Widok

Mamusie marcowo-kwietniowe 2018

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witajcie dziewczyny.

Czy jest już ktoś z terminem jak wyżej? :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witaj :-)
Mój na 11 marca, ale lekarz sam stwierdził, że będzie później. Z wyliczeń wychodzi, że zaczynam 9 tydzień, ale bliżej mi do 7 :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Hej hej :)
Fajnie Dysia, że założyłaś wątek :) dołączam się do Was, ale co do terminu porodu to nie jestem jeszcze w stanie podać dokładnie, bo ostatni cykl strasznie mi się wydłużył. Teraz wychodzi niby 6t5d więc coś koło 20 marca pewnie :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To ja mam podobnie, każdy lekarz wyliczył mi inny termin. Lekarka, u której byłam pierwszy raz, żeby potwierdzić ciążę wyliczyła mi 4 tydzień, dwa dni później lekarz na pogotowiu powiedział, że 5. Na kolejnej wizycie był już 8 ;-) Też wszystko przez wydłużone cykle. Jak próbowałam sama się doliczyć i zrobić rekonstrukcję wydarzeń ;-) to wyszło mi, że nie chce być inaczej tyko minęło już pełnych 6 tygodni i dziś 7t1d. Mimo, że dla lekarzy to już 9t1d :-)
A jak się dziewczyny czujecie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

No to witaj w klubie :D wg om u mnie też powinno być 2 tyg do przodu.
Ja zaczęłam kiepsko się czuć...na początku byłam tylko senna, a teraz zaczęły się mdłości :( na szczęście bez wymiotów, ale wszystko mi śmierdzi :( i strasznie opadam z sił, wejdę po schodach i mam zadyszkę jakbym maraton przebiegła :/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam :) Ja mam termin na początek marca :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witamy w naszym klubie Wiosennych Mam :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej dziewczyny. Miło widzieć że już się zabieracie ;-). Z ostatniej miesiączki 6t5d. Jutro idę do lekarza. Zobaczymy co on stwierdzi. Mam nadzieję usłyszeć mocno bijące serduszko;-). Do jakiego lekarza planujecie chodzić? Ktora to Wasza ciąża?? Pozdrawiam Was serdecznie ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witaj :-)
U mnie pierwsze dziecko. W sumie ogromne zaskoczenie i niespodzianka, bo jestem grubo po 30-tce i do tego mam niedoczynność tarczycy i przy moich wydłużonych cyklach szanse nie były duże. Nawet lekarka, która mnie badała z uznaniem spytała ,,jak Państwo to zrobili..? jak trafiliście w owulacje..?" ;-)
No cóż.. :-)
Wizytę mam 16-tego, będzie to 9t1d według moich wyliczeń, według lekarza 11t1d. Nie mogę się już doczekać :-)
Czuję się dobrze, nie mam mdłości tylko lekkie zmęczenie, ale to głównie przez anemię, która się do nas przykleiła.
Pozdrawiamy Mamusie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem po wizycie ;-). ciąża potwierdzona według usg 6t4d według miesiączki 6t5d. Serduszka nie słyszałam bo do 10t się nie słucha... Ale widziałam że bije ;-). Więc jestem spokojna. Kolejna wizyta 28.08. Kasia u kogo prowadzisz ciąże? Nie zalogowała się :-P - Kasix88
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To będzie moja druga wizyta. Zaczęło się od zasłabnięcia z powodu anemii. Wylądowałam w szpitalu na Zaspie, a później szukałam lekarza prowadzącego w przyszpitalnej przychodni. Raz że mam blisko, a dwa przy szpitalu wydaje mi się, że jest wygodniej i bezpieczniej. Wszystko w jednym miejscu. Jestem też pod opieką endokrynologa więc tym bardziej 2 w 1 :-)
Z tego co się dowiedziałam pracuje tam dwóch ginekologów-mój nazywa się Marek Korożan. Po jednej wizycie niewiele mogę powiedzieć, ale zaskoczona byłam ilością pacjentek. Umówiona byłam na konkretną godzinę, a i tak weszłam dwie godziny później, bo jednego dnia pan doktor ma czasem ponad 30 pacjentek. Jak popytałam w poczekalni innych mam to opinie były bardzo pozytywne. Niektóre dojeżdżają specjalnie z dość daleka więc to też dobra rekomendacja :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Korożan przyjmował mnie pare razy na sorze z piewrszyą ciążą.Wydawał sie bardzo rzeczowy i kompetenty. Dostałaś się do niego na NFZ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak na NFZ. Z rozmów innych mam wywnioskowałam, że to dobry specjalista. Mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze.
Fajnie, że nasza wiosenna grupka się powiększa :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja tez mam wizyte na 16stego :) Gratuluje że udało się z dzidziusiem skoro taka historia wcześniej z tarczycą. Widać że natura jednak potrafi sama sobie wszystko uregulować. Bedzie na pewno wszystko dobrze. Napisz jak już bedziesz po wizycie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witajcie:)
u mnie termin na koniec marca....czyli najprawdopodobniej święta wielkanocne na porodówce;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej Dziewczyny , ja tez mam termin na marzec -kwiecień . Trudne do ocenienia bo ciąża III po niudanej II i trudno termin określić. Mam nadzieję że po ciężkich początkach będzie dobry koniec. Może któraś z Was jest pod opieką Dr.Dawickiego z Invicty i może mi coś o nim powiedzieć . Pozdrawiam Was mamuśki !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie mnie uswiadomilyscie że święta wielkanocne wypadają 1-2.04. Mi termin wypada na 29-30.03 jak nieurodze wczesniej (drugie dziecko) to też czekają mnie święta na porodowce. Zupełnie o tym nie pomyślałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdecydowalyscie się na lekarza prywatnie czy na nfz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prywatnie zdecydowanie. Poszłam teraz na początku ciąży do lek. Z luxmed i powiem Wam TRAGEDIA. Dwa tygodnie nie spałam z nerwów. Tak mnie nastraszyl ze nie chce nawet myśleć o tym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kasix88, u mnie też drugie dziecko takze jest szansa na wcześniejszą akcje;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witajcie przyszłe mamuśki, ja na szczęście też do was dołączam, choć nie było łatwo, bo tylko z jednym jajowodem! Lekarz nie zauważył ciąży pozamacicznej i odesłał mnie do domu, a kilka dni później wylądowałam na Klinicznej ;( Długo się zastanawialiśmy czy pozwać tego lekarza, na szczęście trafiliśmy na firmę Refundo z Gdyni, przekonali nas, że jest szansa uzyskać odszkodowanie, sprawa jest w toku, ale jesteśmy dobrej myśli!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
cześć:) ja mam termin na ok 24.04 :) już mam roczną córeczkę (wczoraj skończyła rok) i udało się ponownie zajść w ciążę! ciążę będę prowadzić w lux medzie tak jak poprzednia, u tej samej dr, dr. Pietrzak- stukan.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć dziewczyny, też mam termin na przełomie marca i kwietnia, najprawdopodobniej będę rodzić koło 6.04. To moja druga ciąża, starszak będzie miał 31.03 czwarte urodziny.
Miałam na początku straszne mdłości, ale już się trochę uspokoiły. W poprzedniej ciąży trwały gdzieś do 18 tygodnia, więc na razie spora ulga:) Ale i tak mam problem ze zorganizowaniem sobie posiłków, bo wszystko mi śmierdzi, albo wydaje się gorzkie. Jak Wy sobie radzicie z jedzeniem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witajcie Mamuśki :-)
Jestem już po badaniu. Serduszko bije mocno, dzidziuś ma 2,12cm i według USG 16-tego był 8t6d. Za każdym razem liczą mi inaczej ;-)
Żelazo mi się bardzo poprawiło-3 tygodnie łykania Tardyferonu-Fol po zasłabnięciu wskoczyło z 8 na 12. Martwię się tylko wynikami krwi.. 28-ego mam wizytę w Szpitalu Zakaźnym. HCV reaktywne w teście przesiewowym. Czytałam, że czasem wychodzi błędny wynik i trzeba go powtórzyć. Czy któraś z Was też tak miała?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie termin około 7 kwietnia.
W domu już mamy 14 miesięczną córeczkę.
A ciążę prowadzę u dr Śliwińskiego w Gamecie. Zresztą tak jak poprzednią :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej :)
ja wczoraj miałam wizytę i wszystko jest ok :) 10t1d i 3,3 cm a termin na ok 22 marca :) ciążę prowadzę u dr Matkowskiego w lux medzie a w domu mam 2,5 roczną córeczkę :)
Będziecie robiły test pappa? ja na usg prenatalne umówiłam się do dr Brzóski, bo w luxie sprzęt słaby i mój gin też polecał mi zrobić jeszcze gdzieś indziej. I zastanawiam się nad pappą...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja w poprzedniej ciąży robiłam i teraz tez będę robić. Robiłam u dr Ewy Mężyk w Gamecie i teraz tez się do niej zapisałam na 20 września.
Wole spać spokojnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja swoją ciążę prowadzę w Medicoverze, ale na usg do pappy dostałam zewnętrzne skierowanie, bo nie mają u siebie terminów. Mam do wyboru invicte w Gdańsku (tam chyba tylko Ewa Mężyk ma uprawnienia FMF) albo gabinet dr Doeringa. Macie jakieś doświadczenia z tym drugim?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja bym zdecydowanie poszła do dr Mężyk. W pierwszej ciąży robiła mi usg i badała mnie tak długo aż wszystkich parametrów była pewna. Jak się dziecko źle ułożyło to wyszłam, zjadłam kanapkę i weszłam po kilkunastu minutach spowrotem. I tak 3 razy. Do tego tłumaczy wszystko bardzo dokładnie i robi masę zdjęć. Bardzo sympatyczna do tego jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej, czy doktor sugeruje gdzie pójść na to usg genetyczne I trymestru? Jakie wrażenia o doktorze? mam wizytę w środę u niego ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

8t1d, termin na 5.04.2018 :)
prowadzę w luxmedzie, na razie zastanawiam się gdzie iść na usg 11-14t, bo w luxmedzie nie ma nikogo z uprawnieniami FMF. Co myślicie o Klinice Olszewskich? dr med. Hanna Olszewska i dr med. Jarosław Olszewski.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej ja tez niesmialo dolaczam, termin ok 12.04,
Darnelka, od razu mam niedyskretne pytanie o dr Matkowskiego, czy ciezko u niego z terminami i czy orientujesz sie czy jest szansa na l4?
Ja na razie bylam tylko na nfz podejrzec dzidziola i serce bije, teraz mysle nad wyborem lekarza...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale chcesz już iść na zwolnienie? Myślę, że jak jest potrzeba to każdy lekarz da.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeszcze nie chce, przynajmniej 3 tyg muszę być, ale do końca to tez siebie nie widzę, bo mam kawałek drogi do pracy.
W październiku mam jeszcze nadania okresowe w pracy i się zastanawiam czy muszę się przyznawać że jestem w ciązy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witamy nowe mamusie :)
Yevele jeśli chodzi o terminy to masakra..., dr w luxie pryjmuje dwa razy w tyg, ale tylko we wtorki jest w gabinecie, w ktorym ma usg :/ ale jak rezerwujesz wizytę z wyprzedzeniem to nie ma problemu. Tak samo jak coś się dzieje, albo coś mu się nie podoba to każe dodatkowo się dopisać. W razie czego dr przyjmuje jeszcze prywatnie na Piecewskiej i jak jest słabo z terminami to tam do niego chodzę. Myślę, że ze zwolnieniem nie będzie problemu, dr sam zawsze pyta tylko, że ja mam kiepską historię więc ja od razu musiałam iść na l4...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak sprawdzałam dr Mężyk, to nie ma wolnych terminów w luxmedzie w ogóle :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej, ja mam pierwszą wizytę 30.08 tj środa u dr Matkowskiego na Jana Pawła II 7. Też tam chodzisz? tzn że doktor nie zrobi mi usg?? :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

w luxmedzie zwykle dają skierowanie na usg i trzeba się zarejestrować osobno, chociaż kartę ciąży założył mi lekarz, do którego poszłam na usg w 6tc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z prawnego punktu widzenia nie musisz, i to kiedy powiesz w pracy zależy od Ciebie, ale lepiej jest się przyznać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W ogóle to chciałam się przywitać ;) jestem aktualnie w 10t 4d ciąży :) Termin mam na 22.03 wg Om i 24.03 wg USG :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej Marta :)
niestety jeśli masz wizytę w środę to nie zrobi Ci usg :(
Dziewczyny może zrobimy listę z terminami? Będzie łatwiej się połapać :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dopisujcie się do listy dziewczyny :-)
Kopiujcie i dopisujcie siebie według dat. Potem dopiszemy jeszcze płeć np :-)

Dysia 07.04.2018
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mart84 22.03.2017r ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kopiujcie dziewczyny i dopisujcie dalej. O tak. Będzie porządek, bo tak zebrać potem.wszystkie w jedna listę to ciężko. O tak:

Mart84 22.03.2017
Dysia 07.04.2018
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mart84 22.03.2018
Darnelka 22.03.2018
Dysia 07.04.2018
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a może na FB zróbmy sobie grupę? miałam taka w poprzedniej ciąży, młoda ma rok a grupa dalej aktywna :) co Wy na to? ja w pt idę na usg do dr papinskiej do lux medu, w poprzedniej ciąży te ważne usg robiłam u dr brzozki w invikcie, teraz chyba zostanę przy lux med. testow pappa nie robiłam wtedy i teraz też nie będę robić ;) wśród bliskich mam bardzo złe doświadczenia z tymi testami...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też należę do takiej grupy na fb, ale stworzyłyśmy ją dopiero jak dzieciaczki się urodziły. I do tej pory się tam udzielamy, spotykamy itp. Z tym, że faktycznie tutaj udzielalo się regularnie pod koniec juz tylko 20 dziewczyn i te faktycznie utworzyły grupę. Bardzo zgraną zresztą :-)
Myślę, żeby poczekać do końca i zobaczymy, które z nas będą się tutaj udzielać i dopiero wtedy założymy dla tych dziewczyn grupę na fb.
To jednak jakaś tam prywatność jest więc niekoniecznie może anonimowo tak póki co będziemy się na fb udzielać :-)
Co myślicie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jako, że na razie o mojej ciąży wie mąż i lekarz, to też jestem za tym forum ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi stąd powiadomienia nie działają za dobrze, stąd pomysł FB. Ale możemy jeszcze trochę poczekać, chociaż ja osobiście nie czekalabym aż do urodzenia dziecka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dysiu jestem za :)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja nie ma FB (wiem, nie istnieję :D) więc wolę forum,

Darnelka dzięki za info, byłam dziś u niego i spoko tylko z terminami masakra, zapomniałam się go spytać o kwestię częstotliwości wizyt, a Ty co ile do niego chodzisz? I kojarzysz ile wizyt do przodu pozwala zrobić system?

Marta, czy Ty też dziś byłaś u dr na Zaspie? Wchodziłaś może bo babeczce co była z synkiem?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

w luxmedzie wgl jest tak, że niby wizyty są, ale jak chcesz do konkretnego lekarza to ciężko. A z tym ile czasu wcześniej można się rejestrować to zależy od lekarza, niektórzy ustalają grafik raz na tydzień, niektórzy raz na miesiąc, albo więcej. Zależy w ilu miejscach pracują.
Niby powinno się chodzić raz na miesiąc na kontrolę, ale na pewno nie uda mi się chodzić zawsze do tego samego lekarza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej ;-) jestem po kolejnej wizycie... Dzisiaj 9t6d. Z maluszkiem wszystko ok ;-). Ja też czuję się dobrze ale wykańcza mnie zmęczenie i to że nic mi się nie chce :-(. Czy myślałeścię o usg prenatalnym? Idziecie tylko do swojego lekarza czy wybieracie się jeszcze gdzieś wszystko sprawdzić z przeświadczeniem co dwie pary oczu to nie jedna? ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wspaniale że wszystko dobrze:)
Ja idę jutro i mam nadzieje ze tez bedzie ok bo początki miałam nie za fajne. Do tego łykam d*phaston i czuję się fatalnie. Nie wiem czy to przez ciaże czy te tabletki. Mdli mnie non stop i mało co jem. 4 kg juz schudłam:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja w Lux medzie całą ciążę prowadzę u jednej lekarz i wizyty mam u niej co miesiąc, tak robiłam w poprzedniej i tak też teraz. możesz mieć zarejestrowana jedna wizytę do ginekologa jednocześnie, inaczej system nie pozwala zaakceptować drugiej ;) oprócz wizyt co miesiąc musiałam tylko iść robić u innego dr bo moja nie robi i nie ma w gabinecie. a chyba od 38 tyg chodziłam co 2 tyg i co tydz na ktg...jakos tak ;) póki co mam w planach iść robić w Lux medzie, polowkowe chyba oprócz tego zrobię w invikcie, ale zobaczymy. porównując jakość badań w obu miejscach to ... wszystko zależy od lekarza :p brzozka w invikcie super, ale raz musiałam iść do innego lekarza to zdecydowanie lepiej wyglądało iść w lux medzie niż to co ten Pan robił...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja będę robić prenatalne też w Gamecie ale nie u dr Śliwińskiego tylko u dr Mężyk. Ja z tych panikujących jestem, wiec jak mam szansę sprawdzić czy na pewno wszystko ok to sprawdzam :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Apropos panikowania. Miała któraś z Was, że nagle jednego dnia wszystkie objawy ciąży zniknęły? Ja od dwóch dni mam znów energię, nie mam.mdłości...
Aż zaczęłam się martwić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja nie mam objawów ciąży w ogóle ;) przy młodej nie mogłam słodyczy, smazonego, ostrego i pomidorów od samego początku nim wiedziałam że to ciąża...a teraz?! nic! zmęczona jestem jak to przy rocznym dziecku ale poza tym nic :p więc się nie martw na zapas!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najgorsze właśnie to zmęczenie czasami... A rocznej córce nie powiem, że mama zmęczona ;-)
Jak jej mówię, że mama ma.dzidziusia w brzuchu to zagląda mi pod bluzkę i tylko dziwnie patrzy ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja dwulatka też nie przyjmuje do wiadomości złego samopoczucia rodzicielki:/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja biorę d*phaston 2x1 i to też nie pomaga w dobrym samopoczuciu ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja też 2 x 1 :) I tak lepiej niż w ciąży z młodą i bardziej zapobiegawczo :p ale ja z kolei tak na to patrzę że db że biorę od razu niż miałabym czekać do kryzysowego momentu jak z młoda. dzięki temu jestem spokojniejsza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

