Widok

Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 2

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
wrzesień

16.09 - Niulka Zaspa
22.09 - sabinaub Redłowo płeć nieznana
25.09 - inka Zaspa płeć nieznana
25.09 - ewela Kliniczna prawdopodobnie dziewczynka
25.09 - Agnieszka Szpital Wojewódzki czuje że dziewczynka

październik

emi - Wejherowo płeć nieznana
Dziobus - Zaspa płeć nieznana

Dziewczyny dopisujcie się ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczęta mam nadzieje że nic nie pomyliłam w razie co nie gniewajcie się i poprawcie mnie proszę nowy wątek będzie nam łatwiej czytać;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sanderka25 napisz termin ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wrzesień

12.09 - Sanderka25 Kliniczna płeć nieznana
16.09 - Niulka Zaspa
22.09 - sabinaub Redłowo płeć nieznana
25.09 - inka Zaspa płeć nieznana
25.09 - ewela Kliniczna prawdopodobnie dziewczynka
25.09 - Agnieszka Szpital Wojewódzki czuje że dziewczynka

październik

emi - Wejherowo płeć nieznana
Dziobus - Zaspa płeć nieznana

Sanderka25 poszukałam mam nadzieje że dobrze napisałam;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
31.08 - DoR86

wrzesień

12.09 - Sanderka25 Kliniczna płeć nieznana
16.09 - Niulka Zaspa
22.09 - sabinaub Redłowo płeć nieznana
25.09 - inka Zaspa płeć nieznana
25.09 - ewela Kliniczna prawdopodobnie dziewczynka
25.09 - Agnieszka Szpital Wojewódzki czuje że dziewczynka

październik

emi - Wejherowo płeć nieznana
Dziobus - Zaspa płeć nieznana

Ja tak trochę poza listą, chociaż na usg mi termin czasem wychodzi 1-2 września, ale w karcie mam 31.08.

A co do wagi, czy 12 kg to faktycznie taka przesada?? Ja w pierwszej przytyłam 11 kg i w sumie jeden z niższych wyników wśród moich znajomych. 30 kg, to dopiero przesada :) ("ciocia" moja tyle przytyła)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witajcie,
ja byłam dzisiaj na usg na nfz, z maleństwem wszystko ok, ale zdziwiło mnie to, bo miałam skierowanie na usg już takie przez brzuch, a doktor stwierdził, że za wcześnie i zrobił dopochwowe. Z dzidzią wszystko ok, CRL 5 cm, Pan stwierdził, że płeć żeńska.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wow ewela a w którym tyg,jesteś że już płeć znasz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie w 12 tygodniu, więc się nie nastawiam, bo to jeszcze chyba za szybko. Tym bardziej, że szybciej ujawniają się chłopcy. Zobaczymy co za tydzień powie prof. Preis.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurcze ja jestem też w 12 jutro mam usg nie nastawiam się że mi powie ale bardzo bym chciała wiedzieć juz;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też nawet się nie nastawiałam ani nie pytałam doktora, sam na końcu dwa razy wspomniał o płci żeńskiej. Ale na pewno jeszcze sukienek nie kupuje ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam wszystkie Panie :) można dołączyć?
moja pierwsza ciąża, termin równo 1.10, poza tym wielka niewiadoma :) chciałabym, żeby wyklucie było na Klinicznej.

31.08 - DoR86

wrzesień

12.09 - Sanderka25 Kliniczna płeć nieznana
16.09 - Niulka Zaspa
22.09 - sabinaub Redłowo płeć nieznana
25.09 - inka Zaspa płeć nieznana
25.09 - ewela Kliniczna prawdopodobnie dziewczynka
25.09 - Agnieszka Szpital Wojewódzki czuje że dziewczynka

październik

1.10 - nalesnik86 Kliniczna płeć nieznana
emi - Wejherowo płeć nieznana
Dziobus - Zaspa płeć nieznana
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sierpień
31.08 - DoR86

wrzesień

12.09 - Sanderka25 Kliniczna płeć nieznana
16.09 - Niulka Zaspa
22.09 - sabinaub Redłowo płeć nieznana
25.09 - inka Zaspa płeć nieznana
25.09 - ewela Kliniczna prawdopodobnie dziewczynka
25.09 - Agnieszka Szpital Wojewódzki czuje że dziewczynka

październik

1.10 - nalesnik86 Kliniczna płeć nieznana
6.10 emi - Wejherowo płeć nieznana
10.10.Dziobus - Zaspa płeć nieznana

aktualna lista poprawiona;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też uważam, że 12 kg to nie jest dużo i pewnie gdyby nie moja lekarka to bym przytyła jeszcze więcej (niż te 9 kg). W ciąży z Zuzią musiałam brać Eutyrox bo tarczyca mi zaczęła szwankować i musiałam jeszcze przejść w 5 miesiącu na dietę dla cukrzyków. Na początku ciąży nic nie tyłam a potem nagle zaczęłam bardzo szybko przybierać na wadze. Zrobiłam badanie glukozy (picie tego cholerstwa jest straszne) i okazało się, że cukrzycy nie mam ale moje wyniki były na granicy. Decyzja lekarki - dieta i od tego momentu już nie przybierałam a dzieciątko rosło i dobrze się rozwijało:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sabina jesteś boska :D oczywiście przez nieuwagę nie wpisałam terminu, ale zgadza się 12.09 :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dopiszę się i ja :)

sierpień
31.08 - DoR86

wrzesień

12.09 - Sanderka25 Kliniczna płeć nieznana
16.09 - Niulka Zaspa
22.09 - sabinaub Redłowo płeć nieznana
23.09 - mandalka Zaspa płeć nieznana
25.09 - inka Zaspa płeć nieznana
25.09 - ewela Kliniczna prawdopodobnie dziewczynka
25.09 - Agnieszka Szpital Wojewódzki czuje że dziewczynka

październik

1.10 - nalesnik86 Kliniczna płeć nieznana
6.10 emi - Wejherowo płeć nieznana
10.10.Dziobus - Zaspa płeć nieznana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale gapa ze mnie,
ja zrozumiełam że dziobus jest w 9 tyg drugiej ciąży i już przytyła 12 kg, ale to zdaje się jej 3 ciaża i w drugiej miała +12 :)
to już mnie nic nie dziwi, ja w pierwszej przytyłam 17 kg, wszystko poniżej to dla mnie mało :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sierpień
31.08 - DoR86

wrzesień

12.09 - Sanderka25 Kliniczna płeć nieznana
16.09 - Niulka Zaspa
22.09 - sabinaub Redłowo płeć nieznana
23.09 - mandalka Zaspa płeć nieznana
25.09 - inka Zaspa płeć nieznana
25.09 - ewela Kliniczna prawdopodobnie dziewczynka
25.09 - Agnieszka Szpital Wojewódzki czuje że dziewczynka

październik

1.10 - nalesnik86 Kliniczna płeć nieznana
6.10 emi - Wejherowo płeć nieznana
10.10.Dziobus - Zaspa płeć nieznana
16.10 winogrona - płeć nieznana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny ja w 1 ciąży przytyłam 35 kg w 2 chudłam po pierwszej ciąży i schudłam 25kg (było to rok po roku ) teraz na razie schudłam 4kg ale brzuszek się uwydatnia
http://olx.pl/oferta/akwarium-300l-CID103-IDdTiYH.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej kochane ja już po usg w 12tc;)))) wszystko dobrze;)))) są obie rączki obie nóżki widoczny pęcherz moczowy, żołądek, przezierność karkowa ok tylko zwróciła uwagę na szybko bijące serduszko ale w normie;)))) Tak się bałam oczywiści płeć się nie ujawniła;)))) termin wg.usg na 20 września;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też właśnie wróciłam z wizyty u mojej lekarz prowadzącej. Jutro zaczynam 13 tydzień. Pani dr powiedziała, że ręki jeszcze sobie nie da uciąć ale coś tam widzi między nogami i stawia na chłopca ale mam jeszcze nie brać tego do siebie:-) nie wiem czy jakkolwiek może być wiarygodna taka informacja:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny,
Ile wcześniej umawiałyście się w invikcie na usg genetyczne w 11-14tyg?
Wystarczy tydzień do dwóch tygodni wcześniej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja się umawiałam około 3 tygodni wcześniej . Dzwoń najlepiej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dzwoniłam na początku marca i zostałam zarejestrowana na 31.03 ale to też dlatego, że to badanie musi być wykonane w odpowiednim czasie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam jeszcze trochę czasu do tego badania, tylko jestem po dwóch poronieniach i należy mi się na NFZ, a ginekologa z NFZ mam w 11 tygodniu, żeby dał mi skierowanie. Będę dzwonić i pytać czy mogę się zarejestrować bez skierowania, albo je donieść. Szkoda mi płacić za badania jeśli mi się należą, wolę wydać na wyprawkę dla dziecka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam po 1,5 tygodnia, ale mój lekarz prowadzący je robił, nie wiem czy to miało znaczenie, ale jak mnie rejestrowała to mogłam sobie wybrać godzinę więc było miejsce. A nie możesz się zarejestrować przez tel a skierowanie przynieść w dniu badania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeszcze ja :)

14.10. Wejherowo-płeć nieznana :)

dzięki ;)
image

zapraszam na stronę:https://www.facebook.com/Torty-i-ciasta-mojej-mamy-1120452748001507/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, czy Was też tak bolą brzuchy? Ja już wytrzymać nie mogę :-/ dzień i noc, non stop boli.Też jak siedzę np w pracy i nagle wstaję z krzesła to aż mnie zgina w pół, muszę wyprostować się powoli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie cały czas nie boli ale często i moja dr mówiła, że to od rozciągania się macicy. Mnie dodatkowo jeszcze krzyż boli ale to od tego że mam tyłozgięcie macicy.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie w ogóle nie boli brzuch. Niulka a zwolniłaś trochę tempa, bo z tego co pamiętam plamiłaś ostatnio i byłaś w szpitalu?
Dziewczyny pytanie trochę z innej beczki planujecie jakieś wyjazdy na wakacje?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lekarz w szpitalu prosił, bym poszła na L4, ale moja pani doktor stwierdziła, że nie ma takiej potrzeby, więc pracuję dalej. Najgorzej, że wieczorami nie mogę usnąć, kręcę się do 2 w nocy, a o 5:30 muszę wstać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hania, ja się rejestrowałam telefonicznie i nie wiedziałam, czy będę miała skierowanie czy nie. Pani z invicty umówiła mnie na taki dzień, że lekarze przyjmują na NFZ, ale jakbym jednak nie dostała skierowania, to mogę mieć to badanie prywatnie. W drugą stronę to nie działa. Gin. miałam wczoraj, a badania w Invikcie jutro. :) Skierowanie muszę przynieść jak przyjdę na badanie. Rejestrowałam się jakieś 3 tyg. temu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niulka każdy ma jakieś tam inne dolegliwości w ciąży, więc może taki ciągły ból jest normalny. Ale ja bym spytała lekarza. A przed tymi plamieniami też miałaś takie bóle?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No dzień wcześniej mocno czułam jakby się na maxa rozciągalo. Od początku ciąży mnie boli brzuch i pachwiny. Ale teraz boli dużo bardziej i nie wiem czy się bać czy nie... może to i normalne, nie wiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam takie witaminy http://polskilek.pl/pl/nasze-produkty/katalog-produktow/ciaza-i-karmienie/prenalen-magnez-fol/423
Mogę oddać, jeśli któraś potrzebuje, bo je dostałam, a ja biorę inne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niulka lekarz w szpitalu prosił Cię abyś poszła na L4 a Twoja gin.nie widzi takiej potrzeby? coś tu nie tak?
Wydaje mi się że taki ciągły mocny ból brzucha to też nie jest dobrze no ale lekarzem nie jestem.Racja każda z nas ma jakieś dolegliwości to normalne jedna ma ich więcej druga mniej ale trzeba być czujnym;)
Co do wakacji no niestety jakiegoś dalekiego wyjazdu nie planujemy chyba bym się nie zdecydowała w końcu na końcówce to będzie ale mamy swoje miejsca i chcemy jechać odpocząć;))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niulka, może zadzwoń do swojej lekarz, może coś Ci poradzi albo pojedź na wizytę do niej aby zobaczyła na USG co się dzieje. Na pewno wszystko będzie dobrze ale lepiej dla swojego spokoju sprawdzić. Ja w tej poprzedniej ciąży też miałam plamienia ale takie delikatne i nie musiałam brać leków ale pamiętam, że jak macica i więzadła mi się rozciągały to strasznie mnie bolało tak że czasami chodziłam zgięta w pół.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam u niej wizytę 24-go. Powiedziała, że wcześniej nie jest wizyta konieczna. Poza tym znów mam USG robić? Za dużo, już nie chcę, jeszcze zaszkodze tym maluchowi. 24 lutego miałam tak na szybko, później 6 marca genetyczne, przedwczoraj w szpitalu.. za dużo tych USG. Zaczekam do wizyty.

Odzywać się, jeśli któraś chce te witaminy, które wrzuciłam wyżej. Nic za nie nie chcę, u mnie się zmarnuja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niulka jak uważasz.
USG nie szkodzi dzieciom. To nie jest rentgen.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Białka, pisałaś że twoim lekarzem jest doktor Niedźwiecka jeśli dobrze kojarzę, proszę idź do innej się upewnić, czy wszystko jest wporzadku, ja dzięki tej pani jedną ciążę straciłam, to ne jest dobry lekarz. Nie będę się rozpisywać ale opinia o tej ginekolog nie jest najlepsza. ..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niulka ja tak jak dziewczyny mówią na pewno w sprawie tych bóli brzucha skonsultowałabym się z lekarzem. A tym bardziej po plamieniach. Różnie bywa, a lepiej jedna wizyta za dużo niż później żałować...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem pacjentka Niedźwieckiej od ponad 15 lat. Wg mnie to jest dobry lekarz, mojej mamie wykryła raka szyjki, czego inni lekarze początkowo nie widzieli. Mam do niej zaufanie. Pewnie tych złych opinii jest sporo, bo ona się nie cacka ;-) po prostu ma taki charakter i wiele kobiet tego nie toleruje. Sama pracowała w ciąży do samego końca, więc nie widzi potrzeby wystawiania zwolnień bez szczególnego powodu . Niby dobre podejście, wiele przyszłych matek niepotrzebnie rozczula się nad sobą, a powinny być twarde, ale ja na czas ciąży też wcale nie chcę być twarda. To jest mój czas, sorry, jestem w ciąży i nie będę się w imię niczego zaharowywac i męczyć. Dlatego teraz sama mam mieszane uczucia. Nie wiem. Pomyślę jeszcze. Coś tam w środku mówi mi, że będzie wszystko ok, że to tylko maluszek się rozpycha, bo już duży jest :-) a mama zniesie dla niego wszystko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie pisze tego bo sugeruje się opiniami innych. Tylko wiem co sama przeszłam dzięki tej pani doktor. I dodatkowo jak wyladowalam na izbie przyjęć na klinicznej to sam lekarz badajacy mnie stwierdził że to nienajleprzy lekarz. Spróbuj iść do kogoś innego, najwyżej potwierdzi jej zdanie, a odpukac jeśli coś będzie nie tak i to przenosisz to potem sobie tego niewybaczysz. Mam nadzieję że będzie dobrze
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli to jest ta dr Niedzwiedzka co przyjmuje na zabim kruku w gdańsku to ona zlekceważyła plamienia i bóle w mojej poprzedniej ciąży a 2 dni po wizycie u niej wylądowałam w szpitalu i poroniłam , ---stwierdziła ze ciąża to nie choroba bóle i plamienia to normalne a od pracy nie mam sie migać .....nigdy nie zapomne tych slow bo może gdyby od razu zareagowała to by sie skończyło inaczej no ale cóż ...
A teraz coś pozytywnego właśnie wróciłam od gin.mamy już 5,2 cm wszystko jest w jak najlepszym porządku ,tylko mam jakąś bakterie w moczu
http://olx.pl/oferta/akwarium-300l-CID103-IDdTiYH.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć Dziewczynki !!! Dołączam do Was

sierpień
31.08 - DoR86

wrzesień

12.09 - Sanderka25 Kliniczna płeć nieznana
16.09 - Niulka Zaspa
22.09 - sabinaub Redłowo płeć nieznana
23.09 - mandalka Zaspa płeć nieznana
25.09 - inka Zaspa płeć nieznana
25.09 - ewela Kliniczna prawdopodobnie dziewczynka
25.09 - Agnieszka Szpital Wojewódzki czuje że dziewczynka

październik

1.10 - nalesnik86 Kliniczna płeć nieznana
6.10 emi - Wejherowo płeć nieznana
10.10.Dziobus - Zaspa płeć nieznana
16.10 winogrona - płeć nieznana
27.10 Zoojaa - Wojewódzki płeć nieznana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Straszne jest to co piszecie dziewczyny :( Współczuję takich przeżyć...
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, to jest ta Niedźwiecka. Kiedyś przyjmowała na Zabim Kruku, teraz nie wiem.

