Widok

Mamusie majowo-czerwcowee 2015 (2)

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Zakładam nowy wątek bo tamten już taki długaśny:)

Mariolka 03.05.2015
Efik 08.05.2015
Nuska83 12.05.2015
xynka 20.05.2015
Aniaaa22 20.05.2015 (dokladny za 3 tyg)
Zaskoczona88 25.05.2015 ( wstepnie- dokladny termin dostane za 3tyg.)
EsteraA 26.05.2015
Magda 27.05.2015
Justicia85 - początek czerwca (termin dokładny podam po następnej wizycie u lekarza)
Marta- 5.06.2015
Moni - 09.06.2015
MMM90-12.06.2015 (wstępny termin,dokładny będzie 4.11)
Szminka21 15.06.2015
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja już w 14 tyg , mdłości mi przeszły ale jakieś kłucia w boku mam, hehe jak nit jedno to drugie. Dziewczyny na badanie śmiało z mężami jeśli tak chcecie i oni również.
Ja teraz jakoś w drugiej połowie list idę, może już się dowiem czy to boy czy girl:D
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam w nowym wątku :)
U mnie wszystkie dolegliwości niemal ustąpiły oprócz senności. A że mam teraz intensywny czas w pracy, to będzie to wyzwanie :)

I aktualizuję listę:

Mariolka 03.05.2015
Efik 08.05.2015
Nuska83 12.05.2015
xynka 20.05.2015
Aniaaa22 20.05.2015 (dokladny za 3 tyg)
Zaskoczona88 25.05.2015 ( wstepnie- dokladny termin dostane za 3tyg.)
EsteraA 26.05.2015
Magda 27.05.2015
Justicia85 - 30.05.2015
Marta- 5.06.2015
Moni - 09.06.2015
MMM90-12.06.2015 (wstępny termin,dokładny będzie 4.11)
Szminka21 15.06.2015
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oooo, nowy wątek :) to na pytanie z poprzedniego odpowiem tutaj

Esti- ja byłam u Grzybowskiej w pierwszej ciąży w 12tc i nie chciała wpuścić mojego męża, a my nie bardzo chcieliśmy się z nią kłócić, więc nie wszedł. Teraz jestem umówiona do Sztramskiego (w sumie nie wiemy jakie ma podejście), ale mąż sam stwierdził, że nie będzie się tam pchał na siłę, tym razem zostanie z dzieckiem w domu i pojedzie ze mną później na połówkowe :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak byłam na połówkowym u Sztramskiego to wpuścił męża bez problemu, wręcz stwierdził, że ojciec dziecka ma prawo być obecny przy badaniu
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakby mi lekarz czynił jakiekolwiek problemy co do obecności męża przy badaniu, poprosiłabym o odmowę na piśmie i zgłosiła w NFZ (jeśli wizyta była na NFZ), a już na pewno zmieniłabym lekarza...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
USTAWA
z dnia 6 listopada 2008 r.
o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta
(Dz. U. z dnia 31 marca 2009 r.)
Art. 21. 1. Przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych może być obecna osoba bliska.
2. Osoba wykonująca zawód medyczny udzielająca świadczeń zdrowotnych
pacjentowi może odmówić obecności osoby bliskiej przy udzielaniu
świadczeń zdrowotnych, w przypadku istnienia prawdopodobieństwa
wystąpienia zagrożenia epidemicznego lub ze względu na bezpieczeństwo
zdrowotne pacjenta. Odmowę odnotowuje się w dokumentacji medycznej.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ktoś za każdym razem mnie minusuje. Pewnie jakiś lekarz, który nie lubi, jak się mu patrzy na ręce :D
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi!!

A w pracy - zdecydowalam sie jeszcze nie mowic. Ten kto powinien (szef) juz wie, a reszta zobaczy i tak niedlugo po brzuchu. To moja pierwsza ciaza, wiec mialam nadzieje, ze bede miala brzuch dopiero w grudniu, ale juz teraz wywalilo go mocno...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
xynka, rozumiem, ze w Medicover usg? masz juz termin? mi bardzo zalezy na 12 listopada, ale jak dzownilam dzis to jeszcze nie umawiali na ten dzien...a szkoda bo malo czasu, i sie stresuje, a zalezy mi na usg u dr Sztramskiego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Magda- tak, ja się umówiłam na ten piątek

Hela- ja wiem, że mamy takie prawo, ale jak przyjdzie co do czego to ciężko się kłócić, my już podjęliśmy decyzję, że jeszcze tym razem pójdę sama, a potem jak już będzie usg przez brzuch, to mąż będzie mi towarzyszył :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam z samego ranka, ja smigam zaraz do dr Matkowskiego chyba poproszę o kontynuację zwolnienia bo jestem przyziebiona katar, kaszel .... Dziewczyny ja usg genetyczne mialam przez brzuch i nie było problemu żeby mąż był ze mną.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam forumki ,widze że nowy wątek już jest
długo nie pisałam ale za to czytałam,któregoś dnia pytałam czy na wizycie z NFZ mozna prosić o to żeby lekarz wgrał plik z USG maleństwa jak się rusza na pendriva lub płytę co myslicie? nie będzie głupio?
Dzis bylam na swojej drugiej wizycie,zaczął się u mnie 9 tydz widziałam fasolkę jak się rusza i już kształt człowieczka małego ehhh cudowne uczucie :) termin porodu zmienił sie o 1 dzień hehe ale zaaktualizuję listę co by dokładnie już było

Mariolka 03.05.2015
Efik 08.05.2015
Nuska83 12.05.2015
xynka 20.05.2015
Aniaaa22 20.05.2015 (dokladny za 3 tyg)
Zaskoczona88 25.05.2015 ( wstepnie- dokladny termin dostane za 3tyg.)
EsteraA 26.05.2015
Magda 27.05.2015
Justicia85 - 30.05.2015
Marta- 5.06.2015
Moni - 09.06.2015
MMM90-11.06.2015
Szminka21 15.06.2015

Widzę że jestem przedostatnia,ciekawe ile mamusiek jeszcze dołączy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej to ja dołączam jeszcze raz, w nowym wątku, termin na 1 czerwca :)
To będzie moje 2 dziecko :)
pozdrawiam

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, jak to jest z badaniami takimi ogólnymi, byłam na drugiej wizycie po skończonym 10 tygodniu i dostałam skierowanie tylko na grupę krwi, bo poprzednio lekarz tego nie zlecił. Co jaki czas lekarze zlecają wam morfologię, badanie moczu? A może jeszcze coś innego badałyście?

Na usg prenatalne idę do dr Grzybowskiego i przez telefon poinformowałam, że wezmę ze sobą męża, żeby sobie w końcu uświadomił, że coś tam u mnie się rozwija w środku. Powiedział na to, że z facetami to tak jest, że zaczynają wierzyć dopiero jak zobaczą. Czyli u niego nie ma problemu z przyprowadzeniem partnera.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi na wizycie w 6 tyg zlecil duzo badan lacznie z 12, jak chcesz mozesz sama sobie robic morfologie mocz itp co miesiac zeby wiedziec ze wszystko ok, albo dopomnij sie o badania:)

W pon bylam na prenatalnym doktor sama sie spytal czy zawolac meza wiec razem uczestnilismy w usg :) wszystko jest ok wiec jestesmy szczesliwi :)

Mariolka 03.05.2015
Efik 08.05.2015
Nuska83 12.05.2015
xynka 20.05.2015
Aniaaa22 20.05.2015
Zaskoczona88 25.05.2015 ( wstepnie- dokladny termin dostane za 3tyg.)
EsteraA 26.05.2015
Magda 27.05.2015
Justicia85 - 30.05.2015
Dwupak - 01.06.205
Marta- 5.06.2015
Moni - 09.06.2015
MMM90-11.06.2015
Szminka21 15.06.2015

poprawialm siebie i dopisalam Dwupak ;))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mamaleone - mi lekarz powiedzial o badaniach, jak tylko bylo widac bijace serduszko.
Mialam zrobić grupę krwi, morfologia, mocz, toksoplazmoza, glukoza na czczo, Vdrl, różyczka i dodatkowo cytomegalia, tsh, ft4.
Niestety cytomegalii nie przechodziłam i trochę się tym martwię.
Vzy was też dzoewczyny boli dzisiaj glowa? Ja przespalam się po południu trochę, myślałam, że będzie lepiej a tu nic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ahh, i na ostatnim usg w 9 t.c. zapytałam się lekarza, czy mąż może być obecny - lekarz Matkowski również nie robił żadnych problemów, wrecz po badaniu tak sie zagadał z mężem, że wymieniali się przepisami na steki ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najnowsza aktualizacja :)

Mariolka 03.05.2015
Efik 08.05.2015
Nuska83 12.05.2015
xynka 20.05.2015
Aniaaa22 20.05.2015
EsteraA 26.05.2015
Magda 27.05.2015
Zaskoczona88 29.05.2015
Justicia85 - 30.05.2015
Dwupak - 01.06.205
Marta- 5.06.2015
Moni - 09.06.2015
MMM90-11.06.2015
Szminka21 15.06.2015
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co sadzicie o prenatalnym bo tutaj nie wszyscy te badania robia bo sa dodatkowo platne130e, w cenie ubezpieczenia mam natomiast badania na obecnosc rozszczepu kregoslupa i bezmozgowie i inne wady ktorych jeszcze nie doczyt. Bo musze wszystko tlumaczyc na google a nie mialam czasu jeszcze. I to badanie jest w 20 tyg. Nie wiem co z tym prenatalnym bo w mojej rodzinie nie bylo zadnych wad genetycznych...
Czy macie moze jakies. Ciekawe str internetowe jak mam przygotowac sie do roli mamy bo tu wszystko w jezyku mi nie znanym :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
justicia - mnie też wczoraj koszmarnie bolała głowa ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie tak samo.. odkad wstalam bolala mnie glowa, nie mialam sily na nic i senna bylam, na szczęście dzisiaj jest ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny mam pytanie odnośnie dr Matkowskiego- źle wystawił mi zwolnienie i wczoraj je poprawiał Ale nadal księgowa w pracy mówi że nie jest tak jak powinno. Czy jeśli pójdę dziś do niego ponownie to mnie Noe pogoni? Czy może lepiej zadzwonić do niego i uprzedzić ze się pojawie, głupio mi ze tak mu głowę zawaracam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zaskoczona, mówisz o USG, czy jakichś dodatkowych badaniach?
Jeśli chodzi o USG, to jak najbardziej warto zrobić - wykrywa przede wszystkim MUTACJE genetyczne (czyli choroby nie dziedziczone, ale powstałe podczas podziału komórek - bezmózgowie, zespół Downa, zespół Patau itp), a więc niezależne od tego, czy ktoś u Ciebie w rodzinie miał problemy czy nie.
Jeśli chodzi o dodatkowe badania, to ja nie robiłam. Ale jeśli miałabym wady genetyczne w rodzinie, wyszłoby coś niepokojącego w USG lub byłabym w ryzykownym wieku, to zrobiłabym dodatkowe badania.
Póki co byłam na USG genetycznym (miałam dopochwowe, nie było żadnego problemu z uczestnictwem męża), płodek nie ma żadnych widocznych wad i ładnie tańcuje :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tutaj sa dodatkowe platne prematalne a sa takie w 20 tyg badanie ktore wykrywa bezmozgowie i inne wady... Wiec pytam co to sa te badania prenatalne i czym sie roznia od tych drugich bo prenatalne mowila ze miedzy 9 a 14 tyg tylko mozna robic bo wtedy maja jakis sens a te sa w 20 jak juz wspomnialam wczesniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na moim kalendarzyku ciążowym mam w tyg 16-17 zaznaczone "punkcja owodni" - może o to chodzi? Badanie to pozwala wykryć wszystkie wady genetyczne, ale niestety w 1% przypadków prowadzi do poronienia. USG genetyczne wykonuje się między 11-14 tyg, bo wtedy najbardziej miarodajny jest pomiar przezierności karkowej, który określa tylko RYZYKO wystąpienia wad typu zespół Downa, Patau itp (ale wynik ponad normę nie oznacza w 100%, że taka wada wystąpi - punkcja owodni daje podobno 100%).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Coś tu cicho ostatnio... Mamuśki jak się czujecie? U mnie wymioty nadal Ale tylko rano po wstaniu wiec jest lepiej. Na ostatniej wizycie oglądałam swoją kruszynke na usg. Jestem przyziebiona i mam straszny kaszel, wiec dr Matkowski nie chciał mnie badać ginekologicznie ale pokazał Dzidziusia na usg.do pracy juz nie wracam...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny a Wy robicie badanie prenatalne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jako takich prenatalnych nie tylko usg chce zrobić miedzy 12-13tygodniem. Bo czas się zbliża chciała bym prywatnie gdzieś gdzie nagrywają na cd. Wiecie gdzie w Gdańsku można. Wcześniej robiłam u Deringa teraz może ktoś inny poradzcie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nuska - współczuję wymiotów i przeziębienia :( u mnie w sumie coraz lepiej mdłości mijają i ogólnie czuję się dobrze :) Byłam na USG genetycznym i wszystkie pomiary w normie :) Dzisiaj zrobiłam też zlecone badania laboratoryjne i jestem ciekawa wyników
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A u mnie okropne zaparcia:( nic nie pomaga a ni dieta ani inne środki do tego miałam kilka dni straszne zawroty glowy i też jestem na zwolnieniu (rozbiłam auto) :( u dzidziola wszystko ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Elfik dobrze że nic Wam się nie stało. Ja wczoraj umierałam z bólu kręgosłupa ale dzisiaj już dobrze. w końcu po długim weekendzie czas wracać do domku. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Efik ja dla odmiany mam rano biegunki, a ból kręgosłupa w odcinku ledzwiowym pojawia się jak dzwigam siaty z zakupami bo jestem zosia samosia a potem wieczorem cierpię.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie da się nie dźwigać mając 2 letnią córkę :) wiec może z tąd ten kręgosłup czasem. Chociaż staram się jej nie nosić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nieśmiało się przywitam
cześć :)

nieśmiało, bo lekarz dał mi jasne podstawy do obaw na poprzedniej wizycie
tak więc wypisanie się z tego wątku jest w każdym momencie niestety możliwe
gdyby się jednak udało - to początek czerwca

obecnie 10tc

w sumie to się zupełnie nie zastanawiałam nad usg prenatalnym (czy jak tam się ono zwie) - jakoś tak odgórnie założyłam że zrobię to u tego samego gina co normalne wizyty.
W sumie to dlaczego idziecie gdzieś indziej? Wasi lekarze nie mają odpowiedniego sprzętu czy o co chodzi?
Nie pytam złośliwie, tylko po prostu nie kumam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witaj Mia :) dacie radę i przetrwacie najgorszy moment :) ja poszłam do innego gina na usg prenatalne bo mój w luxmedzie ma kiepski sprzęt i sam mi polecił innego lekarza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witamy MIA w wątku i życzę pozostanie w nim do końca. Co do prenatalnych badań w pierwszej ciąży nawet o nich nie wiedziałam, lekarz sam wszystko badał, bez zwiękaszania stawki, teraz mam innego i ten wysłał do innego bo lepszy sprzęt itp.... choć moim skromnym zdaniem to jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę :) No i nie wszystcy lekarze mają jakieś tam kursy pokończone do przeprowadzania tych badań, bo spr wtedy przezierność karkową ( spr wady genetyczne płodu)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
marta- łączę się w bólu- też mam małego synka i noszenie go jest nieuniknione, a powiedz mi, czy jak podnosisz córeczkę, to boli Cię potem podbrzusze? Mnie czasem boli i jest to trochę niepokojące...

Mia- witaj, rozgość się :) Ja szłam na usg do innego lekarza, to tak to wygląda w medicoverze, że na usg chodzi się do innego gabinetu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja również nieśmiało się przywitam, nieśmiało, bo niedawno poroniłam moją pierwszą ciąże. Dziś jestem w drugiej ciąży, niby wszystko jest ok, serduszko biję jak szalone, ale strach pozostał...
Obecnie jestem w 8tyg i 5 dniu ciąży.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam wszystkie nowe mamusie :)
Ja również USG między 11 a 13 t.c. wykonuję u innego lekarza -mój prowadzący polecił mi, gdzie mogę zrobić, ale nie namawiał. Sam- jak powiedział- nie ma odpowiedniego sprzętu.
Wybieram się w przyszłym tygodniu.

Nie wiem, czy to normalne, ale mi już właściwie wszystkie objawy minęły. Może trochę szybciej się męczę, trochę więcej snu, ale poza tym nic - aż nie wiem, czy się z tego cieszyć... Czy któraś z was ma podobnie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fajnie że nas przybywa :)
U mnie odpukac od 2 dni nie ma już mdłości i wymiotow,mam nadzieję że to już za mną. Zaczynam w końcu odżywac hehe... przeziębienie też już pokonalam walczymy teraz z kaszlem u mojego 4 latka, siedzimy w domku i inhalujemy.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witajcie dziewczyny :)
u mnie wciąż mdłości :( mam nadzieję, że to końcówka :)
jak tam Wasza waga?? macie już coś na plusie ?? ja póki co z powodu mdłości nie porzytyłam, a bardzo boję się tych kilogramów, gdyż w pierwszej ciąży przybrałam 25 kg :( i do teraz noszę nadpogramowe 8 kg :(

Polećcie proszę jakiegoś lekarza na to badanie prenatalne, jestem z okolic Gdańska i akurat lekarza prowadzącego mam w Tczewie, który również nie ma odpowiedniego sprzętu.
Ile takie badanie kosztuje ? w pierwszej ciąży byłam na badaniu 3d u Doeringa w Gdańsku, ale nie pamietam przebiegu wizyty, dostałam łądne zdjęcie buźki synka i tyle :)

NUSKA83- u nas w domu również wszyscy przeziębieni- najgorszy jest marudny 2 latek :P

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja się też witam po weekendzie. Dzisiaj badania krwi jutro wizyta aż o niej zapomniałam. Nie ma mojego lekaża prowadzącego jest jakiś na zastępstwo ciekawe jak będzie. Dwupak też byłam w poprzedniej u deringa teraz chce iść gdzieś indziej ale jakoś dziewczyny nie chcą nam polecić:)
Niestety czasem przy noszeniu podnoszeniu córki coś tak jak by rwało w dole brzucha. Ale po chwili mija. Tak jak by naciągnięte mięsień czy coś. Staram się jej nie nosić tłumaczę że mama nie może i czasami się udaje czasem nie.
Ide po pracować puki córka w żłobku jeszcze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czesc dziewczyny:)

Ja czuje sie juz lepiej ale jestem bez energii nic mi sie nie chce a wieczorem marze o spaniu. : )

Co do wagi to mam taka sama caly czas na szczescie i specjalnie apetytu nie mam oraz duzo do najedzenia mi nie potrzeba :)

prenatalne robilam u swojego lekarza dr Piotr Zabul przyjmuje w gda na jaskowej dolinie w Victoria Clinic koszt 180 zl sprzet ma bardzo dobry wedlug mnie i lekarz tez dokladny i bardzo fajny:) a przy 1 ciazy nie mialam tego badania robionego nikt mi nawet o nim nie wspomniał :)

moj synek narazie zdrowy ale pewnie dlugo to nie potrwa:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewuszki :) ja byłam u dr Augustyniaka na piecewskiej(polecony przez mojego gina) opinie ma różne bo w obyciu jest różny ale ja byłam zadowolona bo uzyskałam odp na każde pytanie, był ze mną mąż i nie było problemu :) koszt 180 zł. Na badanie w połówkowe w 20 tyg też się do niego wybieram. Fajne było to że w 12 tyg widziałam swego maluszka w 3D :) Jesli chodzi o kg to w pierwszej ciązy przytyłam 12 kg i zrzuciałm w ciągu 4 mc (karmiłam piersią do 1,5 r.) teraz mam -1kg od wagi wyjściowej to chyba przez ten nudności i wymioty, ale nadrobię szybko bo już dziś pochłonęłam spore ilości jedzenia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie ma to jak pomylić dni. przez to wolne myślałam że dzisiaj jest 17 listopad... bryy wizyta w przyszłym tygodniu dopiero :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehe nam kobietom w ciąży wolno mieć takie pomyłki :) pamiętam że w pierwszej ciąży to non stop coś przekręcałam :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja przytyłam już 1,5 kg. i niestety apetyt mi dopisuje.
Na USG też wybieram się do Augustyniaka - również polecony przez mojego gina prowadzącego, ale to chyba mam tego samego, co nuska83 :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja postanowiłam poczekać do wizyty we wtorek. inny lekarz i zobaczymy co on zrobi może kogoś poleci. A jak nie to będę myślała. Dzisiaj mam dopiero poczatek 11 tygodnia więc jeszcze zdążę. Ja w poprzedniej ciąży tylko 8kg na plusie. Bo miałam wszelaki wstręt do czego kolwiek co słodkie. Nawet jabłka musiały być kwaśne. A teraz odwrotnie. Dzisiaj zjadłam wielkiego pączka( normalnie ich nie lubię) ale całą noc mi się śniły. Więc pewnie już na + ze 2-3kg jest. Ale że Waga zawsze była moją udręką to nie sprawdzam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no cena to chyba wszędzie podobno bo u Doeringa też płaciłam ok 200zł. A te prenatalne to już teraz musiałabym zrobić chyba ?? chciałabym poczekać do ok 13 tyg co by od razu może płeć dałoby radę podejrzeć :) marzy mi się córa... :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja idę do dr Grzybowskiego, jego poleciła mi koleżanka, która miała zagrożoną ciążę, podobno jest bardzo dokładny, niby najlepszy specjalista w odczytywaniu tego, co widać na monitorze usg. Mój gin też mi potwierdził, że ten lekarz jest dokładny. Niestety cena wyższa niż u innych, bo jakos 280 zł z nagraną płytką.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witajcie,
ja juz po usg genetycznym , i poki co wszystko dobrze, termin podtrzymany. Mdlosci troche odpuszczaja, ale zawroty glowy nadal sie pojawiaja-ale przy cisnieniu ok 90/50 to nie ma sie czego dziwic. Kawa troche otrzezwia wtedy:) Co do boli kregoslupa, owszem pojawiaja sie, ale w drugiej ciazy bole w okolicy ledzwiowo-krzyzowej pojawily sie bardzo wczesnie i do konca sie nasialaly. Czasem tak promieniowaly na nogi ze nie moglam zrobic kroku- wina tez bylo czeste podnoszenie synka (przestalam jak sie dowiedzualm o ciazy). teraz corce tlumacze od razu, ze mama nie moze dzwigac i coraz czesciej rozumie:) Nie obylo sie tez wtedy bez rehabilitacji-kilka cwiczen bardzo pomagalo. Tak wiec dbajcie o swoje kregoslupy, bo do rozwiazania jeszcze troche zostalo:), a kilogramow bedzie przybywac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja również czuję już kręgosłup, ale synkowi systematycznie tłumaczę że ja nie mogę dźwigać, i o dziwo rozumie, ale przy każdej możliwej okazji chce być noszony przez męża :P

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to widzę że u wszystkich tak z noszeniem dzieci jest. Jaką ja miałam dzisiaj tragiczną noc. Masakra w końcu zasnęłam o 7 rano dobrze że mąż zabrał córkę do żłobka pospałam do 10. A teraz pracuje pracuje. i zaraz po nią jadę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a my niedawno wróciliśmy z wojewódzkiego, bo byłam z małym na kontroli,bo od 2 dni kaszel- i moja pediatra skierowanie do szpitala, bo coś ją zaniepokoiło i podejrzenie zapalenia płuc- porobili badania- rtg nic nie wykazało, teraz musimy robić inhalacje i obserwować bo może się z tego coś jeszcze rozwinąć.. chceli nas zatrzymać na nockę, ale że nie bardzo mi się to podobało to zrobili wypis... zaraz jadę po inhalator do mamy i zaczynamy mękę- bo syn nie cierpi inhalacji :(
a tak a propos szpitala- wiecie gdzie chcecie rodzić ??
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dwupak a ile synek ma lat? Moj maly tez nie lubil inchalacji ale to jak mial 9 miesiecy potem jakos sie przyzwyczail.;)

