Widok

NOWA DZIELNICOWA LINIA AUTOBUSOWA

Karczemki Temat dostępny też na forum:
UWAGA!!! UWAGA!!! UWAGA!!!

Podczas XII Sesji Rady Dzielnicy Kokoszki w obecności Zastępcy Prezydenta Gdańska Piotra Grzelaka i Zastępcy Dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego Sebastiana Zomkowskiego została podjęta uchwała o utworzeniu dzielnicowej linii autobusowej. Po wielu miesiącach i kilkunastu spotkaniach z władzami miasta udało się wypracować wspólne stanowisko. Jest to niewątpliwie w ostatnich latach jedna z najważniejszych uchwał Rady Dzielnicy Kokoszki, która w znaczący sposób poprawi życie mieszkańcom naszej dzielnicy. Linia ta będzie łączyła osiedla z przystankiem PKM Kiełpinek. Koszt uruchomienia linii w skali roku wyniesie około 700.000 zł. Taki oto "prezent" otrzymała Dzielnica Kokoszki pod choinkę w tym roku. Nowa linia autobusowa będzie miała numer 268. Radni przyjęli także uchwałę zmierzającą do uruchomienia linii 257, łączącej w godzinach szczytu Wrzeszcz z Kokoszkami, Karczemkami i Kiełpinem Górnym od strony ul. Słowackiego. Linia ta będzie łączyć również nasze osiedla z przystankiem PKM Matarnia oraz Parkiem Handlowym Matarnia.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0
Brawo!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fajnie, że coś się poprawi w komunikacji dla mieszkańców Kokoszek.

IMHO niewiele to zmienia dla nas, z Kiełpina Górnego.

Trasa 257 docelowo i tak kończy się we Wrzeszczu,a jest znacznie dłuższa, więc dla jadących 'do miasta' nie stanowi żadnej alternatywy.

A to, co dalej doskwiera, to:

-brak szybkiego dojazdu do tramwaju- mam nadzieję, że po wybudowaniu za 2 lata Nowej Warszawskiej,będzie puszczony autobus z Kokoszek właśnie przez Kiełpino/Goplańską/Stężycką do nowego węzła integracyjnego.

-brak dojazdu do Gdańska bez przesiadek. Jednak co by nie pisać, z przesiadką na Siedlcach jest o dobre 10 minut dłużej

Wszelkie inne pomysły tworzenia nowych, coraz dłuższych (a przez to i mniej punktualnych) linii autobusowych, 'zaliczających' po drodze wszelkie możliwe korki w godzinach szczytu uważam za średnio trafione.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6
Czy jest szansa na przedłużenie trasy A 130 (obecnie Wałowa - Jasień PKM) przez Szczęśliwą, Kiełpino Górne?

Albo z A 161 zrobić regularną linię i wydłużyć przez Szczęśliwą, Kiełpino Górne?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Super! :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wrzesz i dojazd do Wrzeszcza wydaje się być istotniejszy niż do Gdańska

Dojazd do wrzeszcza wydaje się być ważniejszy niż dojazd do Gdańska Glównego . W stronę Wrzeszcza jeżðzi młodzież do szkol ,na uczelnie . Trasa 168 jest fatalna ,beznadziejnie dluga .Dojazd do PKM z Kiełpina to podstawa
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
witam. czy jest możliwość dotarcia do linku z tą uchwałą? wiem że nie tak od razu ale jak się pojawi to poproszę :) pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziękuję za link. pozdrawiam jeszcze raz :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie ma sprawy :)

Również pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dla Kokoszek/Karczemek to niewatpliwie rewolucyjna zmiana, w koncu bedzie jak sie dostac do PKM, cos co powinno sie zdarzyc przynajmniej rok temu
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ale kiedy dokładnie będzie ten autobus? C
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prezydent Grzelak podał na sesji datę 15 stycznia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A przystanki gdzie są planowane?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Również jestem bardzo ciekaw szczegółowej lokalizacji przystanków + czy trasa będzie się pokrywać w 100% z przedstawioną mapą na FB
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
- prawoskręt do Netto (w stronę Fabrycznej);
- okolice Storczykowej i Różanego Stoku;
- przy szkole - przed przejściem (w stronę Fabrycznej), przy trafostacji (w stronę Kiełpina);
- Azaliowa przed Inżynierską;
- przy kościele;
- Osiedlowa (w stronę Fabrycznej);
- Metalowców lub Br. Alberta w stronę Kiełpina (jak w uchwale)

Ale mogą być drobne zmiany.