sory za post jako anonim, zapomniałam się zalogować ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ojej marzę o dniu kiedy zjem cos innego niż bułkę i ziemniaki...
Ja łykam d*phaston 3x1 :/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny w systemie owszem można mieć zarezerwowaną tylko jedną wizytę, ale na infolinii lub u pani w recepcji możesz kilka do przodu, wystraczy tylko powiedzieć, że chodzi o prowadzenie ciąży :) ja jestem u Matka już na listopad umówiona :)
11go września mam usg prenatalne w invikcie, bo Matkowski kazał mi umówić się jeszcze do kogoś, ponieważ twierdzi, że on też może się mylić i warto sprawdzić jeszcze gdzieś.
Ja czuję się fatalnie...mdłości, zadyszka, zmęczenie i brak mocy nie odpuszczają :( też biorę d*phaston 3x1, do tego acard i zastrzyki clexane :(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Tak, właśnie pamiętam że tak można, Darnelka, a co ile Ty chodzisz do lekarza? 3tyg czy 4tyg?
No ja też tak od tygodnia się czuję, jak zjem to źle, jak nie zjem to jeszcze gorzej...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

o super, to się od razu zapiszę na kontrolę na październik, bo na wrzesień już mi się nie uda, dzięki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jutro lecę na pierwsze usg zeby sprawdzić czy jest ok i serduszko bije. A 11.09 po l4 i na kontrolę do swojej gin, później 19 endokrynolog... znowu zaczyna się comiesieczna pielgrzymka do lux medu :p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak szybko po l4? :O
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Cześć Wam! :) U mnie termin 15 marca :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja po usg. młode ma 7.8 milimetra :) tętno jest. niestety znowu jest krwiak więc zwiększamy duphaston do 3x1... ale będzie db :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja wczoraj miałam nagłą niespodziewaną wizytę u Matkowskiego. Pierwszy raz u niego byłam i stwierdzam, że jest super lekarzem :-) a uśmiałam się tyle, że szok na tej wizycie ;-)
Maluszek ma 2 cm i ma się super. Byłam po receptę ale przy okazji też zrobił usg. Ale jak sam powiedział "nie wchrzania się w kompetencje dr Śliwińskiego i nie będzie się za dużo mądrzył i to będzie ekspresowe usg " :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hmm a za co dostałam tyle minusów? Za dobra radę? :(
Jak na razie mam wizyty co 3 tyg. Agatka ja też niestety mam krwiaka i ciążę wysokiego ryzyka, bo jestem po przykrych przejściach...
Dysiu super, że wszystko ok :) Noo Matkowski jest fajny :D ja też zawsze wychodzę od niego w lepszym humorze :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wow.. trochę mnie nie było, a tu się tyle wydarzyło :-)
U nas zaczął się 11 tydzień 1 dzień :-)
14 września mamy badania prenatalne. Póki co wszystko ok, było ostatnio trochę latania po specjalistach, ale jestem dobrej myśli.
Pozdrawiamy wszystkie Mamuśki :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jadę w środę do Gamety na kontrolną wizytę już tak normalnie z wynikami badań i usg.
Też tak macie, że odliczacie dni do usg? Ja to za każdym razem tak się nie mogę doczekać heh
A myślałam, że przy drugim tak nie będzie, ale jednak matka zawsze głupieje z radości widać :-)
Mąż będzie z nami i córka też, bo musimy ją zabrać ze sobą. Także sobie popatrzą na malucha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny prześledziłam nasze wpisy i zrobiłam listę :-)
Niektóre z Was pisały tylko, który to tydzień, więc nie wpisywałam Was bo ciężko tak wyliczyć. Dopiszcie się proszę :-)

Kasia 11.03.2018
koralinaa 15.03.2018
Mart84 22.03.2018
Darnelka 22.03.2018

Śruba 05.04.2018
yenna 06.04.2018
Dysia 07.04.2018
yevele 12.04.2018
Agatka230988 24.04.2018
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć dziewczyny,

Dopisuję się bo jestem nowa z datą na 17.04 :)

Kasia 11.03.2018
koralinaa 15.03.2018
Mart84 22.03.2018
Darnelka 22.03.2018

Śruba 05.04.2018
yenna 06.04.2018
Dysia 07.04.2018
yevele 12.04.2018
Kateleen1 17.04.2018
Agatka230988 24.04.2018
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

xynka 4.03.2018
Kasia 11.03.2018
koralinaa 15.03.2018
Mart84 22.03.2018
Darnelka 22.03.2018

Śruba 05.04.2018
yenna 06.04.2018
Dysia 07.04.2018
yevele 12.04.2018
Kateleen1 17.04.2018
Agatka230988 24.04.2018

dopisałam się :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

xynka 4.03.2018
Kasia 11.03.2018
koralinaa 15.03.2018
Mart84 22.03.2018
Darnelka 22.03.2018

Śruba 05.04.2018
yenna 06.04.2018
Dysia 07.04.2018
yevele 12.04.2018
Kateleen1 17.04.2018
Agatka230988 24.04.2018
Hyo 28.03.2018
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

28.03 czy 28.04? :-)

Zapomniałam się zalogować- Dysia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

xynka 4.03.2018
Kasia 11.03.2018
koralinaa 15.03.2018
Mart84 22.03.2018
Darnelka 22.03.2018
Hyo 28.03.2018

Śruba 05.04.2018
yenna 06.04.2018
Dysia 07.04.2018
yevele 12.04.2018
Kateleen1 17.04.2018
Agatka230988 24.04.2018
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hej, ja zmieniam swój termin porodu ;)
xynka 4.03.2018
Kasia 11.03.2018
koralinaa 15.03.2018
Mart84 22.03.2018
Darnelka 22.03.2018
Hyo 28.03.2018

Śruba 05.04.2018
yenna 06.04.2018
Dysia 07.04.2018
yevele 12.04.2018
Kateleen1 17.04.2018
Agatka230988 17.04.2018
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej dziewczyny, czy któraś z Was robiła już USG prenatalne 11-14 tc? Kiedy najlepiej na nie iść? Babka w rejestracji powiedziała mi, że najlepiej w 12 tygodniu ciąży. Więc się zapisałam na początek dwunastego tygodnia, czyli 11w1d. Ale teraz mam wątpliwości, czy nie chodziło jej o skończone 12 tygodni, bo tak niektórzy mówią, że 12 tydzień to 12w+. Najwyżej będę musiała iść jeszcze raz... Czy któraś z Was może była tak wcześnie na tym USG?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej. Mi lekarz mowil zeby isc 13 a nawet 14 tc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

przy usg genetycznym ważna jest długość CRL dziecka, mi lekarz mówił że do USG+testu Pappa najlepiej pod koniec 12 tyg. Byłam 12+4 i lekarz mógł wszystko pomierzyć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Heja :)
ja właśnie jestem po usg prenatalnym. Wg usg dziś jest 13t 2d i termin porodu przesunął się na 17.03. Wszystko jest ok :))))) super było podejrzeć bąbelka, ma już 7 cm :) a w piątek wyniki pappy. Jestem w końcu duuuużo spokojniejsza :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

xynka 4.03.2018
Kasia 11.03.2018
koralinaa 15.03.2018
Darnelka 17.03.2018
Mart84 22.03.2018
Hyo 28.03.2018

