Widok

Na Dambnik

Asfalt położony, właśnie przykręcają policjantów i stawiają znaki. Na pytanie czy przy policjantach będą na poboczu słupki odpowiedź brzmiała " nie", czy będzie umocniony rów - odpowiedź brzmiała "nie".
Ponoć drogowcy zwracali na to uwagę, ale gmina nie przewidziała tego. Jak na mój gust policjanci będą omijani bez zwalniania poboczem, a pobocze przy rowie (i nie tylko) osunie się po pierwszym ulewnym deszczu. Pieniądze gminy i mieszkańców spłyną wraz z asfaltem po pierwszym deszczu do rowu. No cóż, fachowcy wiedzą przecież lepiej.
:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
pobocza w ogóle nie są utwardzone, są usypane z piachu. Spłyną niewątpliwie. Asfalt jest jednak fajny.

Może ktoś ujawni koszty?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fajny, ale będzie krótko. Czas ulewnych deszczy nadchodzi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak deszcz porządnie przywali to tam wszystko będzie pływać. dziwne że nie nie przewidzieli położenie chociaż krawężnika wzdłuż tego odcinka, przecież to nie byłby aż tak wielki koszt w stosunku do inwestycji
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przynajmniej kładą "policjantów". Na Hebla tez mieli klaść ale najwyrazniej zapomnieli. Teraz przed zakrętem śmierć w oczach - tak niektórzy zasuwają.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Swieta racja, a od Poniedzialku dzieci do szkoly. Dopiero bedzie horror.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale co dadzą policjanci jak pobocze tak szerokie, że ich można wyminąć? Gdyby na poboczu postawili słupki to byłby sens.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co za problem zwalić parę nie małych polnych kamyczków i nie będzie mijanki policjantów.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Teraz to jest problem. Proponuję ponowną zrzutę i przywrócić drogę do stanu poprzedniego, nawet przeorać w kilku miejscach.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Normalnym ludziom wystarczą znaki, idiotów nawet mur niepowstrzyma. To do mojego wyżej wpisu
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
popieram, ja się nie dołożyłem, ale uważam że powinny być dwa pasy, no i oczywiście krawężnik, to może ja się jednak dołożę z 500 zł ale pod warunkiem, że będzie ten drugi pas, chodnik i bus - pas, bo kiedyś przecież będą może jeździć autobusy i moje 500 zł przepadnie, a jak nie to faktycznie lepiej ściągnąć ten asfalt i zrobić takie wilcze dziury po pól metra jak dwa lata temu w zimę, mój pajero nawet szorował
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
za te 500 zł wymień sobie resory nie będziesz obcierał
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
może zgłaszać ich robić zdjęcia tym którzy niszczą pobocze omijając ,,zwalniacze:. Ta droga to wspólne dobro które ma nam służyć, mam nadzieję długie lata. Ale wszystko zależy od tego jak będzie eksploatowana.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie, jeszcze chwila i będę nr rejestracyjne wpisywac tutaj na forum wszystkich,którzy nie wiedza jak przez owego policjanta przejezdzac.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
kiedyś mieszkałem w Rumii i na ulicy mieliśmy tez policjantów to niektórzy kierowcy omijali że prawie mi i sąsiadowi w płoty prawie wjeżdżali więc wpadliśmy na pomysł z sąsiadami z po bokach położymy ładne kamienie. Chodnika tam tez nie było więc nie było przeciwskazań. Pod dwóch dniach rano część kamieni leża u mnie na działce a reszta u sąsiada i te same osoby znowu lusterkami ocierały się o nasze płoty i teraz się zastanawiam co jest lepsze asfalt i pędzące samochody czy kurz przy majora Bojana bo teraz przy tej ulicy mieszkam. Na durni nie ma rady, trudno taki mamy klimat.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest rada na durni. Nagrywać na telefon i do KP Szemud. Jeżdżą ci sami obok asfaltu. Zapłaci jeden z drugim mandacik to sie nauczy. Trzeba być tylko konsekwentnym.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Za co niby mandat?
Podaj art. kodeksu.
Chciałbym zobaczyć policjanta, który próbuje mnie ukarać za zjazd na pobocze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Informuje,ze się skończy omijanie "policjanta", własnie wkopują słupki po bokach "policjantów" .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
A to odp dla cviata
Art. 99.Kodeksy wykroczeń

§ 1. Kto:

(uchylony),
niszczy lub uszkadza drogę publiczną lub drogę w strefie zamieszkania, przynależności lub urządzenia drogowe,
usuwa lub niszczy zasłony odśnieżne,
(uchylony),
albo Art. 100.

