Widok

Nasz ślub - 30/04/2016

Wesele Temat dostępny też na forum:
Witam wszystkich,
Zdjęcia odebrane, film obejrzany kilkanaście razy więc nadszedł czas by podzielić się z Wami wrażeniami z Naszego Dnia :)

Wszystko dla mnie rozpoczęło się o godzinie 6 (po 4 h snu) - kąpiel, śniadanie, sprawdzenie czy wszystko spakowane i wyjście do hotelu.
Mój Małż spał u Rodziców i tam się przygotowywał, a ja ubierałam się w hotelu. Zobaczyliśmy się dopiero przed ołtarzem.

Od 8 rozpoczęła się akcja :) najpierw moja świadkowa była czesana, a ja w tym czasie układałam kwiaty na sali. Zależało mi na naturalnym klimacie, stąd nie chciałam sztywno ułożonych bukietów (jedyny bukiet był na stole prezydialnym).

Od 9 moja przyjaciółka tworzyła cuda z moimi włosami, a później przyszedł czas na makijaż.
W międzyczasie pojawiła się ekipa foto-video i zaczęli nagrywać przygotowania.
Powoli zaczynałam się stresować. Gdyby nie pomoc mojej świadkowej i kilku bliskich osób to myślę, że ciężko byłoby na spokojnie sobie z wszystkim poradzić.

O 12 ekipa foto-video przeszła do mieszkania, gdzie ubierał się mój Małż, a ja w pełni ubrana odliczałam czas do 15tej :)
Po pewnym czasie zgłodniałam, więc skusiłam się na przepyszny sernik w restauracji hotelowej wzbudzając tym samym zainteresowanie gości hotelowych.

Ok. 14:20 wraz z moimi chrzestnymi i świadkową wyruszyliśmy do kościoła.
Tam podpisywanie dokumentów i konspiracja, by nie spotkać się przypadkiem z moim Mężem.
Oprawą mszy świętej zajął się chór, w którym śpiewam. Wiedziałam, że będzie pięknie, ale nie spodziewałam się, że zrobią to tak cudownie.
Stojąc pod kościołem wszystkie nerwy minęły i na pełnym luzie weszłam do kościoła.
Mszę prowadził cudowny zakonnik, wszystko było na pełnym luzie, z ogromem uśmiechu i radości.
Podczas przysięgi mój Mąż trochę się zestresował, ale brat Wojtek świetnie rozładowywał atmosferę.
Na koniec zaśpiewałam wraz z chórem pieśń dziękczynną pod obrazem i wyszliśmy z kościoła.

Życzenia były przepiękne, poza gośćmi weselnymi na mszy było wielu naszych znajomych, łącznie około 200 osób . Wszystko trwało około godzinę, po wszystkich życzeniach zapakowaliśmy się do auta i pojechaliśmy do Hotelu.

Wesele - tego nie da się opisać. Wszystko było cudownie zorganizowane, każdy element zaplanowany przez nas się udał. Wszystko było tak jak sobie wymarzyliśmy. Wymyśliliśmy sobie motyw filmowy, z racji tego, że wyszłam za mąż za fanatyka filmowego. Mąż oświadczył mi się na dużym ekranie, nagrał specjalny film, wynajął kino i zaprosił rodzinę i znajomych. Dlatego postanowiliśmy pociągnąć ten motyw dalej.

