Widok

Murapol - Śmidowicza / Nasypowa w Gdyni - ostrzeżenie

"Na działce o powierzchni blisko 5 ha u zbiegu ulic Śmidowicza i Nasypowej w Gdyni powstaną nowe budynki. Inwestycja Grupy Murapol opiewa na kwotę blisko 26 mln zł i zostanie na niej zrealizowany projekt deweloperski obejmujący około 630 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 30 tys. mkw."
http://gdynia.naszemiasto.pl/artykul/nowa-inwestycja-murapolu-w-gdyni-powstanie-ponad-600-lokali,4040556,art,t,id,tm.html

Czy gdzieś się deweloper zająknął, że inwestycja powstanie na terenie, na którym jeszcze kilka lat temu stały zbiorniki paliwowe po Kriegsmarine, które zaopatrywały flotę w paliwo cięzkie (mazut)? Teren jest przesiąknięty produktami ropo-pochodnymi. Kilka lat temu naziemne zbiorniki wyburzono, teren zaorano i miasto udaje, że wszystko jest w porządku.
Ku przestrodze.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

Deweloper nie otrzymałby pozwolenia na budowy, gdyby nie wymienił gruntu, budowa cały czas jest kontrolowana pod tym względem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Deweloper wybuduje mieszkania za 26mil PLN blisko 30tyś m2 wieszkań w średniej cenie 4800PLN/m2 co daje 144mil PLN, ja też chce być deweloperem!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Inwestycje i deweloperzy

oprogramowanie sklepu (5 odpowiedzi)

Witam, mamy na forum kogoś kto potrafi doradzić w takich sprawach jak wybór platformy ecommerce?...

Deweloperzy w Pucku (3 odpowiedzi)

Chciałbym się zorientować, czy w Pucku powstają jakieś ciekawe inwestycje? Chcę kupić mieszkanie...

dom czy mieszkanie??? (411 odpowiedzi)

zaczynam juz myslec o własnych czterech katach ale ceny mieszkań jak i budowy domu mnie...

do góry