Plus pozostałe istniejące.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A mieszkańcy osiedla/domków Fundamentowa,Fabryczna nie będzie w bezpośrednim sąsiedztwie przystanku lokalnego autobusu?
NP Na istniejącym przystanku "Fabryczna" dla 167,157 ???

Istnieje przy Fundamentowej/Fabrycznej ogromne zapotrzebowanie na "lokalny autobus" bo znacząca grupa ludzi mieszkających to mieszkańcy w wieku 55+ dla których często przejście 200m a 600m stanowi różnicę (często ze względów zdrowotnych)

Proszę o odpowiedź i jak największe uwzględnienie potrzeby - potrzeby która naprawdę jest.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nareszcie !!! Najlepszy prezent ,teraz tylko trzeba doczekać realizacji ,a z tym bywa różnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Straszne koszty takie koszty są przy pojazdach przegubowych co ten ztm znowu ściemnia i ktoś był nieźle upalony rysując tą trase nam wystarczy prosta linia a nie kręcoca się w koło i do pkm pojedziemy w 25 min a nie w 10 to nie ma być taxi tylko autobus do pkm komuś się pomieszały piorytety obsługi komunikacji
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
Myślę że dojazd do PKM to tylko jedne z listy funkcji dzielnicowej linii:

- Transportu dzieci do szkoły.
- Dojazdu do przychodni,biblioteki,basenu itp
- Dojazdu do urzędu pocztowego przy Budowlanych (odbiór paczek,awizo itp)
- Dojazd do boiska Jaguara ;)
- Dojazd do kościołów
- ... I jeszcze pewnie wiele innych

Więc trasa nie wprost tylko do PKM jest w 100% uzasadniona i prawidłowa! :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie zaprzeczam wypowiedzi XYZ ale jak ktoś zrobi sobie spacerek do 500 m max to mu korona z głowy nie spadnie szkoda czasu rozkładowego i wozokilometrów na taką trasę w żadnym mieście w polsce nie ma tak fatalnej komunikacji jak w Gdańsku organizator czyli ZTM powinien pomyśleć nad wymianą planistów rozkładów jazdy oraz tras bo kasa która jest na komunikacje idzie w błoto proponuję też przebudowę kładki nad obwodnicą na drogową linia 168 i 167 gubi na odcinku od karczemek do auchan na jednym kursie ok 3 km co daje nam 282 km w skali dnia dla lini 168 w skali roku daje nam to wynik ok 100 000 km czyli 2 nasze linie tracą ok 200 000 km rocznie za te wozokilomerty autobusy by mogły kursować częściej lub wydłużyć linię 157 do kiełpina . To dotyczyło tylko naszego osiedla ale inne mają podobnie a nawet gorzej wiedz pozdrawiam ZTM w Gdańsku i proponuję zabrać się do pracy nad przebudową całej komunikacji miejskiej
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6
Ja też się czasem zastanawiam co projektant miał na myśli z tą kładką. Wielka konstrukcja o nośności (przypuszczam) kilku ton tylko dla pieszych i rowerzystów. Pewnie gdyby ktoś wcześniej pomyślał to po wzmocnieniu spokojnie mogłaby komunikować obie strony obwodnicy.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeszcze wtedy chyba wszyscy zakladali ze bedzie przystanek PKM na karczemkach :D
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam. myślę że korzystać z tej linii będą ci którzy będą chcieli podjechać kawałek po osiedlu(kościół , szkoła itp.) i mają bilet miesięczny lub bezpłatny przejazd bo wątpię by ktoś chciał szczególnie przy lepszej pogodzie godzinę busikiem jechać do PKM jak może spacer zrobić.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Godzinę? Ciekawe skąd, bo tyle to autobus będzie robił całe kółko.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja myślę że rada dzielnicy jest do wymiany bo po co autobus w dzielnicy co godzinę pks był częściej jak tu mieszkała garstka ludzi obecna rada nie robi nic żeby poprawić ludzią życie na osiedlu tylko ciągłe utrudnienia z ich strony
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6
Myślę że warto dać szansę lokalnej linii autobusowej.
Oczywiście podstawą i trzonem komunikacji miejskiej naszej dzielnicy są i będą autobusy 167,168,157,N3,fragment trasy 126 oraz 801 Gryf.