Zastanawiam sie nad Zaspa i kliniczna chcociaz na początku bylam przekonana ze na 100% zaspa ale teraz mysle o klinicznej wiedzie cos moze o tym szpitalu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Syn ma 2,5 roku- u nas inhalacje sprawdzają się tylko na śpiocha :P
ja pierwszy poród miałam w Wojewódzkim i prawdopodobnie drugi też tam będzie.
Wiem, że opinie o nim są różne, ale ja byłam zadowolona- miałam super opiekę i nie mam się do czego przyczepić. Poza tym ode mnie Wojewódzki jest najbliżej.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny to chyba jakiś wirus z tym kaszlem. Mój mały już tydzień w domu ale oprócz kaszlu innych objawów nie ma. Od poniedziałku inhalujemy berodualem i nebudem. Kaszel nadal jest Ale mniej intensywny. Jutro mamy kontrolę.
Co do szpitala to nie wiem.... Mieszkam w Gdańsku od niedawna, pierwszego syna urodziłam w Warszawie. Myślałam o Zaspie...
Od wczoraj czuję już sporadycznie ruchy maluszka...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bo to jakiś wirus z kaszlem panuje. Ja rodziłam na zaspie córkę 2 lata temu teraz też chcę tylko i wyłącznie na zaspie:)
Nuska83 super że już czujesz maleństwo. Usg z miesięcznymi odstępami zaczyna mnie zjadać zaczynam się denerwować czy aby wszystko dobrze.
Jeszcze kilka dni. Im bliżej tym bardziej jestem ciekawa. Wyniki krwi na szczęście mam super.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mlodemu tez podaje nedbud i berodual i pomaga zawsze. Az dziwne ze moj synek nie zachorowal bo kaszel i inchalacje to u niego norma a teraz zerowke zaczal i cisza.. ale pewnie niedługo tez mnie czeka kaszel i pierwsze noce zarwane.
Nuska ale Ci zazdroszczę ja czekam na to z niecierpliwością; )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U Nas swietnie się sprawdza mucosolvan inhalacje,moja też do zerówki chodzi ale od wczoraj jakaś chrypa dziwna ale dziś ją puściłam normalnie do zerówki i zauważyłam że bardzo mało dzieci jest ;/
CO MYSLICIE O TYM ŻEBY W 16 TYG ZROBIĆ USG 3d u mnie będzie to akurat przed samymi świętami i chciałam tak sobie podejrzeć dokładniej jest sens?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nam doktor w szpitalu kazała samą solą fizjol, ewentualnie jak będzie pogorszenie to berodual włączyć do inhalacji. Ale ten inhalator to świetna sprawa, kilka dni i dziecko zdrowe bez faszerowania antybiotykami.

MMM90 Myślę, że to dobty pomysł, może już poznasz płeć- ja mam zamiar też za ok 2 tygodnie iść na 3D i sprawdzić czy coś będzie widać :)

Byłam wczoraj na wizycie u gino- fasolka miała badaną przeizerność karkową- wszystko jest ok i w normie :) już są rozwinięte wszystkie kończyny, dzidzia machała mi z ekranu jakby chciała się przywitać :)
______________________________________________________
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak dziecko ma infekcje bakteryjna to sam inhalator z sola nie wyleczy, wtedy niestety niezbedny antybiotyk, jeszcze nam sie nie zdarzylo aby zapalenie oskrzeli czy pluc przeszlo samo. raz syn przechodzil tez atypowe zapalenie pluc, rtg nic nie wykazal, crp podwyszone, ale nie jakos strasznie, straszny kaszel od dluzszego czasu, leczenie objawowe nie przynosilo skutku, lekarka z polanek wypisala klacid i po 2-3 dawkach byla znaczna poprawa. Na szzescie w szkole znacznie mniej choruje niz w przedszkolu. Jak sie mala urodzila to nonstop cos przynosil, w pierwszym roku zycia przeszla zapalenie oskrzeli, pluc, angine, ucho, chyba z 5 razy anybiotyk brala. Teraz poszla do p-kola i jak na razie poza drobnymi przeziebieniami jest ok. Tran chetnie wypija, wogole leki trzeba chowac bo wszystko by zjadla:)
co do porodu, to czy ktoras rodzila na klinicznej? ja oba na zaspie, ale teraz nie jestem pewna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny. Niewiarygodne, ale od kilku dni mam poranne wymioty!! a to juz 15tydz !! naszczęście przechodzi w ciągu dnia. Co do porodu to ja chyba na zaspie zamierzam, tak jak za pierwszym razem.
Ale mam na coś ochotę do jedzenia a nie wiem na co:P Najlepiej to na fast fooda chyba. Co ugotuję w domu to nei chce mi się tego jeść, nie mam pomysłów na obiady!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam po małej przerwie:)
U mnie nudności niby ustąpiły, ale dzisiaj zjadłam surową marchewkę -to już któryś raz, kiedy mam po marchewce, dopiero teraz skojarzyłam fakty.

Co do porodu to ja zamierzam na Zaspie. Jest stamtąd też mój lekarz prowadzący i najlepszy sprzęt mnie przekonuje.
Będzie to mój pierwszy poród, więc może łatwiej podjąć decyzje nie mając żadnego porównania ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej a ja też z tego powodu co justicia85 wybiorę zaspie, mamy tego samego lekarza, mieszkam tuż obok szpitala i podobno sprzęt maja najlepszy( mój mąż osobiście oglądał oddział noworodków bo jego bank kredytowal zakup sprzętu)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i witam mamuśki
kasia-termin wstepnie 12,06.2014
i chyba ostatnia na liśćie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, a widać wam już brzuszki?
U mnie jutro zacznie się 4 miesiąc, w sumie prawie od zapłodnienia mam "spuchnięty" brzuch, ale mam wrażenie że w ostatnie 2-3 dni mi go jeszcze bardziej wywaliło. Chyba nadszedł już czas na "chwalenie się" ciążą ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O tak... koncze 12 tydzien wiec niby wczesnie, a brzuch mam juz bardzo jednoznaczny :)
W sumie wolalabym, zeby bylo widac pozniej, ale widac taka uroda ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja pomykam już w ciazowych spodniach bo brzuszek w normalnych się nie mieści :)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie też widoczna ciąża, aż się dziwią, że to dopiero 12 tc :)

____________________________________________

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie pierwsza ciąże było widać dopiero między 5-6 miesiącem. A teraz mam wrażenie że dużo szybciej brzuch się pokazał...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Marta mialam tak samo a teraz brzuch juz mi troche wywalilo jeszcze mieszcze sie w normalne spodnie ale cos czuje ze jeszcze chwila i bede zmuszona wybrac sie po zakup ciazowych spodni, w kolejnych ciazach podobno tak jest ze szybciej brzuszek sie pokazuje; )
W 1 ciazy mialam tak maly brzuch ze moja sasiadka jak urodzilam i przemieszczalam sie z wozkiem juz spytala sie czy sobie dorabiam opiekowaniem sie nad dzieckiem jak jej powiedziałam ze to moje to oczy wybaluszyla i przezyla lekki szok; D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi teraz leci 10ty tydzień i ogólnie czuje się taka... większa. Piersi nabrzmiałe, brzuch opuchnięty. Już wybieram ubrania luźniejsze (które teraz robią się powoli opięte)... Strach pomyśleć co będzie dalej...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak tam u was po weekendzie?
Ja w końcu się wyspałam i czuję się od razu lepiej:)
mam pytanie do wszystkich mam pracujących- czy rozważałyście już do którego miesiąca chcecie pracować, a od kiedy na zwolnienie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny a ja od wczoraj nie radzę sobie z bólem głowy :( macie jakieś sposoby żeby przetrwać bez apapu?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nuska83 - mi to tylko leżenie i sen pomaga na ból głowy oprócz tabletek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A mi kawa + spacer po lesie/parku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mnie wczoraj również bolała głowa :( ale nie brałąm leków, poleżałam i przeszło.
Ja już nie pracuję od miesiąca- a ogółem pracuję w korporacji więc nie jestem nie zastąpiona :)

Dziewczyny mam pytanie z innej beczki- gdy dowiedziałam się, że jestem w ciąży to rzuciłam palenie i odstawiłąm kawę, ale teraz mam ogromny problem z zaparciami... jak jest z tym u Was? jak sobie radzicie ?? dzisiaj zrobiłam sobie kawkę, bo już się męczyłam i od razu był efekt :)
Poza tym jestem strasznie odwodniona- piję naprawdę dużo płynów, a czasem ręce mam takie suche, że aż szorstkie i nie przyjemne.

_________________________________________
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny
Po odstawieniu kawy miałam to samo. Pomogło kefir/mleko acidofilne ale najlepszy efekt po suszonej kalifornijskiej śliwce no i do kawy nie musiałam wracać😀
Ja od tygodnia czuję ruchy Maleństwa. Wspaniałe uczucie😀
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie również męczą zaparcia, a do tego mam zapalenie pęcherza :(
Co do kawy - nie trzeba z niej rezygnować przecież, kubek kawy dziennie nie powinien zaszkodzić maleńswu. Ja odstawiłam, bo niestety mam ogromną zgagę po niej.
Prędko na L4 nie planuję iść, tak długo jak mi lekarz pozwoli będę pracować. W końcu ciąża to nie choroba (chyba ;)).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No chyba będę chociaż co 2 dni sobie piła kawę, bo zaczęły mi się odzywać hemoroidy,których nabawiałm się w 1 ciąży :(

Zgadzam się- ciąża to nie choroba- przy czym ja niestety na początku tak właśnie się czułam- jkabym była chora- co do zwolnienia- mam pracę przy komputerze i cały etat, a zgodnie z KP mogłabym w ciąży pracować po 4 godziny dziennie przy kompie więc to od razu zmniejszałoby moją produktywnosc i tym samym premię :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, ja również męczę się z zaparciami. Gdzieś od tygodnia mój organizm zaczął spowrotem tolerować kawkę więc myślę że będzie lepiej, pozatym jem takie musli błonnikowe ze śliwkami suszonymi, jak już jest baardzoo źle ratuję się xenną i herbatkami ziołowymi. Na zwolnieniu ja również już jestem i zostanę, Jetsem w 16 tyg, chciałam do końca roku pracować ale nie dałam rady, pracuję na budowie i praca stała się już zbyt niebezpieczna miałam zawroty głowy okropne, naszczęście powoli mijają, ale z pracodawcą doszłam do wniosku że lepiej nie ryzykować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja na szczęście od początku ciąży czuję się dobrze, ominęły mnie zarówno wszelkie "atrakcje pierwszego trymestru" jak i zaparcia i bóle głowy. Na zwolnienie mam zamiar iść dopiero kwiecień-maj (chyba, że będzie działo się coś złego). Moja lekarka za każdym razem pyta, czy nie potrzebuję zwolnienia, ale prawda jest taka, że najnormalniej w świecie zwariowałabym z nudów i wpadła w jesienno-zimową deprechę. Jak tylko pomyślę o roku macierzyńskiego, to przechodzą mnie ciarki, ale może po porodzie strzelą mnie hormonki i nie będzie tak źle ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jutro w końcu do lekarza... ufff oby było dobrze. Ja na razie pracuję myślę od nowego roku o zwolnieniu ale to bedzie zależało jak będę się czuła. Przede mną wyzwanie jarmark świateczny. Jak przetrwam te 19 dni to już potem będzie z górki:).Na migreny w ciąży pewna lekarka "szamanka" koleżance poleciła expresso z połową cytryny... obrzydliwe ale pomagało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie zaczyna sie za 2tygonie 4 miesiac i brzuszek hmmm ja mam obsesję ale kolezanki twierdza ze nic nie widać ale niby ciążą mi słuzy ,,,,
jak narazie ciaży nie widac ale l0ekarz stwierdził ze dzidziuś juz mój drugi bedzie duzy 1 ciąża 4250 ale brzuszek pewnie wywali jeszcze duzo czasu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam wszystkie przyszłe Mamy :) mam na imię Ania, jestem z Sospotu. Z wielką chęcią dołączę do Was bo początkowo przyłączyłam się do Mam marcowo - kwietniowych ;)
Termin mam na 04 maja. Ciążę znoszę znakomicie, choć na samym początku męczyły mnie silne bóle podbrzusza i stąd pierwsze usg miałam już w 5 tygodniu. Na szczęście odkąd bóle zniknęły nie pojawiły się inne typowe dolegliwości oprócz senności i częstej zmiany nastrojów, więc mogę chyba uznać, że mam ogromne szczęście i szczerze podziwiam te z Was, które dzielnie znoszą mdłości i inne nieznane mi objawy :). Dzisiaj idziemy na kolejne usg, na którym być może uda nam się odnaleźć płeć dziecka, nie mogę się doczekać! Na pierwszym usg przez brzuch, w 13 tygodniu, moje Maleństwo pokazało się wyjątkowo dobrze, sam lekarz nie mógł wyjść z podziwu, dlatego liczę że dzisiaj będzie podobnie :)
Czy wybrałyście już może szpital i szkołę rodzenia? Jestem ciekawa Waszych opinii. Muszę wczytać się w Wasze poprzednie posty i pewnie trochę czasu mi to zajmie. Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie i do usłyszenia :*
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witaj Aniu :)

