Widok

Mieszkanie na Karczemkach - Różany Stok, jak się tu mieszka?

Rodzina i dziecko Dom i mieszkanie Temat dostępny też na forum:
Witam,
planują zakup mieszkania na ul. Różany Stok (Karczemki),
proszę o opinię czy dobrze się mieszka w tej dzielnicy?
Pytam zarówno o jakość mieszkań, sąsiedztwo, dojazdy, ale również jako miejsce dla rodzin z dziećmi - jestem mamą dwójki rozrabiaków :)
Pozdrawiam

PS. Mam też prośbę o podanie nazwy wspólnoty, która administruje budynek 5 :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 26
Mieszkam na Storczykowej i mieszka się ok.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 27
Fakt, mieszka się ok, ale zastanawia mnie to samo IP pytania i odpowiedzi... ma to sens taka gra w kotka i myszkę :)))?
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ogólnie osiedle ok. Budynki na Różanym Stoku i na Storczykowej budowane w systemie termomur więc trzeba dbać o wentylację i nie oszczędzać na grzaniu w zimę. Trochę gburów dookoła, ale to nic specjalnego w naszym społeczeństwie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 24
Dziękuję za odpowiedź :)
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 16
zanim kupisz najdź dobrego inspektora budowlanego, który sprawdzi drożność wentylacji, a jeśli już kupisz to pierwsze co to zainstaluj nawiewniki w oknach. Mieszkałam przez 1,5 roku na storczykowej i nie polecam nikomu - poczytaj sobie o czymś takim jak syndrom złego domu - do tej pory leczę się na kilka dolegliwości, które powstały w związku z dużym zawilgoceniem mieszkania, które było mimo tego, że grzałam cały czas - za 50m2rachunki za gaz płaciłam rzędu 400 zł za ogrzewanie. Najlepiej przejść się do osób, które już tam mieszkają i zapytać o problemy jakie występują w bloku, o grzyba, poziom naświetlenia i energooszczędność, bo blok blokowi nierówny, więc nie można generalizować.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 26
Zły dom? Na pewno istnieją źle zaprojektowane lub wykonane budynki co potem powoduje problemy. W każdym bloku jest coś nie tak... Brak odpowiedniej wentylacji to na pewno kłopot na storczykowej. Ale jest to do ogarnięcia. Duże zużycie gazu - niekoniecznie. U nas grzanie przy 65m2 - max.250 (fakt że zima bez większych mrozów). Dodatkowe wymuszenie wentylacji w kuchni i łazience przy gotowaniu i kąpieli powinno załatwić sprawę. Lepiej odpuścić również częste suszenie prania w mieszkaniu. Są od tego balkony...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 22
najlepiej kup mieszkanie na parterze bo jak dzieci biegaja to jest masakra.... wszystko słychac :/ wiem bo nade mną mieszkaja dzieci i do tego ostra patologia :/ wydzieranie się na dzieci i przeklinanie to jest u nich normlane :/
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witaj,

Ja mieszkam na Różanym Stoku 5. Ogólnie mieszka się dobrze, tylko zimą rachunki za gaz mam bardzo duże. Mieszkam na III piętrze i bywało tak, że zimą przy maksymalnej tem. na piecu miałam w mieszkaniu tylko 19 st.. Teraz, wymieniłam kaloryfer w salonie na większy i jest lepiej, ale rachunki za gaz nadal nieziemskie.

Pozdrawiam!
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 0
Osa,
dzięki za info. Mieszkanie chyba jednak kupimy, ale trochę mnie martwi to ogrzewanie :-/
Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 22
No i jak kupisz tu mieszkanie to nie kupuj samochodu; )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 19
Zgadza sie! w październiku w zeszyłym roku ukradli samochód - stal przed blokiem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 17
O kurcze.. Fakt faktem mieszkając na Karczemkach bez samochodu może być ciężko, dużym atutem dzielnicy jest bliskość węzła karczemki, dzięki czemu jesteśmy szybko na obwodnicy ale i trasie WZ
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0
He he, no właśnie, bez samochodu słabo raczej :)
Ale prawda też że kradzieże zdarzają się wszędzie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak napisał bb to pytanie i odpowiedz to samo ip wiec ta sama osoba napisała coraz głupsze sposoby na reklamę nie dajcie z siebie robić idiotów nie wierzcie w wszystko co napisane jest w internecie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie rozumiem ludzi na tym forum. Ktoś napisze że mieszka się ok - większość nie lubi komentarza, mieszka się źle - większość nie lubi komentarza, cisza i spokój - większość nie lubi komentarza, psy szczekają, dzieci hałasują - większość nie lubi komentarza, ktoś zada pytanie - większość nie lubi pytania...Może nie rozumiecie po co są te kciuki? Ciekaw jestem ile osób nie polubi tego wpisu... :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 18
Ano, jak to mówią sąsiedzie: jeszcze się taki nie urodził co by forumowiczom dogodził hihhihi

PS Jak ktos pyta na poważnie, to uwazam, że dzielnica super, spokojna, ładna, zielona. Jak dla mnie przydałoby się tylko więcej autobusów do Wrzeszcza przez Matarnię i byłoby super. Ale jak się jest mobilnym i ma włąsny samochód - mieszka się super!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 15

Inne tematy z forum Karczemki

Dzieci bawiące się pod oknami Storczykowa 7 (10 odpowiedzi)

Dzieci do późnych godzin hałasują pod klatkami, kopią piłką w garaże, niejednokrotnie piłka...

dobry stomatolog - kogo polecacie? (128 odpowiedzi)

jak wyżej, zależy mi na dobrym stomatologu (dobrym pod względem jakości usług i ceny), najlepiej...

W co inwestować w XXI wieku? (24 odpowiedzi)

Witam, Dział dotyczy deweloperki i nieruchomości są oczywiście dobrym kapitałem, lecz nie każdy...

do góry