Widok

Mamusie wrześniowo-październikowe 2015 część 4

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
sierpień
31.08 - DoR86 - Redłowo, chłopczyk

wrzesień
04.09 - Aspiryna, Redłowo, płeć nieznana
04.09 - domi.x, Zaspa(?), prawdopodobnie dziewczynka
05.09 - Jenny, Śródmieście, płeć nieznana
12.09 - Sanderka25 Kliniczna, chłopczyk
16.09 - Niulka, Zaspa, synek
19.09 - just.jot Zaspa, prawdopodobnie dziewczynka
21.09 - Beti, Kliniczna, płeć nieznana
22.09 - SabciaB Redłowo płeć nieznana
23.09 - mandalka Zaspa płeć nieznana
25.09 - inka Zaspa prawdopodobnie córka
25.09 - ewela Kliniczna prawdopodobnie dziewczynka
25.09 - Agnieszka Szpital Wojewódzki czuje że dziewczynka
28.09 - ABa, chyba Kliniczna, prawdopodobnie chłopczyk
29.09 - iwonka Wejherowo, płeć nieznana

październik

1.10 - Becik27, Kliniczna, dziewczynka
1.10 - nalesnik86 Kliniczna płeć nieznana
1.10 - Gumiś chłopczyk szpital jeszcze nie wybrany
4.10 - ` Silje, Kliniczna bądź Poliklinika Arciszewscy, płeć nieznana
6.10 - emi - Wejherowo płeć nieznana
07.10 Tunia- Wejherowo bądź Kliniczna
14.10 - aleksandra29 Wejherowo
16.10 - winogrona - płeć nieznana
17.10 - nika_22, płeć nieznana
18.10 - Papaya, Wejherowo
19.10- marynial, Kartuzy, płec nieznana
22.10 - Lenka, płeć nieznana, pewnie Zaspa
22.10 - Kasix88
23.10 - .Donka,
27.10 - Zoojaa - Wojewódzki płeć nieznana

Kochane nowy wątek bo stary już za długi;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Agatka wydobrzała pediatra dała zgodę jutro idziemy do szpitala niby to nic takiego taka korekta zeza ale człowiek się denerwuje ach co zrobić.Ale cieszę się że będzie miała zrobione;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i pewnie, szybciej z głowy :-)

Jaki porządek na tej naszej liście mamuś :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny pomocy.Któraś przechodziła zapalenie zatok w ciąży?Mnie właśnie dopadło po przeziębieniu.Mam taki silny ból głowy,zęba,policzka że nie wiem jak z tym sobie poradzić leże z termoforem ale nic nie działa a najbliższy termin do laryngologa dopiero na czwartek :-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Becik próbowałaś inhalacji ?
Ja miałam przytkane ale nie aż tak ciężkie, z tego co pamiętam to inhalacje są bezpieczne i sól morka w sprayu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja przechodziłam całkiem niedawno. Przez to mam nawet rozwierconego zdrowego zęba, bo byłam przekonana, że boli mnie ząb i pojechałam na pogotowie :-/

Męczyłam się ze 2 tygodnie z tym dziadostwem w końcu dostałam Nasonex w sprayu. Na receptę. Niby niewskazane dla kobiet w ciąży, ale na pewno lepsze niż niedotlenienie spowodowane chorymi zatokami. Przeszło po kilku dniach po tym. I ogromna ulga- powrót smaku i węchu no i odetkany w końcu nos.
Inhalacje zatykaly mi nos jeszcze bardziej! A sól nie pomagała.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny! Chwilę mnie nie było a tu już nowy wątek :)
Widzę, że sporo z Was juz zna płeć, ja chyba trafiam na samych konowałów, bo nawet spekulacji co do płci nie ma :( Kolejna wizyta dopiero 13 maja i usg połówkowe 18 maja, więc może w końcu się dowiem. W piątek byłam w lux medzie po przedłużenie zwolnienia i nie chciał mi dać! "Ciąża to nie choroba". W końcu go jednak przekonałam, ale więcej tam nie pójdę.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Inhalacje niestety nie pomagają ból głowy jest okropny, tez gdyby nie przeziębienie niedawno mogłabym to pomylić z bólem zęba bo tak promieniuje.Biorę sinupret bo wyczytałam że w ciąży można do czwartku wieczora do wizyty chyba się wykończę.
Beti a do kogo chodzisz w lux medzie?Bo ja też tam chodzę i jak dotąd nie było problemu ze zwolnieniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tym razem byłam u dra Szymuli - niezły gbur...

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadzam się raz byłam u niego ale tylko w sprawie konsultacji endokrynologicznej.Wszystkie znajome omijają go z daleka :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurcze dziewczyny jeśli chodzi o zatoki to Wam nie pomogę;(
może warto podjechać po prostu do internisty po leki które można brać będąc w ciąży ja do takich objawów zawsze stosuje inhalacje z soli fizjologicznej i zawsze ratuje nas;) no ale to co pomaga nam nie koniecznie pomoże innemu;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny,
ja już na wolności ;) Jakoś przeżyłam w szpitalu, chociaż miałam kryzys.
Beti o tym lekarzu też słyszałam niepochlebne opinie...
Sabcia powodzenia w szpitalu, życzę, żeby córeczce pomogli.
Pozdrawiam
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewela i jak tam? Coś wiesz więcej? Czy czekacie na wyniki?
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć wszystkim
~Beti ja jestem o 10 dni dalej niż Ty i też nie znam płci, ale to przez to że maluch się albo zasłaniał albo odwracał przy każdym usg, dopiszę się do listy jak dowiem się kto tam mieszka, a połówkowe mam za parę dni i liczę, że w końcu się ujawni :)
ktoś we wcześniejszym wątku pytał o poduchy do spania polecam cebuszkę dla mnie wybawienie (koszt z dostawą trochę ponad 80zł)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też nadal czekam na potwierdzenie płci (ale czuję, że dziewczynka), wizytę połówkową mam w czwartek i mam nadzieję, że już mi lekarz potwierdzi:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej kochane u nas drugie podejście do przyjęcia do szpitala odwołane;( w połowie drogi zawrócili nas bo nie ma lekarki prowadzącej a to ona wolałaby Agatkę operować osobiście kurcze nastawione psychiczne, spakowane
i nie wyszło ach mówię Wam;( Mamy się stawić za tydzień w środę oby tym razem wyszło.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hy z jednej strony dobrze bo lepiej żeby operował lekarz który się małą zajmuje, a nie jakiś przypadkowy , ale szkoda nerwów przede wszystkim dla Agatki bo dzieci strasznie przeżywają
http://olx.pl/oferta/akwarium-300l-CID103-IDdTiYH.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pewnie, lepiej tydzień poczekać i niech operuje kompetentny lekarz :-) Piękny dzień :-) a ja znów tyle do załatwienia... jutro leżę i pachne.

Wczoraj dzidzka moja tak się dziwnie poobracala, że normalnie czulismy z narzeczonym z jednej strony brzucha, że tam siedzi :-) w tym miejscu tak mnie wydelo, a z drugiej strony miękki brzuch ;-) tata oszalal, zaczął głaskać i obsypywac buziakami brzuch w tym miejscu na klatce schodowej! Dobrze, że nikt nie szedł :-P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Cześć Dziewczyny! :-)

Oj tak, pogodę mamy dzisiaj cudną! :-)

A ja chyba zgłupiałam :P Ostatnio czułam jakieś takie przelewanie i pukanie, i raczej nie wydaje mi się, żeby to były jelita, a teraz ciszaaa... Zaczynam sobie już coś wkręcać, bo w niedzielę i brzuch mnie pobolewał, a wczoraj taka zabiegana byłam, że zapomniałam rano o luteinie... Ehh, szaleństwo...
Mąż & Żona od 25 grudnia 2008 r.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sabcia, trzymam kciuki za Agatkę! :-)
Mąż & Żona od 25 grudnia 2008 r.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Silje, ja czuję dokładnie to samo od jakichś 3 tygodni, nie codziennie, ale mniej więcej 2 razy w tyg :-) to nie są kopy, ale właśnie takie przewalanie :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez tak czuje i na usg w niedziele miałam dowód ze to ruchy bo akurat mała szalała w trakcie badania
http://olx.pl/oferta/akwarium-300l-CID103-IDdTiYH.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kjopa3, wyszły jelita cienkie i grube (pęcherz nie), ale jest to duże i nie wiadomo co tam jeszcze się zadzieje. Jeszcze jedziemy na konsultację do Pani profesor do innego miasta. Decyzję z mężem już generalnie podjęliśmy. Czeka nas ciężki rok (teraz ciąża, później wszystkie operacje, lekarze)...
Ja jeszcze nie czuję ani bulgotania, ani ruchów :( Pytałam lekarza, podobno jeszcze do dwóch tygodni może tak być.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewela, trzymam za Was kciuki i wierzę, że wszystko się ułoży!!
Mąż & Żona od 25 grudnia 2008 r.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ewela- Jestes baardzo dzielna! Podziwiam was. Trzymam kciuki, zeby dziecko rosło zdrowo i po tych koniecznych operacjach nic juz złego sie nie działo.

Ja dalej odgruzowuje mieszkanie po przeprowadzce.
Obskoczyłam dzis tez rynek i lumpy.. Upolowałam piekne kolorowe pajacyki, getry i bodziaki.. Moj zakupoholizm aktywuje sie zaraz po wyjsciu z domu..
Kupilam tez ziola i poziomki do ogródka.. Bede jutro sadzic i relaksowac sie przed majówka :)

Dziewczyny, kiedy usg po połówkowym? Ja mam wizyte bez usg 18.05.. Chcialabym jakos tez pod koniec maja znowu zobaczyc tą moją malutka.. ale lekarz nic nie mowił. Hmm.

Rogala do spania mam szarego w groszki z metką Supermami :) JEst wspaniały!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, gdzie robicie/robilyscie usg polowkowe? Ogólnie robię na NFZ, w przychodni, która prowadzi moją ciążę ,ale to jedno chciałabym mieć w jakości, na której coś widać ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja będę robić w Inviccie, bo tam jestem objęta opieką na NFZ ze wzgledu na choroby w rodzinie. Jakość sprzętu jest tam dobra, ale warto trafić na dobrego lekarza, ja trafiłam na dr. Gn. i po pierwszym usg jestem mega niezadowolona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja robię w Medicoverze. Jak wszystko, co się da ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja robię jutro u dr Olszewskiego
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam polowkowe za 2 tyg. Robię w polmedzie bo tam prowadzę ciążę ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja robię w Invikcie. Jestem objęta pakietem prenatalnym ze względu na moją wadę serca, także USG połówkowe mam w ramach NFZ.
Mąż & Żona od 25 grudnia 2008 r.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja będę robiła w evi med u Zabula, tak jak genetyczne, ale do mojego połówkowego jeszcze ponad miesiąc,
kurcze 16 tydz w połowie a ja nie czuję ruchów, już tak na to czekam i ciągle nic, a przynajmniej nic czego byłabym pewna że to to :(
a wizyta dopiero 14 maja :(

dziewczyny które mają starsze dzieciaki czy zabieracie je na jakieś usg razem z tatusiami ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
winogrona u mnie jutro zaczyna się 20 tydzień a ja jeszcze ruchów nie czuję:-( już jestem cała nerwowa.
Dobrze, że juro mam wizytę bo bym chyba nie wytrzymała.
Też się zastanawiam czy kiedyś zabrać córkę na usg.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurcze dziewczyny ja też jakoś mega bardzo nie czuję ruchów nieraz jakoś tak muśnie myślicie że to źle? ja na razie się tym nie martwię bo widzę że większość z nas nie czuje jeszcze.
Usg połówkowe jak i genetyczne mam na Dąbrowie Dąbrówce u dr.Letkiewicz ale do gina swojego chodzę prywatnie.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Winogrona ja właśnie zastanawiam się czy zabrać młoda na połówkowe...
Co do ruchów to ja czuje od jakichś 2-3 tyg, z każdym dniem coraz bardziej.jak położę rękę na brzuchu to już tez czuć. Najbardziej jednak na pęcherzu daje znaki...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tym pęcherzem to faktycznie jakieś oszustwo ;-) lecę do łazienki, wytrzymać już nie mogę i siusiam tylko troszkę :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U Olszewskiego? W ProFemina? Mogę potem poprosić informacje, czy według Ciebie się opłaca? Bo właśnie też nad Olszewskim się zastanawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Inka ja mam wizytę dopiero 14 maja :( może mam więcej tłuszczu na brzuchu po pierwszej ciaży że nic jeszcze nie czuję.. w każdym razie nasłuchuje i nic.. i się martwię już :(
daj znać po wizycie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Winogrona, i ja zaczynam trochę się martwić... Niby już zaczynało coś się dziać, jakieś bulgotanie i przewracanie, a teraz taka cisza... Wizytę mam za tydzień, 8 maja... Nie wiem, czy to normalne, to nasz pierwszy dzidziuś, więc nie mam ogromnego doświadczenia w tych sprawach...
Mąż & Żona od 25 grudnia 2008 r.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Slije, my dziś kończymy 20 tygodni i też identycznie jak u Ciebie. Raz jest przewalanie i bulgotanie, a później tydzień nic. Moim zdaniem nie ma co się na zapas zamartwiac. To też moja pierwsza dzidzia, więc porównania nie mam. Ale czuję, że wszystko jest w porządku, nie martwię się :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć :-)

Wczoraj byłam na usg połówkowym, wszystko ok. Będzie dziewczynka :-D bardzo się z tego cieszę!!
Na usg była razem z mężem, lekarz nie robi problemów, że jest osoba towarzysząca.
Poprosiłam lekarza o zdjęcie małej więc na koniec badania uruchomił USG 3D aby zrobić fotkę ale mała się zasłoniła rączkami i odwróciła buźkę :)

Widok niesamowity, mogłabym tak leżeć i leżeć gapiąc się w monitor :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niulka, cały czas sobie powtarzam, że nie ma się czym martwić, ale że mam zapędy na panikarę, czasem puszczą mi wodze fantazji :-P Uspokoiłaś mnie trochę... ;-)

Aspiryna, fajnie, że Wy już "po", i że z Maleństwem wszystko w porządku ;-) Gratuluję córeczki! ;-)
Mąż & Żona od 25 grudnia 2008 r.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurcze, normalnie padłam. Biegam i załatwiam różne rzeczy całymi dniami i dziś już nie wytrzymałam. Wszystkie siły w jednym momencie sobie poszły. Musialam wrócić do domu przespać się godzinkę, bo na 15:30 już mam być na Stogach lampę odebrać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pomału dobijamy do połowy dziewczynki;) ja mam 7 maja usg i zobaczymy mam nadzieję że wszystko ok będzie;) też już bardzo czekam.Patrzę że mi się suwaczek nie przesuwa;(

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłam na wizycie u dr Olszewskiego. Będę miała drugą córeczkę:-) Dziś pierwszy dzień 20 tygodnia miało być połówkowe ale dr powiedział, że zrobimy na następnej wizycie, bo będzie lepiej widać. Dodam, że prowadzę tam ciąże.
Niunia wygląda na zdrową więc już nie martwię się, że nie czuję ruchów, chociaż od wczoraj jakby muśnięcia czuję:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gratuluję inka! U nas połówkowe dopiero 18 maja więc jeszcze sobie poczekam. Dziś o 7 rano dostałam fajne kopniaki od mojego bobasa, ale póki co nie jest jakoś super aktywny, bo jakiś ruch wyczuwam raz albo dwa razy w ciągu dnia i tylko wtedy jak leżę i odpoczywam.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sierpień

31.08 - DoR86 - Redłowo, chłopczyk



wrzesień

04.09 - Aspiryna, Redłowo, płeć nieznana

04.09 - domi.x, Zaspa(?), prawdopodobnie dziewczynka

05.09 - Jenny, Śródmieście, płeć nieznana

12.09 - Sanderka25 Kliniczna, chłopczyk

13.09 - eN, dziewczynka

16.09 - Niulka, Zaspa, synek

19.09 - just.jot Zaspa, prawdopodobnie dziewczynka

21.09 - Beti, Kliniczna, płeć nieznana

22.09 - SabciaB Redłowo płeć nieznana

23.09 - mandalka Zaspa płeć nieznana

25.09 - inka Zaspa prawdopodobnie córka

25.09 - ewela Kliniczna prawdopodobnie dziewczynka

25.09 - Agnieszka Szpital Wojewódzki czuje że dziewczynka

28.09 - ABa, chyba Kliniczna, prawdopodobnie chłopczyk

29.09 - iwonka Wejherowo, płeć nieznana



październik



1.10 - Becik27, Kliniczna, dziewczynka

1.10 - nalesnik86 Kliniczna płeć nieznana

1.10 - Gumiś chłopczyk szpital jeszcze nie wybrany

4.10 - ` Silje, Kliniczna bądź Poliklinika Arciszewscy, płeć nieznana

6.10 - emi - Wejherowo płeć nieznana

07.10 Tunia- Wejherowo bądź Kliniczna

14.10 - aleksandra29 Wejherowo

16.10 - winogrona - płeć nieznana

17.10 - nika_22, płeć nieznana

18.10 - Papaya, Wejherowo

19.10- marynial, Kartuzy, płec nieznana

22.10 - Lenka, płeć nieznana, pewnie Zaspa

22.10 - Kasix88

23.10 - .Donka,

27.10 - Zoojaa - Wojewódzki płeć nieznana



To się oficjalnie dopisałam do listy :) już po usg połówkowym, miałam w starmedice w Gdyni, usg 2d ale ładnie widoczne koszt 200 zł. Maleństwo zdrowe, co do ruchów to pierwsze czułam po 16 tyg baaardzo lekkie i tylko wtedy jak przykładałam rękę do brzucha, później przez dłuższy czas ich nie czułam i wątpiłam czy to co było r******i to faktycznie nimi było ;) Od tygodnia za to Mała szaleje,czasami tak że brzuch mi podskakuje.Niewyczuwalność ruchów może się tez wiązać z innym położeniem łożyska, na pewno niedługo wszystkie je poczujecie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny :) ja wczoraj ostatni dzień byłam w pracy :) uczniowie pięknie mnie pożegnali, aż żal było odchodzić :P
tak mnie zastanawia co piszecie o usg połówkowym...ja myślalam, żeby zrobić u mojego prowadzącego ginekologa czyli u Wajlonisa....Myślicie, że lepiej iść do jakiegoś innego, "lepszego".....?
image

zapraszam na stronę:https://www.facebook.com/Torty-i-ciasta-mojej-mamy-1120452748001507/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny! Coś ta pogoda na majówkę nas nie rozpieszcza niestety.
Napiszcie mi proszę czy Wy też tak macie, bo już chyba trochę panikuję. Zdarza mi się, od czasu do czasu mieć plamienia, a raczej takie brudzenia (bardzo mało tego). Zauważyłam, że dzieje się tak wtedy kiedy bardzo się zdenerwuję albo za bardzo zmęczę np. za dużo sprzątania, naprawdę bardzo długi spacer. Tydzień temu byłam u gina i niby wszystko jest ok, ale skąd mam wiedzieć, ze na pewno wszystko sprawdził. Kolejna wizyta dopiero 13 maja.
Co o tym sądzicie? A jakie są objawy skrócenia szyjki macicy? Czy w ogóle są? Lekarz sprawdza to przez usg czy badanie przedmiotowe? Kompletnie się na tym nie znam :(

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej kochane;) faktycznie majówkowa pogoda nas nie rozpieszcza;(
jeśli chodzi o plamienia to ja mam sporadycznie ale nie są takie intensywne ostatnio brałam tabletki na bakterie więc może dlatego też.Jeśli chodzi o niewydolność szyjki to ja takową mam lekarz sprawdza ją przy badaniu ginekologicznym teraz na wizycie będę miała pessar zakładany wcześniej pewnie jeszcze posiew mi zrobi bo flora bakteryjna musi być czyściutka.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja robiłam usg połówkowe u innego lekarza ze względu na to,że mój gin nie ma odpowiedniego sprzętu.Musi to być usg z dopplerem, żeby sprawdzić też przepływ krwi w serduszku i pępowinie.Z drugiej strony fajnie usłyszeć z kolejnego źródła, że z maluchem jest wszystko ok :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja już nie mogę doczekać się połówkowego- w środę mam :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Beti ja plamień nie mam, skróconą szyjkę miałam w pierwszej ciąży i też ani razu żadnego plamienia, ale pessar też nie był konieczny.
Mnie zastanawia czy możliwe że w pierwszej szyjka była krótsza a w tej jest normalna ? Może zależy to jeszcze od etapu ciąży..?
My dziś byliśmy w zoo, jestem umęczona, ale jak na takie łażenie pogoda w sumie dobra :)
dziś rano chyba poczułam kopniaka, ale teraz cisza, przykładanie ręki też nie wywołuje pożądanej reakcji :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
winogrona7 ja w pierwszej ciąży miałam założony pessar ok 28tc ale to mi się konkretnie zwężała;( ostatni gwizdek nawet zanim on doszedł kurierem i do założenia musiałam leżeć;( już wtedy mój gin.powiedział że na 90% w nast.ciąży będę miała tak samo i teraz już zakłada ten pessar w 20tc wtedy bardzo mi pomógł;)))) dobrze że jest coś takiego.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja w zeszłej ciąży miałam założony pessar od 20t.c szyjka mi się bardzo skróciła już w 17.Teraz póki co jest 19 t.c i szyjka nie uległa skróceniu więc może pessar nie będzie onieczny w tej ciązy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dopisuję potwierdzoną płeć:-)

sierpień
31.08 - DoR86 - Redłowo, chłopczyk

wrzesień
04.09 - Aspiryna, Redłowo, płeć nieznana
04.09 - domi.x, Zaspa(?), prawdopodobnie dziewczynka
05.09 - Jenny, Śródmieście, płeć nieznana
12.09 - Sanderka25 Kliniczna, chłopczyk
13.09 - eN, dziewczynka
16.09 - Niulka, Zaspa, synek
19.09 - just.jot Zaspa, prawdopodobnie dziewczynka
21.09 - Beti, Kliniczna, płeć nieznana
22.09 - SabciaB Redłowo płeć nieznana
23.09 - mandalka Zaspa płeć nieznana
25.09 - inka Zaspa dziewczynka
25.09 - ewela Kliniczna prawdopodobnie dziewczynka
25.09 - Agnieszka Szpital Wojewódzki czuje że dziewczynka
28.09 - ABa, chyba Kliniczna, prawdopodobnie chłopczyk
29.09 - iwonka Wejherowo, płeć nieznana

październik

1.10 - Becik27, Kliniczna, dziewczynka
1.10 - nalesnik86 Kliniczna płeć nieznana
1.10 - Gumiś chłopczyk szpital jeszcze nie wybrany
4.10 - ` Silje, Kliniczna bądź Poliklinika Arciszewscy, płeć nieznana
6.10 - emi - Wejherowo płeć nieznana
07.10 Tunia- Wejherowo bądź Kliniczna
14.10 - aleksandra29 Wejherowo
16.10 - winogrona - płeć nieznana
17.10 - nika_22, płeć nieznana
18.10 - Papaya, Wejherowo
19.10- marynial, Kartuzy, płec nieznana
22.10 - Lenka, płeć nieznana, pewnie Zaspa
22.10 - Kasix88
23.10 - .Donka,
27.10 - Zoojaa - Wojewódzki płeć nieznana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam nadzieję że mi 7 maja na połówkowym też potwierdzi inny lekarz płeć;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sierpień
31.08 - DoR86 - Redłowo, chłopczyk

wrzesień
04.09 - Aspiryna, Redłowo, płeć nieznana
04.09 - domi.x, Zaspa(?), prawdopodobnie dziewczynka
05.09 - Jenny, Śródmieście, płeć nieznana
12.09 - Sanderka25 Kliniczna, chłopczyk
13.09 - eN, dziewczynka
16.09 - Niulka, Zaspa, synek
19.09 - just.jot Zaspa, prawdopodobnie dziewczynka
21.09 - Beti, Kliniczna, płeć nieznana
22.09 - SabciaB Redłowo płeć nieznana
23.09 - mandalka Zaspa płeć nieznana
25.09 - inka Zaspa dziewczynka
25.09 - ewela Kliniczna/Wojewódzki, dziewczynka
25.09 - Agnieszka Szpital Wojewódzki czuje że dziewczynka
28.09 - ABa, chyba Kliniczna, prawdopodobnie chłopczyk
29.09 - iwonka Wejherowo, płeć nieznana

październik

1.10 - Becik27, Kliniczna, dziewczynka
1.10 - nalesnik86 Kliniczna płeć nieznana
1.10 - Gumiś chłopczyk szpital jeszcze nie wybrany
4.10 - ` Silje, Kliniczna bądź Poliklinika Arciszewscy, płeć nieznana
6.10 - emi - Wejherowo płeć nieznana
07.10 Tunia- Wejherowo bądź Kliniczna
14.10 - aleksandra29 Wejherowo
16.10 - winogrona - płeć nieznana
17.10 - nika_22, płeć nieznana
18.10 - Papaya, Wejherowo
19.10- marynial, Kartuzy, płec nieznana
22.10 - Lenka, płeć nieznana, pewnie Zaspa
22.10 - Kasix88
23.10 - .Donka,
27.10 - Zoojaa - Wojewódzki płeć nieznana
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Majówka, majówka i po majówce. Wczoraj buszowaliśmy po sklepach, bo musiałam kupić jakąś sukienkę na komunię córki. Kupiłam i to nawet ładnie w niej wyglądam (ale jestem skromna hihi). A dzisiaj dzień spędziliśmy u znajomych, na grillu.
Powoli mi się wydaje, że małą zaczynam czuć, no chyba, że sobie wmawiam, bo jest to raz/2 razy dziennie.
Aha ktoś podjął temat plamień, ja nie pomogę, bo ani w pierwszej ani w drugiej ciąży nie plamiłam.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzien dobry!
Ja juz wcinam sniadanie i lece na cwiczenia.
Jak sie czujecie? Ja zaczynam odczuwac dodatkowe kg i bagaz na brzuchu. Zaokraglił sie juz i wystaje dumnie :) Plamienia brak, ale jak mialam, od razu panikowałam i dzwonilam do mojego lekarza, biegłam na badanie.. KAzdy ma inaczej.. Ja bym nie czekała, bo mam złe doswiadczenia.
Co do ruchów- u nas czuc bylo maluszka wczesniej, bo to juz druga ciaza.. Ale od tygodnia widac juz jak brzuch skacze, napina sie, mozna wyczuc gdzie jest nasza Pola i jak sie ulozyla. Czad! :D Niebawem wszystkie bedziecie to czuły.