Jeśli chodzi o szkołę rodzenia, to ja w pierwszej ciąży chodziłam do dwóch położnych, które pracują w Wojewódzkim, nie pamietam jak się szkoła nazywałą, ale zajęcia były w budynku sklepu Mama i Ja w Gdańsku na Grunwaldzkiej, bardzo sobie chwalę ten czas. Potem jak się okazało na porodówce towarzyszyła mi właśnie jedna z Pań położnych ze szkoły rodzenia :) fajnie mieć znajomą buzię w trakcie porodu :)

Jeśli chodi o szpital- dyskusja była już wcześniej, większość dziewczyn planuje Zaspę, ja osobiście Wojewódzki, choćby z tego względu, że mam najbliżej, bo mieszkam 22 km od Gdańska.

Koniecznie daj znać czy dzidzia pokazałą co tam chowa :)
pozwodzenia:)

_________________

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć Aniu!:)

ja chyba odpuszczę sobie szkole rodzenia.. ostatnio jak chodziłam to przy porodzie i tak nie wiedziałam jak oddychać co robić tak mnie wszystko bolało ze w ogóle nie słuchałam nikogo i nic nie pamiętałam z nauki w sz.r. al to moze tez dla tego ze ja od 34 tyg leżałam na patologii i nie uczestniczyłam we wszystkich zajęciach:)

poród pewnie na zaspie ale zastanawiałam sie nad kliniczna :)

ja już jestem tak ciekawa plci.. ale nie dane mi sie dowiedziec choc podobno można dowiedzieć sie w 13 tyg teraz ide na usg 24.11 możne coś sie dowiem :P maż twierdzi ze będzie dziewczyna a ja już sama nie wiem :) do jakiego gin chodzisz? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaaa22, chodzę do gina o niezwykle wdzięcznym i adekwatnym nazwisku, a mianowicie do dr knutowskiego :) wiem, że opinie ma różne ale ja jestem z niego bardzo zadowolona! jest bardzo serdeczny i szczerze cieszy się z ciąży razem ze mną :) Przyjmuje w wojewódzkim, ale dla mnie to trochę daleko i dlatego zastanawiam się nad zaspą. Co do SR to chcę się zapisać bo to moja pierwsza ciąża. Pod koniec października byłam na warsztatach dla przyszłych mam organizowanych przez Mamo To Ja (świetna sprawa, polecam jeśli znów będą je organizować) i był tam wykład wspaniałej położnej, p. Iwony Guć, która prowadzi prywatną SR w Gdyni. Co prawda koszt to 350 zł ale z tego co wiem to na zaspie SR też jest już płatna. Zapytam dzisiaj lekarza co on o tym myśli :)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej Anja, jesteśmy na podobnym etapie ciazy.Ja z usg mam termin na 12 maja ale z om na 3 maja. Ja się do sr nie wybiorę to moja 2 ciąża i tak jak pisały dziewczyny podczas porodu zapominasz o wszystkim i tylko dzięki położnej która masz przy sobie jesteś w stanie oddychać prawidłowo
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nuska, może faktycznie to przemyślę, bo biorąc pod uwagę fakt że już teraz o wszystkim zapominam to co to dopiero będzie jak dojdzie stres i ból :D pozdrawiam
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
anja myślę że nie powinnaś rezygnować ze SR jak to twoja pierwsza ciąża bo jest tam też sporo informacji o pielęgnacji i rozwoju noworodka oraz o przebiegu porodu i połogu, a to mi się akurat przydało. Ja chodziłam przy pierwszej ciąży do sr przy szpitalu w którym rodziłam i mogłam poznać położne z tego szpitala i jakie panują w nim zwyczaje(to było bardzo pomocne). I jeszcze jeden aspekt był super- to ze uczestniczył w niej mój mąż, który nauczył się jak wykonywać masaż podczas porodu i dowiedział się jaka jest jego rola, mógł poćwiczyć przebieranie pieluszki, ubieranie noworodka, dzięki temu poczuł się bardzo ważny :)
Teraz przy drugiej ciąży to już te wiadomości mamy i wiemy co i jak :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki Nuska! rady doświadczonych Mam są niezwykle cenne więc miło mieć takie wsparcie :) pozdrawiam
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
anja.d Masz na myśli dr. knutowskiego? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hmmm forum zamienia fi na kn - jak miło :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Amelia, tak mam na myśli dr knutowskiego przez FI ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to ja się zbieram do lekarza. Oby było wszystko dobrze. :) napiszę do Was wieczorem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej Dziewczyny :) no to jestem po kolejnym usg no i niestety dziecko ułożyło się pośladkowo i na dodatek plecami więc z odgadnięcia płci nici, choć lekarz się baaaardzo starał i stwierdził, że chyba dziewczynka bo dojrzał coś co faktycznie wyglądało na wargi sromowe. Tak czy siak pewności nie ma. Nie dostaliśmy nawet żadnego zdjęcia bo nie było jak. Najważniejsze jednak, że Maleństwo rozwija się prawidłowo, a my ,zgodnie z zaleceniami Pana doktora, musimy teraz je grzecznie namawiać do tego aby na usg połówkowe ułożyło się jak należy :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja byłam wczoraj na usg genetycznym, leżałam ponad godzinę, aż cała zdrętwiałam, a to wszystko przez to, że dzidzia się bardzo wierciła:-) jestem teraz w 13 tygodniu i 2 dniu,a dzidzia mierzy 73mm i najprawdopodobniej będzie dziewczynka. Lekarz powiedział, że to informacja pewna na 80%. Dzidźka zdrowa,a ja mam dość duże ryzyko nadciśnienia indukowanego ciążą, ale to w bardziej zaawansowanej ciąży,więc na razie się nie martwię.
Piękne uczucie widzieć taka maleńką istotkę, która przykłada sobie rączkędo buzi, rusza usteczkami, prostuje nóżki i to wszystko się dzieje w moim brzuchu - niesamowite! ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam
Czy jest tu jakaś mama co spodziewa się bliźniaków??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czesc Aniu !
mamy bardzo podobny termin :) a Twoj doktor byll prowadzacym moja pierwsza ciaze :)
Teraz jest dr Matkowski. W piatek kolejna wizyta i moze tez poznamy juz plec :)
Ja obecnie na zwolnieniu ze wzgl. zdrowotnych i trudno mi powiedziec jak dlugo bede i czy wroce do pracy- a chcialabym jeszcze popracowac , ale trudno teraz sa wazniejsze priorytety
Do szkoly rodzenia teraz nie bede chodzic ale w pierwszej ciazy chodzilam i zajecia te duzo mi daly pod wzgledem opieki i pielegnacji noworodka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mariolka, trzymam kciuki żebyś szybko wróciła do formy i lepiej się poczuła :) nasze Maleństwo nie chciało się nam dzisiaj pokazać ale mam nadzieję, że na usg połówkowym będzie już wszystko wiadomo. Pozdrawiam
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam wszystkie mamy :)dzięki koleżance dowiedziałam się o forum i z chęcią się dołączę do grona. Mam na imię Justyna i jestem z Gdańska. Jest to moją pierwsza ciąża i termin mam na 21.05. Byłam już na USG prenatalnym w 12 tyg i się dowiedzieliśmy, że będziemy mieli synka tak się pięknie ułożył. Ja z chęcią zapiszę się do szkoły rodzenia bo to pierwsza ciąża i pewnie będą przydatne wiadomości o maluszku. Kiedyś słyszałam, że na zaspie była szkoła rodzenia za darmo a teraz doczytałam, że kosztuje 300 zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Anja szkoda ze się nie dowiedzieliscie ale na polowkowym powinno byc juz widac chyba ze dzidzia jak na zlosc nie bedzie chciala pokazac: )

Czesc Justyna! ; ) Fajnie że coraz wiecej nas: ) Gratuluję synka! Ja chodzilam na zaspe na S.R jak byla za darmo 5 lat temu ponad.. i w sumie nie mam zdania na temat tej szkoly
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
witaj Justyna!
Dziewczyny, ja byłam w zeszłym tygodniu na USG - lekarka powiedziała, że to 10 tydzień i już było widać płeć - dziewczynka. Nie mogłam uwierzyć ze już widać, ale mąż potwierdził. Teraz mam 2 letnią córeczkę więc będzie miała siostrzyczkę do zabaw.
Czuję się dość dobrze, tylko sił mi brakuje i już sapię przy chodzeniu, brzuch już mi spuchł, a w pierwszej ciąży widać było dopiero w 5 miesiącu... jeszcze nie mówiłam w pracy o ciąży ale zaczynam się bać, że sami zauważą. Chciałabym popracować do końca roku, ale zobaczę jak będzie dalej.
pozdrawiam serdecznie przyszłe mamusie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Witaj Justyna :)
U mnie za 2 dni USG i już się nie mogę doczekać, chociaż idę do innego lekarza i zobaczymy jak będzie. I raczej nie chcę nastawiać się, że poznamy już płać chociaż byłoby miło :)
Dziewczyny ostatnio mam problem z opryszczkami- co jedna zniknie to za parę dni kolejna - miałyście może podobnie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oj zazdroszczę Wam z tym usg, ja muszę czekać jeszcze tydzień...
Ja z opryszczką nie mam problemu, ale za to bardzo dokucza mi pęcherz - pobolewa, w nocy wstaję do łazienki 2-3 razy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Justicia- ja też niestety zaliczyłam opryszczkę, mi zawsze wyskakuje jak jestem przeziębiona i chora, na szczęście już się zagoiła i nie powróciła. Niestety chyba wszelkie dostępne leki na opryszczkę są zakazane w ciąży.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nuska83 - "nasz" ginekolog napisał mi, że spokojnie mogę zovirax, ale obawiałam się mimo wszystko i mocno nawilżam i smaruję zwykłymi balsamami do ust. Mam nadzieję, że niedługo to paskudztwo zniknie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja miaam na samym początku ciąży opryszczkę i maść cynkowa zdziałała cuda w ciągu 1,5 dnia:) i na szczęście nie wraca. Zastanawiam się czy iść na usg jeszcze do Deringa skoro lekarz zmierzył przeziernośc karkową wszystko widzieliśmy to czy jest sens jeszcze iść i płacić. Z pierwszą córką byłamale dlatego że mój lekarz nie mierzył przezierności. A teraz sama nie wiem. U mnie też jak nigdy latanie z pęcherzem w nocy... mam zamiar na dniach uszyć sobie poduszkę do spania dla kobiet w ciąży żałowałam przy pierwszej córce że nie miałam. A teraz za wczasu sobie zrobię będę się lepiej wysypiała.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Poduszka dla ciężarnych jest wspaniała! Sama mam takiego rogala i nie wyobrażam sobie spania bez niego, a dodatkowo później przydaje się przy karmieniu dziecka. Polecam Wam wszystkim :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny, witam wszystkie nóweczki :)

U nas ciągle chorowicie :( synek już lepiej, inhalacje działają cuda, gorzej u mnie, infekcja gardła nie znika i zatoki zawalone, w piątek do lekarza idę bo już się męczę a i boję się bo by to jakoś na dzidzię nie wpłynęło.
Gratuluję wszystkim którzy znają już płeć! sama nie mogę się doczekać, wizytę mam 4 grudnia, nie wiem wkoncu czy pójdę na 3d, bo z kasą ciężko, a teraz jeszcze święta :( zobaczę najpierw czy coś wyjdzie na tym 4 grudnia.