Oczywiście, macie rację, pójdę do innego, niech skontroluje i najwyżej potwierdzę, że wszystko jest ok. A kogoś polecacie konkretnego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~Niulka ja na twoim miejscu poszłabym do innego lekarza. U mnie takie bóle brzucha były podejrzeniem poronienia i siedzę w domu na L4. Trzeba chuchać na zimne, a nie zamartwiać się w kółko. Czasem inny lekarz zauważy coś co inny przeoczył. Może potrzebn Ci odpoczynek i brak stresów w pracy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli chodzi o medicovera, to raz byłam u pani stukan, koleżanka chodzi do Matkowskiego, ale noże pójdź gdzieś poza medicoverem, żeby lekarz niesugerowal się twoja karta..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może lek. med. Adam Stencel z invicty?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja chodzę prywatnie do dr Barbary Frankowskiej - Konopy, przyjmuje na ul. Kartuskiej. Wizyta z USG kosztuje 120 zł. Moim zdaniem bardzo dobry lekarz oraz sympatyczna kobieta. Tu jest link do jej strony:
http://doktorbasia.com.pl/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niulka poleciła bym ci moja doktor tylko ze akurat od jutra na urlopie jest.
dr n. med. Małgorzata Januszewska ul. Jeleniogórska 3
tel.: +48 58 320 15 89 , ponoć to bardzo dobra doktor osobiście nie byłam ale moja siostra do niej chodzi i sobie chwali.
http://olx.pl/oferta/akwarium-300l-CID103-IDdTiYH.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki, dziewczyny za kontakty. Skorzystam jednak z porady doktora Matkowskiego. On mnie przyjął wtedy na Zaspie :-) nie wiedziałam, że przyjmuje w Medicoverze. Teraz się doczytalam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pierwszą ciąże prowadziłam w invicta u dr Adam Stencel a teraz prowadzę u dr Ewy Szydłowskiej Szarmach. Jestem bardzo zadowolona. Moja wczorajsza wizyta u dr Szarmach trwała chyba z godzinę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niula,
Ciesze się, że mogłam pomóc. Mam nadzieję, że to tylko niepotrzebna panika z mojej strony, ale sama dużo przeszłam. Lepiej, żebyś wszystko sprawdziła i miała spokojny i bezstresowy przebieg ciąży.
Lubie was czytać, macie tu bardzo sympatyczne forum, mam nadzieje, że mi też się wkońcu udało i niedługo bedę też tak pozytywnie pisać o mojej ciązy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
potwierdzam dr Małgorzata JANUSZEWSKA jest super ginekologiem, najlepszy w Trójmieście
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć Dziewczynki !!! Dołączam do Was

sierpień
31.08 - DoR86

wrzesień

12.09 - Sanderka25 Kliniczna płeć nieznana
16.09 - Niulka Zaspa
22.09 - sabinaub Redłowo płeć nieznana
23.09 - mandalka Zaspa płeć nieznana
25.09 - inka Zaspa płeć nieznana
25.09 - ewela Kliniczna prawdopodobnie dziewczynka
25.09 - Agnieszka Szpital Wojewódzki czuje że dziewczynka

październik

1.10 - nalesnik86 Kliniczna płeć nieznana
3-7.10 Gumiś płeć nieznana szpital też nie :) dokładny termin będzie znany 23 marca
6.10 emi - Wejherowo płeć nieznana
10.10.Dziobus - Zaspa płeć nieznana
16.10 winogrona - płeć nieznana
27.10 Zoojaa - Wojewódzki płeć nieznana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Coraz nas więcej;)))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agnieszka... Jesteś pewna, ze dobrze pobralas mocz do badania? Mi za 1 razem tez wyszly bakterie, ale zrobilam drugie badanie juz z prawidlowym pobraniem i wszystko jest dobrze :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zobaczymy jutro idę zanieść na posiew ale bakterii jest 10000,nabłonki płaskie 56,leukocyty 62 ,azotyny dodatnie,
http://olx.pl/oferta/akwarium-300l-CID103-IDdTiYH.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny czy Wam gin już próbował określać płeć? Ja byłam wczoraj, był to ostatni dzień 12 tygodnia i Pani dr wstępnie powiedziała, że już coś tam między nóżkami widzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, jak już pisałam we wtorek byłam u lekarza na nfz i sam z siebie dwukrotnie powiedział, że płeć wygląda na żeńską. Ale nie nastawiam się, że to prawda. Podobno chłopaków szybciej się rozpoznaje.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no właśnie mi gin powiedziała, że jej to na chłopca wygląda i przyglądała się tam chyba z 15 min najpierw przez brzuch a potem chciała się upewnić i jeszcze dopochwowo bo tak niby maleństwo było lepiej ułożone. Nawet sobie na karteczce zapisała że płeć męska:-) ale powiedziała, że potwierdzi za miesiąc:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja dziś usłyszałam ze na 70% chłopczyk ja w sumie tez coś widzę .
http://olx.pl/oferta/akwarium-300l-CID103-IDdTiYH.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to może coś w tym jest:-) no zobaczymy :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ej no tylko ja nic nie wiem? Mamy już 14 tydzień, za 1,5 tyg kolejna wizyta, chce już wiedzieć :( powiem, że nie wyjde dopóki mi nie powie kto tam jest w tym moim rosnącym brzucholu :p
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sanderka na kolejnej wizycie już na bank będziesz wiedziała. Ja w pierwszej ciąży wiedziałam w 16 tygodniu na 100% że dziewczynka:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurcze dziewczyny mi też nie powiedziała nic na usg genetycznym teraz w 12tc;( mam nadzieję że na nast.wizycie mój gin mi coś powie bardzo chciałabym wiedzieć;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sabinaub ja miałam w poniedziałek genetyczne i tez mi nic nie powiedziała a w środę miałam wizytę u mojej gin i mi powiedziała.
wydaje mi się, że na genetycznym skupiają się na "ważniejszych rzeczach" :_)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niulka, dziewczyny mają rację, skonsultuj z innym lekarzem, a dla pewności jeszcze dużo odpoczywaj, nie dźwigaj, nie stresuj się. Oby to nic poważnego nie było. Aczkolwiek na tym etapie to raczej nie bolesne rozpychanie maluszka.

A ja po dzisiejszej wizycie już wiem, że będzie drugi Synuś :D U mnie początek 16 tygodnia i wyraźnie było widać siusiaka :) trzy tygodnie temu dla pani doktor maleństwo wyglądało na dziewczynkę, także ewela tak jak u Ciebie :) a przez trzy tygodnie urósł siurdaczek :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a przy okazji witam nowe mamusie i dopisuje aleksandrę :)

sierpień
31.08 - DoR86 - chłopczyk

wrzesień

12.09 - Sanderka25 Kliniczna płeć nieznana
16.09 - Niulka Zaspa
22.09 - sabinaub Redłowo płeć nieznana
23.09 - mandalka Zaspa płeć nieznana
25.09 - inka Zaspa płeć nieznana
25.09 - ewela Kliniczna prawdopodobnie dziewczynka
25.09 - Agnieszka Szpital Wojewódzki czuje że dziewczynka

październik

1.10 - nalesnik86 Kliniczna płeć nieznana
3-7.10 Gumiś płeć nieznana szpital też nie :) dokładny termin będzie znany 23 marca
6.10 emi - Wejherowo płeć nieznana
10.10.Dziobus - Zaspa płeć nieznana
14.10 - aleksandra29 Wejherowo
16.10 winogrona - płeć nieznana
27.10 Zoojaa - Wojewódzki płeć nieznana
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
DoR86 wiem dlatego się nie nastawiam ;) Jedną córkę mam, chciałabym drugą też córę, ale czuje jakoś tak wewnętrznie od początku, że będzie chłopak. Ale oczywiście co będzie to będzie, najważniejsze, aby było wszystko ok :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pewnie, że to nie jest istotne co będzie -jak mnie pytają czy wiem co będę miała to mówię- wiem DZIECKO! :D ale fajnie jest wiedzieć tak myślę, to musi być super uczucie jak lekarz mówie-gratuluje to dziewczynka, albo ooo jaki duży siusiak, będzie chłopiec. Esh cierpliwość jest cnotą... :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej :). To i ja dołączę.

sierpień
31.08 - DoR86 - chłopczyk

wrzesień

12.09 - Sanderka25 Kliniczna płeć nieznana
16.09 - Niulka Zaspa
22.09 - sabinaub Redłowo płeć nieznana
23.09 - mandalka Zaspa płeć nieznana
25.09 - inka Zaspa płeć nieznana
25.09 - ewela Kliniczna prawdopodobnie dziewczynka
25.09 - Agnieszka Szpital Wojewódzki czuje że dziewczynka

październik

1.10 - nalesnik86 Kliniczna płeć nieznana
3-7.10 Gumiś płeć nieznana szpital też nie :) dokładny termin będzie znany 23 marca
6.10 emi - Wejherowo płeć nieznana
10.10.Dziobus - Zaspa płeć nieznana
14.10 - aleksandra29 Wejherowo
16.10 winogrona - płeć nieznana
22.10 Lenka, płeć nieznana, pewnie Zaspa
27.10 Zoojaa - Wojewódzki płeć nieznana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój lekarz też nie widzi nic złego w leciutkich plamieniach i bólach podbrzusza. Na USG wszystko okey, no ale powiedział, żeby lepiej się nie przemęczać. Wszystkie badania w trakcie, za dwa tygodnie kolejna wizyta i okaże się czego się dowiem :). Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dor, ja chciałam dziewczynkę mieć, ale jak czytam Twój post to aż Ci pozazdroscilam. I już teraz nie wiem co chcę za płeć :-P chyba obojętnie :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bym chciała mieć synka, bo mam już dwie córki.
W poprzedniej ciąży tak się nastawiłam, że będzie chłopak i jak lekarka na USG powiedziała, że będzie dziewczyna to byłam strasznie zawiedziona i kilka dni oswajałam się z tą wiadomością. Teraz już się nie nastawiam:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też w głębi ducha chciałabym chłopca bo cudowną dziewczynkę już mam ale co będzie to będzie:-) Też się nie nastawiam, bo jak byłam córką w ciąży to nastawiłam się na chłopca a potem było kilkudniowe rozczarowanie:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja staram się o tym nie myśleć gdzieś w głębi serca chciałabym chłopca do pary ale co będzie to będzie;) tylko chciałabym już wiedzieć;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, proszę mnie też dopisać :) 04.09 - Redłowo, płeć nieznana. Wybiera się ktoś na warsztaty w Gdyni "Mamo to Ja"?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sierpień
31.08 - DoR86 - Redłowo, chłopczyk

wrzesień
04.09 - Aspiryna, Redłowo, płeć nieznana
12.09 - Sanderka25 Kliniczna płeć nieznana
16.09 - Niulka Zaspa
22.09 - sabinaub Redłowo płeć nieznana
23.09 - mandalka Zaspa płeć nieznana
25.09 - inka Zaspa płeć nieznana
25.09 - ewela Kliniczna prawdopodobnie dziewczynka
25.09 - Agnieszka Szpital Wojewódzki czuje że dziewczynka

październik

1.10 - nalesnik86 Kliniczna płeć nieznana
3-7.10 Gumiś płeć nieznana szpital też nie :) dokładny termin będzie znany 23 marca
6.10 emi - Wejherowo płeć nieznana
10.10.Dziobus - Zaspa płeć nieznana
14.10 - aleksandra29 Wejherowo
16.10 winogrona - płeć nieznana
22.10 Lenka, płeć nieznana, pewnie Zaspa
27.10 Zoojaa - Wojewódzki płeć nieznana

ja w pierwszej ciąży bardzo chciałam mieć chłopca, zawsze moim marzeniem było, żeby pierwsze dziecko to był synuś :) i trochę się bałam, że jak się okaże dziewczynka, to nie będę się cieszyć. A jak dowiedziałam się, że chłopaczek, to aż mi łzy w oczach stanęły :) teraz płeć była mi w sumie obojętna i nawet nie miałam takiego ciśnienia, żeby poznać.
A od wczoraj normalnie banan mi z buzi nie schodzi :) jednak fajnie wiedzieć, kto siedzi w brzuszku :) od razu ta ciąża stała się taka bardziej realna, bo do tej pory chyba jeszcze do mnie nie do końca dochodziło, że jestem w ciąży. A dodatkowo zaczynam pomalutku czuć ruchy małego, to już w ogóle czad :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sierpień
31.08 - DoR86 - Redłowo, chłopczyk

wrzesień
04.09 - Aspiryna, Redłowo, płeć nieznana
12.09 - Sanderka25 Kliniczna płeć nieznana
16.09 - Niulka Zaspa
22.09 - sabinaub Redłowo płeć nieznana
23.09 - mandalka Zaspa płeć nieznana
25.09 - inka Zaspa płeć nieznana
25.09 - ewela Kliniczna prawdopodobnie dziewczynka
25.09 - Agnieszka Szpital Wojewódzki czuje że dziewczynka
28.09 - ABa, chyba Kliniczna, prawdopodobnie chłopczyk

październik

1.10 - nalesnik86 Kliniczna płeć nieznana
3-7.10 Gumiś płeć nieznana szpital też nie :) dokładny termin będzie znany 23 marca
6.10 emi - Wejherowo płeć nieznana
10.10.Dziobus - Zaspa płeć nieznana
14.10 - aleksandra29 Wejherowo
16.10 winogrona - płeć nieznana
22.10 Lenka, płeć nieznana, pewnie Zaspa
27.10 Zoojaa - Wojewódzki płeć nieznana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sierpień
31.08 - DoR86 - Redłowo, chłopczyk

wrzesień
04.09 - Aspiryna, Redłowo, płeć nieznana
12.09 - Sanderka25 Kliniczna płeć nieznana
16.09 - Niulka Zaspa
22.09 - sabinaub Redłowo płeć nieznana
21.09 - Beti, Kliniczna, płeć nieznana
23.09 - mandalka Zaspa płeć nieznana
25.09 - inka Zaspa płeć nieznana
25.09 - ewela Kliniczna prawdopodobnie dziewczynka
25.09 - Agnieszka Szpital Wojewódzki czuje że dziewczynka
28.09 - ABa, chyba Kliniczna, prawdopodobnie chłopczyk

październik

1.10 - nalesnik86 Kliniczna płeć nieznana
3-7.10 Gumiś płeć nieznana szpital też nie :) dokładny termin będzie znany 23 marca
6.10 emi - Wejherowo płeć nieznana
10.10.Dziobus - Zaspa płeć nieznana
14.10 - aleksandra29 Wejherowo
16.10 winogrona - płeć nieznana
22.10 Lenka, płeć nieznana, pewnie Zaspa
27.10 Zoojaa - Wojewódzki płeć nieznana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wow Dor86 i Aspiryna ktoś z Redłowa super;))))) Dacie znać dziewczynki jak było;)))) Ja po Was jestem;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sabinaub, ja z pierwszego porodu (16 m-cy temu) mam bardzo miłe wspomnienia, pomimo strasznie długiego porodu i 6 dniowego pobytu w szpitalu :-) ciekawe, jak będzie tym razen. a Ty poprzednio gdzie rodzilas?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja 6 lat temu rodziłam też w Redłowie poród po 4 godz.zakończony cesarką leżałam 9 dni bo miałam CRP wysokie przez infekcje rany ale nie wspominam tego jakoś dramatycznie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, która się wybiera na warsztaty Mamo To Ja w Gdańsku? a może któraś z doświadczonych mam brała udział w tym w poprzednich latach i może się podzielić informacją, czy warto?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, czy to możliwe? Poczułam jakieś drgania w brzuchu! :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niulka mi się wydaje, że to za wcześniej :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niby można czuć jakby motylki w brzuchu ,
http://olx.pl/oferta/akwarium-300l-CID103-IDdTiYH.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To nie było jakieś ruszanie, tylko takie drgania. Może to coś innego, ale na pewno mi się nie wydawało :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niulka, to pewnie jelita :-) na malucha chyba trochę za wcześnie, a to Twoja pierwsza ciąża?
Ja czuję czasem takie właśnie motylki albo pływającą rybkę :-) ale to jak leżę, chociaż wczoran wydaje mi się, że poczułam coś więcej na siedząco.

