Widok

Mrożenie grzybów?

Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Drogie Koleżanki! :)
Czy wiecie coś może na temat mrożenia grzybów? Wysuszyłam, zamarynowałam,ugotowałam pyszną zupkę , a grzybów zostało mi jeszcze ooooooooo albo i więcej :) Kiedyś usłyszałam,że można świeże grzyby zamrozic - wiecie co gdzie i jak? :))
Pozdrawiam
Ola

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie , wg mnie najpeerw trzeba je ugotować ..ostudzic potam można zamrozić :)

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mrożę grzyby obgotowane z niewielką ilością octu- zachowują wtedy ładny kolor.

Dziękuję za uwagę.

Pozdrawiam wujka Mietka z łańcuta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Można grzybki mrozić, ale najpierw trzeba je ugotować:)

Ja już mam kilka paczuszek w zamrażalce:D

image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no dokładnie ...

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziękuje bardzo!
wiedziałam,że można na Was liczyć! :D

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A bardo proszę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja tesciowa zawsze mrozi gotowane grzyby nawet sie jej pytałam czy surowe tez można mrozic to odpowiedziała ze grzyby mrozic gotowane ale byc moze jest inaczej nie wiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my w domku mrozimy i surowe i gotowane i smażone

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mrożenie
Oto rady praktyków:
Druga uwaga dotycząca kulinarnych aspektów grzybowych dotyczy kurek (Cantharellus cibarius) i rydzyków (Lactarius deliciosus). Otóż niezależnie od walorów smakowych obu gatunków w postaci naturalnej zarówno rydze jak i kurki polecam marynowane albo mrożone. Z mrożeniem jest jednak pewien kłopot. Otóż oba gatunki nie chcą być mrożone na surowo. Jeżeli kurki lub rydze po opłukaniu zamrozi się można być pewnym, że po rozmrożeniu grzyb będzie niedobry. Wychodzi z tego ( jak mawia mój kolega, który kiedyś zamroził kosz kurek, ok. 7 kg) gorzka "szmata". Oba gatunki można zamrozić ale po obgotowaniu. Grzyby gotuje się parę minut (blanszowanie) i po ostygnięciu i odlaniu wody zamraża. W tym przypadku można mieć do dyspozycji prawie świeże grzyby przez cały rok.
W ogóle polecam przechowywanie grzybów mrożonych. Podobno można mrozić surowe i nawet w niektórych hipermarketach można spotkać mrożone podgrzybki, kurki i prawdziwki za horrendalne pieniądze, ale wg mnie jest to nieefektywne, bo zabiera mnóstwo miejsca w zamrażarce. Znacznie lepiej jest zamrażać półprodukt: grzybki obgotowane w niewielkiej ilości osolonej wody lub uduszone w tłuszczu (osolone) bez innych dodatków. Ja zawsze po sezonie mam zapas kurek obduszonych na tłuszczu i zimą jajecznica na kurkach, jak ze swieżych grzybów, jest przysmakiem na niedzielne śniadanie.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ile takie zamrożone grzyby wytrzymają?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kilka miesięcy nie dłużej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pól roku. Chociaż jeszcze tyle nie wytrzymałam jeśli chodzi o mrożone grzybki .Zwykle wyjmujemy je szybciej i zjadamy. W tym roku obrodziło kurkami, tak wiec jak mąż przyniesie większy kosz z lasu to pewnie zamrożę trochę kurek na poźniej ( moje ulubione grzyby).
Znalazłam jeszcze coś takiego:
https://www.przepisy.pl/blog/jak-mrozic-grzyby
Mrożenie grzybów jest opisane od a do z.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele

Fotograf I Kamerzysta na wesele. 3.05.2024 (4 odpowiedzi)

Dzień dobry, Jak w temacie. Czy znacie i polecacie jakiś zespół foto wideo na ten termin.

wieczór panieński (21 odpowiedzi)

Witam! Dobra to trochę z innej beczki. Czy ma ktoś pomysł na ciekawy wieczór panieński, bo muszę...

MIEJSCE NA WESELE - TROJMIASTO I OKOLICE - POMOCY! (60 odpowiedzi)

Witam wszystkich serdecznie, Bardzo prosze o pomoc, namiary i opinie na sale/hotele/osrodki...

do góry