Śruba 05.04.2018
yenna 06.04.2018
Dysia 07.04.2018
yevele 12.04.2018
Kateleen1 17.04.2018
Agatka230988 17.04.2018
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja byłam w poprzedniej ciąży bardzo wcześnie na prenatalnych. Jakoś pod koniec 11 tygodnia. (10t+) i tez wszystko było pięknie widać. To zależy od sprzętu i kwalifikacji lekarza też. Teraz idę 11t4d 20.09. Nie będzie to za wcześnie na pewno. Wiem też, że zbyt późno nie można iść, żeby badanie przezierności karkowej było miarodajne. także Yenna nic się nie martw. Myślę, że możesz spokojnie iść już.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

xynka 4.03.2018
ika 9.03.2018
Kasia 11.03.2018
koralinaa 15.03.2018
Darnelka 17.03.2018
Mart84 22.03.2018
Hyo 28.03.2018

Śruba 05.04.2018
yenna 06.04.2018
Dysia 07.04.2018
yevele 12.04.2018
Kateleen1 17.04.2018
Agatka230988 17.04.2018

dopisałam się :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

xynka 4.03.2018
ika 9.03.2018
koralinaa 15.03.2018
Darnelka 17.03.2018
Mart84 22.03.2018
Kasia 23.03.2018
Hyo 28.03.2018

Śruba 05.04.2018
yenna 06.04.2018
Dysia 07.04.2018
yevele 12.04.2018
Kateleen1 17.04.2018
Agatka230988 17.04.2018

No to jesteśmy :-)
Tak jak przypuszczałam termin zmienił się z 11 na 23 marca. Oczywiście tak jak pisały Dziewczyny nie ma co się nastawiać, bo różnie to może być, ale fajnie jest wiedzieć chociaż przybliżoną datę porodu.
Tatuś był z nami, co było fajną niespodzianką. Jak zapytałam czy będzie już można określić płeć Pani Doktor stwierdziła, że to za wcześnie. Czuliśmy, że będzie dziewczynka-takie myślenie życzeniowe :-) i w domu rozmawialiśmy do naszej małej Julki.
Na badaniu Dzidziuś nie bardzo chciał współpracować i odpowiednio pozować do zdjęć, machał łapkami, by po chwili... jakby miał już dość tego ,,julkowania" pokazał, że jest stuprocentowym chłopcem... :-D
Nawet Pani Doktor się zdziwiła. Samo badanie wyszło dobrze, więc jestem dużo spokojniejsza :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kasiu a gdzie robiłaś badania? I który to tydzień u Ciebie?
Mi w poprzedniej ciąży tez na prenatalnych powiedziała Pani, że Zuzia to Zuzia. Teraz bym też chciała się dowiedzieć :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z racji wieku miałam skierowanie i zrobiłam badania na NFZ. Doktor Katarzyna Lenckowska ul. Hallera 4 we Wrzeszczu. Tydzień 13 :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

xynka 4.03.2018
ika 9.03.2018
koralinaa 15.03.2018
Darnelka 17.03.2018
Mart84 22.03.2018
Kasia 23.03.2018
Hyo 28.03.2018
Dwupak 31.03.2018

Śruba 05.04.2018
yenna 06.04.2018
Dysia 07.04.2018
yevele 12.04.2018
Kateleen1 17.04.2018
Agatka230988 17.04.2018
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam za 2 dni 14-tego. Dziś jest 12t5d więc w czwartek będzie 13t1d o ile dobrze liczę :-)
Jak się zapisywałam byłam w 8t6d i lekarka sama dobrała mi datę, żeby było między 12-14 tygodniem.
Też się tak denerwowałyście?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma się co denerwować:) To jest najfajniejsze USG w całej ciąży (bo dziecko jest widoczne w całości). Pamiętam, że byłam bardzo zaskoczona w poprzedniej ciąży, jak zobaczyłam tego małego ludzika, co już miał rączki, nóżki i wygladał zupełnie jak mały człowiek. I tak sobie śmiesznie podskakiwał. Śmiałam się jak dzieciak, mega wzruszenie. Jak lekarz pozwoli to warto zabrać ojca dziecka, czy pozostałe dzieci, żeby sobie popatrzyły, bo na kolejnych badaniach to już tak fajnie tego nie widać (USG najpewniej będzie przezpochwowe, więc jak ktoś nie chce gołym tyłkiem przed dziećmi świecić, to warto sukienkę założyć;). Albo poprosić o filmik, jeśli nagrywają.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja idę 10.10 :) I oczywiście z mężem:p mój mąż jak byłam w ciąży z młodą to zakochał się w usg i chodzi na wszystkie, włącznie z tym pierwszym.potwierdzajacym ciążę :p mnie nie robi że to transwaginalne - był przy porodzie, widzial gorsze rzeczy :p I my bez testu pappa, chyba że będzie taka konieczność, ale jestem dobrej myśli!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki yenna za pocieszenie :-)
Niestety Tatuś pracuje tego dnia, badanie mamy na 9.20 więc nie ma możliwości by uczestniczył, a szkoda.
Wzrusza się bardziej ode mnie jak rozmawiamy o naszym Maleństwie. To nasze pierwsze dzieciątko i to w dość późnym wieku. Niespodziewane, choć wyczekane :-) przy moich problemach z tarczycą i nieregularnych cyklach.
Zmieni się u mnie data porodu. Ten pierwszy termin 11 marca jest wyliczony z miesiączki, z USG wychodzi później więc liczę, że w czwartek będę miała już dokładny, ostateczny termin :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny czyli generalnie nastawiacie się na datę porodu według tego usg prenatalnego? Bo ja to trochę zgłupiałam.
W poprzedniej ciąży wg OM i usg miałam ten sam termin. 21.05.
A na prenatalnym usg ocenili na 16.05. Finalnie Zuzia urodziła się 26.05 :-)
Także teraz jak pójdę na to usg to nie wiem czy się tak bardzo sugerować skoro poprzednio aż 10 dni było różnicy :-)
Teraz każde usg dotąd pokazuje mi 07.04. Zobaczymy zatem co będzie za tydzień w środę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Termin z prenatalnego jest najbardziej precyzyjny, potem juz dzieci rosna w swoim tempie i roznica moze byc newet 3-4 tygodnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Termin terminem a dziecko wyjdzie i tak kiedy będzie chciało. Ja się w ogóle nie przywiązuje do tych wszystkich terminów bo to tylko nie potrzebny stres.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

mi z młoda wyszedł prawie idealnie termin z OM. z usg miałam jakoś tydzień czy dwa później. z OM miałam 17.08.2016 a urodziła się 16.08.2016 :) co smieszniejsze fasol ma termin na 17.04 z OM więc dzień się pokrywa :p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

znowu zapomniałam się zalogować - sory dziewczyny. ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nikt nie mówi, że ktoś się tym stresuje. Raczej chyba chodzi o kwestie zaplanowania pewnych rzeczy. I nastawienia się na ewentualny poród w takim czy takim terminie. Powiedzmy praca męża, opieka nad starszym dzieckiem. Nie każda z nas poród może tak lajtowo złapać z zaskoczenia.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dziewczyny czy któraś z Was była u dr Marka Puzio kiedyś. (ginekolog z Invicty)
Planuje robić tam prenatalne usg. Tak niespodziewanie musiałam zmienić termin i tylko on ma wolne.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie o tym pisze, że słabo cokolwiek zaplanować jeśli chodzi o poród. Co z tego, że masz termin na np.16stego a dziecko postanowi 2 tyg.wcześniej wyjść albo później.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Polecam :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja bylam, w porzadku facet ;) konkretny :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

hej dziewczyny, proszę Was o radę, opinię, pomoc.
Mam ogromne obawy jeżeli chodzi o poród. Moim lekarzem na chwilę obecną jest Pan Adam Żółkowski pracujący w Szpitalu PCK w Redłowie. Jeszcze nie rozwiałam z nim o porodzie, zrobię to na najbliższej wizycie. Ale właśnie znajduję mnóstwo informacji że w Redłowie nie dają znieczuleń zo. Jeżeli się okaże że to prawda to proszę polećcie mi lekarza pracującego w innej placówce gdzie się rodzi i gdzie rodząca gdy tego potrzebuje może otrzymać zzo, mamy rok 2017 i nie wyobrażam sobie że jeżeli będę potrzebowała znieczulenia to go nie dostanę bo grupa facetów uzna że mi nie jest potrzebne. To nie są czasu palenia czarownic na stosie.
A swoją drogą gdzie polecacie rodzić. Mieszkam w Gdyni wiec ze względu na bliskość szpitala chciałam rodzić w Redłowie ale nie będę jeżeli tam nie ma znieczulenia zzo.
Kolejne pytanie czy macie może jakaś położną która mogłybyście polecić? jeżeli jest to położna z jakiejś placówki to może chociaż nazwisko pamiętacie?
i jeszcze kolejne, czy wiecie jak w szpitalach podchodzą do ochrony krocza?
No i oczywiście jakich macie lekarzy, czy ich polecacie i gdzie będziecie rodzić i dlaczego akurat tam?
zaczynam się bać samego porodu bo Trójmiejskie placówki mają naprawdę skrajne opinie.
pozdrawiam
ika
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szczerze mówiąc to nigdzie chyba nie dostaniesz gwarancji, że zzo dostaniesz.
Mało tego jak rodziłam córkę rok temu w szpitalu na Klinicznej w Gdańsku to na początku porodu od razu mówię, że ja nie dam.rady i będę chciała zzo jak tylko będzie możliwość. Pani położna i lekarz powiedzieli "tak oczywiście, że Pani dostanie" a finalnie tak mnie oklamywali i przeciągali, że 9 h wyłam z bólu i błagałam o cc. No ale uparli się, że mogę rodzić naturalnie a ze akcja porodowa była powolna to zamiast zzo dokładali co godzinę oksytocyne dodatkowo, co jeszcze bardziej bolało oczywiście.
Dlatego teraz nie wiem.czym, ale po prostu zmusze lekarza od razu ze ma mi dać zzo bo chyba bym nie przeżyła drugiego takiego porodu.
Takie chore czasy, że o znieczulenie trzeba błagać :-/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Właśnie nie rozumiem tego że w tych czasach gdzie medycyna poszła do przodu karzą rodzić bez niczego gdzie można kobiecie ulżyć a nie stwarzać traumę - oczywiście nie wszystkie kobiety tak to znoszą, ale co jeżeli ja będę jedną z tych co jednak są słabe?
Jak ktoś mi mówi że dam rade bo przez tyle lat /wieków kobiety rodziły naturalnie to go pytam czy jak idzie do dentysty to czy bierze znieczulenie i rozmowa od razu się kończy. Bo kobiety to kiedy rodziły między dojeniem krowy a wykopkami... Patologia i masakra.
Wiem że nie mam gwarancji ale gdzie jest w tym najgorzej?
ika
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dlatego ja od momentu zobaczenia na teście dwóch kresek oprócz niesamowitej radości to czuję paniczny strach przed porodem.
W końcówce 1 fazy porodu to ja przy każdym skurczu mdlałam z bólu. Mąż mnie podnosił pod pachy tylko na łóżku jak się budziłam bo zjeżdżałam z łóżka... I jak słyszę slogany "rodzić po ludzku" to mnie krew zalewa. Bo mój poród to nawet zwierzęcy nie był... A mamy XXI wiek... Aha.... Śmieszne aż.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

hej, masz rację, w Redłowie nie dają zzo, tylko gaz rozweselający. Jeśli boisz się porodu to porozmawiaj ze swoim lekarzem koniecznie. Czytałam kiedyś, że w uzasadnionych przypadkach (jest taka choroba związana z lękiem przed porodem) dają znieczulenie bez gadania. Ja się strasznie bałam porodu- do tego stopnia, że jak już miałam regularne skurcze to wypierałam tę myśl i nie chciałam jechać do szpitala...ale na szczęście nie było tak źle. Pomyśl za wczasu o metodach relaksacyjnych (wiem, brzmi słabo, ale daje radę) i uśmierzających ból już przy porodzie- w moim przypadku sprawdził się TENS- polecam gorąco.
Jeśli chodzi o położną to nie ma to chyba za bardzo znaczenia patrząc z perspektywy czasu...ja poszłam do swojej przychodni i wybrałam :) a że jest jedna to problemu z wyborem nie miałam. Zazwyczaj są to kompetentne osoby, ale lepiej oczywiście poczytać opinie w necie.
Rodząc w Redłowie nacinali mi krocze, ale wcześniej konsultowali to ze mną, nie było nic z zaskoczenia, także nie jest to standardowa procedura. Wolałam nacięcie niż pęknięcie do ....:)
pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się. Lepiej naciąć niż pęknąć. A jak ładnie zszyte to nic a nic nie widać śladu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Muszę właśnie pomyśleć o tym jak dostać jakieś zaświadczenie... No muszę i tyle. Nie wyobrażam sobie po prostu rodzić bez zzo teraz :-/
Okropnie się boję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Cześć kobietki! Póki co mam termin na 22 kwietnia, ale może się przesunąć, bo miałam nieregularne miesiączki. Właśnie przeprowadzam się do Gdyni i muszę zmienić swojego lekarza ginekologa. Jestem w 9 tygodniu i mój lekarz planował na połowę października basania prenatalne. Kogo polecacie? Zależy mi, aby miał swoje dobre usg i przyjmował w szpitalu.
Dużo zdrówka wszystkim przyszłym mamom :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hej Ola, polecam dr Jańczewskiego. Przyjmuje prywatnie oraz pracuje w Redłowie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny u mnie znowu stres...dzwonili dziś z invicty, że test pappa kiepsko wyszedł :( ryzyko 1:52...nie wiem co robić, boję się amnio, bo jednak ryzyko poronienia jest, a wynik i tak nic nie zmieni :( może mnie tylko uspokoić, albo przygotować...ale nie chcę ryzykować, że dla własnego spokoju mogę dziecku krzywdę zrobić :(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

A masz możliwość, żeby zrobić ten nieinwazyjny test z krwi. On się chyba nazywa Nifty nazywa. Ale cena powala... Ponad 2 tys.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dysiu właśnie siedzę i czytam i zagłębiłam się w temat, jestem zdecydowana, że zrobię te badania, bo ta niewiedza mnie zabije :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Szczerze? Ja bym go zrobiła.
Na amniopunkcję w życiu bym się nie zgodziła. Tak jak pisałaś. A co jeśli... I potem całe życie byś miała do siebie pretensje.
Trzymam kciuki mocno za Twoje maleństwo. Ten test to jeszcze nie przesądza sprawy. Mam nadzieje, ze ten test drugi uspokoi Ciebie i męża i odetchniecie z ulgą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja siostra jak była w ciąży po badaniach prenatalnych dowiedziała się o podejrzeniu zespołu Downa u swojego synka, na połówkowym wyszło, że Mały ma problemy z sercem. Nie robiła dodatkowych badań. Dziś Matuś ma 3 lata i żadna z tych prognoz się nie sprawdziła. Sama czekam na ostateczne wyniki badań, wczoraj miałam tylko USG prenatalne.
Trzymam kciuki darnelka :-)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przemyśl, porozmawiaj z rodziną. Tak naprawdę ryzyko przy tych badaniach nie jest strasznie duże. Trzymam kciuki za Twojego maluszka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

hej :) ja młodą rodzilam na klonicznej, pojechalismy do szpitala bo mi wody odeszly - iście filmowy styl ;) porod trwal 13 godz z czego na 3 godz dostalam zzo. przyszla jakas Pani pielęgniarka i zapytala sie czy bym chciała, jak sie domyslacie zgodzilam sie ochoczo ;) ja ogolnie polecam kliniczna, warunki bez szalu ale opieka super. co do pappa, ja nie robie. wlasniw dlatego ze to i tak nic nie zmieni a pamietajmy ze to tylko prawdopodobienstwo. czysta matematyka... przyjaciolka miala, wyszlo jej 1:20 ze chore. po scianach chodzila, zrobila amniopunkcje okazalo sie ze wszystko. ale stres jaki przeżyła - masakra. ja jesli chodzi o poród bajbardziej obawiam sie wlasnie tego ze sie zacznie a nie bedzie co z młodą zrobić :p
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

hej, trochę ostatnio zamulam bo mdłości, senność itp.

