Widok

Nasze nastoletnie dzieci- opinie po przeprowadzce do Banina

Witam Mieszkańców Banina. Jakie są opinie waszych nastoletnich dzieci po przeprowadzeniu się z dużego miasta do Banina. Planujemy kupić dom w tej dzielnicy. Mamy dwoje dzieci w wieku 14 i 17lat. Marzymy z mężem o własnym domku z ogródkiem i przestrzeni, czego nie ma w blokach. Wiem, że dla młodzieży jest to duża zmiana, dojazd do szkół, przyjaciele z dala od domu, zajęcia dodatkowe, imprezki itd. Proszę o wasze zdanie na ten temat. Dziękuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam 18 lat i w Baninie mieszkam od 9 miesięcy. Powiem, że jest ciężko. O ile dojazd do szkoły jakoś zniosę to spotkania z przyjaciółmi są bardzo ograniczone. Brak autobusu nocnego uniemożliwia częstość imprez (o ile nie chcesz zawsze nocować u znajomych). Bez prawo jazdy jesteś zdany na przywóz i odwóz rodziców albo codzienne chodzenie na pieszo na pętle. Oczywiście są również plusy mieszkania tutaj ale z przyjemnością wróciłabym z powrotem do Gdańska a tu ewentualnie przyjeżdzała na weekendy i wakacje.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
Jestem mamą 15 letniej dziewczyny, która dojeżdża do szkoły na Niedźwiednik. Z powodu zbyt małej ilości autobusów podmiejskich dosyć często muszę słuchać, jak to ja z mężem ograniczyłam jej życie. Niestety córka ma rację - musi wstawać wcześnie rano, aby zdążyć do szkoły na 8:00, a po zakończeniu lekcji czeka na autobus powrotny, który w godzinach szczytu jeździ co godzinę. Wyjścia sobotnie i telefon: " Mamo odbierz mnie z Bysewa, bo autobus do Banina nie przyjechał". Mam nadzieję, że jak ruszy Kolej Metropolitalna młodzieży w Baninie będzie lżej. Jako osoba dorosła, która dojeżdża do pracy samochodem muszę powiedzieć, że mieszka mi się tu wspaniale i nie wróciłabym za nic do miasta. Pozdrawiam - Iza
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak na razie, to odbiór z kolei metropolitalnej wyglądałby słabiej niż odbiór z Bysewa, czy Ikei.
Przecież dojazd będzie od strony Słowackiego, do któej trzeba dojechać przez rondo turbinowe.
Nazwa przystanka Banino, to nieporozumienie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
serio nie będzie z Banina innego dojazdu?? :?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
będzie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ludzie,przystanek jest budowany w Rębiechowie przed świtłami w lewo od strony banina.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pomorska Kolej Metropolitalna - animacja komputerowa ...
 10:00 10:00
http://www.youtube.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam. Cały czas się zastanawiam jak dotrzeć na przystanek PKM Banino-który jest 5km od Banina i znajduje się na środku pola w Rębiechowie?? czy gmina planuje kursy autobusów do "pętli Banino-PKM"
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kaja, mysle, ze to pytanie warto jakbys zadala gminie i tu dala odpowiedz. Podejrzewam, ze wiele osob to interesuje. Numer znajdziesz na stronie zukowo.pl
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Widzę tu szansę dla jakiś małych lokalnych przewoźników, którzy busikami będą kurować miedzy stacją a np ul.Pszenną itp.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jest naprawdę super pomysł. Busiki cały czas jeżdżą do Pruszcza i jest ok. Żeby tylko znalazł się jakiś chętny na taki pomysł. Może jeździć nawet z Żukowa-NA PEWNO MU SIĘ TO OPŁACI;), czekamy i zachęcamy przyszłych przewoźników
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
na pewno?
jaka cene musialyby miec bilety aby zarobic na same koszta? samochod w lizing umowa dla kierowcy paliwo, to kolo dychy na miesiac :) ten biznes oplaca sie gdy gmina do niego doplaca.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Póki co będą utrudnienia na ul. Budowlanych, dla dojeżdzających do Wrzeszcza:
http://www.pkm-sa.pl/glowna/aktualnosci/2390/#more-2390

Od 6 maja do końca 2014 r...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam nowych Mieszkańców. Czy gdybyście mogli jeszcze raz zdecydować o zakupie domu w Baninie - podjęlibyście tę sama decyzję?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
tak !!!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak / nie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na starość. Bez dzieci w wieku szkolnym.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
takkkk!!!!! to ludzie tworzą społeczność - moja córka lepiej się czuje poza miastem - Zachęcam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zdecydowanie tak!!! ale z większym ogrodem i garażem
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak na prawdę dzieci wychowywane z dala od miasta są lepiej przystosowane do obcowania z komunikacją przemieszczaniem się, pokonywaniem odległości. W mieście to wszyscy by chcieli mieć wszystko pod nosem. przedszkole, szkołę, sklep,markety, pracę, kościół. no i najlepiej "kumpli na miejscu" i potem takie dzieci ograniczone i mało mobilne.

fakt, że u nas w Baninie w tak prężnie rozwijającej się "sypialni" Trojmiasta komunikacja leży.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oj leży - dodali autobus, ale i tak jest ścisk. Już nie wiem jak to zmienić. Pisałam do Gminy odpowiedź jest jedna brak pieniędzy.
Mamy złe władze - nie dbają o nas. Ja wożę dzieci do Oliwy - zajmuje mi to 35min. Dzieciom się podoba w Baninie - cały dzień na dworze. Tylko budowa OMT mnie przeraża
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Naprawdę?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Banino

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

Szambo - wywóz (43 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...

Odzież bhp (35 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, że hurtownia odzieży i akcesoriów bhp przy lotniczej w Baninie już otwarta?...

do góry