Miłego dnia! Walcze ze soba, bo zakopałabym sie najchetniej w łozku..ale lece sie poruszac. Juz 5 kg mi przybyło! :P Choc moje cycki chyba waza połowe z tego, bo sa ogromne! :P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
just.jot ładne imię Pola, mi też się podoba, ale mężowi nie, na razie nie negocjuję imienia, bo nie wiem jeszcze jaka płeć.
Ewela to ja podjęłam temat plamień, choć nie wiem czy to plamieniem można nazwać, bo nawet krwią tego nazwać nie mogę, tylko tak różowo-brunanie i tak delikatnie na wkładce. Nie zmienia to faktu, ze się martwię. Za parę dni mam wizytę u ginekologa to powiem żeby mnie przebadał bardzo dokładnie. Ja przytyłam około 4 kg, brzuszek lekko zaokrąglony, myślę że jeszcze ze 3 tyg. zanim naprawdę będzie widać, że jestem w ciąży :)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Beti masz rację lepiej się upewnij.
Mam pytanie w którym tygodniu robicie usg połówkowe i u kogo?
Ja mam prawie 5 kg do tyłu, ale brzuszek zaczął lekko rosnąć, coś tam już widać :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja patrzę 3,5kg na plusie a to dopiero połowa;) no a dalej zobaczymy pewnie teraz bardziej brzusio będzie rósł;) Ja dziś idę do fryzjera zmieniam kolor włosów bo to rozjaśnianie poniszczyło mi włosy i tak się trochę boję jak będę wyglądać ha ha ha. Usg połówkowe będę robić w czwartek w 20tyg. i 3 dniu ciąży na Dąbrowie i Dąbrówce u innego lekarza dr.Letkiewicz;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cześć dziewczyny :)
Beti pewnie nic złego się nie dzieje,ale skoro masz za kilka dni wizytę to może chociaż telefonicznie skonsultujesz z ginem?
ja póki co mam 5 kg na plusie no może troszkę więcej już bo ostatnio ważyłam się dwa tygodnie temu ;P
Patrzę na rozpiskę wrześniową i póki co dominują nam dziewczynki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No tak dominują dziewczynki;) nam może potwierdzi chłopca w czwartek a może nie? ha ha

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć Dziewczyny!

No i po majówce, pogoda faktycznie nas nie rozpieszczała, ale nie narzekamy, bo nie było też najgorzej... Za to dzisiaj? Wrr... Zimno, deszczowo...

Ewela, mi połówkowe przypada na 22 tydzień 3 dzień ciąży, robię w Inviccie, u lekarza prowadzącego, dr Brzóski.

U mnie brzuszek już zaokrąglony, niedawno przestawiłam się na spodnie ciążowe, normalne dopinają się (ledwo, ale jednak! ;-)), no ale co tu dużo mówić, wygodnie w nich mi nie było ;P Zaczynamy się już chyba stresować codzienną dawką Clexane, bo to jednak zastrzyk w brzuch, a brzuchu jest Niuniak. Zauważyłam, że mój mąż zaczyna bardziej zwracać uwagę gdzieżby tu mnie ukłuć ;-)
Mąż & Żona od 25 grudnia 2008 r.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewela
Trzymam kciuki za całą waszą trójkę i życzę wszystkiego dobrego.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzień dobry dziewczyny/mamy :)

jak u Was?ja od poniedziałku już na L4 także leżę i się byczę ;)
brzuch już widać, nie da się ukryć :)Póki co wybraliśmy wózek, najchętniej już bym go kupiła, ale jeszcze się wstrzymamy :)
image

zapraszam na stronę:https://www.facebook.com/Torty-i-ciasta-mojej-mamy-1120452748001507/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aleksandra29, jaki wózek wybrałaś? Ja ciągle marudzę :-P Niby podobał mi się Camarelo Q Sport, ale teraz już sama nie wiem. Odwiedzieliśmy ostatnio kilka sklepów, wybór jest tak duży, że nie wiadomo na co się zdecydować i co wybrać...

Właśnie oglądam na allegro karuzele na łóżeczko :-) Miśki z projektorem FP wymiatają! :-)
Mąż & Żona od 25 grudnia 2008 r.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Silje, adamex barletta, jak tylko go zobaczyłam wiedziałam, że to musi być ten :) będę kupowała w Tygrysku, tam zdecydowanie jest najtańszy :)

http://www.entliczekpentliczeksklep.pl/wozki-dzieciece/wozki-dzieciece-wielofunkcyjne/adamex-barletta-len-3w1-2015-fotel-maxi-cosi-cabriofix-adac_p_1609.html

Poki co mamy kołyskę, śliczną białą :) z zakupem baldachimu czekamy, aż będzie znana płeć ;)

ps. My to się chyba "znamy" jeszcze z weselnika, co ;) miałam nick olenka_21:)
image

zapraszam na stronę:https://www.facebook.com/Torty-i-ciasta-mojej-mamy-1120452748001507/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oo jaaa! Ola, ale ten świat mały! :-) Kurcze, ale fajnie! :-)

No i namieszałaś mi teraz z tym wózkiem, ma bardzo zgrabną spacerówkę! Muszę mu się bliżej przyjrzeć.
Mąż & Żona od 25 grudnia 2008 r.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
he he :) ja się w tym wózku zakochałam od pierwszego wejrzenia :)

a jeśli chodzi o weselnik to u mnie od tamtej pory duuuuzo sie zmienilo ;)
image

zapraszam na stronę:https://www.facebook.com/Torty-i-ciasta-mojej-mamy-1120452748001507/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny muszę się pochwalić wczoraj kupiliśmy wózek grander tutek srebrno- różowy jest super lekki dobrze się prowadzi myślę ze posłuży
http://olx.pl/oferta/akwarium-300l-CID103-IDdTiYH.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam tutka! :-D czarno-zielonego :-) kupiłam okazyjnie jakiś miesiąc temu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wózek świetny! Oglądam go na allegro, ma piękne kolory takie stonowane, mój styl :-) I już wiem, dlaczego nie widziałam go w żadnym sklepie, który odwiedzałam, jest dostępny w BoboRaju w Gdańsku, który ominęliśmy :-)

Co do zmian, to mam nadzieję, że tylko na lepsze ;-)
Mąż & Żona od 25 grudnia 2008 r.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mówisz o adamexie czy tutku :)

silje u mnie rozwód okazał się zmianą na lepsze ;)
image

zapraszam na stronę:https://www.facebook.com/Torty-i-ciasta-mojej-mamy-1120452748001507/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niulka tez kupił
am okazyjnie
http://olx.pl/oferta/akwarium-300l-CID103-IDdTiYH.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O Adamexie :-) Chociaż Tutki też są ok, moja siostra z niego korzystała, ale to akurat nie mój styl, nie mogłam jakoś ogarnąć tego wózka :-)

Ola, no i najważniejsze :-) Cieszę się, i życzę duuuużo radości :-)

Widzę, że w naszym wątku zaczynają się już poważne zakupy... Ja jeszcze niczego nie kupiłam, wstrzymujemy się jeszcze. W domu mamy tylko smoczek i butelkę, ale to i tak przez przypadek, drobny prezent w ramach promocji z Nuka w Mama i ja ;-)
Mąż & Żona od 25 grudnia 2008 r.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Silje Tobie też dużo zdrówka ;)

My będziemy robić duże przemeblowanie w sypialni i miejsce dla maluszka gdzieś w sierpniu, póki co mamy tylko 3 pary śpioszków/body, jeden kocyk i kołyskę ;)

Kolejna wizyta 15 maja..może uda się zobaczyć kto mieszka w brzuszku ;)

Wy dziewczyny już na zwolnieniach?
image

zapraszam na stronę:https://www.facebook.com/Torty-i-ciasta-mojej-mamy-1120452748001507/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie lekarz wysłał obowiązkowo po 3-cim miesiącu z uwagi na moje przygody z krwawieniem. Przedłuża, bo ciągle walczę z silnymi bólami brzucha.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja na zw dopiero w czerwcu będę szła :(
nie mogę się doczekać wizyty 14 maja, nie liczę że poznam płeć ale nie czuję wyraźnych ruchów, a tego co czuję ciągle nie jestem pewna, chyba za rzadko się zdarzają i mnie to niepokoi chociaż wiem że jest jeszcze czas :(
zakupy dla maluszków są super, ale nie mam ciśnienia, póki nie znam płci nic nie kupuje, a jeśli będzie drugi chłopak to niewiele trzeba będzie dokupić :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
PS adamex bardzo ładny, ja mam kolorystycznie podobnego Navingtona :) więc też moje gusta, no i praktyczny i dla dziewczynki i dla chłopca :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
winogrona ja tez nie wiem czy to co czasami czuję to ruchy czy jelita (tym bardziej, że mam chore jelita więc często dają o sobie znać). Może to dla nas jeszcze za szybko...musimy wierzyć, że jest ok...
image

zapraszam na stronę:https://www.facebook.com/Torty-i-ciasta-mojej-mamy-1120452748001507/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny,
pogoda ładna, a ja marnuję dzień śpiąc z psem :/ Ale jak córa wróci ze szkoły to może się zmobilizuję do wyjścia. U mnie to też nie wiem czy były rzeczywiście ruchy małej, przez kilka dni czułam łącznie ok 5 razy, więc to może nie to :( I też się martwię o te ruchy, o to jak jest jej tam w brzuchu, czy nie cierpi...
Ładny ten wózek Adamex. Ale my chyba wózek kupimy po porodzie (boję się w ogóle coś kupować). Mam 3 ubranka jak na razie :)
Miłego dnia
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej kochane;) pogoda się poprawia od razu humor lepszy;) ja mam tylko nadzieję że jutro w końcu trafimy na odział i że zabieg dojdzie do skutku w czwartek;) a co do ruchów to ostatnio maleństwo ewidentnie kopnęło mnie w dłoń;) i też czuję jak się przesuwa nie są to jakieś mocne ruchy ale się pojawiają;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
faktycznie pogoda coraz lepsza, szkoda tylko że niestabilna. ja nie mogę ogarnąć się ze spaniem, strasznie mi żal tych przespanych poranków ale nie potrafię z tym sobie poradzić- to silniejsze ode mnie.
ja też siedzę na zwolnieniu, mimo że bardzo chciałam pracować- a to ze względu na moje dolegliwości-mdłości i wymioty, które niestety cały czas się ciągną i już pogodziłam się z myślą że zostaną ze mną do końca.
co do wózka to mam stary- emmaljungę klasyczną, ale ponieważ zawsze marzył mi sie taki jeden, jakiś czas temu trafiłam na okazję i kupiłam kolejny.tak jak pisałam wcześniej rzeczy mam po córce, ale jestem maniaczką więc pewnie jeszcze coś pokupuję- pewnie allegro albo lumpki bo najbardziej lubie kupować takie perełkipamiętam jak kiedyś kupiłam paczkę pięŻnych ciuchów nexta chyba z 10 szt na allegro za 22 zł- wylicytowałammoże teraz też się coś uda
u mnie ruchy już czuć jak poloży się rękę na brzuchu, chociaż brzuch mam mały, takie "wzdęcie" czasami tak mnie kopnie że aż się zginam, muszę się przyzwyczaić..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny własnie z zakupów wróciłam no i moja córa nie wytrzymała i weszła na dział z rzeczami dla dzieci skusiłyśmy się na body i śpioszki w sumie w dobrej cenie .
Jeżeli chodzi o ruchy to ja czuje już bardzo wyraźnie jak mała się rozciąga a kopniaki na razie sporadyczne ale konkretne
http://olx.pl/oferta/akwarium-300l-CID103-IDdTiYH.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej!
Ja na zwolnieniu jestem od samego poczatku, czylli połowy stycznia.
Ze wzgledu na wczesniejsze poronienie, stojącą prace, plamienie.. Potem jeszcze bylo podejrzenie ciazy pozamacicznej i lezalam juz w szpitalu na Klinicznej, czekajac na zabieg.. 10 min przed okazalo sie na kolejnym usg, ze jednak to nie pozamaciczna..i wyslali mnie do domu z tekstem, ze nie wiadomo czy to zywa ciaza ( mialam mocne krwawienia, plamienia i bóle brzucha ) i kazali sie modlic..
Pierwsze miesiace byly pełne łez, stresu i ogolnie okropne.. Musialam lezec i caly czas zastanawialam sie, czy cos z tego bedzie.
Potem doszły ogromne mdłosci i nie bylam w stanie ruszyc reka ani nogą :D
Teraz mam za to mnostwo energii i wiecznie smigam po miescie :D
A Pola w brzuchu chyba sie cieszy, bo fika, puka, rusza sie elegancko. Wczoraj wieczorem swiecilismy po skorze latarka i smiesznie reagowała :)

Dziewczyny, czy ktoras z was potrzebuje jeszcze d*phastonu!? Moja kumpela kupila na zapas a teraz juz zaraz rodzi i chcialaby odsprzedac!? Moze ktoras potrzebuje?

Mam mnostwo papierkowych spraw do zalatwienia, musze dzis jechac do Pruszcza zgłosic deklaracje do Urzedu miejskiego, o kupnie mieszkania.. Na sama mysl jestem zielona :/
Miłego dnia! ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja wczoraj troszkę zaszalałam na zakupach. Nie planowałam jeszcze nic kupić ale okazje mnie skusiły:-) Kupiłam piękną zimową czapeczkę oczywiście przecenioną:-) w mega dobrej cenie zestaw grzechotek w tesco była przecena 75%. Byłam też lumpkach i trafiłam nowy zestaw 3 pajaców za 30zł:-)
zaczyna się a miałam nic nie kupować bo mam duuuużo po córci:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja robię tak, że kupuję od razu jak jest w promocji. Nie czekam do porodu czy któregoś tam miesiąca. Bo i tak będę musiała to kupić. I tak wczoraj trafiłam przypadkowo butelki Avent w Auchan za 31 zł (ok. 5 zł taniej niż normalnie) ze smoczkiem Avent gratis. I mam już dwie :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Just.jot no to rzeczywiście nieźle miałaś stresów... Ale ja też nie mam lepiej, przez to wszystko nie umiem się w pełni cieszyć, ale mam nadzieję, że Michalina to silna dziewczyna i da sobie radę po urodzeniu :)
Ja właśnie wróciłam z laboratorium i znowu mnie bierze na sen :/ Chyba prześpię tą ciąże ;) A jeszcze do snu w dzień mam wiernego towarzysza-buldożka francuskiego hihi.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co za piękna pogoda, oby było już tak do końca :-) zamówiłam poduszkę ciążową, ciekawa jestem jak się sprawdzi :D
Może mi podać namiar na dobre lumpki z odzieżą dla maluchów? znam tylko ten na Chyloni oraz na Władka CTO
Wózek prawie wybrany - zastanawiam się między Tako Alive, Riko Nano oraz Jedo :-) fotelik też prawie wybrany :-) Recaro privia lub Besafe iZi Go

Just.jot zazdroszczę towarzysza, buldogi francuskie są mega słodkie :-)))
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Największe zagłębie lumpkowe jest w Pruszczu:-)

Just.jot mój yorczek też ze mną śpi w dzień :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć wszystkim :)
just.jot współczuję przeżyć, ale najważniejsze, że teraz możesz cieszyć się ciążą.Ewela od samego początku czytam wrześniowo-październikowy wątek i Tobie kibicuje, wierzę, że będzie wszystko dobrze :) Kiedyś oglądałam program reality o oddziałach noworodkowych, gdzie pokazywali też maluszki z problemami.Dwa razy trafiłam na odcinek o maluszkach z wytrzewieniem, gdzie w rezultacie wszystko dobrze się skończyło a jedyną "pamiątka" była mała blizna na brzuszkach.
Co do kupowania mam prawie całą wyprawkę na wszelki wypadek unisex, mój gin powiedział,że wargi sromowe u dziewczynek można niekiedy pomylić z workiem mosznowym, mam nadzieję, że nie będę mieć zaskoczenia na porodówce i moja Panienka nie okaże się nagle chłopcem ;p
Z ubranek zostały mi jeszcze do kupienia bodziaki, podobno hurtownia na chyloni krys-an ma tanie ciuszki, zamierzam to sprawdzić. Z reszty do kupienia został jeszcze fotelik samochodowy, karuzelka, lampka, organizer na łóżeczko i wszystkie rzeczy do porodu. Polecam sklep tygrysek mają konkurencyjne ceny, fajne tanie łóżeczka i w zasadzie wszystko można kupić w tym sklepie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
eN dziękuję, jak Michalinka ma tylu kibiców to musi dać radę :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ewela nie ma innej opcji !
ja już jestem pewna że czuję ruchy, dziś w pracy maluszek zaszalał :)
czekałam i czekałam na tą "rybę: a w sumie od weekendu tylko lekkie pukanie, i już wiem że to nie były jelita :)
Mój pies też lubi z nami spać, niestety waży więcej niż ja, a ja lubię mieć dużo miejsca więc nie raz w nocy dostanie kopa i musi iść do siebie :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aspiryna jak będziesz zadowolona to podaj linka do tych poduszek, chyba któraś jeszcze kupowała ?? czy nie ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć, dziewczyny :-) my już po połówkowym. Wszystko w normie no i potwierdzony na 100% chłopiec :-) siusiak tak mocno strzerczał, że tata od razu zauważył. Trochę potrwalo zanim lekarz serducho dobrze zbadał, bo lobuz mały wiercil się, a później mama nie mogła ze śmiechu wytrzymać :-P ale w końcu udało się. Najważniejsze, że wszystko jest w porządku i z tego cieszymy się z tatą najbardziej :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gratuluję Niulka, najważniejsze, że zdrowe :) Macie imię wybrane?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gratuluję Synka :)
Winogrona ja mam taką poduszkę http://allegro.pl/cebuszka-poduszka-do-karmienia-rogal-ciaza-ceba-i5102476807.html
jak dla mnie jest genialna, bardzo wygodna, w środku ma mikro perełki styropianowe więc można je sobie przesypywać jak np chce mieć się mniej wypelnienia pod głową a więcej pod brzuchem, do odpoczywania w ciągu dnia też jest super, a później przyda się np do karmienia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, miło poczytać o Waszym szczęściu i zakupach, też chciałabym już trochę zaszaleć, ale do dwudziestego tygodnia jeszcze trochę mi zostało. U nas niestety nie jest różowo, w ciągu dnia na papierze było dużo świeżej krwi, od razu pojechałam na sor, bo to już nie było plamienie tylko konkretne krwawienie. Po zarejestrowaniu, czekałam ponad 2 godziny, kobiety w rejestracji bardzo nieprzyjemne, po 40-stu minutach czekania zapytałam kiedy moja kolej, bo krwawię z dróg rodnych i jestem w ciąży, na to pani odpowiedziała, że nie ona ustala tu kolejność. Wchodziły same kobiety w zaawansowanych ciążach, które były już po terminach lub w jego okolicach i chciały się dowiedzieć, czy mają już zostać na oddziale, czy poczekać kilka dni w domu. Dodam, że po mnie była dziewczyna w ciąży, ok. 15-20 tygodnia, która miała straszne skurcze, ledwo do toalety szła, przywieziona karetką. Ja wszystko rozumiem, ale są sprawy ważne i ważniejsze... W końcu udało mi się wejść, lekarze dokładnie mnie zbadali, i z dzieckiem wszystko w porządku, a to dla mnie najważniejsze. Niestety, ciąża jest zagrożona, choć skoro dzidzia rozwija się prawidłowo, nie czuję aż takiego niepokoju. Wieczorem poszłam z narzeczonym na pizzę, pech chciał, że zamówiłam akurat tą z dodatkiem koziego sera, po czym jak zaczęłam go jeść, poczułam, że jest to ser pleśniowy, także całość zdjęłam i już nie jadłam, ale i tak wcześniej trochę spróbowałam, mam tylko nadzieję, że możliwość zarażenia groźnymi bakteriami są znikome... Jestem załamana :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Donka wazne ze z dzidzia jest dobrze, a serem na pizzy sie nie przejmuj,po pierwsze zostal poddany obrobce cieplnej, wiec nie ma opcji sie czyms zarazic,po drugie zapewne byl z pasteryzowanego mleka a takie serki mozna jesc,ja jem plesniaki z mleka pasteryzowanego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
EN- Właśnie był posypany po upieczeniu pizzy. Ale muszę myśleć pozytywnie, także zakładam jak mówisz, był z mleka pasteryzowanego :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Donka, jak zjadlas tylko trochę to nic się nie stanie :-) gorzej gdybyś codziennie ser pleśniowy wcinala to wtedy można się bać :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Donka - nie daj się zwariować, trochę sera pleśniowego nie zaszkodzi ;)

Chyba muszę trochę przyspieszyć z zakupami, bo ja nie mam prawie nic, ale nie chciałam zapeszać. Na razie tylko oglądam,ale czas wystartować i zrobić sobie trochę przyjemności ;)

Nie wiem czy pamiętacie, ale jakiś czas temu bałam się o wypłatę z Zusu, wyszło na to że niepotrzebnie. Pod koniec kwietnia znalazła się na moim koncie, także nie musiałam czekać, wszystko w normalnym trybie jak na razie :D

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ser - nawet pleśniowy - jeżeli jest poddany obróbce termicznej (np. na pizzy) nie jest szkodliwy dla kobiet w ciąży.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niulka gratuluję syna :-)

Winogrona zamówiłam poduszkę/kojec Motherhood akurat była w promocji na Toys4Us - powinna przyjść niedługo :-)

Donka co do sera pleśniowego to w programie O Matko odc. 2 Bosacka mówiła, że aby ser pleśniowy zaszkodził dziecku to trzeba by było go przyjąć drogą płciową a nie pokarmową :-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aspiryna, faktycznie, i też oglądałam ten odcinek, a kompletnie o tym zapomniałam :)
Kobietki, dziękuję za uspokojenie, niby nic takiego, a człowiek się jednak denerwuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hehe, zgłupiałam teraz. Ser pleśniowy drogą płciową? Czyli że jak? :-D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej dziewczynki! Długo mnie nie było, a tu tyle się wydarzyło. Pewnie jeszcze kilka dni będę to ogarniać.
My sobie z fasolką trochę po-podróżowaliśmy i wracamy do szukania kojca do spania.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny!

Mam pytanko do tych mam, które prowadzą ciążę u lekarzy z Invicty: kogo polecacie na konsultacje? Prowadzę ciążę w Polmedzie, ale chciałabym też zasięgnąć opinii innego lekarza. Polecicie kogoś?

Co do kojców, to mam od koleżanki poduchę z Motherhood i jak dla mnie jest ona średnio fajna, bo nie mogę zdjąć z niej pokrowca i wyprać (być może to jest po prostu taki model, nie wiem czy wszystkie poduchy z Motherhood tak mają). Któraś z Was pisała o poduchach z Supermami i ja się na taką zdecyduję na pewno, albo ortopedyczną, albo w kształcie litery C, głównie właśnie ze względu na pokrowce i wypełnienie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej kochane mamuśki :). Dzisiaj zaczęliśmy szczęśliwy 17 tydzień. Jestesmy po wizycie u gin. Niestety mój maly wstydnis nie chcial nam sie ujawnić wiec z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę 28.05 moze wtedy poznamy plec :). Maluszek rozwija sie prawidłowo a ja czuje sie swietnie :). Zaczynam rosnąć juz razem z zuczkiem i ciezko ukryć juz rosnacy brzuszek :). Takie dni jak dzisiaj nastrajają mnie ogromna dawka pozytywnej energi :). Pozdrawiam Was cieplutko :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzien dobry!

