Widok

Mieszkanie pod wynajem. Jakie dzielnice polecacie?

Planuję zakup 2 pokojowego mieszkania w Gdyni z przeznaczeniem na wynajem.
Zastanawiam się tylko nad lokalizacją. Czy centrum Gdyni to dobra inwestycja? Czy osoby wynajmujące wolą np. Grabówek, Chylonie lub Witomino? Czekam na Wasze opinie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
centrum
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zastanów się co będzie miało większą rentowność, czasami w centrum się nie opłaca bo dostaniesz miesięcznie niewiele więcej miesięcznie, za to dużo do wyłożenia, zwróć uwagę tez na stan mieszkania
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Najlepiej wybrać lokalizację w centrum, albo blisko biurowców lub szkół wyższych, bo trzeba patrzeć pod kątem popytu. w sumie najlepiej jest celować w wynajem firmom, bo z takimi jest najmniej problemów. Wiadomo, studenci potrafią nieźle mieszkanie zniszczyć:) Podobnie rodziny z małymi dziećmi, ja mam dwa mieszkania zrobione pod wynajem i zawsze z małymi dziećmi jest problem, pomazane ściany, sąsiedzi skarżą się na hałasy, itp.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niekoniecznie lokalizacja w centrum jest dobra. Myślę, że warto zastanowić się jaki tym wynajmujących chcesz mieć... wtedy sprawdzić konkretne inwestycje i infrastrukturę, która jest wokół. Jak np. na Lawendowym na Jasieniu masz przedzszkole, boisko, a wokół sporo sklepów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
i kto Ci tam wynajmie? rodzina i na tym koniec, sporadycznie ktos inny. Poza tym im dalej od centrum tym nizszy czynsz. A jak bedziesz chcial za 20 lat sprzedac to dostaniesz mniej niz w centrum i bedziesz dluzej szukac nabywcy.
Centrum to zawsze centrum.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moi znajomi wynajmują na jasieniu 2 pokoje 1200 zl + opłaty, cena takiego mieszkania to tak jak kawalerka we wrzeszczu za którą kasujesz podobnie ;) Więc to nie do konca prawda co mówisz, poza tym ile jest takich ludzi co musze koniecznie w centrum mieszkac? Może studenci ale oni to akurat wynajmują w blokowiskach na pokoje najczesciej. W osiedlach mieszkania są większe i nowsze i popyt na nie tez jest duzy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jak ktoś ma płacić 1200 za wynajem, to prędzej kupi mieszkanie i podnajmie pokój (jeśli mieszkanie jest dwupokojowe)...Tak zrobili rodzice mojej koleżanki kiedy jeszcze studiowałyśmy...
aa masz rację, im dalej od centrum tym czynsz niższy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
trzeba miec pieniadze na zakup, umeblowanie itd
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oczywiście, że trzeba mieć na to pieniądze. Ale skoro pytanie jest o dobrą dzielnicę na kupno mieszkania pod wynajem, to myślę, że autor wziął to pod uwagę :)
Swoją drogą wybrał jakieś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeszcze nic nie wybrałem.
Niestety mam wrażenie, że woda we wszystkich mieszkania w centrum Gdyni jest ogrzewana albo na prąd albo na gaz (junkers) a jeśli nawet uda się znaleźć mieszkanie w rozsądnej cenie to z kolei ogrzewanie mieszkania jest na prąd. To samo widzę w Sopocie. A tych dwóch rzeczy wolałbym uniknąć. Muszę dalej śledzić ogłoszenia, dziękuję wszystkim za opinie, za te przyszłe też bo temat jest ciągle otwarty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
szukaj mieszkania z ogrzewaniem CO. A Sopot? Jezeli masz kase to oczywiscie tez jest dobry ale dobra lokalizacja to min 9 tys/m2.

W ciagu roku studenci a w wakacje turysci. Mozna na tym zarobic ale w Twoje wakacje beda w ciagu roku szkolnego.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ile zarobisz średnio miesięcznie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na pewno omijał bym szerokim lukiem dąbrowę. Jeżeli budżet Ci na to pozwala to może witomino?
Grabówek też ma dobre wzięcie, są to studenci i osoby pracujące. Łatwiej było by gdybyś określił budżet i metraż z ilością pokoi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Przeprowadzki (43 odpowiedzi)

Witam, niedawno potrzebowałam sprawnie i szybko przeprowadzić się z Krakowa do Warszawy....

Ogrzewanie gazowe (20 odpowiedzi)

Ma ktoś z Was ogrzewanie na gaz, ale nie ziemny, tylko płynny? Myślimy własnie, żeby wkopać w...

Wystrój mieszkania (88 odpowiedzi)

Witam Chciałąbym jakoś oryginalnie rozplanować wystrój swojego mieszkania. Zastanawiam się jakie...

do góry