darnelka, strasznie trudny wybór przed Tobą/wami.... miałaś czas jakoś ten wynik przeanalizować z lekarzem/innymi specjalistami? A jeśli chodzi o amniopunkcję do do kiedy trzeba by zrobić?
Trzymaj się!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak wyszło usg? Ja bardziej sugerowalabym się wynikiem usg jeśli był prawidłowy. Test pappa jest tylko statystyką, która bardzo często nie potwierdza się w ewentualnych późniejszych badaniach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Darnelko jak u Ciebie sytuacja?
Co postanowiłaś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to i ja melduję się po prenatalnych :-)
Na usg wszystko super. Za kilka dni wyniki Pappa.
Maluch ma niecałe 5 cm i póki co jako bardzo ruchliwe dziecię się przedstawia heh
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super Dysia :-)
Cieszymy się, że wszystko ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My też już po, młody w ciągu tygodnia urósł na długość o ponad 1,5 tygodnia, tak sobie myślę, że te wszystkie super dokładności w obliczeniach daty porodu na podstawie USG można jednak między bajki włożyć;) Do tej pory na każdym usg był prawie o tydzień za mały, teraz jest prawie o tydzień większy niż wynika z miesiączki. Ma już 6cm CLR:) Parametry wszystkie w normie, a samo badanie trwało niewiele ponad 5 minut. No ale może Doering to taki super specjalista, że nie potrzebował dłużej patrzeć :| Ale chyba więcej do niego nie pójdę.
Jak tam Wasze brzuchy? Ja dużo schudłam, ale mam takie wzdęcia, że i tak wyglądam jakbym była w ciąży;) Tylko rano brzucho płaskie.
Dużo zdrówka dziewczyny! Widziałam już pierwsze gile w przedszkolu, chyba sie zbliża sezon katarowy, nie dajcie się!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja też już po :)
Wszystko ok także jakoś tak lżej na sercu i energii zdecydowanie więcej:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czesc Dziewczyny.Dolaczam do Was.Termin na 1.3.2018 wiec rozpoczne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ucielo mi post.
Jaka szkole rodzenia wybrac?
Co z polozna do porodu? Poradzcie cos prosze
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

To moja pierwsza ciaza i jestem zielona.Czy polozna warto umowic wczesniej czy z racji problemow z przepelnieniem lepiej oplacic taka na jaka sie trafi w szpitalu?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Witaj :-)
Ja chodziłam do Mama i Ja na Zaspie.
Bardzo polecam położną Panią Basię.
Co do położnej przy porodzie to nie pomogę bo nie opłacałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dysia, czy ta Szkoła Rodzenia jest w szpitalu na Zaspie?
Chodzę tam do ginekologa i miałabym blisko wszystko w jednym miejscu. Zobaczymy jak będzie z dostępnością na porodówce, bo czytałam na innych forach, że Zaspa jest przepełniona i odsyłają. Mam nadzieję, że do marca trochę się to zmieni :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jest taki mały budynek na ul. Hanka 30. Zaraz obok Lidla :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba Hynka ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No no :-)
Słownik kochany hehe
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tego co kojarzę, to opłacenie położnej w szpitalu jest nielegalne;) Możesz wziąć do porodu swoją położną, która np. rozpocznie z Tobą poród w domu i podpowie Ci kiedy jechać do szpitala, a na miejscu w szpitalu będzie Ci towarzyszyć jako doula, tzn. medyczną pałeczkę przekaże położnej, która akurat będzie na dyżurze, ale będzie Cię wspierać mentalnie i ew. pomagać w negocjacjach z personelem szpitala w razie jakichś konfliktów/niepewności. Jest w trójmieście kilka osób, które oferują tego typu usługę, koszt ok 1500zł, są też po prostu doule, które Cię wspierają w porodzie, ale rozwarcia w domu raczej nie sprawdzą;) Tutaj koszt do 1000zł, w każdym razie ja się na takie oferty natknęłam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dziekuje Wam za odpowiedzi.Jest jeszcze troche czasu ale staram sie powoli dowiadywac.W szkolach rodzenia tez kolejki! Co do nielegalnego oplacania...hmmm...kilka lat temu bylo to norma i kazda dawala na oddziale poloznej fo reki.moze sie zmienilo.nie wiem wiec podpytuje.Douli nie chce bo maz chce rodzic ze mna a liczba osob jest ograniczona
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Kiedyś były takie praktyki, ale była afera i zakazano tego, jest to traktowane jak korupcja, z potencjalnymi konsekwencjami karnymi dla dającego i biorącego. Coraz więcej szpitali zgadza się na towarzyszenie męża i douli (np. w wojewódzkim zmienili zdanie na ten temat w tym roku) - można to sprawdzić np. na stronie gdzierodzicinfo Nie podaję dokładnych linków do szpitali, bo mi pisze, że spamuję, ale nietrudno znaleźć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to w sumie b. dobrze sie stalo bo nie kazdego bylo stac a te co nie placily to biedne byly zostawiane same sobie.Przykre to bylo.
Dziekuje serdecznie za odpowiedz bo obecnie to mi zaprzatalo glowe.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dziś byłam na usg, 12tc, ależ to było wspaniałe przeżycie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czesc dziewczyny, ja dzis jednak mialam amnio. Rozmawialam z dwoma ginekologami i genetykiem i wszyscy sugerowali amnio. Niby te badania nifty tez sa na zasadzie statystyki i nie dadza nam stuprocentowej pewnosci...a najnowsze badania mowia, ze ryzyko poronienia wynosi 0,11% wiec sie zdecydowalam. Ponoc dr Brzóska jest swietnym specjalista w tej dziedzinie wiec jej zaufalam :) wszystko jest ok, badanie nie takie straszne i prawie bezbolesne. Ale cisnienie mi skoczylo i musialam troche tam posiedziec...ogolnie zaczely mi sie problemy z cisnieniem :( dostalam tabletke i teraz mam 99/50 i lekko odlatuje, ale nie jest zle. Teraz 3 dni mam odpoczywac i za 3 tyg wyniki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jesteśmy z Tobą! I trzymamy kciuki żeby wszystko było dobrze:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

darnelka wszystko będzie dobrze :-) Odpoczywaj spokojnie :-) Trzymamy kciuki :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzymam kciuki za maluszka!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

na pewno wszystko bedzie ok i maluch zdrowiutki! brzozka jest bardzo dobra wiec juz w ogole musi buc dobrze! teraz tylko postaraj sie jak najmniej denerwować!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzymamy mocno kciuki i czekamy na dobre wieści. ;-) . Czy któryś z lekarzy "wrozyl" Wam już płeć dziecka? ;-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczynka. Tak na 50% :V ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja u siebie stawiam na chłopca a mąż na dziewczynkę :-)
Dziś wizyta wieczorem, więc może coś wywróży...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej hej :) mialam dzis kontrole u mojego gina po amnio i wszystko jest ok wiec kamien z serca :) plci bobo nie chcialo pokazac, bo siedzialo po turecku :) ale mi sie wydaje, ze coreczka :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zapomnialam sie podpisac :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super wieści :-)
Ja z kolei na 90% po wczorajszym usg wiem, że będzie chłopak :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super darnelka. Bardzo się cieszę, że wszystko dobrze. Ściskamy gorąco :-)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Darnelka, to super wiesci :) trzym dalej kciuki za wyniki!

