30 minut temu i nie mogę zasnąć :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, wiedzialam ze mam wirusa HPV. Pare lat temu robilam testy i wyszly grozne szczepy :(

Pan dr powiedzial, ze istnieje male ryzyko ze zaraze dziecko ale jednak ryzyko jest. Mysle ze w ciazy powtorze test aby sie upewnic a jak wyjdzie to samo to coz... omowie sie z nim na cesarskie ciecie
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozumiem. Jasne, że zawsze warto zminimalizować wszelkie ryzyko, jakie grozi maleństwu :) Będzie dobrze, powodzenia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie widzę innej możliwość, na pewno będzie dobrze ;)

Wam też tego życzę!

Jak mija dzień, ja w pracy, jutro mam ważne egzaminy i jeszcze poprawiam prace licencjacką :(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny a jacy lekarze prowadza wasze ciaze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czesc z was juz pisala ale może z nowych forumek, ktoś jeszcze poleci dobrego lekarza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzień doberek dziewczyny!

Wczorajszy egzamin zdany, jeszcze dzisiaj mam do zdania chirurgie i koniec... pozostaje tylko się bronić :)

Jak samopoczucie i nastroje?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A samopoczucie dobre - jak to zazwyczaj bywa w niedzielę :-) ostatnio w nocy nie mogłam sie obrócić na drugi bok, bo tak piersi bolały - normalnie jakby ktoś mi jakieś ogromne kamienie tam położył :-)

Innabajka, a co studiujesz? Medycynę ?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kosmetologie :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, miałyście już robione pierwsze badania w ciąży? Chodzi mi o badania z krwi bo ja robię prywatnie i jestem ciekawa ile za to zapłacę...

Mam z 11 pozycji do zrobienia..
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podjadę dzisiaj przed pracą do invicty i chyba się po prostu zapytam ;)

Bo w dniu płacenia nie chcę osiwieć
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej :)
Ja większość badań robię w Diagnostyce :) Do końca maja była akcja "jestem kobietą" i przykładowo za pakiet badań "przed ciążą" zamiast około 300 zł płaciłam 99 zł, tak samo z pakietem "w ciąży" :)
W tych pakietach miałam np. Toksoplazmozę IgM i IgG, Cytomegalię IgM i IgG, Różyczkę IgG, HbS i HCV przeciwciała, CRP, Glukozę, anty-TPO, TSH, Prolaktynę, Morfologię, Mocz, Elektrolity, Magnez, Żelazo, ALT, Bilirubinę, p/c p. kardiolipinie IgG i IgM.
Z kartą stałego klienta ogólnie mam 5% taniej. I np. za HIV Ag/Ab płaciłam 28,50 zł. Jak mam wątpliwości co do ceny to zawsze dzwonię do laboratorium/punktu pobrań, ale z reguły dzwonię do Gdyni, bo np. na Kołobrzeskiej nie odbierali kilka razy :)
Część badań robiłam też w UCK - np. za WR płaciłam 13 zł, za grupę krwi 35 zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja badania przeważnie robię w UCK, mają najniższe ceny, cennik jest na stronie. Ostatnio robiłam w Przychodni Świętokrzyskiej bo w UCK nie robią HIV.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tym, że najniższe to nie do końca się zgodzę :) Za np. różyczkę w UCK musiałabym zapłacić 2x45 zł (IgG, IgM), a w Diagnostyce z kartą stałego klienta (czyli 5% taniej) zapłaciłam za IgM 33,25 zł.
Oczywiście większość badań mają faktycznie dużo tańsze niż inne laboratoria :) Ale nie wszystkie :)

Nie jest to reklama - od razu zaznaczę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja robię badania w gabinecie mojego lekarza, bez kolejek itp a oni wysyłają do invicty
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, zaczynają mnie boleć strasznie plecy, szczególnie w odcinku lędźwiowym :(