A dzisiaj mam tak słaby dzień, że masakra. Męża mam ochotę wystawić za drzwi, tak mnie wnerwia. Do tego rodzina, jak im mówimy, że prawdopodobnie chłopak będzie, to wszyscy mówią, że jeszcze wszystko może się zminic. Jakoś w pierwszej ciąży nikt na zmiany nie czekał. A najlepsza byla męża babcia- "chłopak? Ojej, to szkoda" Normalnie myslalam, że nie wyrobie. w nosie ich mam, nikomu już nic nie mówię. Imie, jak już wybierzemy, poznają dopiero, jak się mały urodzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ech, Dor, wszystko popsulas, tak się cieszyłam :-P to pierwsza ciąża, czyli same niespodzianki ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niulka, przepraszam :-) nie chciałam :-) na pocieszenie Ci powiem, że jesteś już bliżej niż dalej do pierwszych ruchów, także niedługo na pewno poczujesz Maluszka :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nalesnik my idziemy na targi, pierwszy raz więc zobaczymy co będzie:)

Dor u nas na wieść o ciąży wszyscy się cieszyli poza siostrą mojego partnera, która najpierw powiedziała "serio?gratuluje..." tonem jakby chciała mnie dorwać w ciemnej uliczce i zaciukać widelcem, po czym powiedziała że to jeszcze wcześnie i nie powinniśmy się cieszyć, bo może się okazać że nie będzie dzidziusia (to było po wizycie u ginekologa,8 tydz). No cóż, od tamtej pory się z nią nie widziałam... Także olewajmy opinie innych i cieszmy się swoim szczęściem :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niulka a w ktorym jestes tygodniu?? motyle moga sie pojawic chyba juz niedlugo. Ja w pierwszej ciazy ruchy czulam od 17 tyg, juz nie moge sie doczekac, chociaz wizja zmeczenia i ociezalosci juz mnie przeraza :p
sanderka ja tez za pierwszym razem uslyszalam od faceta tesciowej czy to na pewno bo jeszcze sie moze zmienic, niestety ale takie slowa zostaja w pamieci a dlugo..swiadomosc mamy ze roznie tfu tfu bywa, ale lepiej myslec pozytywnie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o rany dziewczyny a ja myślałam, że to tylko moja rodzinka jakaś dziwna:-) wszyscy od początku cisną, że lepiej, żeby był chłopak a ja na przekór im mówię, że na bank będzie dziewczynka bo czuję się identycznie jak w pierwszej ciąży i wszyscy mina skwaszona, wrrr, jak mnie to wkurza. W zeszłym tygodniu gin powiedziała, że wygląda jej na chłopca ale nic im nie mówię, bo mnie wkurzyli:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dor, żartuję przecież :-) wiem, że coś poczułam na pewno, ale tak mi się też wydawało, że to jeszcze za wcześnie. Spytałam dlatego bardziej doświadczonych koleżanek czy to możliwe :-) Jestem w końcówce 13 tyg., więc to mogło być wszystko :-)

Ale ja mam sny ostatnio- takie wyraziste i normalnie wszystko, co się przyśni tak mocno czuję :-) Fajnie jak jest to coś przyjemnego, ale gorzej, kiedy to coś strasznego. Dziś mi się np śniło, że zgniatalam palcami jakiegoś wielkiego owada z długimi cienkimi czułkami i on mnie ukąsil. W palcu została taka jakby większa drzazga, którą musiałam wyciągnąć. Czułam okropny ból! Ale zbudzilam się i przeszło. Tylko sen :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Inka, tak nie rób na przekór, bo później będziesz słuchać "widzisz, głupia, my wiemy lepiej". I znów będziesz się złościc ;-)
Ja powiedziałabym takim wscibskim mendom "zajmij się sobą i swoimi dziećmi. Mnie i mężowi wszystko jedno co będzie, więc Ciebie tym bardziej nie powinno to interesować."

Mnie nikt, na szczęście, nie pyta. Oszalalabym, gdyby jeszcze rodzina mnie wkurzala. Chyba by się wszyscy poobrazali, bo ja mam taki niewyparzony jezor :-P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niulka to ja Ci powiem tak ja też jestem koniec 13tc i już czułam niedawno jakieś takie ruchy pierwsza myśl dzidzia ja tam wierze że tak ha ha nie zaszkodzi tak myśleć ważne co my czujemy ;) mój Boże każda z Nas tak bardzo czeka na potwierdzenie tego że naprawdę ktoś tam u nas w brzuszku mieszka;))))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak tak, ja czekam, we wtorek mam wizyte i mam nadzieje ze zrobi usg, wypisze zasw.do pracy i ze wydebie skierowania na badania na nfz. Jestemy wlasnie z malym w malpim gaju i najadlam sie mega strachu jakas beznadziejna baba zjechala ze slizgawki i osto kopnela mnie w plecy i jeszcze mlodego poturbowala, co za bezmyslnosc. Zestesowana jestem teraz zeby nic sie nie stalo :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny dopiszcie mnie, witam was wsztstkie.
1.10 plec nieznana Kliniczna
odnośnie płci sprawdzałyscie w kalendarzu chińskim?Mi za pierwszym razem się sprawdziło u całej rodziny i znajomych też.Tym razem też mi wychodzi chłopak a marzyłam o córci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Radocha jak nic z tym kalendarzem, Becik :-P wyszedł mi chłopiec
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A mi wyszła dziewczynka a wolałbym chłopca, bo już mam dwie córki.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi w pierwszej ciąży się sprawdził ten kalendarz chiński, jest dziewczynka:-) Teraz wychodzi mi chłopiec i na usg też takie pierwsze podejrzenia mojej gin:-) no zobaczymy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ehhh. 8 tydzień. Dziewczyny czy Was też tak baaaaardzo męczą mdłości i nudności? Prawie nic nie mogę jeść i osłabiona przez to jestem :/. Mam nadzieję, że Maleństwo radzi sobie lepiej ode mnie :p.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lenka miałam tak samo i od 2-3 dni prawie nie mam mdłości:-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie już nawet spanie przeszło :-) a zasypialam wszędzie, wystarczyło, że usiadłam ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja to samo! u mnie 12 tydzień, mdłości mniej, więc mam nadzieję, że i spania będzie mniej. Dziewczyny, a zauważyłyście już może puchnięcie brzyszków? Bo ja wczoraj zauważyłam, że spodnie do tej pory dobre zrobiły się jakieś podejrzanie ciasne właśnie w rejonie brzucha. A że apetyt mam bardzo słaby to trudno to powiązać z tyciem pojedzeniowym :)

No i Becik27, może się spotkamy na porodówce ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No może się spotkamy termin ten sam:-)Ja mdłości praktycznie nie miałam (tak samo jak w pierwszej ciąży)ale brak apetytu.Na mięso patrzeć nie mogę jedyne co mi wchodzi to owoce i słodycze.Brzuszek już trochę się powiększył ale nie jest widoczny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć,
u mnie zaczął sie 13-ty tydzień, mdłości i wymioty mam dalej mega. Oprócz tego brak apetytu i ogólnie smaku nie mam. Najlepiej wchodzą mi i służą przeróżne zupy, chyba dzięki temu żyje. W pt byłam u położnej i w 11 dni od ostatniej wizyty schudłam 2 kg. Jutro idę na USG do prof. Preissa.
Pozdrawiam
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej kochane;))) jak się dziś czujecie? wczoraj z bratową wzięłyśmy dzieci i pojechałyśmy do małpiego gaju tak żeby trochę się pobawiły a my chciałyśmy posiedzieć choć Agatka ma 6 lat jakoś tak nie zostawiam jej samą w takich miejscach usiadłam sobie obok obserwowałam obok mnie była ścianka wspinaczkowa Agatka weszła na nie wielką wysokość i skoczyła niefortunnie no i ma wykręcenie stawu skokowego niby nic takiego na pogotowiu Pan Doktor powiedział że robić okłady altacetem i nie chodzić!!!!!! Ach Wam mówię normalnie zamarłam słabo mi się zrobiło myślę Boże no złamana nóżka ale na szczęście nie.

A tak chciałam się wyżalić człowiek chce dobrze urozmaicić dziecku i spacer i małpi gaj i to i tamto dobrze że nie ma gipsu bo bym normalnie załamana była.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieci są z gumy :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny! Właśnie wróciłam z badań tzw. genetycznych u dra Puzio, wygląda na to, że wszystko jest w porządku, fasolka ma już 6.33 cm! Dla pewności chcę jeszcze zrobić testy pappa, chociaz na 100% to i tak nie wiadomo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja idę na te same badania też dr Puzio za 2 tygodnie. Testy pappa mam w komplecie z USG na NFZ.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A u nas dziś smutne wieści... Rano obudziłam się z krwawieniem, więc jazda na sor, tam się okazało, że dzięki Bogu dzidziuś żyje, ale mam krwiaka w macicy, dostałam leki i potem od mojego prowadzącego zalecenia że do kolejnej wizyty leżeć, także dzień masakryczny, ale czekamy i trzymamy kciuki, że będzie ok...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sanderka współczuje, wypoczywaj dla dzidziusia, trzymam kciuki. A kiedy kolejna wizyta?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sanderka trzymam kciuki, na pewno będzie wszystko dobrze.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sanderka trzymam kciuki z całej siły
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nastepna wizyta za tydzien w poniedzialek, chyba zwariuje do tego czasu. No ale coz, dalej myślimy pozytywnie. Dzięki dziewczyny :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sanderka25 trzymaj się dzielnie odpoczywaj duuuużo będzie dobrze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sanderka będzie dobrze na bank:-) Moja bliska koleżanka też ma krwiaki i musiała mocno uważać i praktycznie leżeć kilka tygodni ale już jest ok chodzi na spacerki:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sanderka, odpoczywaj koniecznie, wstawaj tylko ma siku. Będzie dobrze, tylko dbaj o Was.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sanderka, trzymam mocno kciuki i ślę moc pozytywnych myśli! trzymaj się
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
NAPEWNO BĘDZIE WSZYSTKO DOBRZE :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trzymaj się dla Maleństwa! Wszystko będzie dobrze! Musi przecież :). Pozytywne myślenie to podstawa.

I mam pytanie do przyszłych mam jakie jest Wasze nastawienie do ćwiczeń w ciąży? Przed ciążą trenowalam regularnie, teraz bardzo się oszczędzam dla Maleństwa, ale nie umiem żyć siedząc w miejscu :(. Myślicie, że trening w granicach rozsądku i bez urazogennych sytuacji jest w porządku? Mam tu na myśli głównie bieganie (ale raczej dla relaksu a nie,aby się wykończyć)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie niestety dziś na USG też nie za dobrze :( Nawet nie chce mi się tego opisywać, doła już złapałam... Muszę ochłonąć :/ W przyszłym tygodniu szpital mnie czeka. Nie wiem jak dzisiaj usnę...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ewela co się dzieje? :-( nie denerwuj się
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
współczuje wam dziewczyny ale myślcie pozytywnie nie jest to łatwe ale nerwy tylko szkodzą u mnie ponoć najgorsze ryzyko mineło mogę już nawet na spacery chodzić i nie ma już potrzeby cotygodniowych wizyt u lekarza ale nadal mam uważać i się nie forsować .
http://olx.pl/oferta/akwarium-300l-CID103-IDdTiYH.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ewela będzie wszystko dobrze, trzeba być dobrej myśli my tu wszystkie trzymamy kciuki jak coś się dzieje.Ja wiem że to się łatwo mówi a i tak człowiek się stresuje i denerwuje;(

Tak jak przeczytałam w brzuszku nosimy 9 miesięcy, potem 3 lata na rękach a w sercu całe życie;))))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
sabinaub pięknie powiedziane:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To i mnie dopiszcie, miałam małą przerwę, bo byłam na tym urlopie nartowym w Austrii, ale oczywiście nie jeździłam na nartach. Pobyt cudny, słoneczko, góry... Ale w drodze powrotnej się działo, dlatego bardzo Cię rozumiem senderka.

Termin mam na 18.10, rodzić zamierzam w Wejherowie, a jestem z Gdyni.
To moja 5 ciąża, jedną dziewczynkę mam - prawie 3 latka.

Lenka - mam tak samo. Wymiotuje po 5 razy na dobę, mam mdłości non stop, żołądek wywrócony do góry nogami, schudłam 1,5 kg.

Senderka - nie martw się, musi być dobrze. Moja bratowa też miała krwiaka, ale się wchłonął :) często tak właśnie jest!

Dziewczyny, powrót mieliśmy autem a Austrii, zatrzymaliśmy się na południu polski i pradziadka, żeby prawnuczkę zobaczył, weszłam do łazienki i katastrofa, brunatna plama 5x5 cm. Myślałam, że to już po wszystkim. Pojechaliśmy tam do szpitala, na szczęście usg pokazało, że bije serduszko i kosmówka się nie oddziela, ale zagrożenie ciąży jest i mam leżeć. Wypisałam się tam ze szpitala na własne ryzyko, bo przecież dziecko i rodzice u pradziadka czekają, a do Gdyni jeszcze całą Polskę trzeba przejechać. Rodzice z małą pojechali do Wejherowa, a my z mężem zakupiliśmy miejsca sypialniane w pociągu i dojechaliśmy. Masakra. Mówię Wam. Teraz od 3 dni leżę. d*phaston 2x na dobę i luteinę 3x na dobę biorę. Byłam u mojego gin. Wczoraj potwierdił, że wszystko ok.

Wydaje mi się, że to wszystko od jazdy długiej autem, trzęsło, cały czas w zgięciu i siedziałam z siatką między nogami, bo wymiotowałam bon stop. Podróż jeden koszmar.

Dziewczyny, trzeba myśleć pozytywnie, bo co nam pozostaje. Nadzieja zawsze umiera ostatnia! Także nigdzie się już nie wybieram...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zrobiłam ten chiński kalendarz przepowiadający płeć :) chłopak wyszedł ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oh widze, że jak sie sypie to nie jednej z nas. Ale spokojnie, głowa do góry i będzie dobrze! Wczoraj chyba ze 100 razy powiedziałam, że to najgorszy dzień mojego życia... Noc masakryczna-koszmary jeden po drugim ale czas się wziąć w garść, ogarnąć i przestać mieć złe myśli, bo jak nam smutno to nasze dzidziusie też są smutne, więc koniec czarnych myśli!
Dziewczyny będzie dobrze, nie ma innej opcji!

Dlatego też zmieniamy temat- pytanie mam :)

Jak reagujecie jak starsze kuzynki, ciocie, sąsiadki chcą Wam zbierać i oddawać rzeczy po swoich dzieciach? Z jednej strony to miłe, ale z drugiej strony... Mam kuzynkę, która proponuje mi wszystko, łącznie z butelkami i wanienką... To już chyba lekkie przegięcie, zwłaszcza że to nasze 1 dziecko i wiadomo, wszystko nowe byłoby super, ale ta wanienka,butelki? Macie takie sytuacje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Butelki, smoczki, szczotki... to faktycznie trochę nietakt ze strony kuzynek, cioć itd. Wanienkę sama pożyczałam, bo mi dali i się cieszę, bo wanienki się nie zużywają i potem się je oddaje, bo gdzie to coś trzymać, a na śmietnik szkoda...

Moim zdaniem, jak tak miałam z pierwszym dzieckiem, warto trochę ciuszków pożyczyć 1-5 mc. Bo dzieci mega szybko rosną, wiadomo, że samemu też się trochę kupi, bo to mega przyjemne i trochę się dostanie.
Pamiętam, że niektóre ciuszki założyłam tylko raz! Maluszki co 2 tygodnie zmieniają rozmiar :)

Moim zdaniem, warto razem przejrzeć ciuszki i pożyczyć te które się podobają, bo reszty i tak nie założysz ;) myślę, że trzeba być szczerym i powiedzieć grzecznie, że dziękuję i kilka rzeczy wybiorę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jak byłam w pierwszych tygodniach ciąży jechaliśmy w góry co prawda w Pieniny to było na święta BN 9 godzin jazdy autem wtedy jeszcze nie wiedziałam że w ciąży jestem bo jakbym wiedziała to bym się nie zdecydowała bo jednak ciężko tyle godzin jechać.

