Widok

Nigdy wiecej

Zamowilismy kilka przystawek, zupe i rózne dania, zupy smakowała kazdemu( ja jadłem żurek, przystawki gorzej, choc moj tatar był zjadliwy, natomias dania były okropne. Ceny nie adekwatne do tego co dostaje sie na talerzu, az nie chce mi sie pisac, bo niezle sie wkurzyłem.

Właściciela radze doszkolic obsługe, bo to jak zachowuja sie kelnerzy to dno!




Odradzam
Moja ocena
obsługa: 1
 
menu: 1
 
jakość potraw: 1
 
klimat i wystrój: 1
 
przystępność cen: 1
 
ocena ogólna: 1
 
1.0

* maksymalna ocena 6

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odpowiedź obiektu

Witam serdecznie Panie Piotrze,
bardzo dziękuję za wyrażone uwagi. Pozwolę sobie zaprosić Pana na spotkanie (jeżeli oczywiście Pan pozwoli), aby osobiście wysłuchać Pana opini. Zdaje sobie sprawę z tego, iż potrawy przez nas serwowane nie trafiają we wszystkie gusta, aczkolwiek pozwolę sobie nadmienić, iż nasz personel jest bardzo selektywnie dobrany. Jako manager restauracji zapewniam, iż personel w naszym lokalu to ludzie pracujacy z pasją. Nie mniej jednak, mam nadzieję iż na naszym spotkaniu przekona się Pan o tym osobiście. Pozdrawiam serdecznie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Piotrek to po co piszesz takie bzdury jak ci sie nie chce...
Ja w Tłustej Kaczce jestem kilka razy w miesiącu i z różnych okazji, na jedzeniu nie zawiodłem sie nigdy a tym bardziej na pracujących tam ludziach...
I przypominam tobie i tobie podobnym ze do restauracji chodzi sie po to zeby dobrze spedzic czas a nie po to zeby marudzic i wymyslac, jak mi sie nie podoba w jakiejś restauracji to wiecej tam nie wracam, a jak ktos ma smutne życie to nie robi nic innego jak tylko psuje innym ich dobre imię po przez internet - żal...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Klientowi nie smakowało i ma prawo być oburzony. Do restauracji MOŻNA iść, żeby dobrze spędzić czas ale tylko przy okazji, bo przede wszystkim do restauracji chodzi się po to, żeby dobrze i smacznie zjeść. W przeciwnym wypadku wystarczyło by pobieranie opłaty za siedzenie przy stoliku - skoro się chodzi dla "klimatu". No, może jeszcze po szklance wody i gotowe. Sztuka kulinarna, drogi stały bywalcu, nie polega na tworzeniu fajnej atmosfery. Najlepsi kucharze nie uczą się jak umilać ludziom czas - oni uczą się tego, jak przyrządzać smaczne potrawy! Jak masz smutne życie, że musisz chodzić do restauracji, żeby miło spędzać czas, to współczuję. Żal.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry