Widok

Niebezpieczna droga dzieci do szkoły

Proponuję nowy wątek dla tego tematu. Skrzyżownie Lotnicza/Pszenna jest bardzo ważne ale jest tylko częścią problemu. Za chwilę inna sprawa stanie się bardziej dotkliwa i to nie tylko dla dowożących dzieci, dla samych dzieci ale dla wszystkich mieszkańców.

Szkoła jest ale nie ma jak do niej bezpiecznie dojść, dojazdów, nie ma miejsc postojowych w wystarczającej ilości. Przy szkole nie wybudowano parkingu, ,chociaż był w planach. Jest za to kompleks sportowy za miliony zamknięty przeważnie na głucho.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja się zastanawiam nad bezpieczną drogą dzieci do szkoły. Mój syn jak i duża część dzieciaków, będzie przeprowadzana przez panią Stopek przez przejście koło Biedronki, ok. Potem pójdą przez parking (zawsze to bezpieczniej niż tą pseudo-ulicą) po którym również jeżdżą samochody. Zakładam, że kierowcy będą bardzo uważać na dzieci ale tak hipotetycznie gdy dziecko się schyli by np. zawiązać but, to taki cofający samochód już go nie widzi. Sorry za te wizje ale wyobraźnia mi pracuje coraz szybciej, sama się jej trochę boję. Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
To i tak połowa sukcesu potem z parkingu muszą przejść przez Borowiecką i kawałek po Tuchomskiej (chyba że od tyłu będzie wejście do szkoły - drogą pożarową). Borowiecka nie dość, że wąska to jest to główny wyjazd mieszkańców z tej strony Banina, odwożących dzieci do szkoły i przedszkola, dostaw do Biedronki, wjazd klientów Biedronki no i jeszcze autobus szkolny będzie tamtędy chyba pomykać. Przejścia dla pieszych tam żadnego nie ma nie licząc pseudoprzejścia wzdłuż Lotniczej ale to jest nie dość że słabo oznakowane i oświetlone to w dodatku dosyć ryzykowne. Każdy kto lekką zimą (roztopy i później lekki mróz) tamtędy jechał wie, że w takich warunkach będzie tam bardzo ciężko. Sytuacja się jeszcze pogorszy jak się rodzice zorientują jak to wygląda i kto tylko będzie mógł będzie wozić dzieci do szkoły.
Jak się wydaje jedynym rozwiązaniem jest masa krytyczna - niech każdy pisze list do Burmistrza i Rady (ale pewnie skończy się tym że Burmistrz się wykręci że nie może drogi robić bo musi na listy odpowiadać).
Pani Dyrektor szkoły mówiła na zebraniu, że do 14 października odpowiednie służby wytną drzewa wzdłuż Borowieckiej , dołożą tam płyty oraz dołożą płyty na Tuchomskiej na całą szerokość drogi i tymczasową pętlę autobusu szkolnego. Są dwa tygodnie i to jest dostatecznie dużo czasu żeby to zrobić - zobaczymy czy się uda. Pozostaje jedynie liczyć na to, że przynajmniej my mieszkańcy okolicy zaczniemy respektować ograniczenia ruchu drogowego i przy przejściu dla pieszych nikt się nie będzie poruszać szybciej niż 50 km/h o wyprzedzaniu na skrzyżowaniu już nie wspominając.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pismo do burmistrza wysłałam z wiadomością do nadzoru budowlanego. Jest zamieszczone na stronie Rady Sołeckiej.

Dziwi mnie dlaczego myśli się o tym w ostatniej chwili. Przecież szkołę planowano na tym terenie od lat, nie można było pomyśleć całościowo i po kolei?
W planach już szkoła istniała a tu jeszcze dołożono Biedronkę nic nie wymagając od inwestora odnośnie obsługi drogowej.
Wystarczyło by urzędnicy w gminie dopilnowali by inwestor zrobił niezależny wjazd przynajmniej z kierunku Gdańska z pasem wyłączenia oczywiście na swój a nie podatników koszt. Argument był - dojazd i dojście dzieci do szkoły.

Najważniejsze problemy zostawia się na ostatnią chwilę w myśl zasady "jakoś to będzie". A teraz jakieś chaotyczne ruchy - wycinka drzew, lotnisko z płyt yomb przed szkołą...może ze 3 panie stopki na etacie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Brawo i dziekuję za pismo,
Jest dokładnie tak jak napisałaś więc może najwyższy czas żebyśmy wszyscy pomyśleli jesienią KOGO WYBIERAMY!!!
Czas skończyć z popieraniem ciągle tych samych, którzy nic nie zrobili i wybrać nowych. To zawsze jakaś zmiana. Gorzej nie będzie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Będę nowa ulica w Baninie.
Teraz je Tuchomska a za chwile będę Błatomska.....
A przedkoszcz dla wariatow 100na gdz.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Piłeś? Nie pisz na forum.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
.... e to kaszub chiba :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Art. 160

§ 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Nie piszę już o przejściu, ale przede wszystkim o drodze bez chodnika a nawet pobocza... na Borowieckiej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A można wiedzieć w jakim celu cytujesz treść artykułu?

