Widok

Mamy lipcowo- sierpniowe 2014 cz. 31

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
*CZERWIEC*
07.06 (09.07) - Awanturka - Wituś 2530 - CC - Kliniczna
15.06 (02.07) - Diablica 48 - Ania 2700, Ola 2650, Oliwka 2450 - CC - Sztokholm

*LIPIEC*
03.07 (19.07) Chaton - Mateusz - 3400g - 54cm - SN -Zaspa
04.07 (11.07) Rozyczynka - Oskar - 3530g - 55cm - SN - Wejherowo
04.07 (11.07) Martika - Laura - 3060g - 52cm - Kliniczna
05.07 (10.07) Ciezarowka - Zosia - 3200g - 52cm - Wojewódzki
06.07 (21.07) Rikaa - Liliana - 2880g - CC - Zaspa
07.07 (08.07) Agata905 - Synek - 3650g - 51cm -Zaspa
08.07 (05.07) Afro666 - Maksio - 3755g - 56cm - SN
08.07 (15.07) Kaasik11 - córeczka - 3750g - 57cm - Wojewódzki
09.07 (11.07) Alana - Nadia - 4200g - 51cm - CC - Redłowo
10.07 (14.07) Blatella - Ola - 3400g - 54cm - Kliniczna
12.07 (14.07) Olcik87 - Malwinka - 3250g - 56cm - SN - Kliniczna
13.07 (10.07) Karol...- Łucja - 3560 g - 56 cm - Wojewódzki
13.07 (10.07) Polika86 - Kornelia - 4420g - 59 cm - SN - Wejherowo
16.07 (30.07) Jolcia - Zuzia - 2930g - 57cm - SN -Wejherowo
17.07 (03.08) Ola86 - Laura - 3180g - 54 cm - CC - Zaspa
19.07 (00.00) Beater - Szymek - 3300g - 54 cm - Redłowo
20.07 (22.07) Meg85 - Julia - 3200g - 53 cm - CC - Wojewódzki
22.07 (14.07) Joi-joi - Marlenka
25.07 (04.08) Sabbi - Eryk - 3720g -54 cm - SN -
28.07 (04.08 ) Ofelia Tymoteusz - 3450g - 54 cm - Kliniczna
29.07 (15.08) Lisia32 - Córeczka - 2850g - 52 cm - SN - Kliniczna
30.07 (09.08) Kia - Synek - 3800g - 56 cm - CC - Zaspa

*SIERPIEŃ*
01.08 (24.07) Agamak13 - Amelka -3890g - 56 cm - CC - Kliniczna
01.08 (17.08) Mamita - córeczka - 2690g - 51 cm - SN - Zaspa
03.08 (23.08) aleksandry - Liwia - 3160g - 53 cm - SN - Kliniczna
04.08 (07.08) Koralik - Kubuś - 3840g - 57cm - CC - Redłowo
05.08 (04.08) Inspired - Amelka - 3720g - 54 cm - CC - Swissmed
07.08 (29.07) Kklaudiaa - Filip - 3350 g - 52 cm - CC - Zaspa
08.08 (06.08) Sierpniowa - córeczka - 3450g - 56 cm - SN - Kliniczna
10.08 (31.07) Zerka - Tymoteusz - 3120g - 52 cm - CC - Wejherowo
11.08 (04.08) Bauaganiarka - Dorotka - 3760g - 58 cm - SN - Kliniczna
11.08 (29.07) Muminka - Franek - 3000g - 56 cm - CC - Redłowo
12.08 (05.08) BeataI-J - Tymek - 3770g - 53 cm - CC - Swissmed
14.08 (17.08) Monika K. - Filip - 3530g - 57 cm - SN - Wojewódzki
18.08 (18.08) Ewik - Nataniel - 4140g - 60 cm - SN - Kliniczna
18.08 (11.08) Do - Krzyś - 4480g - 62 cm - SN - Kliniczna
20.08 (21.08) Roksana.S - Ola - 3685g - 57 cm - SN - Kliniczna
21.08 (23.08) Jagunia - Jagoda - 3530g - 56cm - CC - Swissmed
23.08 (21.08) Oliwia1126 - Synek - 4200g - 59 cm - SN - Wejherowo
24.08 (16.08) Asia - Wiktoria - CC - Kliniczna
30.08 (28.08) Emilianaw - Marcelka - 2940g - 53cm SN - Redłowo

link do poprzedniego:
http://forum.trojmiasto.pl/Mamy-lipcowo-sierpniowe-2014-cz-30-t560054,1,16.html#npu1
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Siemano ;) meldujee sie :)

Jeny dzis mi Nadia pol dnia przespala chyba nastepna meteopatka mi rosnie ;) ciekawe jak bedzie wygladac noc ;)

Laura ze zlobka wyjsc nie chciala wiec sie ciesze ponoc przybobiedzie jej łezki polecialy za mama ale panie jej powiedzialy ze mama pojechala do sklepu i przyjedzie niedlugo i luzik :) ciesze sie bardzoooo :)
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O jestem w 48 tygodniu ciazy wedlug suwaczka heheh
image image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Beata mój też dzięcioła czasami ćwiczy ;D

Pojechałam z naszą brodawką do lekarza. No i ona mi mówi, że to rzeczywiście brodawka a ja się jej pytam czy to mozliwe, zeby ona wyrosła w 30-40 minut. Ona, że nie ale różne przypadki w medycynie się zdarzają. No i kazała obserwować czy nie rośnie. Bo skoro tak szybko urosło rano więc mogło dalej rozrastać się na brzuszku. Kazała iśc po skierowanie do dermatologa i to wyciąć. Jeszcze się smiała na wyjściu może tak jak szybko się pojawiło to i tak szybko zniknie.
Nooo i kapię Oskiego i dotknełat tego i z średnio twardego zrobiło się bardzo twarde. I go obracam na brzuch myję plecy i odwracam a tego cholerstwa nie ma.
Woda od Oilatum jest biała więc całą wanienkę przelałam przez gazę żeby to znaleść i rzeczywiście wygląda na brodawkę. A na klacie Oskiego chwilkę było zaczerwienienie ale teraz zero śladu...
Także nawet nie wiem co powiedzieć ;p
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Alana masz jakieś słonie w rodzinie?. ;D One w ciąży 2 lata chodzą ;D
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
czytam regularnie, ale ostatnio zabrakło weny do pisania. Ogólnie to Kubuś grzeczniutki, choć jak się budzi to momentalnie tak się drze, a jak dostanie cyca to znowu spokój, Dziś większą część dnia przespał. W nocy zazwyczaj budzi się 3 razy, choć zdarza się (jednak rzadko), że wstaje 2 razy
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi młoda też spała ciagle dzisiaj raz nawet 2 godziny pospala jak nigdy! cos z ta pogoda chyba faktycznie... teraz na noc tez padla bez jekniecia. zobaczymy czy tez do 6 przetrwa.

Postanowilam dzisiaj zamienic kolacje na owoce. dzisiaj sliwki. zawsze lepsze to niz 3 bułki ;)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mi wlasnie Nadia na noc tez padla bez jekniecia a wlasciwie od 17 obudzila sie tylko o 20 zeby zjesc i poszla dalej w kime :D ciekawa jestem co to zwiastuje :)

Ale wam powiem ze czuje juz w rekach ciezar tego bobasa normalie mam zakwasy :)

I w ogóle dzis sobie uswiadomilam ze nie jestem psychicznie gotowa na jesien :( to lato jakos tam mi smignelo nie wiem kiedy, jeszcze sie jesien na dobre nie zaczela a ja juz o maju marze i zeby ta Nadia juz wieksza byla chociaz taka okolo roczna :) przytlacza mnie to ze jeszcze tyle miesiecy dlugich do wiosny :(
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas malo ciekawie wiec rzadko pisze. Starszak przyniosl z przedszkola katar w piatek. Sam sie z tego wygrzebal przez weekend a zarazil juniora. Zaczęło sie wczoraj wieczorem. Rano bylam z nim u lekarza i cale szczescie to tylko katar wiec walcze z nim sciagam, inhaluje i nosze juniora aby dobrze mu sie oddychalo. Dobrze ze M ma urlop to ogarnia reszte.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A mój Filip mi dziś zrobił pobudkę o 4.45 i zasnął dopiero teraz. Czuję jak by mi ktoś czymś ciężkim zdzielił w głowę, a tyle mam dziś roboty że nawet nie ma szans na drzemkę...
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polika jak nocka po przespanym dniu ? U nas byla pobudka o 4 i potem poszla spac i musialam ja obudzic o 7:30 zeby Laure do zlobka zawiesc :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oj ile ja bym dała za jedną pobudke w nocy a nie 3.. ale godziny są standardowe więc zastanawiam się czy jest szansa na wydłużenie tego snu.. Mlody od 5.45 właśnie usnal leżąc na brzuszku.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Alana Nelka też po 4 się obudziła, zjadła, odłożyłam ją do łóżeczka, chwilę się pokręciła i zasnęła ;) Teraz wstała o 8 tylko martwię się okropnie bo u nas w domu ból gardła panuje a młoda po porannym mleku okropnie zwymiotowała. Praktycznie wszystko co zjadła... Mam nadzieję, że to jednorazowa niestrawność a nie zbliżająca się choroba :/ Już godzina minęła a ja nie wiem czy jej dać znowu jeść czy czekać. Póki co przysnęła znowu, zobaczymy na jak długo. Odczekam póki śpi.
Kupiłam jej wczoraj cebion multi tylko takie witaminki to chyba na chorobę ewentualną nie pomogą, co?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My dziś byliśmy u pediatry. Mała waży 4500, przybrała przez miesiąc 1000g, czyli jest małym głodomorem ;-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aż muszę się Wam pochwalić bo dzisiaj w końcu odpadł kikut!!! :))) i mamy śliczny pepuszek :)) 4 tygodnie siedział dziad jeden..