Hehe.. ale sie usmiałam z tym serem.. faktycznie tez ogladalam ten program Bosackiej :D Dzieki temu bez obaw wcinam duzo takich pysznosci. Wszystkie dostepne w sklepach sa pasteryzowane, wiec nie maja tych szkodliwych bakterii. Ja jestem wielbicielka serów i czesto zajadam pod kazda postacia :D

Dziewczyny, kupujcie kojce do spania. Nie wiem jak wy, ale ja juz czuje te kilka kilogramów na brzuszku i ten kojec bardzo pomaga.
Polecam tez piłke dmuchana, do siedzenia czy cwiczen!

Ja wczoraj mialam okropny dzien, ale na koniec znalazłam swoj ukochany, wymarzony wózek.. Chyba kupie uzywany, bo jest taki jak chcialam! Dogaduje z babka szczegóły i mam nadzieje, ze niedlugo bedzie u mnie :D Pod koniec miesiaca wracamy do swojego mieszkania, po remoncie i zaczne juz ostro szykowac mieszkanko dla Poli. Ogladam ciagle designerskie inspiracje i kombinuje, zeby jej urozmaicic kącik :D

Miłego dnia!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Emka a u kogo prowadzisz w polemdzie? Nie jesteś zadowolona? Pytam bo ja tez korzystam właśnie z polmedu ale tylko ze względu na to ze jest tam lekarz który prowadził moja poprzednia ciąże...
Mnie tez czeka remont , chce zamienić nasza sypialnie z pokojem dziecięcym ale nie mogę się do tego zabrać...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tina85 ciążę prowadzę u doktora A. i jestem bardzo zadowolona, u mnie ciąża przebiega wręcz podręcznikowo i jak na razie doktorowi mogę wystawić pozytywną laurkę :). Bardzo o nas dba, jest dostępny pod tel. gdy mam pytania, wszystko sprawdza dokładnie podczas badań. Miałam wizytę w 16 tyg. a następną dopiero w 21 na połówkowym (chyba, że nie daj Boże coś się będzie dziać to wcześniej), a bardzo chcemy z tatusiem potwierdzić płeć i dlatego podpytuję o lekarza z Invicty, bo ponoć są w porządku i mają też tam dobry sprzęt - nie wytrzymamy 5 tygodni do wizyty w Polmedzie:).

A Ty u kogo prowadzisz ciążę?

My też czekamy z remontem i zakupami dla dzidziusia do połówkowego i już się nie mogę doczekać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Masz na myśli Przemysława a.:)))??? Bo jeśli tak to ja rownież, tez mam wizyty co ok 4 tyg bo wszystko jest ok -- w przeciwieństwie do poprzedniej ciąży gdzie miałam krwawienia...wtedy chodziłam do niego na NFZ i byłam mega zadowolona był przy moim porodzie, rano przyszedł sprawdzić jak się czuje wiec na prawdę go polecam i mam pełne zaufanie do niego. A w invicta znam tylko dr Brzoske... W poprzedniej ciąży robiłam u niej połówkowe bo na NFZ nie mieli odpowiedniego sprzętu..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczynki my dziś z Agatką wyszłyśmy ze szpitala zabieg się udał choć Agatka źle przeżyła samą narkozę wczoraj cały dzień i dziś rano jeszcze wymiotowała ale już lepiej oby tak zostało już jesteśmy w domku mega ciężkie te ostatnie dni.
Noooo i wczoraj miałam usg.połówkowe;))))))) na 100% będziemy mieli synka widok małego i zdrowego maleństwa wszystko wynagrodziło a mój mąż oszalał ze szczęścia nie ukrywam że i ja też ;))))))

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sabcia super, najważniejsze, ze za Wami 😊 Gratuluje synka.
Ja z dr Adamskim miałam styczność na Klinicznej, bardzo w porządku lekarz, robił mi dokładne usg z 40 min trwalo, następnego dnia robił mi amniopunkcje. Wszystko wytlumaczyl, odpowiadal na pyt.dotyczące wady. No i ludzkie podejscie do pacjenta, którego niektórym brakuje 😐
Moja Michalinka w brzuszku zaczyna sie ruszać 😊 My za tydzień jedziemy do Pani profesor 300 km. Mam nadzieje, ze juz nic się nie pogarsza i nie wyjde tak jak z każdego usg zaryczana 😌
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, dokładnieTina85! :) Jak dla mnie wymarzony lekarz, odwiedzałam go jeszcze przed ciążą, mam do niego pełne zaufanie, zawsze mnie uspokoi i idąc do niego nie mam wrażenia, że odbębnia wizytę, tylko faktycznie się przykłada do prowadzenia mojej ciąży. To być może gdzieś się widziałyśmy w poczekalni w Polmedzie, a nawet o tym nie wiemy:)

Sabcia B cieszę się, że zabieg poszedł dobrze no i gratuluję Synka :)
Ewela_ fajnie, że Michalinka kopie, ja czekam z utęsknieniem, aż u mnie pojawią się kopniaki :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ewela- taki jest na każdej wizycie, cierpliwie odpowiada na każde pytanie, wszystko wytłumaczy i nie owija w bawełnę
emka- bardzo możliwe, ja teraz mam wizyte 14.05 ,moze kiedys sie spotkamy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tina85 a gdzie przyjmuje prywatnie i ile kosztuje wizyta z usg?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polmed w manhattanie, wizyta 150 zł
przyjmuje tez na nfz w przychodni studenckiej, ale ciezko tam sie dostac ponoc(terminy) no i sam dr odradzal-ze względu na warunki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tina85 150 zł wizyta z usg? A usg w miarę dobre mają? Bo to niezła cena :) jeszcze tylko powiedz czy długie terminy oczekiwania? Dzięki z info :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak z usg.usg maja super, ostatnio włączył mi w trakcie wizyty 4d, bez dodatkowych opłat, zrobił zdjęcie. jest na tyle dobry sprzęt że będzie mi tam robił połówkowe:) terminy średnio ok 2-3 tyg, bo on tylko raz na tydzień jest, ale często się zwalniają i można sie wbić szybciej. jeśli jest konieczność pilnej wizyty to dr powiedział że zgłasza to w rejestracji i prosi o przyjecie.jedyne co mnie tam denerwuje ze zapisuja pacjentki co 5 min i tak np jak ide na 14 a nastepna jest na 14:05, a ja mam połowkowe umówione ktore będzie długo trwało.powstają opóżnienia. dlatego staram się umawiać jako pierwsza :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tina85, ja dopiero teraz mam połówkowe 11 czerwca i jestem pierwsza na liście:)

ewela_ dokładnie tak, jak pisze tina, najbardziej denerwuje czekanie, szczególnie jak masz wizytę na godz. 16-17, bo na rejestracji zapisują faktycznie co 5-10 minut i jak dziewczyny idą na usg to robi się kolejka, więc jak będziesz się zapisywać to celuj we wcześniejsze godziny. Ale co do doktora, naprawdę jest przychylny kobietom i bardzo staranny - jak wyszły mi pozytywne testy, zrobiłam badani krwi i chciałam się umówić na potwierdzenie ciąży (wolny termin za 3 tyg.), zadzwoniłam, powiedział, że bez problemu mam przyjść i on mnie dopisze do listy na rejestracji. Teraz tak samo, wizytę mam dopiero w czerwcu, ale gdyby coś się działo to mam dzwonić i bez problemu mnie przyjmie. USG w Polmedzie jest dobrej jakości, a doktor bardzo szczegółowo analizuje każdą ciążę - o usg prenatalnym sporo naczytaliśmy się z partnerem i mieliśmy duuuużo pytań - na każde odpowiadał rzeczowo, dużo sam komentował, także naprawdę polecam :)

Pozdrawiam Was serdecznie, życzę udanego dnia i idę maszerować w gdyńskim Marszu Nordic Walking :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tina85 i emka dzięki za wyczerpujące informacje, zapisałam się na 28.05 :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć :) połówkowe było super, najwięcej emocji we mnie wzbudziło :) a ja się zapisałam do szkoły rodzenia, to moja pierwsza ciąża, więc sporo jeszcze nie wiem.A Wy chodzicie/chodziłyście do szkoły rodzenia?Kierowałam się bliskością od domu (kiedyś kilka minut od domu w ciąży kilkanaście ;D tak wolno chodzę) i tym, że jest na nfz, jednego dnia prowadzona jest gimnastyka a drugiego teoria. Dziewczyny od poniedziałku w lidlu są ciuszki ciążowe podkoszulki, leginsy, dresy i ubranka niemowlęce, może uda mi się coś upolować.
Miłego dnia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
eN, dzięki za info, ja na pewno będę polować na okazje :-P w Tesco takie słodkie te ciuszki są i pidzamki, ale nie dam za jedną rzecz 59 zł, żeby synek ubrał raz, bo zaraz będzie za małe.

Moi sąsiedzi urodzili w marcu chłopca, już powiedzieli, że z ciuszków nie mam nic kupować, wszystko dostanę. Większość z metkami, bo nie zdążyli dziecku nawet założyć i juz wyrósł z tego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My zaczęliśmy kupowanie na dobre :)
Wczoraj byliśmy w carrefourze i był rzucony stos body i pajacyków za 10-15zł więc kupiliśmy 3 rzeczy no i skarpetki "I love Daddy". Stwierdziliśmy, że zamiast iść jednego dnia i kupić wszystko na hurra będziemy za każdym razem kupować "coś". Generalnie inwestujemy w rzeczy nowe ale tylko tyle ile naprawdę potrzeba na początek do szpitala na te kilka dni, bo na pewno mnóstwo fajnych rzeczy dostaniemy (wiecie jak to jest, każdy do dziecka przychodzi z czymś) a poza tym zbieramy po bliskiej rodzinie jakieś mało używane rzeczy, dla takiego maluszka serio nie warto kupować (chociaż na początku miałam wizję, że wszystko kupimy nowe, ale ceny w smyku czy h&m to jest jakiś kosmos...)

No i najważniejsze-kupiliśmy dziś łóżeczko!! Oczywiście też na początku upierałam się przy nowym, ale w sumie dać 350zł,a 150 to różnica, za to materacyk, pościel i wszystko inne będzie oczywiście nowe :) Tak bardzo się cieszę, z mojej listy już jedna rzecz mniej, zostało tylko jeszcze jakieś sto tysięcy :P

Aa no i też czekam do poniedziałku na super oferty lidla, na pewno zajadę chociaż na chwilkę ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
heh zawsze się śmieje jak jest "polowanie" w lidlu a w poniedziałek też sama zamierzam polować:-) spodnie dresowe zawsze się przydadzą choćby do chodzenia pod domu czy na działce:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
będę w lidlu po południu, mam nadzieję,że coś jeszcze dostane ;). A od wczoraj mam całą wyprawkę do rozm 68, z nowych rzeczy kupowałam tylko bodziaki, skarpetki,czapeczki i kilka szt. cienkich pajaców.Body w końcu kupiłam w textil markecie, myślałam że ciuszki z textilu to made in china i się zdziwilam bo dorwałam spodenki i kopertowe bodziaki na długi rękawek z super bawełny i wszytsko produkt polski, ceny od 7 zł do 16, kopertowe bodziaki na krótki rękaw zamówilam na allegro. Resztę ciuszków kupowałam od lutego w fajnym rumskim komisie, śliczne rzeczy za baardzo małe pieniądze.
Zastanawiam się tylko czy 2 komplety w rozm 56 wystarczą tzn body+pajac ech ten rozmiar jest zawsze taki niepewny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja to już w ogóle nie wiem jakie rozmiary ciuszków mam kupować... W sumie mała urodzi się na pewno sporo wcześniej ok 35 tygodnia lub jeszcze wcześniej, więc będzie malutka. No, ale po operacjach w szpitalu na pewno nie będzie ubierana...więc nie wiem. Ciężko wyczuć. Ogólnie kupuję mało ciuchów, po urodzeniu chyba kupię. Najważniejszy dla mnie na początek będzie dobry, elektryczny laktator, bo nie będę miała od początku małego ssaczka i będę musiała wszystko ściągać, ciekawe czy uda mi się podtrzymać laktację...bo jednak co dziecko to dziecko a nie samo ściąganie...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Już po zakupach w lidlu :D Kupiłam 2 pary legginsów ciązowych, podkoszulkę i takie śpioszkowe spodenki dla malucha, wzięłam trochę większe 62-68, bo wszyscy mówią, żeby tych najmniejszych nie kupować, bo szybko rośnie - zobaczymy. Mam tylko dwie sztuki bodziaków z długim rękawem w rozmiarze 50-56, 3 pajace cienkie 62 i 3 pluszowe też 62 i 7 par bodziaków 68, więc na moje oko chyba jeszcze kupię zestaw bodziaków w rozmiarze 62.



Jak tam z r******i bobasa dziewczyny? Mój puka mnie w brzuch, ale jakoś rzadko, ze dwa razy dziennie upilnuję. Wydaje mi się, ze to mało.



image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja na polowania lidlowe sie nie nadaje, raz pojechalam i jak zobaczylam co sie dzieje w sklepie to zawrocilam na piecie, za to kolezanka ktora byla w tym samym sklepie 5 min pozniej upolowala dla mnie rzeczy, niestety nie mam drygu a pozniej juz zadko kiedy uda mi sie trafic na to co chcialam.
moje malenstwo szaleje, fika i fika, az ciezko sie na pracy skupjc takze jestem bardzo zadowolona z tego 😀
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzień dobry! ;-)

W piątek miałam wizytę u swojej gin, z moim Maleństwem wszystko w porządku! ;-) Nasze dziecko jest strasznym wstydnisiem, nie można potwierdzić płci na 100 %, bo albo się odwraca albo zaciska nóżki, także cały czas pozostajemy przy "wydaje mi się, że widzę..." ;D

Emka, pytałaś o lekarza z Inviccty, ja prowadzę ciążę u dr Brzóski. Według mnie póki co jest ok. Szukałam lekarza, który będzie w stanie ogarnąć wszystkie moje problemy zdrowotne, bo trochę tego jest. Odpowiada na wszystkie pytania, zleca badania ;-) Mam tylko "ale" w stronę samej Inviccty, ale to już inna historia...
Mąż & Żona od 25 grudnia 2008 r.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aaa, dzisiaj też byłam w Lidlu... Ja też się nie nadaję do takiej "wyrywaniny" :D Zakupiłam tylko (albo aż :D) jedną sztukę dresu ciążowego, złapałam, póki było luźno, później jak uzbierała się grupa mamuś wyrywających sobie z ręki, to odpuściłam i uciekłam :D Co do samych spodni, są świetne, lekkie i idealne na teraz i na lato ;-)
Mąż & Żona od 25 grudnia 2008 r.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cześć :) ja o dziwo bez problemów kupiłam spodnie dresowe i 2 podkoszulki, super wygodne ciuszki jestem zadowolona.Ewela moze na tej konsultacji Wam doradzą co kupić dla Michalinki. Co do ruchów to moja od wczoraj nauczyła się "falować" całym brzuchem byłam w szoku, że taka już silna skubana a czasami jak kopnie to aż boli, co to będzie później...
Beti widzę, że poszłyśmy w ten sam system ubierania body plus pajac lub body plus spodenki ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
eN nie mam na razie innego pomysłu i jest to moje pierwsze dziecko więc założyłam, ze tak będzie bobasowi wygodniej tym bardziej, że jak będzie taki malutki i zwinięty w kłębek to trudno się ubiera, więc idę chyba na łatwiznę ;) Z innymi ciuszkami poszalejemy jak trochę urośnie ;)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z mojego doświadczenia najlepsze w rozm, 56 i 62 są body i pajace rozpinane na całej długości, i zwykłe spodenki mogą być ze stópkami :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To tez moje pierwsze dziecko i wlasnie w obawie przed trudnosciami w ubieraniu nawet body mam po calosci rozpinane
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No ja też pamiętam że pajace i body z długim rękawem oraz śpiochy i spodenki ze stopkami najlepiej się sprawdzały najwygodniej;))))
Ja w Lidlu nie byłam tak myślałam że będzie nawał ludzi.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też byłam w lidlu, ale na luziku, nie miałam ciśnienia i ochoty na przepychanki. Zajechałam z mężem o 17 i kupiłam 2 pary legginsów ciążowych, są bardzo fajne :) Ciuszków dziecięcych było jeszcze sporo, ale nie kupowałam.
Sabcia jak tam oczy córeczki?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzień dobry dziewczyny:) jak tam u Was?ja sie do lidla nie wybierałam, jakoś średnio podobały mi się te ciuszki...My mamy kolejną wizytę w piątek, bardzo się denerwuję bo mam dziwne bóle jajników, ruchów chyba nie czuję, aczkolwiek coś tam czasami jakby pływało :) brzuch juz jest na tyle duży, że na ślub w przyszłą sobotę będę musiała się wbijać w suknienkę :) Mam nadzieję, że poznamy płeć w piatek i będziemy mogli gościom oznajmić dobrą nowinę ;)
image

zapraszam na stronę:https://www.facebook.com/Torty-i-ciasta-mojej-mamy-1120452748001507/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
HEj!
Dziewczyny, ile płacicie za wizyte w Polmedzie u dr Adamskiego? Ja sie wkurzyłam, bo w enelmedzie, gdzie mam pakiet, terminy na usg to jakis kosmos. Placi sie za prywatna opieke i i tak czeka jak palant. Zapisalam sie do Manhattanu, na 28.05, bo ilez mozna czekac na kolejne badanie :/ Mysle, ze usg raz na 5 tygodni to nie przesada, co? Niby miałam połówkowe, ale chce pojsc wlasnie tak za dwa tygodnie, zobaczyc co u Poli, jak rosnie i sie rozwija..

Szukam nadal wózka.. powoli watpie czy taki upoluje uzywany.. Niby jeszcze 3 miesiace, ale czas tak szybko leci..
Mam za to góóóre ciuszków, wszystkie piekne i tanie z lumpa.. Ja tez głownie mam body i pajace, killka par getrów, a ostatnio upolowałam sliczna pikowana ciepla kurteczke i 2 pluszowe kombinezony.. królik i miś z H&M :D Ja bede moja mała przebierała chyba z 5 razy dziennie.. taka mam frajde, ze szok! Zawodowo zajmuje sie ciuchami i kosmetykami, wiec córcia potrzebna od zaraz :D
Dzis podobno ostatni dzien w tym tygodniu takiej ładnej pogody wiec uciekam na spacer nad morze! Miłego dnia!
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Just.jot wizyta u dr Adamskiego 150 zl z usg. Ja tez idę 28.05. Ja dla córki tez w lumpach pamiętam perelki kupowałam. Teraz przez ta cala sytuacje nie mam weny, nie umiem sie do konca przełamać z zakupami...
A co do prywatnej opieki to w Lux medzie nie lepiej...
Jestem zadowolona, bo pzu po pobycie w szpitalu przeslalo mi kartę apteczna z kwota 200 zl. Nawet nie wiedziałam, ze cos takiego jest 😁
Miłego dnia
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, czy ktoras z was bylaby zainteresowana kupnem niedrogo uzywanych spodni w rozm. S firmy Happy mum. Mam rybaczki i dlugie takie wiosenno letnie w bardzo dobrym stanie. Jesli tak to prosze o maila na turybka@tlen.pl wysle info i zdjecia. I zycze wszystkim wszystkiego dobrego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witajcie mamusie,

u mnie noc nieprzespana, dopadło mnie chyba jakieś przeziębienie. Gardło boli, katar męczy... Ehh, a w niedzielę mamy komunię bratanka w Białymstoku... Muszę się jakoś dokurować... Macie może jakieś sprawdzone sposoby domowe na bolące gardło? Od płukanki z soli aż mnie odrzuca...
Mąż & Żona od 25 grudnia 2008 r.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Silje bo płukanka z soli nie pomaga :) To jakiś mit, nie róbcie tego. Na gardło płukanka woda utleniona z wodą zwykłą (1/5 do 4/5). Naprawdę pomaga, działa od razu! Nam w ciąży niewiele można, więc proponuję naturalne metody lecznicze (czosnek, cebula, dużo witamin w postaci owoców/warzyw).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
just.jot a gdzie do lumpka chodzisz? Ja od niedawna mieszkam w Gdańsku i nawet nie wiem, gdzie takich skarbów dla Młodego szukać :)
Adamski w przychodni studenckiej przyjmuje, może na pierwszą wizytę trzeba poczekać, ale później ciężarne mają pierwszeństwo w ustalaniu terminu. Ja co prawda nie chodzę do niego, ale do innego dr z tej przychodni, ale usg mam co wizytę, średnio co 4 tyg. i to na NFZ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Silje ja brałam tantum verde i homeppatyczne - engystol, po 1 dniu mi przeszło , zreszta engystol już 2 razy w ciąży zapobiegl rozwinieciu choroby i po 1 dniu przechodziło ..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki dziewczyny za rady! Ostatecznie mąż kupił mi tabletki do ssania i syrop z Prenalenu :-)
Mąż & Żona od 25 grudnia 2008 r.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć, dziewczyny :-) widzę szaleństwa zakupowe u Was na dobre rozpoczęte.
My już w nowym mieszkanku :-) jest jeszcze bałagan po remoncie, meble nieskręcone, ale to już sobie powoli ogarniemy. Dwie pierwsze noce za nami także damy radę ;-)
Cały czas czuję przewracanie dziecka, ale takiego typowego kopa jeszcze nie dostałam. Czekam na tego pierwszego kopniaka z niecierpliwością :-)
Zakupy chwilowo opuściłam ze względu na brak czasu, ale z przyjemnością czytam o Waszych zakupowych szaleństwach ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej!
Niulka- a przeprowadziliscie sie do nowego m? Jak sie mieszka?
Ja tez swiezo po przeprowadzce.. Wszystko jest takie nowe, piekne, jasne, sloneczne.. I cieszy mnie nawet siedzenie samej w tym domu :)

Ja dzis zaliczyłam z przyjaciołka i jej córcia BabyCafe i przypomniało mi sie jak tam jezdzilam, jak moj synek był maly. Jak to szybko leci..
Potem wskoczyłam do swojego lumpa i upolowałam zdobycz miesiaca! Wspaniały becik-kocyk-miś za 4 zł.. A sprawdziłam go w necie i kosztuje 26,5$. Nie dosc ze cieplutki, sliczny i miły, to jeszcze jak za darmo..
Pokaze wam, bo nie moge z radosci :D
http://www.amazon.com/Chick-Pea-Swaddle-Blanket-months/dp/B00PMDEWHW
Do tego jakies portki, pajacyk i najslodsza na swiecie sukienke z minnie mouse. Mam jej manie, kupuje wszystko z myszka minnie i mickey.. Czarna, elegancka..boska! Bedzie idealna na Świeta
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć Mamusie!