W spodnie się wszystkie mieszczę ale już mi niewygodnie ....
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi też ostatnio dokucza ból pleców... A to dopiero początek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej

ja robię badania w swojej przychodni ze skierowaniem od lekarza. nic nie płacę. teraz mieliśmy badanie prenatalne, wszystko jest ok. ale w mojej przychodni jest stare usg, dlatego zapisałam się dodatkowo prywatnie na środę an usg 3d.
dzidziuś ma 5,5cm :) ja już nosze spodnie ciążowe. jestem szczupła i już mi wywaliło brzuch, aż strach pomyśleć jak będę wyglądała za kilka msc :P
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój mąż to nie wierzy że to już brzuch ciążowy :D
ale co poradzić, mnie też wywaliło, nosze rozmiar 38 i nigdy nie byłam bardzo szczupła
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam Was dziewczyny.
Ja badania krwi robie w Synevo tj. W Szpitalu Kolejowym , tam babeczki też często dają zniżkę tak same z siebie 😊 teraz muszę zrobić krew na Toxo i inn. Wiec będę musiała się najpierw zawiedzieć ile mnie to wszystko wyniesie.
Czy któraś z dziewczyn może polecić jakiś gabinet gdzie wykonują 3D/4D? Bo mam zamiar się wybrać chociaż raz a niestety mój lekarz takim sprzętem nie dysponuje 😕
Pozdrawiam 😊

PS. Może uporządkujemy naszą listę z datami ? Bo troszkę kobietek doszło
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Listopadowe:

janka -8 listopada
karolka404-89 -16 listopada
Ewcia. -20listopada
Klaudia_Michal. -21 listopada
Yoasia698. -23 listopada
Maman-24 listopada

Grudniowe:

Rahhel-14-16 grudnia
Limonka-23 grudnia
Szmaragdynka-23 grudnia
heke1990-23 grudnia

Kogo nie ma to proszę wpisujcie się dziewczyny
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi ostatnio położna wyznaczyła termin na 25 grudnia :) ale na razie może zostawmy to co jest ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam termin na 1 stycznia ale będę miała wcześniej cesarkę wiec jeszcze nie wiem
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Listopadowe:

janka -8 listopada
karolka404-89 -16 listopada
Ewcia. -20listopada
Klaudia_Michal. -21 listopada
Yoasia698. -23 listopada
Maman-24 listopada

Grudniowe:

Rahhel-14-16 grudnia
rybka31 - 17 grudnia
Limonka-23 grudnia
Szmaragdynka-23 grudnia
heke1990-23 grudnia

Kogo nie ma to proszę wpisujcie się dziewczyny
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja idę jutro na prenatalne 3d do starmedici, także jutro napiszę czy polecam :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Listopadowe:

janka -8 listopada
karolka404-89 -16 listopada
Ewcia. -20listopada
Klaudia_Michal. -21 listopada
Yoasia698. -23 listopada
Maman-24 listopada

Grudniowe:

Rahhel-14-16 grudnia
rybka31 - 17 grudnia
Limonka-23 grudnia
Szmaragdynka-23 grudnia
heke1990-23 grudnia
Innabajka-
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja się dzisiaj załamałam... jestem w 13tc i byłam dziś na badaniu kontrolnym i nie wyszło za ciekawie... na usg dziecko za małe jak na 13tc wydaje się jakby miało dopiero 9tyg. i lekarz długo szukał czy serduszko bije, w końcu zobaczył, że bije, ale słabo ;( zapisał mi od razu badania na BHCG jutro z rana idę robić, a następne w piątek bądź najlepiej sobotę rano, mówił że wszystko zależy od tych wyników. Mam wielką nadzieję, że wszystko będzie dobrze, długo się staraliśmy o drugie i nie chce go teraz stracić :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
coco.roco

Trzymam kciuki !
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
coco.roko
Trzymam mocno kciuki!!!!! Nie dał Ci żadnych tabletek. Wiem, że niektóre kobiety miały tak samo i nie pamiętam czy dawali d*phats@n czy coś innego i serduszko wracało do normy. Dla mnie trochę dziwne z tą Betą bo w tym tygodniu to już słabo przyrasta chyba i wolniej rośnie a nawet chyba spada nieco. Tylko nie pamiętam czy już w tym tygodniu. Może inny lekarz jeszcze bardzo dobry musiałby Ciebie zbadać? Jeszcze raz trzymam mocno kciuki!!!!!
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie nic mi nie zapisał, a chyba powinien jakoś zareagować i to jak najszybciej, a nie czekać aż coś się "ruszy". Wizytę mam we wtorek 9.05 mam nadzieję, że do tego czasu nic złego się nie wydarzy, a i że wyniki będą dobre i z dzieciątkiem będzie wszystko dobrze :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Listopadowe:

janka -8 listopada
karolka404-89 -16 listopada
Ewcia. -20listopada
Ewelina - 20 listopada
Klaudia_Michal. -21 listopada
Yoasia698. -23 listopada
Maman-24 listopada