Ale to w sumie tyle dobrego bo Małego wysypalo na podbrzuszu i na udkach wokół moszny i nie wiem przez co.. pieluszki te same od początku, krem z apteki na odparzenia od tygodnia stosowany, chusteczki też jedne od początku i nie wiem przez co :/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A nie zmieniałaś proszku?. Bo u nas tak zadziałał Persil. Podobno persil i Ariel to najbardziej uczulające proszki.

Dzisiaj była u nas pielęgniarka środowiskowa. Nie wiem po co te wizyty ogólnie. ;p

No i chciała coś napisac i zapomniałam ;p
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie od początku tylko lovela. Aż tak dziwnie że go wysypalo akurat w tym miejscu :/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
BeataI-J moja mała też miała taką wysypkę pod pieluszką,lekarka kazała smarować przez kilka dni cienką warstwę tormentiolu (nie wiem czy dobrze napisałam) i po paru dniach nie było śladu,jeżeli jest to pod pieluszką to prawdopodobnie jest to odparzenie,u nas tak to wyglądało
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Beata spróbuj też zamiast chusteczek do umycia pupy używać wody i wacikow. Ja tak robię od dłuższego czasu i na skórę mojej małej wpływa to bardzo dobrze.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dora, u nas nic się nie zmienia. Pediatra małego zaleciła ciepłą, przegotowaną wodę rano na czczo, ale mały się rzuca i pluje tą wodą. Czasem zaśsie ze 2 razy więc nie wiem, czy to pomaga. Na szczęście kupki nie są twarde czy czarne jak już wychodzą, ale na początku glinowate i zielonkawe, a później już normalne rzadkie i żółte (sorki za dosłowność), a ich częstotliwość to ciągle co 2-3-4 dni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurcze.. na odparzenia mamy masc na receptę od pani doktor i to pomogło na to co wcześniej się zrobiło a teraz już zglupialam od czego to może być, ja na zmianę przemywam raz woda a raz chusteczkami ale może faktycznie sprobuje sama woda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak slysze o stosowaniu tormentiolu u tak malych dzieci przez lekarzy to mnie ch*uj strzela ;) od razu zmienilabym pediatre po talim zaleceniu ;) tormentiol to jest kwas borowy i radze poczytac co dajecie dzieciom i nie do konca ufac pediatrom :) a tu o kwasie borowym http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=1049

Nawet na ulotce tormentiolu jest napisane ze nie dla malych dzieci ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Kwas borowy wchlania sie przez skore do organizmu i ciezko go wydala gromadzi sie i uszkadza watrabe i nerki zwlaszcza u nowordkow i niemowlat :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
To samo bodajże w aftinie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam zasade ze zanim podam cos dzieciakom czytam ulotke i sprawdzam co to za wynalazek. Ufam naszej pani doktor, ale wiadomo strzezonego pan bog strzeze.
Starszak w przedszkolu, junior z tata na spacerze ach! Chwilo trwaj wiecznie! Ale zaraz pewnie skonczy sie ta dobroc! Trzeba wstac i zrobic obiad. Mam wrazenie ze ostatnio nic innego nie robie tylko siedze w kuchni gotuje albo karmie. No biegam jeszcze z mopem bo mam jazde na punkcie czystych podlog!
Katar Juniorowi takie mam wrazenie ze juz przechodzi ale pewnie do czasu az Igor znowu cos przyniesie z przedszkola.
Zwlaszcza ze nie ktorzy rodzice nie rozumieja co znaczy zdanie; ze nie przyprowadzamy chorych kichajaco-kaszlacych dzieci do przedszkola!
Podbijam pytanie: czy nasze spotkanie jest nadal aktualne?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do spotkania to chyba Alana powinna się wypowiedzieć ;-)
Sabbi ja mam tą samą jazdę co Ty z podłogami, kuchnię potrafię zamiatać pięć razy w ciągu dnia bo wiecznie starszak jakieś paprochy wnosi z podwórka. Wychodzę z założenia, że naczynia w zlewie mogą być nie pozmywane, ale podłogi muszą być czyste. Z tego też powodu dopiero przed chwilą udało mi się pozmywać naczynia z wczorajszej kolacji :-D Ale podłogi juz rano myłam :-P
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy któraś potrzebuje krople sab simplex? Bo koleżanka chce sprzedać, tylko jeszcze nie znam ceny, jeśli będzie ktoś zainteresowany to zapytam
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Godz.20 a Maks już śpi aż się boję nocy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak tak w dalszym ciagu zapraszam do siebie na spotkanie :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
U mnie też już dzieci śpią, ja już też w łóżku :) Jutro w końcu na kontrolę do gina. Młoda pięknie zasypia na noc w ciągu 20 minut odpada i już nawet nie marudzi przy zasypianiu.

Nadszedł postęp. Założyłam obrączkę razem z pierścionkiem i mój palec nie cierpi już katuszy :D
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja sie tez cieszylam z pięknego zasypiania a teraz kładę go o 20.40 i twardo zasypia po 2h
Kurczę no nie mam czasu na nic ostatnio. Jakiś ten tydzień jest zalatany.

Z tym becikowym jakas paranoja. Ile trzeba się na latać za te marne grosze :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ehhh musze sie tez za nie zabrac
image



image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My bylismy wczoraj na badaniu odruchow u malej, wszystko dziala prawidlowo, tylko stopki musimy masowac bo zaplata je do srodka, pewnie miala tak ulozone w brzuchu. Mamy tez plesniawke na jezyku po antybiotyku w szpitalu, a ja myslalam ze to mleczko zostaje po jedzeniu, ech...
Walczymy tez z mala o poprawne przystawianie do cyca, bo po kilku dokarmieniach zwyklym smokiem za plytko chwyta piers i strasznie mnie bola brodawki. A jak pani przystawila to okazalo sie ze mozna bez bolu. Mi jeszcze tak nie wychodzi ale jak postaramy sie troche to ie boli tak bardzo, i mala jakby lepiej i szybciej sie najadala, nie wisi ba cycu jak wczesnuej, tylko jakos udaje jej sie najesc w max pol godziny, zeby pospac 2-3. Mam nadzieje ze to utrzymamy.
Ok, wykorzystuje moment i tez wskakuje pod koldre :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Roza no właśnie przypomniała o becikowym.. Czy to oświadczenie o dochodach to z urzędu skarbowego czy pit wystarczy? Muszę sie przejść do informacji...
My mamy od kilku dni nad ranem problem z kupka,ale mały na szczęście malo płacze,w większości sie prezy. W niedziele mamy chrzciny,oby trochę pogody dopisalo:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Muminka ze Skarbówki. I wez sobie wy drukuj wniosek bo podpis M musi byc
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Róża dzięki;) ale to mąż będzie się starał o becikowe, więc mój podpis musi być?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polika ja tez mam dziś wizytę w evi ale na 18 a Ty?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak. Ze skarbówki oboje musi cię wsiąść ten papier o dochodach za rok 2012 No chyba ze od tamtego czasu zmienily die Wasze zarobki to oni Wam w MOPSie powiedzą co i jak. Ty i tak będziesz miala masę papierów do wypisania :P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Róża no bo na stronie urzędu miasta tam jest niby wykaz ile tego trzeba i konkretne wnioski i tam nie jest napisane o jakimś świstku z urzędu, myślisz, że w Wejherowie i w Gdyni jest inaczej, czy po prostu nie ma pełnym info?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Muminka ja bylam rano, wlasnie wrocilam :) wszystko ok, zrobil mi usg i normalne badanie, szew sie rozpuscil, tabsy moge spokojnie brac wiec wracam do zycia ;)

Co do becikowego to polecam przejsc sie do dzialu urzedu miasta na 10 lutego w starym budynku PLO w gdyni. Tam babka wypytala mnie o sytuacje i zaznaczyla mi co dokladnie mamy przyniesc,dostalam wnioski i nie ma problemu.

Ja sie rozlozylam kompletnie niestety. Gardlo napierdziela, katar leci i glowa boli... mloda sie trzyma na szczescie. Starszy jako tako ale lepiej niz ja. Coz, starosc nie radosc no... ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny w Gdańsku jest tak z becikowym, że albo oświadczenie o dochodach ( i wpisujemy kwoty z PITu samemu), albo zaświadczenie z US
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polika no miałam iść na 10 lutego ale czasu mi nie starczyło;P przejdę się kiedyś, ale z małym będę musiała. oj współczuję choroby,kuruj się szybko!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Choroba plus dziecko na sama myśl przyprawia mnie o dreszcze :P Także wracaj do sil!!!

Muminka nie wiem. Mi w MOPSie powiedzieli ze nie muszę ze skarbówki brać a jak jeszcze raz zadzwoniłam się dopytać o dokumenty to nagle im się przypomniało ze to ma być. Jestem ciekawa czy jeszcze nie wymyślą zaświadczenia z zusu :/ eh... Spółkę wlasnie w kolejce do złożenia papierów wiec zaraz Ci dokładnie powiem :)

Zastanawiam się nad chusta. Będę potrafiła ja sobie sama zamontować? Bo jakoś składniki to widzę :P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Róża ja musiałam brać z zusu zaświadczenie o wysokości składek na ubezpieczenie zdrowotne.
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nam mówili,żeby dołączyć umowy o pracę i pita za 2012. Wczoraj M się dowiadywal w MOPSie.