Trochę jestem spanikowana, bo zaczęłam już na dobre 21 tydzień a tu szkoła rodzenia jeszcze nie wybrana... Doradźcie coś proszę. Myślałam o Klinicznej lub o Zaspie - ale tam chyba tylko prywatnie a nie na nfz, no i kontaktu znaleźć na Kliniczną nie mogę. Jestem z Gdańska i w trakcie przeprowadzki. Czy wiecie coś może czy szkoła rodzenia w przychodni na Morenie nadal działa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tygryska ja dzis sie zapisalam na Kliniczna, zajecia zaczynam za tydzien, grupa akurat sie rozpoczela i strace tylkovjedne zajecia. Wydaje mi sie, ze to na nfz nawet nie zapytalam... Kontakt jest na forum-ja zakladalam watek. Nr tel: 501965533 zajecia raz w tygodniu. Nie moge sie doczrekac, chociaz bardziej ta szkola dla mojego partnera niz dla mnie, bo ja juz mialam zajecia na studiach z ta Pania doktor co prowadzi szkole :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie dziewczyny, w temacie szkół rodzenia...macie zamiar się zapisac?ja się nad tym zastanawiam, bo obawiam się, że wydam pieniążki, a jak zacznie się "akcja" to i tak o wszystkim zapomnę :) A jeśli już to znacie jakieś sprawdzone szkoły w okolicach rumia-reda-wejherowo/?
image

zapraszam na stronę:https://www.facebook.com/Torty-i-ciasta-mojej-mamy-1120452748001507/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli chodzi o szkołę rodzenia to chodziłam w pierwszej ciąży, teraz raczej nie będę. Moim zdaniem najważniejsza sprawa to fakt, że nazwa szkoła rodzenia kojarzy się tylko z nauką jak zachować się podczas rodzenia a to nie do końca tak. Mnie zajęcia się bardzo przydały, było mnóstwo zajęć typowo edukacyjnych. Dowiedziałam się o nowościach dla noworodków, jak pielęgnować dziecko i samą siebie np. po porodzie. Generalnie mnóstwo przydatnych informacji a np. nauka oddychania to tylko miły dodatek. Położna doradzała co zabrać do szpitala, co ważne aby kupić a co jest zbędnym gadżetem i przyjechała po porodzie ściągnąć szwy po porodzie. Ja chodziłam ale to było 8 lat temu na Wałowej w Gdańsku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czesc :-D ja juz wczesniej pisalam ze zaklepalam sobie miejsce w szkole rodzenia na nfz sa zajecia prowadzone w rumi,wejherowiw,gdyni i chybs gdansku,oplata jest jedna 25 zl jak sie chce chodzic z partnerem 100 zl, szkola nazywa sie super mama,opinie podzielone ale ja wybralam ja ze wzgledu na bliskisc i na to ze jest refundowana wiec w razie czego nie bede zalowac ze wywalilam kase w bloto.Zajecia sa dwa dni z rzedu,pierwszy dzien prowadzona jest gimnastyka,drugiego teoria.Zaczynam 1 lipca w rumi w zasadzie w ostatnim momencie,bo bede w 29 tyg i skoncze (oby) dwa tygodnie przed terminem.Dodam jeszcze ze zapisalam sie mailowo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
eN a mogłabyś mnie jakoś pokierować jak to zrobić/wystarczy wejść na stronę i się zapisać?
image

zapraszam na stronę:https://www.facebook.com/Torty-i-ciasta-mojej-mamy-1120452748001507/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wysłałam maila na adres supermama.biuro@gmail.com, że jestem zainteresowana wybranym kursem (chcialam na maj ale już nie było miejsc)ogólnie miałam bardzo szybko odpowiedź. Na stronie http://www.supermama.edu.pl w zakladce placówki są miejsca i terminy rozpoczęcia kursu. Następnie miałam odesłać swoje dane i żeby miejsce zaklepać trzeba zrobić jednorazowy przelew, dostalam także w pdf dokumenty, które trzeba wypełnić i przynieść na pierwsze spotkanie. I to tyle :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
eN, ja będę do tej samej szkoły chodzić co Ty, tylko w innym miejscu. Koleżanka tam chodziła i była bardzo zadowolona. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja już spojrzałam na stronkę i jeśli się zapiszę to też na "turnus" lipcowy :)Porozmawiam dziś z moim K. czy będzie miał ochotę chodzić ze mną ;)
image

zapraszam na stronę:https://www.facebook.com/Torty-i-ciasta-mojej-mamy-1120452748001507/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A macie jakieś info o szkole rodzenia przy szpitalu na Zaspie? Bo tam chcę rodzić. Ogólnie jestem przeciwna szkołom rodzenia, tym ćwiczeniom z oddychaniem itp. bo im więcej wiem o porodzie tym bardziej się stresuje. A wolę mieć spokojną ciążę i nie wiedzieć. Później iść na żywioł, kilka godzin i z głowy. Tak zawsze robiłam ze wszystkim i zawsze mi to na dobre wychodziło. To moja pierwsza ciąża dlatego pytam jak głupek :-P Interesują mnie raczej te zajęcia, na których powiedzą, co spakować do szpitala, nauczą przewijać i kąpać dziecko, zajęcia z pierwszej pomocy, itp. Orientujecie się może czy na Zaspie prowadzą takie zajęcia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aBA fajnie czytać pozytywną opinię na temat tej szkoły, dzięki :) Aleksandra to wychodzi na to, że może zatem się spotkamy :) Póki co zapłaciłam tylko za siebie, mój mąż przez pracę może raptem na 3 zajęcia mógłby przyjść, w razie czego jeśli typowo "tatusiowe" tematy wypadną wtedy kiedy będzie mógł przyjść to najwyżej dopłacę (o ile będzie możliwe) a jak nie to ja będę go edukować, najważniejsze żeby był przy porodzie ;) Aha i na gimnastykę która wypada w poniedziałki przychodzą tylko mamy, wtorki są z tatusiami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
eN to może rzeczywiście opcja, żeby chodzić samej nie jest zła :) a chodzić będziesz gdzie ( w sensie do jakiego miasta)?

ps. doczytałam - w rumi :)
image

zapraszam na stronę:https://www.facebook.com/Torty-i-ciasta-mojej-mamy-1120452748001507/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niulka też mi się wydaje, ze te zajęcia z oddychania to taki pic na wodę ;P ale część o opiece nad maluchem i zajęcia ruchowe to już mnie interesuje, ponadto to zawsze jakieś zajęcie, odskocznia na ostatnie zwykle męczące miesiące
zgadza się w Rumi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moje przeziębienie odpuszcza! :-) Na wszelki wypadek byłam u lekarza, dzisiaj zrobiłam kilka badań, jak CRP będzie ok, to będę mogła jechać do Białegostoku! :-)

Ja chyba mam tak samo jak Niulka, nie chcę się za bardzo nakręcać poza tym słyszałam różne opinie na temat przydatności szkoły rodzenia. Wiadomo, jak wszystko jedne mamusie sobie chwalą, inne nie. Będę miała też CC, więc nie bardzo interesują mnie zajęcia z oddychania, itp., dlatego nie wiem czy w moim przypadku jest sens :-)

Dziewczyny, zaopatrujecie się w monitory oddechu? Możecie polecić jakiś model? Wolałabym taki bez niani elektronicznej.
Mąż & Żona od 25 grudnia 2008 r.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję Sanderka :-)
Dzwonię i dzwonię, ale póki co cisza, nikt nie odbiera. Może tam się dzwoni w określonych porach? Nie wiesz może ile trwa taki kursik, bo nie wiem czy uda mi się załapać na obecny, może kolejny wchodzi w grę.
Jeśli chodzi o Zaspę to znalazłam na stronie szpitala informację o odpłatnej szkole rodzenia, o żadnej refundowanej przez nfz nie pisali, może Wy coś wiecie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej
Ja w pierwszej ciazy poszłam na zajecia do szkoły rodzenia..i zniecheciłam sie. Jakos mi to nie podpasowało.. A z dzieckiem - to chyba intuicyjnie pozniej sie wszystko robi..
Tym razem tez nie bede chodziła.. ja jestem takim typem zosi samosi :)

Dziewczyny, bylam u lekarza dzis, nagle.. Czułam, ze zaczyna sie jakas infekcja, nie chcialam zeby sie rokreciła. LEkarz po badaniu na krzesle stwierdził, ze szyjka jest krótka i miekka.. Mam odpuscic fitness i oszczedzac sie.. Nie chciał chyba mnie straszyc, ale teraz poczytałam sobie o tym.. i jestem przerazona. Po wrzesniowym poronieniu to moga byc chyba konsekwencje.. Boje sie strasznie, ze cos sie wydarzy, a przeciez na porod jest duuuzo za wczesnie. Ktoras z was miała cos podobnego? Nie wiem czy mam na to wpływ, czy moze sie poprawic? Ech.. ide lezec :/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Just.jot znajoma miała krótką szyjkę w pierwszej ciąży, od 3 miesiąca zaczęła jej się skracać. Brała luteinę dopochwową i miała odpoczywać. W 6 miesiącu doszły skurcze, też jakieś lekarstwa dostała i dalej miała odpoczywać. Mimo tego donosiła i urodziła w terminie, dodam że trochę olewała nakaz odpoczywania. Teraz jest w kolejnej ciąży i znowu szyjka jej się skraca, od 3 miesiąca ma 3 cm i znowu luteinę bierze. Także głowa do góry będzie dobrze. Najważniejsze to nie czytaj w necie ;) Gdyby było źle to lekarz by cię do szpitala wziął.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Just.jot, lollipop ma rację lepiej nie czytać wiem to po sobie. Na pewno powinnaś się oszczędzać, ćwiczyć niestety nie zawsze w ciąży można, ja pytałam czy mogę chociaż na aquafitness chodzić to doktor powiedziała, że nie przez moje ciśnienie. A dostałaś jakieś leki? Mnie od około tygodnia boli dół brzucha, często mocno, że aż jęczę i dostałam luteinę. Także myślę, że musisz po prostu zwolnić tempo i korzystać z możliwości odpoczynku ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej,ja dziś po polowkowym i wszystko ok :) , potwierdzona dziewczynka. Skoczyłam potem do akpolu chciałam kupić buty dla starszej, a przy okazji natknęłam się na kołyskę która obserwodwalam w necie i mogłam obejrzeć na żywo i jestem już pewna jej zakupu... Oglądałam tez kocyki, pościele i jest trochę tego do wyboru. Dzisiejsze zakupy zakończyłam na poduszce dla ciężarnych :).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej mamuśki:))))))) widzę że zakupy pomału ruszyły pełną parą;))))my też pomalutku robimy co by nie zostać z tym wszystkim na ostatni moment wózek mamy już też wybrany kupimy tylko jakoś w wakacje;))))
dziś byłam u koleżanki która niedawno urodziła słodziak mały pomyślałam boszeeeee niedługo my będziemy mieli takiego bobasa;))))))

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tygryska Pani Doktor jest dość zapracowaną osobą, może miałam po prostu szczęście że się dodzwoniłam. Ktoś gdzieś zasugerował że jak nie bedzie odbierała to żeby jej napisac smsa (bo to chyba jej prywatny numer). Kurs trwa 10 tygodni, ale na pewno nie będzie czekała do końca tej tury żeby rozpocząć kolejną. Jak będziesz dzwoniła to dowiedz się proszę czy to jest na nfz, bo mi teraz głupio :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do szkoły rodzenia teraz się nie zapisuje, ale chyba w poprzedniej ciąży tez uczęszczałam do supermamy na ujescisku, byłam zadowolona szczególnie z położnej, mam takie szczęście ze teraz pracuje w mojej przychodni i pobiera krew wyjątkowo bezbolesnie :)

Co do zakupów to jakoś ciagle tez mam blokadę, jedynie z wózkiem się pośpieszyłam ale myśle ze niedługo się rozkręce
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jakoś nie mam zapału to zakupów, może to jeszcze blokada. Ostatnio przejrzałam ubranka po córci, mniej więcej wiem czego mi brakuje. Wczoraj zamówiłam torbę do wózka bo wózek będę miała po pierwszej niuni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja się do szkoły chyba nie wybieram, zdaje się że kiedyś takie filmiki szkoła rodzenia i cały kurs był w necie, poszukam i najwyżej przejrzę, w pierwszej ciąży chciałam chodzić ale dostałam zaraz od lekarki, III trymestr bardziej leżący
Jeśli chodzi o krótką szyjkę może powinnaś mieć pessar jak któraś z dziewczyn ?
wczoraj miałam wizytę, ale na nfz wiec nic szczególnego się nie dowiedziałam prócz tego - "żywe!, jest rusza się, widziała Pani ?"
za każdym razem ten sam tekst :P
za 2 tyg. połówkowe może w końcu poznam płeć :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tina85, a jaka to kołyska? Dasz namiar sobie oblookam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dawno nie odwiedzałam strony Mamusiek, bo po niektórych smutnych wiadomościach musiałam spasować, za bardzo się przejmowałam... ale już jestem.

U mnie to końcówka 18 tyg i nie wiem jeszcze kto tam siedzi, ale 22 mam się dowiedzieć, czy wszystko gra i jaka płeć :-)

Zakupów jeszcze nie robię, ale sporo rzeczy będę miała po córeczce, która niedługo skończy 3 latka. Dziewczyny, mówię, Wam, ale ten czas leci... nawet nie wiem kiedy to wszystko minęło!

Podtrzymuję to co kiedyś zaproponowałam :-)
Macie ochotę się gdzieś spotkać? Na spacerek, albo koktajl owocowy? :-)
Proponuję Bulwar w Gdyni. Ktoś chętny? Najlepiej w tygodniu. Może być po pracy, a może być też w ciągu dnia jak dla mnie, bo mogę się zrywać śmiało :-)

Pozdrawiam Mamuśki i udanego weekendu! Jestem mega szczęśliwa! :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny!
Ja się przed chwilą zapisałam do szkoły rodzenia supermama, wpisowe 25 zł, partner 75 zł. Zaczynam dopiero od 29 czerwca, bo teraz mam remont i zaraz wybieram się na urlop :) Trzeba jeszcze korzystać ;)

Byłam wczoraj w inviccie, gdyby nie to, że wspomniałam o moich "plamieniach" to nawet by mnie nie zbadał. Na samych konowałów trafiam, ale już nie chcę zmieniać, bo to i tak mi nic pewnie nie da. Szkoda gadać, usg też nie zrobił. Dobrze, że mam z abonamentu w lux medzie w poniedziałek to coś wiecej się dowiem, ale pewnie o płci nic, bo znowu Szymula będzie robił więc juz widzę jego "zadowoloną" minę...

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może coś komuś podpowiem w sprawie szkoły rodzenia...

Teraz jestem w drugiej ciąży i do szkoły rodzenia się nie wybieram, ale w pierwszej chodziłam do Pani Basi ze szkoły rodzenia BOBAS http://www.bobas.szkola.pl/ w Gdyni Cisowej. Generalnie polecam, Pani Basia ma dużo energii, ma profesjonalne podejście ale z dozą humoru i jest sympatyczna. Tylko z jednym bym się nie zgodziła, jej teoria z alergia na białko mleka krowiego, bo wszystkie dzieci podejrzewa, że mają uczulenie. Chyba dlatego, że sama ma problem z przyswajaniem produktów mlecznych i jest przewrażliwiona, ale tak to polecam.

W Gdyni tez jest bardzo znana, polecana Pani Guć. To tyle :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
papaya - w sumie chyba zle nazwalam bo to ie do konca kołyska, ale jest takich mniejszych wymiarów- chicco next2 me, łóżeczko dostawne, jest na kółkach można przemieszczac no i doczepic do łozka rodzicow :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
winogrona - ale mnie rozbawiłaś tą reakcją lekarza, haha :)

My powolutku dobiegamy do końca 16-tego tygodnia, krwawienia i plamienia ustały, także jest powód do radości, jak do końca tygodnia nic się nie wydarzy, mam pozwolenie na zmniejszenie dawki leku na podtrzymanie :)
A do lekarza muszę jeszcze poczekać prawie 2 tygodnie, będę w połowie 18-tego tygodnia, więc mam nadzieję, że lekarz zobaczy kto tam się kryje. Ja już czuję ruchy dziecka, dziwne, bo wydaje mi się, że to dość wcześnie, ale jestem pewne, że to dzidzia daje o sobie znać.
Brzuszek mam jeszcze dość mały, ale na tyle duży żeby nie mieścić się w żadne spodnie, byłam zmuszona do chodzenia w jednych spodniach na gumce i w sukienkach, dlatego zainwestowałam w ciążowe rurki - super sprawa.

Nad szkołą rodzenia jeszcze się nie zastanawiałam, jakoś czuję że mam na to trochę czasu. Cieszę się, że u Was wszystko dobrze dziewuszki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tina to łóżeczko super, ale cena też niezła 530 zł :-) Chyba przy drugim dziecku nie będę tak szalała, chociaż wydaje się bardzo ułatwiające funkcjonowanie z maleństwem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
papaya- ja poniewaz na poaczatku chce miec dziecko u siebie musze zdecydowac sie na male lozeczko, to spelnia tez funkcje turystycznego ktore latwo sie skladacena nie jest niska ale licze na to ze potem sprzedam :) musze tez kupic fotelik z baza i moze w ktoryms ze sklepow dostane rabat na zakupy.

jesli chodzi o sprzedaż rzeczy to w najblizszym czasie bede sprzedawac krzeselko do karmienia, mniej wiecej w takim stylu
http://allegro.pl/krzeselko-do-karmienia-baby-mix-kolka-silikonowe-i5194740751.html
a tapicerka podobna do chicco safari, moze ktoras jest zainteresowana?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tina - rozumiem.

Mogę Ci polecić mamaija. Nie są tani, ale mają politykę taką, że jak znajdziesz taki produkt który inny sklep internetowy ma w niższej cenie to sprzedają po tej niższej cenie :-). Rzadko kiedy ktoś o tym wie :) Mi powiedziano na szkole rodzenia i skorzystaliśmy kilka razy np. na foteliku maxicosi, bazie i innych :-) Mam nadzieję, że jeszcze mają taką politykę. To mega wygodne, bo nie musisz płacić za wysyłkę i możesz sobie "pomacać" produkt, pojechać i odebrać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej;) jestesmy po kolejnym badaniu :) nasz potworek ma 14 cm i waży 250gr :) no i prawdopodobnie (na 80-90% jak to powiedział lekarz) jest chłopcem :)
image

zapraszam na stronę:https://www.facebook.com/Torty-i-ciasta-mojej-mamy-1120452748001507/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej kochane dziś zakupiłam sobie poduszkę motherhood coś wspaniałego poleżałam z nią i już widzę że z moim bolącym
kręgosłupem będzie baaaaaardzo przydatna;)))))

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny ale ten czas szybko leci zaraz polowa ciąży :-). Ja jeszcze nie wpadłam w sidla zakupów ale coraz ciężej jest sie powstrzymać :-). Mam nadzieje ze za dwa tygodnie poznamy Plec to nadrobię zakupowe zaległości :-). To moja pierwsza ciąża ale zawsze chcialam chodzić do szkoły rodzenia :-). Dlatego zaczynamy ta przygodę juz 2.06 :-). Mialam obawy czy 20 tydzień to nie za szybko, ale wychodze z założenia ze im prędzej tym bedzie mi lżej dojeżdżać a moze dowiem sie kilka przydatnych rzeczy zanim zabiorę sie za poważniejsze zakupy :-).
Uważam ze pomysl spotkania jest świetny i najwyższy czas sie poznać :-). Caly czas pracuje ale po pracy z przyjemnością :-).

Pozdrowionka :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja na spotkanie przystaje bardzo chętnie, ale wolałabym w Gdańsku, jeśli byłaby taka możliwość :-) mam ostatnio trochę spraw na głowie dlatego poprosiłabym gdzieś bliżej :-)
Dziewczyny, czy tylko ja mam już taki wielki brzuchol i dokuczający kręgosłup? ;-) z tego, co piszecie macie niewielkie brzuszki, a mnie tak strasznie wyrzuciło do przodu :-/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gratuluję kolejnych udanych badań połówkowych :) Mnie z kolei bardzo szybko wyszedł brzuch od 2 miesiąca wszystkie spodnie mnie cisnęły i przerzuciłam się na ciążowe, a teraz dużo osób mi mówi że mam mały brzuch jak na prawie 6 miesiąc.Co do bóli to mi bardzo dokucza co jakiś czas ból prawego pośladka koszmar przy wstawaniu z łóżka,siadaniu,schylaniu przez to spaceruje tylko po okolicy ech
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O właśnie, mnie boli po całej szerokości nad pośladkami. Masakra, przy siadaniu i wstawaniu, przekrecaniu się podczas snu albo prostowaniu.
Spaceruje dość mało, więcej jeżdżę, głównie z uwagi na brak czasu, ale kiedy tylko mogę to zostawiam samochód i idę pieszo.
"Prawie 6ty miesiąc"- ale to ładnie zabrzmiało! :-) No tak, to już jest 6ty miesiąc! Jakoś szybko leci ten drugi trymestr. Pierwszy ciągnął mi się okropnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeny faktycznie to już 6 miesiąc:-) szok, wspaniale brzmi:-) ja mam na prawdę duży brzuch. Dziewczyny do którego tygodnia powinno się zrobić połówkowe? Jak byłam ostatnio to był pierwszy dzień 20 tygodnia i lekarz powiedział, że zrobimy na następnym usg. Teraz jestem w 22 tygodniu a wizytę mam za dwa tygodnie to będzie pierwszy dzień 24 tyg, nie za późno?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
leci ten czas :) ja już nie mogę się doczekać aż minie 26 tydzień, wtedy już będzie z górki. Niulka przekręcanie się z boku na bok też sprawia niezły ból, mój gin mówił mi że to jest jakiś ucisk na nerw. Co do usg połówkowego dostałam wytyczne, żeby zrobić między 20 a 22 tygodniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć Dziewczyny!

A ja chyba przechwaliłam swoje poprawiające się samopoczucie... Moje przeziębienie stwierdziło, że ma więcej do powiedzenia... W związku z tym odpuściliśmy sobie wyjazd do Białegostoku, stwierdziliśmy z mężem, że to długa podróż i nie powinnam się przy osłabieniu organizmu dodatkowo forsować, poza tym nasz Maluch jest najważniejszy :-)

Szkoda mi tylko bratanka, strasznie się zasmucił...

Inka, mi w Inviccie podpowiedziano, że USG połówkowe powinno być zrobione miedzy 20-26 tc.
Mąż & Żona od 25 grudnia 2008 r.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
co do bólu pośladka, to mam podobnietzn podejrzewam rwe kulszowa ktora pojawila sie u mnie w 2 miesiacu, miałam takie ataki ze scinało mnie z nóg, potem byly 2 miesiące spokoju a teraz od czasu do czasu czuje "prady" i musze zmienic pozycje
ja dzis ogarnełąm balkon, posprzatałam posadziłam roslinki od razu milej sie siedzi, ale teraz jestem wykonczona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Inka usg połówkowe między 20-26, najlepiej między 22-26 lepiej widać, kiedyś robiło się wcześniej 19-21, ale to stara szkoła.

Mi to niedawno brzuch się pokazał, ale dalej jest mały, tylko jak się najem to mi wywala ;)
NO to zaczynamy 6 miesiąc, bo to chyba tak przypada od 22-23 tyg. :)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My po wizycie u profesor w Łodzi. Ogólnie muszę się modlić, żeby donosić ciążę chociaż do II połowy sierpnia. Wiemy jak sytuacja wygląda na dzień wczorajszy, ale przy tej wadzie wszystko może się wydarzyć... Ale ogólnie Pani profesor bardzo dokładna i ma inne podejście niż profesor P. Może dlatego, że to kobieta. Mamy oczywiście możliwość zakończenia ciąży w tym momencie, ale nie dałabym rady dziewczyny...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to jestem spokojniejsza, bo właśnie czytam różne wersje. W takim razie spokojnie czekam jeszcze dwa tygodnie do połówkowego:-)
Mnie ciągle męczą przeziębienia. Jedno się skończyło a drugie zaczęło:-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ewela jesteście bardzo dzielni i wspaniali. Nawet sobie nie wyobrażam jak bardzo się martwisz i denerwujesz. Trzymam kciuki z całej siły.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewela, ja też bardzo Was podziwiam. Jesteście bardzo silni i mocno trzymam kciuki za zdrowie Twoje i Waszej kruszynki. Musi być dobrze!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewela będzie dobrze, musi być!Nawet jak się urodzi na początku sierpnia to na pewno będzie już silną dziewczynką i da sobie radę ze wszystkim innej opcji nie ma :) trzymamy wszystkie za Was kciuki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewela- Trzymaj sie dzielnie i dogadzaj sobie jak mozesz! Zeby nie bylo stresów! :*

Ja tez zaciskam nogi i leze od czwartku.. Jak dluzej pochodze po domu, czuje nacisk na ta szyjke i mam skurcze.. Juz w piatek chcialam jechac do szpitala, ale moj partner kazał wyluzowac..poczekac.. wiec czekam. Jutro mam wizyte i mam nadzieje, ze dostane jakies leki..
Oby wytrzymac jeszcze chociaz poltora miesiaca.. Chcialam urodzic troche szybciej, ale nie az tak :/
Korzystajcie babeczki, ze mozecie byc aktywne! Ja juz tesknie za moimi cwiczeniami :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewela trzymam mocno kciuki za Was. Jeśli nie wiadomo czy do drugiej połowy sierpnia donosisz ciążę to kiedy mogliby najszybciej zrobić cesarkę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kjopa3, jeżeli dziecko urodzi się przed II połową sierpnia to pomniejsza szanse... A jeśli mała urodzi się w II połowie sierpnia lub we wrześniu to jest 60-70 % szans. A czy donoszę to zależy od stanu wytrzewionych jelit najbardziej.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
just.jot masakra już skurcze? Koniecznie spytaj o leki lub ewentualne dalsze postępowanie, bo dużo czasu jeszcze zostało do donoszenia ciąży. I zaciskaj zaciskaj nóżki :) Powodzenia.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mnie też plecy nad samymi pośladkami bolą :(
ewela będzie dobrze ! dotrwasz dotrwasz, nie ma innej opcji :)
tylko się nie forsuj w wakacje, niestety odpoczywanie na balkonie jeśli macie :) nie pamiętam czy pisałaś gdzie będziesz rodzić ? w trójmieście ?
a propos dziewczyny gdzie teraz u nas są najlepsze szpitale w razie przedwczesnego porodu ?? chyba warto aby każda miała w razie co taką wiedzę ..
i jeszcze czy któraś ma może niskie ciśnienie ostatnio miałam 100/50 ? poprzednio było jeszcze mniej, a zawsze miałam w normie, a teraz niziukie, lekarz nie komentował ale to mnie nie dziwi, w necie wyczytałam tylko że lepsze niskie niż za wysokie..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ewela bardzo jesteście dzielni;))) my tu wszyscy trzymamy kciuki za Was;)))) i wierzymy że wszystko skończy się dobrze bardzo Wam kibicujemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
winogrona7, niestety w Trójmieście wchodzi w grę u mnie tylko Wojewódzki, bo mała musi być od razu operowana, a w tym szpitalu jest oddział chirurgii dziecięcej.
Jeżeli chodzi o przedwczesny poród to mi się wydaje, że Kliniczna, ew. Zaspa. Na Klinicznej podobno mają bardzo dobrą Neonatologię.
Dzięki dziewczyny za wsparcie...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny macie jakieś sposoby na kaszel? Zrobiłam syrop z cebuli, na noc chyba wypiję mleko z miodem i czosnkiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Inka, Ty się kuruj, co to za chorowanie? ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no właśnie już sama Niulka nie wiem co się dzieje, dopiero co skończyło się jedno przeziębienie a już zaczęło następne:-(
Kuruję się, już cały dom śmierdzi czosnkiem i cebulą:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewela, bądźcie dzielnie! Trzymam mocno kciuki za Ciebie i Michalinkę, i wierzę, że wszystko będzie dobrze!