Grudniowe:

Rahhel-14-16 grudnia
rybka31 - 17 grudnia
Limonka-23 grudnia
Szmaragdynka-23 grudnia
heke1990-23 grudnia
Innabajka-
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
coco.roco trzymamy za Was kciuki. Koniecznie daj znać, jak będziesz znała wyniki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pewnie, jak tylko będę wiedziała coś więcej to napiszę co się z nami dzieje. Tak czy siak będziemy walczyć do końca i mam nadzieję, że nam się uda dotrwać w pełni zdrowia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Listopadowe:

jankaa -8 listopada
karolka404-89 -16 listopada
Ewcia. -20listopada
Ewelina - 20 listopada
Klaudia_Michal. -21 listopada
Yoasia698. -23 listopada
Maman -24 listopada
Paulina -24 listopada

Grudniowe:

KamCiia -3 grudnia
coco.roko - 7-10 grudnia
Ania.83 -12 grudnia
Rahhel -14-16 grudnia
rybka31 - 17 grudnia
Limonka -23 grudnia
Szmaragdynka -23 grudnia
heke1990 -23 grudnia

Styczeń:

innabajka - 01 styczeń
WinnieThepooh -05 styczeń
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
coco.roco
Na pewno będzie dobrze. Teraz często lekarze przepisują Accard też w takich sytuacjach. Jak ja poroniłam i dużo szukałam i czytałam na różnych forach to właśnie często jak serduszko biło słabiej to dawali Accard. A wiesz ile uderzeń miało serduszko na minutę?
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Widze, ze ladnie sie nasza grupa rozrasta :)

Ja juz zdalam prace licencjacka, pod koniec czerwca obrona.

Zasuwam do roboty, czeka mnie godzinny masaz :(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem ile uderzeń na minutę, lekarz przy usg przez brzuch w ogóle nie mógł się dopatrzeć czy serduszko bije, dopiero dostrzegł je na usg dopochwowym i stwierdził, że słabo bije oraz to, że dzidziuś jest za mały jak na 13tc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Listopadowe:

jankaa -8 listopada
karolka404-89 -16 listopada
Ewcia. -20listopada
Ewelina - 20 listopada
Klaudia_Michal. -21 listopada
Yoasia698. -23 listopada
Maman -24 listopada
Paulina -24 listopada

Grudniowe:

KamCiia -3 grudnia
coco.roko - 7-10 grudnia
Ania.83 -14 grudnia
Rahhel -14-16 grudnia
rybka31 - 17 grudnia
Limonka -23 grudnia
Szmaragdynka -23 grudnia
heke1990 -23 grudnia

Styczeń:

innabajka - 01 styczeń
WinnieThepooh -05 styczeń
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny jak nastroje?

My we wtorek jedziemy na duży koncert i w końcu pofarbowałam włosy a w poniedziałek idę zagęścić rzęsy, trochę ostatnio się zaniedbałam i nic ze sobą nie robiłam........... ale koniec, trzeba się wziąć w garść:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, które są na zwolnieniu lekarskim. Miałyście w ogóle jakąś kontrolę z ZUSU? Słyszałam że sprawdzają czy się jest w domu a jak się wyjdzie po zakupy albo spacer? :|
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Póki co nic nie miałam. Z tego, co czytałam, możesz normalnie pójść na zakupy czy do lekarza. Nie są zabronione czynności, które nie utrudniają Ci powrotu do zdrowia i które są normalnymi czynnościami dnia codziennego. Sprawdzają czy się jest w domu, w sensie czy nie prowadzi się jakiejś zarobkowej dodatkowej działalności.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Póki co nic nie miałam. Z tego, co czytałam, możesz normalnie pójść na zakupy czy do lekarza. Nie są zabronione czynności, które nie utrudniają Ci powrotu do zdrowia i które są normalnymi czynnościami dnia codziennego. Sprawdzają czy się jest w domu, w sensie czy nie prowadzi się jakiejś zarobkowej dodatkowej działalności. Jak Cię nie ma o danej porze w domu, to chyba pojawiają się kiedy indziej żeby sprawdzić. Ale zaznaczam, że nie wiem tego z praktyki, bo póki co nie miałam kontroli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja również nie miałam kontroli, ale zapraszam moga pomoc mi przy normalnych czynnościach :)
Mam koleżankę w ZUS ie i mówi że sprawdzają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niech sprawdzaja :) Yoasia masz racje haha

