Widok

Mamy lipcowo- sierpniowe 2014 cz. 30

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
ROZPAKOWANE

CZERWIEC:

07.06 (09.07) - Awanturka - Wituś 2530 - CC - Kliniczna
15.06 (02.07) - Diablica 48 - Ania 2700, Ola 2650, Oliwka 2450 - CC - Sztokholm

LIPIEC:

03.07 (19.07) Chaton - Mateusz - 3400g - 54cm - SN -Zaspa
04.07 (11.07) Rozyczynka - Oskar - 3530g - 55cm - SN - Wejherowo
04.07 (11.07) Martika - Laura - 3060g - 52cm - Kliniczna
05.07 (10.07) Ciezarowka - Zosia - 3200g - 52cm - Wojewódzki
06.07 (21.07) Rikaa - Liliana - 2880g - CC - Zaspa
07.07 (08.07) Agata905 - Synek - 3650g - 51cm -Zaspa
08.07 (05.07) Afro666 - Maksio - 3755g - 56cm - SN
08.07 (15.07) Kaasik11 - córeczka - 3750g - 57cm - Wojewódzki
09.07 (11.07) Alana - Nadia - 4200g - 51cm - CC - Redłowo
10.07 (14.07) Blatella - Ola - 3400g - 54cm - Kliniczna
12.07 (14.07) Olcik87 - Malwinka - 3250g - 56cm - SN - Kliniczna
13.07 (10.07) Karol...- Łucja - 3560 g - 56 cm - Wojewódzki
13.07 (10.07) Polika86 - Kornelia - 4420g - 59 cm - SN - Wejherowo
16.07 (30.07) Jolcia - Zuzia - 2930g - 57cm - SN -Wejherowo
17.07 (03.08) Ola86 - Laura - 3180g - 54 cm - CC - Zaspa
19.07 (00.00) Beater - Szymek - 3300g - 54 cm - Redłowo
20.07 (22.07) Meg85 - Julia - 3200g - 53 cm - CC - Wojewódzki
22.07 (14.07) Joi-joi - Marlenka
25.07 (04.08) Sabbi - Eryk - 3720g -54 cm - SN -
28.07 (04.08 ) Ofelia Tymoteusz - 3450g - 54 cm - Kliniczna
29.07 (15.08) Lisia32 - Córeczka - 2850g - 52 cm - SN - Kliniczna
30.07 (09.08) Kia - Synek - 3800g - 56 cm - CC - Zaspa

SIERPIEŃ:

01.08 (24.07) Agamak13 - Amelka -3890g - 56 cm - CC - Kliniczna
01.08 (17.08) Mamita - córeczka - 2690g - 51 cm - SN - Zaspa
03.08 (23.08) aleksandry - Liwia - 3160g - 53 cm - SN - Kliniczna
04.08 (07.08) Koralik - Kubuś - 3840g - 57cm - CC - Redłowo
05.08 (04.08) Inspired - Amelka - 3720g - 54 cm - CC - Swissmed
07.08 (29.07) Kklaudiaa - Filip - 3350 g - 52 cm - CC - Zaspa
08.08 (06.08) Sierpniowa - córeczka - 3450g - 56 cm - SN - Kliniczna
10.08 (31.07) Zerka - Tymoteusz - 3120g - 52 cm - CC - Wejherowo
11.08 (04.08) Bauaganiarka - córeczka - 3700g - Kliniczna
11.08 (29.07) Muminka - Franek - 3000g - 56 cm - CC - Redłowo
12.08 (05.08) BeataI-J - Tymek - 3770g - 53 cm - CC - Swissmed
14.08 (17.08) Monika K. - Filip - 3530g - 57 cm - SN - Wojewódzki
18.08 (18.08) Ewik - Nataniel - 4140g - 60 cm - SN - Kliniczna
18.08 (11.08) Do - Krzyś - 4480g - 62 cm - SN - Kliniczna
20.08 (21.08) Roksana.S - Ola - 3685g - 57 cm - SN - Kliniczna
21.08 (23.08) Jagunia - Jagoda - 3530g - 56cm - CC - Swissmed
23.08 (21.08) Oliwia1126 - Synek - 4200g - 59 cm - SN - Wejherowo

WCIĄŻ CZEKAJĄCE

Sierpień :

kasia28 - 8.08
Asia - 16.08 - kliniczna
mala84 - 20.08. - córeczka
jUstme. - 21.08
emilanaw - 28.08 - córeczka

Emilia a Ty co się ociągasz?. Chyba zostałas ostatnia z odzywających się ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sabbi czwartek mamy zabiegany :/
Bedziemy szukac innego terminu-najwyzej na sanki sie umowimy :p

Gratulacje dlankolejnej Mamy i czekamy juz tylko na Emilie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przepraszam Emile. Bo to chyba różne imiona nie?. Ciaza zniszczyla mi mózg :P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Oj tam zniszczyła, po prostu się na serce przestawiłaś ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Heh ja po Rozy imie zgapilam :p Ale fakt,to dwa rozne imiona :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tego co ja wiem Emila to jest zdrobnienie od Emilia. Przynajmniej tak mi moja bratowa Emilia powiedziała :-)
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, a jakie u Waszych dzieciaczków występują problemy z samopoczuciem? Ja właściwie jestem teraz (po 6 tygodniach) bardziej zmęczona niż na początku porodem i pierwszymi dniami w domu. Mój Szymek ma problemy z gazami i wypróżnianiem. Karmię go mieszanie i kupkę robi 1 na 2-3 dni. Jak już mu się uda, yo wpada w błogostan i zasypia, ale pozostałe 2 dni to ciągła jego walka z samym sobą i brzuszkiem. Sili się, aby puszczać gazy, właściwie jak nie śpi, to walczy. Twarzyczka czerwona i "pracuje". Widać, że mu to ciąży. Kładziemy go na brzuszek, dajemy obecnie 2 razy dziennie Bobotic, ale nie jest lepiej. Szkoda mi go bardzo. No i coraz rzadziej chce mu się odbić po jedzeniu, noszę go i noszę i nic, a później ulewa. Ech.. Czy któraś z Was miała podobnie i znalazła rozwiazanie? Kolejna kwestia to nosek, który staram się mu oczyszczać Fridą, bo ewidentnie coś mu tam chlupie, zalega. Czasem uda się wyciągnąć takie jakby mleko z katarem, ale mało tego, a w tle słyszę, że mu to przeszkadza gdzieś głębiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Beater ja jak mu coś zalega dalej to psikam wodą morską i on sobie to odkichuje. No a z brzuszkiem Ci nie pomoge bo nie mamy tego problemu. Może spróbuj coś innego na wzdęcia bo nie wszystkim dzieciom Bobotic pomaga. Rurki Windy sa podobno rewelacyjne.

Jak Emila się odezwie to nam powie ;D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Roza jestem na wyjezdzie i nie mam neta:p
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aaaaaa no to wybaczam ;D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Beatar może jak karmisz mieszanie to powinnaś dopajać. U man tył problem z kupką jak Mała nie chciała pić. Odkąd zaczęła problem jak ręką odjął. Kupkę robi codziennie i bez problemu, a wcześniej miała mega zatwardzenia. Rurki też pomagały - dobre są na odgazowanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja na szczęście, odpukać, nie mam rzadnych problemów z małą. Czasem tylko to że ciężko w nocy odbija i ulewa później. Raz aż zwymiotowała tak że poszło jej nosem, gdybym wtedy spała to nie wiem co by było... :( Teraz w nocy chodzę i robię takie mocne kroki takie tupające nie wiem jak to opisać ;) To czasem pomaga jak się tak poodbija na mnie :)

Ja się muszę pochwalić moim złotym dzieckiem że tak jak wczoraj zjadła o 20:30 ostatnią butlę i zasnęła po 21 to obudziła się ok 5:30! Koło 7 znowu zasnęła po mega ogromnej kupie i spała do 11:30 :D Na to święto zrezygnowałam dzisiaj z porannego spaceru tylko na śpiocha wsadziłam ją do wózka, odprowadziłam starszaka, wróciłyśmy do domu i w kime. Od razu lepiej się dzisiaj czuję. Bez porównania...
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to jest chyba rekord forum jeśli chodzi o spanie :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polika jak Ty to zrobiłaś? :))) dla mnie sukcesem jest 3 godziny snu Tymka :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to ja sie też pochwale- u nas standardem jest sen od 21-22 do 5. no anioł nie dziecko jeśli chodzi o noc :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
To u mnie identycznie jak u blatelli i o 5 butla i do 8-9 ale w dzien mi sie popsula totalnie :/ nie ma ani jednej dlugiej drzemki podsypia po 20-30 minut :/ a sama polezy z 5 minut moze :/
Dzis na bioderkach bylam i wszystko ok :) ciesze sie bardzo :))

To kiedy w koncu sie widzimy laski ? Jaka data ustalona ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ej no teraz to wam zazdroszcze totalnie. Stasiu najstarszy a nigdy nie zdazylo sie by spal dluzej niz 5 godz w nocy i to tylko raz sie tak zdazylo. Chyba mam jednak glodomora :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja na Dzieciaczki moje tez narzekac nie mogę :)
Starszak wydoroslal bardzo, pomaga mi we wszystkim - jest po prostu przekochany :)
No Junior to wiadomo- słodziaszny cudak :) Tez się naprawił ;)
Budzi się co3 godziny, dzisiaj nawet dał mi pospać 2x po 4 godz :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Beata jeszcze 2 tygodnie i tez będziesz pisać jak Tymek ladnie spi :)

Pamiętam jak ja pisalam jak Oskar zaczal wg spac w nocy i to od razu dluzej a Chaton mowila, ze wstawanie ja wykańcza a teraz jej Mateuszek spi dluzej od Oskara :)
Na spanie wg u nas rewelacyjnie dziala kąpiel. Bo ja kapie co,drugi dzien.

Alana na razie 27 wrzesień.

Ewa mimo strasznych ciąż i porodów przynajmniej masz bezproblemowe dzieciaki. :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas tez jest tyle spania ale tak sobie myślę, ze To na cycu. Gdybym dala butle (bo niby bardziej sie najadą) to spałabym od 22 do 8-9 pewnie. Kurcze kuszące hehe

Alana kiedy idziesz na szczepienie? Bo jestem ciekawa ile Nadka wazy :)

Dzieci wg teraz tak Malo przybierają? Bo skoro Oski ma ponad 5.500 a jego duży kuzyn 7 kg i 7 miesięcy to tak na chlopaki rozum w wieku 7 miesięcy Oskar będzie wazyl z 10kg :P
Przecież mój kregoslup tego nie wytrzymA :P

Wg czy Wasze Szkraby zaczely sie ślinić? Bo on strasznie i wpucha cale piesci do buzi. I nawet zajarzył, ze fajnie ssa sie kciuk...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oj Maks juz sie slini dłuzszy czas i rece pcha tez od jakiegos czasu nie zawsze pare razy w tyg,albo kciuk albo cala piesc i tak sobie ciumka na spokojnie
image



image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehe Róza nasze dzieci ida leb w łeb ;))))
image



image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej Dziewczyny,
miała któraś z Was problem z wagą dziecka?
Mój Synek przez tydzień w ogóle nie przybrał na wadze - byłam wczoraj u lekarza na ważeniu. Być może to przez kolki, miał mocne bóle bruszka... teraz ustąpiły po lekach... troche się martwie..
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Affro tez to jakiś czas temu :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Roza szczepienie mam 4 wrzesnia, tez jestem ciekawa ile Nadka wazy ale podejrzewam ze kolo 5,5 a 6 kg :)

Klaudia a jak karmisz ? Opisz sytuacje dokladniej to moze ktoras wpadnie na jakis pomysl ? Moze ma alergie pokarmowa i dlatego kolki i brak przybierania na wadze ?

A Nadka mi dzis spala od 20:30 do 6:30 zjadla i do 7:50 jeszcze przysnela :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehe jakis czas co?
;)
image



image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co lekarz na to?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też słyszałam,że po butli dłużej śpią. Ale nie po to tyle walczylam i tyle nocy nie przespanych aby dac teraz butlę.
Rozyczynka moj też wazy ok 5,5 jak bylam na szczepieniu 18.08 to miał 5480. Ciekawa jestem ile teraz wazy. Kręgosłup też mi już nie wytrzymuje :(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Afro - zauwazyłam miało być ;D

Ja obstawiam 5,500 teraz u Oskiego bo 20.08 było 5300
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej jestem jestem.