Inka, ja mam chyba podobnie jak Ty, ciągle jestem przeziębiona... Kaszel też mnie męczy, i polecam Ci inhalację, pomaga, tylko trzeba być systematycznym :-) 10 minut z głową pod ręcznikiem nad miską gorącej wody z dodatkiem łyżki soli. Taki zabieg można robić 2x dziennie, żeby sól śluzówki nie wysuszyła... No chyba, że masz inhalator, to już inna sprawa :-)

A cebula, jest już fujj! :-)
Mąż & Żona od 25 grudnia 2008 r.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny, sprobujcie tej homeopatii. ja keidys nie wierzyłam ale na mnie zadziałała- polecam engystol ponownie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tina85 a ten engystol kupię w każdej aptece czy tylko w specjalnych homeopatycznych?
Powiem Ci, że ja już zapomniałam ale jak córka była mała to leczyłam ją tylko tymi kuleczkami homeopatycznymi, miałam całą listę jaki na co a potem jakoś chyba wirusy przedszkolne i szkolne były silniejsze i zapomniałam o tych metodach.
Zaraz idę w poszukiwaniu poleconego przez Ciebie:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tina85 byłam w aptece. Pani powiedziała, że na ulotce jest, że brak badań na kobietach w ciąży i nie zalecane ale Ona uważa, że to lek homeopatyczny i nie zaszkodzi więc kupiłam. Mam nadzieję, że pomoże. Ile razy dziennie bierzesz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dawno nie odwiedzałam strony i widzę, że sporo się wydarzyło :-)
Uważam, że pomysł spotkania jest świetny, fajnie by było się poznać.

U mnie zakupy idą pełną parą. Dostałam niesamowitego power'a :-) energia mnie rozpiera.
Za kilka tygodni remont mieszkania i znalazłam taki oto filmik
https://pl-pl.facebook.com/colinwayneofficial/videos/488378654595443/?fref=nf
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehehe niezły filmik, ale dzieciaki zaszalały :D podobno ja kiedyś dorwałam się do mąki,ale ucierpiała tylko podłoga w kuchni.
Mi na kaszel pomaga mleko z miodem i masłem albo co moze wydać sie dziwne powoli dziamgana skórka od chleba.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też już po połówkowym. Wszystkie parametry w normie, Fasola rozwija się zdrowo, tylko jest małym wstydnisiem i nie chciała się ujawnić :) Ja czuję, że to dziewczyna, ale zobaczymy, może kolejne usg coś wyjaśni. Najważniejsze, że zdrowe.
Inka, na kaszel podobno dobry jest napar z majeranku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Inka wiem ze w ulotce nic nie ma, ale ja konsultowałam to zarówno z ogólnym jak i ginekologiem i powiedzieli ze można brać. Dostałam takie zalecenia dawkowania : 1 dnia 1 tabletka co 15 min przez pierwsze 2 h potem 1 tabletka co 2 godziny - tak żeby nie przekroczyć 12 tabletek , 2 dzień 3 tabletki 4 razy dziennie, 3 dzień 2 tabletki 3 razy dziennie i Kolejne dni 1 tabletka 3 razy dziennie. Mi kazała to brać dr jak czuje ze coś się rozkręca, wiec 2 razy już mnie coś atakowało i już na drugi dzień była poprawa. Mam nadzieje ze zadziała
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tina dziękuję, to strasznie duże dawki bo na ulotce jest napisane, że trzy razy dziennie po jednej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mandalka- alez masz zacieta fasolke :D Szkoda, ze jeszcze płci nie znasz.. A z drugiej strony najwazniejsze, ze jest zdrowa! :D

A Wy mamuski sie kurujcie! Ja niby brałam ten Prenatal, ale to sciema na maksa.. Wyciag z czosnku i czarnego bzu.. I kupa cukru.. :/

Uff. Ja po wizycie u lekarza. Nie jest tak zle, do szpitala nie ide.. Mam brac magnez, nospe, odstawic cwiczenia, sex, dzwiganie itp.. Ale moja szyjka jest jeszcze przyzwoitych rozmiarów. Nie urodze lada chwila! :P
Wyniki mam wszystkie ok, tetno Małej tez super, a cisnienie mam 90/60. Jak zwykle niskie. Alee nie ma co sie martwic!
Wieczorem jedziemy jeszcze na usg. Ciesze sie. Sprawdzimy czy wszystko dobrze, a jednoczesnie przywitamy sie z nasza Polą! Dawno jej nie widziałam :D Ciekawe ile wazy!

Z radosci, ze w miare ze jest w miare ok wskoczyłam do lumpa i kupilam siate rzeczy dla Małej. Staram sie juz omijac rozowy kolor, ale czasem sie nie da.. Hitem jest kombinezon na zime 3-6 msc.. Rozowy.. Ale ciepły, sliczny za 12 zł!
Body, pajacyki itp juz mam wszystkie.
Dzis jeszcze ukazało sie ogloszenie z moim wymarzonym wózkiem. Z całym kompletem czyli gondola + spacerówka + spiworek + parasolka + folie + fotelik + adaptery 2200zł.. Namawiam mojego partnera zebysmy juz nie czekali.. Skoro Mała tak sie do nas spieszy! Mam nadzieje, ze sie ugnie i kupimy :D

Czuje, ze Mała szybciej nas przywita niz we wrzesniu.. Mimo ze brzuszek wcale nie taki wielki.. Szukam wózka, lozeczka itp..
A dla starszych dzieciaków - polecam od dzis Biedronke! Super rzeczy sa na Dzien Dziecka. Jest Lovella w promocji, pieluszki, chusteczki, rozne herbatki itp.. A dla starszaków fajne slodkosci i pojazdy ;)
Biegne po Małego , a wieczorem badanie
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Będzie dziewczynka! Jestem po usg, niby wszystko jest ok, ale i tak wolę dmuchać na zimne, bo w lux medzie mają słaby sprzęt. Mała waży juz jakieś 450 gramów i moje łożysko jest na ścianie przedniej I stopień dojrzałości, ale nie wiem co to znaczy? Czy któraś z Was też tak ma?

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też już trochę zaszalałam z zakupami:-) Kupiłam torbę do wózka i kilka fajnych ciuszków ze smyka.
Będę musiała tylko sprzedać jeden kombinezon dla chłopca w rozmiarze 68, bo zamówiłam już dawno dla chłopca i dziewczynki :-)
Mam taki jak w tej aukcji:
http://allegro.pl/cool-club-kombinezon-zimowy-ocieplany-kaptur-r-68-i5121529084.html , może ktoś chętny za 50zł:-)

Byłam dziś w lumkach ale ceny mnie powaliły i chyba kupię kilka nowych pajacyków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Beti to sporo waży Wasza dzidzia ;) Moja Miśka w 22 tygodniu waży 351 gram i teraz jak napisałaś o Twojej, to sprawdzam czy to nie za mało. Ale jest ok :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny a gdzie w Gdańsku są jakieś fajne lumpki z ciuszkami dla maluchów? Możecie coś polecić???

W czw byliśmy na usg. Z maleństwem wszystko ok. Okazało że będzie synek. Także mogę powoli zaczynać zakupy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nika22 - są, są! Ja jestem lumpomaniaczką, jezdze po całym Gdansku, raczej na dostawy.. Bo wtedy jest w czym wybierac. Nawet znam taki gang babek, co kupują w moich lumpach na dostawach, a pozniej sprzedają na zielonym Rynku w Oliwie! Tam tez warto sie udac w srody albo soboty. JEst jedna Pani, ktora ma wszystkie rozmiary dla dzieciaków, zabawki, butki - niedrogie i dobrej jakosci z UK.
Polecam we Wrzeszczu na ul. Dmowskiego Fuks. Dzis własnie tam byłam i za 12 zł mam piekny kombinezonik zimowy :D Maja w poniedziałki całkowita dostawe ;)
Gratuluje synka! Dla chłopców sa takie cudne ciuszki! :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nika_22 - na morenie jest fajny komis Skrzat, tam mają bardzo dużo dziecięcych ciuszków, nowych i używanych, oprócz tego wiele innych rzeczy, warto się tam wybrać.

Dziewczyny, a na stronie internetowej smyka są przecenione ciuszki dziecięce, niektóre naprawdę w atrakcyjnych cenach :) szkoda, że w sklepach stacjonarnych nie ma aż takich promocji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Inka ja dostałam taka dodatkowa ulotkę i tam jest dawkowanie, ulotka oryginalna od producenta , nie wymysł dr :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziękuję, już biorę dziś cały dzień, mam nadzieję, że niedługo będzie poprawa:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, pozwolę sobie tak głupio zapytać bo to pierwsza moja ciąża i jestem trochę jak dziecko we mgle :-P
Chcielibyśmy zrobić sobie usg 4D ze zdjęciami i płytą na pamiątkę dla synka. Wiem, że niektórzy robią na takim super sprzęcie połówkowe, ja miałam normalne.
Kiedy najlepiej jest zrobić takie usg i gdzie najlepiej je zrobić? Mam usg robione na każdej wizycie plus jeszcze te dodatkowe- przy prenatalnym i połówkowym- nie przesadzimy, jeśli zrobimy jeszcze takie dodatkowe w 4D? Nie chcę w razie czego zaszkodzić maluszkowi dla głupiej pamiątki. Podpowiedzcie mi, proszę :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niulka - ja niestety nie wiem gdzie i kto robi to usg 4d. Lekarze zwykle sceptycznie podchodza do tych rzeczy, bo usg to diagnostyka.. Poczytaj, moze w inviccie robią ? U mnie w enelmedzie jest dosc kiepski sprzet, ale moj lekarz mowi, ze wystarczy zeby wszystko zobaczył i wymierzył.. i tyle.

Ja wczoraj wrocilam pozno od lekarza i padłam.. Bylam zła, bo nie zbadał dokłądnie tej mojej szyjki.. Mam dzis zrobic badania moczu ( posiew) i CRP. Jak wykluczymy infekcje, to zrobie kolposkopie.. Wiec cisza. Czekamy. Biore nospe i skurczy troche mniej.. W przyszłym tygodniu ide jeszcze do Adamskiego, mam nadzieje, ze powie cos wiecej.
Najwazniejsze jednak, ze Poli nic nie jest. Mała wazy juz 521 gr i caaały czas tanczy, kopie, skacze! Zdrowa piekna dziewucha :D
Pije kawe z nadzieja na podniesienie troche cisnienia i lece do laboratorium :) Jakos tak szaro buro i ponuro, ale chyba dzis pojde na mały spacer nad morze ;)
Miłego dnia!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewela zapomniałam dodać, że granica błędu tego aparatu to około +/- 66 gramów, więc równie dobrze może ważyć 400 gramów, także Twoja Misia ma dobrą wagę. Wolę mysleć, że moja waży tak jak napisał doktor koło 450 gramów, bo gdyby się coś działo to im większy dzidziuś tym lepiej :) Jakoś na tym etapie ciąży mam "filmy", że urodzę wcześniej :( Za tydzień mam leciec samolotem i to pewnie dlatego...

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niulka mi się wydaje że evi med. ma to 4d, na pewno płytkę zrobiliśmy za pierwszym razem właśnie tam, dopłata 10 zł, i robione było przy okazji połówkowego, to najlepszy moment bo dziecko prawie całe mieści się w "kadrze", im większe tym ponoć gorzej to później wychodzi, tak nam mówił lekarz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No dobra, to się dowiedziałam :-) 2 koleżanki polecają mi dr Doeringa na Grunwaldzkiej. Zadzwoniłam sobie tam i mam się zgłosić za ok 2-3 tyg. (24-29tc), wtedy najlepiej widać. Z nagraniem płyty i zdjęciami kosztuje to 260 zł. Tata bardzo chce takie coś mieć i koniecznie chce iść. Znowu będzie mnie rozsmieszal jak na połówkowym- nie mogłam przestać się śmiać ;-) Tylko spytam jeszcze swojego lekarza czy to nie zaszkodzi synkowi i jeśli nie będzie przeciwskazan to się zdecyduję :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej Niulka, umówiłam się na usg 3D/4D do Małgorzaty Tomczyk-Małyjasiak - koszt 200 zł. Pani dr powiedziała, że najlepiej wykonać usg między 24-26 tyg. W Invicie koszt to 80 zł ale tylko i wyłącznie dla kobiet prowadzących tam ciąże :-(
Sądziłam, że tak jak w zeszłym roku galerie handlowe będą organizowały pokazy np. usg itp. dla mam z okazji ich Święta :-) a tu cisza :(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja się na 4d nie wybieram, bo znając mojego farta pewnie by się pozasłaniała jak prawie za każdym razem, sprawdziłam ile na połówkowym ważyła w 20 tyg 5 dni 360, dzis mam 23 i 2 dni ciekawe ile teraz mniej więcej waży, wiadomo, że to jest wszystko szacunkowe w każdym razie mam wrażenie, że mój brzuch to już jest 6kg obciążenie jak nie lepiej :0 A i na połówkowym leżała poziomo, od jakiegoś tygodnia czuję ze jest już tylko w pionie pewnie główką na dole, obrywam po żebrach i pęcherzu ;p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aspiryna teraz tak patrze,że masz na suwaczku prawie taki sam wiek ciąży jak ja a termin masz napisany na 4.09 się pogubiłam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
eN hehe no cóż taki termin dostałam na pierwszej wizycie :-) jest to data orientacyjna ponieważ na każdym usg wychodzi inna :-(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nasz synek już teraz może się zasłaniać, i tak wiemy, że synek- ostatnio widzieliśmy :-)
Obejrzalam kilka filmow na Youtube z takiego usg, pokazałam narzeczonemu i stwierdziliśmy, że chcemy taki filmik na pamiątkę. Jak synek będzie grzeczny to dostanie w prezencie na 21 urodziny :-P
Jeszcze chyba pokusimy się na sesję ciążową póki jeszcze względnie wyglądam i nie jestem na maxa opuchnięta :-P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja na każdym badaniu jest +/- jeden dzień w stosunku do terminu, ja i tak mam od początku dziwne przeczucie, że wykluje się na koniec sierpnia hehe a sesja z brzuchem fajna sprawa :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, czuję takie dziwne mocne tykanie w brzuchu. Wiem, że to synek, bo znam juz te ruchy, ale czemu tak regularnie... Wyczytałam w necie, że może mieć czkawke :-D jakie zarabiste uczucie! mój synuś czkaweczke ma :-D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej kochane;))))) no i pessar założony kurcze gin.i tak nie kazał się przemęczać i dbać o siebie jakoś tak spokojnie podchodziłam do tej swojej szyjki a tu się okazuje że dzięki pessarowi tylko. Ściągnie mi go na koniec 37tc i zobaczymy jak to pójdzie;))) w pierwszej ciąży mimo iż mi ściągnął i powiedział że powinno pójść szybko to i tak przenosiłam więc u mnie wszystko na odwrót ha ha ha no i dziś znów mi pokazał cudnego synka;)))))))))))))))))))))

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, hej, u nas wszystko dobrze, synuś (już zdążyłam się w nim zakochać :)) ma się dobrze, puka, kopie i się wierci, ale póki co to bardzo przyjemne.
Ja sama się dobrze czuje, nadal pracuję, ale już trochę w zwolnionym tempie :)

Powiedzcie, czy kupujecie adapter do pasów do auta? Trochę wczoraj mnie pas zaczął gnieść w brzuch i zaczęłam się nad tym zastanawiać. Co Wy na to?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny! U nas w końcu pierwsze kopniaki się pojawiły :D Maluszek czekał na tatę aż wróci z delegacji i proszę - zaliczyliśmy wspólnie pierwszego kopniaka :) Aż nie mogę się nacieszyć!!

Dziewczyny pisałyście o poduchach do spania, ja mam na razie pożyczoną w kształcie litery I i komfort spania jest dużo lepszy, mimo że brzuch nie jest jeszcze duży, zaledwie lekko widoczny. Naprawdę polecam! Planuję sobie kupić ortopedyczną, ale to dopiero po Targach Mother&Baby, bo chce się do nich przymierzyć :)

Gumiś, ja kupuję na pewno, właśnie w weekend chcemy z mężem posprawdzać i jakiś wybrać. O ile w brzuchu mnie nic nie ciśnie, to w podbrzuszu już tak i wolę sobie te ochraniacze już teraz założyć :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny byłam dziś w biedronce i są Lovela balsamy do prania ubranek dla niemowląt do koloru i białego, wkładki laktacyjne, butelki avent, chusteczki nawilżone z pojemnikiem itp.:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny,
ja już dzisiaj po dentyście, wszystkie zęby już wyleczone :) Teraz jeszcze fryzjer, bo w niedzielę mamy komunię córki... Mnie też pas przy podbrzuszu już przeszkadza, muszę pomyśleć o zakupie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewelka trzymamy kciuki bardzo mocno!!!
Inka mi bardzo pomagał tantum verde w spreju i tabletki podbiał i tymianek ziołowe. Oczywiście czosnek i syrop z cukru z cebuli.

Ja mam wizytę u gin. za 2 dni to jest w 19 tyg. i 5 dniu i zastanawiam się, czy już można zrobić badanie połówkowe. Dlatego taka data, bo mój gin ma urlop po tym terminie i chciał mnie widzieć jeszcze przed, ale się zastanawiam, czy to już będzie badanie połówkowe... hmmm ciekawe co mi powie... Jeszcze nie znam płci, a już bardzo chciałabym wiedzieć! Oczywiście najpierw, czy wszystko ok dla spokoju, a później płeć.

To może to spotkanie podzielimy na 2 lokalizacje :) Gdynia i Gdańsk?
Taki luźny pomysł :)

Może dziewczyny dopiszemy do listy narodzin dzidzi gdzie mieszkamy: np. Gdańsk Wrzeszcz, Rumia, czy Gdynia Chylonia? Mogę też podać maila i zebrać wszystkie maile "do kupy", abyśmy mogły stworzyć listę mailową i łatwo wysyłać info o spotkaniu, czy innym ciekawym wydarzeniu, promocjach, itp.? Np. promocjach w biedronce :) Dzięki inka :) Co myślicie? Forum jest super, ale po chwili nieobecności trudno wrócić do wszystkich poprzednich postów.

Podaję maila jakby co: ale_plama@wp.pl

To jest trochę spamowy mail, ale wybaczcie, nie chcę na publicznym forum podawać normalnego maila. Także przesyłajcie maile na mojego maila, a ja odeślę do wszystkich maila z namiarami wszystkich dziewczyn :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Teraz jest promocja na adaptery do pasów bezpieczeństwa :-)
"Kup adapter i odbierz bon o wartości 150zł na swój pierwszy fotelik!" -fotelik z firmy Be Safe. U siebie w aucie wyregulowałam fotel tzn. podwyższyłam go, kierownice również i adapter nie jest już potrzebny.

A może spotkanie w Sopocie?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Papaya, ja już wysłałam namiary do siebie. Można do mnie pisać też tu, na forum. Jestem zalogowana pod tym samym nickiem- Niulka :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aspiryna a gdzie ta promocja ? Ja za adapterem rozgladam sie od jakiegos czasu, ale cena sklepowa mnie zniecheca, a za uzywane dziewczyny wcale nie biora duzo mniej 😕 zaluje ze w nd nie ruszylam sie do smyka bo bylo -20% chyba na wszystko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gumis ja tez pracuje, wczoraj mialam fatalny dzien i ledwo dozylam do 16, taka bylam juz zmeczona, a dzis to myslalam ze nie wstane, a u nas w firmie nie ma zwolnionych obrotow, gorzej mam wrazenie coraz wiecej wszystkiego na glowie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ile mniej więcej takie adaptery do pasow kosztują?
Ja jak najbardziej jestem za spotkaniem, jestem mobilna, wiec dostosuje sie do miejsca 😊
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lista kontaktowa jak na chwilę obecną:
Lenka, Gumiś, Niulka, Papaya :)

Zapraszamy do dołączenia! :)

Buziaki!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Adapter kosztuje ok. 160 zł, ja poszukam używanych, bo można już kupić za 70-80 zł.
Na prawdę myślę, że warto kupić używane, bo szkoda na takie coś kasy..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie pas póki co nie uciska. A w razie gdyby to też mam dość sporo manewru na fotelu i kierownicy (góra-dół), więc chyba mnie nie będzie potrzebny :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, zainteresowana jestem kupnem Kombinezonu dla chłopczyka, czy oferta nadal aktualna?
Z jakiego rejonu Trójmiasta jest Pani?
Czy wchodzi w grę odbiór osobisty?
Mój mail: kasiamlynska@op.pl

Pozdrawiam,
Kasia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja kupiłam już jakiś czas temu adapter (używany) na olx od takiej miłej Pani, za 50zł. Jeździ ze mną cały czas. Na krótkie trasy w innym aucie nie przekładam go, ale jak wiem że będę gdzieś dłużej podróżować to zabieram pod pachę adapter i jedziemy :)
Pierwszy raz dzisiaj spałam na poduszce dla ciężarówek ;) mam taką w kształcie L, ale ma dziurę na klatke piersiową, taka śmieszna, kuzynka mi przywiozła z Anglii. Jestem mega zadowolona!
Kuzynka też zrobiła mi wyprawkę, dostaliśmy tyyyle ciuchów... Większość po jej córeczce, ale wszystko białe, genialne gatunkowo, część nawet nie używana bo ma taką ilość tych pierwszych rzeczy że wystarczyłoby chyba dla trojaczków :P
kupiliśmy też już komodę do łóżeczka, a jutro jesteśmy umówieni na kupno monitora oddechu, sterylizatora i podgrzewacza.
Także u nas zakupy pełną parą, ale to tylko dlatego, że siedze dużo w domu i przeglądam olx 100 razy dziennie i naprawdę czasem można wyczaić fajne rzeczy (oczywiście jak ludzie nie biorą cen z kosmosu).
Dostałam też pozwolenie od lekarza na wyjścia na basen więc w piątek ruszamy, a jutro już pierwsze zajęcia w szkole rodzenia! wszystko zaczyna nabierać takich realnych kształtów :)))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jesli ktoras z was spodziewa sie dziewczynki to zapraszam. http://olx.pl/i2/oferty/uzytkownik/q1nh/ Ubranka po mojej coreczce a ja sie spodziewam synka wiec sie nie przydadza. Tanie i w bardzo dobrym stanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
za 70 zl nie widziałam, ale codziennie też nie oglądam ofert, nowe adaptery od 150 (smyk) do 300 na allegro ale te za 300 to nie wiem co robią, chyba już same prowadzą auto :P
używane widziałam za 100-110, od 70 to się aukcje zaczynają :(
ja mam już spory brzuszek a pas doskwiera mi od jakiegoś czasu, w pierwszej ciaży tez miałam ten problem ale też dużo mniej jeździłam
ja również jestem za spotkniem ale póki pracuję to jestem mało dyspozycyjna :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
winogrona z tego co wiem to promocja jest w większości sklepów - trzeba pytać sprzedawców, zniżka jest na fotelik Be Safe.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, ja też jestem chętna na spotkanie, raczej wolałabym po południu no i miejsce nie ma aż dla mnie takiego dużego znaczenia :) Także proszę o dopisanie mnie do listy chętnych :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Muszę rzucić słodycze :-( dostałam właśnie wyniki badań. Glukoza na czczo 76, przy obciążeniu glukoza 75g po 1h: 137mg, po 2h: 138mg. Ech :-/ a mnie słodycze tak w ciąży smakują...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No mi się udało akurat babeczka co prawda była z Lublina więc wysyłała mi pocztą.
Eh Niulka biedna Ty... Mi też teraz słodycze wchodzą bardzo dobrze, ale ostatnio smakuje mi wszystko ;) Ja dopiero za 2 tygodnie idę na tą glukoze, już się boje w sumie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja glukoze miałam robioną na początu ciąży. Staram się trzymać dietę niskoglikemiczną i cukier mam w normie. Na szczęście nie muszę robić drugi raz tego badania :) nie wiem czy bym dała radę.
Ja od dziś na zwolnieniu lekarskim. Będę mogła na spokojnie zająć się kompletowaniem wyprawki dla naszego Krzysia :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sanderka25 jak czytam Twój post to wydaje mi się, że muszę przyśpieszyć z zakupami, bo wygląda na to, że nic jeszcze nie mam. A w ogóle to mam problem z decydowaniem, oglądam teraz łóżeczka, materace i pościele, ale kompletnie nie umiem się zdecydować tyle tego. Byłam pewna, ze jak poznam płeć to będzie łatwiej a tu klops :)

Ja tez z chęcią się spotkam, mi pasuje Sopot/Gdańsk - Gdynia trochę daleko ;) Od niedzieli wyjeżdżam na urlop, także rzadziej będę zaglądała, wracam 5 czerwca. Ostatni urlop tylko we dwoje ;)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My też nie mamy nic, oprócz 3 zestawów ubranek. Tylko u nas to trochę inna sytuacja...
Beti, fajnie, że jedziecie, udanego wypoczynku. A gdzie ruszacie? My mieliśmy wycieczkę wykupioną już w listopadzie na koniec czerwca, ale musieliśmy zrezygnować, bo ja nie mogę lecieć, lekarz nie wyraził zgody.
Miłego dnia :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kasia napisałam maila w sprawie kombinezonu:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My w tym roku też sobie odpuściliśmy wycieczkę:-( po pierwsze dlatego, że jestem na L4 to chyba nie za bardzo można:-) a po drugie boję się o ciążę, odbijemy sobie za rok, już liczyłam że mała będzie miała 8-9 miesięcy to spokojnie można zabrać. W sumie nawet łatwiej, bo taki maluch pije mleczko i je słoiczki to bezpiecznie:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Słuchajcie, obejrzałam adaptery i zamówiłam sobie z Poznania za 70 zł używany. Wybrałam taki, co ściąga pas w kroczu, bo te, które są przypinane do adaptera po bokach to wiem, że u mnie nie zdadzą egzaminu, bo i tak pas będzie na brzuchu.
Ja się jeszcze boje robić zakupy ciuszków, może za miesiąc... bo to dopiero połowa drogi za mną :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja sobie nie wyobrażam jazdy samochodem bez adaptera, tym bardziej, że często jeżdżę. W poprzedniej ciąży sprawdził się bardzo dobrze, teraz też już zaczęłam używać. Wygodniej i co najważniejsze w razie czego, bezpieczniej dla dziecka. W Mama i Ja jest możliwość wypożyczenia adapterów.