A co do żłobka jesteśmy na 708 miejscu jakas masakra!!!!! Nie wiecie może czy do prywatnych też są jakieś zapisy?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie dość, że choroba to jeszcze musiałam stargać się po młodego do przedszkola i na zakupy. Pierdyliard kilogramów pod wózkiem, paka pieluch , młody i mała w wózeczku. 4 piętro i do tego zepsuła się winda...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Co to za parszywy zbieg zdarzeń to nie wiem no... Ledwo zipię a musiałam to wszystko targać sama do góry. :( Zasmarkana i spocona padłam na kanapę i nie wstaję do wieczora. Pierdziele nie robie. ;)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chaton w prywatnym jak jest wolne miejsce to cię przyjmują i już. Kto pierwszy ten lepszy ;) Przynajmniej tu u mnie w okolicy tak było. Co do żłobka i miejsca to nie przejmuj się jeszcze za mocno bo koleżanka była w zeszłym miesiącu na 600 którymś tam a mimo wszystko się dostała i od września dzieciak w żłobku. Zorientuj się jeszcze w żłobkach które mają dofinansowanie z unii wiem że takie są i cena jest bardzo podobna do państwówki u mnie na obłużu jedno takie jest ale nie wiem jak w pozostałych rejonach trojmiasta...
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki Polika poczytam dzisiaj jak poloze małego spać :) i współczuję i podziwiam ja bym chyba stała na klatce i czekała na M do 17 ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polika współczuję. Ja ostatnio kupiłam duży sok i jakieś małe zakupy i myślałam że ducha wyzionę pod tą górą do nas pchając wózek.
A w ogóle to zauważyłam, że od kiedy karmię to chodzę jak taki suchotnik i non stop piję, więcej niż jak paliłam :-D
A propos, przyznać się, która wróciła do nałogu a kto wytrwał? :-D
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My dzisiaj z M złożyliśmy w końcu wszystkie dokumenty potrzebne do becikowego, dzisiaj było podejście numer 3 :P zawsze coś brakowało , a tutaj jest stronka skąd można wydrukować wnioski http://www.bip.mopr.gda.pl/index.php?idg=1&id=124&x=25&y=8
Starczy tylko spisać z Pita i to wszystko :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja wytrwalam ale tylko dlatego że karmię. I marzy mi się chociaż jeden malutki maszek :(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Monika ja przyznam ze zapalilam 3 razy. 3 rozne papierosy ale zaden mi nie smakowal wiec poki co do palenia nie wracam :) zobaczymy jak bedzie na jakims wyjsciu z kumpelami. Pewnie sie skusze ale moze i nie. Na dzien dzisiejszy jestem wolna od nalogow ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chaton jakbym miała na M czekać to jeszcze stałabym na dole ;)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jeszcze musze donieść umowy M bo mial dwie o dzielo i świadectwo pracy i wszystko. Z ZUSu nic nie potrzebuje. NA SZCZESCIE!!! a w związku z tym ze ja nie zmieniłam firmy od 2012r to nawet mojego pitu nie chcieli.
A i pamiętajcie ze wszystkiego musza byc ksera bo na miejscu bynajmniej w Weju nie robia
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja wypijam tez moooorza wody :P oczywiście dziennie :P

No o z mila chęcią puściłabym dymka ale niestety akcja cyc w dalszym ciagu trwa :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chaton a gdzie zapisałaś do żłobka? ja zapisałam we wtorek do niezapominajki w gdyni;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja do przedszkola w Gdańsku Chełm w drugiej kolejności ma Siedlcach i jako trzeci w Gdansku Głównym- tutat 505 miejsce. Tutaj się wybiera trzy żłobki ale tylko to na Chełmie mnie interesuje bo obwodnica będę do Gdyni smigala. Bo w Gdyni pracuję. A Ty Muninka na którym miejscu jestes?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja chcę Malego zapisać w Gdyni do prywatnego żłobka bo w Gdyni pracuje więc po drodze podrzucalabym Juniora do żłobka. Możecie polecić jakiś w centrum Gdyni albo na Witominie?

Chaton to Ty też na Chełmie mieszkasz? :))

Dzisiaj ogłosiłam kapitulacje i dałam Tymkowi smoczek.. i to kiedy? Jak byliśmy u lekarza. Bo darl się masakrycznie a glodny nie był tylko chciał sobie possac.. Swoją doktor Sieliwonczyk od usg bioderek bardzo fajny człowiek i specjalista.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie Beata mieszkam na Leszczynowym ale na Chełm mam najbliżej jeżeli chodzi o państwowe. I tez sie podlaczam do pytania o prywatne w Gdyni ale Redłowo albo Witomino.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po drodze z obwodnicy na początku Chwarzna jest podobno fajny żłobek, http://www.safari.edu.pl/kontakt.html
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy wasze dzieciaczki miały chrypę?Julka ma od dobrego tygodnia i jak płacze to coraz gorszą :/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Meg ja bym poszła do lekarza na Twoim miejscu, niech ją osłucha i zajrzy do gardła.
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny ze względu na zbliżająca się jesień i związane z nią chorobska mam pytanie :czy któraś z was używała kiedyś aspiratora katarek,bo mnie przeraża to podłączanie do odkurzacza,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Afro ja niestety nie pomogę, my mamy gruszkę.
Meg no idź lepiej do lekarza.

a ja się zastanawiam czy moje dziecko nie ma skazy białkowej...;/ ma problemy ze zrobieniem kupki, jest rozdrażniony no i ma wysypkę na buźce, a ja jem dużo mlecznych przetworów...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Obecnie też mamy gruszek ale szukam jakieś alternatywy na katar
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ciekawi mnie właśnie jak gruszka poradzi sobie z katarem
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Muminka Mati też ma wysypke na czole ale nie ma problemów z kupka i lekarz kazał mi ograniczać produkty mleczne. Powiem Ci,że to nic nie pomogło i chce na własną rękę zrobić badania na nietolerancje laktozy. Nawet bawarki już nie piję.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A gdzie takie badanie się robi?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niezbyt Mile wspominam współprace z gruszką przy mojej starszej -ręce musiałam przytrzymać swoimi nogami bo tak tego nie lubiła,a ta gruszka która mam to jakiś seler bo ciężko sciagbać pojedynczego gluta
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja wyciagam frida i Oski to lubi ;p A jak nie wychodzi to paznokciem co lubi zdecydowanie mniej ;p Ale masakra i ryk jest jak mu psikne woda morska ;p

Eh... co za pogoda. Dzień bez spaceru=ciezki dzień ;(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do Alany!
czy oferta sprzedaży laktatora jest aktualna?? (pisałaś o nim w poprzednim wątku). Jeśli tak jestem bardzo zainteresowana... proszę o info na maila a_szymans@o2.pl
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny, czytam was od kilku tygodni bo sama mam 2-miesiecznego babla, ktory obecnie ma katar od starszej siostry. Przy pierwszym dziecku mialam fride - musialm uzywac 4 konczyn zeby ja prztrzymac, a jeszcze 5 mi brakowalao. Teraz mam katarek plus I jest rewelacyjny (jedyny minus to wlaczanie odkurzacza w nocy). Nie ciagnie mocno, a mala lubi dzwiek odkurzacz wiec tak jak ryczy na sol do nosa to przy sciaganiu sie uspokaja. Wyciaga glutki nawet z glebin. Polecam, w aptece internetowej gemini 41zl. Pozdrawiam Marta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Katarek jest super ale przy starszym dziecku. Igorowi wyciaga w 3sekundy i tak sie nie spocimy przy walce bo on tez z tych nie tolerujacych. Ale jak wyciagac takiemu maluszkowi sobie nie wyobrazam. Chociaz jest to na pewnoxbezpieczniejsze aby sie nie zarazic niz frida.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wróciłam :)
Napewno nic nie nadrobie, bo nie mam jak ale będę starać sie byc na bieżąco.
Dzieki za dopisanie do listy:)
Dziewczyny a jak często czyscicie noski maluchom? Bo słyszałam, ze trzeba codziennie bo dzieciaczki oddychaja głownie przez nosek..
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do kupek moja mała dalej robi 1 dziennie koło 9-10 ale tylko jak sobie leży na przewijaku zdejme jej pieluszke i ćwiczymy, nóżki do brzuszka, kupka jest zielona(khaki) z grudkami zoltymi. Niewyobrażalne przy tym sie męczy bidulka. Pediatra powiedziała ze nic sie nie daje takiemu dziecku małemu.;/ kupki mogą byc 1 na 5 dni. Wydaje mi sie ze ona robi kupke tylko dzieki probiotykowi BioGaia ...

Mleko zmienilam i dalej to samo..
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja w ogóle nie czyszcze, bo moja mała nie ma kataru. Raz wyciągnęłam fridą jednego gila i tyle :)

Taka ze mnie matka, że dopiero teraz przeczytałam co ja moge jeść a czego nie, karmiąc cycem! No i tak jak myślałam , to przezemnie te wzdęcia i prężenie i pierdzenie, dlatego właśnie zmieniam diete na lekkostrawną i bezsłodyczową:/ Ale podałam Jagodzie herbatke z kopru i jak ręką odjął...zero prężenia, śpi spokojnie :)

No i tak stwierdzam jeszcze, że to moje dizecko, to po prostu nie znosi spać w gondoli...Co 5 minut jest krzyk, musze wziąć na ręce gdize jest spokój. Jak mam zatem chodzić na spacery niech mi ktoś powie ?? :) Puki co wietrzymy się w ogrodzie ile się da....jak nie w gondoli to na ręcach u matki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jagunia, nie żartuj? To masz mały problem :P dobrze ze masz ogródek.

Co do becikowego, czyli jeżeli ja zmieniałam zakład pracy to musze mieć ksero umów od roku 2012 , zaświadczenie o dochodach za drugi miesiąc pracy w terazniejszej firmie plus jakiś wniosek z ZUS? O składkach ale jakich? Spol? Zdrowotnych?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z ZUSu zaswiadczenie o składkach zdrowotnych a ze skarbówki o dochodach za rok 2012, PITy ze starych prac z roku 2012 i świadectwa pracy z pracy która trwała do roku 2012
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeszcze się nie zorientowałam. Wyczytałam tylko że z pieluszkivz dwóch różnych miejsc trzeba zebrać kupkę do dwóch różnych pojemników. Ale wGGdyni to pewnie w brusie można zrobić takie badanie a w Gdansku muszę poszukać..
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A moja mała ma zapalenie spojówek :( Skoczyłam szybko do lekarza przed weekendem, dostała antybiotyk w kropelkach do oczu. Podobno ma przejsc w ciągu 2 dni.

Co do kataru to młoda jeszcze nie miała i nosek ma czyściutki a pojedyncze gluty sama wykichuje ale przy starszaku miałam fridę i sprawdziła się bardzo dobrze. Teraz też kupię bo jeszcze nie mam.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chaton ja zapisałam Laurę do żłobka na Chełmie i na Siedlcach to jest ok. 700 w kolejce, Porażka! Nie sądzę, aby za rok miała szanse się dostać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Martika dlatego rozglądam się za prywatnymi bo też nie sądzę abyśmy się dostali :( i zastanaeiam się czy gdynia bo tam pracujemy i Muminka pozwalała linka do żłobka przy obwodnicy,który ma bardzo dobre opinie. Czy wybrać przy miejscu zamieszkania może moja mama,która konczy prace o 12 by go odbierala. Zawsze to tylko kilka godzin a nie caly dzień. Przeraża mnie myśl o tym,że mam malego zostawić na 10 godzin w żłobku :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak tak czytam wasze rozterki to cieszę się, że sama nie muszę żłobka szukać.
A ja dziś mam dzień lenia. Pogoda przepiękna, wiec cały dzień jesteśmy na dworzu z przerwami na karmienie tylko. Rano ogarnęłam szybko chatę, a obiad mam od wczoraj, wiec ze wszystkim mam spokój. Mały śpi w wózku, mąż na działce, starszak na rowerze jeździ, a ja się wygrzewam na słonku. Chwilo trwaj! :-)
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Normalnie muszę się pochwalić moje dziecię właśnie samo zasnęło, włączyłam jej kołysanki, kręciła się i kręciła i śpi, aż nie wierzę. Nie lubiłam końca dnia, bo zawsze jak kąpiemy małą o 19 to musiałam ją lulać do ok. 22-23, bo zawsze płakała i jeszcze te kolki, a teraz od tygodnia stosujemy Biogaję, bo miałam próbkę ze szpitala i na razie jest spokojniejsza, aż nie wiem co ze sobą zrobić :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chaton ja bym pewnie wybrała to bliżej domu w Twoim wypadku;)

My dziś mieliśmy chrzciny, jakby któraś potrzebowała restauracji na imprezę okolicznościową to polecam Eurekę w Gdyni;))
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co ubieracie dzieciom na chrzciny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nasz miał body z kołnierzykiem, spodenki i kurteczkę, wszystko białe;)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja znalażłam coś takiego no i się zakochałam ;D
Ale jak spojrzałam na cenę to dostałam zawału ;p
No ale teraz nic mi się nie podoba ;(
http://www.abrakadabra.sklep.pl/ubranko-do-chrztu-wojtus-z-marynarka.html
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak dzisiaj w kościele trzymałam to moje dziecię na koniec na rękach i jak sobie pomyslę, że za miesiąc będę trzymała pół mszy to już mnie ręcę bolą!!! ;)

No i zamówiłam pieluchy wielorazowe. Pewnie będą w środę. Ciekawe jak to się sprawdzi. MAm nadzieję, ze tej kasy nie wyrzuciłam w błoto ;p
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozyczynka ja młodego chrzciłam jak miał 3 lata i też musiałam go trzymać całą mnszę bo kościół w pył by rozniósł. Po wszystkim czułam się jak po pół dnia na siłce... ;)

Ja młodą będę chrzcić dopiero na przyszłą wiosnę lub lato. Może sama poczłapie do chrzcielnicy ;)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Róża o kurde, ale cena;p ja tam jestem zadowolona z ubioru naszego, nieprzekombinowane, a odświętne;)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozyczynka przesadzili z tą ceną ale ubranko świetne :) ja poszukam czegoś na hali albo na gildi tam jest jedno stoisko z ubrankami dla dzieci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A to gildia jeszcze istnieje?
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dora podaj maila. Zaraz dopytam o cenę.
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Umyłam włosy, posadziłam małą jak zwykle w leżaczku koło łazienki, włączam suszarkę i... krzyk, wrzaski, lico czerwone niczym burakiem smyrnięte ;)

Moje dziecko zaczęło bać się suszarki. Cudownie. Idę suszyć włosy na balkon ;)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polika ostatnio mialam identyczna akcje :D normalnie Nadia az podskoczyla i taki ryk ze hej ;)

Ja tez chcilam Laure dopiero jak miala skonczone 10 miesiecy ale nie trzymalam jej na rekach w kosciele tylko wiekszosc siedziala w wozku i jadla biszkopty heheh twraz pewnie tez dopiero jakos wiosna lub latem zabierzemy sie za chrzest :)

Ze strojem dla dziewczynki jakos latwiej jasna sukienka rajstopki i tyle :) chlopaka to niewiedzialabym w co ubrac ale raczej prosto jakos body biale z kolnierzykiem sweterek i jakies porty wyjściowe :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
No ja chcialam biala koszule niebieskie spodnie w malutka biala kratę i taki sam kolor muchy. Ale to byla opcja na wrzesień. A pazdziernik będzie zimniejszy. Dlatego chce wszystko białe tylko jakas fajna marynarę i pod kolor muchę i buty. No ale nie za 300zl. Ja Was proszę :P A wlasnie sweterki mi sie nie podobają. A jak juz znajdr jakiś fajny komplet to albo spodnie do d*py albo cos innego mi nie pasi. Nie chca sprzedać samej marynarki. Bo na pewno nie wsadzę go w bialy satynowy kombinezon :D

A SKORO Oski nosi teraz 68 (hm 62 jest akurat zazwyczaj 68 dobre ale luźne) to 19 października mogę sie spokojnie spodziewać 74 normalnego czy juz tak szybko rosnąć nie będzie?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi się wydaje, że 68 wystarczy jeszcze. Teraz już ciut wolniej dzieci rosną. Ale tylko ciut ;) Do roku będą miały rozm 80/86 w zależności od dziecka więc pewnie 74 to dopiero ok 6 miesięcy. Chociaż też w sumie różnie bo mój syn jak duży się urodził tak też rósł i ja już na pół roku 80 zakładałam. Takie wyjściowe ciuszki to najlepiej kupić zaraz przed uroczystością.

Mój młody szedł w normalnym gajerze i w krawacie ;) Dlatego czekam też z Nelką bo będzie ładniej wyglądała na siedząco już lub idąc w jakiejś słodziutkiej sukience :D Teraz czekam na urodziny Cypisa bo chcę ich odstawić elegancko też i zdjęc trochę porobić. Mam już turbo słodką kieckę dla małej :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A my świeżo po Chrzcie - Zuzia miała sukienusię i bolerko, pogoda dopisała, w kuchni dobrze mi poszło ale fajnie,że już po :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak Monika jest kolo etc na Zaspie ale mało boksów :(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
znalazłam coś takiego
http://pl.nextdirect.com/pl/boys/suits-party/special-occasion/2
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sliczne,tylko ceny nie widziałam :/ mi się wydaję że przedewszystkim dziecku musi być wygodnie...u mnie o chrzcie. Narazie cisza...ostatnio wspomnualam mojemu to padło pytanie : ale najpierw ślub :/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiedziałam, że te krople sabsimplex są takie drogie :-o
Kumpela chce 130 zł za butelkę 100 ml. Wiec kto pierwszy ten lepszy ;-)
Oczywiście do tego jakąś wysyłkę poczta trzeba doliczyć.
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No ja placilam 50zl za 30ml za Sabsimplex
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W necie można taniej znaleźć, np. tu:

http://www.sabsimplex.net.pl/

http://sab-simplex.info/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No ja zamasialam z tej pierwszej strony a ta cenę to zaokraglilam z przesylka :P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No ja tylko przekazuję, ona dala za nie 36 euro wiec tyle chce. Swoją drogą to kupiła dwie butelki po 100 ml, które okazały się nieprzydatne... Nie wiem czy mała to miała zamiast mleka pić czy co :-D
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja mam pytanie,Wasze dzieci tez tak stekaja,u nas zwłaszcza w nocy, jak próbuje pierdnac albo zrobić kupkę?:p bo nasz jest w tym mistrzem;D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdyby dziecko miało przez 3 mies kolki i dawalaby tak jak piszą przed każdym jedzeniem to może byloby akurat :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Muminków Maksowi już trochę przeszło Ale były noce ze spać się nie dało przez te dźwięki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Afro no masakra jest:p hehe ciekawe przez co to tak...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podobno przez luźną krtan czy jakoś tak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Muminka my mamy stwierdzona wiotkosc krtani, Tymek rzęzi niemiłosiernie :/ i czasami odgłos jest tak piszczacy ze serce mi podchodzi do gardła bo wydaje mi się jakby on nie mógł złapać oddechu :/ -a na to nic sie poradzi i trzeba czekać aż przejdzie, jak spi na plecach to ta krtan się zapada i odgłos jest straszny a na boczku spac nie chce i się męczy. Dobrze spi mu się na brzuszku ale przecież w nocy tak mu spac nie pozwolę :/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Beata mój stęka jak stary chłop;P no na brzuszku mojemu też się dobrze śpi, ale weź czuwaj całą noc;/
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie trzeba czuwać, wystarczy spać z dzieckiem ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Nadia spi na brzuszku od zawsze cala noc spi obok mnie w koszu i na pewno bym slyszala ze cos sie dzieje :) z reszta nie mozna tak zakladac ze cos sie stanie bo ciagle bedziemy sie o cos bac, przy rozszerzaniu diety ze sie zadusi przy nauce chodzenia ze sie potlucze i tak dalej ;) a potem wszystkie niebezpieczne zabawy sa coraz niebezpieczniejsze ;) alana
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
macie rację, Alana ja nie zakładam najgorszego, mam zdrowe podejście, a nie jakieś wyolbrzymione.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie no ja też staram się nie zakładać z góry, że coś się stanie, ale nawet lekarka ostatnio mówiła mi, że tak malutkie dzieci nie powinny dużo spać na brzuszku bo to duży ucisk na ich klatkę piersiową i weź tu bądź mądry..

Ale ja i tak kładę Małego nad ranem na brzuszku jak nie może usnąć i się męczy i sama też się kładę, łóżeczko stoi tuż obok naszego łóżka więc myślę, że gdyby coś się działo to bym się obudziła.
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oskar spi od samego początku na brzuszku i nic się nie dzieje...
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Doczytałam :D

w pewnym momencie forum zwolniło i oto jestem ;)
Ale wszystko,co miałam do napisania wywaliłam na grupie ;)

Różyczynko tylko ta brodawka mnie zastanawia, coś się działo dalej ? Lekarz to jakoś skomentował ? Dziwne bardzo ..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja zawsze nad ranem klade Juniora na brzuchu kolo siebie. Lepiej spi jak wygniecie baki z brzucha po nocy.
a co tu tak cicho? Ledwo watek odnalazlam. Pewnie wszystkie korzystacie z pogody.
Ja dzis po kontroli u ginekologa. Moge rodzic kolejne gdybym miala ochote ale ze wszystkie swoje dzieci w domu juz mam zostalo mi tylko zalozenie spirali jak przestane karmic. Moze do tego czasu nazbieram 1000zl na ten cel.
Zostaje jutro sama z Juniorem troche sie rozleniwilam przez 2tygodnie z mezem w domu. Dobrze ze starszak pojdzie do przedszkola na pare godzin l:-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewa dobra historia co :P
Nie bylam u lekarza po tym jak odpala. Tylko jak jeszcze była na miejscu to jeden potwierdził że to brodawka. Ale jak pójdę na szczepienie to się spytam. A jak szybko się pojawiło tak szybko znikło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sabbi ja też byłam na kontroli, widzę, że Ty stworzona do rodzenia, nie to co ja;P

dziewczyny byłyście kiedyś u ginekologa-dżentelmena? bo ja byłam, jak schodziłam z fotelika samolotu to podał mi rękę, żeby pomóc mi zejść, a ja w szoku na początku, myślę sobie co on chce;D
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Muminka ja byłam kiedyś u takiego i też w pierwszej chwili zastanawiałam się, co on ma zamiar zrobić :D
U nas kurczę jakieś kolki się chyba zaczynają. Mały przedwczoraj dał wieczorem koncert i zaczęłam mu dawać kropelki na wzdęcia ale po tych kroplach jeszcze gorzej mi wczoraj ryczał. No i dziś już mu ich nie daję, zobaczymy jak to będzie wieczorem, aż się boję żeby tylko nie było powtórki z rozrywki...
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Muminka u kogo bylas ? Doktor Zoltowski tak robi :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak to brzmi. gin -> dźentelmen ;D
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
u dr Pawłowskiego;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z pawlowskim mialam inne doswiadczenia niestety :/ a zabul i florczak tez tak robia :) przy czym florczak jak dzentelmen a zabul jak kumpel ;)



My dzisiaj calą ferajną bylismy na dlugich zakupach i jak na zlosc mala tak sie o****la za przeproszeniem ze byla brudna po kark. A co na dodatek? Jak zawsze mam ciuchy na przebranie to dzisiaj nie wzielam :/ dobrze ze chociaz pieluchy mialam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polika tak? to mnie zdziwiłaś! Zabul też fajny masz rację;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zabul???Ale.chyba ten młody co?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Afro tak
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do Zabula tylko na usg chodziłam ale uwazam go za najfajniejszego gina u jakiego byłam :)

Pawłowski zraził mnie do siebie jak byłam w 1 ciąży. Karty nie chciał mi założyć do końca 3 miesiąca, nie wydawał mi zdjec usg, był mało przyjemny i zawsze jak wchodziłam do gabinetu to zastawałam go z nogami na biurku i z gazetą. No ale to było 6 lat temui może zmądrzał ;)
Zmieniłam lekarza koniec końców bo mnie wkurzał :)

Teraz moja bratowa w ciazy do niego chodzi i sobie chwali wiec moze mnie nie lubił no... ;)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polika bardzo możliwe, że się zmienił, bo mnie na prawdę zaskoczył i to nie raz swoim podejściem;) eee tam na pewno nie dlatego, że Cię nie lubił
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hehe Polika i co zrobiłas?. ;p Wracałaś z ta kupa czy golasem ;p Ja ostatnio Oskiego całego musiałam rozebrać na deptaku ;D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wracała w o*****tanym bodziaku ;) Na szczęście samochodem i większość udało się wytrzeć więc jakoś przeżyłyśmy.



A muszę się pochwalić że mała dzisiaj pierwszy raz zaśmiała się na głos :) Rozśmieszona łaskotkami i wyginaniem nóżek w rytm bliżej nieokreślonych dźwięków wydobywających się z mojej paszczy.



Urocze wydarzenie :)
image
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polika u nasbtez byl pierwszy glosny śmiech dzisiaj
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny, ale ten czas pędzi. Chyba z tydzień zlecial odkąd tu zajrzałam, nawet nie wiem kiedy. U nas ciągle coś.
Poród był super, ale za to pojawiły się komplikacje w połogu po 2 tygodniach i spędziłam dłuuugie 6 godzin na izbie przyjęć w Redłowie. Lekarz chciał mnie nawet zostawić na 1 dzień w sziptalu, ale na szczęście udało mi się doprowadzić mnie do porządku i jest duża poprawa.

Mała je jak szalona, ciągle głodna, a pediatra stwierdził, że je za dużo! I już nie wiem co o tym myśleć. Niby trzeba karmić na żądanie, a tu słyszę, że mam tyle nie dawać. Fakt, przybrała w ciągu tygodnia 285 g, czy wasze też tak przybierały? Poza tym ciągle bolą mnie brodawki, jak ją przystawiam (staram się robić to prawidłowo) to czasem aż krzyczę z bólu jak zaciska te dziąsełka.

Poza tym uśmiecha się tylko we śnie, a jak patrzy na mnie to takim pochmurnym wzrokiem...

Echh mam nadzieję, że będzie lepiej.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
emilanaw Stasiu to tygodniowo minimum 300g przybierał a bywało że i więcej i pediatra nigdy nie powiedziała żeby mniej dawać. Takie maluszki powinno się karmić na żadanie a że przybierze więcej to będzie małym słodkim bobaskiem a jak zacznie już biegać to i tak to zgubi. Do zeszłego tygodnia Stasiu przybierał min 1kg miesięcznie. Dopiero w ostatnim tygodniu przybrał tylko 100g ;)
Tak więc ja bym się w ogóle nie przejmowała :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Emila mój Franek też przybierał na początku po 300g tygodniowo i też nikt mi nie powiedział, że to za dużo
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Emilianaw tak jak pisze mimmosa to normalne że teraz maluszki tyle przybierają. Tymoteusz przytyl w miesiąc 1.5 kg od wagi urodzeniowej i położna ani pediatra nie powiedziały ze to za dużo. Pozniej dzieci będą już wolniej przybierać na wadze. Niczym się nie przejmuj.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Emilia to wcale nie jest tak dużo więc nie wiem o co jej chodzi ;/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Emilia potwierdzam, moja mała przybrała w miesiąc 1kg i lekarz powiedział, że mam dobry pokarm :-) a piersią nie da się przekarmic ani doprowadzić do otyłości.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dzięki dziewczyny, jak pytaliśmy nasze mamy, to tez mówiły, że normalnie dzieciaczki w miesiąc powinny przybrać kilogram. Po 1 dniu "diety" zaczęłam karmić na żądanie, tyle ile mała chce i jest spokojniejsza. Mam nadzieje, że nie wyrośnie mi mały grubasek :) A jeśli chodzi o pediatrę to następnym razem odwiedzimy innego i zobaczymy.