Trochę wyrwane z kontekstu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
odpowiem za annę . Wladza publiczna w tym samorządowa jak coś planuje to musi wziąć pod uwagę bezpieczeństwo, zwłaszcza dzieci. Jak tego nie robi to naraża te dzieci na niebezpieczeństwo. Niech wladze starostwa i gminy uważają bo jak nie daj Bog dojdzie do wypadku to tylko więzienie ich uchroni przed linczem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mowa jest o bezpośrednim niebezpieczeństwie - więc do paki nie trafią:( kierowca trafi, albo i nie:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
https://www.facebook.com/skrzyzowanie.banino

Zapraszam - warto poczytać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja się podpisze, mam dość wariatow na drogach i Tuchomske.
Co zyjeme jak bilo 200 lat temu!?
Będę bardzo bardzo niebespecznie kiedy będę początek Szkole.....
A jak ci mozeme mieszkanci zablokovac ulice?
będę ciekawe.
Tak się to robi w Europie.
I nie jestem Kaszub (jeszcze nie)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
haaaaa, a ja dalej nie kumam

to wierszyk jakiś jest?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Znając absurdalne zastosowania naszego prawa to do paki trafi rodzic bo przecież widział co się tam dzieje a dziecko jednak posłał...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skoro tak ważna kwestia nie znajduje żadnej regulacji prawnej to może powinniśmy zaprotestować i ze względu na bezpieczeństwo dzieci nie pozwolić im na pójście do nowej szkoły. Dbanie o ich bezpieczeństwo to wszak nasz podstawowy obowiązek.
Poniżej taryfikator za mniej szkodliwe wykroczenia, będące również przykładami skutkującymi narażeniem zdrowia, życia.
Odpowiedzialność za odśnieżania chodnika, który bezpośrednio przylega do posesji należy do właścicieli domów. Jeśli zarządca nieruchomości nie usunie śniegu, lodu czy błota będzie narażony na mandat, który wystawia Straż Miejska.
Jeżeli spadający sopel bądź zlodowaciały nawis śnieżny zrani człowieka, a to w konsekwencji spowoduje uszczerbek na zdrowiu, to czyn taki będzie zakwalifikowany jako przestępstwo
W sytuacji w której kierowca prowadzi samochód źle wyposażony lub gdy wyposażenie (czyli np. światła, lusterka) nie spełniają swoje roli, to może on zapłacić nawet 200 złotych mandatu.
Kto wykracza przeciwko innym przepisom o bezpieczeństwie lub o porządku ruchu na drogach publicznych, podlega karze grzywny do 3 000 złotych albo karze nagany.
A może codziennie będziemy wzywać policję niech wystawia mandat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
komu ten mandat ma wystawić?...burmistrzowi?...nie rozśmieszaj mnie;/...nie puszczę dziecka do szkoły? na to jest paragraf- niewywiązanie się z obowiązku szkolnego;/ pozostaje wozić dziecko pod drzwi szkoły...zamęnt i korek mogę sobie tylko wyobrazić;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak zależało mi na tym, żeby Cię rozśmieszyć... Post jest absurdalny tak samo jak sytuacja w jakiej się znaleźliśmy... o to chodziło
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Do działek budowlanych oraz do budynków i urządzeń z nimi związanych należy zapewnić dojście i dojazd umożliwiający dostęp do drogi publicznej, odpowiednie do przeznaczenia i sposobu ich użytkowania"

w gminie Żukowo standardem drogi do szkoły z przeznaczeniem dla 800 uczniów jak widać jest klepisko z gliny kurzące pyłem w promieniu 100 metrów, a w dni dżdżyste błotny tor przeszkód
nie wspomnę już o odcinku Borowiecka - tam się ledwie 2 auta mijają
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Wkład kominkowy z marketu (33 odpowiedzi)

Witajcie, co myślicie o wkladach marketowych do kominka z polki cenowej 2500-3000 PLN? Czy można...

Jak się mieszka w Baninie (3 odpowiedzi)

Cześć Chciałabym dopytać jak się mieszka w Baninie? Czy ktoś z Was dojeżdża do pracy do Gdańska?...

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

do góry