Widok

Miejsce postojowe w hali garażowej

Witajcie.
Mam na oku bardzo fajne mieszkanie.
Niestety deweloper zmusza mnie do kupna miejsca postojowego w hali garażowej, którego ani trochę nie potrzebuję.
W związku z tym chciałbym się go od razu pozbyć.

Jak sądzicie, łatwo czy trudno sprzedać takie miejsce postojowe?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To zależy od tego czy na tym osiedlu jest dużo miejsc postojowych, bo ludzie często mają po 2 auta w rodzinie i jedno miejsce parkingowe to za mało. Ale zastanów się dobrze, ja też kupiłam miejsce w hali tylko dlatego że by mieć piwnicę, a teraz przekonałam się jaki to komfort i za żadne skarby bym go nie sprzedała! Druga opcja to wynająć to miejsce, na to zawsze są chętni:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na pewno chcę sprzedać.
Nie mam samochodu i nie planuję go mieć.

Poza tym przez to miejsce postojowe muszę zaciągnąć większy kredyt na mieszkanie, który jest na granicy moich możliwości finansowych.

Poziom miejsc postojowych na całym osiedlu określiłbym jako średni, natomiast bezpośrednio w hali garażowej jest 20% więcej miejsc niż mieszkań w bloku.

Wynajem też wchodzi w grę, mówisz że na pewno chętni się znajdą ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zdaje się, że aby sprzedać miejsce postojowe bez sprzedaży mieszkania, to musi ono mieć osobny wpis do księgi wieczystej. Nie jestem pewien na 100%, ale warto to sprawdzić przed kupnem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
1. jeżeli miejsce postojowe ma osobną księgę wieczystą to możesz je sprzedać ale wtedy nie dostaniesz kredytu (hipotecznego) na zakup miejsca postojowego. Bo kredyt hipoteczny udzielany jest na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowy a miejsce postojowe taką potrzebą nie jest.
2. Jeżeli miejsce postojowe przynależy do mieszkania (czyt. jest jedna księga wieczysta) to nie sprzedasz go tak łatwo. Bo trzeba by wydzielić osobną księgę wieczystą na to miejsce (a tu się kłania bank , który udzielił kredyt na zakup mieszkania wraz z miejscem post.) i kółko się zamyka.

Rozwiązanie ? kupić to miejsce i wynająć. Zawsze ktoś chętnie weźmie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na którym osiedlu kupujesz mieszkanie z miejscem postojowym w garażu???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Wystrój mieszkania (88 odpowiedzi)

Witam Chciałąbym jakoś oryginalnie rozplanować wystrój swojego mieszkania. Zastanawiam się jakie...

nnt: ogrzewanie pokoju elektrycznie (11 odpowiedzi)

jak kształtują się koszty, chodzi o ogrzanie mieszkania prądem, mieszkanie 18 m2

Wynajem domu lub mieszkania Pytanie (3 odpowiedzi)

Mój chłopak złożył wniosek o wynajęcie domu na swoje nazwisko, ponieważ ma bezpieczną sytuację...

do góry