Widok

Może nie Banino a Yumbo.

Zauważyłem, że szykowane są kolejne płyty Yumbo. Zostały wyładowane na wysokości nowej szkoły. Ktoś może wie gdzie planuje się je położyć??? Moim zdaniem czas już skończyć z taką kosztowną prowizorką. Mam nadzieję że nowe władze Gminy nie dopuszczą że nasze Banino zacznie być nazywane sarkastycznie Yumbo..................
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Pamiętaj że płyty mają jeden + można je później przełożyc na inne ulice choćby boczne od głownych. Ja się cieszę że w końcu cała Księzycowa i duża część Pszennej są wyłożone choć Yumbo. A wiesz ile jest pocznych uliczek które też by trzeba utwardzić?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też jestem zadowolona , lepsze płyty jak jak błocko
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale tu nie chodzi o to zeby bylo byle jak. Jak bedzie nam to wystarczac to NIGDY nic lepszego tu sie nie pojawi...
ja od blocka wole porzadnie ulozona kostke, z warstwa drenarska etc. Z tym na ulicach osiedlowych mozna zyc (o ile oczywiscie nie jezdza nimi ciezarowki... )
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
każdy kto budował dom wie jak drogie są prowizorki
a płyty yomb są przeznaczenie do utwardzania dróg na placach budów, dojazdów do składów itp na zamkniętych terenach

niestety w naszej gminie prowizorka stała się to dobrem luksusowym:)

a tak na marginesie biznes yombowy się kręci - jedni narzekają, inni zacierają ręce i ochoczo zalewają kolejne formy betonem
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie da się ukryć, że autor tematu ma racje.
Zamiast budować drogi, normalne porządne ulice z chodnikami, oświetleniem i innymi technologicznymi zdobyczami cywilizacji..
to w Baninie kladzie się pare płyt i olewa sprawe.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jaki jest sens robienia asfaltu gdy połowa gruntów to pola,które za chwilę zostaną sprzedane i rozpocznie sie budowa kolejnych osiedli / domów? Asfalt rozjerzdzony i zniszczony. Spokojnie za jakiś czas bedziemy mieli drogi i oświetlenie na wszystko potrzeba czasu,fajnie,że Banino się rozrasta i to w takim tempie, szybciej będzie cywilizacja: )choć pewnie wielu się to nie podoba
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3
i jak byłby rozjeżdżony asfalt to była by standardowa gadanina że o drogi nie dbają, że co to ma byc etc. A kto z was płaci podatki do tej gminy? żeby czegoś wymagac, trzeba coś dac. Większosc i tak zameldowana w gdańsku, kasa z podatków idzie do gdańska, a w wiejskim Baninie wielkie pany od wymagania przez internet. Pewnie na wybory się nie poszło,ale przez neta rządac łatwo.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
do maja
Za jakiś czas
Ja od 14 lat tu mieszkam i dróg jak nie było tak nie ma
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie przesadzaj 14 lat temu ile stało domów w okolicach pszennej?
14lat temu Banino kończyło się w okolicach pętli autobusowej
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja też mieszkam tu od 14 lat i zapewniam Cię, że Banino nie kończyło sie na pętli autobusowej. Mieszkam na osiedlu vis a vis Algidy i klepisko jak było tak jest nadal. Sami się składaliśmy na utwardzenie tych dróg. Poza tym, jak widać, Banino to nie tylko Pszenna i Tuchomska.
Zgadzam się z autorką postu. Dawno apelowałam do władz gminnych o stworzenie jakiegoś długofalowego planu systematycznej budowy dróg docelowych, takich z odwodnieniem i oświetleniem. Niech to będzie kilometr rocznie ale niech coś zacznie się kręcić w tym kierunku. Ja u siebie nie chcę yombów, bo w przeciwnym razie za swojej kadencji na tym łez padole prawdziwej ulicy nie zobaczę
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
maja bzur to nie pisz
Bo aby na Księżycowej połozyli płyty to mieszkańcy sie sami składali.
Owszem nie było ale blokowisk przy Pszennej a domy jednorodzinne stały, teraz developer zakupił płyty a gmina chyba robociznę wykonała. I gdyby nie te nowe osiedla to by było po staremu czyli nic.
A Banino to nie tylko Pszenna a ludzie mieszaja przy innych ulicach i zapewne dłuzej od Ciebie i guzik mają za przeproszeniem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja płacę. Na wyborach też byłem. To co, teraz mogę sobie ponarzekać? :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Płyty kupowane są po części z dotacji od mieszkańców więc to nawet nie jest tak że sama gmina je funduje, z drugiej strony taka forma finansowania w przypadku asfaltu raczej by się nie sprawdziła - nie można przecież asfaltowej drogi kłaść etapami, jak ma to miejsce w przypadku jombów.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
To nie plyty są złe ale cały proces ich kładzenia.Gdyby od razu przy kładzeniu płyt był robiony chodnik , krawężniki kanalizacna deszczowa to później ich wymiana na asfalt byla by szybsza.A tak wszystko jest robione byle jak,droga czesto idzie ponizej pola obok ,albo wzdluż niej sa wysokie chaldy piachu ktory splywa podczas deszczu na droge.Czy chocby takie wyprofilowanie drogi ze stoją na niej jeziora wody....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
problem polega na tym, że niestety leżymy w obszarze który w tym względzie nie wyszedł jeszcze z epoki "Alternatywy 4"
śmieszno i straszno
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko Anioł ostatnio dostał wypowiedzenie :)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale bzdury
Jeżeli "wieś" się ciągle rozbudowuje to co róż dochodzi nowa infrastruktura techniczna pod ziemią !!
Myślisz że płyty i brak chodników to błąd ?
To celowe działanie - odpowiednia kolejność = mniej wydanych pieniędzy z twoich podatków
Włącz myślenie zanim zaczniesz pisać bzdury
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
otwórz słownik zanim zaczniesz pisać publicznie

*przepraszam, nie mogłem się powstrzymać ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8
nie ma róży bez kolców wszak :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
W dzisiejszych czasach brak chodnikow to gigantyczny blad.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dokladnie, infrastruktura drogowa powinna byc standardem, wiec brak chodnikow i jezdni na Pszennej jest po prostu otwarta furtka do krytyki i tlumaczenie nic tu nie pomoze, to po prostu ponizej normalnosci.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Odzież bhp (34 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, że hurtownia odzieży i akcesoriów bhp przy lotniczej w Baninie już otwarta?...

Dentysta (9 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje, czy w pobliżu przyjmuje jakiś dentysta? Córka miała założone lekarstwo w...

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

do góry