U nas jeśli będzie dziewczynka mam duuużo ciuszków po Agatce jeśli chłopak to wszystko będę musiała kompletować ja co prawda nie mam tak dużo chętnych do dawania;(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A i warto moim zdaniem pożyczyć fotelik samochodowy dla maluszków 0-8 mc. Myśmy co prawda kupili nowy maxi- cosi z bazą do samochodu, co nas kosztowało 1300 zł, ale pożyczaliśmy znajomym, którzy byli mega zadowoleni :) jak się pożycza znajomym, warto mieć dodatkowy pokrowiec, łatwo się pierze, albo poprosić znajomych, żeby dokupili.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no właśnie z tymi rzeczami dla dzieci to zawsze jest różnie. Ja dla córki, było to pierwsze dziecko praktycznie wszystko kupiłam nowe ewentualnie ciuszki kupowałam w lumpkach ale też praktycznie nowe. Trochę pożyczyła mi bratowa ale ubierałam tylko kilka bo wiadomo nie zawsze ten sam gust. Do tej pory się ze mnie śmieją, że uwielbiam stroić małą i bratowa uwielbia jak jej pożyczam ciuszki po niej. Jestem wariatka na tym punkcie i wydaję krocie na jej ubranka. Jeśli będzie dziewczynka to mam baaaardzo dużo jeśli chłopiec to nie mam nic bo u nas w rodzinie same dziewczynki:-) ostatnio kuzynka męża powiedziała, że nam odda to czy tamto ale ona ma mega inny gust niż ja i znam siebie na tyle, że nie ubiorę dziecka w coś co mi się nie podoba.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no i jeszcze się zastanawiam:) gdyby był chłopiec to co można zrobić z ciuszkami używanymi? Mam baaardzo dużo dla dziewczynki. Oddać trochę szkoda, sprzedawać na sztuki to masakra ile zabawy a może można za jakieś nieduże pieniądze gdzie oddać większą ilość, mam na myśli jakiś komis np. wiecie jak to wygląda?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Są rzeczy, których nie chcę kupować nowych, bo to prawda, że szkoda kasy. Np taki sterylizator, albo podgrzewacz do butelek, jak jest gdzieś w bliskiej rodzinie to fajnie :)
Co do ciuszków to widziałam, że ludzie sprzedają zestawy, np. dla dziewczynki 0-6 m-cy, robisz fotki, wrzucasz mix różnych rzeczy i wystawiasz na olx czy allegro. Zawsze to łatwiej sprzedać niż pojedyncze, a też chyba wygodniej dla kupującego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A słyszałyście o tym, że ponoć czasami jest tak, że jeżeli pierwsze dziecko urodzi się danej płci to później, w przypadku kolejnych ciąż, organizm odrzuca inne połączenie chromosomów i można mieć tylko same dziewczynki, albo samych chłopaków?

Ciekawe, czy to się u mnie spr. czy będzie też dziewczynka, czy może chłopak :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sierpień
31.08 - DoR86 - Redłowo, chłopczyk

wrzesień
04.09 - Aspiryna, Redłowo, płeć nieznana
12.09 - Sanderka25 Kliniczna płeć nieznana
16.09 - Niulka Zaspa
22.09 - sabinaub Redłowo płeć nieznana
21.09 - Beti, Kliniczna, płeć nieznana
23.09 - mandalka Zaspa płeć nieznana
25.09 - inka Zaspa płeć nieznana
25.09 - ewela Kliniczna prawdopodobnie dziewczynka
25.09 - Agnieszka Szpital Wojewódzki czuje że dziewczynka
28.09 - ABa, chyba Kliniczna, prawdopodobnie chłopczyk

październik

1.10 - Becik27, Kliniczna, płeć nieznana
1.10 - nalesnik86 Kliniczna płeć nieznana
3-7.10 Gumiś płeć nieznana szpital też nie :) dokładny termin będzie znany 23 marca
6.10 emi - Wejherowo płeć nieznana
10.10.Dziobus - Zaspa płeć nieznana
14.10 - aleksandra29 Wejherowo
16.10 winogrona - płeć nieznana
18.10 - Papaya, Wejherowo
22.10 Lenka, płeć nieznana, pewnie Zaspa
27.10 Zoojaa - Wojewódzki płeć nieznana

Sanderka, trzymaj się, leż dużo, na pewno na następnej wizycie po krwiaku nie będzie już śladu :)

ewela, trzymam kciuki, żeby wszystko się dobrze ułożyło. Ty miałaś wczoraj genetyczne? coś nie tak z dzidziolkiem?? musi być dobrze, trzymaj się dzielnie!

co do używanych rzecy to my przy pierwszym synku dostaliśmy masę ciuchów od urodzenia do dwóch lat praktycznie, leżą w worach na strychu i tylko co jakiś czas robię przegląd i wymieniam :) nawet nie spodziewałam się, że tyle dostaniemy, bo w bliższej rodzinie raczej nie miałam po kim dostać. fakt faktem nie wszystkie małemu zakładam, ze względu na jakoś i hmmm... gust ;) ale te, które mi nie pasują przekazuję dalej. Oczywiście nie odmówiłam sobie przyjemności kupienia kilku nowych ciuszków :)
co do innych używanych rzeczy, to faktycznie butelki czy smoczki to może przesada. moja szwagierka chciała nam wszystko prawie pooddawać po swoich dziewczynach. Ja w takim wypadku po prostu powiedziałam, że prawie wszystko dostaniemy, to chcę mieć przyjemność z kupienia chociażby takich pierdółek tak butelki, smoczki czy szczoteczki :)

a mi z kalendarza chińskiego teraz wychodzi dziewczynka, a poprzednio sprawdził się chłopiec :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zastanawiałam się nad kupnem używanych ciuszków ale jak przeczytałam na OLX ofertę, że babka dorzuca majtki ciążowe 2 szt. jako gratisy to trochę mi szczęka opadła. Kupowanie tylko nowych ciuszków to szkoda kasy bo kilka tygodni i są za małe. I jeszcze jaki rozmiar kupić na start? Sądziłam, że będzie to proste :D
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to fakt, kupowanie całej nowej wyprawki ciuszkowej to drogi interes, Lepiej kupić używane, szczególnie, że takie ciuszki się praktycznie nia mają kiedy zuzyć, więc są w bardzo dobrym stanie. Aczkolwiek ja dla samej przyjemności kupiłam kilka nowych :)

Mi wszyscy mówili, żeby rozmiar od razu 62, bo tych najmniejszych 56 i tak nie założy. A dobrze, że kupiłam i dostałam takie małe, bo mały jak się urodził miał 54 cm i w 62 się topił. Także kilka ciuszków na 56 na pewno musi być. Chyba że już na usg widac, że dziecię będzie duże.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hahaha ale majtki nowe, czy używki? :D

No właśnie jak dzidzius sie urodzi wielkości 60cm to z tych najmnirejszych już nic nie założysz i taka lipa,więc chyba lepiej przygotować te ciut większe :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sanderka o takich szczegółach wolę nie myśleć :D wiem, że w Gdyni chyloni jest kilka lumpeksow z odzieżą na wagę. Sąsiadka mamy kupiła tam 5 szt. body za około 11 zł. Zobaczę co tam ciekawego mają :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak ja czytam że ktoś ma majtki na sprzedaż lub w gratisie to mnie krew zalewa ale ludzie wszystko sprzedają co się da ja tego nie potrafię zrozumieć. Ja nie mówię że nie kupię np. w lumpeksie bo kiedyś owszem kupowałam ale nigdy nie miałam do tego smykałki bo to też trzeba wiedzieć gdzie i kiedy iść ;))) teraz brakuje czasu na to żeby tak sobie chodzić;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hehe majtki ciążowe w gratisie są rozbrajające :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fajny lumpeks jest na Władysława IV w Gdyni Centrum. Cała piwnica to rzeczy dziecięce. Kilka razy byłam i dla takich maluszków do 86 można sporo znaleźć nawet rzeczy z metkami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sanderka, za smoczki i butelki podziękuj, powiedz, że już masz tego pełno :-) przecież nikt tego nie sprawdzi ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie te majtki ciążowe w gratisie rozbawiły do łez😂
Ja też sporo ciuszków kupowałam dla Zuzi w lumpku, niektóre to takie perełki były piękne 😊
Teraz też mam zamiar kupić trochę ciuszków w lumpmu jak już będę wiedziała co noszę w brzuchu.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lenka, jak najbardziej ćwiczyć jeśli masz dobre wyniki, czujesz się ok i lekarz Ci na to pozwoli :)

Ja przed ciążą bardzo intensywnie biegałam i ćwiczyłam i nie wyobrażam sobie, żeby przez najbliższe miesiące siedzieć jak mops na kanapie (jestem w 9tyg.). Oczywiście kwestię treningów skonsultowałam z lekarzem prowadzącym ciążę - zasada jest taka, że obcinasz treningi o połowę tj. biegam teraz wolniej i trochę krótsze trasy (2-3x po ok. 7-8km, wcześniej było 4x9-10km), dorzuciłam do tego nordic walking w weekendy (umówmy się, spacerki to raczej dla dotlenienia niż kondycji), ćwiczę regularnie co drugi dzień bez treningów na mięśnie brzucha i ze szczególną dbałością o oddech. Wiadomo, że jak mam słaby dzień to trening odpuszczam, albo zmniejszam intensywność, wszystko rzecz jasna w granicach rozsądku. Życiówki w biegach zostawiam na czas "po ciąży" :) Dla pewności podpytaj lekarza czy nie widzi przeciwwskazań.

P.S. Jeśli jesteś z Gdyni to możemy razem potruchtać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem z Gdańska, ale pracuję w Gdyni :). Co nie zmienia faktu,że można się umówić któregoś dnia :).

Baaardzo chętnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O kurcze emka, dajesz czadu! Ja leżę w wyrku i się zastanawiam, czy przetrwam kolejny dzień w tym pierwszym trymestrze, a Ty tu ostro ćwiczysz :) pozazdrościć!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czarne myśli na bok, a u mnie znów plamienie :-( pomimo, iż biorę d*phaston. Jutro idę do dr Matkowskiego. U Niedźwieckiej już się nie pojawię, ona nie widzi problemu. Cyrk.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Papaya, ciężko nic nie robić, jak wcześniej było się aktywnym :) Jak dowiedziałam się w 5 tygodniu, że będę mamą, to jakoś instynktownie przestałam ćwiczyć i biegać, ale nie czułam się z tym dobrze. U mnie od początku ciąży tylko poprzedni tydzień był słabszy, ciągle mnie mdliło i dosłownie zasypiałam gdzie się dało i o ćwiczeniach nie było mowy... poza tym jednym tygodniem wszystko jak na razie "odpukać" jest dobrze. Chyba jestem w tym mniejszym gronie mam, które powiedzmy w miarę dobrze znoszą pierwszy trymestr, chociaż może to też być cisza przed burzą :P

A Ty na pewno przetrwasz!! Ważne żebyś wypoczywała jak gorzej się czujesz i nie przemęczała - ponoć od 4 miesiąca przyszłe mamy mają więcej energii, a dokuczliwości ustają:) Wiadomo, że każda z nas inaczej znosi te pierwsze miesiące, ale na pewno damy radę! :)

P.S. Czy któraś z mam wybiera się dzisiaj do Gdyni na warsztaty "Będę Mamą"?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chętnie bym się wybrała, ale mój stan na to nie pozwala. Na pewno pójdę w przyszłym trymestrze (za 2-3 tyg.) jak będzie coś takiego organizowane i mi wszystko przejdzie, więc dawajcie znać! :)

Niulka, plamienie może być przez pierwszy trymestr, gorzej jak to krwawienie... Ale moim zdaniem powinnaś leżeć i brać podtrzymywacze.

Gin. mówił, że pozycja leżąca powoduje, że ukrwienie jest dużo lepsze i nie działa tak bardzo grawitacja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiecie co? Dostałam właśnie wyniki testu Pappa- są prawidłowe :-) Tak bardzo się cieszę! :-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niulka, super! Gratuluję!

A tu wklejam link do fajnej reklamy mleka:)
https://www.facebook.com/video.php?v=892863937404121&fref=nf
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niulka brawo tak trzymać dziewczęta;))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny dziś kolejny piękny słoneczny poranek:-) jak tu nie myśleć pozytywnie:-) Miłego dzionka:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Piękny poranek a mnie jekies potworne przeziębienie wzięło a do tego od wczoraj antybiotyk na te bakterie w moczu biorę mam tylko nadzieje ze to nie zaszkodzi dziecku
http://olx.pl/oferta/akwarium-300l-CID103-IDdTiYH.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agnieszka lekarz który przepisał Ci antybiotyk chyba wie, że jesteś w ciąży?
Myślę, że tak i masz dobrany taki antybiotyk, który kobiety w ciąży mogą przyjmować. Poza tym te bakterie w moczu mogłyby zaszkodzić dzidziusiowi.
Do mnie też przyczepiło się choróbsko. Słabo spałam w nocy bo mnie męczył kaszel. Pierwsze co zrobiłam dzisiaj rano jak wstałam to przyrządziłam syrop z cebuli, miodu i cytryny.
Miłego dzionka dziewczyny.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pewnie ze wie no ale właśnie stwierdziła ze antybiotyk jest bezpieczny w porównaniu z bakteriami ale tak to jest ze zawsze jakaś obawa jest
http://olx.pl/oferta/akwarium-300l-CID103-IDdTiYH.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć,
trochę ochłonęłam to napiszę. W poniedziałek byłam na USG prenatalnym, okazało się, że coś prof. nie pasuje z powłokami brzusznymi dzidzi no i muszę iść na amniopunkcję :( Także teraz tyle nerwów, niepewności mnie czeka...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewela grunt to pozytywne nastawienie!
Trzeba cieszyć się z tego, że byłaś u tak dobrego specjalisty, inni pewnie by zignorowali problem. Pomyśl sobie, że amnioounkcja to tylko formalność i wszystko bedzie dobrze. Nie można sie stresować, bo dzidiuś też sie stresuje i nikomu na dobre to nie wyjdzie.
Głowa do góry, wszystko będzie dobrze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewela badz dobrej mysli, pozytywne mysli przywoluja pozytywne efekty, a wczesnie wykryte ew. choroby mozna leczyc juz prenatalnie. Wszytko musi byc dobrze. trzymaj sie dzielnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie tydzień wcześniej byłam na NFZ i było rzekomo wszystko ok... Prof. długo się przyglądał i ma podejrzenia co do jednej z dwóch wad :(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewela, musisz myśleć pozytywnie. Wiem, że to łatwo powiedziec... Czas do poniedziałku a potem czekanie na wyniki na pewno będzie dla Ciebie bardzo ciężkie i stresujące, ale postaraj się nie denerwować dla maluszka :) Trzymam kciuki, żeby przypuszczenia doktora się nie potwierdziły i z dzidziusiem było wszystko ok :) wszystkie tu bardzo mocno trzymamy za was kciuki i wierzymy, że będzie dobrze :)

Agnieszka, czasem faktycznie lepiej wziąć antybiotyk niż męczyć się z bakteriami, które mogą przynieśc gorsze skutki. Lekarka na pewno dała Ci bezpieczny lek.

Niulka, super, że wyniki pozytywne :) moje ostatnie tez, w tym przeciwciała odpornościowe (mam grupę krwi rh-), także bardzo się cieszę :)

We wtorek skończyłam 16 tydzień i w nocy dostałam pierwsze dwa kopniaczki :) a dzisiaj mały kopnął tak konkretnie, że aż się sama zdziwiłam, że to już tak czuć :) ale się cieszę ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję Wam dziewczyny za wsparcie. Amniopunkcje będę miała w czwartek, boję się strasznie, jeszcze jak czytam o ryzyku poronienia... No, ale za bardzo nie mam wyjścia.
DoR86-Zazdroszczę tych pierwszych ruchów :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Robiłaś to usg w połączeniu z testem pappa? Chodzi mi głownie o to, czy prof. wyliczył prawdopodobieństwo wystąpienia danej wady, przez co masz porównanie w stosunku do ryzyka populacyjnego i tu jest słaba statystyka? Czy tez tylko ten jeden pomiar usg, a raczej nieprawidłowość była podstawa do skierowania, niezależnie od statystyk? Przede mną dopiero usg I trymestru, wyznaczone na przyszły tydzien, jednak mam pewne powiedzmy zastanowienia co do tych tak dokładnych usg. Dokładniej mówiąc, doświadczenie mam w wyższych ciążach z mojego otoczenia pokazuje, ze te super szczegolowe pomiary (zakładam, ze prof. należy do grona wnikliwych badających) rzadko kiedy dają pozbawione watpliwości, w 100% poprawne wyniki. Potem okazuje sie, ze duzo krzyku o nic. Bardzo przestraszone ciężarne decydują sie na amniopunkcję, w obliczu ryzyka, którego inny lekarz nigdy by nie zauważył, a finalnie z dzieckiem jest wszystko dobrze. A stres po drodze niesamowity.
Na ile to mozliwe, bądź spokojna, głęboko wierze, ze i w Twoim przypadku bedzie podobnie. Przecież skoro mowa tylko o powłokach, tzn ze inne parametry, badane w odniesieniu do tej wady były poprawne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie byłam na testach z krwi, po tym usg zlecona została amniopunkcja, bo testy z krwi nic nam nie powiedzą na temat występowania tych wad. Dla mnie to nie jest takie "tylko", bo to są poważne wady...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chodziło mi o to, ze trzeba byc dobrej mysli, skoro inne parametry (czesto dla danej wady jest kilka markerów) były poprawne :) trzymam kciuki za pozytywne rozwiazanie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewela, naprawdę Ci się nie dziwię. Sama drżalabym ze strachu. Ale zachowując zdrowy rozsądek, w pełni popieram to, co piszą dziewczyny. Lepiej wcześniej wykryć i włączyć od razu leczenie. Mocno, mocno trzymam kciuki, żeby wszystko było ok.