Teraz czas na podziękowania i opinie:
*KOŚCIÓŁ: Kościół św. Mikołaja w Gdańsku - najcudowniejsze miejsce na ślub, świetni zakonnicy, podchodzący po ludzku, pomogli nam w kwestiach formalnych (ślub był jednostronny), piękne wnętrza kościoła. Nie stroiłam kościoła ze względu na jego wewnętrzne piękno, mieliśmy tylko bukiet przed ołtarzem, który przygotowuje brat Karol.
*OPRAWA MSZY - Chór Music Everywhere - to moja chóralna rodzina, niesamowicie utalentowani ludzie, żyjący pasją do wspólnego śpiewu.
*WESELE: Hotel Amber, Gdańsk - nie ma słów, by opisać jak wiele zrobiła dla nas Pani Ania - menager restauracji.Niesamowicie kompetentna, życzliwa i zorganizowana osoba. Pomogła nam podczas wyboru menu, wzięła sporo kwestii organizacyjnych na siebie. Zaskakiwała nas na każdym kroku, zarówno przed weselem, jak i w trakcie. Ale sukces tego miejsca to nie tylko Pani Ania - to też świetnie zorganizowany zespół. A do tego jedzenie, którego było dużo i wszystko było pyszne.
*FOTO-VIDEO - Kamervid z Gdyni - z Grześkiem i Olą poznaliśmy się kilka lat temu na weselu, na którym pracowaliśmy. Od razu "przypadliśmy sobie do gustu", wiedziałam, że nadajemy na tych samych falach. Świetne zdjęcia, bardzo ciekawy film z wesela. Dodatkowo mamy też teledysk z sesji zdjęciowej. Jesteśmy ogromnie zadowoleni bo pomimo jakości jaką sobą reprezentują, czułam się bardzo dobrze w ich towarzystwie.
DJ - Maciej Józefowicz - nie wiedzieliśmy jakim jest DJem, czytaliśmy tylko opinie i... Nie zawiedliśmy się. Maciek jest świetny w tym co robi! Luźny ale jednocześnie kulturalny, świetnie dobierał muzykę do okoliczności. Polecam na 100%.
*MAKIJAŻ - Karolina z Centrum Odmładzania - Karolina jest niesamowicie uzdolnioną kosmetyczką. Nie tylko wykonywała mój makijaż, ale przed ślubem wykonała mi kilka zabiegów, by przygotować moją skórę na ten ważny dzień. W 2015 roku została Kosmetyczką Roku 2015, pokonując kilkadziesiąt kosmetyczek z całej Polski. Karolina była ze mną przez całe wesele, na każdym kroku dbając o mój wygląd.
*BUTY - Witt - zależało mi na butach w kolorze pudrowego różu, a z moim rozmiarem stopy ich znalezienie było trudne. Ale w firmie Witt można zamówić rozmiar, kolor, materiał i wiele innych elementów według własnego projektu. Polecam, buty skórzane, świetnie wykonane i bardzo wygodne. Przetańczyłam w nich całą noc, a i na inne imprezy ubieram własnie je.
*STANIK - Wonderbra - stanik bez ramiączek, świetnie utrzymuje nawet duży biust!
*SUKNIA - historia mojej sukni jest bardzo długa, po ujrzeniu sukienki na witrynie jednego z salonów ślubnych w Barcelonie zapragnęłam właśnie w takiej pójść do ołtarza. Przerażała tylko cena - 4000EUR. Zrobiłam zdjęcie i z tego zdjęcia moja krawcowa uszyła mi wręcz idealnie taką samą, za dużo mniejszą kwotę. [suknia na sprzedaż:http://ogloszenia.trojmiasto.pl/suknie-slubne/suknia-wzorowana-na-atelier-pronovias-irina-ogl59261561.html]. Niesamowicie wygodna, klasyczna suknia. Nie miałam z nią żadnych kłopotów.
*OBRĄCZKI - Inne Obrączki Andrzej Bielak - mój mąż to fan Władcy Pierścieni stąd nasze obrączki wyglądają tak jak Jedyny Pierścień. Super wykonanie, idealne odwzorowanie napisu, świetna współpraca.
*SPINKI - Galante.pl - oczywiście skoro wesele filmowe, to spinki musiały być w motywie filmowym - Darth Vader i Stormtrooper. Bardzo dobrze wykonane, dokładne odzwierciedlenie postaci.
*GARNITUR - Robert Dziekoński - klasa sama w sobie. Tu nie trzeba niczego więcej mówić.
*TORT i CIASTA - Cukiernia Czernis - o jakości tego tortu świadczy fakt, że na 110 gości zamówiliśmy 13 kg tortu (2 kg za dużo) i nic(!) nie zostało. Był przepyszny, bardzo ładnie wykonany. Zdecydowaliśmy się na opcję strojenia śmietaną. Ciasta również bardzo pyszne, kontakt przebiegał bezproblemowo.
*PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW - WideoWeselni.pl - nagraliśmy filmik z podziękowaniami dla Rodziców - można go znaleźć na stronie WideoWeselnych. Jako prezent zamówiliśmy nasze karykatury. Pani, która je wykonała, bardzo dobrze odwzorowała to co chcieliśmy. Zamówiliśmy również karykatury dla naszych świadków, przedstawiających każdego z nich.
*KWIATY - kwiaciarnia przy SKM ZASPA - usługa wykonana nie do końca według ustaleń (bukiet i bransoletka), jednak te niedociągnięcia nie wpływają istotnie na ostateczną opinię. Bukiety na podziękowania były przepiękne.
*WINIETKI - PaperStory.pl - ekspresowa obsługa, kilka chochlików się wkradło, ale na szczęście zamówiliśmy kilka winietek do własnoręcznego wypisania, więc nie było tragedii :)
Poniżej kilka fotek:

http://imageshack.com/a/img922/2949/TBXeFc.jpg
http://imageshack.com/a/img924/3629/vBPOeO.jpg
http://imageshack.com/a/img922/7913/ZYCsAl.jpg
http://imageshack.com/a/img923/1146/lLw4en.jpg
http://imageshack.com/a/img924/3072/TrF9TL.jpg
http://imageshack.com/a/img922/8184/V5XikF.jpg
http://imageshack.com/a/img923/5568/V5fVnZ.jpg
http://imageshack.com/a/img923/6340/mk487o.jpg
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Pozostałe zdjęcia :)

image
image
image
image
image
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystkiego najlepszego!
My slubujemy dokładnie rok po Was, 29.04.2017 :)
Wesele mieliście na bogato :) Orientowalam się w cenie kamer-vid oraz ofercie Amber Hotel. Drogo się cenią ;)
Ślubujemy 29.04.2017
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kamervid wydaje się może drogi, ale jakość jaką otrzymaliśmy kompensuje wszystko (mam na mysli nie tylko produkt koncowy ale całoksztalt współpracy). Są warci tej ceny. A Hotel Amber miał najtańsza ofertę w Gdansku, a nie chcieliśmy wesela poza Gdanskiem :) wesele finansowalismy wlasnymi silami (bez pomocy rodzicow) wiec ciecia budzetowe były wszędzie tam gdzie sie działo- stad m.in. szylam suknie a nie kupowałam gotową :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A możesz zdradzić, ile kosztował Was Kamervid i co mieliście w pakiecie?

I jeszcze chciałam zapytać o buty, jak kształtują się cenowo w Witt?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Buty Witt kosztowały 300 zł, więc jak na skórzane buty to cena bardzo dobra. Po szczegóły zapraszam na maila zft@poczta.fm :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Buty za 300 zł to jednak nie były cięcia gdzie sie da... Masakrycznie drogie. Ja kupiłam za 100 zł, były bardzo wygodne i nosiłam je po ślubie jeszcze wiele razy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tez mi się wydaje, że cięć tu raczej nie było. Tez chcieliśmy wesele w Gdansku, ale większość ładnych sal w sensownej cenie miała już zajęte terminy kwietniowe. Amber Hotel miał najdroższa ofertę, z jaką się spotkaliśmy. Menu w cenie 200, 220 i 240zl. Fakt, że korkowego nie pobierają, ale to było za drogo. Kamervid zaśpiewał nam 6tys zł za foto+video i to również był najdroższy pakiet, z jakim się spotkaliśmy. Samo foto lub samo video to 3,5tys. Ostecznie wybraliśmy salę na granicy Gdańska i Kaszub 165zl/os i prawdopodobnie podpiszemy umowe na foto+video za 4tys.
Ślubujemy 29.04.2017
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jedna wielka reklama poszczególnych osób/miejsc/firm i tyle...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
wszystkie zdjęcia takie różowe/wyblakłe- może to mój monitor przekłamuje? No cóż tobie się pewnie podoba, to najważniejsze. Gratulacje, to pierwszy ważniejszy dzień do wspominania na wspólnej drodze.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zdjęcia nie są różowe (tutaj twój monitor przekłamuje). Są natomiast wyblakłe jak to napisałaś bo mają świadomie obniżony kontrast. Taki trend. Niektórym się to podoba.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na tym zdjęciu te buty wyglądają jakby były używane i to od dłuższego czasu. Zdjęcia też jakoś nie powalają, na pewno nie za taką cenę.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie. Zdjęcia jakieś różowe (jak ktoś to już zauważył), a buty faktycznie jakies zużyte. Jeśli tak wyglądają po jednej imprezie to sorry - za taka kase to straszna lipa...

Mi osobiście nie podobają sie obrączki - wyglądają jak pordzewiałe. Albo kolejny raz słabe zdjęcia.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie uważam, że 300 zł to dużo za buty. Jak są ładne i super wygodne to warto tyle zapłacić i to bez szczególnego zastanawiania się. Jedyne co to buty ze zdjęcia nie nadają się raczej do polecenia gdyż widać jak brzydko są pozałamywane. Mam podobną opinię do waszych ale jakie są zdjęcia i co przedstawiają każdy widzi, chyba nie ma potrzeby krytykowania skoro osoby najbardziej zainteresowane są zadowolone. A tym bardziej zaglądania komuś do portfela, nie każdy musi być liczykrupą :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Sorry ale jak ktoś "o tak" wstawia pełno zdjęć ze swojego śluby ze szczegółowymi opisami dosłownie wszystkiego - choć nikt o to ich nie prosił - to na co ta osoba liczyła? No chyba na komentarze, skoro to forum dyskusyjne co nie? A więc są opinie, nie zawsze muszą być tylko dobre...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do butów - używałam je kilka razy w domu, podczas prób do pierwszego tańca. Po pierwsze by je "rozchodzić" a po drugie, by uczyć się tańczyć w warunkach zbliżonych do tych na weselu. Zagięcia mi osobiście nie przeszkadzają - dla mnie ważne jest, że buty są wygodne, bo znalezienie takich w moim przypadku nie jest łatwe.

Co do wątku - na tym forum jestem od czasu, kiedy związałam się z branżą ślubną i zaczęła mnie ona interesować, czyli od 8 lat.
Tradycją było tu, że Panny Młode po ślubie zdawały relację z niego, by pomóc innym w wyborze sali, kościoła, itp. Ja z zamieszczonych tutaj relacji wyciągnęłam bardzo dużo. Chciałam więc również podzielić się tym co znalazłam sama, na co poświęciłam sporo czasu, a czym może pomogę przyszłym Pannom Młodym.

Co do cen - może określenie "po kosztach" jest dla każdego czym innym. Dla nas ważny był komfort nasz i gości oraz to co zostanie nam po tym ślubie - czyli zdjęcia, film i obrączki.
Dodatkowo, to na czym zyskaliśmy to fakt, że pomimo, iż ślub był w kwietniu 2016 to wszystkie najważniejsze umowy( hotel, DJ, foto-video) mieliśmy podpisane jeszcze w roku 2014 (planowaliśmy ślub przez 1,5 roku by zdążyć zebrać na niego środki), stąd mieliśmy ceny dużo niższe niż te, które tu podajecie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
gratuluję udanego wesela!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele bez ogłoszeń

buty ślubne (23 odpowiedzi)

Hej dziewuszki :) poszukuję butów białych do sukni ślubnej. Z powodu problemu z kręgosłupem nie...

wieczór panieński (22 odpowiedzi)

Witam! Dobra to trochę z innej beczki. Czy ma ktoś pomysł na ciekawy wieczór panieński, bo muszę...

ile planujecie wydać na ślub i wesele? (210 odpowiedzi)

znalazłam na forum podobny wątek, jednak tam dziewczyny wypisywały tylko kwoty, a nie o to mi...

do góry