Widok

Niszczenie DDR

Przy Jaśkowej budowlańcy stawiający nowy blok zrobili wykop obok DDR. Ścieżka obsunęła się na tyle że pojawiły się pęknięcia na sporej długości.
Byłoby miło gdyby zapłacili za zniszczenia.
W tym momencie wszystko jest pięknie widoczne i łatwo udowodnić kto spowodował zniszczenia.
Nie było łatwo ale znalazłem formularz zgłoszeniowy i wysłałem maila do oficera rowerowego.
Mam jednak poważne obawy czy ktoś sprawdza pocztę i się tym zajmie.
A może oficer rowerowy (co podejrzewam) zagląda na to forum ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgłoś tutaj mapa.gdansk.gda.pl/ipg/app/index
Przekażą do zdiz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tutaj oficer rowerowy raczej nie zagląda.
Rób zdjęcia, ślij do zdiz np. przez wspomnianą mapę porządku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Napisz maila: remigiusz.kitlinski@gransk.gda.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moje zgłoszenie przez panel dotarło do oficera rowerowego.
Miałem małą przerwę w rowerowaniu ale dzisiaj widziałem że ścieżka została naprawiona.
Czy zostało to zrobione dobrze to już inna sprawa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Masz potwierdzenie, że dotarło, czy wnioskujesz po wykonaniu roboty?

Z mojego doświadczenia i bezpośrednich rozmów z OR wynika, że takie sprawy przeważnie do niego nie trafiają, bo to nie jego działka. Głównie zajmuje się projektowaniem i ocenianiem projektów (niestety nie zawsze zmiany i sugestie są brane pod uwagę), zdobywaniem funduszy, reprezentowaniem miasta itp, a nie łataniem dziur w drogach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dostałem potwierdzenie zwrotne na maila.
Z tego co piszesz wynika że OR jest praktycznie tylko figurantem i chłopcem do bicia. To przykre.
Nawet jeśli tak jest to wie gdzie przesłać dalej zgłoszenie, co nie jest jakoś specjalnie pracochłonne.
Przy tej liczbie DDR powinny być przynajmniej 2 osoby zajmujące się tylko sprawami rowerzystów w mieście. Wszystkimi sprawami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

http://www.gdansk.pl/urzad-miejski/Referat-Mobilnosci-Aktywnej,a,43927
Nie jest sam, zespół ma około 10 osób.
Owszem brakuje decydującego głosu przy inwestycjach, nadal to tylko opinia, która może ale nie musi być uwzględniona.
Przy 2-3 zgłoszeniach tygodniowo, to pewnie nie jest pracochłonne, tylko czy trzeba zawracać głowę każdą drobnostką (nie mówię, że sprawa z tematu taka jest)?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Oliwie maziaja płatne miejsca parkingowe. W amoku pomaziali je na pasie rowerowym na Wita. Napisałem do Kitlińskiego, a jak nie odpowiadał, posłałem kopię do zdiz i na stronę służbową referatu. Efektu na razie nie ma. Może nie ma być?

Swoją drogą, nie mogę w PoRD znaleźć "sierżantów". Czy można na nich legalnie namaziać miejsce parkingowe? Bo wszystkie, 100% sierżantów na Wita obrysowano oznakowaniem miejsc parkingowych. Zawsze mówiłem, że pas na Wita to bzdura. Ale teraz to bardziej widać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znaki nie są opisane w PoRD a w rozporządzeniu w sprawie znaków i sygnałów. Sierżanty to P-27.

Sierżanty były w miejscach gdzie na WT nie ma pasów rowerowych. Ciężko mi powiedzieć na ile jest legalne takie zamalowanie, na pewno nie jest logiczne.
Nie jest to pierwsza i niestety nie ostatnia bzdura przy malowaniu po jezdni w Gdańsku. Zaczyna się od jakości farby, która znika w oczach; zamalowywaniu na czarno starych oznaczeń, które potem i tak wychodzą lub na mokrej jezdni błyszczą i mylą kierowców; kończąc na malowaniu linii warunkowego zatrzymania w miejscach, gdzie nie ma komu ustępować.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

WT - co to takiego ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wita Stwosza
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

rowerek treningowy stacjonarny - gdzie kupię? (12 odpowiedzi)

Gdzie mogę kupić w Trójmieście rowerek treningowy stacjonarny w cenie ok. 200 zł? Decathlon,...

Jaki rower godny polecenia... (23 odpowiedzi)

Pytanie do "specjalistów" którzy chcieliby coś doradzić - szukam roweru , stary został przekazany...

Jaki rower miejski kupic? (24 odpowiedzi)

Chcę kupić rower miejski, ale nie wiem co wybrać, bardzo podobają mi się w kolorze białym. Chcę...

do góry