Emila, Emilia, Emilka wszystko od jednego pełnego Emilia :)

Mała ciągle w brzuchu, tak naprawdę to termin na jutro, ale myślałam, że wyjdzie wcześniej (krótsze cykle). A tu cisza, nadal bez zmian. Skurczu nie miałam ani jednego w całej ciąży, czop nie odchodzi, brzuch się nie obniża. Nie wiem czy bez chociaż jednego objawu da się urodzić tak znienacka :)
Ja tak mało się udzielam bo u mnie się nic nie dzieje (ciążowo), no a o maluszkach też jeszcze z wami nie pogadam, bo ciągle czekam...
W pn mam gin, zobaczymy co powie.
Całe szczęście to, że mała się rusza, więc myślę, że wszystko ok. Ale boję się już wyruszać sama gdzieś dalej niż do sklepu, no i szybko się męczę.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Maks 21 sierpnia 5540
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Spokojnie, u mojej młodej to spanie to tak od święta takie dłuższe ;)
Tak standardowo to pierwszy sen ma dłuższy tak ok 5-6 h a później już co 3 godz się budzi na jedzenie ale ja nie mogę na nią złego słowa powiedzieć. Praktycznie nic a nic nie płacze czasem postęka. W leżaczku pięknie leży czasem nawet przyśnie ze smokiem. Pogada pomacha łapkami no złote dziecko :)Piąstki też pcha do buzi ciągle. Z reguły jak jest głodna to zaczyna ale zdaża i się tak dla sportu :)
My mamy szczepienie pod koniec przyszłego tygodnia a z wagą to na 100 % przekroczyła już 6 kg...
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny a używacie tych niań elektronicznych? Bo mój Mąż chce jednak kupić bo mówi ze w drugim pokoju nie słychać czy Junior sie obudzil czy nie i ze ma schizy i co 15 minut chodzi sprawdzać czy Młody śpi czy nie. I planujemy jakas kupić wiec wolę podpytac czy u Was się to sprawdza?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam nianię po starszym jeszcze. Ja bez tego nie wyobrażam sobie życia ;) Jak tylko młody zaczął spać i siebie w pokoju niania poszła w ruch i czułam się dużo spokojniejsza. Teraz sprzęt już czeka aż młoda wskoczy do swojego pokoju :) Ja kupiłam najzwyklejszą tylko z dzwiękiem bez żadnych kamerek i innych gadżetów. Wystarczyła w zupełności.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zuzia budzi mi się co 2-3 godziny w nocy, na szczęście tyle co zje i zasypia. Co do butli to Ola była butlą karmiona i też się budziła, dłuuugo nie przesypiała całej nocy.
Zuzia we wtorek miała 4500 od najniższej wagi 2700 przybrała w 6 tyg 1800 i to podobno dużo.
Od kilku dni wydaje mi się,że świadomie się uśmiecha :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A no i byłam dzisiaj odebrać pesel i zorientować się w kwestii becikowego. To jest jakiś dramat. Będzie problem z becikowym u nas ze względu na mojego M i urząd skarbowy. Coś czuję że nas ta przyjemność ominie :/ No ale zobaczymy...
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Alana, karmię tylko piersią, tydzień temu na wizycie miał na plusie prawie pół kilo, a po tygodniu waga stoi w miejscu...
to był tydzień tego bólu brzuszka.. nie ulewa dużo, ma apetyt. Je średnio co 3h, z jednej piersi, najada się po 10-15 min... czy to nie za krótko?
Często muszę go wybudzać żeby jadł bo zasypia po kilku minutach ssania. Może mam mało tłuste mleko, albo 'najada' się tylko tym początkowym a nie właściwym, bardziej tłustszym?...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Klaudia Maks czasem ma dość po 5 min, czas karmienia jest więc sprawa indywidualna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Klaudia dolaczasz do spacerow ze mna i mimmossa? My juz bylysmy:-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sabbi a kiedy chodzicie ? Macie jakies stale pory, czy jak sie zgadacie? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Beata ja tez uwazam, że niania jest zarąbistą sprawą i cieszę się bardzo, że się w nią zaopatrzyłam. Tez jestem zdania takiego jak Marta napisała na FB, że nasze mleko jest idealne dla naszych dzieci. I nie ma "nienajadania się".

Poszłam do parku na spacerek. Pora karmienia. No spoko. I co się okazało?. WSZYSTKIE ŁAWKI WYMALOWANE!!! Także karmienie na stojąco uznaję za zaliczone ;D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Klaudia dolaczasz do spacerow ze mna i mimmossa? My juz bylysmy:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Klaudia a to pol kilo w jakim czasie przybral ? Ja bym sie tym tygodniem bez przybrania nie martwila, tylko kontrolowala sytuacje w jednym tyg nie przybierze a w nastepnym moze nadrobic strate :) dzieci w ogole rosna skokowo, czasem mi sie wydaje ze Laura jednego dnia wstaje o rozmiar ciuchow wieksza i z dnia na dzien pol garderoby do wymiany :) jesli to tylko keden tydzien to bym zapomniala o sprawie :)

A ja juz w lozku leze i zaraz ide spac, dzieci posnely oba stqrsze o 19 mldosze o 20 i juz zdazylam wszystko ogarnac a ze sama jestem to nie chxe mi sie siedziec i w tv gapic, co prawda spac tez mi sie nie chce jeszcze :D ale bede probowac ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja juz nie pamietam jak Oskar zasypiam o 20. Teraz spodobala mu sie polnoc... Eh. A ja dostane nerwicy...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moje Dziecię usnelo po 2 godzinach walki, pięć razy musiałam go przystawiac do piersi a jak chciałam go ułożyć do odbicia do w krzyk i do cycka.. i usnal bez odbijania.. zjadlam kanapke i idę spać.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Beata u mnie dzisiaj było podobnie, przy cycu i na rękach zasypiał szybko, jak tylko go odkładałam do łóżeczka to dosłownie po 5 minutach się budził. Tak było kilka razy, aż w końcu udało mu się zasnąć i od 21.30 śpi. Minionej nocy budził się 3 razy więc w sumie nie jest źle, ale jakaś zmęczona się czułam tym nocnym wstawaniem. Ostatnio obudziłam męża i poprosiłam żeby małego ponosił aż mu się odbije, a mój mąż poszedł do łazienki, wysikał się, po czym przyszedł do łóżka i zapytał "czy coś JESZCZE ma mi pomóc" :) więc sama Kubusia musiałam ponosić :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No u nas pewnie teraz około północy będzie pobudka ale mam nadzieję że Mąż wróci od kolegi i będzie nosił syna do odbicia jemu to zdecydowanie lepiej wychodzi i Mały szybciej mu usypia a ja tylko nakarmie i lulu bo Mąż ma nocną zmianę a ja dzienną ;) ale boję się co będzie jak Mąż wyjedzie i wtedy sama 24h będę musiała jakoś ogarniać.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój mąż w nocy jest nieprzytomny, już go nawet nie próbuję budzić :) coś w tym jest, że jak jest noszony przez męża to szybciej zasypia w łóżeczku, a jak ja go próbuje usypiać to zwraca się ku mojej piersi i ciamka cyca
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moj to nawet sie nie obudzi jak Maly ryczy. Jak mial urlop to siedzial ze mna w nocy jak nie moglismy go uspac ale jak chodzi do pracy nie jest juz tak chętny :P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Klaudia dogadujemy sie na biezaco. Wyslij mi swoj numetr telefonu to zadzwone jak bedziemy sie umawiac ale to pewnie po weekendzie. Jutro jedziemy do klubu rodzica a w weekend u mnie tata pilnuje wozka jak nie pracuje:-) o ktorej zwykle spacerujecie?

Eryk potrafi nawet co 1.5h zadac cycka. W koncu karmienie na zadanie:-) rosnie tak szybko ze az nie wierze w niego i w to moje mleko:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny co chodzily na szkole rodzenia mam pytanie odnosnie ciemieniuchy. Sa jakies nowe sposoby czy dalej oliwka na glowe, czapka i wyczesywanie po kapieli?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sabbi ja kupiłam z ziajki szampon do mycia główki, koleżanka polecała. Podobno jest tak skuteczny, że nie trzeba używać oliwki i wyczesywać.
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas dzisiaj znowu super noc. spala od 21 do 4:30 no i o 6 pobudka do przedszkola wiec noc uważam za przespaną.

Ciekawe jak to będzie jak przyjdzie czas na kaszki itp, podejrzewam że będzie już totalny spokój w nocy.

Mamy też postępy na spacerach bo już nie płacze jak nie śpi tylko leży i obserwuje. Szybko rosną te nasze dzieci, nie ma co :)

Jutro sobota, M w pracy czyli dla mnie i dzieci dzień piżamy. Ulubiony dzień w tygodniu :) hurra!!! ;)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do M i wstawania w nocy to mój wstał może ze dwa razy i to nie tam coś wielkiego tylko zrobić mleko i podać mi młodą i dalej w kimono. Poza tym ja kąpie, karmie i wychodzę na spacery, przebieram i usypiam. Pełen serwis... M wyjdzie czasem ze starszym na rower i robi kolacje. Tyle... :/
W weekendy trochę się bardziej udziela ale szczerze mówiąc to mogłoby być lepiej, nie? :)
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli chodzi o ciemieniuchę to ja mam takie info z SR:

Jeśli dużo włosów to myjemy głowę 1 raz w tygodniu mydłem i spłukujemy wodą z cytryną (1 łyżeczka soku z cytryny/1l wody (zapobiega ciemieniusze)
Jeśli mało włosów to tylko woda z cytryną
Ciemieniucha (łupież) jeśli sucha to pewnie skaza białkowa, jeśli tłusta olejek na ciemieniuchę 0,5h przed kąpielą

Nadal czekamy...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Maks miał taki łupież Ale okazało się ze to główka mu tak na płyn reaguje,możliwe ze źle splukiwalam bo reszta cialka ok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie M zajmuje się sprzątaniem, zmywaniem, zakupami itp i w tym sprawdza się dobrze. A poza tym kąpiemy razem, czasem podaje mi mała do karmienia. W nocy wstaje jak jest awantura, ale to zapewne dlatego, że mu płacz przeszkadza... Trochę go muszę zmusić do zmieniania pieluch, bo miga się od tego.
U nas że spaniem różnie, wczoraj przespała od 23 do 3, a potem nie chciała zasnąć i skończyło się na tym, że wzięłam ja do łóżka... eh czasem to jest małą terrorystką ;-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecam szampon w piance dla niemowląt Mustela-używałam przy wszystkich dzieciach i problemu z ciemieniuchą nie było (on jej zapobiega, więc powinno się stosować codziennie). Nie jest tani, ale wystarcza naprawdę na długo (nawet na kilka miesięcy).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tylko po kąpieli wyczesuję nawet bez oliwki i schodzi. No i dłużej myje mu główkę
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też polecam mustelle w piance, moja miała mega dużo włosów i mega ciemieniuche. Natluszczalam, czesalam, cuda robiłam i masakra była dalej. Kupiłam mustelle, 2 razy umylam głowę i nie było śladu. Byłam w szoku. Szampon kosztuje kolo 35 zł ale nam starczym na 8 miesięcy przy codziennym myciu głowy :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieki za rady kupie mustelle. I jeszcze jedno pytanie ze starszakiem nie mialam tych przypadlosci... miejsce od szczepionki na gruzlice na ramieniu jest czerwone. Taka duza kropka i widze troche jakby ropy. Czym to pielegnowac? Czy po prostu obserwowac?
Za drugim razem mam wiecej watpliwosci niz za pierwszym:-)
Moj M pomaga ile moze pomimo pracy6-7 dni w tygodniu. Tylko fakt nie wstaje w nocy i spi w drugim pokoju. Zajmuje sie st a rszakiem spacer, kapiel i polozenie spac. Juniora tez wykapie i zrobi co trzeba nie ma problemu jak sie zamieniamy wieczorem dziecmi do kapieli:-) jakby mial mleko w cyckach moglby byc matka:-)
Ogarniecie mieszkania,, codzienne zakupy i obiady na mojej glowie.a i tego nie ogarniam ostatnio:-)
Juniora cos wysypalo na szyjce i dekolcie. Czas zarzucic sobie diete! Cos musialo go uczulic a ze jem wszystko co sie nie rusza będzie ciezko.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi w szpitalu powiedzieli, żeby nic nie robić z odczynem po szczepieniu na gruźlicę. Ma prawo zrobić się ropny strupek, ale nie wolno tego niczym smarować.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi na SR powiedzieli to samo o szczepione
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to nie ruszam. Bede obserwowac! Dzieki:-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też mam Mustelle i póki co problemu z ciemieniucha nie zaobserwowalam. Ale mamy inny problem :/ Junior ma odparzenia na wewnętrznej stronie udek pod faldkami i w d*pce ma ranke :/ używałam alantanu a teraz od wczoraj smaruje bepantenem i mam nadzieję że to coś da :/ a tak w ogóle to pępek nam jeszcze nie odpadł i mimo spirytusu i fioletu nadal siedzi w miejscu :/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak nam się odparza tak mocniej to pomaga Sudocrem
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do tej szczepionki to nam wylazl ten bąbel dopiero dwa tyg temu i teraz zaczyna się goić ładnie. W szpitalu babka mówiła ze to normalne i się nie przejmować. Ja jakoś szczególnie nawet na to nie uważałam. Moczyłam przy kąpieli itp i nic się złego z tym nie stalo. Przy starszaku tak samo
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja używam linomagu,sudocremu,teraz smaruję bephantenem bo w pachwinach mu się starasznie szorsykie zrobiło...fiolet to gencjana?jeśli tak to z tego co wiem to się nie robi tym bo nie widać jak zaczyna się babrać,nam też długo pępek nie odpadal
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie jak zwykle wesoło ..
Odebrałam dzisiaj wypis - 11 doba po porodzie, nie było opcji wczesniejszego odbioru bo dali konkretny termin.
A na wypisie zalecenia: ściągnąć szwy z krocza (nie mam ich tam :p) w 7 dobie!!!
Zaje :/ Szkoda,że dowiaduję się o tym 4 dni później .. I teraz zwariowałam bo na tymczasowym wypisie nie miałam zaleceń (dziewczyny po szyciu krocza miały tą informację).
I teraz gdybam,czy przypadkiem szwy jakie mam nie są nierozpuszczlane :/ Położna ogładała już 2 razy i mówiła,że będą wychodzić ale przez ten durny wypis mam wątpliwości.. Co najgorsze te szwy sa tak założone ciasno,że udało się Nam 1 ściągnąć a przy drugim z bólu aż zapiałam i nie dam sobie go ruszyć :/ Jeżeli nie będzie rozpuszczalny to czeka mnie niezła impreza :/
Zwykłe szwy tez miękną i jaśnieją ??? Bo te moje są na pewno rozmiękczone ..

I nie wiem jakim cudem ale wyszły mi bakterie z posiewu pobieranego w dniu przyjęcia na porodówkę ! A przeciez wymaz robiłam 2 tyg szybciej i było ok, nie jest to paciorkowiec ale coś ,co też potzrebuje antybiotyku .. I już się boję ,że Małemu "sprzedałam" przy porodzie :(((((((((
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Afro gencjane wymyśliła moja mama pielęgniarka i powiem Ci ze ładnie podsuszylo a spirytus zmywa fiolet i wszystko widać tylko ten kikut dalej siedzi na miejscu :/

Jak bepanten nie da rady to chyba ruszymy z sudocremem.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A no i w dacie badania i wyniku mam 20.08 a rodziłam 18.08 - na milion procent po porodzie nikt niczego mi nie pobierał.. No bałagan jak nic. Dużo błędów mam w tym wypisie - chociażby miejsce szwów, których w rzeczywistości tam nie ma .. Nie miałam czasu tego wyjaśniać bo Mały od nocki marudny a zostawiłam chłopaków w samochodzie.

