Widok

Nauki przedmałżeńskie 2015

Wesele Temat dostępny też na forum:
Aktualizuje temat. Dużo zapewne się zmieniło ze starych wątków z forum, więc będę bardzo wdzięczna za nowe opinie w tym temacie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie chcę zakładać nowego wątku - też mam pytania: mam zacząć chodzić w lutym na nauki przedmałżeńskie (w styczniu nie ma) do Gdyni do parafii NSPJ. Nauki są w auli w każdy wtorek o 18:00, i słyszałam, że trzeba chodzić na 4 spotkania czyli przez 4 wtorki.
Dostaje się na koniec nauk jakiś papier, że się je zaliczyło ?
Trzeba mieć ze sobą dowód osobisty - jakaś umowa jest spisywana czy co ?
I jeszcze jedno pytanie - po odbyciu nauk trzeba iść na spotkanie z jakąś panią - nie wiem o co chodzi - trzeba się osobno jakoś umawiać/dzwonić - proszę podpowiedzcie od czego zacząć ?
(będę chodzić sama , bo narzeczony jest za granicą)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dostaje sie karte i zbiera sie pieczatki za kazde spotkanie (kazdy z narzeczonych dostaje swoja karte). Ponadto musisz umowic sie z Pania od poradnictwa rodzinnego i odbyć z nią spotkania (cena za calosc 100 zł) musicie sie umowic z nia i isc razem (czasami udaje sie zalatwic 3 spotkania na jednym i z głowy ale nie kazda babeczka sie na to zgadza...) Ja zrobilam poradnictwo w jeden wieczor ale siedzialam ze 3h i rozmawialismy o seksie i o dzieciach :P ale to mozesz zrobic juz miedzy naukami jak dostaniesz ta karte bo tam jest miejsce na te pieczatki od niej... Dobrze ze mam juz to za soba :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo Ci dziekuję za odpowiedż wyczerpującą :)
Ja bd chodzić sama, narzeczony przyjedzie przed ślubem .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a czy na Nauki trzeba się wcześniej umawiać/ zapisywać czy można z marszu przyjść?
poradnictwo jest płatne, a nauki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My na nauki u Dominikanów zapisaliśmy się na luty- wydaje mi się, że wszędzie trzeba się zapisywać. 4 spotkania są płatne 60 zł od pary.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
na nauki nie trzeba sie zapisywac poprostu sie przychodzi i siada do salki, a jesli chodzi o opłate to na ktoryms spotkaniu przyszedl proboszcz i było co łaska także kto chciała to wrzucil a kto nie to nie. (chociaz teoretycznie powinno sie płacic 100 zł, ale jak ja bylam w listopadzie to mowił, że i tak mamy juz duzo wydatków, wiec jak kto uwaza :P )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
niula- a do jakiej parafii uczęszczasz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
NSPJ w Gdyni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy ktoś wie jak wyglądają nauki w okrąglaku w Gdańsku na Przymorzu?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecam nauki przedmałżeńskie w Gdyni w parafii św. Mikołaja. Nauki są przez 1 weekend, płaci się "co łaska". Byliśmy rok temu było bardzo miło i ciekawie. Nauki zaczynają się w piątek po południu i kończą się chyba w sobotę wieczorem. Polecam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.swmikolaj.org/maestwo.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej mam pytanie bo właśnie w tym kościele będziemy brać ślub i własnie wiem,żę nauki są w weekend a jak wygląda to z poradnią? Przylatujemy do Polski tylko na pare dni i w tym czasie musimy wszystko załtwić nauki mamy pod koniec lutego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam nauki w parafii św. Mikołaja w Gdyni. Opłata co łaska, kurs tylko w piątek popołudniu i chyba z 4godzinki w sobotę :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Popieram! Byłam i polecam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oj z poradnią to nie wiem my nie mieliśmy tam spotkań z poradni bo byliśmy już po. Wiem, że na naukach przedmałżeńskich jest też Pani która prowadzi spotkania z poradni i będzie można z nią pogadać, na pewno się dogadacie bo jest bardzo fajną i miłą kobietą:) Powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele bez ogłoszeń

jaki prezent,upominek na rocznice slubu POMOCY! (67 odpowiedzi)

Pomóżcie mi, co możemy kupić moim rodzicom na rocznicę ślubu. Może jakis fajny upominek... nie...

buty ślubne (23 odpowiedzi)

Hej dziewuszki :) poszukuję butów białych do sukni ślubnej. Z powodu problemu z kręgosłupem nie...

ile planujecie wydać na ślub i wesele? (210 odpowiedzi)

znalazłam na forum podobny wątek, jednak tam dziewczyny wypisywały tylko kwoty, a nie o to mi...

do góry