Widok

Negocjowanie warunków pracy - w którym momencie?

Mam mały dylemat. Od dwóch tygodni pracuję na umowę zlecenie, natomiast od 1 sierpnia mam przejść na umowę o pracę. Nie wszystkie warunki pracy mi jednak odpowiadają, co wyszło w ciągu tych dwóch tygodni. Z racji tego, iż dojeżdżam do nowej pracy poza miasto, dojazd jest dłuższy niż się spodziewałam, a muszę odebrać dziecko z przedszkola. Praca odbywa się w godzinach 8-16.15, z czego 30 minut stanowi przerwa. W związku z tym chciałabym wystosować prośbę do pracodawcy o możliwość rezygnacji z dodatkowej 15-minutowej przerwy, pozostając przy "kodeksowej" przerwie. Nie czytałam jeszcze regulaminu firmy i nie wiem, co jeszcze jest w nim zawarte, ale w zasadzie cały system pracy mi odpowiada.

Stąd moje pytanie, czy indywidualne warunki zatrudnienia negocjować jeszcze wcześniej, przed podpisaniem umowy, czy w momencie, gdy zostanie mi podana do podpisu? Czy powinnam sama dać sygnał, że coś mi nie odpowiada, żeby nie czekać do ostatniej chwili?

Będę wdzięczna za porady :-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
w srestii robisz?
to nie ma szans :D
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba ze znasz swojego dyrektorka
To ci zalatwi.
Tak to zapomnij odbijanie karty jak w stoczni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

SELGROS Gdańsk Osowa-czy warto? (11 odpowiedzi)

witam, na dniach mam rozmowe w SELGROS w Gdansku (stanowisko asystentka dr, nie kasa/hala etc)...

Własny biznes - jak się reklamować? (179 odpowiedzi)

Jak reklamować swój biznes w sieci? Bez obecności firmy w Internecie ciężko będzie zdobyć...

prawnik/ radca prawny odnośnie ZUS - szukam (17 odpowiedzi)

nie wiem czy dobry temat; czy ktoś może polecić prawnika,radca prawnego lub kancelarię...

do góry