Ja sie czuje beznadziejnie juz mam dosyc, ciagle mam wzdecia, do toalety czesto biegam :( a do lekarza dopiero za 2 tyg.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem czy tez tak macie ale odstepy miedzy wizytami wydaja sie wiecznoscia :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oczywiście, ja tak bynajmniej mam ! Wizyta w piątek a ja już przebieram nogami 💞
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam wizytę za 1,5 tygodnia, ale jakoś spokojnie na nią czekam, może to wynika z tego, że to moje drugie dziecko :) teraz tylko ciekawi mnie płeć (właściwie wszystkich dookoła a nie mnie). brzuch mi ostatnio wyskoczył i nawet jednego dnia był "krzywy" hehe :)
maluch wypiął sie z jednej stronę. ruchów jeszcze nie czuję, ale jak cos robię to maluch gdzieś pod skórą krąży
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale super, ja już bym chciała poczuć dzidzie :)

Ja na razie zdycham w pracy. Nie wiem jak pojadę do Łodzi na ten koncert z biegunką i wzdęciami ,... :(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trzeba pamiętać, żeby przy upałach, a tym bardziej przy biegunce dużo pić :)

My mamy usg "prenatalne" za 2 tygodnie. Więc jeszcze tyle trzeba poczekać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja pewnie też niedługo będę musiała jechać na takie usg :)

Dzisiejszy upał mi zaszkodził, czułam się fatalnie to puki nie wypiłam kawy

Zaraz lecimy oglądać Obcego :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi nigdy kawa nie smakowała, więc jakoś nawet przed ciążą musiałam sobie bez niej radzić :) Może to i dobrze :)
Z ciążowych "dolegliwości" to znowu dokuczają mi plecy - tak już pewnie zostanie i z chęcią zajadam się np. ogórkami albo cukinią w zalewie octowej :D Ale przy grillu to chyba normalne :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej mamusie :) u nas wszystko ok :) mamy 58 mm i rośniemy nadal :) kolejne usg za miesiąc więc czekamy.

Z dolegliwosciami nie jest źle, nawet już nie padam na nos chociaż córka wstaje o 5, jedyne co zaczyna się znowu pojawiać to delikatne omdlenia, więc lato czuje że będzie moje...
plus cera mi się pogorszyła, no i dostałam delikatnych brązowych plam na twarzy... a to dopiero początek lata... chyba padnę jak będą upały...
udanej reszty weekendu życzę
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej mamusie :) jak tam u Was?
Mnie niestety możecie już wypisać z listy oczekujących na dzidzię. Niestety tym razem nam się nie udało - 13tc (nasz Aniołek), nie doczekałam nawet wyników badań, ani wizyty u gin. wczoraj dostałam plamienia i pojechałam na pogotowie, tam niestety na USG już nie było akcji serduszka :( teraz tylko czeka nas jeszcze zabieg...
Trzymam za Was (i Wasze dzidziusie) kciuki i życzę szczęśliwego rozwiązania :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Boże... Coco.roco trzymaj się ciepło.
Mam nadzieję, że niedługo znowu do dołączysz do "oczekujących" i że tym razem wszystko będzie dobrze.