A my od jutra na zwolnieniu. 3 tygodnie. Lekarz powiedział, że to niedorzeczne, że pracuję przy krwawieniu. Bo to już plamienie nie było. I dobrze, przynajmniej odpoczne. Dziękuję Wam, dziewczyny, za namowienie na zmianę lekarza, być może uratowalyscie moją dzidzie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny staram się myśleć pozytywnie, ale kilka razy dziennie łapię taki zły nastrój i czarne myśli mi się włączają :/ Nie czytam też już o tych dwóch wadach w necie, bo aż mi się słabo robi...
Niulka widzisz dobrze, że poszłaś do dr Matkowskiego, w końcu ktoś z normalnym podejściem, bo dla mnie to co opisywałaś z tamtą lekarką to jakieś nieporozumienie. Niestety czasami lepiej chuchać, dmuchać, niż później żałować. Będziesz teraz ciąże prowadziła u dr Matkowskiego?

Miłego wieczoru :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurcze bardzo trzymam kciuki i śle mnóstwo pozytywnej energii;))) za wszystkie z nas borykające się z problemami i wierzę głęboko że wszystkie nasze ciąże zakończą się szczęśliwie;) Mi też na prenatalnym zwróciła uwagę na szybko bijące serduszko i też mam nadzieję że będzie wszystko dobrze:) Następną wizytę mam 24 marca to zobaczymy;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, Ewela, zostaję już u niego. Trzymaj się dzielnie, kochana, spróbuj może jakieś komedie na wieczór oglądać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewela, nie wiem, skąd mi się wziął ten poniedziałek :)

Niulka, wykorzystaj wolne na absolutne byczenie się :) leż jak najwięcej, wypoczywaj, nie stresuj się i będzie dobrze :)

sabinaub, może serduszko maleństwa biło szybciej przez Twoje emocje :) ja w 10 tygodniu jak byłam, to tak się zestresowalam przed usg, że nie bedzie serduszko biło i małe miało tętno 190!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzień dobry Dziewczyny!

Mam pytanie do tych, które wykonywały już usg prenatalne I trymestru. Powoli przymierzam się do tego badania, wiem, że można to zrobić w klinice Invicta. Czy któraś z Was korzystała z ich usług? Polecacie jakiegoś konkretnego lekarza? Albo może są jacyś inni rzetelni lekarze, którzy wykonują takie badania prywatnie? Wiecie coś o tym?
Sporo się naczytałam o tym, że nie zawsze lekarze poprawnie odczytują wyniki tego usg i chciałabym uniknąć stresu... Pomożecie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
emka gdzies w necie widzialam taka liste lekarzy ktorzy posiadaja specjalne ceryfikaty. Ja w pierwszej ciazy i teraz tez wybieram sie do dr zabula do evi med. Koszt 240 zl za usg, bez papa bo tego nie zamierzam robic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Invictie ponoć najlepsi są: dr Brzóska i dr Puzio.
Moja lekarka mówiła abym się zarejestrowała to kogoś z tej dwójki.
Na forum dziewczyny też polecają tych lekarzy.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dziękuję Wam bardzo!
Rzeczywiście jest lista, to chyba ta i o ile nazwiska lekarzy się nie powtarzają, to na to wychodzi, że mój ginekolog robi takie badanie - muszę koniecznie podpytać na następnej wizycie.
https://courses.fetalmedicine.com/lists/web

A powiedzcie, robiłyście badanie na toksoplazmozę, cytomegalię i różyczkę? One są rzeczywiście konieczne? Lekarz mi jeszcze nie dał na to skierowania, a oczywiście naczytałam się na portalach dla mam, że powinnam je zrobić w pierwszym trymestrze, z tym, że część kobiet je robi, a część nie i zdania są podzielone.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja robiłam. Dziś. Nie wiem, od czego to zależy, ale mi p.doktor powiedział, że nie wszyscy lekarze na to kierują, ale on to lubi mieć u swoich pacjentek zrobione. Ja się cieszę. Niech robią co mogą. Zawsze jest lepiej wiedzieć jak będzie coś nie tak.

Może najlepiej spytaj o te badania swojego lekarza. Bo on zna Cię lepiej niż forumowiczki ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja robilam prenatalne w Incikcie-polecam. Również bez Pappa.

Jezeli chodzi o te wszystkie wirusy to mój lekarz prowadzący (chodzę prywatnie) dał mi na to skierowanie, a jak poszłam na fundusz, żeby zrobić darmowo to dostałam tylko na jedną toksoplazmozę (a są dwa badania) a resztę robiłam prywatnie.
Na toxo jak masz dodatni to się robi awidność i dostajesz antybiotyk, ja miałam dodatnią cytomegalię, ale na to nie ma leku. Zrobiłam awidność (to sprawdza kiedy zachorowałaś) i wyszło że bardzo dawno,więc dzidziuś jest bezpieczny i tylko go zbadają na przeciwciała jak się urodzi. Nie wiem jak jest z różyczką, ale chyba też nie ma jakiegoś konkretnego leczenia, ale jak byłaś szczepiona (mój rocznik już był) to prawdopodieństwo jest bardzo małe.
Ja robiłam te wszystkie badania, ale jak widać nie wszyscy dają skierowania, bo jak to mi powiedział lekarz nfzowski - po co Pani to wiedzieć jak i tak nie ma leków na to. Niby nie, ale wiadomo, że wtedy trzeba badać dzidziusia po urodzeniu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja robiłam te wszystkie badania prywatnie bo na nfz nie dostałam skierowania. Okazało się, że przechodziłam toksoplazmozę więc jestem bezpieczna. Okazało się też, że byłam szczepiona na różyczkę, moja gin powiedziała, że jak kobieta zachoruję w ciąży na różyczkę to dziecko będzie miało taki wady, że ona by usunęła ciążę (lubi mnie tak straszyć). Ogólnie na te wszystkie badania w pierwszym trymestrze wydałam 247zł mimo, że część (nikłą) miałam ze skierowaniem z nfz.
USG genetyczne robiłam w invicta u dr Brzóski za 250zł i też nie robiłam badania krwi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam wszystko na nfz robione moja lekarz tak ma ze lepiej wszystko sprawdzić zawczasu i zapobiec ewentualnym powikłaniom w czasie ciazy .
Np.z tymi bakteriami w moczu to najpierw posiew a potem dopiero antybiotyk
http://olx.pl/oferta/akwarium-300l-CID103-IDdTiYH.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na różyczkę chorowałam jak byłam mała a badania na toxoplazmozę i cytomegalię robiłam w poprzedniej ciąży, 5 lat temu i oba wyszły pozytywnie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do tego, ze nic nie da sie zrobic, nie zgodzę sie. Leczenie w przypadku zarażenia w trakcie ciazy toxoplazmoza jak najbardziej jest włączane (antybiotyk). Z cytomegalia rzeczywiście większy problem. Te badania maja pokazać przede wszystkim, czy posiadamy przeciwciała i w razie ich braku, nakazują większa ostrożność. W przypadku toxo mycie warzyw, owoców, dokładne gotowanie mięsa i pewna ostrożność w kontakcie z kotami. W przypadku cytomegalii - najcześciej zarazić sie mozna od dzieci w wieku przedszkolnym. Na toxo badania powtarza sie tez w kolejnych trymestrach. Różyczkę juz przechodziłam, wiec nie do końca wiem, jak tutaj sprawa wyglada. Natomiast trzeba byc tez dobrej mysli, skoro w całym dotychczasowym życiu sie danego wirusa nie złapało, w ciazy miejmy nadzieje tez nas ominie :) jeszcze jedno - do końca marca w LM Bruss maja promocje na pakiet toxo, cmv, różyczka + mocz, morfologia, glukoza, chyba 30% taniej.
Co do usg I trymestru polecam dr Grzybowskiego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi moja gin (na nfz w przychodni) dala skierowanie tylko na toxoplazmoze, spytawszy wczesniej czy posiadam kota (a posiadam). Wynik wyszedł ujemny, ale żeby zarazić się toxo trzebaby wchodzić w naprawdę bliskie kontakty z kotami typowo podwórkowymi, także zachowując ostrożność przy ujemnym wyniku na początku ciąży nie ma się czego obawiać. Na pytanie o cytomegalie gin powiedziala, że i tak nie ma na to leku w razie czego, więc nie widzi sensu. A co do różyczki to chyba zrobię sama, o ile mi nie da skierowania na następnej wizycie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przecież napisałam, że na toxo jest leczenie ale na cmv już nie. A ginekolog u którego byłam na fundusz jest poniżej krytyki, dlatego już do niego więcej nie poszłam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny co sadzicie o detektorze tętna płodu chce kupić ale nie wiem jaki może macie jakieś doświadczenia albo opinie kogoś kto używał .
http://olx.pl/oferta/akwarium-300l-CID103-IDdTiYH.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Agnieszka nie mam pojęcia ale też mnie kusi:-) chyba bym cały czas chodziła w słuchawkach:-) z drugiej strony mój mąż mówi, że zwariowałam, że potem jak coś źle usłyszę to jeszcze spanikuję niepotrzebnie i narobię coś złego:-) coś w tym jest ale jakie kuszące:-)
Na ostatniej wizycie powiedziałam właśnie mojej gin że najchętniej to kupiłabym sobie usg:-) heh
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakbym słyszała mojego męża hihi ...ale po malej debacie poszliśmy na kompromis i żebym nie świrowała to to on będzie zabierał ze sobą do pracy a używać będziemy tylko wieczorem jak będziemy razem myślę ze to by było dobre rozwiązanie .
http://olx.pl/oferta/akwarium-300l-CID103-IDdTiYH.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, w Carry mają fajne sukienki, luźne na brzuchu :-) mają krótki rękaw, ale na to można założyć jakiś sweterek na to rozpisany lub żakiecik.
Dostałam dziś od narzeczonego taką fajną bluzkę z nadrukowanym bobasem, który tak jakby rozchyla sobie rączkami rozciety brzuch i patrzy taki uśmiechnięty :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niulka dzięki za cynka, w mnie w pierwszej ciązy najbardziej sprawdziły się ciążowe leginsy i tuniki - ale mam tylko dwie :( weszłam na stronkę i widzę że mają całkiem fajne w przystępnej cenie :)
detektora na pewno nie będę kupowała, zwariowałabym :P może lepiej zainwetować w monitor oddechu ?
za to jestem po raz drugi uzależniona od stronki

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kas&year=2015&month=10&day=16&babycount=1%22%20type=%22application/x-shockwave-flash%22%20wmode=%22transparent%22%20width=%22120%22%20height=%22180%22%3E%3C/embed%3E%3C/object%3E
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Świetne leginsy z pasem zamówiłam na allegr z racji tego ze nie należę do najszczuplejszych raczej tylko to sie sprawdzi ,monitor oddechu już nam moja mama kopiła w ogóle ta kobieta zwariowała przez 5 tygodni pobytu w pl prawie cala wyprawkę kopiła jestem ciekawa jak ona tego dokonała ze wszystko jest uniwersalne a zarazem prześliczne.
http://olx.pl/oferta/akwarium-300l-CID103-IDdTiYH.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i mam przeciwciała różyczki :- / Mama mówi, że to dlatego, że byłam szczepiona i ważny jest wynik ujemny przeciwciał IgM. Mimo wszystko nie podoba mi się to.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Spoko ja tez mialam, mi powiedzieli ze bylam szczepiona ale niby tez przechodzilam jakas utajona postac czy cos, ale nikt sie tym nie przejal, takze spokojnie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niulka, u mnie też tak było i też nikt nie zwracał na to uwagi, więc chyba jest ok :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czekam teraz na komentarz lekarza, wyniki przyszły wczoraj wieczorem. Zobaczę co mi powie. Na razie sama nie mam co się zamartwiac. Z tego, co czytałam w necie to jest ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć emka1504! Robiłam tydzień temu usg prenatalne u dr Puzio w Invicie + test pappa. W sobotę dostałam sms z wiadomością: niskie ryzyko wad genetycznych więc odetchnęłam, jutro idę po komplet wyników. Dr Puzio bardzo fajny, na badaniu byłam z mężem i odpowiedział na każde pytanie, wszystko starał się pokazać np. żołądek dziecka :) Z tego co słyszę od znajomych koleżanek to na badania prenatalne wybiera się najwięcej dziewczyn, które są pierwszy raz w ciąży, z drugim najczęściej nie chodzą, przynajmniej tak jest wśród moich koleżanek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny mam pytanie, jeśli mocno boli Was brzuch i macie skurcze to bierzecie No-spę?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, ja się z Wami żegnam. Niestety ale dzisiaj straciłam moje maleństwo. Trzymam mocno kciuki aby wasze ciąże przebiegały bez najmniejszych problemów i abyście miały łatwe rozwiązania. Wykreślcie mnie z listy.

Ewela, ja bym zadzwoniła do lekarza lub pojechała na pogotowie.

Pozdrawiam Was.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziobus nie wiem co napisać;((((( przykro mi;(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziobus bardzo współczuje i ściskam Cię. Trzymaj się jakoś, choć wiem, że to trudne...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziobus... Brak słów, bardzo współczuję...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziobus dziękujemy za wsparcie i wszystkie rady. Bardzo nam przykro, na pewno za jakiś czas się uda i Twoje córeczki będa miały super brata lub siostrę.
Powodzenia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój lekarz pozwolił mi brać nospę, ale teraz przy tym krwiaku, który mi się przypałetał cały czas boli mnie brzuch, ale nospe brałam tylko raz jak mnie już tak ostro ciągnęło i mój poziom stresu osiągnął punkt maksymalny, a tak to staram się nie brać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziobus, tak bardzo mi przykro :-( Trzymaj się, kochana, mocno Cię ściskam. Następnym razem musi być dobrze.

Ewela, ja nie biorę nic. Po prostu kładę się i cierpię. Ale zawsze po takim silnym bólu miałam krwawienia, więc chyba też bym pojechała. Jeśli to ból ze skurczami, moim zdaniem trzeba jechać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziobus brak mi słów, popłakałam się:-( Trzymaj się:-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziobus bardzo wspolczuje..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieczyny bardzo mnie strsuja takie informacje, dziobus byla tydzien dalej niz ja...
w piatek powiedzialam juz w pracy, w czwartek bylam u lekarza na nfz, sprzet fatalny ale wypisal skierowana do lab., malenstwo wieksze o 5 dni, teraz byle do 7.04, mam wtedy prenatalne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
winogrona doskonale Cię rozumiem, też nie mogę przestać myśleć o Dziobus:-( też strasznie się zestresowałam. to takie niesprawiedliwe i mam wrażenie, że może się przytrafić w każdej chwili:-(
A jeszcze wczoraj rozmawiałam z mamą, że może teraz na wyprzedażach kupię kombinezon na zimę ale już mi się odechciało:-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziobus, bardzo mi przykro :( trzymaj się... :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczynki! Potrzebuję rady, robiłyście może test podwójny? Jeżeli tak to gdzie i ile się czeka na to badanie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oszaleje zaraz nigdzie nie robią tego badania tylko test papp-a i usg genetyczne. jakaś nierozgarnięta jestem, dziewczyny robiłyście to badanie jeżeli tak to gdzie i ile to kosztuje? help
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a test PAPP-a to nie jest ten test podwójny?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no właśnie nie, robią ten podwójny w brussie ale on nie jest kompatybilny z programami, które maja lekarze w gabinetach do których dzwoniłam. W invicie robią test pappa i usg koszt 400 zł w Gdyni w pro femina 450, tłumaczyli że od 3 lat nie robią tych badań. Ten mój lekarz chyba nie w temacie był. Zastanawiam się,czy nie iść najpierw na to usg genetyczne bez pappa? co myślicie i kogo polecacie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zoojaa, ja robilam test podwójny w przychodni na Dabrowie. Z tym że miałam skierowanie na NFZ, ale może robią też bez. Ale ja myślę, że wystarczy narazie usg genetyczne, a jak coś będzie nie tak to wtedy te testy z krwi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hmmm byłam pewna, ze test podwójny to inaczej pappa. Moja koleżanka robiła usg w gabinecie, gdzie wlasnie wyniki z Brussa były kompatybilne z programem. Ja robię samo usg, jesli pojawia sie jakies watpliwości, dopiero wtedy zrobie test.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Test podwójny to pappaa i coś z hCG, ale dokładnie nie pamiętam, jak to drugie badanie się nazywa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja właśnie idę na ten test.. nie powiem, żebym mogła spokojna.. :( od rana boli mnie głowa i mam czarne myśli. Jestem w 12 tygodniu i będę miała robione dokładne USG + jutro z rańca krew do badania pappa i czegoś tam, połączone wyniki gdzieś laboratorium bada i sprawdza prawdopodobieństwo wystąpienia wad genetycznych. W Polmedzie koszt to ok 200 zł. Trzymajcie kciuki..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gumiś wszystkocbędzie dobrze! To, że boli głowa to czytałam, że częstw jak jest się w ciąży.