Jestem jak najbardziej za, żeby się spotkać! Papaya, napisałam maila :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mandalka, też rozważałam opcję wypożyczenia, ale tam jest 10 zł za dzień * 4 miesiące * 30 dni w miesiącu - adapter kosztowałby 1200 zł :(
Jest to dobra opcja dla tych, co chcieliby go używać tylko w długie podróże.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej kochane chciałam tylko napisać że też jestem za spotkaniem;)))
Może Sopot?ja jestem z Gdyni ale dla tych co z Gdańska byłoby po środku dla nas;) mój mail sabinaur@o2.pl

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, ja jeszcze podpytam o te adaptery - czy któraś z Was korzystała z adaptera Be Safe? Widzę, że są jakby dwie wersje tych pasów http://www.besafe.com.pl/p/adaptery-do-pasow-bezpieczenstwa/, któryś jest wygodniejszy w użytkowaniu? macie jakieś spostrzeżenia w tym temacie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Uaktualniam! Lista kontaktowa ciężarówek. Jest nas już 9! :)

Lenka, Gumiś, Niulka, Papaya, eN, Winogrona, Aspiryna, Mandalka, SabciaB.

Zapraszamy do dołączenia! :)
mój e-mail: ale_plama@wp.pl - piszcie dziewczyny skąd jesteście.

Większość jest za Sopotem - środek Trójmiasta, wiec zobaczymy czy Sopot wypali!

Buziaki!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też tak macie? Mam dzieczyny co jakiś czas ból, taki promienisty, nad lewym pośladkiem... jest to mało przyjemne. Na szczęście, nie jest to ciagłe, a jedynie występuje jak długo siedzę, czy źle się ułożę. Miałam mocny ból tego miejsca w 2-3 miesiącu ciąży przez trzy dni, a później jakoś się uspokoiło. Był taki silny, że nie mogłam się ruszyć.

Cały czas mam tak, że jak jestem głodna i nie zjem czegoś w czasie 15 minut to robi mi się niedobrze do tego stopnia, że potrafię czasami pobiec do łazienki - a to 5 miesiąć, niedługo 6!

Kurcze, faktycznie te adaptery to dobra sprawa, w pierwszej ciąży nie miałam, jakoś mniej się o tym mówiło... ale to rozsądne i odpowiedzialne, więc może też popytam znajomych, czy nie mają pożyczyć...

Dziewczyny, z doświadczenia mówię Wam, że popożyczajcie większość ciuszków dla maluszków lub kupujcie na wyprzedażach - tak do 74 -80 rozmiaru, bo dzieciaczki naprawdę mega szybko wyrastają - a jest tyle potrzeb i te pieniążki można na inne, bardziej potrzebne dla dziecka przyjemności przeznaczyć, ale wiadomo pierwsze dziecko :) każdy chce jak najlepiej i najładniej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Papaya, ja najmniejsze jakie kupuję to na 68 :-P mniejszych nie ma sensu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewela ja cały czas trzymam kciuki za Ciebie i wszystkie dziewczyny także -musi być dobrze, a lecimy do Angli do znajomych, bo to najkrótszy lot :) I mam nadzieję, zrobić tam zakupy dla małej, mają tam super jakości rzeczy, szczególnie bodziaki pakowane po 7 sztuk - ostatnio znajoma kupiła w promocji taki zestaw za (w przeliczeniu na złotówki) ok. 20 zł! U nas nie ma szans kupić za tą cenę, chyba że używane.

papaya ja też tak mam z tym jedzeniem, moja najdłuższa przerwa to max 3 godz i potem zaczynają się mdłości i napad głodu, wtedy po prostu muszę coś zjeść!

Dziewczyny! Uprzejmie donoszę, ze od dziś w biedronce pościele, prześcieradełka, kocyki, body, spodenki dla niemowlaków i ubrania ciążowe ;)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
emka - ja mam ten http://www.besafe.com.pl/p/adaptery-do-pasow-bezpieczenstwa/adapter-do-pasow-bezpieczenstwa-na-pasek i używam go już od 5 miesiecy. Mimo, że jeszcze brzuszek nie był widoczny wolałam, żeby moje dziecko było bezpieczne, tym bardziej że ja bardzo duzo jeżdże autem :) A nie raz sobie pomyślałam mając już na sobie pas - jak dobrze, że go mam, bo tak przy gwałtownym hamowaniu mogłoby być kiepsko. Ten pas nie jest wygodny, nie ma co się oszukiwać. Ten adapter ma się między nogami, jest dość spory i uwiera, na początku cały czas go czułam i był bardzo niekomfortowy, ale teraz już jest ok i nie czuję go :) Polecam wszystkim dziewczynom w ciąży! To dla bezpieczeństwa naszych maleństw :)
Pozdrawiam serdecznie!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Patrzę jeszcze na te adaptery i tak sobie myślę, że ten co ja mam jest przeznaczony na przednie fotele w aucie, a ten drugi (Adapter iZi fix do pasów bezpieczeństwa ISOfix + pasek) jest do wpinania w ISOfix więc dla dziewczyn co siedzą na tylnej kanapie w aucie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sanderka25 - wspominałaś już w wątku, że zapisałaś się do szkoły rodzenia na Klinicznej. Czy możesz mi napisać kto ją prowadzi? Jak Twoje wrażenia po pierwszej wizycie?

Amelia83- dzięki za opinię, przymierzę się dzisiaj do nich, ale raczej zdecyduję się na taki jak masz ty, bo też częściej prowadzę auto niż jestem pasażerem:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam adapter-siedzisko tummy shield. Od początku ciąży drażniło mnie wszystko co przylegało bezpośrednio do brzucha, a w tym pas leży na udach. Sprawdza się bardzo dobrze, szczególnie jak się ma męża, który preferuje dość dynamiczną jazdę :P Widziałam, że można też wypożyczyć w mamaija. Minusem jest oczywiscie cena, ale potem mozna probowac odsprzedac, bo nie schodza duzo z ceny, a wziecie na nie jest, bo jest ich malo na rynku wtórnym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Hej dziewczyny, ja się za bardzo tu nie udzielam, ale regularnie Was czytam, a że akurat dziś mam dzień nowych wrażeń to się podzielę :) rano po raz pierwszy poczułam, że ktoś mi tam się przewraca w środku a później u lekarza dowiedziałam się w końcu, kto tam mieszka - najpewniej będzie dziewczynka, jajek nie zaobserwowano :D poza tym wszystko w normie, waży już całe 386 g (22 tydzień). Trzeba było to uczcić, więc kupiłam pierwszy ciuszek dla niej, choć nie różowy :)

Jestem również chętna na spotkanie, najlepiej Gdańsk bo stąd jestem, ewentualnie Sopot. Różnie może być u mnie z czasem, ale postaram się dostosować jak już coś będzie ustalone :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~Beti dzięki za info o Biedronce - kocyki sa naprawde ładne, fajnie leży też piżamka, a legginsy nie są aż tak mocno uciskające jak te lidla. Sa też spodnie dresowe ciązowe - nie ma ich na stronie - szare, mają sciągacze u dołu, dość długie. Tylko ogólnie bardzo szybko im wszystko schodzi - jak ja byłam koło 12, to już były ostatnie sztuki prześcieradełek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie Beti, wielkie dzięki za info o Biedronce :-) kupiłam 2 kocyki- jeden w lewki, drugi w małpki :-) 2 przescieradelka, do tego zapas chusteczek, bo wychodzą po 4 zł za opak., dla siebie pidzame do karmienia i koszulkę Polo. Przy okazji wypatrzylam żwirek silikonowy dla kota w promocji to wzięłam 3 :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny.Ja adapter be safe wypożyczylam w mama i ja,któraś tu pisała ze jest to 10 zł za dzien co jest nieprawda bo jest to cena 10 zł za msc. Płaci się całość czyli 10 zł i przy zwrocie adapter ów oddają resztę. Ja z zakupami za bardzo nie szaleje kupiłam kilka ubranek dużo mam dostać od kumpeli zresztą na ostatnim usg maleństwo nie chciało się pokazać wiec się obawiam ze może z dziewczynki jeszcze się zrobić chłopak :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wracając do adapter ów miało być płaci się całość czyli 10 zł i różnice oddają przy zwrocie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tyle się męczyłam z tym gardłem i kaszlem a dziś dostałam antybiotyk:-( okazało się, że to zapalenie krtani.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale te sklepy teraz wyszły z ofertami dla ciężarnych, jeszcze w netto widziałam jakąś gazetkę. Jeśli chodzi o prześcieradła, pościel i wszystkie inne akcesoria dla niemowląt to polecam tygryska ma stacjonarne sklepy w rumi , redzie, wejherowie i też online (ale mniejszy wybór) na http://www.etygrysek.pl ja się tam obkupiłam włącznie z łóżeczkiem za około 150 zł, polskie komplety pościeli 100% bawełny za około 28 zł, prześcieradła od 10 zl A i zakładajcie sobie karty w rossmanie, mi przyszla oferta ze przy kolejnych zakupach odbieram za grosz oliwke babydream na rozstepy, fajna sprawa te produkty za grosz, a cala seria babydream ma pozytywne opinie i chyba jej bede używać a pieluchy oczywiście z biedronki.
Jeszcze się pochwale ;) ze znalazłam fajna oferte głębokiego wózka za 300 zł jedo fyn ze zlikwidowanej hurtowni, minimalne ślady uzytkowania bo słuzył jako wózek zastępczy i juz stoi obok mnie i co chwile sobie jezdze po pokoju hehe
Dopadło mnie apogeum bólu pośladka :/ łączę się ze wszystkimi zbolałymi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurcze co z tymi pośladkami. ja dzisiaj mam te jakiś cięzki dzień, od rana mnie męczy ból promieniujący do biodrapoza tym od jakiegoś czasu mama jakies bole spojenia łonowego..ciągle coś

inka ja zapalenie krtani przechodziłam w 7 tc, do tego stopnia ze stracilam glos, pomogly mi inhalacje i tabletki fiorda

ja ostatnio spakowalam wozek zeby mnie ciagle nie kusil i bedzie sobie czekal na szafie do wrzesniapowoli zaczynam myslec nad kolejnymi zakupami, posciele kocyki itp. fotelik i lozeczko zostawiam na wrzesienmoze kupie jakies pojedyncze butelki itp, laktator mam reczny aventu ale jak bede miala jakies problemy to kupie na pewno elektryczny, bo reczny na dluzsza mete to maskra- mnie po 2 miesiacach dopadl kryzys laktacyjny i mialam zanik pokarmu i sciagalam co 3 godziny metoda 3-5-7 czy jakos tak to sie zwie, recznym- dramat...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
naprawdę los ciężarnych nie oszczędza ;p, miałam pierwsze te bóle około 2 miesiaca potem spokój, znowu bol, a teraz juz 2 tyg trzyma ale wierze ze chociaż na chwile odpuści, troche lekki masaż pomaga,moj gin mówił żeby brać apap ale jakos nie jestem przekonana. A laktator to dla mnie zagadka nie wiem jaki wybrać i czy od razu kupować czy zobaczyć jak maluch będzie jadł, czy tylko nowy czy używany. Wózek mam juz jeden w szafie spacerowy wiec ten mi juz raczej nie wejdzie, jedynie moze stelaż ;)
A w przyszłym tyg czeka mnie krzywa cukrowa bleh
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie to właśnie dobry laktator elektryczny będzie takim poważnym zakupem przed urodzeniem małej. Bo niestety nie będę mogła karmić dopóki nie schowają jelit do brzucha i nie podejmą pracy. A to może potrwać. Więc nie będę miała małego ssaka i będę musiała regularnie ściągać, żeby podtrzymać laktację. Nie ukrywam, że chciałabym jak jelita podejmą pracę karmić piersią, bo to lepiej działa na jelita niż od razu sztuczne. Ale jak to będzie nie wiem... Czy nie zatrzyma mi się laktacja skoro przez spory czas nie będę karmić, do tego stres, który nas czeka ehhh...
A resztę poważnych zakupów chyba zrobię po urodzeniu (tzn. wózek, fotelik itp.), zanim wyjdzie ze szpitala to zdążymy to kupić, bo teraz boję się kupować...
Sorry, że Was zanudzam, ale muszę się wygadać :(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ewela nie zanudzasz, wygadaj sie.
u mnie laktacja zanikla kompletnie, sciagalam przez 30 min np 5 ml albo nicale walczyłammała była troche przegłodzona ale nie podałam jej sztucznego..i najbardziej pomogł mi system sns medeli, jak zauważyłam zanik tego samego dnia kupiłam TO ( czułam sie jak w matrixie jak przyklejałam te rurki) po ok 2 tygodniach walki miałam potoki i karmiłam mała do roku więc spokojnie można pobudzić laktację :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do laktatora to jak chodziłam do szkoły rodzenia (8 lat temu:-)), położna doradziła aby nie kupować wcześniej tylko mieć wypatrzony model i w razie potrzeby po porodzie wysłać np. męża i kupi:-)
U mnie to się sprawdziło, mała ważyła przy urodzeniu 4420 i jadła jak szalona od początku, cały czas wisiała na cycku i laktator nie był potrzebny:-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
inka zgadzam się z Tobą, przy pierwszej córce też nie miałam laktatora przed urodzeniem, później był potrzebny, ale to wtedy dokupiłam ręczny i wystarczył, bo jednak głównym ssakiem była córa. Natomiast teraz sytuacja u mnie będzie zupełnie inna, córka po wszystkich operacjach będzie leżała na OIOM-ie i nie będę mogła karmić wcale, dopiero jak jelita będą schowane i podejmą pracę.
Także na Waszym miejscu pewnie też bym się wstrzymała, a dla mnie porządny laktator to podstawa...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ewela a nie zostawiałaś sobie nic po starszej córce ?
jak najbardziej rozumiem twoje obawy, wszystkie wierzymy że będzie dobrze :)
ja miałam laktator ręczny od siostry, mało go używałam, i chyba jeszcze go ma, wiec nie planuję zakupu, chyba dobrze mieć coś upatrzonego ale kupić jeśli okaże się potrzebny, ale do dziś pamiętam że na sali ze mną była dziewczyna z bliźniakami i nie miała laktatora, mąż na wyjeździe i nie miał kto jej kupić i pielęgniarki kazały jej ręką ściągać pokarm - masakra
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Winogrona moja cora ma 9 lat, wiec nic juz po niej nie mamy 😉
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ewela u Ciebie to faktycznie zupełnie inna sytuacja. Laktator będzie niezbędny a nie ma to jak mleko mamusi:-) jak tylko się uda (bez ciśnienia) to będziesz dawała swoje mleczko dla malutkiej i jestem pewna, że szybciutko wróci do zdrówka i będzie broiła za dwie:-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ewela to u Ciebie też będzie duża różnica wieku między córciami:-) u mnie będzie 7,5 roku różnicy. Pewnie dziewczyny dogadają się dopiero w dorosłym życiu:-) plus jest taki, że starsze już samodzielne to zawsze łatwiej:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziś była wizyta u ginekologa :) Wszystko z dzidzią ok., kończy się 19 tydzień. Prawdopodobnie dziewczynka, jak to powiedział "ze wskazaniem" bo głowy nie da, gdyż nie za dobrze ZNOWU się ułożyło do podglądania - chyba faktycznie dziewczynka skoro się tak chowa heh :) Druga dziewczynka... nie mogę uwierzyć, ciekawe czy sie nie zmieni w chłopaka.

Dzięki za cynk o biedronie! Też zakupiłam jeden kocyk z mikrofibry i koszulę nocną do karmienia. Kocyk taki unisex :) na wszelki wypadek :)
A te spodnie dresowe miały ściągacz na dole? Szkoda, że tego nie zauważyłam, myślałam, że to takie szerokie niefajne nogawki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ponoć jakieś pasy (adapter) można wypożyczyć z mamaija za ok. 10zł za miesiąc. Tak było jakiś czas temu, nie wiem czy tak jest nadal, ale można zadzwonić i zapytać :) Ja chyba zadzwonię i zapytam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej!
Widze, ze nie tylko ja mam taka róznice wieku miedzy dzieciakami :) Moj Młody w czerwcu konczy 8 lat. Mysle, ze mimo wszystko jest to dobra roznica, bo dzieci juz nie beda tak rywalizowac o siebie..
Ja od dlugiego czasu myslalam o drugim dlatego, ze starszy juz mnie tak nie potrzebuje.. Jest towarzyski, biega z kolegami na dwor, treningi, teraz pierwszy oboz.. Juz nie jest taki MÓJ! :D
Wiec wspaniale, ze w koncu udało sie i jeszcze bedzie Mała Ksiezniczka..

Wczoraj obczajałam z 3 h laktatory.. Ja chyba kupie ten elektryczny medela. Mini. Tez nie mam nic a nic po synku i teraz wszystko przerabiam od nowa. Zastanawiam sie tez nad butelkami jakie wybrac, smoczkami itp. Chce karmic piersia, ale lubie wyskoczyc gdzies wieczorkiem, albo odpoczac bez dzieciaczkow, wiec mysle, ze butla sie przyda.
Wczoraj po kapieli juz mi mleko plynelo! Wiec chyba z laktacja nie bedzie problemów hihi!

Ewela- trzymam kciuki za Ciebie i zeby wszystko sie udało. Mysle, ze masz w sobie tyle sił i dobrych checi , ze wszystko ułozy sie lepiej niz myslisz ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
just.,jot, który to tydzień, że mleko leci?

Ja do szkoły rodzenia idę do firmy, w której moja mama pracuje, więc wiem, że tam sa fajne położne. Z tego co się orientuje, niektóre z nich pracują na Klinicznej.
http://www.pulsmedic.pl/szkola.html

Ciekawe, czy zdążę dziś kupić w biedronce tą koszulę do karmienia..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakoś ta różnica wieku mnie nie przeraża, moja córa bardzo chciała rodzeństwo i teraz bardzo się cieszy na siostrę. Wiadomo, że będzie różnie, ale właśnie jest już mądrzejsza i samodzielna :)
just.jot szybko Ci się mleczarnia produkuje :)
Całe szczęście dziewczyny, że mam takiego męża, wspiera mnie ogromnie. Bo mam różne chwile, czasami za dużo myślę, ale jak tu nie myśleć...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~papaya: Tak, ściągacze były na dole w tych spodniach dresowych.
~Gumiś: Koszula nocna do karmienia jest wyjątkowo długa(do kolan). Wspominam, bo niektórym to odpowiada, innym nie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mężczyzna w domu to jednak duże oparcie :-)
U mnie różnica wieku między synem narzeczonego a naszym dzieckiem to 12 lat bez 3 m-cy :-) to takie też prawie moje dziecko, bywa u nas częściej niż u matki, je u nas obiady, lekcje robi u nas, ma u nas swój pokój, śpi kiedy chce, bo szkołę ma 2 ulice dalej ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny ból posladka jest najprawdopodniej spowodowany uciskiem na nerw, proponuje rozciaganie miesni posladkowych, a przede wzzystkim miesnia gruszkowatego (tez w posladku). Filmiki na pewno sa na youtube. Na pewno nie zaszkodzi a moze pomoc ;)

Bylam w tej szkole rodzenia-zajecia prowadzi dr Kielbratowska. Bylo duzo osob, trwalo to prawie 2 godziny, ale byl tylko wyklad (zadnych cwiczen). Mowila o fazach porodu, o relaksacji, o tym jak radzic sobie z bolem i o prawach pacjenta (warto poczytac w necie). Jakiegos wielkiego szalu nie bylo, ale fajnie posluchac i miec swiadomosc co sie bedzie dzialo. Na nastepnych zajeciach idziemy ogladac sale porodowe, a takze beda mowic o stymulacji pradami tens. Mysle, ze bedzie ciekawie :)

Do jutra w tesco jest -30% na odziez f%f. Oczywiscie zakupilam cos,nie moglam sie powstrzymac, ale tylko 3-pak sliniakow z myszka mickey. Kupilam tez ciuchowe prezenty dla naszych chrzesniakow, przeciez promocje nie sa codziennie ;) Polecam ich ciuszki, bo gatunkowo sa naorawde fajne, a tez wzorki przecudowne :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
po waszych opiniach odpuszczam sobie kupno laktatora i zobaczę jak karmienie wyjdzie w praniu. Co do różnicy miedzy rodzeństwem, to ja mam o 7 lat starszą siostrę, mama chwalila sobie tą różnicę, bo gdy byłam niemowlakiem siostra była już dużą dziewczynką w wieku szkolnym, łatwiej było jej się zorganizować.Co o relacji między nami było różnie, siostra się cieszyła ze ma rodzeństwo ale ja byłam małym niszczycielem i nie raz ona na tym cierpiała, chętnie się ze mną bawiła i była moim autorytetem,ale sprzeczki i fochy też bywały,najgorszy dla siostry był czas gdy ona była nastolatką a ja dalej małym i upierdliwym dzieciakiem, z perspektywy czasu jej współczuję ;P . Różnica między nami zaczęła zanikać gdy ja zaczęłam dorastać, pojawiły się wspólne tematy no i zawsze służyła radą na każdy temat, teraz jedyna różnica jaka jest między nami to ja mam krótszy staż małżeński i pierwsze dziecko w drodze a ona ma już swoje prawie odchowane dzieciaczki ;) jest moją najlepszą przyjaciółką.Czasami między dzieciakami jest mała różnica wieku a w życiu dorosłym się nie dogadują,nie ma reguły.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dziewczyny mam pytanie, bo martwię się, codziennie czułam ruchy, nie aż tak mocne, ale czułam. A dzisiaj cały dzień nie czuję małej... Czy jak już czułyście ruchy to miałyście później taki dzień, że cały dzień nic?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tak mam cały czas :-) raz czuję, raz nie czuję. Bywają dni, kiedy nie czuję w ogóle. Ale np za 2 dni znowu czuję :-) ale ja spokojna jestem. Na połówkowym synek kręcił się niesamowicie i nic nie czułam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam tak ze dwa dni maly jest mega aktywny,a kolejne dwa dni jakby go w ogole nie bylo, zaczynam sie martwic a potem znowu kolejny dzien i junior uprawia jogging w brzuszku, takze spokojnie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niulka i Sanderka to uspokoiłyście mnie trochę. Dziękuję :) Już chyba się schizuje...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zjadłam 2 cuksy w czekoladzie i Miśka się ruszyła :) Uspokoiłam się :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to masz metodę :-) ja niestety nie wiem jak swojego ruszyć. Tańczy swoim rytmem, a nie, kiedy mama chce :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewela, moja też reaguje na słodkie, to ma chyba za mamusią hahaha, a tak poważnie to mój bobas też ostatnio cały dzień się nie ruszał i juz chciałam na SOR jechać, ale mąż mnie powstrzymał i całe szczęście, bo na drug dzień było już ok. Zauważyłam, że im wiecej ja się ruszam to małej prawie w ogóle nie czuje, dopiero jak chcę odpocząć i coś zjem to się zaczyna coś dziać.