ZTM nie lubi pustych przejazdów - jak linia nie będzie cieszyłą się powodzeniem zniknie szybko.

Warto dać szansę i nie krytykować czegoś co jeszcze nie funkcjonuje.

Pożyjemy - zobaczymy,ocenimy :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tym się martwię że jak powstanie to zniknie mam nadzieję że dostaniemy to iveco co na 100 kursowało bo ta linia jest też ciągle pusta czyli busik jak nowy :-) ala ta linia to maskotka władzy naszej i musi zostać a naszą zlikwidują po kilku miesiącach i powiedzą że tyle płakaliśmy to wam daliśmy i znowu wam tłumaczę że to nie taxi po co ma krążyć po naszym osiedlu szkoda czasu ale najwiecej mają do powiedzenia ci co nie korzystają i napiszą w ogłoszeniach o wynajem mieszkania autobus 25 metrów od klatki i gitara napewno szybciej wynajmą ludzie zejcie na ziemię a nasza rada dzielnicy niech też zacznie myśleć bo szkoda słów po co autobus osiedlowy na terenach przemysłowych niech zawraca na rondzie turbinowym i niech bedzie synchronizacja na bysewo tym sposobem da się oszczedzic ok 20 min i wozo kilometry czyli dał by radę kursować częściej wystarczy dostosować rozkłady do obecnych kursów wiem że to nie jest proste i nie w stylu ZTM ale może teraz się postarają i nie spieprzą tego jak ze 167 i 157 na fabrycznej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Lukas, każdy może podziałać. Pokaż na co Cię stać żeby porawić ludziOM życie,
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja bym puścił autobusik
od stacji kolejki Kiełpinek do Ikea przez Kiełpino, Kokoszki do centrum Matarnia i z powrotem.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

"Prezydent Grzelak podał na sesji datę 15 stycznia." Autobus ma ruszyć za 4 dni, a na stronie ZTM nie ma żadnych zapowiedzi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przystanków też nie widać ale wytłumaczenie urzędników bedzie jedno ZASKOCZYŁA NAS ZIMA SORY TAKI MAMY KLIMAT
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wiedziałam, że tak będzie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przystanki???? Najpierw trzeba by było odśnieżyć chodniki i ulice albo czekają aż stopnieje śnieg:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

No i teraz nasówa się pytanie gdzie są nasi radni z dzielnicy bo dojście na przystanek z wózkiem graniczy z cudem o starszych osobach nie wspomnę
Trzeba zmienić radę dzielnicy bo tylko potrafi dużo gadać nic nie robić obiecuje wam radnym jedno jak nie zobaczę autobusu lini 268 na dzielnicy 15 stycznia 2017 r. rozkrecę wam taką afere że wylecicie z hukiem
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Popieram cię anonim trzeba zrobić pożądek na naszej dzielnicy bo to co tu się wyprawia to dantejskie sceny pamiętajcie mieszkańcy razem możemy wszystko
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Pojawił się rozkład na stronie ztm to jest śmieszne
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Śmieszne to są wypowiedzi sfrustrowanych trolli.
Jeden wali takie błędy ortograficzne, że żal aż czytać te wypociny. A drugi bełkocze nie używając przecinków i kropek... Choć może to jeden i ten sam...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jeden kurs na 1,5h ?? Może i komuś ten autobus podpasuje. 20 min z karczemek na pkm to trochę za dużo. Tyle samo idzie się spacerkiem z bloków (oczywiście jeśli nie ma błota przy femaxie).
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

juz mogli sie wysilic i przynajmniej rano i po poludniu wiecej tego puscic, nie mowiac juz o zgraniu rozkladu z PKM
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

po zapoznaniu się z rozkładem 268 to fakt, że raczej symboliczny ten autobus niż praktyczny
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

jest godzina 18:35 i nie ma rozkładu 268:(
http://www.ztm.gda.pl/rozklady/linia-268.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

moze to rzeczywiscie byla pomylka :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widziałem przed 12:00 rozkład 268 rozumiem że to linia lokalna i nie będzie kursował niczym tramwaj "12" ale siatka połączeń jest fatalna.
Z tego co widziałem nawet nie wiadomo dla kogo będzie ten autobus booo tak:

- Dla dzieci w szkole nie za bardzo (jeden autobus przed 8:00 gdzie dziec np z Fabrycznej nie dojadą punktualnie na lekcje)
- Do PKM jechać 30 minut?! Absurd.
- Czy w Kiełpinie Górnym potrzebne są aż dwa zjazdy?
- Czy na końcowym "Poczta Kokoszki" mieszkańcy będą musieli opuścić autobus i czekać nim pojedzie na PKM Kiełpinek?

Naprawdę (przyznam skromnie - jak mało kto na tym forum) znam jak ZTM jest "chytry" na każdy WozoKM ale....

No zobaczymy - spróbować jak dają trzeba :)
Frekwencja mieszkańców niech zdecyduje!

PS Start autobusu jest przesunięty na 28.01.2017 r.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

A co z linią 257?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prawdopodobnie jej nie bedzie bo czesc Radnych robi wszystko zeby nie dopuscic do jej powstania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Acha... A co mogłoby być powodem takiego zachowania Radnych? Dlaczego nie chcą dopuścić do jej powstania?
Zawsze to chyba lepiej mieć kolejną linię na dzielnicy? Ale może zbyt mocno kieruję się logiką...

Jeśli Radni faktycznie najpierw przegłosowali uchwałę (cyt:"Radni przyjęli także uchwałę zmierzającą do uruchomienia linii 257, łączącej w godzinach szczytu Wrzeszcz z Karczemkami i Kiełpinem Górnym od strony ul. Słowackiego"), a teraz ją torpedują, to chyba jest działanie na szkodę własnej dzielnicy???
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mówiłem że trzeba ich wymienić
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Brak mi słów...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla mnie 257 jest bardziej uzyteczna niz 268... tez dowiezie mnie do PKM a moze bedzie miala normalne kursowanie...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

257 na pewno nie pojedzie przez osiedlowe drogi tylko głównymi Budowlanych -Nowatorów/Fabryczna - Kartuska - Otomińska
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A skad taki pomysł? Czyzby kontakty z Radnymi ktorzy nie chca pozwolic zeby Karczemki skorzystały na nowej linii? W koncu bedzie super jak autobus sobie postoi w korku po kilkanascie minut na Nowatorow i Kartuskiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ponieważ osiedlowymi drogami nie pojedzie inny pojazd niż "mini-bus".
Nie wyssałem tego z palca tylko są na to odpowiednie wymiary danej ulicy,przepustowości,szerokości itp.

https://www.arslege.pl/parametry-techniczne-stanowisk-postojowych-i-jezdni-manewrowej-przy-stanowiskach-postojowych/k358/a37488/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dobrze, że ZTM i ZKM o tym nie wiedzą :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

"Radosny" to zapraszam na wyjście z działaniem społecznym poza granice internetu :) Każda aktywność obywatelska jest na plus!
PS Nie mam nic wspólnego z RDK aaa swoją poważną cegiełkę w funkcjonowanie komunikacji miejskiej w naszej dzielnicy dołożyłem :)

Zapraszam wręcz do kontaktowania z ZTM :)

PS z ZTM też nie jestem :P

Pozdrawiam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

i co z tym autobusem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niby 28stycznia start
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozkład na stronie ztm gdańsk linia 268
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Rozkład koszmarny:(
Mieszkańcy Kiełpina Górnego nie wrócą z PKMki, a dzieciaki nie będą miały dojazdu do szkoły...

http://www.ztm.gda.pl/rozklady/linia-268.html
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzieci z Fabrycznej,Osiedlowej do Pozytywnej Szkoły wysiadka na Poczta Kokoszki?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