Przytulam wirtualnie. A za duszę Maleństwa się pomodlę...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
coco.coco
Bardzo mi przykro. Natura jest nie sprawiedliwa. Najpierw ją 10 tydz. teraz Ty 13 tydz. Tak długo się cieszyłyśmy naszym stanem i nagle smutne wiadomości. Trzymaj się ciepło i dzielnie. Jak byś chciała popisać to pisz do mnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Coco.roco PRZYKRO MI ! 😢
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi też jest przykro :( A tak się cieszyliśmy, że będziemy mieli drugie dziecko, ale na całe szczęście mamy już synka i to dzięki niemu się nie załamałam po stracie tego maleństwa. Jak tylko będzie to możliwe będziemy się starać raz jeszcze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czuli serduszko już skończyło bić :( bardzo mi przykro i aż strach pomyśleć, że może to spotkać każdego. Bardzo dobrze że już macie synka i jest dla kogo wstawać ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety przestało bić :( i ciągle się zastanawiam czemu tak się stało... ;(
Też się cieszę, że mamy już synka i teraz po tej stracie jeszcze bardziej doceniam to, że jest :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Masz rację coco.rocko. Może się uda nam spotkać w następnym wątku mamuś. Życzę Ci aby było to najszybciej jak możliwe a następnym razem na pewno nam się uda.😀
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
coco.roco bardzo mi przykro. Życzę Ci, abyś jak najszybciej mogła dołaczyć do oczekujących.

Tobie również kjopa3

trzymajcie się dziewczyny
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Coco.roko ją byłam dziś u endokrynologa i powiedziała, że moje TSH jest jak na mój wiek na górnej granicy. TSH mam 2 i powiedziała, że to max i na pewno jeśli planuję ciążę to musimy zbić do 1 a maksymalnie może być 1,5. Nie spytałam wprost ale u mnie to chyba tarczyca była przyczyną. Warto porobić badania.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cześć dziewczyny,
przepraszam, ale ja nie najlepiej sie czuje i nie chce sie jeszcze dodatkowo martwić i przeżywać, wiec chyba opuszczę ten wątek bo nie mogę czytać o tym że komuś stała sie taka tragedia... to bardzo smutne. ja rozumiem ze potrzebujecie o tym komuś powiedzieć, nawet powtórzyć to kilkukrotnie, ale dla mnie to zbyt dużo. jestem bardzo wrażliwą osobą i nie chce o tym mysleć w kategoriach w jakich to do mnie dociera.
ostatnio byłam w szpitalu z moją córka, tylko na badaniach, ale widziałam cały oddział chorych dzieci... przez tydzień nie mogłam dojsc do siebie.
dlatego bardzo prosze nie piszcie o tym, chyba każdy chce od siebie odsunąć to myśl, ze coś mogłoby sie stać z jego dzieckiem...
pozdrawiam serdecznie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7
Yoasia698 dorosła kobieta, matka a zachowujesz sie jak dziecko. Życie niesttey takie jest, brutalne niekiedy i nie da sie pewnych rzeczy uniknac, jak ma sie cos stac to i tak sie stanie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Yoasia698
Ja i coco.roco byłyśmy w tym wątku i powiadomiłyśmy, że musimy się wypisać niestety. Teraz już jesteście w takim tygodniu ciąży, że nie powinno się nic stać. Tez kiedyś byłam wrażliwa bardzo zwłaszcza po pierwszym porodzie. W takich wątkach zawsze różnie bywa. Jedne kobiety tracą dzieci, inne mają problemy zdrowotne mniejsze lub większe.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Też mi bardzo przykro jak czytam przykre rzeczy bo często boję się o moje dziecko, ale życie nie składa się z samych dobrych chwil i tym też myślę że powinnyśmy się dzielić :)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny macie racje, tylko uważam ze nie ma potrzeby w tym wątku ciągnąć tego tematu. stała się tragedia. na prawdę bardzo mi przykro i nie życzę tego nikomu. Na naturalne poronienia nie mamy wpływu. Organizm "nie przyjmuje" i nic z tym nie zrobimy. Zdaje sobie sprawę ze życie to nie wiązka tylko dobrych informacji. Dlatego proszę zrozumcie, że roztrzasanie tematu nie jest dobrym wyjściem.

ps. Dzisiaj mi się śniło ze mój maluch mnie mocno kopał:)
we wtorek kolejna wizyta w 17 tygodniu wiec juz może być ciekawie na usg:) kurcze to już 5 miesiąc a ja jeszcze mogę się ukryć z brzuchem hehe. Ważne ze dolegliwości ustąpiły i to tak z dnia na dzień :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Słuchaj Yoasia dziewczyny odpisują, że im przykro więc temat się ciągnie. Ty za to potrafisz tylko zrobić z Nas jakieś wyrzutki bo Ci temat nie pasuje. Nikt nikogo na siłę nie wciągnął w wątek i nie trzyma na siłę. Ją założyłam wątek , miałam być mamą. Załóżcie kolejny wątek nr 2 żeby o Nas zapomnieć i nie mieć przykrych wspomnień.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
heheh dobre "jestem bardzo wrażliwą osobą" więc w d*p.. mam czyjąś tragedię...najważniejsze jest moje dobre samopoczucie...