Fajnie ze juz sie ujawniaja fasolki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

bardzo dobre informacje :) stres juz za Toba wiec bedzie tylko lepiej! ja we wtorek ide na usg, mam nadzieję ze dowiem sie ze krwiak juz sie wchlonal i moge sie wyluzować i zaczac chodzoc na fitness dla mam :D jutro badania, w poniedzialek endokrynolog i hinekolog a we wtorek usg. ilosc wizyt w ciąży to lekkie szalenstwo. pewbiw bede robic krzywa cukrowa jakos w najblizszym czasie bo w poprzedniej ciąży mialam cukrzycę ciążowa...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć dziewczyny,

Darnelka, super że wszystko w porządku :)

Chciałam napisać o znieczulenu zewnątrzoponowym, że w Redłowie faktycznie nie dają bo nie mają anestezjologa (tak przynajmniej było w 2015). Dostałam znieczulenie przy pierwszym porodzie w Wojewódzkim, gdzie po 16 godzinach skurczy byłam tak wykończona, że nie miałam siły rodzić. Bardzo pomogło bo wtedy podali oksy a ja odzyskałam siły :D i raz dwa się urodził.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak ja bym chciała teraz dostać znieczulenie...
Albo nie. Wolałabym po prostu urodzić szybciej i mniej boleśnie ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

jak mnie denerwuje to ściemnianie że nie mają anestezjologa, przecież na pewno wykonują cesarki, więc musi u nich pracować
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale może pracował do 15, a potem nikogo nie było. Tak też się niestety zdarzało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

I jak była nagła potrzeba cesarki z powodu zagrożenia zycia to odsyłali do innego szpitala?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Cześć Dziewczyny :-)
Też macie kolki w ciąży? U mnie nie są może bardzo bolesne, ale od jakiegoś czasu czuję kłucie w lewym boku. Czytałam, że to kolka częsta w drugim trymestrze ciąży. Staram się wolno chodzić, nie dźwigać, a i tak nie wiem od czego to zależy.
Jestem też po wizycie u endokrynologa. Znów TSH skacze i muszę brać podwyższoną dawkę Ethyroxu. Z 25mg przed ciążą do 125mg.
Do tego żelazo, które brałam na anemię Tardyferon fol chyba daje mi za dużego ,,kopa" bo z morfologii wyszło, że mam powiększone czerwone krwinki i zbyt dużą gęstość. Wizyta u ginekologa dopiero 16tego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja miałam kolki typowo jelitowe, trochę pomógł espumisan, ale przeszły na początku drugiego trymestru (taką mam przynajmniej nadzieję).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

cześć dziewczyny :) ja wczoraj robilam USG i krwiak sie wchlonal :) jest jeszcze slad ale juz w miarę "niegrozny" powoli schodze z d*pha*stonu :) bobas rosnie, ma niecale 7 cm :) u endokrynologa wszystko ok, tarczyca unormowana! co prawda liczylam na jakis drastyczny powrot sił, ale chyba się nie doczekam :p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wczoraj dostałam tel że moja wizyta u ginekologa jest przełożona na listopad, bo Pan doktor przedłużył sobie urlop i nie ma mnie już gdzie wcisnąć. Jak uświadomiłam Paniom w rejestracji, że to miała być kolejna wizyta kontrolna w ciąży rozłożyły ręce, że nic nie mogą zrobić i poradziły, że mogę próbować w innych przychodniach, gdzie doktor przyjmuje. A w innych przyjmuje już prywatnie... Inni ginekolodzy w najbliższym czasie nie mają terminów więc mam kolejny dzień pełen niespodzianek...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kasiu w związku z nową ustawą w przychodni mają nakaz wyznaczenia Ci terminu w ciągu 7 dni.
Znam.sytuację gdzie ciężarna nie mogła dostać się na wizytę ciążową. Termin jakiś absurdalny jej dali za miesiąc. Wiec poszła i poprosiła na piśmie, że nie mogą Wyznaczyć jej wizyty w ciągu 7 dni. I jakoś się znalazło miejsce na następny dzień...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

dokładnie Kasia, nie mogą Cie splawic. na mama lekarz na fb (chyba) byla grafika do druku z informacjami dla przychodni ze nie maja wyjscia musza Cie wcisnac !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kasiu, powołaj sie na ustawę Za Życiem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co więcej, to nie tyczy się tylko wizyt u ginekologa tylko i każdego specjalisty. Muszą ciężarną przyjąć w ciągu 7 dni bez łaski takze powodzenia Kasiu:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć Dziewczyny! Dzięki za wszystkie rady. Teraz dopiero sobie uświadomiłam, że ustawy to jedno, a realia w których żyjemy to zupełnie co innego. Zarówno do endokrynologa jak i do zakaźnego naczekałam się prawie miesiąc. Wszyscy rozkładali ręce, że pewnych rzeczy nie przeskoczą. Jest dużo ciężarnych, mało lekarzy itp. Myślałam o tym co pisałyście i w pierwszej chwili chciałam iść i walczyć, wykłócić się o termin, ale mąż mnie przekonał, że wojna z miejscem, w którym prawdopodobnie będę rodzić to nie jest dobry pomysł. Wiadomo, że na wizytach prywatnych lekarze mają zupełnie inne podejście do pacjentek niż na NFZ. Wiem, bo już raz prosiłam pod drzwiami o skierowanie na badania prenatalne. Jakbym prosiła o Bóg wie co, najpierw kazali przyjść zanim doktor zacznie przyjmować, a jak przyszłam to kazali czekać aż skończy przyjmować pod koniec dnia. Bieganina, nerwówka żeby zdążyć dostać skierowanie w terminie, a z racji wieku przysługuje mi bezpłatnie, bez żadnego proszenia się i latania. Byłam dziś na pobraniu krwi, pewnie w tym tygodniu pójdę na wizytę. I pewnie pójdę prywatnie. Na drugi raz jak sytuacja się powtórzy nie odpuszczę i od razu będę reagować. Dzięki Dziewczyny za cenne rady :-) Pozdrawiam ciepło :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny mam wyniki...zdrowa córeczka!!! :)))))) pół dnia beczę ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

oczywiście ze szczęścia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super!!!!! Cieszymy się z Tobą :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Darnelka, super wiesci! Gratuluje coreczki :)