Co do M to odkąd ma 2tyg wolnego w ogóle Go nie oszczędzam ;) Pomagac pomagał zawsze, w trakcie porodu nieraz robił za ojca, Matkę, kucharke i sprzątaczkę ... Teraz też daje radę, kąpiele młodszego należą do mnie bo On jeszcze średnio ogarnia ;) Ale przewija już sam :) No i Starszakiem zajmuje się właściwie tylko On, ja przejmuję pałęczkę raczej tylko na spacerach bo wtedy Małego oddaję M i zajmuję się tylko Starszakiem :) No chyab,że przychodzi pora karmienia ;)

Na pocieszenie kupiłam sobie jeansy i nie ważne,że 2 rozmiary większe niż przed ciążą , grunt że w ogóle coś wlazło na to wielkie d*psko :P
I nie są to dresy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to dobrze jeśli zmywa gencjane :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi o tych szwach, ze trzeba zdjąć w 6 dobie mówili jak wychodziłam i moja położna tez o tym wiedziała. A to Ty w końcu masz te szwy czy nie ;p Bo ja już nie ogarniam ;p

Mi w szpitalu nie robili wymazu... Wg najlepsze jest to, że nie wiem z kąd maja wyniki krwi skoro jej też mi nie pobierali. I tego jestem pewna na 200%... Wyczytali z oczu ;D

Gelcjana to praktycznie to samo co spirytus chyba nie?.
Farbowałam kiedyś tym włosy hehe
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Beata mojemu starszakowi kikut odpadł po prawie 2 miesiącach więc nic się nie martw. Najważniejsze żeby się nie babrał i nie śmierdział. Mi lekarze sprawdzali, byłam w międzyczasie nawet 2 tyg z nim w szpitalu i przy okazji robili wymaz i było ok. Jak będziesz dbać o niego i pediatra zerknie przy okazji to spokojnie czekaj. Odpadnie prędzej czy później :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Różyczynka mam całe 2, tzn. już 1 - pisałam przecież ,że lekko pękłam aż taka elastyczna nie jestem heh ;) Nacięcie wspominam duuuuuuuuuuuuuużo gorzej.

Teraz tak sobie czytam,że wypisana ze Szpitala będę 20.09.2014!!!
Szwy mam mieć ściągnięte z rany krocza - tam ich nie ma! A Junior miał wzrostu 60 gram ! Nie miałam podawanego znieczulenia a szytą miałam wargę większa, co też się nie zgadza .. Ja pitole - może to w ogóle nie mój wypis! Aż dane sprawdziłam i te się zgadzają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ładny cyrk
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moze pomylili dane na wpisach...
Tak swoja droga to ha nawet swojego nie czytalam. No cos tam bylo o pielęgnacji krocza... Tyle pamietam. Ale swój dostalam od razu a malego po tyg.

No wzielam za to samo szycie i naciecie :P Zapomnialam, ze niektorzy maja wiecej szczescia :P

Czy tylko mi z czasów ciąży zostala bezsenność?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Roza bezsennosc? Przy niemowlaku? Ja zasypiam szybciej niz junior:-) moj dzien sie wlasnie zaczyna...kupa po szyje juniora i wylane mleko z kubka na przescieradlo starszaka! Ach i jestem sama do wieczora z nimi.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja zdecydowanie na bezsenność nie cierpię, moim marzeniem jest w końcu się wyspać...
My już po porannym karmieniu, normalnie to już wstaję. Ale dziś liczę jeszcze na drzemkę do 10, skoro M jest w domu, to ogarnie mieszkanie za mnie :-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Roza przy drugim porodzie bedziesz miala wiecej szczescia :)

Ja tez niestety zamiast isc spac z Juniorem o 21,czekam na Jego pobudke o polnocy i wtedy sie klade a dzisiaj to i o 4ej sobie dyskutowalismy z M ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewa zawsze pobierają wymaz przy porodzie. Trwa to sekundę bo tylko taki patyczkiem dotykają. A wynik masz z 20 bo to posiew i 2 dni się musi chodowac. Dziecku też zrobili wymazy na pewno z oczu, uszu i nosa wiec jak was wypisali to wynika ze u niego było ok. Poza tym miał na pewno robione crp a jak by złapał to by miał podwyzszone
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mino, ze Oski zasnal o 21 zasnelam o 1 w nocy i o 5 po karmieniu tez chyba pi 6 :\
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja mam dziecko terrorystkę w ciągu dnia nic nie zrobię , dopiero jak zaśnie po dwóch godzinach noszenia na rękach czyli coś ok.22 lub po, bo w ciągu dnia to żeby spała muszę bujać ją w bujaczku nogą, a jak przestanę to zaraz się budzi w ogóle ma problemy z zaśnięciem :/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lilka dzieki za uspokojenie :)
Crp mial ok a o wymazie nikt nic nie wspominal.
Ja mam date badania 20.08 i date opisu 20.08 i to mnie zmylilo.
Myslisz,ze te wyniki dot. Wymazu ,ktory zrobili przy przyjeciu na IP czy na porodowce zrobili powtorke?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
!jej jak słyszę o bujaniu w bujaczku to mnie trzęsie....Moją straszą bujalam tak 3 lata w foteliku od 0-9. :-/ życzę Ci aby Twoje dziecię się tak nie przyzwyczailo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja na bezsenność nie cierpię,Ale męczą mnie jakieś głupie sny...dziś np.śniło mi się ze młody miał robiona kolonoskopie czy jak to się tam zwie,a.ja nie mogłam nawet potrzymac go za rękę : / zawsze miałam porabane sny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Afro masz inny sposób, żeby dziecko chociaż przez chwilę poleżało samo bez płaczu?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polika to mnie pocieszylas tyle czasu to może jeszcze trwać.. ;) w przyszłym tygodniu pójdziemy do pediatry i zobaczymy co nam powie.

Ja w ogóle od nocy mam jakiś swiatlowstret :/ oczy mi non stop lzawia musialam zdjąć soczewki i mimo okularów nie ma poprawy :( chodze i rycze a w sumie to łzy mi same leca.. nie wiem o co chodzi bo soczewki były te co zawsze.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Meg nie mam i dlatego, też bujalam,więc doskonale cię rozumiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam wszystkie obecne i przyszłe mamy :)

Mam pytanie do dziewczyn które rodziły w Wejherowie. Czy orientujecie się ile mniej więcej dni trzeba być po terminie aby zatrzymali mnie w szpitalu?

Termin miałam na 27.08 i mój lekarz powiedział że on już tu nic nie wskóra i mam się wybrać w Poniedziałek do szpitala, ale nie jestem pewna czy 5 dni po terminie to już czas na wywołanie porodu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trudno powiedzieć. Chyba zależy indywidualnie od lekarza, który cię będzie przyjmował.

Ja miałam termin na 21 a 22 wypuścili mnie do domu i ordynator na odchodne powiedział mi, że wypuszczają mnie, ale mogę zacząć rodzić i wrócić za godzinę, za dwa dni lub za tydzień, nic nie wspomniał o wywoływaniu i kiedy ewentualnie mam się zjawić.

Koleżanka natomiast zgłosiła się parę dni po terminie (nie wiem ile) tak naściemniać, że niby nie czuje ruchów i się martwi to lekarz tylko się uśmiechnął i ją przyjął na oddział i gdy przyszedł inny i się zdziwił, że bez akcji tak ją zostawia, że po co, to tamten tylko odpowiedział, że przebił jej pęcherz. Więc wychodzi na to, że co lekarz to inaczej.

Ale jak masz skierowanie od gina, to zawsze możesz iść i zobaczyć, najwyżej Ci powiedzą, za ile dni masz się zgłosić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja w pierwszej ciąży zostałam zatrzymana w szpitalu dopiero 14 dni po terminie. Kazali mi przyjezdzać 3 razy na kontrole a urodziłam 19 dni po terminie po żelu i oxytocynie. Tym razem dostałam skierowanie i zjawiłam się w szpitalu dzień po terminie, powiedziałam babce że nie chciałabym przenosić więc powiedziała że jak nie urodzę przez weekend to mam się stawić w szpitalu na wywołanie w poniedziałek. Ale urodziłam w niedziele wiec nie musiałam. Z ty że ja miałam wskazanie do wywołania bo duże dzieci rodzę.
Ogólnie jest tak że jak nic się złego z dzieckiem nie dzieje to spokojnie dwa tygodnie czekają. Do szpitala idz jak minie termin oni zdecydują co dalej.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za odpowiedz.
Pytałam się na wizycie czy potrzebuję jakieś skierowanie do szpitala ale lekarz zaprzeczył.
No nic, zobaczymy, u mnie oprócz przepowiadających nic wiecej się nie dzieje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewa, wymaz dziecku robią na porodów e a matce różnie. Jak crp jest ok to się nie martw. Poza tym po takim czasie to juz by był dawno chory. Bakterie to przede wszystkim wysoka gorączka.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny a ja mam pytanie z innej beczki, ponieważ nieuchronnie zbliża się koniec połogu :) zastanawiam się nad metodą antykoncepcji, na jaka metodę się zdecydowałyście - z tego co wiem większość ginekologów poleca tabletki < symonette>, ale słyszałam, że po nich się tyje i często ma się plamienia, no i libido równe zeru.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja zastanawiam się nad wkładką (spiralą), bo już więcej dzieci nie planuję. Tabletek nie chciałabym brać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jestem ciekawa czy karmiac piersią pozwolą mi wrócić do moich plastrów. Ja byłam bardzo zadowolona z plastrów Evra. Nie przytyłam a z libido wszystko było w najlepszym porządku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lili dzieki!

Tabletek na pewno nie bede brala w trakcie karmienia,po pierwszym porodzie uzywalam 2 miesiace i przytylam 6kg! Bylam na maksa nerwowa,glowa mi pekala,mialam mdlosci i zerowe libido - nigdy wiecej.
Mysle nad spirala ale jak to znowu ma bolec to chyba wole sie obejsc bez seksu :p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po pierwszej ciąży brałam cerazette, wszystko było ok, problem pojawiłsię jak odstawiłam bez zgody lekarza,krwawiłam przez miesiąc prawie, w efekcie tego dostałam od gina spora dawkę innych leków i przeszło
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziś wbiedronce dorwalam staniki do karmienia po 8 zł te co kiedyś były
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Afro która biedronk?a przydalby mi sie jeszcze jeden.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na przymorzu na piastowskiej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, Marcelka urodzila sie wczoraj o 21.12. 2940g, 53cm. Porod byl mega ekspresowy Skurcze zaczely sie o 18, ale taki pierwszy bolesny 19.50,  o 20 czulam jak mala mnie rozrywa i stwierdzilam ze to czas do szpitala. Krzyczalam juz w windzie i samochodzie, w drodze do szpitala odeszly wody, w szpitalu bylismy gdzies o 21, a na miejscu stwierdzili ze juz rodze, nawet sie nie przebralam a polozna nie zdazyla wlozyc rekawiczek, 2 parcia i wyskoczyla.

Jestesmy w Redlowie, wsxystko ok. Pozdrawiamy

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gratulacje,jechał ktoś z tobą winda. : )))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko tatus :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Emila gratuluje!!!! Ale ekspres!!! Dobrze ze zdazylas:-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Emila gratulacje! :) dobrze ze zdazylas! :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gratulacje Emila! :-)
Pewnie mąż był cały w stresie co? Dość, że musiał kierować to jeszcze krzyków słuchać z tyłu ;-)
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chciałabym to zobaczyć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gratulacje Emila!

Dziewczyny ile karmień wychodzi wam na dobę?
nam położna zaleca 8-10 karmien. Wychodzi nam zazwyczaj 8, ale dziś przespała 5,5h w nocy i przez to wyjdzie tylko 7 karmien.
Mmała przybiera bardzo dobrze, także zastanawiam się czy trzeba ją wybudzac na karmienia tyle razy...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Sierpniowa, dzieci mają być karmione na żądanie, czyli jak będzie głodne to się obudzi :-) Kurczę ja to czasem nawet nie wiem, o której mały jadł ostatnio, a co dopiero jak bym miała karmienia liczyć :-D Poza tym 5,5 godziny bez jedzenia (tym bardziej w nocy) to nie jest aż tak dużo, co innego gdyby ciągle po tyle sypiała :-) Także moim zdaniem masz powód do radości a nie zmartwienia :-)
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi średnio 8-9, zazwyczaj po 5 godz jak.się młody nie budzi to ja się budZę,dziś nie.jadł w.nocy prawie 7 :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No też myślę, że jak będzie głodna to będzie się domagala ;-)
ja zapisuję karmienia, bo mnie położna zestresowala. Ale chyba nie będę już się tak spinać, skoro mała rośnie zdrowo. I wcale mi nie przeszkadza, że śpi tyle, wręcz przeciwnie, oby tak co noc :-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez bym sie nie przejmowala iloscia karmien jesli przybiera na wadze :))

Byla u mnie mama na wekend i caly wekend Nadka przespala, calymi dniami moja mama ja w wozku bujala i o dziwo w nocy spala jak zawsze od 20-21 do 6 :) no i stwierdzilam ze musze wynajac kogos do bujania wozka :D ile na godzine sie placi komus kto siedzi i buja wozek ? :D

W ogole w szoku jestem jak Nadka sie juz cieszy do Laury, jak tylko zaczyna marudzic mowie Laurze zeby do niej podeszla a ta cieszy pape :) glowe za nia odwraca az sie cala wygina :) ale to pocieszne jest :)

Emila gratulacje! To Twoj pierwszy porod ze tak szybko poszlo ? Bo nie moge uwierzyc az ze mozna tak rodzic :P i wspolczuje mezowi :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co do antykoncepcji to wymyslilam sobie wszycie czipa tylko musze jeszcze miejsca w trojmiescie poszukac gdzie to robia :) do tabletek sie nie nadaje- juz raz bralam i co drugi dzien jak pamietalam to bylo dobrze i po 2 tyg zrezygnowalam bo to bez sensu, plastry mnie obrzydzaja bo po 3 dniach brudem zarasta :P do spirali mam wewnetrzne Nie :D boje sie tego :D wiec sprobuje czipa i zobaczymy ;)

A jak nie to bede stosowqc metode mistrza ucieczki :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Alana a o co chodzi z tym czipem? Bo pierwsze słyszę.
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://antykoncepcjabeztajemnic.pl/Antykoncepcja_hormonalna/Implanty

Tak w skrocie wszywa sie go w reke na 3 lata a on wydziela progesteron :) znalazlam we Wroclawiu klinike gdzie chca 1200 za to :) swoja droga w Uk i Francji najpopularniejsza metoda antykoncepcji :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Emilia-gratulacje. Ale miałaś ekspresowy poród-tylko pozazdrościć. Dobrze, że w domu nie urodziłaś. Mojej mamy koleżanki córka urodziła w taksówce w drodze do szpitala, a daleko nie miała (z Osowej na Zaspę).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Brzmi ciekawie artykul o implancie. Pierwsze slysze! Mnie przerazaja skutki uboczne tycie, tradzik itd...
ja wybiore chyba spirale ale to jak zaczne miesiaczkowac dopiero a poki karmie to pewnie mam spokoj jak za pierwszym razem:-) a narazie zimny kubek wody na glowe i tyle:-)
Jutro ciezki dzien! Moj starszak idzie do przedszkola. Niby czekalam tyle na ten dzien ale teraz jak patrze na zapakowana jego wyprawke to chce mi sie ryczec!!!! Oby on tylko jutro byl twardszy niz mama:-) dobrze ze M go zaprowadzi!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Emila gratulacje!!! Ale mnie zazdrość zżera... Twój poród trwal tyle co moje same parte... A gdzie reszta :P

Pytania mam dwa :-)
Karmicie za jednym razem z dwóch cycków czy z jednego?
Jak usypiacie swoje dzieciaki. Bo my z dnia na dzien mamy coraz większy problem z usypianiem na noc. W dzien smok. Spoko. Tylko z nim spi kolo,godz nie,dluzej. Jak wyjmę to sie budzi. W nocy jak odloze po karmieniu. Zasypia sam. A wieczory są straszne od kad wszystko go interesuje.