Zastanawiam się jeszcze nad jakąś specjalistką od laktacji, bo minęły już trzy tygodnie a mnie ciągle bolą brodawki i karmienie wcale nie jest przyjemne. Tak się napinam przy przystawianiu, że już mam nerwobóle w plecach, nie wspominając o rwącym bólu brodawek i chyba nawet otoczek. Myślę że mała jakoś źle chwyta ale sama nie wiem co mam zmienić.
Kończe bo głodomor się budzi :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Coś dziwna ta lekarka.
Mój Filip w pierwszym tygodniu przybrał 510g, w następnym 300 i położna była wręcz zachwycona, że tak pięknie przybiera.
Poza tym co Ewa ma mówić, jak jej mały chyba z 800 (?) przybrał w tydzień :D
Emila i ja na Twoim miejscu też bym się skontaktowała z jakąś położną laktacyjną, bo po trzech tygodniach moim zdaniem już nie powinny Cię brodawki boleć.
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
echo echooo echooooooo ;)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Monika heh 600g :p ;)

Emilia także nie słuchaj pediatry , na piersi dziecka nie przekarmisz - pisze to ja , Matka Głodżilli ;)
A co za komplikacje Cię dopadły ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ipotwierdzam ja matka drugiej godzillii. ...600g w tydzien! :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Haha Ewik to blisko byłam :P Jakoś mi 800 w głowie utkwiło ;)
Nasz Filip w sumie przez 5 tygodni przybrał 1600g i położna stwierdziła, że tak się zmienił na buzi i urósł, że w życiu by go nie poznała :D
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, dzięki dziewczyny. 600 w tydzień to rzeczywiście sporo :) Nasza na razie trzyma poziom 40 g dziennie, ważymy codziennie chociaż to nie zalecane, ale chcieliśmy zobaczyć jak to się zmienia.

Moje komplikacje w połogu zaczęły się 2 tygodnie po porodzie, bolało mnie w dole brzucha, ale nie tak okresowo, tylko tak trochę jak przy skurczach partych, zaczęłam znowu krwawić i wylatywały ze mnie skrzepy. Okazało się, że macica mi się za wolno obkurcza, skrzepy zatamowały ujście i nie wylatywały jak należy. Dodatkowo lekarz zauważył jeszcze dwa niezdjęte szwy. Zrobił ze mną porządek, dostałam leki i jak ręką odjął.

Na jutro mam umówioną wizytę laktacyjną. Brodawki jak bolały tak bolą. Zastanawiam się, czy mała nie zaraziła mnie pleśniawka, może od tego mnie tak boli, są podrażnione, zaczerwienione i wrażliwe.

No i polegliśmy jeżeli chodzi o smoka uspokajacza, miało być bez smoka, ale już dwa razy wsadziła sobie kciuka do buźki, więc pobiegłam po smoka bo to ponoć mniejsze zło.

Ach, zawsze coś. A mała ciągle się do mnie nie uśmiecha, buuu :(

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nawet nie pamiętam kiedy Oski zaczal sie śmiać pierwszy raz. Na pewno wtedy kiedy Nela Poliki. I głośno też zaczęły się śmiać tego samego dnia :P Emilka a Ty jesteś w naszej grupie na fb?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie nie jestem, jak was znaleźć?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wyslij mi prywatna wiadomość z linkiem do Twojego profilu to Cię dodam
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale tu cisza...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na fejsbukach siedzą mamki ;)

Ja pamiętam że Nela miała jakoś koło miesiąca może ciut ponad jak zaczęła się uśmiechać no a głośny śmiech tydzień temu ale rzadko jeszcze się zdarza :) Muszę się mocno napracować :)

Dzisiaj zabieram się za pieczenie blatów do tortu na niedziele ale ciężko mi się ogarnąć... Młoda jeszcze spoko ale starszy tak nadaje, tak ględzi i ma tyle pytań dzisiaj, że już mi głowa pęka a cały weekend przede mną. W dodatku jutro M do pracy prawdopodobnie więc tylko na mojej głowie tort, ciasto, sprzątanie i dwójka dzieci. Dzisiaj trochę posprzątałam ale co z tego jak jutro wieczorem i tak wszystko będzie do generalnych porządków z umiejętnościami mojego syna ;)

Dzisiaj byłyśmy też na szczepieniu. Mała waży ok 6700g przez miesiąc przybrała ok 300g nie wiem czy to nie mało ale lekarz twierdzi że spoko no to chyba spoko co?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A do nas dzisiaj przyszła polozna. Miła niespodzianka. A tak naprawdę przyszła ponieważ okazało się że Mati nie jest ubezpieczony i musiałam oświadczenie wypisać. Miala wagę więc zwazylismy babelka. Waży 6800 :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak się ostatnio zaczęłam zastanawiać czy chlustanie pokarmem moŻe być zalezne od mojej diety...już miałam spokój przez parę dni i Maks nie ulewal a od dwóch dni znowu to samo
image



image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
*CZERWIEC*
07.06 (09.07) - Awanturka - Wituś 2530 - CC - Kliniczna
15.06 (02.07) - Diablica 48 - Ania 2700, Ola 2650, Oliwka 2450 - CC - Sztokholm

*LIPIEC*
03.07 (19.07) Chaton - Mateusz - 3400g - 54cm - SN -Zaspa
04.07 (11.07) Rozyczynka - Oskar - 3530g - 55cm - SN - Wejherowo
04.07 (11.07) Martika - Laura - 3060g - 52cm - Kliniczna
05.07 (10.07) Ciezarowka - Zosia - 3200g - 52cm - Wojewódzki
06.07 (21.07) Rikaa - Liliana - 2880g - CC - Zaspa
07.07 (08.07) Agata905 - Synek - 3650g - 51cm -Zaspa
08.07 (05.07) Afro666 - Maksio - 3755g - 56cm - SN
08.07 (15.07) Kaasik11 - córeczka - 3750g - 57cm - Wojewódzki
09.07 (11.07) Alana - Nadia - 4200g - 51cm - CC - Redłowo
10.07 (14.07) Blatella - Ola - 3400g - 54cm - Kliniczna
12.07 (14.07) Olcik87 - Malwinka - 3250g - 56cm - SN - Kliniczna
13.07 (10.07) Karol...- Łucja - 3560 g - 56 cm - Wojewódzki
13.07 (10.07) Polika86 - Kornelia - 4420g - 59 cm - SN - Wejherowo
16.07 (30.07) Jolcia - Zuzia - 2930g - 57cm - SN -Wejherowo
17.07 (03.08) Ola86 - Laura - 3180g - 54 cm - CC - Zaspa
19.07 (00.00) Beater - Szymek - 3300g - 54 cm - Redłowo
20.07 (22.07) Meg85 - Julia - 3200g - 53 cm - CC - Wojewódzki
22.07 (14.07) Joi-joi - Marlenka - 3340 g - 55 cm - SN - Zaspa
25.07 (04.08) Sabbi - Eryk - 3720g -54 cm - SN -
28.07 (04.08 ) Ofelia Tymoteusz - 3450g - 54 cm - Kliniczna
29.07 (15.08) Lisia32 - Córeczka - 2850g - 52 cm - SN - Kliniczna
30.07 (09.08) Kia - Synek - 3800g - 56 cm - CC - Zaspa

*SIERPIEŃ*
01.08 (24.07) Agamak13 - Amelka -3890g - 56 cm - CC - Kliniczna
01.08 (17.08) Mamita - córeczka - 2690g - 51 cm - SN - Zaspa
03.08 (23.08) aleksandry - Liwia - 3160g - 53 cm - SN - Kliniczna
04.08 (07.08) Koralik - Kubuś - 3840g - 57cm - CC - Redłowo
05.08 (04.08) Inspired - Amelka - 3720g - 54 cm - CC - Swissmed
07.08 (29.07) Kklaudiaa - Filip - 3350 g - 52 cm - CC - Zaspa
08.08 (06.08) Sierpniowa - córeczka - 3450g - 56 cm - SN - Kliniczna
10.08 (31.07) Zerka - Tymoteusz - 3120g - 52 cm - CC - Wejherowo
11.08 (04.08) Bauaganiarka - Dorotka - 3760g - 58 cm - SN - Kliniczna
11.08 (29.07) Muminka - Franek - 3000g - 56 cm - CC - Redłowo
12.08 (05.08) BeataI-J - Tymek - 3770g - 53 cm - CC - Swissmed
14.08 (17.08) Monika K. - Filip - 3530g - 57 cm - SN - Wojewódzki
18.08 (18.08) Ewik - Nataniel - 4140g - 60 cm - SN - Kliniczna
18.08 (11.08) Do - Krzyś - 4480g - 62 cm - SN - Kliniczna
20.08 (21.08) Roksana.S - Ola - 3685g - 57 cm - SN - Kliniczna
21.08 (23.08) Jagunia - Jagoda - 3530g - 56cm - CC - Swissmed
23.08 (21.08) Oliwia1126 - Synek - 4200g - 59 cm - SN - Wejherowo
24.08 (16.08) Asia - Wiktoria - CC - Kliniczna
30.08 (28.08) Emilianaw - Marcelka - 2940g - 53cm SN - Redłowo

