Widok

Msza niedzielna w sobotę

Zdaje się, że nie wszyscy wiemy, że nowy proboszcz wprowadził możliwość uczestnictwa w mszy niedzielnej już w sobotę wieczorem. To rzadkie w Polsce, ale dość powszechne w innych krajach i zgodne z kodeksem prawa kanonicznego, który w kanonie 1248 § 1 określa że
" Nakazowi uczestniczenia we Mszy świętej czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". Czytania w sobotę wieczorem są oczywiście czytaniami niedzielnymi.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
WTF !!!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Elegąciej by było napisać: ale oso chosi?...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
A to wy o tym nie wiedzieliście? :) Myślę, że dotyczy to osób które z pewnych względów nie mogą uczestniczyc w niedzielnej mszy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
przez wiele lat chodziłam (w poprzednim miejscu zamieszkania)w soboty na mszę "niedzielną". Żadna nowość!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

Jak się mieszka w Baninie (3 odpowiedzi)

Cześć Chciałabym dopytać jak się mieszka w Baninie? Czy ktoś z Was dojeżdża do pracy do Gdańska?...

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

do góry