Ja sie nie będę zabezpieczać :P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Alana:
http://dziumdziusiowo.blogspot.com/2012/11/automatyczne-bujanie-wozka.html?m=1 ;)

Ja usypiam Dotkę przy piersi, w chuście albo na kolanach :P
Czasem się da odłożyć, czasem nie, a najlepiej śpi na brzuszku, nic dziwnego w sumie, lezenie na plecach to taka otwarta pozycja, nie wszystkie dzieci czują się tak bezpiecznie.

Chyba z ciekawości policze jutro karmienia :)

Ech, połóg połogowi nierówny, ja już na rowerze jezdzilam (i to za dużym, ledwo do pedałów dosiegalam), ale mam inne zmagania, więc sielanki nie ma ;)

Spadam spać, pokój dzieci śpią... Dziś masakra z usypianiem była, Dorotkę muszę od Tysi z łóżka zabrać, tam ją odlozylam, żeby Mrysia uśpić, a też sposobem na lepszy sen dziecka jest położenie go obok kogoś innego, przynajmniej u nas się sprawdza :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Róża ja na razie karmię z jednej piersi, mam dużo pokarmu, wyć wydaje mi zje, że to wystarcza. Aczkolwiek już się zastanawiam od kiedy włączyć drugą pierś.
Co do usypiania, to nie mam reguły. Czasem żadne zasnie twardo przy cycu, czasem wystarczy położyć na 15 minut ze smokiem. A czasem niestety wziąć do łóżka, wczoraj zajęło jej godzinę zanim zasnela...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Makas zazwyczaj z jednej,czasem zdarzy sie ze drugiego tez chce...u nas problem w dzien z karmienien z prawej piersi ,bo fotel mam kolo okna i strasznie go to ciekawi co jest za oknem ,wiec zawsze jest mokry bo widok za oknem wazniejszy ;)) w dzien tez mamy problemy z zasypianiem ,ale albo cyc albo smok albo tak poprostu lezy izasypia
image



image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sabbi bój się boga... ;) Ty się ciesz ciszą i spokojem teraz. Ja uwielbiam poniedziałki ;) Młody do przedszkola biegnie szybciej niz ja wózek prowadzę, dzisiaj zmiana szatni, sali i grupy całej a on zapomniał się rozebrać i poleciał na górę nawet ne wiem kiedy i musiałam się drzeć za nim żeby się znalazł ;)

Ja młoda usypiam kładąc do łóżeczka i dając smoka. Czasami trwa to chwilkę a czasmi pół godz czy godzinę ale w końcu zasypia sama. W nocy na szczęście zaśnie sama bez smoka. Czasem się wybudzi jak muszę ją przebrać albo co ale jak ma cicho i ciemno to zasypia sama bez problemu
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie rozmawiałam z laską, która swoje 6mies karmi cały czas jednym cycem i nie karmiła dwoma w ogóle. Więc to jest wszystko do wypracowania. Jest to na pewno dużo wygodniejsze. Mi powiedzieli, że karmienie po równo mniej wiecej dwa cyce i tak na początku robiłam. A teraz tak zostało...

Ja na noc też bym mogła uspać ze smokiem albo Alany sposobem w wózku ;p ale nie zaśnie mi na dłużej ;/ A zgaszenie światła nie działa. Wczoraj już myślalam, ze zasnął bo dobre pół godz leżał w ciemnościach. No i się przeliczyłam...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jamam prawie przy podłodze lampke mała,ona świeci tylko dla mnie,bo jestem spokojniejsza jak się przebudze i widzę małego,do niego swiatla dociera tyle co nic...w nocy na zasypianie nie narzekam,nakarmue młodego odbijam, odkładam go i szybko uciekam :)) kręci się z 10 minut zazwyczaj a dalej nie wiem bo budzimy się na następne karmienie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiedyś gdzieś wyczytałam że z drugiej piersi jak dziecko krótko ssie i wypija te pierwsze Mleczko to dostarcza organizmowi cukier i szybciej robi się głodny,Ale nie wiem ile w tym prawdy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ech u nas dzisiaj ciężki poranek.. od 4 Młody padł dopiero teraz, bo miał takie wzdęcia, że masakra.. pierwszy raz coś takiego nam się zdarzyło :( to pewnie ta moja wczorajsza zupa ogórkowa.. po karmieniu o 4 miał taki problem z odbiciem i gazami że kręcił się i kręcił, w końcu o 6 trochę mu przeszło to znowu głodny rzucił się na pierś, oczywiście przysnął i nie odbił i dawaj to samo.. dałam mu kropelki ale nie wiem jaki one mają czas działania, bo od 6.30 padł dopiero 20 minut temu a i tak strasznie się kreci przez sen. I ja oczywiście jak patrzę jak on się męczy to mi się serce kroi i nie za bardzo wiem jak mu pomóc :(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wracam w końcu na forum :)

teście i moja mama pojechali więc już mam czas na internet. Kubuś jest bezsmoczkowy, zasypia przy cycu i różnie to jest, czasem zaśnie szybko, a czasem odłożony do łóżeczka budzi się kilkakrotnie zanim głębiej zaśnie. Z ilością karmień się nie zastanawiałam, z ciekawości muszę policzyć, po prostu jak szuka cyca to go dostaje :).

Sabbi mój przedszkolak dzisiaj też pierwszy raz odstawiony do przedszkola, mam nadzieję, że zniesie to lepiej niż jego mama :), wszystko się okaże o 14 jak po niego pódję.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
jejciu, wchodzę a tu 118 postów! nie ma szans na nadrobienie;p

mój Francik jakieś krostki dostał na buźce i głowce, myślę, że to od oliwki, dziś zaczynamy działać starym sposobem - krochmal;) młody budzi się w nocy dwa razy, najczęściej 1-2 i 5-6, też ma czasem problemy z brzuszkiem, długo się pręży zanim coś wyciśnie, ale tragedii nie ma;)
jak tam czytam o karmieniu dwoma piersiami to na razie sobie tego nie wyobrażam, ale wiadomo że to zależy od potrzeb dziecka;)

aaa mam pytanie, od kiedy przeszłyście na pampersy 2?

Róża miałaś rację, że wkładki laktacyjne Johnsons są super!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Emila gratulacje, poród marzenie!!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Afro może tak jest z tym napijaniem się ale on obydwie opróżnia na maxa. I jak jest pora karmienia to cyce obydwa mam tak samo pełne. I daje mu raz pierwszy prawy raz lewy. No ale często je.
My mamy karmień 8-10 chyba. Ale jak Oskar marudzi to daje mu czasami co 1,5h czasami co 2,5. Baaardzo rzadko wytrzyma 3h bez jedzenia w ciągu dnia. Bo w nocy długo spi.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Emila gratulacje!

a ja właśnie dostałam okres...

Z jednej strony się cieszę bo od razu wskakuję na stare piguły microgynon i zaczynam życie hulaki ;) ale z drugiej to jeszcze bym pochodziła jak gruba nastolatka przed dojrzewaniem :)

Dzisiaj ogólnie dzień pełen niespodzianek. Najpierw rano po spacerze okazało się że zepsuł się zamek w klatce a nie mam domofonu i nie mogłam wejść do domu, później okazało się że ktoś zalał mi kibelek, cieknie po rurach i przeraźliwie śmierdzi a żaden z sąsiadów nie chce się przyznać do zalania, w administracji twierdzą że to nie ich sprawa no i ten okres. Ja pierdziele a to dopiero 13 :/
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja na początku karmiłam dwoma cycami bo miałam malutko pokarmu a teraz daję jeden na jedno karmienie. Położna mi mówiła,że lepiej dać opróżnić na maksa jednego bo leci z niego wartościowsze mleko w drugiej fazie karmienia.
Ola dziś zaczęła zerówkę ale ta sama grupa i ta sama pani bo została w przedszkolnej :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Starszaka tylko w szpitalu karmilam 2 piersiami a karmilam do roczku ;)
Teraz nie mam az yyle pokarmu a Glodzilla wymagania ma wieksze niz brat wiec na noc zawsze dostaje 2, w ciagu dnia tez sie zdarza.

Muminka my 1 zuzylismy 25sztuk, teraz kupilam druga paczke 2 ale juz zaluje bo spokojnie moglby juz 3 zalozyc wiec nie wiem czy wykorzysta a zostalo 90sztuk!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja karmie jednym cyckiem choc zdarza mu sie obudzic po 30-40min po wieczornym zasypianiu i dojada drugiego:-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
.ja zużyłam jedna paczkę 1 i chyba cztery 2.

No a ja wczoraj mialam ambitny plan "przeprogramowania" cycow na karmienie z jednej ale cale popoludnie Oski byl niedojedzony a wiec maruda do potęgi i zrezygnowalam.. Przy nastepnym będę mądrzejsza. Albo podejmę druga próbę jak juz cos wprowadzę do jadlospisu :P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi zostala cala paczka 2 ;( Maks dzis w nocy mial przerwe w jedzeniu 7 godzin ponad ,ale sie obudzilam bo cycki ciazyły ,z jego strony nic nie zapowiadało na to aby mial sie obudzic, wiec dostal przez sen...zastanawiam sie czy to zdrowo tyle nie jesc dla takiego maluszka
image



image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Afro jezeli przybiera na wadze to widac wolal spac niz jesc. Karmimy na zadanie czyli jak maluch chce. Ciesz sie ze spi:-) ile ja bym dala za 7h snu!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam dziś podobnie. Mała jadła o 21:30, potem wydawało mi się, że się obudziła o 1:20, więc wzięłam ja na karmienie. Ale ona spała mi przy cycu i za nic nie chciała się obudzić. potem obudziła się o 5:00 i wtedy dopiero zjadła. wyszło 7 h przerwy, a ona jeszcze miesiąca mnie na... sama nie wiem co myśleć. I do tego jeszcze jakaś straszna histerię miała wieczorem.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja wiem że na żądanie, ale do tej pory budził się 2 razy... A najbardziej wartościowe mleko jest w nocy więc mi by zależało aby dostałjak najwięcej..cóż jeśli będzie się powtarzac, to się dostosuje do niego..po tych 7 godz.cycki przestały mi się mieści w staniku :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Afro 2-3 noce takie i się przystosują. Oskar teraz nie przekracza 6h ;( a było juz tak fajnie...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ech.. Jak ja Wam zazdroszczę.. W dzień Młody potrafi spać po 3.5 godziny max a w nocy jak śpi dwie to jest cud.. Od dwóch dni męczą go okrutne wzdęcia i jak się naje to zanim uśnie mija 1,5 godziny a za pół już się budzi znowu głodny z takim rykiem, że oczywiście rzuca się na pierś i nałyka powietrza i sytuacja się powtarza :(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Beata jak długo płacze z powodu gazów to może spróbuj go odgazować rurkami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No ja dziś zweryfikuje te nasze długie przerwy w nocy, bo idziemy wreszcie na szczepienie. Trochę boje się , że nie przybiera, choć z ubranek wyrasta. Dzisiaj spała od 21 do 6:30.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Martika to jeszcze o szybkie info co to za rurki poproszę bo ja się w tym kompletnie nie orientuje :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Beata chodzi o rurki windi, kiedyś już o nich pisałysmy.
A u nas jakiś kryzys od paru dni... Tak jak mały dość ładnie spał i dużo i fajnie jadł, tak teraz całkiem na odwrót. Mało śpi, w dzień to w ogóle masakra, a je też strasznie. Niby opróżni jednego cyca i zasypia ale za chwilę budzi się głodny z rykiem. Czasami nawet kilka razy z rzędu potrafi co godzinę jeść, a potem wszystko co zjadł wymiotuje. Oczywiście staram się dawać mu rzadziej ale ciężko jest, tym bardziej ze smoczka nie chce w ogóle, bo próbowałam juz go tym oszukać.
Poza tym niby kupy robi normalne i dość wodniste a co chwilę się wyciska jak by nie wiem co tam dusił. Widzę, że się męczy ale sama już nie wiem co robić.
Dziś nawet zauważyłam, że już jak był teoretycznie najedzony to rzucał się łapczywie ale przy jedzeniu wyginał się na wszystkie strony.
W takich chwilach jak dziś mam ochotę porzucić karmienie piersią... Co rusz zastanawiam się czy może zjadłam czegoś za dużo, czegoś za mało, a czegoś w ogóle nie powinnam jeść. Ale mam nadzieję wytrwać choć kilka miesięcy...
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dokładnie, chodzi o rurki windi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my dzisiaj po szczepieniu. kłucie mała zniosła świetnie za to marudna jest okropnie :/ mam nadzeje ze zasnie normalnie. wazy juz 6650g :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
6360 g sorki :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za info dziewczyny, będziemy próbować.

Dzisiaj bylismy u pediatry, Junior waży 4650 :) martwiłam się czy przybiera a tu miła niespodzianka :))

Pani doktor poleciła biogaję więc będziemy próbować. Nasz pępek nadal nie odpadł i powiedziała, że jeśli za tydzień będzie nadal na miejscu to mam się zgłosić po skierowanie do chirurga.. Na szczepienia pojedziemy jak Mąż wróci za miesiąc, bo niestety w czwartek wyjeżdza i zostanę sama z tym całym majdanem :(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Beata pociesz się, że Ty chociaż możesz się przespać jak mały śpi, a ja od wczoraj chodzę jak zombie :-D
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Monika a moze to kryzys laktacyjny? Moj byl podobny. I przy skoku rozw tez moze tak byc. Za parę dni będzie lepiej :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem sama, jeśli chodzi o pokarm to cycki nadążają z produkcją, bo mam pełno. Na szczęście, ale też niestety, bo miałam inny plan, mały zassał wczoraj smoka i póki co zmiana jest porażająca, normalnie nie to dziecko! Zobaczymy jak będzie w dzień.
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Monika w dzień zawsze ktoś coś i jakoś czasu na drzemkę brak :)

Ale jak Mąż jutro pojedzie to pewnie będę padać w dzień.