Co do siusiania w nocy- również się męczę- 3 razy co noc chodzę :(
Zaczynam znów cierpieć na bezsenność- w pierwszej ciąży też tak miałam.
Mam tylko wrażenie, że te wszystkie dolegliwości w 2 ciąży przychodzą wcześniej o jakieś 2 miesiące :( masakra...
__________________________
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja nie pytałam dr ale w aptece pani farmaceutka odradzała mi wszystko, powiedziała że najlepiej przeczekać wykwit z pęcherzykami a potem właśnie nawilżać :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dwupak zdrówka dla Ciebie i synka. My się już uporaliśmy z kaszlem młodego tez dzięki inhalacjom i od poniedziałku szczęśliwy wędruje co rano do przedszkola. Co do siusiania w nocy to ja chodzę co 1,5 godz ale już się do tego przyzwyczaiłam :) Jak dotąd nie miałam problemu ze spaniem a dziś od 3 rano już byłam wyspana i usnęłam dopiero ok 7 jak trzeba było wstać i młodzież do przedszkola wyszykować :/
w pierwszej ciąży nie używałam poduszki "rogala" ale teraz chyba zakupię- gdzie polecacie udać się na zakup takiej poduchy???
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też chętnie się dowiem, jakie firmy/ sklepy polecacie jeśli chodzi o zakup poduchy, ponieważ sama już myślałam o tym zakupie.
Czytam was dziewczyny i nie zdawałam sobie sprawy jakie mam szczęście- u mnie toaleta zdarza się raz w ciągu całej nocy, czasami nawet uda się przespać całą noc bez wstawania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nuska- dziękujemy:)
dziewczyny ja kupiłam rogala na allegro za jakieś 40 zł, i używałam go w ciąży+ 4 miesiące karmienia + potem był bezpieczną poduszką dla synka bo np nie był w stanie się z niej przeturlać np z łóżka więc też takie zabezpieczenie dla niego żeby nie spadł. Tewraz chyba kupię nową, bo przez te 2 lata miałam ją schowaną w kanapie i się spłaszczyła, ale wypiorę ją i zobaczę czy się jeszcze nada do drugiego dziecka.
Ale również szczerze polecam, mój mąż nawet na początku używał jej podczas trzymania małego, bo się bał samego go wziąć na ręce.

A chciałam się Was pytać czy macie już przygotowane imiona dla dzieci ?? :)

________________________
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeśli chodzi o imiona to z pierwszym synem byliśmy zgodni i jest Leon a właściwie Leonard po dziadku mojego męża. Teraz jeśli będzie chłopak to Antoni jeśli dziewczynka to Hanna lub Antonina. Mi bardzo podoba się Helena ale mąż niestety nie chce się zgodzić :(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O jeju coraz więcej mamusiek-fajnie :)
Mi też baaardzo się Helenka podoba a mój mąż słyszeć nawet nie chce-niewiem co mu nie pasuje w tym,moja znajoma kilka lat temu też chciała dac córce tak na imię a jej mąż stanowczo się nie zgodził,niewiem co się facetom tak bardzo nie podoba ehhh
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Część dziewczyny

Ja będę rzadko zaglądać ale póki co (według ostatnich wieści) na razie zagoszczę w wątku :)
jupiiii
nie wszystko est w porządku, dalej jadę na lekach i dalej mam się oszczędzać, ale dzidziol rośnie

rozmawiałam z moim lekarzam i powiedział że on sam wykona prenatalne ale obowiązkowo z pappa
bo ma do tego pełne uprawnienia, bo ponoć nie każdy ma

co do 3d
to pamiętam z poprzedniej ciąży jak mi lekarz powiedział że przyszłam w najgorszym możliwym momencie (16tc) bo wtedy dziecko wygląda najbrzydziej
że najlepiej na 3d przyjśc 19-21tc

ale ja się chyba nie zdecyduję
chyba nie mam tym razem takiej potrzeby

póki co szykuję się prenatalnego za 2 tygodnie

odnośnie szokły rodzenia, poprzednia trafiłam nienajlepiej i nie nauczyłam się tam za dużo
podczas porodu i tak nic nie pomogło
więc nie mam przekonania aby tym razem chodzić :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witajcie :) jak Wasze samopoczucie? ja dziś robiłam morfologię i badania moczu, ciekawa jestem wyników bo w poprzedniej ciąży to miałam już bakterie w moczu z którymi walczyłam do końca .
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej, u mnie dzisiaj całkiem dobre samopoczucie.
Jakoś początek tygodnia miałam kryzysowy.
A jutro rano w końcu wizyta i usg - ciekawa jestem strasznie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
justicia- chodzisz do luxmedu na wizyty? ciekawa jestem czy dr Matkowski robi za każdym razem usg? ja mam wizytę 25.11 i mam nadzieję że zrobi usg i uda się poznać pleć maleństwa :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie nuska, chodzę do gabinetów przy Piecewskiej, ale jutro akurat mam usg prenatalne u Augustyniaka.
A u Matkowskiego ile razy byłam w ciąży- zawsze robił usg.
Bardzo jestem zadowolona z niego :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi nie zawsze robił w luxmedzie, ale fakt że często byłam tylko po zwolnienie, wiec najbliższa wizyta zapowiada się na badanie i usg :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, a w lux medzie są spoko ginekolodzy ?? bo mam pakiet z pracy, ale nie korzystam.. tak bym miala ginekologa za darmo, ale kwestia czy oni sa ogarnieci ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja chodzę w luxie do dr Matkowskiego, pracuje też w szpitalu na Zaspie- jak dla mnie super lekarz.polecam
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nuska a gdzie chodzisz, w sensie do którego lux ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na Jana Pawła zaspa
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, ja po usg prenatalne. Wszystko w najlepszym porządku, więc bardzo się cieszę. Na opryszczke lekarz zalecił mi tylko pomadki nawilzajace.
A jak u was samopoczucie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to super Justicia!! :) a poznałaś płeć ? czy nic nie było widać ??

U mnie lepiej samopoczucie, bo praktycznie całkowicie minęły mdłości- więc też apetyt wrócił no i muszę uważać teraz co jem, bo u mnie to od razu waga w górę... :(

dziewczyny gdzie dostanę tanie ciuchy ciążowe ?? nie mam nigdy czasu latać po sklepach, a że na mniejscu nic nie mam to dla mnie też to cała wyprawa na pół dnia- zwykle kupuję w internecie, ale tym razem może sama się pofatyguję:) przy okazji Jarmarku jak się będę wybierać do Gdańska.
Pozdrawiam
__________________________________

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
justicia to super że ok, ja powoli zaklepuje termin na połówkowe do Augustyniaka :) moje samopoczucie dużo lepiej, mam więcej siły na cokolwiek, już nie przesypiam połowy dnia :) Mdłości zniknęły zupełnie, wyniki morfologi i moczu idealne- więc do przodu.
... ciekawi mnie tylko strasznie kto się tak wierci w tym moim brzuszku... ale może już we wtorek poznamy tą osóbkę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny. Melduje sie po wczorajszej wizycie. Niestety musze leżeć i jeszcze raz leżeć aż się wszystko uspokoi. O Pracy na razie nie mam co myśleć dodatkowo włączone lekarstwa 😕 -wyniki mam ok z czego się ciesze . No i najważniejsze- to że prawdopodobnie będzie chłopczyk! Ja od początku zakładałam chłopczyka choć w rodzinie obstawiali dziewczynkę.😀Najważniejsze że wszystko z dzidzia ok!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dwupak - spodnie ciążowe i spódniczkę kupowałam używki na allegro. H&M mama ma na stronie rozmiarówkę dzięki temu trafiłam idealnie i w zasadzie za mniej niż pół ceny. Bluzki mam przejściowe po rodzinie i trochę moich z pierwszej ciąży wiec na razie wystarczy. Teraz mam wyzwanie co do kurtki zimowej. Jeszcze nie wiem jak to załatwię leżąc bo na allegro niewiele tego. Może macie jakieś strony do polecenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dwupak, lekarz powiedział, że na tym etapie nie podaje płci, bo to obarczone ryzykiem błędu. Za to na polowkowym podaje i wtedy jest już pewne, także nuska na pewno niedługo już się dowiesz ;)
Ja dzisiaj mam strasznie leniwy dzień, najchętniej to bym tylko leżała, ale tłumacze się, że po całym tygodniu pracy należy mi się :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i prezentuje mój nowy suwaczek 😀
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej Dziewczyny :) mnie od kilku dni pobolewa podbrzusze i mięśnie krocza ale to podobno całkiem normalne więc nie martwię się. Wpadłam za to wa jakiś dołek emocjonalny związany z moim wyglądem i choć wszyscy dookoła mówią, że wyglądam świetnie i wprost kwitnę to ja czuję się mega nieatrakcyjnie... od kilku lat leczę się na niedoczynność tarczycy więc prawidłowa waga zawsze była moim problemem ale ostatnio nie mogę nawet spojrzeć w lustro bo czuję się taka gruba :( mam nadzieję, że niedługo ten zły nastrój minie i poczuję się atrakcyjnie, a narazie na poprawę humoru zapisałam się do kosmetyczki, może one zdziała cuda!

@mariolka - trzymaj się ciepło i głowa do góry, troszkę sobie poleżysz a już niedługo znów będziesz szaleć, ważne że z Dzidzią jest ok!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Anja.d nie ma innej opcji- będzie dobrze 😊.
A duży wpływ na samopoczucie ma pogoda. Niestety ta jest ostatnio zgniła wiec nie dziwo ze mamy gorszy humor. Choć dziś słoneczko fajnie przebija- zatem dużo słoneczka Wam życzę !

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witajcie dziewczyny!!!
Jestem w 16 tygodniu. To moja pierwsza ciąża i nie mogę narzekać. Pierwsze 3 miesiące w standardzie (mdłości, brak apetytu) Teraz czuję się naprawdę dobrze, więcej energii i świat jakiś piękniejszy. Chodzę do lekarza na nfz (dr Paszkiewicz) oraz prywatnie dr Boćkowski. Planuje rodzić na Klinicznej oraz zapisać się do nich na szkołę rodzenia. Termin mam na 7 maja, jak na razie tak wychodzi z OM jak i USG . Czy usg połówkowe musi być zrobione w 20 tyg czy może to być 19 lub 21 tydzień? Pozdrawiam Was serdecznie. Życzę dużo zdrówka i uśmiech każdego dnia :-)))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam nowa mamę :) u mnie dziś poranek ciężki, zawroty głowy, drżenie rąk jakbym za mocną kawę wypila. Ale już ok, nie miałam nawet siły obiadu ugotować więc mieliśmy wczorajszą pomidorową.
Co do polowkowego usg to chyba można między 18 a 24 zrobić, ja się wybieram jak będę miała 21 tc.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja coraz częsicej po nocy mam okropne zawroty głowy, nie wiem co to oznacza ale chyba muszę sie powoli przyzwyczajać ;)
W tym tygodniu mam wizytę - mam nadzieję że wszystko jest ok!
Również witam nową mamę ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam również wszystkie nowe mamusie. Dziewczyny mnie powróciły mdłości poranne i oraz wymioty!!! pozatym różne pobolewania i ciągnięcia w podbrzuszu. Dzidziolka chyba już odczuwam:) Ja wizytę mam na 4 grudnia więc mam nadz że się pupką nie odwróci dzidziol i potwierdzę płeć :) Narazie starszy braciszek nie wykazuje litości dla rodzeństwa i intensywnie próbuje zrobić sobie z jego "mieszkanka" trampolinę:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witamy :) zapowiada się super dzionek, więc od rana po weekendowych zamulaniach mam ochotę na działanie :)
a co u Was ?jak samopoczucie?
mnie dziś naszło na przeglądanie niemowlęcych ubranek po starszym dzieciu :) choć liczę po ciuchu na córę, to po synku sporo ubranek się jeszcze przyda :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny.