My już po kontroli. Nie muszę już leżeć, ale mam się oszczędzać. Dostałam dodatkowo luteine pod język. Krwiak jak był tak jest niestety, zmienił tylko kształt, więc tak czy siak mamy czrekać. Ale udało się lekarzowi zobaczyć płeć. Powiedział, że jest to tylko sugestia, jeszcze nie na 100% ale widać już małego siusiaczka, także oczekujemy chłopca :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja wolałabym o wiele testy z krwi niż amniopunkcje... Zaczyna mnie dopadać już stres przed amnio i czarne myśli :( Ale muszę to zrobić...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zooja, test podwójny to właśnie test pappa, dziewczyny pisały o tym teście kilka razy, zresztą ja też. Tu masz info: Test podwójny badanie przesiewowe, pomocne we wczesnym wykrywaniu wad rozwojowych płodu w I trymestrze ciąży. W Polsce jest badaniem zalecanym. Polskie Towarzystwo Ginekologiczne rekomenduje przeprowadzenie badania między 11+0 a 13+6 tygodniem ciąży razem z oceną przezierności karkowej (NT).
Składa się na nie pomiar poziomu stężenia białka PAPP-A (PAPP-A) i podjednostki β gonadotropiny kosmówkowej (β-hCG) z krwi matki.
W invicie usg gentyczne kosztuje 250 zł + 155 zł test podwójny. Ja dziś odebrałam swoje wyniki i wszystko jest w porządku :)

Zrobiłam dziś usg w lux medzie i jestem bardzo rozczarowana jakością sprzętu. W invicie mają zdecydowanie lepszy, jakość obrazu nie do porównania!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Beti ja mam pakiet w luxmedzie a mimo wszystko usg robiłam gdzie indziej, bo wiem, że mają słaby sprzęt. Nawet tamtejsi lekarze to mówią ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewela też mam pakiet w lux medzie, dlatego też poszłam tam na usg, ale nie wiedziałam, ze tam sprzęt do D....., całe szczęście że równocześnie prowadzę ciąże w inviccie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, a jak robiłyście badania prenatalne w Inviccie to też dostałyście skierowanie do genetyka? Jak tu czytam, to przeważnie odbiór wyników i tyle, a ja o odbiorze nic nie wiem, tylko ten genetyk mnie czeka :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja robiłam badania prenatalne i test pappa na Dąbrowie na NFZ jesli by coś w usg lub w pappa wyszło nie tak to dopiero do genetyka dają skierowanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ABa, nie musiałam iść do genetyka bo dr Puzio, który przeprowadzał badanie powiedział, że jeśli wszystko będzie dobrze tzn. niskie ryzyko wad genetycznych to wyśle sms, a gdyby coś było nie tak np. jakieś odstępstwo od normy albo wyższe ryzyko wad genetycznych to trzeba będzie iść do genetyka i wtedy zdecydować ewentualnie o amniopunkcji.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A u mnie usg robiła dr Brzóska i miała zadzwonić gdyby coś było nie tak. Jeśli nie to na drugi dzień odbiór wyników
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja robiłam u dr Gniadka. Od razu po USG dał mi skierowanie do genetyka. Podczas badania mówił, że wszystko ok. Nie mógł się kości nosowej przyjrzeć, bo wg niego za wcześnie przyszłam i ma to zrobić mój gin. Hmm... Może ten genetyk to dlatego, że w rodzinie choroby były? Zaczęłam się stresować trochę :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć, test PAPPA-A razem z Beta HCG robiłam w Invicie cena około 155 zł z wynikami poszłam do mojego gin, który wpisał dane do specjalnego programu a następnie zrobił USG. Tak więc od razu dowiedziałam się, że wyniki są ok :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aspiryna, a wyniki krwi od razu miałaś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny.Ja dzisiaj byłam na usg genetycznym u dr Grzybowskiego-super dokładny specjalista.Nawet płęć powieział mi w 90% ale nie nastawiam się wydaje mi się jeszcze za wcześnie...
Niestety ale dzisiaj zaczęło pobolewć mnie podbrzusze i zaczęłam krwawić było to akurat przed wizyta wiec skonsultowałam się z lekarzem zalecił odpoczynek i d*phaston 3xdziennie.Strasznie się martwię.
P.S.Dziobus trzymaj się.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam siedem centymetrów, rączki, nóżki, serduszko, wszystkie wymiary poprawne :-) jestem strasznie ruchliwy!! I termin raczej 1 października :-) jutro badanie z krwi!! :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witaj A, wyniki krwi miałam następnego dnia, byłam tuż przed zamknięciem.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny ja Was tylko czasem poczytuje ale mam ten sam termin i powiem Wam, ze testy pappa i usg prentalne powinno byc robione najelpeij tego samego dnia albo jedna, maks dwie doby roznicy....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dostałam jakiegoś hejta.. dlaczego? :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
sierpień
31.08 - DoR86 - Redłowo, chłopczyk

wrzesień
04.09 - Aspiryna, Redłowo, płeć nieznana
12.09 - Sanderka25 Kliniczna płeć nieznana
16.09 - Niulka Zaspa
22.09 - sabinaub Redłowo płeć nieznana
21.09 - Beti, Kliniczna, płeć nieznana
23.09 - mandalka Zaspa płeć nieznana
25.09 - inka Zaspa płeć nieznana
25.09 - ewela Kliniczna prawdopodobnie dziewczynka
25.09 - Agnieszka Szpital Wojewódzki czuje że dziewczynka
28.09 - ABa, chyba Kliniczna, prawdopodobnie chłopczyk

październik

1.10 - Becik27, Kliniczna, płeć nieznana
1.10 - nalesnik86 Kliniczna płeć nieznana
1.10 Gumiś płeć nieznana szpital też nie :)
6.10 emi - Wejherowo płeć nieznana
10.10.Dziobus - Zaspa płeć nieznana
14.10 - aleksandra29 Wejherowo
16.10 winogrona - płeć nieznana
18.10 - Papaya, Wejherowo
22.10 Lenka, płeć nieznana, pewnie Zaspa
27.10 Zoojaa - Wojewódzki płeć nieznana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gumiś, nie przejmuj się!!! Bardzo się cieszę, że tak ładnie rośnie Twoje maleństwo :)

Dziewczyny, dzięki za podpowiedzi z badaniami na toksoplazmozę, cytomegalię i różyczkę, zrobię je sobie dla własnego spokoju w lmbruss (któraś z Was pisała o promocjach i rzeczywiście do końca marca pakiet tych badań kosztuje 177zł http://www.lmbruss.pl/734-marzec-miesiacem-kobiet%21).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ierpień
31.08 - DoR86 - Redłowo, chłopczyk

wrzesień
04.09 - Aspiryna, Redłowo, płeć nieznana
12.09 - Sanderka25 Kliniczna płeć nieznana
16.09 - Niulka Zaspa
22.09 - sabinaub Redłowo płeć nieznana
21.09 - Beti, Kliniczna, płeć nieznana
23.09 - mandalka Zaspa płeć nieznana
25.09 - inka Zaspa płeć nieznana
25.09 - ewela Kliniczna prawdopodobnie dziewczynka
25.09 - Agnieszka Szpital Wojewódzki czuje że dziewczynka
28.09 - ABa, chyba Kliniczna, prawdopodobnie chłopczyk

październik

1.10 - Becik27, Kliniczna, płeć nieznana
1.10 - nalesnik86 Kliniczna płeć nieznana
1.10 Gumiś płeć nieznana szpital też nie :)
6.10 emi - Wejherowo płeć nieznana
07.10 Tunia- Wejherowo bądź Kliniczna
10.10.Dziobus - Zaspa płeć nieznana
14.10 - aleksandra29 Wejherowo
16.10 winogrona - płeć nieznana
18.10 - Papaya, Wejherowo
22.10 Lenka, płeć nieznana, pewnie Zaspa
27.10 Zoojaa - Wojewódzki płeć nieznana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tunia, ale rozstrzał ze szpitalami :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej dziewczyny, nie pisalam, bo niestety dopadły mnie zle emocje i zle przeczucia... jakis tydzien temu wszystkie objawy przeszły jak reką odjął..nie ma juz sennosci, nie ma nudnosci, nie ma wydzieliny z pochwy...nic...totalna pustka...to teoretycznie 11 tydzien wiec za szybko zeby wszystko tak po prostu przeszło...mam złe przeczucia, sniło mi się, że byłam w szpitalu i nie wykryto tętna płodu..znowu...w piątek mam wizytę, ale podświadomie wiem jaki będzie jej efekt..nie wiem czy to strach mnie tak paraliżuje, czy po prostu moje wrodzone "przeczucia"..Nie chcialam Wam tu smęcić i zakłócąc Waszej radości, ale nie mam komu tego powiedzieć.... wariuje...
image

zapraszam na stronę:https://www.facebook.com/Torty-i-ciasta-mojej-mamy-1120452748001507/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
aleksandra nie myśl nawet tak. Ja wiem bo czekając miesiąc na każdą wizytę też mam takie myśli. Ja w dodatku od początku nie mam dosłownie żadnych objawów i czasem trudno mi uwierzyć że to prawda. Najważniejsze, że nie plamisz, krwawisz itp.
Na bank będzie wszystko dobrze:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ola, każda z nas jest inna, nie sugeruj się książkowymi terminami kiedy, co i jak. Jesteś pod koniec I-go trymestru, mdłości i senność miały prawo już odejść. Ja mam z kolei koleżankę, która jest w 18 tygodniu i dalej wymiotuje i cały czas śpi. Ciesz się, że nudności i senność już Cię nie męczą, moja koleżanka by Ci zazdrościla. Prowadzi firmę i przez to złe samopoczucie jest na stratach po kilka tys. miesięcznie, już by w końcu chciała odzyskać siły i móc wszystko nadrobić, a tu końca nie widać.

Twoje sny wynikają ze strachu, bo trochę się o dziecko starałas, ale staraj się nie brać ich do siebie. Cierpliwie zaczekaj do piątku. Wiem, łatwo się mówi, ale musisz wytrzymać i bądź dobrej myśli. Złe sny olej ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po przejsciach na złe myśli nie ma sposobu , ja tez świruje zeszły tydzień zamierzam porządnie przeziębiona do tego antybiotyk na bakterie w moczu w weekend mnie diabelnie czyściło a ból podbrzusza nie do opisania myślałam ze minie ale było coraz gorzej dziś przed południem ściągnęłam męża z pracy i spanikowana zawiózł mnie do lekarza oczywiście po drodze nie obyło sie bez czarnowidztwa az mąż nie wytrzymał i powiedział ze wyśle mnie do psychiatry jak nie zacznę myśleć pozytywnie ,na cale szczęście okazało sie ze jest wszystko w jak najlepszym porządku tylko dzidzia szybko rośnie i ma prawo bolec jak sie wszystko rozciaga a do tego ta zeladkowka, po prostu mam wypocząć brać no spe i magnez .Przeraza mnie ze jeszcze tyle przed nami a na każdym etapie może coś się stać.
http://olx.pl/oferta/akwarium-300l-CID103-IDdTiYH.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie stać może się coś nawet w 40 tygodniu i taka już nasza rola, że zawsze będziemy się martwić, że po urodzeniu nie wspomnę jakie nerwy przy każdej chorobie itp.:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieki dziewczyny..tak ciężko myśleć pozytywnie jak juz kiedys bez powodu serduszko przestalo bić:'( ja tez mam bakterie w moczu i gin póki co kazał brać tylko urinal i witaminę c.podobno zle wyniki moczu mogą mieć związek z tym ze mam kamicę nerkowa...nie wytrzymam do piątku.te myśli mnie wykańczają...
image

zapraszam na stronę:https://www.facebook.com/Torty-i-ciasta-mojej-mamy-1120452748001507/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oj tak moja 16 letnia córa spóźniła sie dzis ok godziny telefonu nie odbierała a ja już spanikowana ze coś nie tak oczywiście zapomnialm ze ma zajęcia dodatkowe
http://olx.pl/oferta/akwarium-300l-CID103-IDdTiYH.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny;)))) Ło ,,matko boska,, nakazuje Wam natychmiast odesłać jakieś czarne myśli precz i to już;)))))) Ja wiem ja wiem łatwo się mówi ja też się stresuję każdą wizytą.Ale proszę Was bądźmy pozytywnie nastawione i szczęśliwe hellllllooooooo przecież w brzuszku mamy swoją upragnioną dzidzie no nie ha ha ha ;)

Dziś miałam wizytę wszystko ok;) 14tc sam gin.zaczął od płci czy już wiem po usg genetycznym mówię że nie wiem i pytam doktor a co tam widzisz bo jestem ciekawa nie chciał powiedzieć nie był pewny ale jak wydusiłam z niego jaki był pierwszy zamysł bo sam przecież zaczął to mówi że stawia na chłopca ale to dokładnie powie mi na nast.wizycie 14 kwietnia;))))) czyli nie nastawiam się choć baaaaaardzo się ucieszyłam z rokowań;))))
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też trochę pomarudzę, jutro idę do szpitala. Mam nadzieję, że ja i moja dzidzia przeżyjemy... Trzymajcie kciuki proszę.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ewela trzymamy mocno za Ciebie i dzidziunie;))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ewela myślałam dziś właśnie o Tobie, żeby tu napisać że trzymam kciuki za dzidzię i dobre wyniki :)

Aleksandra my staraliśmy się o maleństwo półtora roku, jak tylko nachodzą mnie czarne wizje od razu zmieniam myśli, katastrofalne sny to norma w ciąży, już to przechodziłam i czytałam gdzie indziej że to standard, i wszystkie choćby nie wiem jak absurdalne są bardzo realne.

Od wczoraj męczę się z bólem pleców, od początku ciąży budzę się w nocy i nie mogę spać plus pobudki na wc, a jeszcze w pracy ogrom wszystkiego i terminy gonią :(
czy jest tu jeszcze ktoś kto pracuje, czy wszystkie na l4 ?
ps. Inka jesteś jedna na forum czy kilka, pare dni temi podczytywałam starające się i zgłupiałam bo zdaje się że tam druga siedzi :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję :)
My też się staraliśmy ok 1,5 roku i jak sobie pomyślę, że miałoby coś pójść nie tak, czyt. boję się poronienia, to robi mi się słabo :(
Mnie chyba od 4 dni codziennie wieczorem i w nocy boli brzuch, ale myślę, że to już ze stresu.
Ja jestem na L4.

Wszystkiego dobrego dziewczyny.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pytałam nawet czy mogę wrócić do pracy ale usłyszałam kategoryczne nie
http://olx.pl/oferta/akwarium-300l-CID103-IDdTiYH.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja niestety na L4 mam na nast.wizycie założony mieć pessar tak jak w pierwszej ciąży tylko wtedy miałam założony w 26tc a teraz już w 18tc będę miała;( wiedziałam że tak będzie na 90% bo miałam problemy ze skracającą się szyjką;(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie udana
próba wstawienia suwaczka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.suwaczki.com/tickers/9ewn3e3kmmk14z0d.png

próba wstawienia suwaczka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
heh chyba faktycznie nie jestem jedyna na forum:-)
Ja jestem na L4 od 8 tygodnia i gin nie pozwala mi wrócić, choć chciałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to tak jak ja ale dobro dziecka przede wszystkim
http://olx.pl/oferta/akwarium-300l-CID103-IDdTiYH.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aleksandra: na zapalenie pęcherza i szczypanie przy sikaniu może zastosuj to, co ja:
bezpieczny i dozwolony w ciąży żurawit 3x dziennie + dużo herbat, wody i soków, do których wciskasz cytryny tyle ile się da (ja zazwyczaj pół cytryny na 2 kubki stosuję. Podmywaj się wodą z cytryną no i na koniec - weź sobie książkę (moje ulubione), zamknij się w łazience i usiądź do miski z zaparzonym rumiankiem (2 saszetki zalewasz wrzątkiem wcześniej w kubku, po jakichś 10 minutach wlewasz to do miski i zalewasz ciepłą woda, taka temperatura, żebyś wytrzymała). To na prawdę pomaga. Ja jeszcze wieczorami nie za gorący termofor przykładam (nie do brzucha!) ale między nogi. Mnie to ratuje, prawie co tydzień mam nawrót.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
winogrona7 - ja pracuję, czuję się o dziwo świetnie i chcę pracować tak do 7 miesiąca jak się uda :)
Powiem tak, znam siebie i wiem, że w domu bym zwariowała, a tak, to w pracy (trochę się wyluzowałam) mija mi pół dnia i voila! Nie ma czarnych myśli :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gumis ambitnie. Ja na pewno nie da rady tak dlugo. No i jeszcze specyfika stanowiska taka ze nikogo nie interesuje czy bede dzis pracowac8 czy 12 godzin, jest termin i ma byc dotrzymany, a terminy gonia non stop. Wakacje to na pewno chce miec wolne, 6 mc to max i lece na zw, o czym juz marze :p w domu sie nie nudze, zawsze sobie cos wymysle a w sierpniu przedszkole zamkniete tym bardziej bede miala z glowy co zrobic z mlodym 😊
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
W pierwszej ciąży pracowałam do końca 6 miesiąca ale nie miałam dzieci więc i w domu mniej obowiązków a teraz nie mam czasu na nudę. Oczywiście teraz jest inaczej, bo po prostu choćbym chciała nie mogę pracować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też na L4, po tych krwawieniach. Od piątku nie pracuję.