No to się Rada Dzielnicy wykazała:) Widać, że często korzystają z transportu publicznego. Dbają o środowisko naturalne!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Rada dzielnicy nie ma pojęcia czego my potrzebujemy jutro trzeba zrobić porządek
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ale o co chodzi?wszystko zawsze można zmienić przecież:)niech ten busik trochę pojeździ :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

30-01-2017 poniedziałek, przystanek Karczemki (obok Netto) kurs w stronę Kokoszki-Poczta.
A 168 miał przyjechać o godzinie 17:22, chciałam z zakupami podjechać jak najbliżej domu (mam bilet miesięczny) i co NIE PRZYJECHAŁ!!!! Czekałam od 17:20 do 17:25.
Jak ma tak jeździć to niech go od razu zawieszą.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wiadomo było że to nie będzie takt kursowania niczym tramwaj "12" ale tooo jak funkcjonuje lokalny autobus...
Rozumiem że to są początki itd ale trzeba wszystko obserwować czy ta linia w takim wykonaniu tooo nie wyrzucenie kasy w błoto...
Obserwujemy bacznie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wczoraj pod szkole ok 14 przyjechał punktualnie co do minuty
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wczoraj z PKM Kielpinek mial byc kurs o 17:16. Bylem na przystanku o 17:10, do 17:40 nie przyjechal, w aplikacji MYBUS nie bylo zadnego na trasie. Nie powiem zebym byl zadowolony. (przepraszam za brak polskich znakow, komp mi zeswirowal :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jednym słowem wczoraj nawalił główny kurs o 17:16 z PKM Kiełpinek. Kierowca miał bojowe zadanie - dowiezienie pasażerów PKMki wracających po ciężkim dniu pracy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Już są widoczne poważne mankamenty nowej osiedlowej linii:
- Odległość między przystankami momentami jak na linię lokalną jest OGROMNA!
- Brak przystanku w kierunku Pozytywnej Szkoły przy ulicy Fundamentowej - Osiedlowej!!!
Nawet kierowca autobusu dziwi się że brak przystanku dla dzieci DO SZKOŁY,BASEN ITP z jednego z największych na dzielnicy skupiska bloków itp
- Mieszkańcy Kiełpina Górnego do PKM Kiełpinek tylko dojadą - już nie wrócą czyli kuriozum jak przy Fundamentowej/Osiedlowej.
- Częste opóźnienia choć tu wiadomo - sprawa jest do uregulowania.

Proszę Radnych Dzielnicy o uwzględnienie w poprawkach funkcjonowania lokalnej linii.
Sam pomysł lokalnej linii jest SUPER! Tylko doprecyzować iiii naprawdę może być ok :)
Bo chyba na razie frekwencja słaba...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pasażera - byłem jedyny który czekał na ten autobus :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do "frusio" - ja AA też czekałam na przystanku obok Netto między 17:20, a 17:25, to było na dwoje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Awaria autobusu :(
Zastępczy wyjechał na trasę o 17.33 na przystanku Kokoszki-poczta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Panie Radny Dzielnicy P.O. jakie są planowane modyfikacje odnośnie działalności linii 268? Czy któryś z wyżej wymienionych jest do zrealizowania?/ istnieje możliwość?

XYZ Marek S.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co z linią 257? Ktoś coś wiarygodnego powie? Kiedy nią pojedziemy?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prawdopodobnie dopiero na wiosnę.
Wpuszczenie klasycznego 12-metrowego autobusu na Karczemki wymaga drobnych przeróbek ulic - krawężników, wysepek itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jaka jest planowana trasa autobusu 257 w odcinku naszej dzielnicy? Jak obecnie 157 (Nowatorów,Kartuska) z wydłużeniem do Karczemek,Kiełpina Górnego? Czy jak linia lokalna?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A 157 zniknie? Co z dojazdem do i powrotem z Wrzeszcza dla ludzi w bokach przy sklepie Carrefour,biedronka?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kiełpino Górne

Pani do sprzatania domu (6 odpowiedzi)

Czy może mi ktoś polecić panią do sprzątania domu? Mieszkam w Kiełpinie Górnym i pilnie poszukuję...

Ekosfera (12 odpowiedzi)

Otoczenie inwestycji to jednorodzinna zabudowa oraz pełne zieleni tereny. Takie sąsiedztwo...

do góry