I dzieki dziewczyny za info odnosnie takiej ustawy, wczesniej o niej nie slyszalam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Okazuje się, że nie jest tak źle. Pisałam ostatnio, że zdecydowałam się na wizytę prywatną i dziś właśnie miałam na nią jechać. Rano dostałam telefon z przychodni, że jednak termin się znalazł na przyszły poniedziałek czyli akurat w ciągu tych 7 dni. W samą porę, bo już się szykowałam do lekarza. Tak czy siak dobrze wiedzieć, że bez interwencji z mojej strony sami zaczęli działać. W sumie dobrze, że tak wyszło, bo ja też nie wiedziałam o takiej ustawie, a to pewnie przyda się na przyszłość :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Darnelka kochana płacz płacz. Ze szczęścia to można :-)
Bardzo się ciesze razem z Tobą :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć Dziewczyny. Martwię się, bo zaczęło skakać mi ciśnienie. Zawsze miałam niskie, a teraz 138/91 (79). Co prawda Synuś rozwija się prawidłowo, nie ma powodów do niepokoju. U mnie za to tego straszne bóle głowy i uciski w sercu. Zdaniem lekarza to tarczyca. Przed ciążą brałam 25 mg Euthyroxu, teraz 125 mg, a TSH praktycznie stoi w miejscu niezależnie od przyjmowanej dawki.
Drugi trymestr to miał być przypływ energii, a ja się czuję gorzej niż w pierwszym. Zmęczenie, senność.. W przyszłym tygodniu idę do endokrynologa, który kilka lat temu wyleczył mnie z nadczynności. Te objawy to może być efekt źle dobranej dawki leku. Biorę też od początku ciąży Tardyferon i być może zbyt silne żelazo blokuje wchłanianie leku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czasami w ciazy moze pojawic sie nadcisnienie i nie mozna tego lekcewazyc bo jest niebezpieczne zarowno dla matki jak i dziecka. Pomierz sobie kilka razy dziennie i z wynikami idz nawet do internisty. Najlepiej jakby ci zalozyli na 24 holter. Ja w ciazy bralam dopegyt (zaczynalam od 1 tabletki a w 9 miesiacu juz 3 takie skoki mialam, a odpoczywalam duzo w domu).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A miałaś już robiona krzywa cukrowa?? Bo zmęczenie i senność jest jednym z objawów cukrzycy ciazowej... Ja miałam w pierwszej ciąży. U nas z kolei przeziębienie...mloda od soboty z katarem, ale juz jest z nią lepiej za to ze mna jakąś tragedia. Dzisiaj chyba na noc już wezmę paracetamol albo ibuprofen bo końca przeziębienia nie widać... :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W ciąży nie można brać ibuprofenu! Tylko czysty paracetamol.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Można brać ibuprofen, ale najbezpieczniej brać tylko w 2 trymestrze. Paracetamol natomiast "bezpieczny" jest w czasie całej ciąży.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie zastanawiałam się co mogę brać na te bóle głowy. Dzięki Dziewczyny :-) Póki co nie biorę niczego, ale jak tak dalej pójdzie to będzie kiepsko. Nie da się przespać całej ciąży... Cukier mam w normie, to raczej od tarczycy. W poniedziałek mam endokrynologa. Mam nadzieje, że pomoże i coś doradzi, bo o ile bóle głowy to dla mnie nie nowość, to uciski w sercu niepokoją mnie najbardziej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej dziewczyny. Może któraś z Was tak miała albo wie coś na ten temat.
Od pewnego czasu dzień w dzień jakoś mi dziwnie słabo było. Nauczona poprzednią ciążą zaczęłam mierzyć sobie ciśnienie, bo z corka miałam bardzo niskie i nawet kilka dni leżałam w szpitalu bo nie mogłam dolljść do siebie z tym. Na IP miałam już tylko 60/40.
Ja z reguły mam niskie ciśnienie, ale teraz znowu mnie to dopadło. Jak wypije kawę to mam 90/60. A potem znowu masakra.
Przy tym jeszcze serce mi wali strasznie czasami. Puls ciągle około 110-120. Wiec jakbym biegała chyba.
Non stop kawy przecież nie będę piła. Zresztą właśnie ile można w ciąży pić? I czy w ogóle można. Bo ja pije 1-2 słabe na dzień. Z córką wcale nie piłam, ale teraz bez tego to bym nie była w stanie nic zrobić.
Co można jeszcze poradzić na niskie ciśnienie? W poniedziałek mam wizyte wiec jeszcze zapytam lekarza. Ale może coś juz bym mogła zaradzic?
Sorry, że tak długo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam ten sam problem. Lekarka powiedziała żeby pić kawę. Ale mogę wypić jedną cienką dziennie, bo inaczej mi niedobrze. Drugi sposób jaki znam to aktywność fizyczna, ale też nie każdy może w ciąży:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam z kolei na odwrot...mam bardzo wysokie cisnienie. W zeszlym tyg mialam zakladany holter i 2 ide z wynikami do lekarza, ciekawe co mi powie. Dziewczyny jak tam ruchy? Moja corcia juz daje czadu :) imiona powybierane? Trzeba troche rozruszac watek :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja jutro idę potwierdzić na 100% czy to będzie faktycznie chłopczyk.
Jak tak to będzie Jaś :-)
Czasami już lekko daje o sobie znać.
Dysia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas miała być Julka jeśli byłaby dziewczynka. Ponieważ zapowiada się na 90% chłopczyk to będzie Adaś :-)
16-tego mamy połówkowe więc będzie więcej szczegółów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My jakos nie mozemy dojsc do porozumienia :) mam nadzieje, ze do swiat uda nam sie wybrac :D
Robicie juz jakies zakupy dla dzieciakow?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to u nas na 100% Jaś :-)
Dziś na usg się pokazał znowu :-)
Co do zakupów to mam sporo rzeczy po starszej córce. Jedynie ubranka, pościel inne drobne rzeczy bo tamte dziewczęce.
Wózek mamy uniwersalny wiec zostaje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My płeć pewnie za ok miesiąc poznamy, chociaż z młodą poznaliśmy płeć jakoś w 32 czy 33 tc :p z imionami w sumie nie wiemy za bardzo...jan, Ryszard, Marcelina...takie nam chodzą po głowie :) zakupy - w sumie 90% mam po młodej, teraz jak jej coś kupuje to już bardziej uniwersalne na wszelki wypadek :p na pewno musimy kupic pieluchy, butelki i mleko :) ubranka na pierwszy okres mamy bo jakoś kolory mnie nie robią czy różowe czy niebieskie :p pościel jest, wózek, kolyska itd też... zastanawiamy się tylko czy młodą jakoś do dużego łóżka przenosić czy np kupić drugie łóżeczko....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My większość rzeczy mamy po synku mojej siostry. Rozglądamy się za wózkiem, pościelą, przyborami typu grzebyk, szczotka do włosów, nożyczki niemowlęce do paznokci, frida do noska itd. Oczywiście pieluchy... aaa i kołderkę z poduszką musimy kupić. Zastanawiałam się nad tym kompletem z Lidla, który jest teraz w promocji, ale ostatecznie nie kupiliśmy. Ubranka wszystkie po chrześniaku. Jak okaże się, że czegoś brakuje to dokupimy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kołderka i poduszka się raczej do roku nie przydadzą;) Poduszka zwłaszcza, jeden fizjoterapeuta żartował, że jak rodzic koniecznie potrzebuje widoku poduszki dziecięcej, to żeby narysował ją na prześcieradle. Nie chodzi nawet tyle o zwiększone ryzyko śmierci łóżeczkowej, co właśnie o możliwe problemy z kręgosłupem. A zamiast kołderki fajne są śpiworki - dziecko może się wiercić ile chce i się nie odkryje, ani nie zasłoni sobie głowy, więc mamy mogą spać spokojniej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi przy młodej wszyscy prawie mówili że pościel w łóżeczku dziecięcym jest dla rodzica nie dla dziecka. Ale u nas śpiworki się kompletnie nie sprawdziły. Mloda w nich spała miesiąc może dwa , tak jak i w kolysce. Moja córka nie cierpi ograniczania przestrzeni:p nawet ochraniaczy na łóżeczku nie mogło być, zamontowalismy dopiero jak zaczęła wstawać i się wiercic jak mały wariat żeby sobie głowy nie rozbiła. Zdecydowanie lepiej zaczęła spać w łóżeczku, pod kołdra, bez ochraniaczy:p Więc znowu... wszystko zależy od dziecka :p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja dziś odetchnęłam z ulgą... Po dwóch miesiącach niepewności. Przy jednym z badań krwi wyszedł mi HCV reaktywny w teście przesiewowym i musiałam biegać do Zakaźnego na dodatkowe badania. Okazuje się, że przeciwciała są, samego wirusa nie ma. Bardzo się cieszę, naprawdę ogromna ulga i radość :-)
A wracając do kołderki. To faktycznie, zaczniemy od śpiworka, a potem zobaczymy co sobie wybierze :-)
Dziś mi się śnił :-) Byliśmy u mojej siostry... ,,cześć Ciocia, jestem Adaś. Miło mi" :-D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czesc, ja sie dlugo nie odzywalam bo dawno nie mialam wizyty,
Gratuluje badan i poznanych plci.
My sie dzis dowiedzielismy ze na 80% chlopak.
A co u was slychac? Moze zrobimy nowy watek z datami u gory? Mi czasem na tel ciezko przewijac do samego dolu. Co myslicie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem za :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla mnie ok :) ja dostalam zgodę od lekarza i poszłam sobie dzisiaj na fitness dla kobiet w ciąży! Ale było super, chodziłam tam na fitness dla mam z córką i na ten dla kobiet w ciąży też chodzę z młodą :) W ogóle Marianna dzisiaj zaliczyła upadek z zakrztuszeniem. Prawie zawału Dostałam, jak ona się już uspokoila i skończyła płakać to ja zaczęłam...chryste, takiego stresu to jeszcze nie miałam:/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dysia, to jak mozesz czynic znow honory i zalozyc druga część?
Agatka zazdroszcze ruchu, ja mialam z planach samej cos w domu cwiczyc ale wstyd bo sie jeszcze ani razu nie zebralam..
Co do ruchow dziecko to od jakis 2 tyg. czuje, na razie nie jest zle, pozniej pewnie juz bedzie ciezko spac :)
Na naszym watku taki spokoj (moze nie bedzie oblezenia na porodowkach ;) ) ze zaczelam podczytywac jak sie listopadowki rozpakowywuja :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie spokój, ale zaglądam i czytam co u Was. Ostatnio źle mi się śpi. Z tym spaniem na lewym boku, to nie za bardzo daję radę, bo cały mi drętwieje więc zmieniam w ciągu nocy raz na lewy, raz na prawy. Ostatnio większość nocy spałam na plecach, a rano strasznie bolał mnie krzyż. Czekamy na czwartek-idziemy na połówkowe i zaczęliśmy też szukać wózka. Zależy mi na dużych, pompowanych kołach, przednich skrętnych i wahaczowym systemie zawieszenia z funkcją kołysania. Myślałam o Navingtonie Caravel, co myślicie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Założyłam nowy wątek, ale coś mi się popierniczyło i będzie usunięty. Wiec jak się usunie tamten to założę.nowy :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-marcowo-kwietniowe-2018-cz-2-t781160,1,160.html

Zapraszam na nowy wątek :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Ile kasy na 18-tkę ? (131 odpowiedzi)

Jak w temacie mąz jest chrzestnym .

budowa domu czy mieszkanie?? przekonajcie mnie!! (131 odpowiedzi)

witam, wiem ze niektóre forumki budują własne domy za miastem, inne mieszkają w centrum miasta....

Jakie biuro podrózy najlepiej?? (5 odpowiedzi)

Chcemy leciec pod koniec kwietnia na wycieczke i nie wiem ktore biuro podrozy wybrac....

do góry