Winogrona, pracodawca dostanie karę finansową jak mu wpadnie kontrola i zobaczy ciężarna jak robi nadgodziny.

Ewela, mocno trzymam kciuki za Wasze zdrówko. Będzie dobrze!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rozumiem Was absolutnie, na szczęście nie mam w domu obowiązków, tylko samoobsługowy mąż, a praca - jak na razie nie jest uciążliwa :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Winogrona7 - ja też na L4, miałam straszne wyrzuty sumienia, że tak szybko, bo poszłam w 11 tygodniu, ale zaczęłam plamic i się przestraszyłam. Teraz jest juz lepiej i cieszę się każdym dniem wolnym, jak urodzi się maluszek nie będę miała już czasu, a tak trzeba nadrobić zaległości np. w czytaniu ksiażek :)

Dziewczyny kiedy będziecie kompletowały wyprawkę? Nie chciałabym za wcześnie, ale mnie korci. Poza tym nie chcę zostawiać wszystkich wydatków na ostatnią chwilę.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też L4. Nie ukrywam, że w pierwszym trymestrze było mi to mega na ręke, bo praktycznie caly czas spalam. Teraz odzyskalam moce, ale i tak muszę duzo odpoczywac i czekac az moj krwiaczek sie wchlonie wiec przegladam allegro caly czas i znajduje coraz to nowsze rzeczy, ale nic jeszcze nie kupilam :)

Z wyprawka czekamy minimum do 6 miesiaca, mysle że wtedy zaczniemy sie rozgladac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapomniałam się podzielić z Wami że mój.gin.polecił mi witaminy
Mama dha premium może dlatego ze ja na tarczyce choruje;( a tak jednym ze składników jest jod ale powiedział że jego zdaniem to jedne z najlepszych witamin;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny pytałam tylko z ciekawości, l4 z powodu komplikacji to nie do pozazdroszczenia :(
Niulka pracuję w biurze rach, przepisy są nam dobrze znane, ale niestety rzeczywistość swoje :/

Sabinaub ja biorę omega med też z kwasami dha i kwasem fol.w komplecie :)
Wyprawki jeszcze długo nie będę szykować, mam dużo rzeczy po synku, a siostra i kuzynka w razie co dziewczęce ciuszki na wydaniu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja już chciałabym poznać płeć :-) nie mogę się wręcz doczekać!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też nie mogę się doczekać. Następna wizyta 8 kwietnia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jezu dziewczyny ja też już nie mogę się doczekać aby poznać płeć;)
niby coś na bąknął ale to nic pewnego u mnie nast.wizyta 14 kwietnia;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To ja mam między Wami, 10tego. Mnie też baknal, że mamy dziewczynkę, ale za chwilę było "nie, jeszcze nie powiem" :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie też wspomniała że raczej chłopak ale też potem że nic pewnego. Tak strasznie mnie kuszą te maleńkie boskie ubranka. Jak będzie dziewczyna to mam ogromną ilość po córce. Jestem juz taka niecierpliwa. Najchętniej poszlabym w miedzy czasie do innego gin żeby sprawdził he he
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
14 dni robocze na oczekiwanie na wyniki z testu podwójnego z krwi... no masakra :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hejka, ja przy pierwszym dziecku czekałam baaaaardzo długo z kompletowaniem wyprawki bo wszyscy mówili, żeby nie zapeszyć poczekaj. I tak czekałam, potem nie miałam siły ani ochoty na jej kompletowanie. Tym razem poczekam do 20 tyg i zaczynam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a to bardzo przyjemne :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no mnie strasznie kusi każda wizyta w sklepie:-) zwłaszcza, że nasze dzieci urodzą się na zimę a teraz są super przeceny ubranek zimowych po 50-70%, to takie kuszące:-)
na razie się powstrzymuję z rozsądku bo też wszyscy mówią, żeby nie zapeszać. Podejrzewam, że jak za dwa tygodnie dowiem się płci to już będzie trudniej się powstrzymać:-) U mnie dziś zaczął się dopiero 15 tydzień:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie dopiero 10 i namiętnie oglądam łóżeczka dziecięce :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czesc Mamuski

Podczytywałam was po cichutku, ale juz czas sie ujawnic. Mozecie mnie dopisac :D
Termin mam na 19.09.2015 . Płci niestety poki co nie znam.. ale trzymam kciuki za dziewuszke. Synka juz mam, przydałaby sie wiec kobieta dla rownowagi sił w domu :)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witaj just.jot, miło, że nas coraz więcej:-) pewnie już niedługo wszystkie dowiemy się jaka płeć naszych maluszków w brzuszkach mieszka:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ja ostatnio usłyszałam ze przez ta"kołderkę" którą wyhodowałam to jednak długo na pleć poczekam no chyba ze nam się ładnie dzidzia rozkraczy
http://olx.pl/oferta/akwarium-300l-CID103-IDdTiYH.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny u mnie tez nie za ciekawie, byłam na wizycie u mojej gin. i dowiedziałam się że mam podwyższony wynik toxo ... muszę to badanie jeszcze raz powtórzyć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cześć jestem tu nowa jesli chodzi o no spe to nie bierz bez zgody lekarza on zwiotcza mięśnie maluszka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny, to i ja się ujawnię :) Planowany termin mam na 23-ego października - urodziny mojej mamy, jeśli się sprawdzi, będzie zabawnie :)
Na razie jestem w 8 tygodniu ciąży, choć wraz z kolejnym tygodniem, będzie już 9-ty.
Czekam z niecierpliwością na poznanie płci maluszka, choć pewnie jeszcze kilka dobrych tygodni poczekam, jak tak Was czytam :)

Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy i dużo zdrówka życzę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witamy nowe mamusie;))))) wow coraz nas więcej;)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agnieszka ,, kołderkę?,, masz na myśli oponkę ha ha no ja za szczupła też nie jestem ha ha ha z reszta nigdy chuda nie byłam przed ciążą byłam na diecie schudłam 10kg w dwa miesiące na razie przytyłam 0,5kg a to 14tc a jak u Was z wagą dziewczyny idzie w górę szybko czy spokojnie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja juz 4 kg w górę , ale taki moj urok a do tego prawie 2 miesiące przeleżałam teraz już mogę normalnie funkcjonować wiec myślę ze trochę przystopuje z waga
http://olx.pl/oferta/akwarium-300l-CID103-IDdTiYH.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no dziewczyny, jutro wizyta, trzymajcie kciuki proszę....

jeśli chodzi o l4 ja idę 30 kwietnia :)
image

zapraszam na stronę:https://www.facebook.com/Torty-i-ciasta-mojej-mamy-1120452748001507/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
oj ja też do szczupłych nie należę:-( przed ciążą strasznie przytyłam bo musiałam odstawić leki jakie przyjmuję na stałe a one powodują duże wahania wagi. Teraz jest 15 tydzień i mam 0,5kg na plusie. Boję się co to będzie bo w pierwszej ciąży przytyłam ponad 20kg:-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja koleżanka lada chwila czeka na rozwiązanie i jak patrzę na jej brzuszek to dziewczyny skóra rozciąga się do granic wytrzymałości jezusiu mówię Wam ona mówi że czasami ma wrażenie że zaraz pęknie ha ha ha to jest niesamowite jak skóra jest elastyczna;))))))

A tak w ogóle nieraz patrzę na brzuszek i myślę sobie Boże niepojęte jest dla mnie że rośnie we mnie nowe życie to jest coś niesamowitego dwoje ludzi się bardzo kocha są razem i dają nowe życie niby to moja druga ciąża a człowiek przeżywa jak pierwszą;))))
Zawsze chciałam żeby Agatka miała rodzeństwo sama bardzo wcześnie zostałam sama z dwójką braci bo nasi rodzice zbyt wcześnie odeszli i gdyby nie nasza trójka nie wiem jakbyśmy się z tego podnieśli;))))) a tak zawsze razem;))))
A teraz wracam do przygotowań bo mąż wraca dziś i wielkie święto u nas;))))) miłego dnia kochane.
p.s ale się ,,otwarłam,, z rana przed Wami ha ha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aleksandra, trzymamy kciuki, trzymamy :-) będzie dobrze, zobaczysz!
Ja mam przez ostatnie 2 dni jakąś latanine. Wczoraj np. o godz. 19 jadłam śniadanie, bo strasznie mi się rano spieszyło i stwierdziłam, że zjem na mieście i tak "później, później" i zapomniałam o jedzeniu. Ważę mniej niż przed ciążą 3kg, choć rzeczy już wszystkie za małe, łącznie z bielizną. Musiałam już kilka rzeczy kupić nowych, bo nie miałam dosłownie nic, co by nie cisnelo lub w ogóle weszło i się zapięlo. Strasznie wydelo mnie na brzuchu, jestem spuchnieta na buzi, dłoniach a mimo to dziwnie ważę mniej. No zobaczymy jak to będzie. Zastanawiam się czy nie puchne tak mocno przypadkiem dlatego, że dzidzia ma grupę krwi taty, czyli plus. Ja mam minus, więc mój organizm może się buntować, byc może stąd też te krwawienia. Tak miała moja mama z moją starszą siostrą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, u mnie śmiesznie, bo ważyłam 78 kg i ni w ząb przed ciążą nie mogłam schudnąć... jestem w 14 miesiącu i ważę 74 kg... a uwierzcie, nie jem mało :)
Mam nadzieję, że uda mi się nie rozepchać żołądka, żeby potem nie przytyć 20 kg..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gumiś chyba w 14 tygodniu ło matko tyle dajesz rade kochana;))))) ha ha ha
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też jakieś 4-5 kilo schudłam i też 14 tydzień :) Mam nadzieję, że za dużo nie przytyję. Staram się nie jeść za dwóch, póki co się udaje :) Już balsam przeciw rozstępom poszedł w ruch. Mega się ich boję. Nigdy nie byłam jakimś tam typem sportowca, przez ostatni czas częściej starałam się zmobilizować niż ćwiczyłam, duużo częściej i wiem, że ze zrzuceniem tych kilogramów też byłby problem. Chyba wolę zapobiegać :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja poki moze +1 kg -jutro zaczynam 12 tydz.
W piereszej ciazy przytylam 17 kg ale po 8 mcach bylo -3 kg do wagi sprzed ciazy. Staram sie uwazac co jem ale bez przesady, karminie wszystko potem wyciaga ponadto w glodzie mnie mdli, no i moja poprzednia gin mowila ze nie wolno sie glodzic bo glodne dziecko szaleje i latwiej o owiniecie pepowina
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ps. Wczoraj pekl mi guzik w spodniach 😅
sabinaub, ja tez nie wyobrazalam sobie zeby moj synus nie mial rodzenstwa, mam siostre blizniaczke i pocichu liczylam ze moze i ja bede miala bliznieta ale tylko jeno male stwo tam siedzi, ale nic straconego moze nam sie jeszcze 3-go zachce..
i oczywiscie nie chcialabym nikogo obrazic ale jak przeczytalam w watku inki wypowiedz ze dziewczyna ma 1 dziecko bo ma mieszkanie 'tylko' 3 pokoje to az mnie skrecilo..coz za uzasadnienie rozsadne 😮
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
winogrona, ten wątek o 3 pokojach to mój:-( ja absolutnie nie uważam, że to mało ale niestety mam mnóstwo znajomych od których słyszę, że teraz z dwójką to dopiero będzie nam ciasno. No dramat. Najgorsze jest to, że w większości Ci ludzi mają jedno dziecko w wielkich domach. Skręca mnie jak słyszę te teksty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny! Mam pytanie, czy któraś z Was wybiera się w podróż samolotem? Na początku byłam straszną przeciwniczką, tak bałam się o ciążę, ale teraz w 15 tygodniu chyba "spłynął" na mnie (w końcu!) jakiś spokój. Oczywiscie skonsultuję się z lekarzem, ale z tego co czytam na temat latania, to raczej nikt nie widzi żadnych przeciwwskazań do lotu w drugim trymestrze i jeśli lot nie trwa dłużej niż 2,5-3 godz. Jakie są Wasze opinie?

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
inka zgadzam sie z toba w 100%
nie przejmuj sie komentarzami, zrob jak uwazasz. Nie wyobrazam sobie zalowac za 10 lat braku upragnionego dziecka bo kazdy musi miec swoj pokoj, ile osob tyle opini. Facet mojej tesciowej uwaza ze dzici mozna miec tyle ilu bedzie sie w stanie zapewnic na start w dorosle zycie mieszkanie i auto.. to dopiero jest odlot 😜
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Beti no wlasnie miliony opini ze to nie szkodliwe , ale100% gwarancji nikt ci nie da. Ja bym sie nie zdecydowala. w wakacje chcialabym wyskoczyc na kaszuby ale nic nie zaklepuje, wszystko zalezy od mone samopoczucia i zdrowia, w koncu to bedzie koniec II trymestru
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
winogrona dobre z tym mieszkaniem i samochodem na start, to ja w ogóle nie powinnam myśleć o dzieciach bo w życiu im nie zapewnię takiego startu. Mało tego obym zdążyła spłacić kredyt na mieszkanie do końca życia:-)
Beti z tym lataniem to nikt nie da Ci gwarancji. My co roku lataliśmy na wakacje w okolicy maja, różnie Egipt, Turcja i w tym roku mąż już ogląda oferty i mnie kusi ale na pewno się nie zdecyduję nawet do Europy, za bardzo się boję, że coś się stanie. Jeśli jest jakiekolwiek prawdopodobieństwo, że może zaszkodzić dziecku to wolę nie ryzykować. Poczekam dwa lata i będziemy już sobie spokojnie z dziećmi latać:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczynki :)
Witam nowe mamusie, najlepiej zrobicie, jak same się dopiszecie do listy :) ja np korzystam ostatnio tylko z telefonu i nie ma opcji, żebym kogoś dopisała.

aleksandra, daj znac, jak po wizycie, na pewno wszystko jest ok i maleństwo ładnie rośnie :)

co do wagi to ja jestem może 1,5 na plusie, nawet sama dokłądnie nie wiem, bo mi się ostatnio waga zepsuła. na poprzedniej wizycie dwa tygodnie temu było +1 kg. A brzuszek już duuży :) na szczęscie narazie wszystko tylko w brzuch idzie.

Niulka, ja też mam krew rh-, a mąż rh+, robiłaś już przeciwciała?? pierwszy synek ma grupę po mnie, teraz drugi może też, bo jak narazie przeciwciał nie mam, a nawet nie wiedziałam, że mogą być takie objawy jak Ty piszesz.

Ja już jestem w 18 tygodniu i normalnie mi wracają ciążowe dolegliwości :/ od wczoraj mam mdłości, od kilku dni przesypiam pół dnia, w ogóle nie mam energii...masakra jakaś. Może to przez tą pogodę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dor86 ja też ciągle śpię, myślę, że to przez pogodę. Dziś mnie głowa jeszcze boli:_(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny,
ja wyszłam ze szpitala. Nasze dziecko ma wadę i będzie musiało przejść od razu po porodzie operacje :( Także masakra. Przed nami ciężki czas...
Pozdrawiam
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewela trzymaj się, wszystko się ułoży. Grunt, żeby się teraz za bardzo nie zamartwiać, wiem wiem, to niemożliwe, ale wszystko wpływa na dzidzię :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewela-Trzeba być dobrej myśli dla dzidzi!

Chwilę się nie odzywałam, bo leżę w domu i dosłownie na nic nie mam siły. Mam silną zgagę - 90% czasu, mdłości i jak lepszy dzień to 2 razy wymiotuję, a jak gorszy to 6.... Ledwie funkcjonuję. Schudłam 3 kg... Za 2 dni zaczyna się 12 tydzień. Z nadzieją czekam, że drugi trymestr przyniesie ulgę i mam nadzieję, że dzidzia daje sobie lepiej radę niż ja!
Miałam plamienia, ale ustały, biorę progesteron: 3x d*phaston i 3 x luteinę...

Czytałam, że za zgagę odpowiedzialny jest wzrost progesteronu, który rozluźnia mięśnie także przełyku i wtedy jest reflux/zgaga... Ciekawe, czy jak odstawię progesteron to czy przejdzie mi ta zgaga... no i mdłości
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziś moja kumpela urodziła Kubę w Redłowie :) tydzień po terminie.

