Widok

Najnizsza krajowa reszta pod stolem LISTA PRACODAWCOW

WITAM
taki temat tu wpisujemy liste pracodawcow co zatrudniaja na najnizsza krajowa a reszta pod stolem
Pokazcie ze sie nie boicie!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A są w ogóle tacy?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

no własnie są bo tacy jak ty ich ukrywają ,ale uwierz mi w przypadku wpadki pracodawca napewno zezna że sam taki układ zaproponowałeś
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

> Pokazcie ze sie nie boicie!!

Ty jakoś ani nazwiska ani firmy. Czyżbyś się bał, czy w PIP-ie pracujesz? ;]

Ad meritum:
Przypuśćmy, że pracodawca wycenia twoją pracę na 5 kzł.
Daje Ci 2 kzł brutto na papierze (czyli kosztujesz go ~2400) i pozostałe 2600 do ręki.
Łącznie dostajesz do ręki 1460+2600=4060

Zawsze możesz poprosić pracodawcę, żeby wszystko było na legalu, na papierze. Czyli brutto ~4140. Dla pracodawcy to bez różnicy - kosztujesz go tyle samo.
Do ręki dostaniesz 2950

Pasuje ci?
Jeśli nie, to zastanów się następnym razem nad urną, bo to nie pracodawca jest winien temu, że praca jest opodatkowana jak dobra luksusowe ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Sytuacje takie jak opisujesz są również w 2 stronę. Często pracownicy którzy mają komornika sami proszą o umowe na najniższą krajowa. Ogólnie aktualnie jest rynek pracownika. Firmy biją się o dobrych wykwalifikowanych pracowników. Umowa o prace z kwotą jaką zarabiasz to już od dawna podstawa. Teraz pracodawcy oferuja coraz więcej benefitów, owoce w pracy, karta multi sport, prywatna opieka lekarska itd. Polecam poszukać takiego pracodawny na pracuj pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Za dużo kolega gazet branżowych czyta a to jest zaklinanie rzeczywistości.
Sądząc po ogłoszeniach to rynku pracownika u nas w trójmieście jeszcze nie ma bo:
-pojawia się mało nowych ogłoszeń, statystyki utrzymują agencje pracy i takie firmy które od dwóch lat co trzy dni dają ogłoszenie na to samo stanowisko
- wymagane jest nadal wieloletnie doświadczenie w konkretnej branży jeśli chodzi o specjalistów
(ostatnio firma która wozi kruszywo szukała operatora ładowarki z 10-letnim doświadczeniem)
- wymagana jest biegła znajomość więcej niż jednego języka obcego na stanowiska młodszych specjalistów
- nadaj jest ciśnienie na wykształcenie wyższe nawet do przekładania listów czy sprzedawania spodni
- przy niższych wymogach oferowana forma zatrudnienia to w 90% umowy cywilnoprawne
- podawanie widełek placowych nie jest popularne a jeśli się pojawiają to jest to kwota minimalnej krajowej na start

Ale o tym że rynek powoli się zmienia świadczą :
- pojawiają się widełki płacowe - kiedyś nie było ich wcale
- jest dużo ogłoszeń cyrylicą pisanych
- zmniejsza się wymóg posiadanego doświadczenia a kilku lat na np. rok
- te same ogłoszenia pojawiają się dwukrotnie (nie biorę pod uwagę wiecznych poszukiwaczy i agencje pracy)a nawet trzykrotnie w odstępach kilkumiesięcznych
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ano krótko, zdecydowanie większość tych pracodawców, to cwaniaczki próbujące zarobić, a pracownika mają w głębokim poważaniu. Cwaniactwo powinno być karane, bo jedyny zysk ma pracodawca, a nie pracownik. Dorabianie do tego filozofii jest równie cwane jak to postępowanie. O etyce nie piszę, bo sto słowo obce dla cwaniaka. Ujawniać i tępić, bo dość już ludzie cierpią przez nieuczciwych "właścicieli" , szefów i innych zwykłych przestępców. Śmieszy mnie prostaczek nie umiejący zachować się, język obcy zna najczęściej od strony kuchennej łaciny, a wymogi stawiane są po prostu śmieszne, albo straszne. Po kiego czorta w biurach niemających NIC wspólnego z handlem zagranicznym i kontaktami zewnętrznymi wymagają języka obcego? po co, skoro nikt nigdy nie zagada ani razu w języku obcym? Umiejętności wymagane co najmniej jak do pracy na placówce dyplomatycznej, a tam z kolei głąby, niemoty i nieroby od cioci i wujka na stanowisku. Podyplomowe MBA - śmiechu warte i te studia, gdzie wykładowcy zarabiają na mieszkanie lub samochód, bo pensja na uczelni za chuda i ci roszczeniowi studenci, którzy myślą ze zapłacili to im się należy, w wiedza i kultura osobista z Zad**ia Dolnego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ilu ma komornika nawet jak byś chciał mieć płacone normalnie od wszystkiegoto byś był jedyny w firmie bo to już norma w Gdańsku tak jak nadgodziny płacone po normalnej stawce godzinowej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Łatwiej było by wymienić tylko te firmy które zatrudniają na pełną kwotę i umowę. Oprócz firm z sektora publicznego to takich firm znam póki co tylko dwie, Ta w której pracuję ja i ta w której pracuje moja żona, zaznaczę że kilka firm odwiedziłem w swojej karierze zawodowej...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

SLUSZNA UWAGA A CALEJ RESZTY WYPOCINY TO SE WSADZCIE . MYSLICIE ZE JA SIE BOJE ? POKAZCIE MI CHOCIAZ 1 -2 PRZYKLADY FIRM CO KANTUJA DODAM WAS Z MARSZU KOLEJNE 5
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeszczę zaznaczę że obie firmy które wymieniłem powyżej nie są Polskie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

szansa na podanie nazwy?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jedna to AMS z Gdańska która nawet jest dość często opisywana na forach, druga jest oddziałem Angielskiej firmy mieszczącym się w Gdyni zajmującą się handlem zagranicznym, niestety nazwy nie podam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

90 % ofert pracy które dają tutaj na stronie to ściema i fikcja
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

AsterMedia vel champion Polska. Firma na morenie (ul: piekarnicza) zajmująca się sprowadzaniem z chin sprzętu, który później oczywiście sprzedają razy 10. Na umowie (zleceniu) ma się podaną 1 cześć wypłaty- np. 900 zł, zaś reszta płacona jest do ręki pod stołem. A więc na umowie brak nawet jest podania wielkosci etatu, ale pracuje sie tam na 2/4 , cały etat.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fikcja i oszukują ewidetnie wiesz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

Praca chałupnicza Wisplast (4 odpowiedzi)

Zainteresowałam się firmą Wisplast z Gdyni ze względu na możliwość pracy chałupniczej. Jest kilka...

Ile zarabiacie w 2023? (388 odpowiedzi)

Ciekawi mnie ile zarabiają forumowicze, krótko: - wiek - zawód - zarobki miesięczne - rodzaj umowy

Bezrobotna (4 odpowiedzi)

W tym kraju z moim wykształceniem nie ma dla mnie pracy.

do góry