Nie pisałam nic wcześniej, bo niestety, ale miałam okropne mdłości. Mam wrażenie, że od połowy października do połowy listopada nie robiłam nic innego tylko spałam i leżałam. ;)

Dzisiaj zaczęłam 11 tydzień i (odpukać) mdłości ustąpiły (od 3 dni czuję się jak nowo narodzona, hehe).

W pierwszej ciąży miałam pełen pakiet ciążowych dolegliwości prawie do 16 tygodnia. Teraz jest o niebo lepiej. Ciekawe, czy ta różnica to przez płeć maleństwa? ;)))) Pierwszy był synek - ciekawe, czy teraz będzie córcia. ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja sie czuje lepiej mdłości ustapily ; ) dla dzidzi kupiłam kocyk i reczniczek; ) usg mam 27 listopada; ) Nuska tez ostanio przegladalam ciuszki i tez mam cichą nadzieje na core ale jak bedzie chłopak to sie nie obraze duzo ciszkow bede miała i Jeszcze szfagierka mi coś dozuci ; )

U mnie maly szpital w domu mlody chory kaszel i goraczka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Widac ktos mnie nie lubi bo czesto mnie minus-uje tylko jestem ciekawa z czym tek KTOS sie nie zgadza w moim poscie moze niech sie podzieli z nami ??
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaaa nie przejmuj się, chyba komuś się nudzi....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nuska domyslam sie ze komus sie nudzi nie ma co robic i siedzi na watkach które go nie dotyczą ;) no ale coz sa ludzie i "taborety" ;:
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja myślę, że może chodzić o ortografię. Mnie również kusi, żeby zminusować Cię za te wstrętne byki! Trochę szacunku do języka i do czytających.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7
Hela jak raza Cie moje posty to poporostu ich nie czytaj. Zresztą nie wiedziałam ze powinnam powiedziec na samym początku ze mam dysortografie i moze mi sie zdrarzyc błąd gdybym wiedziala ze sa tu takie polonistki pewnie bym to zaznaczyla przy zakladaniu pierwszego watku. Bylam przekonana ze minusy lub kciuk w dol albo lapka w dol itp oznacza "nie zgadzam sie z ta opinia" , a nie "nie podobaja mi sie bledy w tym poscie"
Myslalam ze watek o ciazy skupia sie na konkretnym temacie a nie na tym kto jak napisal zdanie lub czy zrobil blad. Jak niektorym to az tak przeszkadza nie wiem po co siedza na forum bo wiadomo ze to sie zdarzy.
Ja koncze ten temat jesli ktos ma mi jeszcze cos do powiedzenia prosze o prywatna wiadomosc .
Nie bede zasmiecac watku dziewczynom
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6
A ja dopiero zauważyłam, że jest ta opcja :) nie ma co się ciśnieniować dziewczyny, wiem, sama byłabym pewnie urażona, ale pamiętajcie- w naszym stanie stres nie wskazany :P

Buziaczki dla Was i miłego dzionka :)
ps: od rana słucham świątecznych piosenek i chodzę z bananem na buzi nakręcona jak nie wiem :)

_________________________

image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
hejka :) ja też z rogalem na buzi od rana bo śmigam zaraz do gina i mam nadzieję że uda mi się poznać pleć maleństwa :)
dobrego dzionka mamuśki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak optymistycznie tutaj :)
Ja też dzisiaj w dobrym humorze i od wczoraj oficjalnie odliczam każdy dzień do świąt :) Nigdy ich tak nie przeżywałam i nie oczekiwałam jak teraz. Co te hormony z nami robią ;)
nuska - koniecznie daj znać, jak już będziesz po wizycie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczynki,
Byłam wczoraj na wizycie na NFZ, jestem w 16 tygodniu. Okazało sie, że w tym tygodniu nie przysługuje badanie usg. Troszkę szkoda, bo chciałabym bym już wiedzieć czy chłopczyk czy dziewczynka, aby zacząć planować zakupy. To moje pierwsze dziecko i od tygodni ogladam łóżeczka , kołyski, wózki itp. ;-))) na szczęście już w czeartek idę prywatnie, więc może dzidzia nam sie pokaże ;-) Dziewczyny chodzicie do ginekologa ze swoimi partnerami? Mój obowiązkowo jest przy każdej wizycie. To takie piękne chwile jak widzimy nasze maleństwo :-))))
P. S. Fajnie, ze jestem na tum forum. Dzięki Waszym dzisiejszym postom i mi sie zaczął włączać nastrój swiąteczny. Dziękuje!!!! :-)))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I o to chodziło, żeby Wam humorki poprawić :)

Ja chodzę sama do gino, ze względu na to, że mąż zostaje wtedy w domu z naszym synem :) ale teraz 4 grudnia jak będę szła to załatwimy opiekę dla małęgo bo może poznamy płeć :) więc oboje chcemy przy tym być.

Pamiętam jak w pierwszej ciąży to wszystko inaczej "smakowało".. w sensie taka ekscytacja przed nieznanym.
Jest mi czasem nawet głupio przed sobą, że się tak nie emocjonuję tym wszystkim przy drugiej ciąży.. też tak macie ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przy obecnej ciąży mój mąż był obecny na tym pierwszym usg genetycznym i chyba będzie na połówkowym natomiast na comiesięczne wizyty u prowadzącego chodzę sama z uwagi na fakt że wizyty są w godzinach porannych lub południowych. Przy pierwszej ciąży mieliśmy wizyty prywatne i były one w godzinach wieczornych wówczas był on na każdej.
Dziewczyny prześlijcie trochę optymistycznych fluidów bo moje dobre samopoczucie od jakiegoś czasu 'kuleje'.
Nuska 3mam kciuki
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no i jestem po usg :) dr Matkowski miał zagwozdkę bo maleństwo miało skrzyżowane nogi ale udało mu się wypatrzeć chłopca(na 90%) Po ciuchu liczyłam na córcię ale chłopcy też są cudnymi synkami mamusiek więc w chwilowe rozgoryczenie przerodziło się w radość że już wiemy kto mi daje tak popalić :) Pierwszy synek będzie zachwycony bo marzy mu się braciszek.
co do wizyt to teraz chodzę sama bo zazwyczaj są w godzinach pracy męża, razem będziemy tylko na tych ważniejszych usg. W pierwszej ciąży tak jak inne mamusie pisały na każdej wizycie byliśmy razem.
Ale nie mam poczucia, że jakoś mniej przeżywam tę ciąże, raczej spokojniej i dojrzalej :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nuska- Gratulacje synka! No to chłopcy jak na razie na prowadzeniu😊 U mojej dzidzi pepowina była między nóżkami wiec dr tez nie był pewny na 100% choć jak dostaliśmy rebusik do domu to nawet i ja dopatrzyłam się tej 'antenki'. Wiec na razie jest chłopczyk 😊
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Super gratulacje Nuska!!!! A imię już wybrane? :-) trzymajcie sie dziewczynki w ten pochmurny dzien, ja idę cos do jedzenia zrobic.... O ile przed ciaza miałam ochotę na wszystko, to teraz najchętniej nie jadłabym nic :-) a jak u Was? Macie apetyt?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie apetyt dopiero się rozkręca bo do 16 tyg same wymioty i nudności były, po dzisiejszym wazeniu jestem kilogram na minusie do wagi sprzed ciąży. Cieszy mnie to bo i tak mam 10 kg za dużo, im mniej przytyje tym łatwiej zrzucę.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniaaa22, Twoje posty mnie nie rażą, tylko błędy. Napisałaś wyraźnie "tylko jestem ciekawa z czym tek KTOS sie nie zgadza w moim poscie moze niech sie podzieli z nami ??" - nie wiem, za co ten konkretny ktoś dał Ci minusa, ale pisałaś że jesteś ciekawa, więc prawdopodobnie zaspokoiłam Twoją ciekawość :) I uważam, że tak samo jak katar nie usprawiedliwia publicznego dłubania w nosie, tak samo dysortografia nie usprawiedliwia robienia błędów ortograficznych na forach internetowych. Do prawie każdej przeglądarki są wtyczki, które podkreślają błędy.

Co do ciąży, to do mnie w sumie jeszcze nie dociera, że już za pół roku będę matką. Jesteśmy przed przeprowadzką, w kawalerce się nie mieścimy z własnymi rzeczami, więc nawet jeszcze nie zaczęliśmy się rozglądać za rzeczami dla malucha, a to chyba najbardziej uświadamia przyszłych rodziców, że ich życie się zmienia. Jak was czytam, to mam wrażenie że "za mało" się tym emocjonuję ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Nuska - gratuluję chłopczyka :)
Ja na razie nie przeglądam ciuszków/wózków/łóżeczek itp mimo że czasami kusi, ale nie chce zapeszać na razie. Przyjdzie i na to czas.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też narazie nie nic nie przeglądam, czekam na poznanie płci.. ale tak w 100%, bo po synu mam wszystkie rzeczy zachowane, a jak będzie córcia to będę zmuszona kupować nowe i część dostanę od koleżanki :)

Łóżeczko, wózek, kołdrę i poduszkę oraz nosidełko, bujaczek i pewnie jeszcze kilka pierdół mam po synu, więc trochę tych zakupów mi odejdzie :)

Zastanawiam się właśnie tylko gdzie to łóżeczko wstawię, bo mamy 40m mieszkanie i już w tym momencie jest zastawione ma maxa, będzie trzeba zrobić generalne przemeblowanie.
Mam nadzieję, że nie pomieszkamy tu długo, bo jesteśmy w trakcie budowy domu, ale pewnie około pół-do roku po porodzie tu jeszcze bedziemy się kisić :(

_____________________________________

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Budowa domu - super! Będziecie mieli wynagrodzone to "kiszenie" się :)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mariolka 03.05.2015
Efik 08.05.2015
Nuska83 10.05.2015, synek
xynka 20.05.2015
Aniaaa22 20.05.2015
EsteraA 26.05.2015
Magda 27.05.2015
Zaskoczona88 29.05.2015
Justicia85 - 30.05.2015
Dwupak - 01.06.205
Marta- 5.06.2015
Moni - 09.06.2015
MMM90-11.06.2015
Szminka21 15.06.201

dziewczyny aktualizujcie listę bo chyba wszystkich nie ma tu wpisanych :)

Ja po synku mam wszystko, bo zachowaliśmy na drugiego bobasa także zakupy będą niewielkie jeśli chodzi o duże sprzęty :) My od maja w większym mieszkaniu bo do tej pory też na 40 m byliśmy wiec znam Twój ból Dwupak :)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny zazdrosze Wam tych przygotowan i emocji :)
jestem z watku mamusie majowo czerwcowe 2014 i Was serdecznie pozdrawiam




popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej Kinham widzę że mamy synków o tym samym imieniu :) ja mam 4letniego leonarda :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehe superowo :)
my długo zastanawialismy się nad imieniem i mówilismy "Junior" jak był inside :)
teraz to Leo wołamy,
ma juz 6 miesiecy i rosnie mega szybko.
Jejku jak ten czas leci.... ale fajnie było chodzić z brzuszkiem :)
czasami do Was zagladam z sentymentu :)
zyczę Wam wszystkiego dobrego przede wszystkim żdrowia!!!
trzymajcie się!!!




popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczynki!
My z mężem mieszkamy w kawalerce 30 metrowej, ale jest dobrze zaprojektowana i na łóżeczko znajdzie się miejsce. A co zresztą jakoś się pomieścimy. To mieszkanie jeszcze z czasów " kawalersko-panieńskich" dobrze nam się mieszka i dopóki maleństwo nie podrośnie to tu zostajemy :-) tyle serca włożyłam w urządzanie, że będzie żal zostawić.... Ale jak przyjdzie czas to się zrobię :-))) jutro idziemy na wizytę i może poznamy płeć ;-))) odebrałam wyniki morfologii i troszke mi się pogorszyły, spadła hemoglobina, leokocyty ..... Nie przejmuje się na zapas, jutro o wszystko zapytam lekarza :-))) dobrej nocki:-)))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny umieram, od wczoraj mam straszne bóle głowy pól nocy nie spałam, rano wymioty (od tej głowy chyba), a lekarz doradził tylko paracetamol doraźnie :( co kilka dni męczą mnie takie migreny i nie bardzo cokolwiek pomaga :(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nuska, ja też miałam kilka razy bóle głowy, ale nie takie, żeby wymiotować.
Może odpoczynek najlepszy?
Wczoraj z kolei bolała mnie kość ogonowa, niesamowite kłusie, jakby mi na nerw uciskało -miałyście coś podobnego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
justicia- ja nic innego nie robię jak odpoczynek :) nie pracuje więc leniuchuje całymi dniami :) wzięłam paracetamol, wypiłam słabą kawę i jakoś przeszło, ciekawe tylko na jak długo???
Mnie w okolicach brzucha jeszcze nic nie boli,zdarzają się małe ciągnięcia w pachwinach ale to normalne.
Dziś napaliłam się na pieluchy wielorazowe dla maleństwa, z poprzednim synem próbowałam jak miał ok roku i szybko spasowałam. Strasznie mi się podobają, teraz młody będzie latem więc i z suszeniem będzie łatwiej, co o tym myślicie?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może masz problemy z ciśnieniem- mierzysz sobie?
Ja dzisiaj brzuch konkretnie czuję, niefajnie uczucie...
Co do pieluch wielorazowych - nie mam zdania. Ale raczej dla wygody będą 1-razowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ciśnienie ok 80/120 może to brak jakiś witamin, dlatego zaczęłam suplementację od wczoraj witaminami matruelle pharmaton- zobaczymy
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny. Jak się dziś czujecie?

U mnie kicha. Myślałam, że mdłości się kończą, a tu już wczoraj nad ranem - niespodzianka... ;)

Przed Świętami mamy kolejną wizytę (14 tydzień). Ciekawe, czy uda się podejrzeć czy to chłopiec czy dziewczynka. ;))) Przy pierwszym dziecku płeć poznaliśmy w 12 tygodniu i potem tylko się potwierdzała.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hejka. Ja dziś czuje się fatalnie i nic lepiej nie jest .Do tego pogoda dobija, eh trochę słońca by się przydało...

Dwupak mamy podobną sytuację mieszkaniową no i podobne perspektywy 😊 Może na następne Boże Narodzenie uda się wprowadzić?

Ja z pieluchami tetrowymi pasuje. Juz wiem ze nie dałabym rady wszystkiego ogarnąć. Pomimo wszystkich zalet tetrowych jednorazowe przeważają bo to b.duża wygoda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czesc laski :)
u mnie dziś nadzwyczajnie dobrze, czuję lekkie bóle podbrzusza, ale nie są jakieś mocno dokuczliwe.

Mariolka, my też mamy plan się wprowadzić za rok na BN 2015 :) ale co z tego wyjdzie to zobaczymy :P trzymam w takim razei za was kciuk :*

co do tetry- zdecydowanie nie- też jestem zbyt wygodna- jednorazówki górą :)

tylko jedno mnie teraz martwi... jestem ciągle głodna :( tzn może nie głodna- ale wciąż mam na "Coś" ochotę i co rusz podjadam... czuję, że niedługo waga strzeli w górę jak nie wiem :(

__________________________________
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny nie myślałam o tetrze tylko o wielorazówkach zapinanych jak pampersy z wkładami z mikrofibry :)
http://beat.org.uk/shop/index.php?route=product/product&product_id=77
coś w tym stylu :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Będziemy rodzicami dziewczynki :-))))od jutra zaczynam poszukiwania różności wszelakich :-))))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej Dziewczyny! nie było mnie dosłownie chwilę a Wy się już tak rozgadałyście - jest co nadrabiać :) witam nowe Mamy i gratulacje dla tych z Was, które znają już płeć! Ja psychicznie czuję się już znacznie lepiej. Przez ostatnie 2-3 dni już solidnie wypchnęło mi brzuszek i przyznam, że to fantastyczne uczucie :) niestety nie czuję jeszcze ruchów Maleństwa, ale mam nadzieję że to wkrótce nastąpi. Pisałyście, że nie możecie się już doczekać Świąt. Ja też to mam! Zawsze z utęsknieniem czekałam na tę porę roku, ale teraz wyjątkowo mocno czuję tę magiczną atmosferę i najchętniej już bym usiadła przy choince, zawinięta w koc, z kubkiem gorącej "zimowej" herbaty w jednej ręce i wciągającą powieścią w drugiej :) Co do mieszkania, to my też ciśniemy się w niecałych 40m2, ale jest bardzo przytulnie i przede wszystkim zaraz pod lasem i między innymi dlatego zostaniemy tu pewnie jeszcze jakiś czas. Za dwa tygodnie szykujemy mały remont-malowanie i zmiana mebli w dużym pokoju i już się nie mogę doczekać :] (tak przy okazji- sprzedaję komplet mebli, może znacie kogoś, kto akurat czegoś szuka http://olx.pl/oferta/zestaw-mebli-do-salonu-brw-CID628-ID7YlFj.html#b578958aff). Z zakupami dla dziecka jeszcze się wstrzymuję, dopóki nie poznamy płci.
Dzisiaj strasznie zimno, dlatego opatulcie się ciepło i uważajcie na siebie! pozdrawiam
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej :)
Ja w tym tygodniu miałam wizytę - dzidzia ładnie rośnie i machała do nas.
Trudny okres mamy teraz - dużo pracy, cały weekend też pracuję, po za tym remont. A zaczęły dokuczać mi bóle głowy i niestety zmora mojego życia czyli pęcherz. Najchętniej zwinęłabym się w kłębek i położyła do łóżka, ale nie ma szans.
Szminka21 - ja również mam usg przed Świętami (genetyczne). Bardzo niecierpliwie na nie czekam.
Spokojnego dnia! :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Martynka, gratulacje!!!!! ale Ci zazdraszczam!!!:D
ja jeszcze tydzien do wizyty, mam nadzieję, że coś będzie widać i że to coś to bedzie pipka :P

Amelia, współczuję Ci ogromu pracy, w takich chwilach dziękuję mojej "matce korporacji" że nie jestem niezastąpiona w pracy :)

pozdrawiam :*"

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
suss_martynka- gratulacje córuni :)
Ja dziś miałam ciężką noc, synek załapał chyba zapalenie krtani i dusiło go w nocy na szczęście niezawodny pulmicort i zimne powietrze na balkonie dało nam przetrwać noc, zaraz śmigamy do pediatry po leki.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny, jaka tu cisza! Jak mija wam weekend?
Ja wczoraj miałam kryzysowy dzień, cały czas bolała mnie głowa, a wieczorem doszedł ból w części lędźwiowej. Na szczęście dzisiaj już trochę lepiej, czego i wam życzę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hejka, u nas wczoraj był kinderbal- 4latka synia, więc weekendzik leci miło, towarzysko i rodzinnie, dziś cd.
Samopoczucie całkiem nieźle, głowa już odpuściła ale za to pojawiły się bóle w części lędźwiowej jak u Ciebie Justicia. Wczoraj nawet maleństwo jakieś mocno aktywne było i dawało niezłe kuksańce :) aż sama się zdziwiłam że takie wyczuwalne :) dobrej niedzieli dziewczyny
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej Dziewczyny!
u mnie samopoczucie dobre, tylko ostatnio załapałam zatrucie pokarmowe, które rozwaliło mnie na 2 dni - to chyba po obiedzie w ikei, trochę bałam się o maleństwo, ale myślę że poradziło sobie.
Zastanawiam się nad kupieniem kołyski dla dziecka, będzie zajmować mało miejsca, łatwo przestawić do drugiego pokoju a latem nawet wystawić na balkon. Co myślicie o kołysce? Pozdrowionka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej. Ja się czuję różnie, niestety męczą mnie bóle "brzucha",jakieś kolki, zaparcia. Idę w czwartek na wizytę tto może się potwierdzi bądź nie płeć:D co do kołyski to ja z tych właśnie powodów zakupiłam używaną, potem mam po synku łóżeczko turystyczne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cześć mamuśki :)
u mnie samopoczucie dobrze jeśli chodzi o ciążę, jednak popsuł mi się nastrój dzisiaj bo połamały mi się okulary :( teraz przed świętami gdzie tyle wydatków jeszcze muszę jechać kupić okulary, porażka jakaś :( a mam je zaledwie od stycznia :(

co do kołyski to ja nie jestem zwolenniczką, tym bardziej bym nie kupiła, bo po synku mam tradycyjne łóżeczko. Ale to wiadomo.. co kto woli :)
Nie zmienia to jednak faktu, że kołyski wyglądają obłędnie, jeszcze jak mają jakiś baldachim czy cuś.. :)

_________________________
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie słabego weekendu ciąg dalszy... Doszły problemy z żołądkiem i małe rozróżnienie. Mam nadzieje, ze do jutra przejdzie, inaczej wybiorę się do lekarza nawet rodzinnego.
Nuska a masz jakieś sposoby na te bóle lędźwiowe?
Co do kołyski - całkiem prawdopodobne, że dostanę od rodziny po innym dziecku. I cieszę się, bo mamy mieszkanie dwupoziomowe, więc na początku kołyska byłaby dobra w ciągu dnia, a łóżeczkostałoby w sypialni na górze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny,
... I mnie od rana męczy zatrucie pokarmowe. Nawet po wodzie wszystko mi się cofa, o herbacie nie ma mowy. Mam nadzieje, ze rano jak się obudzę będzie już dobrze. I Wam kobitki też tego życzę, aby jutro był dzueń bez dolegliwości dla każdej z nas :-)))))
Ja też planuje zakupić kołyskę dla naszej Marysi :-) Zastsnawiam się tylko do którego miesiąca malutka będzie migła w niej spać????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja grypę żołądkową przechodziłam na początku października... więc serdecznie Wam współczuję, możecie jedynie sobie zjeść węgiiel, na raz max ok 4 tabl- ja takie zalecenia dostałam.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
UU mnie na szczęście wczoraj późnym wieczorem już poprawa, więc to coś chwilowego.
Byłam w ciągu dnia na chrzcinach i potem w restauracji na obiedzie podejrzewam, że tam coś mi zaszkodziło (surówki??).
Obawiam się tylko, żeby przeziębienie mnie nie dopadło.. Herbata z cytryną i miód poszły ostro w ruch!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej dziewczyny, dziś zauważyłam taką gruba nitkę śluzu zabarwioną na "wiśniowo". Myślicie że to coś się dzieje??? wiytyę u gina mam na czwartek , na izbę to mnie się nie uśmiecha jechać. Poczekam, jak się zwiększy to chyba nie będę miała wyjścia.
Co do kołyski to jak kupowałam od dziewczyny, to mówiła, że jej córa spała do 6 miesiąca, no zobaczymy jak to bedzie w rzeczywistości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A nie możesz zadzwonić do swojego ginekologa? Ja do swojego prowadzącego mogę zadzwonić/napisać sms'a w razie niepewności bądź problemów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A w sumie to nie wiem, nigdy nie pytałam, nr tel też nie mam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Efik, ja z moim lekarzem mam taką umowę, że gdyby coś się działo (cokolwiek, co mnie zaniepokoi) mam od razu dzwonić. Nie wiem, co Ci doradzić. Ja pewnie pojechałabym na SOR. (Jestem z tych, co to wolą dmuchać na zimne;). Taki śluz może oznaczać wszystko i nic.

A masz jakieś inne dolegliwości? Może jeśli było to "jednorazowe" to nie jest to nic "strasznego"?

***

Co do kołyski. Przy pierwszym dziecku długo nie mogłam się zdecydować czy wybrać tradycyjne łóżeczko czy kołyskę... W końcu wybrałam łóżeczko. Syn miał się urodzić duży i bałam się, że kołyska wystarczy nam tylko na pierwsze tygodnie, hehe ;)

Teraz wiem, że co by się nie działo, to kupuję kołyskę. Nawet już sobie wypatrzyłam konkretny model. ;))) O dziwo mężowi też od razu przypadła do gustu. Czekam tylko do późnej wiosny, gdy zabierzemy się za urządzanie pokoju dla maleństwa.