Powiedzcie mi kiedy dalyscie maluchom smoczka pierwszy raz jak ile miały?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my ze smokiem uleglismy pod koniec drugiego tygodnia. I czasem jest on zbawieniem.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dalam jak mial 1,5 tygodnia. Teraz uzywa do spania jak jest pora drzemki a ja musze zajac sie starszakiem. No i na spacerach:-) aby wytrzymal jeszcze chwile zanim wlaczy sie syrena ---jesc!!!

Polika pokocham poniedzialki jak Ty! Kocham przedszkole! Bynajmniej poki nie choruje:-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sabbi dobre określenie zanim włączy się syrena;P

ja dałam smoczek w 2 tyg bo ciągle chciał jeść, a już mu się ulewało, więc żeby zaspokoić odruch ssania, a teraz jak dam raz dziennie to jest święto, w większości nie używamy smoka;)

aaa co z tym spotkaniem?;>

właśnie Róża wspomniałaś o skoku rozwojowym, jak to się objawia?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny może któraś z Was poleci jakąś restaurację na chrzciny w gdyni?;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No a my póki co jeszcze bez smoka bo na spacery wychodzimy jak się naje i usnie tylko ta nieszczesna syrena zaraz po przebudzeniu jak jest głodny to jest jeden wielki ryk. A chciałam syna wychować bez smoczka :p a teraz się coraz bardziej zastanawiam..

Godzinę temu usnal a już się obudził przez wzdęcia :/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Starszak nie tolerowal smoczka nawet nie potrafil zaciagnac. Tak sam nigdy nie uzywal butelki ze smokiem.Mleko pil od razu z ustnika od kubka niekapka lovi. Ale z Juniorem to jest calkiem inna bajka:-) moja teoria na smoczki sie teraz zmienila nie ktore dzieci po prostu potrzebuja, decyzja rodzica nie ma tu nic do rzeczy. W dobrym momencie trzeba bedzie sie go pozbyc!
Jade dzis na babskie spotkanie bez dzieci... no bedzie tylko Eryk :-)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Beata spelnienia marzen!!! No i bezproblemowego synusia :)

Muminka dzieciaki są placzkiwe, rozdraznione, niespokojne przez parę dni a jak sie uspokoja to widać, ze sie czegoś nowego nauczyly. Pierwszy jest w 5 tyg a później 7-8 i a ja Wam pisalam k tym zasypianiu i marudzeniu a od dwóch dni zasypia wieczorem sam ze smokiem i sie tak smieje, jak ktoś do niego gada, ze sama stoje obok i sie ciesze jak debil jak widzę ta jego otwarta na maxa mordkę :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieki Róża! :))

Oj tak jak ja widzę jak Mały się uśmiecha to po prostu się rozplywam :) a ostatnio jak się śmiałam z jakiegoś żartu to Mały wywalił taki uśmiech że prawie padlam z zachwytu :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kubuś też bez smoczka, podobnie jak starszy synek nie umie go zassać, teraz już nawet nie próbuje mu go dawać. Dziś byłam z małym w przychodni i mój "maluszek" waży już 4980 gr :) więc całkiem sporo. Ale nie dziwie się bo jest czas, że on potrafi godzinę siedzieć przy cycu. W nocy wielokrtotnie jestem tak padnieta, że nie jestem w stanie powiedzieć ile razy mi się Kuba obudził :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A u nas jak smoczka na początku nie chciała to teraz żyć bez niego nie umie ;) Ja jestem szczęśliwa że smoka chce i nie mam zamiaru za szybko zabierać bo mój starszy smoka nie chciał, tolerował tylko swój kciuk a niestety palca mu nie odkręce i ssie tak do dzisiaj. Przez to już ma wadę zgryzu i sepleni. Z dwojga złego lepszy smoczek. Młoda ma takie ssanie że nie obeszłoby się bez jednego lub drugiego niestety.

Nie wiem czy to po szczepieniu czy skok rozwojowy bo teraz by też na kolejny mogło przypadać, młoda wczoraj okropnie marudziła ale za to jak padła ok 20 to obudziła się o 4:30 i dalej spała i ż przerwami krótkimi śpi do teraz.

Też sie pięknie uśmiecha, kto by nie zajrzał do wózka zostaje obdarowany uśmiechem pełnym dziąseł ;)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i jak tu się gniewać za te 4h wiecznego ryku jak po nich mamy taaaaki wielki słodki usmieszek ;)

No a co tutaj taka Cisza?. Hellllooooooł ;D

My po USG bioderek i brzuszka. Wszystko Ok. Troche oczywiście musiał poryczeć. Ale jego miny w reakcji na zimny żel były bezcenne ;D
No i dzień bez kupy po pachy dniem straconym ;D Szkoda, że tym razem w parku. Jedno szczęście, że miałam ciuszki na zmianę. Inaczej wracał by goły ;D

No nic trzeba iść spać ;)

Nooo i mamy już 2 miesiące ;D
Sabbi zgapiam porównanie i jutro będe musiała też sweet focie strzelić ;D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
*CZERWIEC*
07.06 (09.07) - Awanturka - Wituś 2530 - CC - Kliniczna
15.06 (02.07) - Diablica 48 - Ania 2700, Ola 2650, Oliwka 2450 - CC - Sztokholm

*LIPIEC*
03.07 (19.07) Chaton - Mateusz - 3400g - 54cm - SN -Zaspa
04.07 (11.07) Rozyczynka - Oskar - 3530g - 55cm - SN - Wejherowo
04.07 (11.07) Martika - Laura - 3060g - 52cm - Kliniczna
05.07 (10.07) Ciezarowka - Zosia - 3200g - 52cm - Wojewódzki
06.07 (21.07) Rikaa - Liliana - 2880g - CC - Zaspa
07.07 (08.07) Agata905 - Synek - 3650g - 51cm -Zaspa
08.07 (05.07) Afro666 - Maksio - 3755g - 56cm - SN
08.07 (15.07) Kaasik11 - córeczka - 3750g - 57cm - Wojewódzki
09.07 (11.07) Alana - Nadia - 4200g - 51cm - CC - Redłowo
10.07 (14.07) Blatella - Ola - 3400g - 54cm - Kliniczna
12.07 (14.07) Olcik87 - Malwinka - 3250g - 56cm - SN - Kliniczna
13.07 (10.07) Karol...- Łucja - 3560 g - 56 cm - Wojewódzki
13.07 (10.07) Polika86 - Kornelia - 4420g - 59 cm - SN - Wejherowo
16.07 (30.07) Jolcia - Zuzia - 2930g - 57cm - SN -Wejherowo
17.07 (03.08) Ola86 - Laura - 3180g - 54 cm - CC - Zaspa
19.07 (00.00) Beater - Szymek - 3300g - 54 cm - Redłowo
20.07 (22.07) Meg85 - Julia - 3200g - 53 cm - CC - Wojewódzki
22.07 (14.07) Joi-joi - Marlenka
25.07 (04.08) Sabbi - Eryk - 3720g -54 cm - SN -
28.07 (04.08 ) Ofelia Tymoteusz - 3450g - 54 cm - Kliniczna
29.07 (15.08) Lisia32 - Córeczka - 2850g - 52 cm - SN - Kliniczna
30.07 (09.08) Kia - Synek - 3800g - 56 cm - CC - Zaspa

*SIERPIEŃ*
01.08 (24.07) Agamak13 - Amelka -3890g - 56 cm - CC - Kliniczna
01.08 (17.08) Mamita - córeczka - 2690g - 51 cm - SN - Zaspa
03.08 (23.08) aleksandry - Liwia - 3160g - 53 cm - SN - Kliniczna
04.08 (07.08) Koralik - Kubuś - 3840g - 57cm - CC - Redłowo
05.08 (04.08) Inspired - Amelka - 3720g - 54 cm - CC - Swissmed
07.08 (29.07) Kklaudiaa - Filip - 3350 g - 52 cm - CC - Zaspa
08.08 (06.08) Sierpniowa - córeczka - 3450g - 56 cm - SN - Kliniczna
10.08 (31.07) Zerka - Tymoteusz - 3120g - 52 cm - CC - Wejherowo
11.08 (04.08) Bauaganiarka - córeczka - 3700g - Kliniczna
11.08 (29.07) Muminka - Franek - 3000g - 56 cm - CC - Redłowo
12.08 (05.08) BeataI-J - Tymek - 3770g - 53 cm - CC - Swissmed
14.08 (17.08) Monika K. - Filip - 3530g - 57 cm - SN - Wojewódzki
18.08 (18.08) Ewik - Nataniel - 4140g - 60 cm - SN - Kliniczna
18.08 (11.08) Do - Krzyś - 4480g - 62 cm - SN - Kliniczna
20.08 (21.08) Roksana.S - Ola - 3685g - 57 cm - SN - Kliniczna
21.08 (23.08) Jagunia - Jagoda - 3530g - 56cm - CC - Swissmed
23.08 (21.08) Oliwia1126 - Synek - 4200g - 59 cm - SN - Wejherowo
30.08 (28.08) Emilianaw - Marcelka - 2940g - 53cm SN - Redłowo

Myslę, że liste możemy zamknąć ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystkie rozpakowane to i zajete :)) dziś w końcu idę do gina na kontrolę pewnie skończy się na tabletkach anty. ..i pierwszy raz zostawiam młodego :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozyczynka a gdzie byłaś na tym usg (nfz, prywatnie)?? I jak z rejestracją, czy długo czekałaś na wizytę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My dzisiaj też po usg bioderek i wszystko w porządku :) Młoda nawet nie pisnęła a najlepsza była dzisiaj położna w evi medzie jak zobaczyła mnie, młodą i jej włosy to wszyscy się zleźli tak się darła że takiego dziecka w życiu nie widziała ;)

My mamy już super nocki, odpukać, już chyba na stałe młoda przesypia 8 godzin na pierwszym śnie po jedzeniu, budzi się koło 4:30 no a później już wstajemy do przedszkola więc, tfu tfu, zaczynam się wysypiać chociaż do tego stanu jeszcze trochę brakuje ;)

Za dwa tygodnie kolejne szczepienie ale już się nie stresuję bo młoda na szczęście wszystko dzielnie znosi:)

Teraz po naszych dzisiejszych wojażach padła w leżaczku patrząc jak obieram ziemniaki. Najgorszy okres noworodkowy już za nami. Cudnie :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja mam dopiero po 20 bioderka i coraz bardziej zastnamawiam się nad prywatna wizyta
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My na bioderka jestesmy umowieni 21 pazdziernika,wiec nie jest najgorzej :-) a usg brzucha to obowiazkowo trzeba robic?
Jeju Wasze dzieciaczki to sa juz duze,moj to dopiero noworodkiem przestanie byc.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oliwia ja byłam na NFZ w Wejherowie na Sobieskiego 227 (lekarz Damaszke się chyba nazywa). Skierowanie dostałam w 2 tyg życia a poszłam na badanie w 8 t.ż.
Niby to późno ale mi lekarka pow, że jakby było coś nie tak to gołym okiem to widać. Dlatego odpuściłam sobie prywatna wizytę.
Ale koleżanka która urodziła 6 tyg przede mną czekała na USG 3 tyg. A pewnie to kwestia tego, że w lipcu bardzo duzo dzieci się urodziło w Wejherowie (ponad 300) i dlatego taki okres oczekiwania.

Polika Oskar tez budzi się koło 4 zawsze ;) Ale ja nie jestem wyspana ;p Bo później śpi 3h a nastepny sen to tylko godz więc o 8 pobudka. A to zdecydowanie dla mnie za wcześnie.
Ale dzisiaj zamiast spaceru położyłam małego w domu i chociaż godzinkę pospałam.

A teraz zabieram się za papierologię od becikowego... Już wiem, że będzie masakra ;p
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Muminka ja miałam razem USG brzucha i bioderek. I to, ze mam to na skierowaniu zobaczyłam dopiero przed wizyta ;p
No i nie ma wcale między nimi takiej różnicy.. Za 3-4 mies nikt jej nie zauważy. ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do becikowego to jest jakaś masakryczna masakra ;) U mnie jakiegoś większego problemu nie bedzie ale z M ogromne i to z jego głupoty. Faceci są gorsi niż dzieci. Przynajmniej mój. Jak się za niego czegoś nie załatwi to nie zrobi tego wcale. Sprawy urzędowe i papierkowe ma w poważaniu i teraz będzie się bujał z tym ale ja nie zamoczę w tym palca. Niech sam się męczy.
Usg brzucha też miałam robione ale to ze względu na tą nerkę ale na dzień dzisiejszy już jestem w 100% spokojna:)

Muminka nasze dzieci duże przecież to nie taka wielka różnica. Zatrze się lada moment:)

Rozyczynka ja nie mam wyboru i wstać muszę w tygodniu już po 6 żeby wszystko ogarnąć i na 8 do przedszkola zdążyć potem spacer, zakupy i do domu. Wtedy już w ciągu dnia za dlugich drzemek młoda nie zalicza więc w dzień nie śpie ale bynajmniej nie z wyboru :) Teraz zasnęła i zamiast z tego skorzystać to za pół godziny muszę iść do przedszkola więc to się mija z celem. Ale za to wieczorem padam między 21 a 22 i to nawet nie wiem kiedy mam odjazd ;)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja nie wiem jak sie zabrac za te becikowe mam wydrukowany wniosek i to wszytsko....moj miły w 2012 pracowal na zlecenie i nie wiem czego on potrzebuje
image



image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polika jednak nie ma takiej tragedii. Jeszcze nie wiem jak określić dochpody skoro M na tylko przychody ale ksiegowa pewnie to ogarnie ;p

Afro. Idź weź od nich wszystkie wnioski (koło 10 kartek) i niech Ci powiedza jak wypełnić druk pt. "Oświadczenie" bo to każdemu dyktują. I jak idziesz do gina to weź z MOPSu ta karte gdzie lekarz wstawia pieczatkę, że byłas pod kontrolą lekarza. Bo bez tego nic się nie załatwi...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A no widzisz to ja mam tylko 1 kartke :/ dzięki Róża
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi ze starszakiem w szpitalu powiedzieli, że jak.się nie zrobi usg bioderek do końca 6 tygodnia to później juz nie ma sensu. Teraz też pediatra mówiła mi, że trzeba je zrobić między 4 a 6 tygodniem, dlatego zapisałam małego prywatnie.
Mało piszecie, nie mam co czytać :-P bo pisać to za bardzo nie ma kiedy :-D
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej :) ja po szczepieniu :) Nadks wazy 5960 ;) juz jest co nosic :) ale jest taka cudna ze wybaczam :) usmiechnieta spokojna :) malo spi w dzien ale w nocy od 20:30 o ( 20 je ) do 6:30 :) wiec sie wysypiam :)
Laure od pon wysylam do zlobka, ciekawe jak sobie poradzi :) stresa mam heh ;)

Potem cos dopisze ;) musze dzidzie odbeknac :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jak Wy to robicie, że te Wasze dzieciaki śpią tak długo?? :D
Ja właśnie uśpiłam Młodego, zjem kolację i też idę w kimę, bo ok 23 będzie pobudka, później po 2 i przed 5.. :D

A dzisiaj jak się obudził przed 3 to usnął ok 8 dopiero na godzinkę..