Ja też wstrzymuję się z laktatorem do porodu, zobaczymy co będzie.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ewela ja tak miałam w zeszłą sobotę, i też ogarniały mnie czarne myśli, tym bardziej że raczej jest aktywne, aż strach się bać co będzie po porodzie ;)
ja chciałam mieć dzieciaczki z różnica wieku ok 2,5 roku, nie udało sie i będzie 4, uważam, ze trochę dużo ale cóż, najważniejsze że będzie,
mój młody ubzdurał sobie że będzie miał braciszka, i nawet się mnie ostatnio zapytał "mamo czy ty zjadłaś mojego braciszka" :D
chyba cieszy się na rodzeństwo :)
mój m. m brata starszego o 8 lat i żaden nie ma dobrych wspomnień :( zaczęli sie dogadywać po 20 mojego m. :( ja mam siostrę bliźniaczkę i mamy i w sumie zawsze miałyśmy dobre relacje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
just już siara (bo to nie mleko przecież ;) !
u mnie w pierwszej ciąży pojawiła sie jakoś mc przed porodem i też nie było później problemu z laktacją, planuję znowu karmić ok 6 mcy, no macierzyński jest dłuższy góra do 8 :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny dziś lecę samolotem także trzymajcie kciuki żeby wszystko było ok, trochę mam stracha, niby nie ma żadnych przeciwwskazań, ale i tak się boję. Miłego dnia!

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
To co z tym spotkaniem, Dziewczyny? ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Papaya zbiera kontakty do wszystkich i wtedy będziemy się ugadywac :-)
Beti, nic się nie bój, będzie dobrze :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Beti, wszystko będzie ok, odpoczywajcie :)
Ja dzisiaj od 6-tej na nogach. Jesteśmy właśnie po Komunii córki. Wszystko ok, pogoda dopisała :)
Teraz chwilowo odpoczywamy, ale jeszcze czeka nas 15-minutowy spacerek, bo trzeba iść zagłosować.
Miłego wieczoru!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to córka miała piękną pogodę na komunię, chyba jeden z ładniejszych w maju :) mam pytanie, (wizytę u gina mam za parę dni a z taką bzdurą nie chcę do niego dzwonić) odnośnie picia mięty, ile można mięty dziennie wypijać? mam taką prawdziwą wysuszoną a nie w saszetkach, dziś wypiłam napar z trzech listków i ledwo powstrzymuję się przed kolejnym ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My dziś byliśmy na gokartach, nie mogę przeboleć, że nie mogę sobie pojeździć :-(
Po południu pojechałam do rodziców, gdzie czekały na mnie worki ciuszków do przebrania, które podostawalismy od znajomych po ich dzieciach. 3 bite godziny przebierania i segregowania- dla chłopca i dla dziewczynki. Wszystkie dla dziewczynki zawoze jutro koleżance, która spodziewa się córci, resztę zostawiam naszemu brzdacowi ;-)
Znowu mam głupie pytanie do doświadczonych mam :-) powiedzcie, czy mogę te ciuszki prać w tych samych plynach co nasze ubrania czy muszę wstawiać osobne pranie ze specjalnym proszkiem czy płynem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
trzeba w specjalnych dla dzieci :) ja prałam w dzidziusiu, podobno lovella też jest ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja milam lovelle, powinno sie prac w specjalnych poniewaz u tak malych dzieci latwo o powazna alergie, ja najpierw myslalam ze pic na wode ale potem nasluchalam sie o podraznienich skory az do krwi i wszytko przez pierwsze miesiace pralam w proszkach dla dzieci, potem juz spokojnie mozna probowac w normalnych ale typu sensitive
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niulka ja prałam w naszym proszku od samego początku. Zawsze prasowałam tak do 6 miesiąca. Wtedy prałam w Bonuksie ale to zawsze zależy od dzieciątka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja na początku prałam ciuszki osobno i w specjalnych płynach dla dzieci. Potem stopniowo obserwowałam czy nic się nie dzieje i już z naszymi ale to pewnie tak po pół roku, dokładnie nie pamiętam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej kochane no i pogoda cuuuuuuuuudna;))))))))
oby tak zostało;) Ja również prałam rzeczy małej w proszku dziecięcym ale tak chyba do pół roku później w normalnym proszku;) i nic się nie działo.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Drogie Mamy,

wielu rodziców przestaje stosować środki do prania przeznaczone dla maluchów, gdy dziecko dorasta lub nie ma widocznych problemów ze skórą. Warto jednak wiedzieć, że specjaliści zalecają ich używanie do 3. roku życia. Brak podrażnień na skórze dziecka nie świadczy o tym, że wszystko jest z nią w porządku. Zapobieganie objawom alergii to nie jedyny powód, dla którego stosowanie produktów dla dzieci jest ważne.

Do 3. roku życia skóra nie jest jeszcze w pełni ukształtowana i nie stanowi odpowiedniej bariery dla silnych składników zawartych w zwykłych proszkach (dla dorosłych). Komórki skóry u dzieci można porównać do tkaniny o luźnym splocie, której nici są ułożone bardzo rzadko. Nie tworzą one właściwej bariery ochronnej i są przepuszczalne dla zanieczyszczeń, temperatury i wszelkich substancji, z którymi skóra ma kontakt. Naczynia krwionośne u dzieci (ze względu na swoją budowę i bliskość naskórka) mają dużo większą podatność wchłaniania przedostających się przez skórę substancji. Składniki chemiczne zawarte w zwykłych proszkach przenikają w głąb organizmu dziecka i nawet gdy nie wywołują widocznych podrażnień, mogą być szkodliwe dla zdrowia maluszka. Powodują także nadmierne zmywanie się płaszcza hydrolipidowego skóry, który stanowi jej naturalną warstwę ochronną. Nie działa to korzystnie na prawidłowy rozwój naskórka oraz przyszłą kondycję skóry dziecka. Warto mieć na uwadze, że skóra malucha jest po prostu inna i nie da się przyspieszyć procesu jej dojrzewania. Dlatego, bez względu na markę, warto sięgać po bezpieczne produkty przeznaczone dla dzieci :)

Niulka, szukając środka odpowiedniego do prania ubranek dziecięcych, dobrze zwrócić uwagę na jego skład oraz informacje zawarte na etykiecie. Wybierając środek do prania dla niemowląt, warto upewnić się, że jest on odpowiedni do stosowania od pierwszego dnia życia maluszka. Często zdarza się, że producenci jako obietnicę delikatności przedstawiają na opakowaniu wizerunek dziecka. Skład ich produktów jest jednak w pełni bezpieczny do stosowania dopiero od pewnego etapu życia dziecka.

Mam nadzieję, że moja odpowiedź będzie dla Was pomocna :)

Zachęcam także do odwiedzenia strony internetowej programu edukacyjnego 3 lata pod ochroną. Znajdziecie tam ciekawe informacje na temat budowy i właściwej pielęgnacji skóry dziecka.

Pozdrawiam,
Doradca Lovela
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dzisiaj pogoda cudna :-)
Sądzę, że pranie w zwykłym proszku do prania nie zrobi Maluszkowi krzywdy. Zawsze można zmienić proszek gdyby wystąpiło uczulenie. Jedynie co to prałabym osobno z dodatkowym płukaniem.

Polecam forum w którym dziewczyna analizuje składy chemiczne różnych rzeczy ;-)
http://www.srokao.pl/2013/04/analiza-proszki-i-pyny-do-prania.html

a tu link do chusteczek nawilżających dla dzieci
http://www.srokao.pl/2013/01/analiza-chusteczki-nawilzane.html
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ten blog jest zarabisty :-) już kiedyś ktoś mnie na niego odesłał przy pytaniu o kremy zapobiegające rozstępom. Dziewczyna się napracowala, analizując wszystkie te składy :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem na badaniach - test glukozy i mam nadzieję, że nie zwymiotuje bo inaczej test trzeba będzie powtórzyć :(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hehe, ja też tak miałam, myślałam, że zwymiotuje. Popijaj sobie wodę, ale małymi łyczkami. Powinno przejść.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
powinno sie prac w proszku dla dzieci, ale wstrzymaj sie z praniem na ostatni miesiac, szkoda, zeby zaszly kurzem..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~~eN , nie słyszałam, żeby mięta była jakoś szkodliwa, ew. będziesz miała gazy. Ja pije mięte i melisę regularnie.
Słyszałam, ze naparu z tymianku i z hibiskusa nie powinnyśmy pic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A w ostatnim miesiącu przed porodem napar z liści malin (na szkole rodzenia nam powiedzieli :D )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej dziewczyny :)

wieki mnie nie było na forum, nie dam rady wszystkiego nadrobić, ale pobieżnie przeleciałąm o czym rozmawiałyście :)

co do spotkania to ja jestem chętna, dla mnie najlepiej Gdynia albo Sopot, z tym że ja z moim 1,5 rocznym maluchem bym była. także wszystko zalezne od miejsca jakie byście wybrały na spotkanie.

u nas wszystko w porządku, mam już za sobą paskudną glukoze, ale mimo wszystko nie było tak źle :) najgorsze to dwugodzinne czekanie. na szczęscie wyniki super, także mogę się bez skrupułów objadać truskawkami :P pochłaniam je ostatnio w ilosciach hurtowych ;)

wczoraj byłam na usg, Syneczek waży już prawie 1 kg, zdrowy i bardzo ruchliwy, na usg bawił się pępowiną i machał łapkami, wyglądało to, jakby klaskał :) cudny widok. niestety nie udało się pani doktor zrobić mu fotki w 3d, bo cały czas zasłaniał buźkę

zaczęłam już kompletowanie wyprawki, trochę ciuszków nowych już mam, ale muszę się zacząć powstrzymywać przed kupowaniem, bo mam jeszcze calą górę ciuchów po starszaku. własnie zaraz zabieram się za zakupy kosmetyczne.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja właśnie ostatnio myślałam o naszej jedynej sierpnioweczce ;-) że dawno się nie odzywała. Jak dla mnie możesz przyjść z dzieckiem. Może trochę się nudzić, ale postaramy się jakoś to rozwiązać. Może spotkanie w pobliżu jakiegoś placu czy coś, bo pewnie nie Ty jedyna będziesz miała ze sobą starszaka ;-)
Mi ostatnio znów zdarzają się godzinne drzemki w ciągu dnia. Przeszedł okres bezsenności i wzmożonej aktywności. Wy też tak macie?
Co do prania to przyjrze się temu zestawieniu z linków "sroka" i coś wybiorę. Tata mówi, co prawda, że to fanaberie i mam prać w naszym płynie, bo on prał ciuszki starszego syna w normalnym proszku i nic się nie działo, ale chyba go nie posłucham :-P jednak wolę zapobiegać niż później męczyć dziecko przy jakichś wysypkach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehe, Niulka ja to włąściwie mogłabym się przepisać na wrzesień, bo na czterech ostatnich usg data porodu mi wychodzi 1 września ;)

a co do proszków, to ja na początku prałam w Dzidziusiu, potem na zmianę była jeszcze Gaga z tesco, lovela i biały jeleń. Był też czas, że prałam rzeczy małego w zwykłym proszku, ale wróciłam do dziecięcych, bo mały miał wysypkę. Okazało się, że to nie kwestia proszku, ale już zostałam przy osobnych proszkach :) a właściwie płynach, bo są przyjemniejsze :)

Mnie też ostatnio męczy bezsennośc, jak się w nocy obudzę to nie mogę przez długi czas zasnąć, dopiero przysypiam nad ranem, a synek mi robi pobudki o 6.30 :/ i w dzień czasem zdarzy mi się zdrzemnąć razem z nim
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej kochane ;)))) dziś Nasze święto;))))) przyjaciółka zabrała mnie dziś na spotkanie mam z okazji naszego święta było o chusto noszeniu o naturalnych kosmetykach nawet ciekawy wykład nt karmienia piersią dała Pani Iwona Głuć może któraś z Was była w Gdyni w Gemini/Multikinie?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja cierpie na bezsennosc tylko jak boli mnie zoladek, czyt. po kazdym kupnym jedzeniu, juz nawet frytek z mcka nie moge, tylko domowe obiadki
w pracy juz nie wyrabiam, wszystko mnie boli i nie moge sie na niczym skupic, szczegolnie pod koniec dnia, a na zw chcialam od 11.06 isc, mam jeszcze tyle rzeczy do skonczenia 😢
a do tego popoludniami meczy mnie swedzenie, szczegolnie ud i lydek, ktoras tak ma ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
winogrona ja tak miałam!do tego stopnia, że aż mi się robiły takie paskudne zmiany, wyglądało jak oparzenia, tylko że mi głównie na łokciach i nadgarstkach. Byłam u dermatologa i dostałam maść robioną, zużyłam z połowę (również na brzuszek) i czasem jak mnie zaczyna znowu swędzieć to smaruję i od razu schodzi :)

Ja ostatnio zaczęłam zasypiać w miarę normalnie (może dlatego,że dostałam zakaz brania komputera/tableta do łóżka ;P) więc wyłączam się i idę spać, ale za to rano wstawanie to jakiś koszmar... Rano mam na myśli wczesniej niż 10:00...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gumis dzieki za odpowiedz,Dor Twoj synek to juz kawal chlopa :-) gratuluje Mnie wczoraj dopadl tak przerazajacy bol ze zadna pozycja nie dawala ulgi non stop przez ponad 3 godziny bol posladka uda nawet lydki opisac sie tego nie da, to co mialam.wczesniej dawalo mi sie we znaki tylko przy siadaniu wstawaniu itp a tu nic nie przechodzilo,lzy z bolu same lecialy,jak dzwonilam na pogotowie to proponowali mydocalm albo zastrzyk ale bez gwarancji ze bezpieczne dla dziecka wiec podziekowalam.Tak wiec w ruch poszedl apap rano i wieczorem zgodnie z instrukcja gina mam brac przez 3 dni do smarowania lioton 1000 , ratuje sie tez ziolami herbatka z pokrzywy i na skolowane nerwy melisa. Dzis lepiej oby ten mega bol juz nie powrocil,jak mi nie przejdzie mam isc do neurologa :-\
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sanderka, ja też wcześniej niż 10 nie wstaję :-P nie chce mi się. Po to mam zwolnienie, by odpoczywać. No chyba, że mam badania, lekarza lub coś do załatwienia to wtedy jakoś tam się zmuszam ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć, dziewczyny :-) Muszę muszę Wam się pochwalić, wczoraj tata pierwszy raz poczuł ruchy swojego synka :-D bo synek nasz rusza się co prawda, ale nie kopie mnie tak mocno i ciężko trafić. Więc położył się z głową na moim brzuchu i czekał jak tylko dałam znać, że się wierci. Ale była radocha :-D kilka razy synek dał tacie znać, że jest i ma się dobrze :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć,
mój mąż i córa też już czasami czują Michalinę :) Mnie już jakiś czas nie brało na sen w dzień, a teraz znowu senność powróciła... Jem teraz takie ilości warzyw i owoców jakich chyba nigdy nie jadłam, taką mam na nie ochotę :) Za to najgorsze jest to, że ciężko mi jest się zmusić do większej ilości płynów...a muszę dużo pić, min. 3 litry, bo przy tej wadzie często występuje małowodzie i wtedy trzeba robić amnioinfuzję. Tak mi powiedziała profesor, a ja i tak za mało piję...
Moja córa wczoraj na dzień mamy zrobiła mi super prezent-była na konkursie i zdobyła 1.miejsce i tytuł omnibusa :) Jestem z niej dumna :)
Miłego dnia
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny! Podaję jeszcze raz maila dla dziewczyn, które są chętne na spotkanie mamusiowe, a jeszcze się nie dołączyły.

Zapraszamy! :)
mój e-mail: ale_plama@wp.pl - piszcie dziewczyny skąd jesteście.

Większość jest za Sopotem - środek Trójmiasta, wiec zobaczymy czy Sopot wypali!

Jutro sprawdzę maila i podopisuję resztę dziewczyn, które na maila napisały i rozsyłam namiary. Fajnie gdyby się trochę cieplej zrobiło na to nasze spotkanko :-)

Buziaki!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ewela ja też pochłaniam ogromne ilości owoców. Wczoraj na jedno posiedzenie zjadłam 1,5 kg truskawek, myślałam, że brzuch mi pęknie:-) uwielbiam owoce
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny czy któraś z Was miała nadwagę jeszcze przed zajściem w ciąże? Ja niestety miałam i mam sporą, przytyłam dużo przed ciążą:-( aż boję się badania glukozy:-( wyglądam strasznie:-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A to nie ma za bardzo znaczenia, wręcz mam wrażenie, że to chodzi własnymi drogami. Ja wagowo mieściłam się w normie, w ciąży jak dotąd przytyłam 3 kg (wpierw przybrałam 5 kg, później zleciało 5 kg i teraz wyglądam strasznie z tym brzuchem, a waga pokazuje tylko +3kg), a glukozę mam na granicy i muszę się pilnować. Mój tata niestety genetyczny cukrzyk po swojej mamie, a ja tak wszystko zgarniam po nim ;-) choć mam nadzieję, że jednak nie wszystko. Nie chcę w przyszłości tak chorować jak on.
Inka, zrób spokojnie tę glukozę, a nadwagą po ciąży będziemy się martwić ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mail do wszystkich mamusiek, których dane otrzymałam, poszedł! :)

Chętnych na spotkanie zadeklarowało 12 mam.

buziaki!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja schudłam najpierw 3 kg, bo miałam straszny 2 i 3 miesiąc, a teraz jestem w 20 tygodniu, czyli zaczyna się 6 miesiąc za chwilę i na ten moment od wagi standardowej (pomijam to schudnięcie 3 kg) przytyłam ok 2-3 kg. Ale powiem, że każdy to przechodzi indywidualnie. W pierwszej ciąży przytyłam łącznie ok14-15 kg. Znajome różnie od tylko 6! do 20, a wszystkie dzieciaczki tak samo piękne :) Więc chyba nie ma co się tą wagą, aż tak przejmować.

Wiecie so jest smutne dla mnie, że cały rok czekam na truskawki, bo tak je uwielbiam, a w tej ciąży coś organizm ich nie toleruje :( 2 podejścia i 2 razy po 2-3 godzinach skończyło się w toalecie. Generalnie mój żołądek nawet w II trymestrez coś na bakier, muszę uważać na jedzenie i jeść regularnie co 2-3h żeby było ok. Jeszcze nie miałam testu na glukozę. Kiedy się ją robi - już nie pamiętam. Cukier miesiąc temu wyszedł mi poniżej normy na czczo, ale próby glukozowej jeszcze nie robiłam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Próba glukozowa między 24 a 28 tc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki Niulka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, u mnie 18-ty tydzień i najprawdopodobniej dziewczynka. Będzie piękna córeczka
Lekarz powiedział, że na następnym USG jeszcze potwierdzi, ale niczego wystającego tam nie widzi ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczynki;)))) no to się zaczyna weszłam na wagę i +6kg;(
inka ja niestety miałam nadwagę przed ciążą ale byłam na diecie i schudłam 10kg;))))) a teraz mi to wraca.Nie że jestem tym zestresowana zdrowie maluszka dla mnie najważniejsze tylko trochę się boję tej nadwagi;( i teraz nie wiem chyba powinnam się pilnować do tej pory nie żałowałam sobie niczego oczywiście w granicach rozsądku ale widzę że muszę się ograniczyć. Niedługo badanie glukozy i tego się też obawiam;(

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przestańcie, dziewczyny się stresować tą wagą :-) nasze dzieciaczki czują te stresy. Jesteśmy w ciąży i mamy prawo być grube. Później będziemy się martwić o swoje figury.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
U mnie dziś pierwszy dzień 24 tygodnia, miałam dziś usg połówkowe:-) boski widok. Niunia zdrowa i "śliczna" :-)
Glukozę mam zrobić po Bożym Ciele, na wszelki wypadek obiadam się teraz owocami za wszystkie czasy:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Macie racje dziewczyny jesteśmy jakie jesteśmy i nic nikomu do tego;))))
Ważne że jesteśmy kochane i same kochamy a w brzuszkach mamy swoje skarby;))))))))))

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To nawet nie chodzi o to, bo o figurę trzeba dbać, nawet dla samej siebie, ale żeby w czasie ciąży się przejmować? ;-) w ciąży wyłącznie zdrowie powinno się liczyć. Nasze i dziecka. Wszystko inne na bok, na później :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Inka, gratuluję mocno córeczki :-) teraz już się tylko ciesz. Ja np właśnie się położyłam i zachwycam się r******i maleństwa :-P to jest wspaniałe!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewuszki :-). Za mną kolejna wizyta u lekarza :-). Z maleństwem wszystko ok wazy juz 240g :-). Wyniki w porządku chociaz lekarz kazał mi dużo pic bo jak stwierdzil ilość wód mam w dolnej granicy. Ale przyznam szczerze nigdy nie bilam rekordów w piciu... No ale po takim stwierdzeniu mam motywacje :-). No i tak jak przypuszczalam od samego poczatku lekarz zasugerował synusia :-), chociaz stwierdzil ze Glowy za to nie da. W przyszlym tygodniu wybieram się na usg polowkowe do innego lekarza, zobaczymy czy potwierdzi synka :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kasix88 gratulacje! :) Moja też waży podobnie, a terminy mamy bardzo bliskie :) Inka gratulacje! Twoja dzidzia chyba waży już sporo więcej niż 240g :)

Mamy juz 14 dziewczyn chętnych na spotkanie! Aktualizację listy rozsyłam na podane maile.