Pomyślałam, że uzupełnię...
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, tak się zastanawiam, jak Wam dzieci śpią w nocy?
Generalnie się tym nie martwiłam (a wręcz przeciwnie), ale koleżanka zasiała ziarnko niepewności.
Otóż moja Marlenka potrafi przespać nawet 8 godzin w nocy. Zwykle śpi "ciurkiem" ok 7 godzin. W ciągu dnia je normalnie, co ok 3 godziny a potrafi nawet częściej, dobrze przybiera itp, ale dzisiaj kumpela mówiła, że powinnam ją budzić bo 5 godzin bez mleczka to jest maks dla takiego malucha...
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Też słyszałam tą teorię ale w praktyce nie stosowałam ;)

Afro z tym ulewaniem u Nas to samo .. Jedno,co zauważyłam to fakt,że jak się stresuję to On więcej ulewa a jak jestem spokojna to i On lepiej trawi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewik dzis po karmieniu odbilo sie twarozkiem a po 1,5 godz chlusnal na rzadko ..hmmm czy to aby nie powinno byc na odwrót ;/
odnosnie nocnego karmienia tez tak slyszlam bo podobno cukier im za bardzo spada ale ile wtym prawdy to niewiem,myslae ze najlepiej spytac leksrza...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja corcia spi ok 12 godzin w nocy ciurkiem i wszystko jest ok. Lekarz powiedzial ze mam sie cieszyc a nie martwic ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polika ta teoria działa przy karmieniu piersią ;)

Afro Nat albo nie ulewa w ogóle albo nie tyle chlusta, co wypluwa większą część tego co zjadł :/ Niks nie ulewał w ogóle, poza jednym razem kiedy miałam przeboje z ex - wtedy chlustał okropnie :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kurczę, to rzeczywiście zacznę nastawiać ten budzik a na następnej wizycie pogadam o tym koniecznie z lekarką... Miałam nadzieję, że to kolejny mit z gatunku tych o kształtach brzucha w ciąży czy zgadze jako zwiastunowi bujnej fryzury.
Polika, widzę, że mamy bardzo podobną różnicę wieku między dzieciaczkami. Moja starsza jest z 28. października i już powoli szykujemy się do 5 urodzin, bo pierwszy raz ma mieć osobną imprezkę dla swoich kumpelek i 4 kumpli (nota bene samych Jakubów ;D). Stwierdziła, że chce zaprosić również Marlenkę.. ;)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewik a co dzieciom na mm nie moze spasc cukier ? :) czy spada ale im to nie robi?

Moim zdaniem to bzdura, zdrowe niemowle nie da sie zaglodzic a 8 h to nie tak strasznie dlugo :)

Laura mojaa jak skonczyla 3 miesiace spala 14 h i tez mi dookola gadali ze moze ma cos z cukrem robilam jej badania glukozowe i nico pospala sobie tak 2 tygodnie i wrocila do normy po 12 h :)

Ciszyc sie ze spi jesli w dzien jest normalbe i aktywne :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Oski spi 6-8h nawet raz zdarzylo mu sie 9 a tez jest na cycu i choćby kazali to nie będę go wybudzać. Ciesz się ze tyle spi. Jak byla u mnie po 2 mies środowiskowa to mowila ze razem w ciagu dnia mam karmc co 2-2.5 a nie 2.5-3h ale j karmie na żądanie. No i takim sposobem niedługo będę miała chyba muly jak Pudzian :P Ny na szczepienie w przyszzlym tyg idziemy. Ciekaws jestem jak z waga :P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To ja czekam aż Tymek zacznie spać po 8 ba czy nawet po 6 godzin a póki co jeden raz spał ciągiem 5 godzin a tak niestety wstaje co max 4 godziny wiec jeśli zacznie spac dłużej to będę się cieszyć i nie będę go budzić.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Beata skończy 2 miesiące i będzie udał do spal :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi Zuzia w nocy śpi właśnie ok 5 godzin maks i wtedy je i śpi dalej. Powoli też chyba przestaje ulewać bo zdarza się to rzadziej i w mniejszej ilości:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jestem w stanie wytrzymać 7 godz bez karmienia,młodego nie budzę tylko biorę go poprostu i karmię młody idzie spać dalej,próbowałam ostatnio ściągnąć z cyca z którego nie karmiłam i kurde z wielkim bólem wyciągnęłam 40 ml.... Nic nie chciało leciec :/ nie wiem czemu...Maks dziś strasznie marudny wstał pi 5 :( dopiero zasnął.mam nadzieję że to jednorazowy wybryk
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój też spi po 7-8 h , czasami krócej, zależy jak się zmęczy w ciągu dnia i ulewać też ulewa;/
my szczepimy w czwartek, jestem też ciekwa wagi;p
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem jak wy to robicie, że wasze dzieciaki tyle śpią, mój to maksymalnie wytrzymuje 5,5 godziny jednorazowo od 20 do 1:30 ale to też nie zawsze, a już potem co 2 godz się budzi, ostatnio jakoś nawet co 1,5h nad ranem. Masakra, jak się urodził to spał więcej, jeszcze musiałam go budzić ;)
Właśnie my mamy w środę szczepienie i też jestem ciekawa ile waga pokaże, położna go ważyła ale odjęła na ciuszki no i nie jestem pewna co do dokładności tej wagi ;)
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystkie dzieci śpią dluzej niz Eryk ale on musi jesc czesto bo robi mega mase. Jak zasnie o 21 to potem 00:30, 3;00, 6:00 i 8:30. W dzien nie licze karmien jest ich za duzo!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My szczepienie mamy 3 października Maks budzi się różnie czasem,po 5 czasem po 7 bądź 4 godzinach od zaśnięcia
image



image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My na szczepienie pójdziemy w przyszłym tygodniu, bo w czwartek M w końcu wraca a wolę żeby poszedł z nami na szczepienie. Ale jutro przychodzi położna więc na pewno zważymy Juniora, jestem ciekawa czy mamy już 6 kg.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My dzisiaj byliśmy na szczepieniu. Mati wazy 6960 :) Mati też dlugo nie spi po kąpieli 20 pobutka o 1:30, 3:00,6:00 i wstaje 7:30. Ale ja się już przyzwyczaiłam i moje cyce też ;) następne szczepienie 10.11
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My dziś po szczepieniu. Mała waży 5kg.
Śpi różne, najdłużej 7 godzin. karmię około 22, potem 4-5 ipotem około 8 rano. nie jest tak źle, wysypiam.się :-)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas dzisiaj hit kąpieli, Mlody zrobil kupę do wanienki :D ja tu myję mu głowę a on sru kupsko zrobił.. woda zielona, kupa pływa wiec szybka ewakuacja i wymiana wody :p on mina aniołka a ja w śmiech :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehehe przynajmniaj mu ulżyło ;)
image



image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Haha usmiałam się z kupy ;D

U nas generalnie ze spaniem jest tak, że o 20 kapiel więc zasypia koło 20,30 i pobudki są o 4:30 (na budzik M) wrrrr i juz o 8 podudka albo o 2:00 6:00 I też o 8 pobudka.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I po wizycie położnej, Tymo skończył dzisiaj 7 tygodni i waży 6020 :))) a z hitów to oczywiście w nocy był ciąg dalszy.. nad ranem zmieniam pieluche i słyszę piardki, myślę ooo będzie kupa więc czekam aż Młody dokonczy robotę i zmienię pieluszke żeby miał czysto. Po chwili zmieniam tam taka mała kupka ale myślę no nic. Oczywiście podmieniajac mu pod tyłkiem pieluche zrobił takie kupsko że d*pa brudna do pleców i podkład. To ja akcja zmiany jeszcze raz a wtedy Junior jeszcze się zsikal :D ciuszki do zmiany i pielucha po raz kolejny :p dobrze ze w czwartek wraca mój Mąż to będzie kapac i zmieniać Mlodemu pieluszki ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Beata o matko wielki chlop z Tymka. Ja dzisiaj wazyla. Oskiego na wadze lazienkowej i mial 6400 a miedzy nimi jest ponad miesiąc różnicy...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My juz po szczepieniu. Mały waży 5kg. I nie wiem jak to zrobiłam że ze starszakiem byłam taka twarda na szczepieniach! Teraz popłakałam się razem z małym, następnym razem biorę 5 w 1!!
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Beata no Tymek duży chłop;) my dziś też idziemy na szczepienie i ciekawa jestem najbardziej wagi;)

jak Wasze dzieci po szczepieniach marudne? no i pytanie do mam które zdecydowały się na pneumokoki, od razu szczepiłyście na pierwszej wizycie szczepiennej?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja mała po szczepieniu zachowywała się całkiem normalnie :-)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Filip dużo spał, a jak nie spał to był taki marudny, że dopóki nie zasnął trzymałam go na rękach. Ale nie było tak źle jak się spodziewałam że będzie ;-)
Dominik urodził się 22 listopada 2007 roku
Filip urodził się 14 sierpnia 2014 roku
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć Dziewczyny!