Kto:

zaorywa lub w inny sposób zwęża pas drogowy lub pas przydrożny,
włóczy po drodze publicznej lub porzuca na niej przedmioty albo używa pojazdów niszczących nawierzchnię drogi,

istnieje coś takiego jak kodeks wykroczeń i inne ustawy. Nie tylko kodeks drogowy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
trochę off top, ale to nadal nie jest wprost zjechanie na pobocze. Nie jestem zwolennikiem omijania progów - nie zrozum mnie źle, jeżdżę po nich codziennie, ale nie jest to żadnym wykroczeniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam pytanie i może ktoś rozwieje moje wątpliwości. Wcześniej ulica Na Dambnik była szutrowa, a skrzyżowania z ulicami Pawła Ponke, Zamczysko i skrzyżowanie przy Sportisie (nie pamiętam nazwy ulicy) były skrzyżowaniami dróg równorzędnych (pierwszeństwo nadjeżdżającego z prawej). Teraz Na Dambnik jest asfaltowa, więc co z pierwszeństwem przejazdu na w/w skrzyżowaniach?Jjadąc od Sportisu w stronę ul. Wybickiego, blisko skrzyżowania, jest znak Koniec drogi z pierwszeństwem przejazdu. Wnioskuję z tego, że ul. Na Dambnik ma pierwszeństwo na całym odcinku od sportisu do Wybickiego. Mam rację?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Droga utwardzona ma pierwszeństwo do drogi nieutwardzonej.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tysz prowda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tyle że przy Sportisie asfalt się kończy a Na Dambnik dalej prosto leci już szutrowa. Jadący od Wybickiego zapitalają nie zatrzymując się kiiedy skręcają z Na Dambnik w Lesoki aby ustąpić pierwszeństwa. Tam powinny postawić znaki
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
jeżeli nie ma znaków na takiej samej nawierzchni to oznacza skrzyżowania równorzędne i obowiązuje prawa wolna. Jak cię puknie to będzie jego wina jeżeli byłeś (-aś) po jego prawej
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mało pocieszające, kiedy dostanę w bok. Pal licho auto, ale zdrowia szkoda.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to może Ci rozjaśnię. Przy Sportisie asfalt skręca w lewo i "idzie" tam jeszcze kilka metrów, Na Dambnik od Sportisu jest już szutrówką. Tak więc pierwszeństwo mają Ci co jadą Na Dambnik i skręcają w Lesoki. Zmieniło się teraz pierwszeństwo.
Pragnę też zauważyć, że jadąc dalej Lesoki każda uliczka po prawej stronie (Brzozowa, Jarzębinowa, Świerkowa) mają pierwszeństwo, bo to skrzyżowania równorzędne. Gratuluje tym (szczególnie blondynkom w suvach), które codziennie rano po odwiezieniu dzieci do szkoły grzeją 80/h nie zważając na przepisy. Prawka to dostały chyba za...gęsi.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
rozjaśnij to miejsce, bo nie widać znaków ani tych kilku metrów zmieniających ruch.Od regulacji pierwszeństwa przejazdu są przepisy i znaki drogowe nie sąsiadka poruszająca się jakąś padliną zazdrosną że nie może kupić sobie suva
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
Po pierwsze to skąd wiesz czym ja jeżdżę?
Po drugie nie zazdroszczę blondynkom bo im to można tylko chyba głupoty zazdrościć.
Po trzecie jak jej dziecko jest w szkole to znaczy inne nie jest ważne i można je rozjechać?