matko jaka hipokrytka
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja za to współczuje tobie i twoim dzieciom, które prawdopodobnie tak wychowasz, że będę sie w życiu odwracać od osób przez które "przez swoja wrazliwosc" będą psuły sobie swój idealny obraz pięknego świata!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dziewczyny, to nie jest odpowiednie miejsce na spory.

Każdy radzi sobie w tragediami, które go spotykają, w różny sposób. Jedni zamykają się w sobie, inni chcą o tym porozmawiać. Forum to miejsce stworzone właśnie by komunikować się ze sobą.
Jakby nie patrzeć - każda choroba czy tragedia, jaką jest dla matki utrata dziecka, jest sytuacją, z którą ciężko sobie poradzić. Ale każda z nas musi trochę mimo wszystko się zdystansować do takich sytuacji. Póki coś nas osobiście nie dotyczy, nie możemy aż tak się wszystkim wokół przejmować. Jeśli będziemy wszystkim się przejmować - wojną, chorobą, złym stanem przyrody itp. to prędzej czy później wylądujemy w szpitalu psychiatrycznym, a to absolutnie nie służy ani naszemu zdrowiu ani naszym dzieciom.

Jedni chcą rozmawiać o tragediach, które ich spotykają, a inni nie mają zamiaru o tym czytać. I obie strony należy zrozumieć.

Ja Wam dziewczyny, które straciłyście swoje dzieciątka mocno współczuję i w sumie nic poza tym zrobić już nie mogę. Ale cieszę się, że mimo wszystko jesteście z nami w tym wątku i że dzielicie się swoimi przemyśleniami.
Mimo, że sama jestem w ciąży, to jednak staram się nie myśleć o tym, że taka sytuacja może i mnie spotkać. Bo może... Ale równie dobrze nie musi. Trzeba myśleć pozytywnie Yoasia.
To jest miejsce zarówno dla okazywania radości jak i smutku. Niestety, te dwa uczucia często idą ze sobą w parze.

Jeśli chaotycznie napisałam, to przepraszam, ale mam ostatnio problem z formułowaniem własnych myśli :D
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Słów mi brak, przy takim podejściu w ciaze lepiej nie zachodzić. Wczesne poronienie to niestety jedna z lżejszych przykrości, jakie mogą spotkać kobiety ciężarne. Nie bede ich naturalnie przytaczać, bo nie o to chodzi, ale za to nie moge nie skomentować kompletnego braku empatii jednej kobiety wobec drugiej. W dodatku w obliczu takiej przykrości, ktora jedna z nich spotkała. Swiata nie da sie zaczarować, tak jest skonstruowany, ze dzieją sie rzeczy dobre i złe. Oznaka dojrzałości przede wszystkim emocjonalnej jest nasza postawa wlasnie niekoniecznie wtedy, gdy wszystko wokół nas ma tylko różowe barwy.

Ja ze swojej strony chciałam dodać mnóstwo otuchy i przesłać pozdrowienia dla wszystkich pan, ktore borykają sie z ciążowymi trudnościami i przykrościami. Głęboko wierze, ze nawet jesli doświadcza sie tak przykrych przeżyć, to i tak ostatecznie kazda historia znajdzie swoj szczęśliwy finał.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dokładnie tak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Dr Monika Zielińska CDIT Sopot - proszę o opinie. (36 odpowiedzi)

Bardzo proszę o wszelkie opinie dotyczące współpracy z tą panią jak również o terapii z dzieckiem...

otworzyć firmę ?? (34 odpowiedzi)

Hej! Pewnie część pomyśli, o co ona pyta na tym forum, ale... jedno z drugim ma wiele wspólnego....

Dobra kawa i ciasto - jakie miejsca polecacie? (28 odpowiedzi)

Przy okazji niedzielnych spacerów szukamy fajnych miejsc, gdzie można wypić dobrą kawę i zjeść...

do góry