A mój Mąż poleciał więc muszę spać z Młodym ile się da :) i trzymajcie kciuki żebym nie zwariowała i dała radę sobie z dzieckiem sama, bo momentami mam chwile załamania ale cały czas wmawiam sobie, że dam radę i że będzie dobrze i że ten miesiąc szybko minie:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Beata Twoj szkrab ma dopiero 3 tyg, moja Nadka ma juz 8 a dopiero po skonczonym kiesiacu zaczal jej sie czas spania wydluzac stopniowo z 3 h od dwoch tygodni spi wiecej niz 8h :) wiec spokojnie nadejdzie czas ze i ty sie wyspisz ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Beata pociesze Cię, moja mała wczoraj w nocy postanowiła nie spac od 2 do 6, większość tego czasu spędziła przy piersi... I dziś w dzień za bardzo nie chciała spać. A i teraz jakaś nerwowa jest, nie wrozy to dobrze na noc...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyli uzbroić się jeszcze w cierpliwość i czekać aż to moje wiecznie głodne kochane dziecię zacznie dłużej spac :)) to ja ide spac razem z nim :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Alana a gdzie do żłobka oddajesz?. Ja za rok Oskiego też będę musiała oddać... A weź tu znajdź kogoś zaufanego eh...

Beata popieram Alanę. Oskar też nie spał tak przed sończonym miesiącem. I się też do niej nie porównuj bo na MM dzieciaki śpią dłużej.

Ja dzisiaj małego nakarmiłam z butrelki swoim mlekiem bo w sobotę zostaje z babcia a my idziemy podensić ciu ciut ;D No i po butelce była taka afera jak tylko cyca przykładałam, że szok. ściągnełam i dałam z butli i zasnął. Na szczęście po godz się obudził i już normalnie ssał cyc... ALe juz się przestraszyłam, że będzie znowu jazda z karmieniem ;|

Monika wydaje mi się, że gdyby tak było to by nie pozwalali sobie na takie długie terminy. A to jest kwestia sługości późniejszej rehabilitacji.

I się muszę pożalić bo przytyłam 2kg ;| Cły czas ćwicząć!!! I ten mój brzuch mino, że cała reszta schudła pozostaje bez zmian ;/ W sobotę muszę wbić się w kieckę i chyba obwiążę się bandażem elastycznym ;/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Róża z doświadczenia powiem że na brzuch potrzeba czasu...brzuch też był zawsze moim oczkiem w glowie,też nie mogę patrzeć jak mi się wylewa że spodni:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ech, ja też mam taki nieśpiący długo egzemplarz :-) Jak myślisz, kiedy to się zmieni i my też pośpimy? Mój M ma w dodatku jakiś mini kryzys i chyba brakuje mu życia "sprzed", jest zmęczony jak wraca z pracy i oprócz w sumie wspólnego spaceru, sama się zajmuję małym, więc też wiem, co to kryzysy spowodowane zmęczeniem. Ale nie poddaję się, bo wiem, że to wszystko stan przejściowy i już niedługo mój maluszek będzie większość dnia pod opieką kogoś innego.
Powiem Wam, że z tym mam jakiś problem, bo już o tym myślę, jak to będzie zostawić go z teściową na większość dnia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, u mnie też z brzuchem niewesoło. W ogóle do gina muszę się wybrać, niech zobaczy czy wszystko ok, bo przyznam, że od noszenia/podnoszenia małego boli mnie w krzyżu i to dość mocno. Zastanawiam się czy to krzyż czy coś z macicą może? Bo jak się tu oszczędzać, jak przez większość dnia same te nasze szczęścia dźwigamy. A może pas poporodowy do noszenia w dzień, aby trzymał wszystko jak podnosimy? Czy 7 tygodni po porodzie to juz nie ma sensu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Róża heloooł tu polska jest :-D terminy zależą od ilości miejsc, na które dostaną kasę z nfz, tak jest z każdym specjalistą. Przykładowo moja mama ma chory kręgosłup i jak jej coś strzeli to chodzić nie może, a wizytę u neurologa wyznaczają za pół roku albo i dalej, paranoja jakaś...
Wy tu o brzuchach, a ja właśnie chciałam się pochwalić, że wchodzę we wszystkie spodnie sprzed ciąży :-) fakt ze jeszcze trochę flaka jest ale już niedużo ;-)
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja to mialam w planach schudnac teraz jak meza nie ma bo myslalam ze czasu nie bede miala zeby jesc ale na jedzenie zawsze znajduje czas haha :D

Ale mam plan do kwietnia schudnac bo na wesele idziemy i to takie ekskluzywne wesele w sheratonie w sopocie ;)

Laure daje do zlobka w Kosakowie :) a ty Roza jak idziesz do pracy to moze sie na jakis panstwowy zalapiesz ;) tylko wiem ze musialabys juz zapisac Oskara :) boje sie tych chorob ze zlobka ale no stwierdzilam ze wypisac zawsze moge a zal mi jej ze nie jestem w stanie jej zapewnic zadnych rozrywek przez to ze mamy teraz Nadie :) teoretycznie Laura jest bardzo chetna wie ze mnie tam nie bedzie ze beda ciocie ale zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce jak bedzie musiala tam zostac sama :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A właśnie, bo słyszę reklamę biedronki, wiecie, że w Gdańsku ktoś wygrał samochód? Stwierdziłam, że częściej będę teraz robiła zakupy w biedrze :-D
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
dziewczyny czy macie jakaś radę na przesuszoną skórę na buźce dzieciaczka? mojej małej strasznie się łuszczy skóra na czole i nosku...
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzień dobry nie udzielan się ale czytam;-) jestem rozpakowana 224.08.2014(16.08) cc kliniczna Dziecie Wiktoria
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzień dobry nie udzielan się ale czytam;-) jestem rozpakowana 224.08.2014(16.08) cc kliniczna Dziecie Wiktoria
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
*CZERWIEC*
07.06 (09.07) - Awanturka - Wituś 2530 - CC - Kliniczna
15.06 (02.07) - Diablica 48 - Ania 2700, Ola 2650, Oliwka 2450 - CC - Sztokholm

*LIPIEC*
03.07 (19.07) Chaton - Mateusz - 3400g - 54cm - SN -Zaspa
04.07 (11.07) Rozyczynka - Oskar - 3530g - 55cm - SN - Wejherowo
04.07 (11.07) Martika - Laura - 3060g - 52cm - Kliniczna
05.07 (10.07) Ciezarowka - Zosia - 3200g - 52cm - Wojewódzki
06.07 (21.07) Rikaa - Liliana - 2880g - CC - Zaspa
07.07 (08.07) Agata905 - Synek - 3650g - 51cm -Zaspa
08.07 (05.07) Afro666 - Maksio - 3755g - 56cm - SN
08.07 (15.07) Kaasik11 - córeczka - 3750g - 57cm - Wojewódzki
09.07 (11.07) Alana - Nadia - 4200g - 51cm - CC - Redłowo
10.07 (14.07) Blatella - Ola - 3400g - 54cm - Kliniczna
12.07 (14.07) Olcik87 - Malwinka - 3250g - 56cm - SN - Kliniczna
13.07 (10.07) Karol...- Łucja - 3560 g - 56 cm - Wojewódzki
13.07 (10.07) Polika86 - Kornelia - 4420g - 59 cm - SN - Wejherowo
16.07 (30.07) Jolcia - Zuzia - 2930g - 57cm - SN -Wejherowo
17.07 (03.08) Ola86 - Laura - 3180g - 54 cm - CC - Zaspa
19.07 (00.00) Beater - Szymek - 3300g - 54 cm - Redłowo
20.07 (22.07) Meg85 - Julia - 3200g - 53 cm - CC - Wojewódzki
22.07 (14.07) Joi-joi - Marlenka
25.07 (04.08) Sabbi - Eryk - 3720g -54 cm - SN -
28.07 (04.08 ) Ofelia Tymoteusz - 3450g - 54 cm - Kliniczna
29.07 (15.08) Lisia32 - Córeczka - 2850g - 52 cm - SN - Kliniczna
30.07 (09.08) Kia - Synek - 3800g - 56 cm - CC - Zaspa

*SIERPIEŃ*
01.08 (24.07) Agamak13 - Amelka -3890g - 56 cm - CC - Kliniczna
01.08 (17.08) Mamita - córeczka - 2690g - 51 cm - SN - Zaspa
03.08 (23.08) aleksandry - Liwia - 3160g - 53 cm - SN - Kliniczna
04.08 (07.08) Koralik - Kubuś - 3840g - 57cm - CC - Redłowo
05.08 (04.08) Inspired - Amelka - 3720g - 54 cm - CC - Swissmed
07.08 (29.07) Kklaudiaa - Filip - 3350 g - 52 cm - CC - Zaspa
08.08 (06.08) Sierpniowa - córeczka - 3450g - 56 cm - SN - Kliniczna
10.08 (31.07) Zerka - Tymoteusz - 3120g - 52 cm - CC - Wejherowo
11.08 (04.08) Bauaganiarka - córeczka - 3700g - Kliniczna
11.08 (29.07) Muminka - Franek - 3000g - 56 cm - CC - Redłowo
12.08 (05.08) BeataI-J - Tymek - 3770g - 53 cm - CC - Swissmed
14.08 (17.08) Monika K. - Filip - 3530g - 57 cm - SN - Wojewódzki
18.08 (18.08) Ewik - Nataniel - 4140g - 60 cm - SN - Kliniczna
18.08 (11.08) Do - Krzyś - 4480g - 62 cm - SN - Kliniczna
20.08 (21.08) Roksana.S - Ola - 3685g - 57 cm - SN - Kliniczna
21.08 (23.08) Jagunia - Jagoda - 3530g - 56cm - CC - Swissmed
23.08 (21.08) Oliwia1126 - Synek - 4200g - 59 cm - SN - Wejherowo
24.08 (16.08) Asia - Wiktoria - CC - Kliniczna
30.08 (28.08) Emilianaw - Marcelka - 2940g - 53cm SN - Redłowo

Alana jak zamknie się sterylnie dziecko w domu to wieksze prawdopodobieństwo, ze później coś załapie więc lepiej puszczać ;p
No ja i tak do żłobka od roku ale do Państwowego to wierze, że już trzeba zapisayć ;D Boooże co za kraj xD Tylko jakos te Państwowe mnie nie przekonuja chyba. Płaci się i tak podobne pieniądze. Ale muszę ogarnąć powoli ten temat bo obudzę się z ręką w nocniku ;p

A ciekawe która z Was baRDZIEJ przezyje ten żłobek ;D

No i na jedzenie też zawsze znajdę czas ;D A na takie wesele fakt trzeba wyglądać szałowo ;D

Używa któraś w Was pieluch wielorazowych?.

Monika ja wróciłam 1 września z zakupów z Biedry i wydałam ponad 150 to mój M po usłyszeniu reklamy chciał jechać upomnieć sie o kupon bo a najlepiej 3 od razu jak usłyszał reklamę haha ;D Myslałam, że padne ;D

Eh a jeszcze a propo wesel to idę za miesiac i kolejnego ni widu ni słychu... ;|
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Róża mi uciekło wesele przyjaciółki jak Młody miał 1.5 tygodnia i nie było opcji żeby jechać a następnego nie widać na horyzoncie a poszlabym się pobawić a tak czuję się jak kompletny nolife dobrze ze jesteście Wy bo tak z nikim nie ma jak pogadać bo moi znajomi tu na miejscu nie mają jeszcze dzieci i każdy tylko praca i imprezy :p

Dzisiaj rekord wyrobilam się żeby wyjść z Juniorem przed 12 na spacer! :D a zdążyłam się ogarnąć i nawet jedno pranie wywiesic :)) teraz Tymek jeszcze spi więc popodcinalam kwiaty od Męża i czekam aż Tymek z rykiem się obudzi :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Beata wiem co czujesz bo ja swoje "stare koleżanki" mam dosyć daleko jak na wyprawy z dzieckiem a nowe to już nigdy nie to samo.
No a forum ubóstwiam ;D
A ze spacerami przez 12 będzie teraz coraz lepie. Kiedys potrzebowałam 2h żeby nas ogarnąć a teraz łącznie ze sniadaniem moim i Oskiego 40 minut na biegu ;p

Tak się zastanawiam jak sobie psychicznie poradze jak się wyprowadzimy (kiedys ;p) jeszcze za Wejherowo. Tam z Weja jeżdzi jeden autobus i na bank za często żadnych odwiedzin mieć nie będę... Eh. Podziwiam te które wyprowadzają się na drugi koniec Polski ;p
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rozyczynka z tymi żłobkami to nie jest podobna kasa.Przerabiałam jeden i drugi. Może w wejherowie jest inaczej z cenami prywatnych, nie wiem. W gdyni prywatny kosztuje ok 800 zł a państwowy 400 więc to połowa ceny ale na warunki warto zwrócić uwagę. Ja gdybym miała kasę to zostałabym w prywatnym. Babki były o niebo przyjemniejsze od tych z państwówki ale może tylko takie wrażenie sprawiały, nie wiem :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No moja kolezanka w gdyni za zlobek panstwowy placi niecale 400 a ja na caly etat 830 wiec spora roznica :) ja ten zlobek przezywam jak poje*bana :D

Mi rano na ogarniecie dwojki - jedEnie ubranie umycie siebie i dzieci zajmuje 30-40 min :D a jak tomek wyjecjal przez pierwsze dni zajmowalo mi to 2 i pol h do 3h :D wiec kwestia wprawy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja idę na wesele 11 października (niestety jako swiadkowa...) ;-)
A na następne 15 sierpnia przyszłego roku :-)
Aha i musze się pożalić, że ja to mam jakiegoś mega pecha! W ciągu miesiąca juz trzeci raz złapałam kapcia w aucie! I to za każdym razem w innym kole :-/
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przedszkole prywatne w Weju kosztuje 500zł więc róznica mała. A własnie wydaje mi się, że w prywatnym będzie miał lepszą opiekę.