Po czwarte to właśnie pisałam o przepisach. Jeśli droga jest asfaltowa to jest nadrzędna nad szutrówką, a skoro asfalt skręca w Lesoki to jadący nią mają pierwszeństwo nad wyjeżdżającymi z Na Dambnik. I znaki tam wcale stać nie muszą. Wystarczy znać Kodeks Drogowy, ale jak ktoś czytać nie umie ze zrozumieniem bo jest blondi, no to cóż?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dokładnie- czytam i nie wierze oczom jak niektórzy tworzą nowe zasady ruchu drogowego. Brawo sąsiadka nareszcie ktoś zna przepisy. Tak jak to opisałaś i tego się będę trzymał a jeśli komuś nie pasuje to się wkrótce przekona jak zaliczy bum!!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
sąsiadka ty chyba musisz być łysa bo inaczej nie można się wyróżnić. zdradź tajemnicę jak zdałaś egzamin jeśli inne kobiety za gęsi to jak było z tobą
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
W Polsce, zgodnie z art. 25 kodeksu drogowego, wszystkie skrzyżowania są równorzędne, o ile odpowiednie znaki lub sygnały drogowe nie ustalają pierwszeństwa dla któregoś z kierunków. Zgodnie z definicją skrzyżowania (zawartą w art. 2 przedmiotowej ustawy) przecięcia publicznej drogi utwardzonej z drogami ziemnymi, dojazdowymi i wewnętrznymi nie są uważane za skrzyżowania. W związku z tym wjazd na publiczną drogę utwardzoną z takiego przecięcia się dróg jest traktowany jako włączenie się do ruchu i zgodnie z art. 17 kodeksu należy w takiej sytuacji ustąpić pierwszeństwa pojazdom jadącym utwardzoną drogą publiczną, niezależnie od kierunku, z którego nadjeżdżają. Natomiast przecięcia się dróg ziemnych i dróg wewnętrznych są traktowane jak skrzyżowania i, o ile znaki i sygnały drogowe nie określają innych zasad pierwszeństwa, stosuje się do nich ogólne przepisy ustawy (art. 1). W polskim Prawie o ruchu drogowym, droga utwardzona została określona jako droga z jezdnią o nawierzchni bitumicznej, betonowej, kostkowej, klinkierowej lub brukowcowej oraz z płyt betonowych lub kamienno-betonowych, jeżeli długość nawierzchni przekracza 20 m. Inne drogi są drogami gruntowymi.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
może to przybliży - definicja drogi
droga - wydzielony pas terenu składający się z jezdni, pobocza, chodnika, drogi (ścieżki) dla pieszych lub drogi (ścieżki) dla rowerów, łącznie z torowiskiem pojazdów szynowych znajdującym sią w obrębie tego pasa, przeznaczony do ruchu lub postoju pojazdów, ruchu pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt,
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mnie zastanawia ta bezproduktywna wymiana zdań, przytaczania paragrafów. Każdy kto pisze na forum potrafi w internecie znaleźć interpretacje przepisów. Mnie zastanawia dlaczego nie przestrzegane są przepisy o ruchu drogowym. Jest teren zabudowany wszyscy wiemy jaką prędkość można rozwinąć a stawia się znaki wszyscy je widzą a zamontowano progi zwalniające. Wystarczy D40 strefa zamieszkanie. Obowiązuje prędkość 20 km/h , nie ma potrzeby informowania o progach. Unikniemy pyskówek i dyskusji o wątpliwej wyższości intelektu brunetek nad blondynkami
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Chodnik (6 odpowiedzi)

Witam około 3 lat temu przegłosowaliśmy bardzo liczną grupą chodnik na ulicy Hebla od stacji...

SKatepark w Bojanie (15 odpowiedzi)

Witam, pisze w imieniu kolegów i swoim czy coś wiadomo czy powstanie Skatepark w naszym Bojanie?

Laptop do naprawy (3 odpowiedzi)

Polecicie jakiś serwis do naprawy matrycy w laptopie Asus, szybka robota?

do góry