Widok

Naczyniak

Rodzina i dziecko Zdrowie Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny czy któraś z Waszych pociech ma naczyniaczka? Mója córka ma 7 tyg i ma naczyniaka krwionośnego na główce kjest wypukły na jeden cm i ma jakieś 4 cm, wydaje mi się że ciągle rośnie. Pediarra kazał zapisać się na Wszelki wypadek do dr Wyrzykowskiego. Czy mieliście z nim doczynienia? Jak coś tskoego się leczy? Czy rzeczywiście samoistnie zanika?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To specjalista od naczyniakow, u nas spojrzał powiedział że typowy znikający, miał zniknąć do 3 lat, mała skończyła 3 już prawie zanikl od wewnątrz jeszcze czuc wypuklosc ale zmnirjsza sie, przez parę 1 miesięcy życia rósł też, przejdź się skonsultuj:) jeśli przeszkadza to się usuwa jak nie czeka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i do Wyrzykowskuego to jak najszybciej sie zapisz bo nawet prywatne terminy są kilkumiesięczne :-(

Moja siostrzenica miała ogromnego, wypukłego naczyniaka na ręku (przy nadgarstku).Był on ok3cm x 3cm więc u takiego mało dziecka wygladał duzy. Musieliśmy osłaniać go przed słońcem (mała miała opaske na tym).

Zniknął bez śladu po ok 2 latach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapisałam się prywatnie 17marzec. Na NFZ 31października haha... Ojej no tak czyli pewnie w lato malutka Też będzie musiała nosić czapeczke by ochraniac przed słońcem :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dorota, mój Syn miał naczyniaka na plecach. Kiedy się urodził była tylko na skórze sina plamka, która z czasem się powiększyła i uwypukliła do rozmiarów paznokcia kciuka. W ciągu ostatnich dwóch lat /a Syn ma już 7 lat/ naczyniak całkowicie się wchłonął.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja starsza córka po urodzeniu miała 4 naczyniaki. Trzy płaskie i jeden wypukły. Ten wypukły duży. Była konsultowana u dr Wyrzykowskiego i dr powiedział, że trzy powinny się wchłonąć a ten jedne zostanie i jest faktycznie ale bardzo zbladł i jest mało widoczny. Dr Wyrzykowski operował też moją córeczkę jak miała nie całe dwa latka, wycinał jej kaszaka którego miała na twarzy przy uchu. Ślad został jak niteczka, to wspaniały lekarz i człowiek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak najbardziej dr Wyrzykowski to bardzo dobry specjalista.
Zależy gdzie jest naczyniak, na główkę małego dziecka i tak latem zakłada się jakieś czapki, chustki więc to nie problem, chociaż my nie dostaliśmy info aby chronić naczyniaka przed słońcem.
Z usuwaniem to nie takie łatwe, my dostaliśmy propranolol a teraz maść aby był on jak najmniejszy do zabiegu. I walczymy o zmniejszenie od 2 lat. No nie powiem, jest dużo mniejszy ale nie wszystkie zanikają.
Naczyniaki wczesnodziecięce rosną tak do 3 m.ż
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak najbardziej skonsultuj. Dr Wyrzykowski jest świetnym lekarzem i specjalistą typowo zajmującym się naczyniakami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój siostrzeniec miał operowanego naczyniaka przez tego lekarza, kiedy miał 5 miesięcy. Miał naczyniaka wypukłego na powiece. Po prywatnej konsultacji w marcu, skierował małego od razu na operację. Przed operacją miał go już na całej powiece (lipiec). Operacja bez komplikacji, rano poszedł do szpitala, pod wieczór wyszedł do domu. Mały ma teraz 9 lat :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Nauka czytania metodą Domana- ktos stosuje? (34 odpowiedzi)

Hej dziewczyny, czy znacie/ stosujecie ta metode nauki czytania u malych dzieci? jestem ciekawa...

Nie mam ochoty na seks przy tabletkach antykoncepcyjnych (19 odpowiedzi)

Witam. Czy ktoś również dostrzegł u siebie taki problem? Dodam,że z tabletek nie zrezygnuje bo...

rozwód (22 odpowiedzi)

Dziewczyny, czy może możecie polecić jakiegoś dobrego adwokata od rozwodów?

do góry