Alana później nie będziesz mogła się doczekać aż Laura pójdzie do przedszkola i będziesz miała święty spokój ;D

Gdyby nie to, ze połóg skończył się miesiąc temu zastanawiałabym się patrząc na moj brzuch, że jestem znowu w ciąży ;D

Nikt się n ie wypowie o pieluchach wielorazowych?. ;p
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Monika jesli cie to pocieszzy to jescze tylko jedna guma przed Tobą ;D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Monika to trzeba miec szczescie! Gratuluje:-)
Roza ja tez lubie nasze forum choc cisza tu ostatnio. Czyzby dzieciaki staly sie coraz bardziej wymagajace?
Spalam dzis w ciagu dnia z chłopakami 2h i od razu jnaczej sie czuje.nawet 45min serialu bylam w stanie obejrzec:-)
Moj M od dzis na tacierzynskim wiec mam nadzieje ze odespie troche jak wykonczymy wszystkie niedorobki w mieszkaniu.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja jutro ide na wesele. Nie udzielam się ostatnio bo mam jakiś kryzys wszystko mnie denerwuje zwłaszcza moj brzuch przez który nie ładnie wyglądam w moich kieckach :( no i z Mjak nie klocilam się cała ciążę tak teraz nadrabiam :( wiem,że to zmęczenie bo Mati ostatnio prawie nie spi w dzien. Aż boję się jechać ns to wesele. Maly zostaje z mama :) a teraz siedzę i suszę paznokcie bo zaraz trzeba będzie cyca wyjąć.

No i dzisiaj bylam u lekarza bo wydaję mi sie,że go coś męczy i dlatego nie śpi. Przepisala mi probiotyk i espumusan. Zobaczymy może pomoże.

U mnie żłobek prywatny 730+10zl dziennie wyżywienie. Ale czytałam,że jest taki program unijny "maluch" i jest doplacane 400zl. Co roku są wybierane żłobki. Ale dokladnie nie wiem jak to wygląda
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A mi sie rozwalil laptop a na tel jakos tak ciezko mi sie cos pisze.
Jakies 2 tyg temu zapisalam Stasia do zlobka panstwowego to w najlepszej opcji jest jedynie na 427 miejscu :) moze w wieku 5 lat sie dostanie:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie zlobek tez 500zl plus wyzywienie :-)
Roza Polika moze macie racje z ta roznica miedzy dziecmi :-)

Ja z takim bezposrednim pytaniem,czy Wasze dzieci tez robia zielone kupki? Bo moj juz z 5 takich kup zrobil i sie martwie:/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oskiemu zdarzają się części zielone. Cala raczej nie. I to dosyć rzadko. A bierzesz żelazo? Cos mi sie kojarzy, ze Diana pisala, ze to może byc od alergii.

Chaton Oski dzisiaj zostaje z babcia bo ide na 50tke. Ale moja babcia. Mam nadzieje, ze zadne nie dostanie zawalu czy innych przypadlosci :P

Kurczę załatwię w pon do konca (mam nadzieje) to becikowe i zabieram się za szukanie zlobka... Bo czas mnie goni :P zapisze się do państwowego a jak nam się nie spodoba albo nie będzie fajnego to do prywatnego przeniosę. Tu nie ma takich kolejek.

Sabbi ja przez forum wykorzystałam caly pakiet Internetu pierwszy raz od 3 lat na telefonie. :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Roza mi pakiet neta starczal do 10-tego kazdego miesiaca. Teraz przedluzylam umowe I smigam na LTE przez 6m-cy bez limitu.kocham ten internet!

Czy wasze dzieci tez chrumkaja nosem? Nos wyczynineony z glutkow a on dalej chrumka. Generalnie ciagle moglabym mu go czyscic :-( juz sie zastanawiam czy nie zlapal kataru od Igora ale z nosa nic nie wylatuje tylko wyciagam glutki frida.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sabbi moja mała też często harczy i ciągle trzeba jej nosek czyścić. tez nie wiem skąd to się bierze...
No i muszę się požalić, że teraz w nocy przesypia max 2h :-( jestem wykończona tym wstawaniem... a potrafiła już przespać 5h a teraz taki regres...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny my ciagle w szpitalu. Najpierw mala slabo jadla i kilka dni z rzedu tracila na wadze, potem podwyzszone crp i ryzyko inf ukladu moczowego, posiewy, czekamy na wyniki, wlaczony antybiotyk. Jezeli bedzie ok to wyjdziemy dzis, a jesli nie to zostajemy jeszcze do czwartku.
Poza tym mala jest super, uporalysmy sie z karmieniem i laktacja, mala ladnie przybiera kazdego dnia. Usmiecha sie, pewnie jeszcze nieswiadomie i robi miny jakich nigdy nie widzialam. Jest urocza, moja mala kruszynka. Jestem bardzo zafowolona z opieki w redlowie i w sumie przedluzony pobyt wyszedl nam tylko na dobre, infekcja jeslu jest to vezobjawowa i niewiadomo kiedy by wyszla i jak, no a poza tym byla POCZTA c jak nie miglam sie uporac z karmieniem, cycami jak kamienie, poraniona piersia itd. Codziennie nas ogladaja po dwa razy, zdjeli mi juz szwy i jak jest jakas watpliwosc to jest kogo zapytac.
Tlumow tu nie ma, ja jestem w 4 osobowej ale dziewczyny wyszly i of patu dni nikogo mi nie dokladaja, wiec jest komfort. Ale marze juz o tym zeby wyjsc do domu. Trzymajcie kciuki ze to dzis.
Pozdrawiam

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Emila trzymam kciuki!
Co do neta to mi pakiet w telefonie starczał tylko do ok 10-go, a teraz coś się naprawiło i miałam cały miesiąc,.a korzystałam tak samo :-)
Co do kup to mój Filip cały czas robi żółte.
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no i właśnie mnie to martwi.. była już jedna żółta wiec moze jakos pójdzie... i jeszcze to ulewanie... nie wiem co na to poradzić

dzięki Róża!

Emila trzymam kciuki!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas jest to samo z noskiem :(( tylko u nas nawet frida nie daje rady wyciągnąć tych glutkow tylko muszę patyczkiem pomoczonym roztworem soli fizjologicznej bo te glutki ma tak gęste że nie chcą wychodzić a jak pije albo śpi to tak rzęzi ze masakra i się martwię czy nie jest przeziebiony ale chyba nie.. juz nie wiem co z tym zrobić :/

U nas tez się zdarzają kupy z zielonym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kupcie sobie aspirator katarek podłączany do odkurzacza, wyciąga super, ja już u Zuzi stosowałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Muminka a jak Ty karmisz i co ile?
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Muminka moja też ulewa, raz mniej, raz więcej czasami wcale. Martwiło mnie to bo Ola wcale nie ulewała i szukałam info na ten temat w wielu źródłach, kupiłam syropek gastrotuss na ulewanie i się już tym nie przejmuję. Syrop odstawiłam bo Zuzia nie potrafiła go przełykać, albo zwracała wszystko co zjadła albo go wypluwała. Z ulewania się wyrasta, zostaje tylko przebierać malucha i siebie :) Staram się pilnować żeby jej się dobrze odbiło po jedzeniu, nie przewijam i nie przebieram za szybko jak jest nakarmiona i jest już trochę lepiej.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Monika karmię piersią, w sumie na żądanie.

Jolcia no nam jakieś zagęszczacze polecili, raz wypróbowałam, zobaczymy efekty;)

ja do nosa polecam gruszkę, jest najlepsza;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiesz co bo mi mały tez jakieś trzy dni tak ulewał, że miałam wrażenie, że wymiotował wszystko co zjadł, dlatego zaczęłam go trochę rzadziej karmić (min.dwie godziny odstępu) i przestał. A tak potrafił jeść nawet co godzinę. I też czekam żeby mu się dobrze odbiło. Oczywiście żeby rzadziej go karmić musiałam zapodać smoka, inaczej by nie dał się przetrzymać.
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej...a ja zaglądam tu często, ale żeby coś napisać...no to już mi albo czasu albo energii brakuje :)
Moja mała też robi mega zielone kupy...nie wiedziałam że to uczulenie...jeśli tak, to pewnie od mojego mleka (którego jest nadal jakieś 15 ml, co 3 h). Już mnie troche męczą te cyce...młoda mega się denerwuje i gryzie jak daje jej cyca....za wolno i za mało jej leci. Zastanawiam się czy nie odpuścić. Zaczęła też ostatnio bardziej marudzić i się napinać (podejrzewam, że też od mojego mleka), ciekawa jestem czy mm potrafi nagle ni stad ni zowąd zacząć uczulać ?? Poza tym, nie dość że cyce jak donice, a mleka nawet do kawy się nie uzbiera...to jeswzcze miałąm zastój w jednym...i masowanko, i ściąganie co chwile wrr :/ Rzygnąc sobie też potrafi raz dziennie, tak solidnie..cały pokarm chyba..ale kurcze nie chce jej dawać żadnych priobiotyków, bo dla mnie to troche za małe dziecko na takie rzeczy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Acha no i na temat wielorazówek niestety nie mam nic do powiedzenia :)
Zastanawiam się tylko czy wy też po każdym sikaniu zmieniaci pieluche?? moa sie wkurza jak sie np po najedzeniu zesika i jej nie zmienie :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Monika mojego nie da się oszukać sztucznym cyckiem haha;D ale i tak karmię w sumie więcej niż co 2h, no chyba, że liczy się też karmienie np 1,5h z przerwami:p
Jagunia mój czasem ma tyle nasikane, że pampers go do przodu przeciąża;p
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Muminka ale że co, on tyle czasu siedzi przy cycku? :-D mój tyle siedział pierwsze kilka dni ale teraz po 10-15 min jest najedzony. I też nie chce za bardzo. smoka, wierz mi ;-)
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Monika niestety... myślę,że po prostu się nie najada...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jak tak na raty je to.pewnie dlatego ulewa. Ale co zrobić żeby zaczął jeść normalnie to nie wiem, ale na pewno samo się unormuje w końcu ;-)
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nam Tysia ulewala na maksa, po każdym karmieniu chlustala dosłownie (co miało swoje plusy, bo rzyg czasem leciał na podłogę, a nie na ciuchy :P) dostawała tylko Debridat, ale nic nie pomagało, więc trzeba było po prostu czekać i tylko patrzeć, czy przybiera na wadze i pieluchy napełnia, poza tym po karmieniu odkładać na prawy boczek na kilka minut (bez odbicia), żeby ile się.da poszło się trawic.

A było pytanie o pieluchy wielo?
Ja z każdym kolejnym dzieckiem rozważam ;)
Przy Tysi stwierdzilqm, ze nie będzie mi się chciało robić prania częściej niż 1 w tyg :P a przy kolejnych dzieciach nie chciałam sobie utrudniać ;) bo trzeba częściej przewijac chyba. Często żałuję, ze się.nie zdecydowałam od razu, bo później coraz łatwiej, zwłaszcza jak patrzę na śmietnik wypełniony głównie pampersami (Mauryc jeszcze nieodpieluchowany...), ale ja za mało zorganizowana.jestem na to chyba...

W ogóle to jestem chora od środy,.jakieś zwykle przeziębienie, a zdechla jestem na maksa... Głową mnie ciągle boli :( raz już Pyralgine wzięłam, bo nie wyrabialam, poza tyko przysypiam karmiac Dorcię :P a ona na pierwotny całymi dniami wisi, ale.niech ma, może się dzięki temu nie rozchoruje.

Też mam już pakiet neta od tego miesiąca, po tym jak w szpitalu wypstrykalam nie powiem ile, żeby być na bieżąco ;) ale w domu z WiFi korzystam, więc nie wiem, na ile to wystarcza. Ile Wam zżera za cały dzień siedzenia? ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Sierpniowa na skórę twarzy Julki pomógł krem emolium, skóra jej się łuszczyła i schodziła teraz po kilku dniach stosowania ma o wiele lepszą :)

Ja zapisałam małą do państwowego przedszkola kilka dni temu jak odebrałam PESEl i jest na 651 miejscu heh śmiech na sali normalnie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A tak poza tym czy któraś z was stosowała probiotyk biogaia protectis?mam taką mała buteleczkę próbkę ze szpitala i pierwszy raz dzisiaj dałam Julce.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Muminka z zagęszczaczem to jak się karmi cycem to się nie da.Mi tylko ten gastrotuss polecono ale moja go od razu zwraca. Też często bardzo łapczywie jadła i potem ulała biedna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Meg ja stosuje biogaie,wydaje mi się ze Maks jest spokojniejszy i latwiej baki wychodza...kolek nie miał,ale strasznie się spinal przy gazach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tym noskiem sie nie przejmujcie to mleko i kurz ;) poza tym to charczenie i chrumkanie to nie od nosa :) dzieci maja miekkie podniebienia gorne i tak wlasnie przez to chrumkaja w pozycji lezacej ;) minie po pol roku :)

Laura tez ulwewala do puki sie nie spionizowala okolo 10 miesiaca i przebieralam ja 10 razy dziennie dlatego tyle ciuchow mam po niej a Nadia w ogole nie ulewa czego pojac nie moge i moglabym jej tydzien nie przebierac ;) wspanialy bobas :) a dzis mi spala bez przerwy od 21 do 7:30 :) nie moge jej pojac ze mi sie taka trafila bezproblemowa zupelnie inny bobas niz Laura :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Alana bo podobno drugie dziecko jest zupełnie inne niż pierwsze, u mnie póki co też się sprawdza ;-)
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Alana a Ty tak jestes ogarnieta w tuch wszystkich przypadlosciach to Laura wiekszosc z nich miala czy tekreacujnie na okretne przerabialas jakaa wielka ksiege o dziexiaxh :)

Moja babcia po pilnowaniu Oskiego aywierdzila "ale dal mi czadu" :D ale na szczescir pojechalam wykapalam i spi a ja sie w koncu moge pobawic :p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i pieluche zmieniam co karmienie chyba ze jedt dwojka :p

A nie dlyszalam ze wieloraxowe sie czesciej zmienia.