***

Dzisiaj czuję się tak, jakby powoli łapało mnie jakieś przeziębienie. Zrobiłam już sobie mleko z miodem i mam nadzieję, że do rana przejdzie...
Dzisiaj mam pierwszy "normalny" dzień, bez żadnych ciążowych dolegliwości i nie chciałabym tego popsuć chorobą. ;)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny, mi też się bardzo podoba kolyska ale zostanę przy łóżeczku bo mam po synku, mam też turystyczne bo jak jeździmy do moich rodziców ( 400 km) to jest przydatne. Ja natomiast mam Billa na punkcie chust, mój pierwszy synek od urodzenia był noszony i uwielbiał to. Teraz chciałabym zakupić nosidlo ergonomiczne tula bo jest mniej wiązania
Pozdrawiam z samego ranka
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Efik- i jak u Ciebie, skonsultowalas się z lekarzem? Daj znać jak się czujesz.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej Dziewczyny, jak Wasze dzisiejsze samopoczucie? Ja od kilku dni miałam strasznie wysuszoną śluzówkę nosa, a dzisiaj tak mi krew chlusnęła, że ciężko było mi to powstrzymać. Dodatkowo mój chłop się rozchorował i modlę się, żeby się od niego nie zarazić ;) życzę Wam miłego i słonecznego dnia, pozdrawiam, Ania
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny u mnie narazie ok, tzn objawy krwawienia ucichły, u lekarza nie byłam o ile się to nie powtórzy i nie nasili to wytrzymam do czwartku. Ale jakoś brzuch mi strasznie wydęło:)) no i tu mnie ciągnie, tu kłuje i mam wrażenie że "tam na dole" mam wszystko obrzęknięte i rana po pierwszym porodzie mnie pobolewa, ale myślę że to związane również z tymi krwotokami z nosa. Jednak to prawda że kazda ciąża jest inna:D Niestety mój synuś jest strasznie przeziębiony, bleeee .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Efik- mój synio taki zasmarkany że też siedzi ze mną w domu i nie puszczam go do przedszkola, bo u nas katar powoduje wysiekowe zapalenie ucha a synek ma założone dreny więc uchamy na zimne.
Dobrze że nic się dalej nie dzieje z Twoim maluszkiem.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny, można dołączyć?

Tp 27 czerwca
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@misia - no pewnie, że można! witamy nową Mamusię :)
@nuska i efik - dużo zdrówka dla Waszych pociech i dla Was samych!!!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nuska - ja również mam łóżeczko po starszym dziecku. Gdy maleństwo wyrośnie z kołyski wystarczy, że przyniesiemy i złożymy łóżeczko z piwnicy. ;) Tylko materac będę musiała dokupić, bo tego 6-letniego nie chcę już używać.

Anja - łączę się w bólu. ;) Mój mąż jest przeziębiony i teraz przez niego mam katar. ;)

Efik - do czwartku coraz bliżej. Na pewno wszystko będzie dobrze. :)

Część misia. Dopisz się do listy. :)

Życzę wszystkim zdrówka. Na pewno się przyda. ;)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć laski,
Dawno mnie tu nie było😊
Efik -jak odczuwasz skurcze więcej niż 3-4 w ciągu dnia lub stały ból wiązadeł bez różnicy czy stoisz lub leżysz to można wspierać się nospą i magnezem. W momencie jak zauwazysz wiecej tej 'podejrzanej' wydzieliny to lepiej skontakruj sie wczesniej z lekarzem.Wiem bo od 3 tyg zmagań się z tym...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny,witam nowe mamusie, jest nas coraz więcej faaajnie,zawsze raźniej .
Byłam dziś u lekarza,maluch tak wariował że ciężko było zbadać hehe,a i słyszałam serduszko ehh jak najpiękniejsza muzyka,no i okazał się tydzień większy czyli u mnie 14 tydz,zaaktualizowałam listę i wpisałam nową mamusię :) Mariolka 03.05.2015
Efik 08.05.2015
Nuska83 10.05.2015, synek
xynka 20.05.2015
Aniaaa22 20.05.2015
EsteraA 26.05.2015
Magda 27.05.2015
Zaskoczona88 29.05.2015
Justicia85 - 30.05.2015
Dwupak - 01.06.205
Marta- 5.06.2015
MMM90-07.06.2015
Moni - 09.06.2015
Szminka21 15.06.2015
misia-27.06.2015

Najfajniejsze że u mnie wszystkie mdłości już poszły w niepamięć :)

Dziewczyny pisałyscie raz o suwaczku i nie mogę teraz znaleść,chciałabym też zrobić nowy a nie pamiętam jak pomożecie?

miłego dzionka Wam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dziś Czuje się lepiej i fizycznie i psychicznie. Oby tak dalej. ..
To prawda że każda ciąża jest indywidualna i bardzo różna. Najważniejsze by finał był jeden i z sukcesem 😊

Kołyski chyba nie będziemy specjalnie kupować. Choć to bardzo fajna sprawa mamy łóżeczko po starszym dziecku wiec tego będziemy się trzymać.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
MM90 Musisz być zalogowana (nie wiem, czy masz tutaj swoje konto?).

Jeśli tak, to wchodzisz w swój profil (wystarczy, że klikniesz w swój nick), dane ogólne i w stopce wklejasz kod url suwaczka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale ten suwaczek wyszukac w wyszukiwarce internetowej tak?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
MMM90 -wejdź na suwaczek.pl
Dziewczyny ja dziś od rana mam co chwilę małe krwotoki z nosa, wystarczy że kichnę albo wysmarkam nos :(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki dziewczyny już mam,ale nie zmieścily mi się 2 suwaczki więc mam tylko 1.
Nuska współczuje a głowa cię nie boli? bo często temu ból towarzyszy

Tak wogole to zastanawia mnie to czy wy też macie 2 terminy porodu?
Bo ja mam na 24 maja a drugi właśnie na 7 czerwca hmm.. a na suwaczku zamiast 14 tydzien to jest 15 bo było polecenie podania pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Jak jest u was z tymi terminami?
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć kobietki! Ja dzisiaj znowu miałam z samego rana rozwolnienie, ale na szczęście dosyć szybko przeszło.
Nuska może to z przemęczenia takie krwotokalbo z nerwów?
MMM90- ja termin na początku miałam na 30 mają, a według usg genetycznego wyszło mi na 2 czerwca. Ciekawe w jakim miesiącu ostatecznie obie urodzimy ;)

Jest szansa na poznanie płci dziecka w 15 tygodniu? W czwartek mam wizytę, pewnie ostatnią przed świętami i jestem ciekawa, czy uda się już stwierdzić :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I może założymy już nowy watek? Ten trochę długi się już zrobił :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aktualizuję listę bo mnie na tej ostatniej zabrakło ;)
Mariolka 03.05.2015
Anja 04.05.2015
Efik 08.05.2015
Nuska83 10.05.2015, synek
xynka 20.05.2015
Aniaaa22 20.05.2015
EsteraA 26.05.2015
Magda 27.05.2015
Zaskoczona88 29.05.2015
Justicia85 - 30.05.2015
Dwupak - 01.06.205
Marta- 5.06.2015
MMM90-07.06.2015
Moni - 09.06.2015
Szminka21 15.06.2015
misia-27.06.2015

@Nuska ja też dzisiaj zaliczyłam dwa solidne krwotoki z nosa, a od kilku już dni mam bardzo wysuszoną śluzówkę nosa. Czytałam, że w naszym stanie to jest całkiem normalne i może być spowodowane m.in. zbyt suchym powietrzem, więc warto używać nawilżaczy powietrza albo chociaż postawić naczynia z wodą koło kaloryferów :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jejku anja chyba pomieszałam i cie zgubiłam gapa ze mnie a co do nawilżacza to też posiadam i w okresie grzewczym to swietna rzecz,nawilży jak nic innego.
Justicia ja dziś miałam maleńką nadzieje że się dowiem ale nawet sie nie pytałam więc chyba nic nie widział ;) zresztą u takiej wiercidupki heheh jeździł mi po brzuchu chyba z 10 min.Ale może ty będziesz mieć szczęście? :)

dobrej nocki :)
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cześć! U mnie tez krew z nosa, na szczęście lekko i tylko z rana. Co do rozpoznania płci dziecka - to my dowiedzieliśmy się , że będziemy mieli dziewczynkę już na pierwszym USG w 10 tygodniu. Ja byłam zaskoczona ze już widać, ale mąż potwierdził :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witajcie dziewczynki,
Oj dużo się dzieje na naszym forum, czasem jak czytam to mam wrażenie, że mamy bardzo często podobne dolegliwości. W niedziele były zatrucia, dzis krwotoki z nosa :-) ja niedziele i poniedziałek mam wyciętą z życiorysu, wymiotowałam po wszystkim. Dzis już lepiej, ale dostałam skierowanie na usg jamy brzusznej i idę jutro. A dzis wieczorem krwotok z nosa, pewnie to osłabienie. Mam nadzieje, ze już niedługo mróz wymrozi wszystkie wirusy i bakterie i bedziemy zdrowe jak prxysłowiowe ryby ;-))

Jak mogę prosić to dodajcie mnie do listy ( nie wiedziałam ze trzeba oficjalna prośbę wyrazić );-)))) termin na 7 maja

Suss_martynka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mariolka 03.05.2015
Anja 04.05.2015
Suss_martynka- 07.05.2015
Efik 08.05.2015
Nuska83 10.05.2015, synek
xynka 20.05.2015
Aniaaa22 20.05.2015
EsteraA 26.05.2015
Magda 27.05.2015
Zaskoczona88 29.05.2015
Justicia85 - 30.05.2015
Dwupak - 01.06.205
Marta- 5.06.2015
MMM90-07.06.2015
Moni - 09.06.2015
Szminka21 15.06.2015
misia-27.06.2015

Już jesteś na liście Suss_martynka :)
Bardzo wam współczuję tych krwotoków z nosa,oby mnie nie dopadło też,ale niestety wszystko trzeba przeboleć dla tych naszych ludzików małych ;)

Dziewczyny czy stosujecie jakieś witaminy dla kobiet w ciąży?
Lekarz mi wczoraj mówił że mam wykupić ale właściwie tego tyyle jest że niewiem jakie-polećcie coś konkretnego? :)
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hejka ja od kilku dni biorę z polecenia kumpeli Matruelle pharmaton, po tych nie miała żadnych objawów ubocznych jak nudności itp. W pierwszej ciąży nic nie brałam.
A jak u was ze spaniem bo ja ostatnio przesypiam noc tylko z jednym wstawieniem na siusiu
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja o witaminy chcę się podpytać mojego lekarza podczas jutrzejszej wizyty - wcześniej miałam dobre wyniki i powiedział, że lepiej jeść owoce i warzywa niż preparaty gotowe.

nuska - ja w nocy wstaję jeden raz, albo w ogóle, co mnie niezmiernie cieszy.
Za to od jakiegoś tygodnia co obrót w łóżku, to się budzę.. Czy wy śpicie wyłącznie na lewym boku, czy różnie, jak wam wygodnie?

P.s. - założyłam nowy wątek, więc proponuję już się tam przenieść :)
http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-majowo-czerwcowe-2015-3-t579837,1,16.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

ile lat miało wasze dziecko gdy nauczylo sie jezdzic rowerem (28 odpowiedzi)

Obecnie syn ma 4 lata nie potrafi, nie chce jeździć, lubi biegowy i tak mu pozostało. Czy...

Kartony do przeprowadzki ! PILNE!!! (111 odpowiedzi)

Dziewczyny pomóżcie...w piątek czeka mnie przeprowadzka, a jeszcze nie mam kartonów. Potrzebuje...

Odporność u dzieci. (140 odpowiedzi)

Temat pewnie kiedyś już się przewijał, ale zapytam. Co podajecie dzieciom na wzmocnienie...

do góry