Poród trwał 9h. Dzidzia 3,5kg, a mama przytyła w ciąży 19kg.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dor, nie mam przeciwciał, ale moja mama też nie miała i ona-minusowka nosiła w brzuchu plusika. Organizm próbuje wtedy zwalczyć obcą krew. Takie ciąże są często problematyczne, bo organizm matki szaleje podwójnie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niulka, mi lekarz w poprzedniej ciąży tłumaczył, że problemy się zaczynają właśnie jak organizm zaczyna wytwarzać przeciwciala, co niby oznacza, że maleństwo ma grupę z plusem. Dlatego my z grupą rh- musimy robić trzy razy w ciągu ciazy badanie. Jak się pojawią, to zastrzyki. Ale zauważyłam, że kazdy lekar ma na to inna teorię...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewela, trzymaj się dzielnie. Naprawdę nie zazdroszczę, oczywiście, że to bardzo ciężki czas. Ale trzeba wierzyć, że będzie dobrze. Musimy cieszyć się tym, że nie rodzimy 40 lat temu, kiedy medycyna była tak zacofana. Teraz co rusz wchodzą nowe metody wykrywania i leczenia różnych przypadków. Mocno trzymam za Was kciuki i naprawdę wierzę, że będzie wszystko dobrze.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiesz, Dor... biorę poprawkę na to, że moja mama rodziła moją siostrę prawie 40 lat temu :-) już my, z bratem jesteśmy minusy. Zatem jej wiedza na ten temat też może być nieaktualna :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ewela niulka mądrze gada, wszystko się ułoży, dzieci bardzo szybko regenerują siły i wracają do zdrowia,
ze względu na sytuację pewnie będziesz miała cc ??
Wiesz już gdzie będzie poród ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny :)u mnie wszystko super:)maleństw ma 4,5cm,głośno bijące serduszko i ruszające się nóżki i rączki :)gin.zrobil USG genetyczne i tez jest ok -kość nosowa jest,przezierność karku 1.

Następna wizyta 22kwietnia. :)jesli chodzi o wagę to od ostatniej wizyty na szczęście stoi w miejscu :)a i tak ważę nie malo:)
image

zapraszam na stronę:https://www.facebook.com/Torty-i-ciasta-mojej-mamy-1120452748001507/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale ja mam dziś akcję z samego rana. Zjadłam w nocy 1 kanapkę, a wymiotuje jakbym zjadła ich 6. Zgaga mnie pali niemiłosiernie. Fuj.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Brawo, Aleksandra! :-) Pięknie! Pamiętam jak ja się cieszyłam, kiedy byłam na USG i zamiast kropki, jak miesiąc wcześniej zobaczyłam dziecko :-) Super, Ola, naprawdę. Bardzo się cieszę! :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale miło jak z rana czyta sie ze u którejś z nas jest wszystko ok ponieważ jestem osoba bardzo skłonną do depresji staram się unikać złych wiadomości i jak widzę ze któraś z nas "odpada" to aż w ściska .Po ostatnich moich akcjach ze coś jest nie tak z dzieckiem maż jednak zapisał mnie na sesje do psychologa żebym sobie pogadała o moim "czarnowidztwie "pani psycholog okazała się bardzo mila wysłuchała i poleciła żebym o wszystkich obawach rozmawiała otwarcie nie chcę was tu zamęczać tym wszystkim ale obudziłam się z myślą ze muszę się wygadać.
http://olx.pl/oferta/akwarium-300l-CID103-IDdTiYH.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale miły i pozytywny poranek:-) Od razu jakoś tak raźniej i spokojniej:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki dziewczyny :) Bardzo się wczoraj uspokoiłam, bo wiem, że od teraz ryzyko jest coraz mniejsze :)
image

zapraszam na stronę:https://www.facebook.com/Torty-i-ciasta-mojej-mamy-1120452748001507/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale wczoraj miałam popołudnie i wieczór... Chyba się zatrułam tylko nie mam pomysłu czym, miałam bardzo mocne skurcze żołądka i silne wymioty. Boję się, ze mogłam zaszkodzić fasolce :( Ból był nie do zniesienia. Czy któraś z Was miała doświadczenie z zatruciem pokarmowym w ciązy?

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No ja miałam dziś rano :-) wpierw zgaga, później wymioty, ból żołądka i na końcu biegunka. Ale o fasolkę się nie boję, jest w najbezpieczniejszym miejscu- u mamy w brzuszku ;-) Teraz się wyspałam, jest lepiej. Kochana teściowa zrobila mi zupę mleczną na śniadanie. A ja zamiast odpoczywać, znów mam dzień jeżdżenia i załatwiania. Dobrze, że ładna pogoda jest, lepiej wtedy funkcjonuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam dziś od rana tyle energii, że nie wiem jak ją spożytkować:-) już nawet pies nie chce iść na kolejny spacer:-) czuję się pozytywnie nastawiana, córka w końcu ma dobre wyniki i jakoś kamień spadł mi z serca:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurde, dziewczyny, chyba przesadziłam dziś ze sprzątaniem. Nawdychalam się domestosow i innych detergentów i pół dnia wymiotuje :-/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niulka uważaj z takimi mocnymi detergentami. Ja w pierwszej ciąży tak się nawdychałam kreta:-( zalałam wrzątkiem wannę i buchnęła mi ta para w buzię wrrr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Już mi się dostało od domowników, mam zakaz sprzątania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
heh to są i plusy, nie musisz już w domu sprzątać:-)
Ja nie lubię prasować to może coś nawywijam z żelazkiem:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Leciałam do Budapesztu w 12 tygodniu, a za tydzień (15 tydzień) lecę na Maltę z Mężusiem. Latanie, jesli ciaża nie jest zagrożona jest dozwolone. Nie odczujesz podczas startu/lotu/lądowania żadnych zmian. Tylko pamiętaj o wewnętrznym spokoju. Wróciliśmy cali i zdrowi i ciągle nam mało. Pamiętaj, żeby mieć jakiegoś cukierka i wodę przy sobie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gumis dozwolone , ale czytalam kiedys ze latanie w I trym.moze prowadzic do wad i znieksztalcen u dziecka, ma na to wplyw zmina cisnien
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej mamuśki co za dzień chłodno pada nie mam w ogóle dziś werwy;( a jestem daleko w polu święta za pasem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pogoda jest beznadziejna!nic tylko spać!z utęsknieniem czekam na moment kiedy minął nudności...na szczęście na wiosnę będziemy juz ślicznie brzuchate i oby bez dolegliwości :)
image

zapraszam na stronę:https://www.facebook.com/Torty-i-ciasta-mojej-mamy-1120452748001507/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hehe. Ja w ogole o swietach nie mysle. W sobote w pracy, dzis znowu nadgodziny, jak wracam to nadaje sie tylo do lozka, na szczescie swieta w gosciach jestesmy, w domu tylko musze cos na sniadanie wykombinowac i cos do koszyczka, no i obowiazkowo bede z mlodym malowac jaja !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć,
u mnie całe szczęście po amniopunkcji nie ma żadnych powikłań, tylko teraz czekanie na wynik jest najgorsze... Straszne jest to, że przez to wszystko nie umiem się tak cieszyć tą ciążą, martwię się o maleństwo i dalszy przebieg ciąży, bo żaden lekarz nie jest w stanie mi powiedzieć jak dalej się potoczą sprawy :(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewela wiem, że jest Ci ciężko, ale trzeba wierzyć, że będzie dobrze. Pamiętaj, jak się denerwujesz to dzidziuś też się denerwuje!

Długo się nie odzywałam, bo ostatnie 5 dni leżeliśmy w szpitalu, znowu trafiłam na Izbę z powodu krwawienia, ale odrazy pojechałam na Kliniczną i przyjęli mnie na oddział na obserwacje. Dzidziuś rośnie i ma się dobrze, ja w dalszym ciągu mam krwiaka, ale się opróżnia, więc liczę że zniknie. Niestety ryzyko pojawienia się kolejnego jest bardzo duże, dlatego głównie muszę leżeć i odpoczywać. Nie przygotowuje na święta nic, nie mam do tego głowy. Pojedziemy do teściów na śniadanko i będziemy odpoczywać w domku, przecież Święta to nie tylko całodniowe siedzenie przy stole i obżeranie się :)

A mój Synek ma już 12 cm i waży 150g. Dziś na usg machał do mnie swoją malutką rąsią, wierzę że nic mu nie będzie i za dobre 5 miesięcy będzie z nami!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sanderka ja też w piątek wyszłam z Klinicznej. Najważniejsze, że z Twoją dzidzią OK. A świętami się nie martw, najważniejsze nasze samopoczucie i naszych maleństw.
Dziewczyny jak tam Wasze brzuszki, widoczne?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewela, musisz być dzielna. Dzielna mama to dzielne dziecko :-) Teraz jest ciężko, ale bądź dobrej myśli. Ja mocno trzymam za Was kciuki.

Sanderka, nie rozrabiaj tam z tymi krwiakami. Masz rację, olej święta. Najważniejszy jest teraz odpoczynek.

U mnie brzucho już widoczny. Już musiałam zaopatrzyć się w ciążowe spodnie, bo już niczego nie odpinałam :-) Kurcze, nie wiedziałam, że tak można cieszyć się z rosnącego brzucha i niedopinajacych się spodni. Jak dotąd zawsze na to marudzilam i zaraz z tym walczylam ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewela trzymam mocno kciuki!
U mnie niestety brzuszka brak :( Myślałam, że na Święta będzie się czym pochwalić, ale nie. No cóż, muszę być cierpliwa. Jestem dość szczupła więc myślałam, ze szybko będzie widać, ale najwidoczniej tak nie jest.
Pewnie zobaczę coś nie szybciej niż w 20 tygodniu, w sumie to nawet juz nie długo ;)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie brzuchol już też widoczny, ale ja do szczupłych nie należę i to druga ciąża. Nie mogę się doczekać następnej wizyty a mam dopiero w następną środę:-) nie myślę o Świętach tylko o wizycie:-) Strasznie jestem ciekawa płci. U mnie za dwa dni zaczyna się 16 tydzień.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej! :)
My wczoraj bylismy na usg. Mialam plamienie po odstawieniu d*phastonu i trzeba bylo sprawdzic co sie dzieje. To juz 16 tydz. Okazało sie, ze mam b. nisko lozysko.. Wiec dostalismy zakaz wszelkich zabaw.. ale za to na 99% bedzie córcia! Szalała, tanczyła, machała łapkami.. cudowna.
Moge juz smiało lumpowac i zbierac cudenka po lumpach
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Inka to już Ci lekarz powie co tam jest, albo przynajmniej zasugrruje ;) super! A domyslasz sie kto tam mieszka?:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurcze. Ucieło mi post!
Dziewczyny, chodzicie gdzies na zajecia dla kobiet w ciazy? Gimnastyke, albo basen? Mam problem gdzie zakupic strój kapielowy - ciazowy.. Moze ktoras gdzies widziała?
Milego, wspanialego dnia :*
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sanderka jak byłam ostatnio na wizycie to gin powiedziała, że raczej chłopczyk ale żebym niebieskich ubranek jeszcze nie kupowała. To był koniec 12 tygodnia. Teraz myślę, że już na pewno powie:-)
Ja nie jestem przekonana czy to będzie chłopczyk bo ciążę przechodzę identycznie jak z córką. Dosłownie nie ma żadnej różnicy a podobno na chłopca i dziewczynkę inaczej przechodzi się ciąże. Oczywiście byłabym mega szczęśliwa gdyby był to chłopiec:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
just.jot stroje ciążowe wiem, że były w decathlonie i na stronie też widzę, że są. Poza tym, widziałam też na stronce H&M z linii Mama, że są.
U mnie jakoś płeć się stała mało ważna przez te moje zmartwienia, ale po wynikach amnio będę wiedziała jaka płeć na 100% ;) Aha, większość ma parcie na parkę, ja tak nie mam i chyba wolałabym drugą córkę, ale co będzie to będzie :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mówią, że nie wazne co, wazne aby zdrowe i faktycznie po tych swoich przejsciach ciesze sie ze serduszko bije a maluch rosnie, plec nie ma znaczenia. A wczoraj na usg jak mi machal lapka to do tej pory przezywam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sanderka zgadzam się w 100%.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie 12 tyg. i już widać troszkę brzuszek. To 2 ciąża i raczej szczupła jestem ale strasznie się zdziwiłam, że tak szybko widać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podobno w drugiej ciąży szybciej widać brzuszek:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to się wzięłam ;))) mąż okna pomył porządki zrobione;))) trochę na zakupach byliśmy po drobne upominki;) a taka zmęczona jestem jakbym nie wiadomo co zrobiła ha ha . U mnie dziś 15tc+3 brzuszek tak może nie widać aż mocno, ale robi się większy;)))) Też już bardzo czekam na nast.wizytę 14 kwietnia aby dowiedzieć się kto tam mieszka :)))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pewnie jeszcze tydzień - dwa i większość z nas dowie się kto mieszka w brzuszku:-) wyczytałam też dziś, że po ukończonym 16 tygodniu baaardzo mocno spada prawdopodobieństwo poronienia (napisane było że już się nie zdarza, ale wiem, że tak nie jest), więc myślę, że już będziemy spokojniejsze o nasze maleństwa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ewela, trzymam mocno kciuki, żeby wszystko dobrze się skończyło. Na pewno jest Ci teraz ciężko, ale w miarę możliwości musisz się starać nie denerwować, bo maleństwo wszystko czuje :) także głowa do góry i mocno wierzymy, że będzie dobrze :)

ale pogoda, co? masakra jakas, ale mimo tego u mnie jakiś przypływ energii :) sprzątam, piorę, zabrałabym się już za gotowanie, ale trochę za wcześnie.

brzuszek u mnie już dawno widoczny, już w 12 tygodniu można było poznać, że to ciążowy :) strasznie szybko mi wyskoczył teraz, ale to druga ciąża i w sumie w niedługim odstępie od pierwszej, to podobno też ma wpływ.

Widzę, że kolejne z nas już znają płec, super. już można pomału kompletować wyprawkę ;) ja jakoś zaczęłam się obawiac, że jednak pani doktor się pomyliła i jednak będzie dziewuszka. też bym się cieszyła, ale jednak już się nastawiłam na drugiego syneczka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
próba

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Boszeee z tym suwaczkiem się męczyłam ale to cały czas ja ta sama sabinaub=SabciaB ale się udało;)))

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sierpień
31.08 - DoR86 - Redłowo, chłopczyk

wrzesień
04.09 - Aspiryna, Redłowo, płeć nieznana
12.09 - Sanderka25 Kliniczna płeć nieznana
16.09 - Niulka Zaspa
22.09 - SabciaB Redłowo płeć nieznana
21.09 - Beti, Kliniczna, płeć nieznana
23.09 - mandalka Zaspa płeć nieznana
25.09 - inka Zaspa płeć nieznana
25.09 - ewela Kliniczna prawdopodobnie dziewczynka
25.09 - Agnieszka Szpital Wojewódzki czuje że dziewczynka
28.09 - ABa, chyba Kliniczna, prawdopodobnie chłopczyk

październik

1.10 - Becik27, Kliniczna, płeć nieznana
1.10 - nalesnik86 Kliniczna płeć nieznana
3-7.10 Gumiś płeć nieznana szpital też nie :) dokładny termin będzie znany 23 marca
6.10 emi - Wejherowo płeć nieznana
10.10.Dziobus - Zaspa płeć nieznana
14.10 - aleksandra29 Wejherowo
16.10 winogrona - płeć nieznana
18.10 - Papaya, Wejherowo
22.10 Lenka, płeć nieznana, pewnie Zaspa
27.10 Zoojaa - Wojewódzki płeć nieznana

Może któraś już na pewno zna płeć to może byśmy zmieniły jak już wiemy kto mieszka w brzuszku;))))))

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ło matko dziewczyny przed chwilą Agatka odsunęła mi krzesło jak chciałam usiąść zrobiła to nieświadomie ale upadłam na podłogę przestraszyłam się trochę ale mam nadzieję że wszystko ok będzie.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeśli pozwolicie założę już nowy wątek będzie łatwiej nam;)))

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie mogę założyć nowego wątku może któraś by to zrobiła za mnie?;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
05.09 - Jenny, Śródmieście, płeć nieznana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapraszam do nowego wątku :)

http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-wrzesniowo-pazdziernikowe-2015-czesc-3-t601791,1,16.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Drogie Panie kiedy należy zgłosić się do szpitala celem 'rezerwacji' na poród?czy wogóle jest takie coś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

księgowa?? czy warto? (36 odpowiedzi)

post dotyczył będzie pracy.. a właściwie jej zmiany...obecnie pracuję jako powiedzmy pracownik...

Choroba skóry - Twardzina... ktoś tez się leczy? (19 odpowiedzi)

Witam, u mojego męża prawdopodobnie wykryto twardzinę. Miał zmiany skórne " skóra jak u...

Przeprowadzka- jaka firma? (36 odpowiedzi)

Jak w temacie, macie sprawdzona i niezbyt droga firme do przeprowadzek?Moze jakis forumkowy maz...

do góry