Oskar ulewa co 2 jedzenie ale nie na tyle ze musze go przebierac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Buhaha wielkiej ksiegi dzieci nie mam :D laura ulewala na potege miala wiotkosc krtani i nietolerancje laktozy :D i tak chrumkala i Nadia tez chrumka :D

Dzien dobry tak w ogóle :D Nadka dzis znow do 7 spala, dluzej niz Laura ;)

Monika moja tesciowa mowi ze wlasnie kazde kolejne dziecko jest lepsze ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Maks bardzo ulewal,a teraz na szczescie mu przechodzi ;) muminka ponoś Frania troszke po jedzeniu powinno troche pomoc
image



image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witajcie my cale dnie na dworze spędzamy z przerwami na obiad czy moje siku :)Zuzia uwielbia spacery, Ola też tak miała co mi bardzo pasuje bo ja też w domu nie lubię siedzieć :) W czwartek mamy pierwsze szczepienie, ten tydzień w ogóle będzie ciężko przeżyć - zebranie w przedszkolu, Ola ma wycieczkę, szczepienie Zuzi, usg bioderek a w niedzielę mamy chrzest.Pewnie kilka spraw jeszcze pominęłam i kilka wypadnie dodatkowo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Alana u nas też dzisiaj Mała spała dłużej od starszaka:) Pierwsza w pełni przespana noc. Zasnęła ok 20 a wstała 6:30 a starszy o 6. Teraz chłopaki pojechali na grzyby a my z małą zalegamy w łóżku bo ja gardło mam zawalone wiec wolalam zostać... Mam tylko nadzieję że młoda się nie zarazi :/
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Alana może nie tyle dziecko lepsze, co rodzice bardziej doświadczeni :-) Polika moi tez na grzybach byli :-) ale już niestety chyba kończy się sezon, bo tylko kilka znaleźli.
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, od wczoraj jestesmy w domku. Za nami pierwsza noc. Calkiem udana, mala ladnie spala w lozeczku. Moze sie dzis uda wyjsc na pierwszy spacer jesli przekonamy tate bo na razie chucha dmucha i na wszystko krzyczy ze za wczesnie :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Jeszcze o rozmiarze, bo to ważne :-)

Rozmiar ubranek to polskie około 56-62, a brytyjski tzw. UP to 1 MONTH, do 4,5 kg (synek nosił je do końca 7 tygodnia i osiągnięcia 5 kg)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Muminka wiem o co chodzi z tym 1.5 godzinnym karmieniem.. Ja mam to samo.

U nas dzisiaj co 2 godziny Junior wisi na cycu... A w sumie prawie co godzinę, bo zacznie jeść, skończy po godzinie, a za godzinę znowu się drze, że jest głodny i co gorsze burczy mu w brzuszku.. Już nie wiem co z nim zrobić.

A czy Wy macie jakiś patent na usypiąjące przy karmieniu dziecko? Bo u nas gilgotanie czy zaczepianie nie działa i Młody usypia podczas karmienia i ani myśli się obudzić, no chyba, że po 20 minutach dalej głodny..
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Beata ja mam to samo, mała zasypia po 10 minutach jedzenia... też stosuję laskotanie, mizianie po policzkach, bródce. a jak to nie pomaga, to pionizuje ją do odbicia. I wtedy zazwyczaj się budzi. No a to zasypianie sprawia, że karmienie trwa nie 20 minut, a co najmniej 30-40.
A dziś mała non stop by jadła...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moje dzieciory już posnęły i nastała błoga cisza :) Jutro poniedziałek, przedszkole więc spokojny dzień jako tako.

Wczoraj młoda po raz pierwszy spała całą noc u siebie w pokoju no i całą przespała więc dzisiaj też próbujemy. Ciekawe czy to był jednorazowy wybryk czy już tak będzie spała pięknie. Może to zasługa jej pokoju i wygodniejszego, większego łóżka? Jak tak będzie kilka nocy pod rząd to sprzedaję kosz i bedzie juz na stałe u siebie.

Po 3 dniach ćwiczeń, dodam że mało intensywnych, mam zakwasy na całym brzuchu, tyłku i biodrach. Ło masakro...
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polika ja mam non stop zakwasy więc już się przyzwyczaiłam. Wiec radze Ci to samo ;D

A Oski je co 3-3,5h dzisiaj miał jedną dzremkę 3,5h drugą 2,5h (pewnie spła by dłużej ale go obudziłam bo długo nie jadł) Ale nie cieszę sie bo jutro będzie pewnie to samo.

Ja Oskiego drapałam w policzek. Mocno wzdychałam co dosyc fajnie na niego działalo nie wiedziec czemu a podnoszenie do odbicia nic nie pomagało jak zasnął porządnie.

No to dobranoc. ;) Dzisiaj w końcu się wyśpię ;p
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja zazdroszcze takich drzemek w dzien ciągiem bo moja to śpi pare razy po pół godz do godziny max w wyjątkowych przypadkach...Dwie czy trzy godziny w dzień ostatnio spała jak miała z dwa tygodnie chyba później już nic. No ale chociaż w nocy śpi.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polika lacze sie w bolu ja tez nie wiem jak to jest jak dziecko spi w dzien dluzej niz zajmuje ni zejscie na dol i zaparzenie kawy bo o wypiciu jej w ciszy i spokoju to nie wspomne ;) marzy mi sie chociaz jedna drzemka 2 h w dzien zebym mogla w spokoju cos porobic i operowac dwoma rekoma a nie jedna :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jak nadia jeszcze przysypiala przy butli to po prostu ja odkladalam ;) jesli sie nie obudzila to spala a jesli sie obudzila to karmilam dalej :) jak chce kimac to niech kima najwyzej bedzie glodna za godzine i wtedy znowu ja karmilam bez cisnienia zeby jadla co 3 h :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moj smok je coraz wiecej, wydaje sie jakby byla ciagle glodna. Zdarza sie jej pispac ze dwie godziny w dzien ( w nocy najczesciej dluzej do 4 h), ale po takiej przerwue dwnerwuje sie bo nie moze cheycic cyca bo pelen. Jestem z nia narazie na jednej piersi bo druga piraniona i z niej tylko odciagam. Ta jedna sama nie daje rady, mala wypija na biezaco tez to idciagniete. Mam nadzieje ze cyce nadarza produkowac bo na razie wyglada jakby ledwo starczalo.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Meg a gdzie do żłobka zapisałaś?;>

Polika a co ćwiczyłaś? tak sama sobie czy jakieś z Mel B albo innym guru fitnessu?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Robie A6w i dołączam ćwiczenia na boczki tiffany rotheczy jakos tak. Dzisiaj do tego doloze jeszcze cw na plecy i nogi. Fajne ma zestawy bo nie ma skakania i morderczego wysilku a swietnie czuc jak miesnie pracuja :) poki sie nie wzmocnie to zadego chodaka ani innego robota cwiczyc nie bede bo ni pojda kolana. Niestety mam tu duze ograniczenia. Jeszcze nad dieta chcialabym popracowac bo jakos nie moge sie utrzymac w ryzach z jedzeniem. Tragedii nie ma ale mogloby byc lepiej ;)

Dzisiaj bedzie ciezszy dzien bo mlody poskarzyl sie na gardlo niestety zarazil sie ode mnie i siedzimy w donu. Modle sie tylko zeby sie mloda nie zarazila...

Ale co dobrego, nela znowu przespala cala noc od 20 do 6 wiec jestem przeszczesliwa :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polika ooo to super;) kurde jak tak dalej będziesz ćwiczyć to efekty będą jak ta lala;) ja właśnie tak jak w ciąży nie jadłam słodyczy tak teraz wpieprzam na potęgę ciastka maślane;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Emilia gratulacje :)

A ja po weselu byliśmy do 1 wiec sie wybawilam za te 9 miesięcy :) Mati dał popalic babci. Ale potrzebowałam takiego relaksu, czasu dla siebie i M. Na poprawinach byliśmy już z małym. Za dwa tygodnie nastepne weselicho :) Mleko odciagalam 4x ale nie było źle, musiałam tylko pilnowac abym nie przeciekla.
A po piątkowej wizycie u lekarza dowiedziałam sie,że za dużo piję mleka ogólnie nabiału za dużo dostarczam i muszę ograniczać bo maly ma wysyłkę :( dzisiaj ide do poradni dzieci chorych po skierowania na badania i zobaczymy co tak uczula nasza ptaszyne.
I Dostalismy priobiotyk "dicoflor" i maly jakby taki spokojniejszy i spi dużo więcej w dzien :) w końcu mam czas posprzątać,zrobić obiadek i wyjsc bez ryku na spacerek :) oczywiscie jak nie jest głodny :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chaton no to super, że się wybawiliście;) a ten dicoflor to dokładnie na co?;>
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wyobrażacie sobie, że Oski dostał jakas brodawke na klacie zaraz pod szyją ;( Przebierałam go przed spacerem i nic nie miał bo jeszcze kremowałam mu brzuszek a wracam ze spaceru i poprawiam mu ciuszki i widze to coś ;( Wygląda to okropnie... ;( Mam nadzieję, że da sie ją jakoś usunąć.

Chaton ja karmiłam małego o 21 i pojechałam na imprezę do 2,30 i jak wróciłam do domu to w cycach miałam takie kamienie, że szok. Oskiemu jeden cyc straczył a zawsze pił dwa ;p A pojechałam bez laktatora bo w końcu spi od 21 do 3-4 a jak się budze cyce są i tak miękkie. A najwidoczniej jak się tańczy to produkcja mleka rosnie na maxa
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Limonka to przywraca równowagę flory bakteryjnej jelit,wspomaga odporność :) u nas bardziej o to pierwsze chodzi bo Mati dużo je i lapczywie i dlatego ma wzdęcia i kolki. Stosuje jeszcze espumisan tak nam zalecila lekarz.

Rozczynka ja mam kamienie w cycach już po 3 godzinach. Mimo,że w nocy karmię co 3-4 godziny budzę się cała mokra. A tak jak Oski spi to chyba by mi wybuchły hehe.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
.Róża cZerwona ta brodawka? Ja musiałam dziś w domu zakryć młodemu Glove do karmienia bo go wszystko rozpraszalo i nie mógł jeść normalnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Afro brazowa. Wielkości główki od szpilki tej wiekszej
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To nie wiem, myślałam że to naczyniak,moja starsza miała tak z dnia na dzień,a brazowe to nie wiem,ale takie spore brodawki wychodza w ciągu paru godzin?dziwne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie tez mnie to martwi. Jeszcze nie ma żadnego wolnego lekarza i muszę czekać do 18. To wygląda jak typowa brodawka jak taki kalafior tylko, że czekoladowy.
Kurcze zawsze coś... ;( Jeszcze w takim miejscu.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My właśnie karmimy juz 2.5 godziny.. to moje dziecko nie chce dzisiaj iść na spacer.

Ja bym dużo dala za to zeby pobudki w nocy były rzadsze niż co 2 czy 2.5 godziny a mniej spania w dzień bo Junior ładnie sam się sobą zajmuje w lezaczku czy w łóżeczku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Odwołuje.. karmilismy się ponad 3 godziny... moje cycki tak bolą ze masakra a ten Maly terrorysta nie chce spać i iść na spacer.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Beata ja zawsze wychodzę kolo 14 ale zapowiadało się na deszcz i dobrze,że nie wyszłam bo pada i grzmi
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny mam pytanie czy u którejś z was w zasadzie u dzieciaków lekarz podejrzewał nietolerancję laktozy?
My jesteśmy po pierwszej wizycie u pediatry i po tym jak powiedziałań że mała na dni gdzie je non stóp że czasami płacze przy piersi(chociaż wydaje mi się że to bardziej złość od jest głodna a za wolno leci) to od razu powiedziała że to nietolerancja laktozy. Nie zrobiła żadnych badań _ nie wiecie czy można coś zrobić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny mam pytanie czy u którejś z was w zasadzie u dzieciaków lekarz podejrzewał nietolerancję laktozy?
My jesteśmy po pierwszej wizycie u pediatry i po tym jak powiedziałań że mała na dni gdzie je non stóp że czasami płacze przy piersi(chociaż wydaje mi się że to bardziej złość od jest głodna a za wolno leci) to od razu powiedziała że to nietolerancja laktozy. Nie zrobiła żadnych badań _ nie wiecie czy można coś zrobić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moj tez placze jak za wolno mu leci albo jak jest najedzony i juz nie chce. A ty jakby go wrzątkiem oblali. Ale kupy mamy kwaśne wiec może coś w tym jest.

Ten mój syn chyba tylko czeka aż zdejmę mu pieluchę żeby mnie ostać
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas nie ma stałej pory na spacery.. Wszystko zależy od tego kiedy uda nam się wyrobić raz 12 raz 15, ale dzisiaj musiałam wyjść bo skończył mi się chleb w domu a wiadomo jak jestem sama to sama muszę zadbać o jedzenie.

Ale dzisiaj rekord został pobity, od godziny 11.30 karmiłam do 16 z małymi przerwami na odbijanie i próby ułożenia Tymka w wózku, wyszliśmy po 16 jak burza już przeszła.Teraz Młody jeszcze śpi więc obawiam się co będzie znowu w nocy.

Mój to robi takiego dzięcioła jak ja to mówię, wali głową w cycka jak mu się coś nie podoba.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do beatar ja mam to samo z moim malym juz nie wiem co mam robic on sie meczy czy to prawda ze mozna mu rumianke parzyc? czy kupic cos innego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Jaki wozek wybrac? (71 odpowiedzi)

Dziewczyny jaki wozek wybrac? 2w1, 3w1? Jakiej firmy polecacie? Rodze w wrzesniu :)

Złamany palec.Ile można dostać odszkodowania? (62 odpowiedzi)

Mój tata złamał sobie środkowy palec a dwa ma pozszywane(12 szwów)Miał mały wypadek w domu.Tata...

Przeprowadzka- jaka firma? (36 odpowiedzi)

Jak w temacie, macie sprawdzona i niezbyt droga firme do przeprowadzek?Moze jakis forumkowy maz...

do góry