Pięknego dnia i weekendu życzę! :)

ps. Myślę, że trzeba jeść w miarę normalnie i zdrowo, ale wiadomo, że w ciąży można sobie na więcej pozwolić dla przyjemności, bo przecież to magiczny okres dla kobiety i mamy prawo sobie dogadzać :) Przy karmieniu piersią, mówię Wam, wszystko zejdzie po pół roku i będziecie szczuplejsze niż przed zajściem w ciążę! Z drugiej strony nie ma co w siebie wpakowywać co popadnie. Umiar i zdrowy rozsądek :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Niulka ktoś ci minusa dal za olewanie wagi :P ja też uważam że nie ma co się tym teraz przejmować :)
wczoraj również miałam połówkowe i będzie dziewczynka :)
niestety synek jest bardzo smutny bo marzył o bracie :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sierpień
31.08 - DoR86 - Redłowo, chłopczyk

wrzesień
04.09 - Aspiryna, Redłowo, płeć nieznana
04.09 - domi.x, Zaspa(?), prawdopodobnie dziewczynka
05.09 - Jenny, Śródmieście, płeć nieznana
12.09 - Sanderka25 Kliniczna, chłopczyk
13.09 - eN, dziewczynka
16.09 - Niulka, Zaspa, synek
19.09 - just.jot Zaspa, prawdopodobnie dziewczynka
21.09 - Beti, Kliniczna, płeć nieznana
22.09 - SabciaB Redłowo płeć nieznana
23.09 - mandalka Zaspa płeć nieznana
25.09 - inka Zaspa dziewczynka
25.09 - ewela Kliniczna/Wojewódzki, dziewczynka
25.09 - Agnieszka Szpital Wojewódzki czuje że dziewczynka
28.09 - ABa, chyba Kliniczna, prawdopodobnie chłopczyk
29.09 - iwonka Wejherowo, płeć nieznana

październik

1.10 - Becik27, Kliniczna, dziewczynka
1.10 - nalesnik86 Kliniczna płeć nieznana
1.10 - Gumiś chłopczyk szpital jeszcze nie wybrany
4.10 - ` Silje, Kliniczna bądź Poliklinika Arciszewscy, płeć nieznana
6.10 - emi - Wejherowo płeć nieznana
07.10 Tunia- Wejherowo bądź Kliniczna
14.10 - aleksandra29 Wejherowo
16.10 - winogrona - dziewczynka, Redłowo
17.10 - nika_22, płeć nieznana
18.10 - Papaya, Wejherowo
19.10- marynial, Kartuzy, płec nieznana
22.10 - Lenka, płeć nieznana, pewnie Zaspa
22.10 - Kasix88
23.10 - .Donka,
27.10 - Zoojaa - Wojewódzki płeć nieznana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ps. imię mamy wybrane od dawna
Marianna :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, moja Kornelia waży już ponad 500gr:-) dokładnie z tych emocji nie zapamiętałam:-) Mam piękne zdjęcie 4d, buźka bardzo podobna do pierwszej córci:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Winogrona super! Będzie parka :) Coś czuję, że mama jest zadowolona z córeczki :)
Inka 0,5 kg to juz całkiem sporo :) Ciekawe, czy moja mała za miesiąc też będzie tyle ważyła!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~papaya najważniejsze że zdrowe, a z dziewczynką muszę się oswoić, jak mi synek ciągle gadał o braciszku to już się zdążyłam nastawić na drugiego chłopca :) tatuś jest za to bardzo zadowolony z siebie :)
maleństwo mojej kuzynki w 29 tyg waży już 1 kg !
u nas ciężko było z super fotką bo jak to p. dr określiła dziewczyna tak samo temperamentna jak synek :) ziewała 3 razy ale żeby się spokojnie położyć do badania to nie, fikała jak koziołek ! ale jedna foteczka wyszła super, i jest zupełnie inna niż synek, wg mnie od razu po rysach widać dziewczynkę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja już też po wizycie i mamy przyzwolenie na usg 4d :-) pan doktor zadowolony- morfologia super, mocz super, tylko cukier przy granicy i muszę pilnować, ale za to podbrzusze już nienapięte tylko luźne, dostałam nawet zgodę na jakieś lekkie ćwiczenia! :-) na koniec wizyty usłyszałam "oby tak dalej", więc jest naprawdę dobrze. U synusia bez zmian, za jakiś tydzień umawiam się na 4d popodglądać swojego skarba :-D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kochane u koleżanki zobaczyłam cuuudo;))) komplet do wózka kocyk plus podusia ze strony,, pokochaj minky,, baaardzo mi się spodobało ja już sobie taki komplecik zamówiłam dla synka.Tak wam podpowiadam bo może byśmy się dzieliły jakimiś cudeńkami i pomysłami;)))))

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystkim gratuluje udanych wizyt,wazne ze dzieciaczki zdrowo rosna,mam wizyte we wtorek,brzuch juz mi niezle wyskoczyl,rwa odpuscila oby na dlugo a najlepiej zeby juz nie wrocila,wlasnie siedze na krzywej cukrowej,mimo ze nie lubie slodkiego roztwor jest ok,wypilam bez cytryny i szczerze siecieszylam ze mam czym zapelnic pusty zoladek hehe milego dnia a i mam trzy punktowa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja byłam dziś rano z pasierbem na Avengersach i stwierdziłam, że muszę do kina chodzić jak chcę, żeby synek się ożywił ;-) no tak mnie pokopał, że aż cały brzuch mi skakał i kilka razy siku musiałam lecieć :-P Znaczy teraz już dobrze reaguje na dźwięki. Ostatni raz byliśmy w kinie jakieś 2m-ce temu, jeszcze nie czułam go tak mocno. Dziś to już przeszedł samego siebie, a mamunia cała w skowronkach, że synek czadu dał :-P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
eN, cytryne można sobie dodać do tego paskudztwa? Gdybym ja to wiedziała... :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pani ktora pobierala krew mowila ze cytryna to stara szkola i ze owszem mozna dodac ale na wlasna odpowiedzialnosc bo moze troszke zafalszowac wynik.Wszyscy mnie straszyli ta glukoza ale szczerze nie bylo to takie zle ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja przez pierwszą godzinę myślałam, że zwariuje. Strasznie było mi niedobrze. Jeszcze miałam w między czasie okuliste i czekałam aż wejdzie małżeństwo z ok 2-letnim dzieckiem (wszyscy do badania przede mną) i myślałam, że oszaleje... Dziecko jak dziecko, ciekawe świata i gulgalo sobie pod noskiem, ale rodziców myślałam, ze uduszę. Przekrzykiwali chłopca i siebie nawzajem, bo akurat teraz musieli sobie pogadać. Kilkakrotnie ktoś im zwracał uwagę (w tym m.in. ja) "czy można troszkę ciszej", "jesteście Państwo w przychodni lekarskiej". Jak do ściany. No ale jakoś przeżyłam.

Dobra, zbieram się z tego wyra, straszny leń ze mnie ostatnio :-P trzeba się ruszyć z młodym do kościoła. Miłego dnia, dziewczyny!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej, ja wybieram sie w środę na glukozę i jestem przerażona.wiem że to nie jest aż takie straszne ale problem w tym że mnie mdli po słodkim, a co dopiero na głodniakaale biorę cytrynę- w poprzedniej ciąży tak zrobiłam również :)
mnie przez ten tydzień męczył jakiś wirus- chyba córka z przedszkola przyniosła, najpierw katar a potem dopadł mnie kaszel strasznie męczący, myślałam że mi w brzuchu coś pęka jak kaszlałam. ale na szczęście dziś już ok.
przez chorobę i siedzenie w domu zabrałąm się poważnie za zaplanowanie remontu, szukałam inspiracji w necie i znalazłam, teraz czeka mnie mnóstwo ręcznej robotki- z chęci oszczędności i racji tego że lubię takie robótki część dekoracji wykonam sama.muszę tylko skompletować produkty.
w poniedziałek byłam w kinie ( zresztą na sali tylko sama z córką) na bajce sekrety morza polecam bo bajka inna niż te wszystkie teraz, prosta animacja piękny przekaz..
miłej niedzieli
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niulka współczuję siedzieć z takimi co mają wszystko w d, a badanie do najprzyjemniejszych raczej nie należy(szczególnie jak się borykacie z mdłościami), dla mnie najgorszy był głód, w sumie to byłam 12h bez jedzenia i z lekka mi się w głowie kręciło dopóki nie wypiłam glukozy.Przynajmniej u nas laboratorium jest oddzielnie, nie ma obok innych gabinetów, jest spokój, ludzi nie było prawie w ogóle, siedziałam i oglądałam telewizje a chwilami nawet sobie leżałam jak nikogo nie było.Po wypiciu glukozy dostałam jeszcze pół kubeczka wody i mogłam sobie popijać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My wczoraj poszliśmy z cora na koncert na juwenaliach, bylo fajnie, chociaż czuliśmy sie starzy hihi. Jutro idziemy na usg, zobaczymy jak tam z nasza Miska, juz się stresuje, tak jak przed każdym USG. A glukoza tez mnie czeka lada moment, bleh.
Pozdrawiam 😊
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jeszcze co do glukozy jak się siedzi przez te 2 godziny to można popijać wode? Do którego tygodnia trzeba zrobić glukozę?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dostalam w plastikowym kubeczku troche wody i moglam przez te dwie godzinki popijac malymi lyczkami,a badanie robi sie od 24 tygodnia chyba az do 28
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję eN za odpowiedź :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój gin mi powiedział, że lepiej glukozę zrobić tak od 25 tygodnia bo np. na początku 24 tygodnia może wyjść, że jesteś zdrowa i nie będziesz nic z tym robić a niby bezpieczniej jest zrobić właśnie trochę później. Ja będę robiła po Bożym Ciele a teraz jestem w 24 tygoniu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie też czeka to badanie bleeeee po Bożym Ciele ;))))) u nas intensywny weekend nasza córcia skończyła 6 lat w sobotę była mała imprezka byłam niesamowicie zmęczona jak przyszłam do domu padłam po prostu nie tyle brzuszek odczuwałam co szyjkę i pessar muszę z tym uważać i niestety trochę przystopować.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
SabciaB, ja jestem zakochana w tych kocykach, kapach, apaszkach i innych wyrobach indywidualnie szytych z pieknych materiałów i minky :) Dla mojej córci 3 latki dałam do uszycia kapę, wybrałam materiały i wypustkę i jesteśmy w niej zakochane :) Oto taka kapa:

https://www.facebook.com/MrGroszek/photos/ms.c.eJwzN7YwMjG0tDSyNDI2tbTQM4fyzYxMzSyNDeF8S1NLAyMzEwDpcQm3.bps.a.555430524538080.1073741828.336257946455340/738241999590264/?type=1&theater

Teraz zamawiam kocyk/kołoderkę dla córeczki, która siedzi jeszcze w brzuszku, tez będzie super :) Oczywiście rozumiem, że każdy ma inny gust, ale my jesteśmy zakochane! Można prać w 30 stopniach - nic się nie dzieje! Drugi kocyk i apaszki zamówiłam u "mamabubu". Pierwszy kocyk u "pangroszek". Mają fb :) Polecam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oj tak to są cudeńka ;))) ja w ogóle uwielbiam rękodzieła i to co takie indywidualne;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej Dziewczyny.Bylam dzis w US w wejherowie,wszedzie maja poustawiane na widoku tabliczki ze kobiety w ciazy sa obslugiwane poza kolejnoscia,wypelnialm papiery,spytalam sie jeszcze osobe w informacji czy na bank to obowiazuje i ruszylam do stanowiska,dwie Panie 50+ rowniez no i usluszalam ze teraz my,ciaza to nie choroba itd przykre ale mialam je w nosie i nie ustapilam a jeszcze byly teksty ze to pan pewnie zalatwia sprawe (bylam z mezem) a nie ja.Oczywiscie przy tym stanowisku tez byla tabliczka ze kobiety w ciazy poza kolejnoscia.Na odchodne powiedzialam z przekasen dziekuje Paniom bardzi.To byl pierwszy raz kiedy skorzystalam z podejscia poza kolejnoscia,nigdy sie o to nie prosilam i nikt mi do tej pory sam z siebie kolejki nie ustapil.Sama jak pracowalam na poczcie wylapywalam.panie w ciazy i zapraszalam do pkienka i zawsze buntowaly sie osoby w srednim wieku,moze raz ktos.ustapil kolejki,ja zostalam tak wychowana ze babki w ciazy zawsze puszczam przodem
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
SabciaB papaya- ja tez uwielbiam tez rzeczy, mam rownież w planie zakup kompletu do wózka i kołyski,a nawet chce podejść ambitniej do sprawy i pożyczyć maszynę do szycia od teściowej i spróbować uszyć matę i jakaś pościel...
Ja zaczęłam dziś realizować mój plan metamorfozy pokoju i zabrałam się za zmianę koloru regału- jak na razie cała w pyle jestem ale zabawa świetna :)
eN- niestety najgorsze są starsze Panie które tych tabliczek nie widza... Poza tym ja tez tak nauczona jestem ze kobiety w ciąży pierwsze i nie raz puszczałam dziewczyny w kolejkach - tak właśnie najcześciej bywa ze młodzi wpuszcza.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nawet jak będę starsza panią to będę ciężarne wpuszczać a te Panie nie były staruszkami byly w okolicach 50-tki no i niestety prawda, że jeśli ktoś wpuści to jest to zazwyczaj młoda osoba. Tina ja niedługo też zajmę się zmianami w sypialni, już mamy regał, czeka na skręcenie, ściany będą malowane, lampkę z ikei księżyc muszę kupić i jakieś obrazki i póki co powstanie kącik dla malucha a później pożegnamy się z sypialnią. Te kocyki w minki są super, tylko ja w sklepie trafilam na cienkie i w końcu wybrałam inny kocyk a z minki właśnie planuję narzutkę na łóżeczko, widziałam ten materiał w sklepie z materiałami gdzie też od razu szyją na zamówienie, więc na bank sobie taką narzutkę kupię :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
eN tylko właśnie uważaj na materiał minky, bo jest ten oryginalny o grubszej gramaturze, chyba 400 shanon i te "podróbki". Wyglądają podobnie, ale podróbki są soporo tańsze, cieńsze i robią się szmatłowate po praniu. Wiem, bo czytałam na forach opinie użytkowniczek, w sumie sama mam tylko minky shanon i wiem, że po 3 praniach w 30stopniach na pewno się nic nie dzieje :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja kocyk minky kupowałam w maleduze.pl i tam jest gramatura 340g/m2. Po praniu nic się nie dzieje :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Amelia 83, czy Ty jesteś w 37 tygodniu ciąży? :) Ale fajnie, brzuch już pewnie jak talala! :)

Co do minky to odwołuje, bo nie mam z cieńszą gramaturą do czynienia, ale możliwe, że są jeszcze o niższej gramaturze niż 340g/m2, bo te dziewczyny naprawdę pisały, że źle się zachowuje po praniu. Tak, czy inaczej warto zwrócić uwagę na ten parametr :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właściwie już w 38tc, brzucha nie mam zbyt dużego i ogólnie to obalam mit na temat tego, że 3ci trymestr to jakiś dramat - dla mnie jest 100x lepszy niż pierwszy! :) Ale ja jestem aktywna maksymalnie przez całą ciążę więc może dlatego tak dobrze się czuje.
No ale na temat - ja jak szukałam tych kocyków to nie chciałam przepłacać, bo wg mnie płacenie za metkę jest bez sensu. A jeśli chodzi o gramaturę to jest najróżniejsza więc trzeba uważać. Zarówno jeśli chodzi o bawełnę (150g jest ok) jak i o minky (340g/m2 ok), więc jak bedziecie kupować to się upewniajcie że gramatura jest jak najwyższa. Na allegro jest sporo z gramaturą minky 180 czy 220... Podejrzewam, że z tego szmatki się robią po pierwszym praniu.
Pozdrawiam serdecznie :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
eN, w ogóle nie miej wyrzutów sumienia. U mnie wyglądało to tak, że zawsze w sklepie jak widziałam, że staje w kolejce kobietami w ciąży, łapałam ją pod pachę "zapraszam do przodu" i wciskalam ją do kasy i nikt nic nie miał do powiedzenia. A jak ktoś się odezwał, od razu miał wyrzygane, że jest niewychowanym chamem. Teraz sama stoję w kolejkach :-) Raz skorzystałam z przywileju i wcisnelam się jak zadzwonił trener z sks-ów pasierba, że zbil sobie piłką palec i mamy go odebrać ze szkoły. Drugi raz w urzędzie babka sama mnie poprosiła do stanowiska poza kolejką. I to na razie wszystko. Kiedyś zwróciłam uwagę bezczelnemu typowi w Enerdze, który wpierw nie zgodził się kogoś tam wpuścić, bo zwolnił się numerek przed nim, a później sam wpitzielil się przed taką kobietę (lat ok. 45) i mnie. Inna babka tam obsługująca od razu poprosiła mnie do stanowiska, no ale tamta przede mną wstała "ja byłam pierwsza" :-) już grzecznie usiadłam i poczekałam, ale byłam trochę w szoku tymi ludźmi, jak tak można no i śmiać mi się chciało, bo pani mówi, że mnie poprosi, a tamta taka oburzona "jakim prawem, ja też jestem schorowana" :-) odpowiedziałam tylko, że nie jestem schorowana tylko w ciąży i nie odbieram jej tego miejsca, już tę chwilę poczekam :-)
No i tak właśnie to jest z tymi ludźmi. Nic tylko się rozesmiac na taką chamowe ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja już nawet nie wypowiadam się na ten temat bo panuje totalna znieczulica chociaż mam to szczęście że ludzie są mi przychylni i ustępują miejsca nieraz;) ale to nieraz. Najgorsze są starsze kobiety i w naszym wieku odwracają głowę i udają że nic nie widzą ale ja się tym nie przejmuje jak na razie gorzej później jak będzie bardziej ciężko.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, a powiedzcie mi odnośnie tego ustępowania miejsca, czy po Was widać na pierwszy rzut oka ciążę? Ja ostatnio miałam wątpliwą przyjemność jechania tramwajem w godzinach szczytu i niestety nikt się nie poczuł do ustąpienia miejsca, ale też nie jestem jakoś megaokrągła jeszcze więc potrafię zrozumieć. Z drugiej strony też mam ten chyba powszechny problem z krępowaniem się, żeby poprosić o ustąpienie miejsca :/

I poradźcie mi, czym łagodzić straszny kaszel który mnie męczy od dwóch dni. Jakiś syrop bezpieczny dla ciężarnych? Normalnie aż się boję, że to zaszkodzi Małej :( chyba się muszę wybrać do lekarza, ale jak pomyślę o poczekalni i kaszlących i prychających babciach to mi się odechciewa :(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie brzuszek zdecydowanie widać;))))

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej hej!
U nas znaczna poprawa! Dziekuje za polecenie dr Adamskiego! Byłam na usg prenatalnym i opowiedziałam, ze cos jest nie tak z szyjka, ze mialam skurcze.. Zbadał wszystko dwa razy i orzekł, ze jest idealnie! Ze na fotelu czasami cos wskazuje na nieprawidlowosci, ale jak zrobi sie usg dopochwowo to wszystko mozna idealnie wymierzyc.
Pola fasola ma juz 635 gr i idealne parametry jak na swoj wiek :) Ja zreszta tez.. Wiec uff!
Korzystajac z tego, od razu wrocilam do aktywnego wspaniałego trybu. Spacerki, swieze powietrze, a dzis powrót na fitness dla mamusiek! Czuje, ze znowu jestem sobą! :D

Co do ludzi w sklepach itp.. mi jeszcze sie nie zdarzyło, zeby ktos mnie przepuscił.. Gotuje mi sie wszystko w srodku i mam ochote krzyczec i bluzgac na tych ludzi..ale poki co powstrzymuje nerwy. Ale.. szkoda słow.. To jakis ogólny wszedobylski dramat kulturowy! Wstyd..

Zerknelam na stronke panagroszka i zakochałam sie w tej szarej kapie! JEst piekna! Zamowie identyczny kocyk, cienki.. Bo jeden juz minky mam z wypelnieniem, na zimniejsze dni :D
OGolnie, oszalec mozna od tych wszystkich pieknych rzeczy dla bobasów! :D Ja czekam jeszcze 2 tygodnie na koniec remontu, wracam do swojego starego- nowego mieszkania i szykuje kącik w sypialni dla Małej i wszystkie gadzety wyprawkowe.
:D
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oj, u mnie też już widać mocno brzuchol :-)
Nie bierz, naleśnik, nic na własną rękę. Każda z nas jest inna i to, co dobre dla nas może nie być dobre dla Ciebie! Mimo tych prychajacych babć, ja poszłabym do lekarza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie już ładnie zaokrąglony brzuszek widać :) Nawet w przychodni raz mnie przepuścili do rejestracji i raz do laboratorium bez kolejki. Ja jakoś sama nigdy nie proszę czy mogę wejść bez kolejki, póki czuję się ok to mogę poczekać ;) Byłam dziś na usg w luxmedzie, ale sam lekarz powiedział, że to usg jest słabej jakości. Nie da rady na tym sprzęcie zmierzyć otworu itp. Także tylko dowiedziałam się, że mała waży 512 g. No i też w przyszłym tygodniu robię glukozę.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
naleśnik a jaki masz kaszel? suchy mokry?? bo mi ostatnio farmaceutka doradziłam drosetux na kaszel suchy i bardzo mi pomógł
u mnie brzuch widać, nie jest ogromny ale już nie wygląda jak wzdęcie tylko raczej ciąża..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kaszel jest ciężko powiedzieć jaki, duszący ale coś tam się odrywa w końcu. Mam nadzieję, że to tylko przeziębienie - bo dziś do tego doszedł i katar :/ Idę dziś do rodzinnego, a żeby było śmieszniej, to przy okazji skorzystałam z bycia ciężarówką i mam przyjść na początek kolejki ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Widzę, że każda z nas ma "kolejkowe" historie ;) a co do brzucha dosłownie z tygodnia na tydzień mi wyskoczył, bluzki które nosiłam jakieś 3 tyg temu teraz nie mogę nawet na brzuch nasunąć, z ciekawości zmierzyłam sobie obwód brzucha w 25 tyg i wyszło mi 95 cm.Mała jest bardzo ruchliwa, prawie cały dzień ją czuję, a w nocy potrafi obudzić.Dziś odbieram wyniki krzywej i mam wizyte u gina, oby wszytsko było ok tak jak do tej pory :)
Naleśnik zdrowiej i nie daj się w razie czego innym kolejkowiczom ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Girls, czy któraś z was uczęszcza do tej szkoły rodzenia i może podzielić się opinią? http://rodzicebezobaw.pl/

Albo w ogóle, napiszcie pls, które szkoły rodzenia polecacie, bo mnie już głowa boli od czytania tych wszystkich opisów;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Just.dot - cieszę się, że Ci się spodobał mój projekt :) materiały wybrałam do kapy sama, a pangroszek je zamówił i wszystko pięknie zszył. Możesz wspomnieć, że namiar od Kingi z Gdyni to na pewno zrobi jej się przyjemnie :-) Mi też jest przyjemnie. Powiem, ze 2 miesiące szukałam idealnej kapy/kocyka, ale nie było takiego, wiec szukałam materiałów, to wariactwo, ale tak już kurcze mam. Uwielbiam piękne estetyczne rzeczy :-) co jest czasami przekleństwem....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Emka - o szkołach rodzenia chyba już wcześniej trochę było. Ja chodziłam do Pani Basi http://www.bobas.szkola.pl w Gdyni, wiem że w Gdyni dużo osób chodziło też i poleca Panią Guć (to szwagierka Szczurka :-))
Wiem też, że w Wejherowie w szpitalu też jest szkoła rodzenia do której sporo osób chodziło. To tyle :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co do brzucha, to już mam konkretny i widać. Jestem w 21 tygodniu. W pierwszej ciąży nie miałam tak dużego w tym czasie, ale ponoć drugi brzuch bardziej 'wywala'... I u mnie to się sprawdza :-)

Nie wiem czy znacie, ale we wrzeszczu jest sklep ciążowy Kamama - mają też stronę www, koleżanka mi poleciła i jakiś czas temu kupiłam tam conieco. Może komuś się przyda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kocyki i inne śliczności, dla dziewczyn co lubią takie różne "cuda" i "nowości" to w gdyni visa vi Galerii Malucha w centrum otworzyli sklepik Świadomej Mamy, mają różne ciekawe gadżety :)
Brzuchol widoczny mam od dawna, nikt mnie w kolejce jeszcze nie przepuszczał a i w pierwszej ciąży zdarzyło mi się to tylko raz, ale na szczęście komunikacją nie jeżdżę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dziś miałam przyjemność wypić glukozę :) cóż, nie było to najprzyjemniejsze doświadczenie w moim życiu, ale na szczęście wyszło mi około pół małej buteleczki więc szybko wypiłam i zapomniałam. Potem było mi nudno,strasznie mi się chciało spać. Mam już wyniki na mailu, są idealne więc dalej mogę się zajadać lodami :)

Co do brzuszka... Mam już widoczny, w końcu to 26 tydzień, nie da się ukryć że to ciąża a nie dobry obiad, ale i tak w kolejce rano przed pobraniem krwi wcisnęła mi się babka z nastoletnią córką "bo córka tak bardzo boi się pobrania krwi ble ble ble". Nie kłóciłam się, chwila mnie nie zbawi, po prostu z lekka ją wyśmiałam :) Ale była ze mną dziś na badaniach też jedna babka w ciąży i brzuchol miała baardzo duży, szczerze to myślałam że już myślałam że to minimum 8 miesiąc,nawet 9 a okazało się że ma termin tylko kilka dni wcześniej niż ja, szok jak różne są brzuchatki ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
emka, ja będe chodziła w Gdańsku od 9 czerwca do PULS-MEDIC
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To pewnie ja dałam minusa za olewanie wagi, bo uwierzcie mi, mam przykład przyjaciółki i mojej siostry które przytyły po 20 kg w ciąży i na prawdę wyglądały okropnie, a jak potem się męczyły, żeby wagę zrzucić :( Dlatego ja staram się nie przesadzać z jedzeniem (co nie znaczy, że nie jem słodyczy- ale np. lody śmietankowe zamieniłam na wodne, słodycze na owoce itp.)
My też mamy imię wybrane - będzie Hubert.
Ja dalej mam jakąś barierę przed kupowaniem ciuszków - kupiłam tylko kocyk z Biedronki z Waszego polecenia.
Dziś jedziemy na długi weekend ok. 600 km samochodem, mam nadzieję, że damy radę z kilkoma przystankami!

Pozdrowienia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kochane założyłam nowy wątek część 5 bo ten już za dłuuuuuuugi;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Sprawdzone sposoby na odchudzanie:) (65 odpowiedzi)

Cześć Dziewczyny! Podzielcie się swoimi sposobami na skuteczne odchudzanie:) Ja muszę zrzucić aż...

Pit 2023 (3 odpowiedzi)

Czy ktoś rozliczył się i już otrzymał zwrot? Interesuje mnie II US w Gdyni i Wejherowo

Jaki wozek wybrac? (71 odpowiedzi)

Dziewczyny jaki wozek wybrac? 2w1, 3w1? Jakiej firmy polecacie? Rodze w wrzesniu :)

do góry