Została mi duża puszka mleka hipp 1, 800gr. Sprzedam za 35 zł. Czy któraś byłaby zainteresowana ? :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
muminka - my tak, szczepiliśmy na rotawirusy i pneumokoki na pierwszej wizycie, tym razem jak będziemy szli na drugą mam zamiar jeszcze zapytać o meningokoki, to podobno te co wywołują sepsę. ta niedawna historia z tym chłopcem co zmarł na sepsę mnie zmroziła i chciałabym obie córy na te meningo...

czy któraś z was się orientuje, gdzie w gdańsku można kupić uszy kota na opasce i ogon kota na pasku, ewentualnie kompletny kostium kota w jakieś przystępnej cenie (dla dziecka, nie dla mnie, żeby nie było ;) )? potrzebuję na poniedziałek, więc wolę nie ryzykować z zakupami przez internet...
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
joi joi ostatnio zapomniałam odpisać... my na młodego urodziny jeszcze nie zapraszaliśmy kolegów. Postanowiłam, że poczekamy aż pójdzie do szkoły. Za rok się zrobi kinderbal ;)

Ja też chciałabym zaszczepić małą na coś więcej ale nie mam kasy :(

u nas młoda po szczepieniach zachowywała się normalnie zupełnie. Nawet nie płacze przy kłuciu jakoś szczególnie. 3 sek i się uspokaja. Tylko ona od urodzenia bardzo szybko się uspokaja. Taki charakter raczej spokojny ma.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dawalam 6w1 i pneumo i teraz tez tak daję. Mieliśmy mieć szczepienie wczoraj ale przełożyłam na 15. Oski po szczepieni spał z 2h i był mega wyciszony a późnie spał płakał spał płakał i tak do 22 od 17.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja taki strój kotka sama robiłam. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
afro no ja właśnie w zeszłym roku też. już więcej nie powtórzę tego błędu. nie chcę, żeby potem miała traumę.

moja młoda też się szybko wycisza, najpierw wrzask przy wkłuciu (mniej więcej taki jaki wydaje małpa składana w ofierze) a za moment luz. tylko że teraz będzie nam sis towarzyszyć bo już dzwonili z przychodni, że ją teraz też trzeba zaszczepić (za free mimo że wcześniej miała 6 w 1! :D) więc chyba trzeba będzie małża zabrać do pomocy... i lody
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej ;) Jeśli jeszcze jest mleczko aktualne to ja bym wzięła . Skąd ewentualny odbiór?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Alana nie pisałam tego odnośnie cukru bo jakoś nigdy się nad nim nie zastanawiałam. Wiem tylko,że na sztucznym dzieci często przesypiają 12godz i nikt w tym nic dziwnego nie widzi :) Natomiast karmiąc piersią wg zaleceń powinno się wybudzać, czego ja też nigdy nie robię.

Wczoraj zaliczyliśmy szczepienie i o ile nocka minęła bez rewelacji tak dzisiaj od 7 do 14 się Bidok męczył aż podąłam Jemu paracetamol - zasnał i mam nadzieję że odeśpi wszystko bo jesteśmy w 3 w domu i chciałabym ze Starszakiem chwilę posiedzieć nad zadaniami bez płaczu w tle ..

Monika ja przy 1wszym i przy 2gim płakałam razem z Nimi ... Okropne są te szczepienia a jeszcze jakąś durną pielęgniarę trafiliśmy i nie pozwoliła Małemu dac smoczka przy zastrzyku!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
My dziś po szczepieniu,narazie jest ok... Waga 6700
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mamakaroli- mieszkam na morenie :) pasuje Ci ?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej Mamusie, rzadko sie odzywam, ale nie wiadomo gdzie rece wlozyc przy dwojce. Dzisiaj bylismy an szczepieniach i mam pytanko czy Wasze maluchy te 3 miesieczne juz sie same odwracaja z brzuszka na plecki?
Bo nasza lekarka mowi ze juz powinna, a moja ani mysli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moj ma prawie 3 miesiące i dopiero zaczął radzić sobie z podnoszeniem głowy więc do obrotów jeszcze daleko,myślę że zależy to od dziecka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć dziewczyny,

Zostały mi dwie paczki pampersow rozmiar 2 jedne białe drugie zielone moze któraś z Was jest chętna? 72 sztuki w paczce
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój się obraca (utro kończy 3 mies) ale wydaje mi się, że robi to nie do końca świadomie. Ogólnie wychodzi to tak, że tak wysoko podniesie głowe to ona mu lata i jak spadnie na bok ciągnie za sobą całe ciało ;D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No ja to nazywam nie umiejetnoscia a raczej nieumiejeynosc utrzymania sie na brzuchu, bo wszystkie to dzieci robia nieswiadomie ;) pierwszym obrotem bedzie z plecow na brzuch a nie na odwrot, bo daza do tego zeby na brzuchu lezec wiec najpoerw sie przekreca z plecow na brzuch a potem dopiero uczy sie odwracac spowrotem na plecy :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najpoerw z plecow na boki sie przewala a potem sie rozbuja wyginajac sie w łuk glowe zadziera jakby chcialo zobaczyc co z tylu jest i potem na brzuch :) potem z brzuchu na pelcy swiadomie a potem cala reszta :) jesli nie umie sie obrocic na brzich to obrot na plecy jest na pewno nie swiadomy i wynika z nieumiejetnosci utrzymania glowy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie wiem czy to do konca tak jest bo nela bardzo wysoko i dosc stabilnie glowe potrafi trzymac juz od dawna a na plecy obraca sie kladac glowe na prawym boku i uwierzmi, nie wyglada to na cos co robi nieswiadomie. Zazwyczaj przekreca sie lezac na kanapie gdzie ma latwiej a wczoraj na podlodze chciala polozyc glowe i strasznie sie wkurzala ze ma tak daleko do podlogi. Dopiero jak podlozylam jej pod polik dlon to oparla sie mocno i fiknela. No nie wiem, ale mam wrazenie ze sie cwani i fika. Szczegolnie wtedy kiedy nie widze ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~kaasik11 Stasiu ma juz ponad 3 mieisace i zdazylo mu sie tylko 3 razy przewrocic i to calkiem przypadkiem. Tydzien temu byla u nas pielegniarka srodowiskowa i mowila ze jeszcze ma na to czas
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki Dziewczyny, wiec slowa lekarki traktuje z przymruzeniem oka, bo wg niej moje dziecko powinno chodzic na rehabilitacje juz, doslownie tak powiedziala.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Syn mój wszystko robił z ok 2 miesięcznym opóźnieniem w porównaniu do innych dzieci. Teraz mam zupełnie inne dziecko. Przeciwieństwo. Będzie dobrze :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć, może Któraś z Was poszukuje kombinezonu :)
http://forum.trojmiasto.pl/Sprzedam-kombinezon-jesienno-zimowy-6-9m-t558063,1,130.html
image







popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jaka tu cisza.... halooo;P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Forum nam umarło
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja już powoli przestaję tu zaglądać. Jednak fejs wygrał ze wszystkimi wersjami i pomysłami foremek ;)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny,
chciałabym dołączyć do Was na FB. Nie udzielałam się ale sledze watek od bardzo dawna a urodziłam w sierpniu:) Będzie mi miło jeśli przyjmiecie mnie do swego grona!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mnie też dawno tu nie było, zobaczę chociaż swoje suwaczki ;)
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podeszlij link do profilu w prywatnej wiadomości spróbuje cię dodać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a to dla suwaczka ;))
image



image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czemu to forum upadło.....-:-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez dla suwaczka ;P
Mało czasu na forum mam, jakoś szybciej mi na fejsbuku :P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
;-) suwaczek
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To i ja....fb wygrał
image



image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to ja też :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehe tak patrze na te suwaczki i sobie mysle "ja pierdziele jak ten czas zasuwa"
image



image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No jakaś masakra! Dzień za dniem a ja mam wrażenie czasami że przez palce wszystko ucieka. No cóż. Starzejemy się ;) A dzieci rosną i rosną! Nelcia jak Nelcia ale jak patrze na Cysia suwaczek to nie mogę uwierzyć że taki chłop mi urósł już :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ehhhh moja cora ma lat za 9 dni 12 urodizny a jeszcze miedawno byla takim brzdacem jak Maks
image



image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Afro córa kończy 12 lat?;) pannica;) grzeczna?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
noom 12 ,z ta grzecznoscia to roznie bywa ale odpokac wiekszych problemow JESZCZE nie mam,ma swoje jazdy ale ,ktora z nas ich nie miala ;)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś tu jeszcze zagląda?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Raczej nie. Watek trójmiasta ustapil miejsccca postepowemu FBowi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jak mozna dolaczyc na fb?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja czasem zajrze :) z sentymentu :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podeslij link do profilu w prywatnej,ja też czasem zaglądam zobaczyć ze nic się nie dzieje
image



image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
afro666, czy mogłabyś dodać również mnie do grupy na fejsie? Czytałam Was od samego początku (jestem mamą z lipca) i brakuje mi tego wątku :).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
agace czytasz nas od początku a dołączyłaś do forum trójmiasta dzisiaj ?
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zdaje się, że żeby czytać nie trzeba mieć założonego konta na trójmieście ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Racja, można czytać będąc niezalogowanym :).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
suwaczek
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to i ja ;))
image



image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To ja też :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurcze, kiedy te miesiące minęły to ja nie wiem
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To i ja podejrze swój suwaczek 😊
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to jaki juz stary ten mój synek? ;)
image



image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakie stare dzieci juz mamy!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I moje dziecię tak szybko rośnie ;)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
coraz blizej konca miarki ;)
image



image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Nauka czytania metodą Domana- ktos stosuje? (34 odpowiedzi)

Hej dziewczyny, czy znacie/ stosujecie ta metode nauki czytania u malych dzieci? jestem ciekawa...

Trampolina- jaki rozmiar wybrac? (15 odpowiedzi)

Hej, mamy w planie kupic trampoline,ale zupelnie nie wiemy jaki rozmiar kupic najlepiej,sa rozne...

kosmetyki dla noworodka (23 odpowiedzi)

W sklepach jest takie zatrzęsienie kosmetyków, że zupełnie nie wiem, co wybrać. Jakie kosmetyki...

do góry