Widok

Mieszkanie a jego izolacja termiczna

Mieszkam w bloku, a obok mnie swoje mieszkanie ma starsza pani - bardzo oszczędna, która w ogóle nie ogrzewa swojego mieszkania. Przez to w moim salonie jest zwykle dość chłodno, bo część ciepła przenika do sąsiadki. Wiecie może czy jest jakiś sposób na lepszą izolację mieszkania?

Jedyne co mi przychodzi na myśl to termoizolacyjna farba przeciwgrzybiczna Active Thermo Spin od Standomu. Jest ona w stanie zabezpieczyć powierzchnię przed wychłodzeniem, co ma powodować szybsze nagrzewanie pomieszczenia i wolniejsze jego wychładzanie. Dla mnie rozwiązanie rewelacja i mam nadzieje, że sprawdzi się to w praktyce.

Macie jakieś sugestie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

farba przeciwgrzybiczna jako izolacja termiczna...

nie skomentuję
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mam ten sam problem z sasiadem, ktory w ogole nie ogrzewa swojego domu ! Wspolna sciana z nim jest zimniejsza, niz te od strony ulicy.
Zastanawiam sie nad zrobieniem boazerii - takiej szerokiej i na skos, bo ladniej sie przezentuje. Do srodka wloze z 5-10 cm gruby styropian. Trudno, zmniejszy mi sie pokoj,ale przynajmniej bedzie zaizolowane ! Innego wyjscia nie widze.
A ty, jak sobie pomalujesz, to potem bedziesz wdychac chemiczna trucizne, bo izolacji z tego chyba nie bedzie ... No chyba, ze ktos inny poradzi ci lepiej ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Farba nie zrobi izolacji termicznej. Fizyki nie oszukasz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

"bo część ciepła przenika do sąsiadki"
Ja pierd..ę ~:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Czemu to cię tak dziwi? Sąsiadka nie grzeje, nie ma izolacji pomiędzy ścianą więc oddaje ona ciepło również na mieszkanie obok. Co więcej - pomalowałem ścianę za pomocą tej farby i różnica jest ogromna, oczywiście na korzyść. Posiada ona w swoim składzie mikrosfery szklane, które odbija promieniowanie do środka pomieszczenia. Dodatkowo ta farba powstaje na bazie aerożelu więc nikt tutaj nie próbuje oszukać fizyki. Wystarczy sprawdzić u siebie, aby się przekonać. Pozdrawiam!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Termoizolacja farbą, to nie może działać, błagam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Gecco Deweloper (5 odpowiedzi)

Jeżeli ktoś jest zainteresowany szczerą opinią polecam przejść się po mieszkańcach inwestycji na...

Urządzenie pokoiku dziecięcego (7 odpowiedzi)

Cześć wszystkim! Zastanawiam się ostatnio nad aranżacją pokoiku dla mojego dziecka i natrafiłem...

Meble kuchenne z salonu czy od stolarza? (132 odpowiedzi)

Witam, Jakieś 4 lata temu urządzałem pierwszą w życiu kuchnię w moim własnym, nowym mieszkaniu....

do góry